Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) zsloti válasza ANDROID??? (#32450) üzenetére


zsloti
senior tag

És érdemes megvenni a nagyobb obis kittet vagy jobb lenne akciósan(már ha lesz olyan) a mediásat megvenni?
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#32452) ANDROID??? válasza zsloti (#32451) üzenetére


ANDROID???
addikt

A jelenlegi árak mellett, lehet a 300-as obival a kézenfekvő.
(200-as akciós lesz-e még, ez jó kérdés, és ha csak jövő tavasszal lesz?)

[ Szerkesztve ]

(#32453) GyureX


GyureX
tag

Szerintetek ez mennyire valós?
Mert nekem eléggé furcsa, hogy a sima 10 ezzel az obival 299 ezer Ft, ez meg csak 229.000 Ft.
Ha elírás, akkor gyors le kéne csapni rá, hátha odaadják, ha nem, akkor is best buy, mert csak a váz 199.000 Ft.

(#32454) Lassú Víz válasza zsloti (#32449) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nézz objektív teszteket, ne az alapján dönts, hogy a 300>200! Azt vedd amelyiknek szebb a rajzolata, fényerősebb, stabilizátoros...

(#32453) GyureX: Az a 14-42 R kit reális ára.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32455) jeni válasza GyureX (#32453) üzenetére


jeni
félisten

én is azt láttom? :Y
akkor le kell csapni ráááááá! ez az amikor már itt az új váz a nyakunkon. OMD10 MARK II. mert ilyen felállásban még én se láttam ,ezek szerint valami elírás lesz.
pedig arról volt szó,hogy majd szeptemberben jelenik meg az új váz.
zárás után tudnak kavarni rendesen. kár,hogy szombaton zárva vannak.

[ Szerkesztve ]

(#32456) jeni válasza Lassú Víz (#32454) üzenetére


jeni
félisten

nagy a valószínűsége,hogy az a szerelés 329990Ft-ba kerül!

Amúgy kedv csináló ár!
A Kispesti MM-ben még lejjebb vitték a Sony A7+16-50mm KIT árát vagyis 300000Ft

[ Szerkesztve ]

(#32457) ANDROID??? válasza Lassú Víz (#32454) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#32458) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Tudtok ajánlani MILC gépet kb. GX1/GF2 méretben (vagy kisebb), ami rendelkezik manual videó lehetőséggel? RX100-am helyére néznék valami jó videó képességekkel megáldott MILC gépet. 50/60fps jó lenne, de nem feltétel, viszont a videó alatti (vagy előtti) rekesz, iso állítás alapfeltétel lenne, mert RX100-nál tudom még videó alatt is ezeket állítani, sőt zársebességet is és mivel sokat videózok (főleg beltérben), nem szívesen mondanék le ezekről. Panásan jó mikrofon is feltétel :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32459) jeni válasza hito (#32458) üzenetére


jeni
félisten

DMC-GX7 Full extrával
Esetleg a GF6 fapadosan

(#32460) jjeahh válasza hito (#32458) üzenetére


jjeahh
nagyúr

gm1, gm5, gf6

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32461) hito válasza jjeahh (#32460) üzenetére


hito
nagyúr

&jeni:

GX7, GM1/5 drágák nekem, de ez a GF6 nagyon tetszik :K Videónál ezek szerint tudok rekeszelni és iso-t állítani GF6-nál? GX1-nél ha jól emlékszem nem lehetett még. Vagy rosszul emlékszem? Ha lehet GX1-nél is, akkor az is jó nekem, gombokért kapni már ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32462) jeni válasza hito (#32461) üzenetére


jeni
félisten

a jjeahh szakít kérdezd
GF6 abban az tetszik ,hogy ocssóó fehérben 99900Ft most akciósan,de nincs kihajtható LCD és nem lehet vakút rátenni ez része hátrány nekem.

(#32463) jjeahh válasza hito (#32461) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Amelyik panasonic módválasztó tárcsáján van M Videó mód, az biztosan tud full manuál videót... 60fps asszem csak az usa verziókban érhető el, az eu-s modellekben 50 meg 25fps van tudtommal. Gm1 amúgy ha nincs szükséged a palacsinta kitobira, akkor önmagában szerintem egyáltalán nem drága.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32464) #31733248 válasza hito (#32461) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, nézd meg a Sony A5000-et is. Főleg azt ajánlom figyelmedbe, ahogyan a beltéri videókon a színekkel és a zajjal bánik.

[ Szerkesztve ]

(#32465) schawo válasza jeni (#32456) üzenetére


schawo
titán

A7+16-5? Ez meg milyen összeállítás? Vagy létezik FE 16-50, amiről lemaradtam?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32466) zsloti válasza Lassú Víz (#32454) üzenetére


zsloti
senior tag

Hát kevésbé értek hozzá épp ezért kérdeztem itt :)
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#32467) hito válasza jjeahh (#32463) üzenetére


hito
nagyúr

Hát, majdnem 60eFt-tal hosszabb a GM1, mint a GF6 :B És nem is tetszik jobban. Nincs fogása, LCD nem dönthető, stb. Viszont ahogy youtube-on nézem, valamivel szebb videót csinál GF6-nál. Viszont sokkal meggyőzőbb az ára, köszi a tippet mindkettőtöknek :R Szerintem fogok még kérdezni, megpróbálok nem túl sokat.

Econ: Sony-k nagyon szimpik, de mikrofonnál mind elvérzik a Panákhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32468) jeni válasza schawo (#32465) üzenetére


jeni
félisten

Tényleg ki van rakva egy A7-s egy obival és 300000Ft
Kispesten a "hülye azért nem vagyok" boltban az Outlet osztályán (bent és rögtön az elején az első ami ki van rakva középen)
Megvenném de 200000Ft-nál meghúztam a határt.
Alapból mit adnak az A7-re melyik obit?
Kétlem,hogy az MM-nél cserélgetik az obit eladásnál.
Valami 560000Ft ár van áthúzva és ez volt már 350000Ft áron is megcímezve is. Most 300000Ft.

Akár melyik is van rajta,maga a váz legtöbb helyen 360000Ft alatt sehol sincs kirakva árgép alapján!

[ Szerkesztve ]

(#32469) schawo válasza jeni (#32468) üzenetére


schawo
titán

Szerintem 28-70 lesz az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32470) 80hun válasza GyureX (#32453) üzenetére


80hun
addikt

Hívd fel őket. :-)
De biztos elírás , a webshopokban fentartják az elírás lehetőségét. :D

(#32471) MrChris válasza hito (#32467) üzenetére


MrChris
nagyúr

Gf6-ban és Gx1-ben u.a. a szenzor van, képminőségre kb u.a. Gm1-ben újabb szenzor van.

[ Szerkesztve ]

(#32472) MrChris válasza hito (#32467) üzenetére


MrChris
nagyúr

Manuál videóval kapcsolatban, csak abban a Pana vázban van full manuál amelyik tárcsáján a videó ikon mellett van M. A többinél általában azt a megoldást választották, hogy a záridő, rekesz, iso közül bármelyik kettő állítható, de az egyik mindig autómata marad, szerintem ez még teljesen jól használható, én g6-al legtöbbet A módban videózok, többi autómatán van. De van teljesen lekorlátozott, ezt ki kell deríteni, talán mlaca ph-s tesztjei kitérnek erre!

(#32473) hito válasza MrChris (#32472) üzenetére


hito
nagyúr

Akkor én fogalmaztam ostobán. Full manual videóra nincs is szükségem, csak rekeszt és iso-t szeretnék állítani alatta. Zársebességnek nem sok hasznát látom, mert ha világosabb videót szeretnék és hosszabbra veszem, akkor belassul a képfrissítés és az a halálom :) Tehát csak rekesz és iso kell. Így más a helyzet? Egyébként lehet, hogy nem kéne RX100-at cserélnem egy Pana MILC-re, mert megnéztem félhomályban. Kitobi szintre vettem a fényerőt (3.5) és feltoltam iso-t 3200-ra. Elég nagy különbség van 1.8 és 3.5 között iso3200-n, úgyhogy kéne hozzá majd idővel minimum egy 2.8-as 3x-os zoom-os obi, amit 100 fölött osztogatnak még e-bayen is. Ennyi pénzem meg nem lesz egy obira. Vagy esetleg adapterrel valami olcsóbb fényerősebb obi? Ha jól tudom, akkor bukom az AF-t. Nehéz kérdés na :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32474) MrChris válasza hito (#32473) üzenetére


MrChris
nagyúr

Fényerős rendszer fixből mindenféle van és akkor van AF. Én a 20-ast használom otthon, kicsit lassú, igyekszem erre figyelni, viszont elég az 1.7 fényereje és nagyon jó az a látószög.14-es is van de még nem éreztem hogy az kéne bentre. Néha a 45-ös kerül fel videónál. Zoomokból sajnos a fényerős drága 200+, így csak a 3.5-5.6ok vannak különböző felállásban, így az nekem nem kell.
Manuál obik meg AF nélküliek és elsősorban az 50+ amik jó képűek. Még videóra a 35-ösök is elmennek, a 24-esek hát az olcsók gyengék alacsony kontrasztúak rekeszeléssel bukod a 2.8 fényerejüket és a használhatóak már drágák.

(#32475) jjeahh válasza hito (#32473) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Videónál ha világosítani akarsz szvsz ne a záridőt állítsd, hanem az érzékenységet, max a rekeszt, de utóbbival változik a dof is. Af meg ha igazán igényled a normális videót legtöbb esetben felejtős... A régi manuálokkal sem az mf az igazi gond szerintem, hanem a stabi hiánya, ezeket én is csak állványról használom...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32476) hito válasza MrChris (#32474) üzenetére


hito
nagyúr

"Zoomokból sajnos a fényerős drága 200+, így csak a 3.5-5.6ok vannak különböző felállásban, így az nekem nem kell."

Pontosan ez a gondom. Fix meg szintén nem jó. Azért egy 3x zoom minimum kell, ha az ember sokat videózik. Nem lesz ebből MILC, egyre inkább azt látom :D

jjeahh: "Videónál ha világosítani akarsz szvsz ne a záridőt állítsd". De hisz pont azt írtam, hogy azt messziről kerülöm :) Csak rekesz és iso kell nekem. Erre értettem a kezdetektől a manual videó kifejezést, de közben MrChris felvilágosított, hogy manual videóba beletartozik a záridő is. Na az nekem nem kell, úgyhogy helyesbítek és nem manual videó kell, csak rekesz és iso videó alatt :)

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32477) jjeahh válasza hito (#32476) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én voltam félreérthető :DDD Manuális záridő azért szükséges, mert így be tudod állítani fixre (pl. 1/50 az esetek 95%-ában nálam alap), nem ugrál, oszt többet nem nyúlsz hozzá csak spéci esetekben, ha valamiért kell a rövid záridő, pl. twixtoros lassításokhoz elvileg motion blur mentes anyag a jó. De végülis tényleg te tudod, hogy mire van szükséged és az is igaz, hogy az állandó 1/50-hez elengedhetetlen a variable nd is, ami szintén drága... A manuál fókusztól viszont szerintem ne ijedj meg, sokkal igényesebb eredményt lehet elérni vele mint af-el.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32478) hito válasza jjeahh (#32477) üzenetére


hito
nagyúr

:R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32479) MrChris válasza hito (#32476) üzenetére


MrChris
nagyúr

A normális videó-zoomhoz meg az a motoros jó amit egyszer vettél :D Az a gx1 jó kombó volt, most se lett sokkal kevesebb az ára. kb -20%.
Fényerős olcsó zoom egyik rendszerben sincs, pláne igazán kicsi, mint egy kompakt. Szerintem nem igazán érné meg neked váltanod.

(#32480) hito válasza MrChris (#32479) üzenetére


hito
nagyúr

Atyaég, és elherdáltam :O Nem tudtam mi van a kezemben, 35-ért adtam oda a végén ha jól emlékszem :((

Ma beugrottam a Media-ba és megnyomorgattam a GF6-ot. Teljesen odavagyok tőle. És az érdekes az, hogy ugyanolyan világos videót tudtam csinálni vele kis állítgatással a sima 3.5-es rekeszű kitobival, mint az 1.8-as RX100-ammal. A nagyobb szenzor miatt? Én úgy gondoltam, hogy hiába a nagyobb szenzor, ha a lencse nem enged át annyi fényt, de akkor nem jól gondoltam. A Sony Alpha 5000 is nagyon tetszett, szintén nagyon jól paraméterezhető a videó része, és csak 114 alap obival, a GF6 meg 99.

Lényeg, hogy a mai tapasztalásom miatt szerintem biztos váltok MILC-re, de mivel újonnan nem szeretek műszaki cikket venni, így vadászgatok apróban erre a kettőre. Mondjuk hiába a kisebb szenzor, a kettő közül még mindig a Panát tartom jobbnak az állítható érzékenységű mikrofon és az érintőkijelző miatt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32481) jeni válasza hito (#32480) üzenetére


jeni
félisten

ellenben a Sony MILC vázakban APS-C a szenzor van.

(#32482) hito válasza jeni (#32481) üzenetére


hito
nagyúr

Tudom. Irtam is, hogy a kisebb szenzor ellenere. :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32483) hito


hito
nagyúr

Na most még képbe került a Samsung NX300 is, mert egész jó a mikrofonja, tud fHD-ben 50fps-t és van manual videó. Tudom, hogy a Samsungnak nincs igazán becsülete a fotósok körében, de sok jót olvastam róla. Mi a véleményetek a gépről?

Ja, tudásához képest elég olcsó és állítólag az obik is jó árban vannak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32484) zeeland66 válasza g_g_g (#32383) üzenetére


zeeland66
tag

köszi,közben sikerült belépnem a szerviz menübe(legalább 25 sikertelen próba után)
R:427
S:28
C:00
U:239
V:00
B:120
L:00
én eddig 23-at kattintottam.
Azért 400 expo nem kevés,durván 10 tekercs a filmes időszakban

(#32485) jeni válasza hito (#32483) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung NX300 nagyon jó kis ketyere csak a használt piaca semmi. Objektív téren nem fogsz találni kínálatot csak újat az meg nem lesz olcsó.

(#32486) MrChris válasza zeeland66 (#32484) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem ebben a kategóriában semmi jelentősége nincs. Még mindig jobb mintha egyből hibás lenne! Filmes vázat akár 20ezerszer is tesztelhették rá nem jössz! :D Mikor filmes vázat vettem elrontott filmet tettem bele és végignyomtam, anno ha volt idejük ezt akár 10-szer is megtehették.
Amúgy meg 10e~25e katt után úgy is el lesz adva/polcra kerül a 99%-a ezeknek a gépeknek. Azt nem értem miért nem reszetelik a gyárban, mikor volt az én Oly vázam gariban 6500 expónál és visszakaptam kb tucat expó volt benne. Valahogy 'kiszedték' :D

(#32487) hito válasza jeni (#32485) üzenetére


hito
nagyúr

Ez azért nem semmi szett :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32488) jeni válasza hito (#32487) üzenetére


jeni
félisten

egy Samsung szállítmányt meglovagolt?

(#32489) hito válasza jeni (#32488) üzenetére


hito
nagyúr

Ott van feketén-fehéren: "vitrin megszűnése miatt" :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32490) MrChris válasza hito (#32489) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy tudom bizonytalan a samu milc jövője Magyarországon, új modellel is februárban jöttek ki, ez elég szokatlan tőlük. Persze ettől még ugyan olyan jól használható a jelenlegi kínálatuk.

(#32491) Falconer válasza hito (#32480) üzenetére


Falconer
aktív tag

Szerintem az a5000nek pont semmi értelme. 60-65ert tudsz venni nex3n-t ami ugyanazt tudja, csak nincs rajta WiFi.

Szerk: természetesen használtan... Nex5t, Nex5r is felbukkan néha néha 75-85 körül

[ Szerkesztve ]

(#32492) jjeahh válasza Falconer (#32491) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem itt írta valaki anno, hogy a 2014 előtti sony modellek videóra felejtősek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32493) Gabor901127


Gabor901127
tag

Sziasztok!

Lehet hogy át fogtok irányítani másik topicba, de gép vásárlása előtt állok.
Fontos szempont hogy cserélhető objektíves legyen, hogy később tudjak valami komolyabb gépre váltani.

Egyenlőre egy amatőr/belépő szintű DSLR/MILC gépre lenne szükségem.
Mivel ezek még így is elég drágák ezért mindeképpen használtban gondolkodom.
A keretem 40-50 között van és ennél több nem nagyon lehet mert még enni is szeretnék a hónapban.
Sajnos időm sincs várni, mert kb 2 hét múlva szükségem lenne rá.

Amiket már nézegettem/nézegettünk:
http://hardverapro.hu/apro/sony_nex-3n__16-50_fekete_tokban
http://hardverapro.hu/apro/canon_450d75-300mm_usm_14-56-os_objektivvel
http://hardverapro.hu/apro/nikon_d80_102mp_dslr

Előre is köszi mindenkinek

(#32494) MrChris válasza Gabor901127 (#32493) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem úgy tűnik hogy canonhoz és nikonhoz nincs objektív! Így csak a sony marad, azzal tudsz még videózni is :D
Hiába cserélhet obis ebből az árfekvésű gép+ob kategóriából kb semmit sem fogsz később továbbvinni, hasznosítani, csak a tapasztalatot. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32495) Gabor901127 válasza MrChris (#32494) üzenetére


Gabor901127
tag

Szóval az ezekhez lévő obikkal nem érek semmit egy kicsit haladóbb géppel?

Esetleg valami másik használt gépről tudtok? Remélhetőleg a nagyobb választék könnyebben kihoz egy jó kis gépet

(#32496) jeni válasza Gabor901127 (#32495) üzenetére


jeni
félisten

Használtan Pentax K10D vagy a K20 ezt meg olcsón megkapja de videóra gyengék.
Helyedben bemennek a Kispest MM áruházba ha lehet még ma mert ott van akciós Nikon és Samsung cserélhető Ibis gépek obival.
A Nikon 57000 Ft de új. A Samsung is vannak jó árban.
Esetleg az aprón Olympus E-PL5/6 váz és valahogy összekapcsolása a 25000Ft-ert egy obit hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#32497) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Látom pont témánál vagytok. Nem vagyok nagy fotós. Beadta a kulcsot a samsung wb700-asom. Általában auton használtam. Két gépen gondolkodok. Valószínű az lenne a sorsa mint az előzőnek. Nagyrészt autoba kattintgatás.

Egy Sony RX100 vagy egy ilce 5000 lenne a jobb választás? Ahogy kiveszem a dobozból, úgy használnám. Nem lenne rá költve +ba.

[ Szerkesztve ]

(#32498) 80hun válasza Permet Elek (#32497) üzenetére


80hun
addikt

Még nézd meg a fuji X30-at is. 15000-et visszaigényelhetsz.
Gyors af és jó minőség.
Gyári honlap x30.
Szerintem még nagy előny hogy van benne kereső is.

(#32499) sideburns válasza Permet Elek (#32497) üzenetére


sideburns
aktív tag

+1 RX100

(#32500) Mikisys válasza Gabor901127 (#32493) üzenetére


Mikisys
őstag

Én is Pentax gépet javasolok venni, akár használtan is.
A hozzávaló régi gyártású objektívek az újabb gépekkel is kitűnően használhatók. Más gyártók gépeinél nincs régi gyártású objektívekkel való kompatibilitás.
Egy Pentax K200D gép bőven jó kezdésnek, hozzá valamilyen (alap)objektívvel együtt akár 30-50EFt-ból elérhető.
Nézelődj, próbáld ki élőben is amit szeretnél megvenni.
Az Index-fórumon is van több eladó cucc, itt is az apróban, érdemes utánanézni.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.