Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) jeni válasza jeni (#32246) üzenetére


jeni
félisten

most olvastam az Edigital oldalán,és erről nem is tudtam,hogy a Panasonic DMC-GX7 váznak van saját szenzoros stabilizátora is. :Y
Tudtommal mindig is az objektívbe-be építették be a stabilizátort,mint a Canon vagy a Nikon esetén.

A LUMIX GX7 az első olyan G-sorozatú fényképezőgép, amely bármely objektív használata esetén lehetővé teszi a képstabilizátor használatát. Első lépésként azt ellenőrzi, hogy a felhelyezett objektív rendelkezik-e ilyen funkcióval, s ha nem, bekapcsolja a készülék saját, belső képstabilizátorát. Ennek köszönhetően még hagyományos vagy régi objektívekkel is kihasználhatóvá válik ez a praktikus és kezelést nem igénylő funkció.

Képstabilizátor: Optikai stabilizátor, Szenzoros (remélem ez fizikai stabilizátor és nem szoftveres)

[ Szerkesztve ]

(#32252) ANDROID??? válasza Vicsoricsori (#32247) üzenetére


ANDROID???
addikt

3. de ár értékben 4. ;-)

(#32253) jjeahh válasza jeni (#32251) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Van a gx7-ben vázstabi, csak elvileg messze nem olyan hatékony, mint az oly 3 meg 5 tengelyese. Persze a semminél valszeg jobb...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32254) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sony a7R II DigitalRev

gölmétcsül ©

(#32255) Golota válasza jjeahh (#32234) üzenetére


Golota
aktív tag

Köszönöm! Meg fogom nézni az ajànlott modelleket.

(#32256) Mirman válasza Ricardo128 (#32254) üzenetére


Mirman
őstag

Lehet hogy szakmailag nagyon ott van ez a csatorna , de szamomra a faszi stílusa miatt egyszeruen nézhetetlen. :D

(#32257) jjeahh válasza Mirman (#32256) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig szakmailag nagyon nincs ott, a f*szit a stílusa miatt szeretik sokan :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32258) Mirman válasza jjeahh (#32257) üzenetére


Mirman
őstag

Ezért mondtam hogy lehet , mert a szakmai részéhez nem értek de a stílusával ki lehet üldözni. Akinek én a stílusát szeretem az Darren Miles bár ő általában csak obikat tesztel (főleg MFT).

(#32259) jjeahh válasza Mirman (#32258) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, őt is követem én is :) A digitalrev-es srácokat a "show"-t leszámítva azért is szeretem, mert látszik, hogy hétköznapi használat mellett (nem steril környezetben) hogy néznek ki a gépek kézben stb. Mondjuk erre jó a CameraStore-s emberke is, csak ne lőne annyira sz*r tesztképeket :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32260) ThorsHUN válasza zeeland66 (#32242) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Korabban mar irtam.
Ha nem a mintaboltban veszed, az edigitalnal 10% (ez nem tudom meddig), a medianal meg 10% kedvezmenyt kapsz ha cetelem kartyara veszed meg a cuccot.
(Hozzatennem ez akkor nagyon jo, ha masnap elutalod az osszeget a kartyara igy zero ftot kell a bank fele fizetned)
Ugyanakkor ha panaban gondolkodsz erdemes megnezni az euronics fotokatalogusat is hatha... ott elvileg 15%ot kapsz cetelem kartyara a fotos katalogus utolso oldala szerint.

(#32261) jeni válasza ThorsHUN (#32260) üzenetére


jeni
félisten

na ez a cetelem kártya dolog engem is érdekel. az a kérdés,hogy azonnal kap valaki ilyen kártyát,ott helyben megvárható? van-e kötelezettség e téren későbbiek folyamán? ez nem 30 napon belüli berfizetésű dolog,hogy akkor 0 Ft a plusz költség?
amúgy az Edigitalban nincs most raktáron Oly OM-D E-M10 váz.
jelenleg a PANASONIC DMC-GX7 és egyes Sony-k vannak ott ajánlottan.Talán a Fuji EX-1

arra kíváncsi lennék,hogy az összes Panasonic cserélhetős G Micros system objektíves m4/3 kategóriájában a kép,a videó és a hangminősége teljesen azonosak amennyiben a szenzorok és az objektívek azonosak rajta?
a szolgáltatás különbségeikre most nem térnék rá (kihajtható LCD és annak felbontásaik, elektromos kereső,beépített sarú,fém ház,műanyag ház,stb...).
pl.:van-e különbség a DMC-GF6 (DMC-G6) és a DMC-GX7 között hang és képi világában?

(#32262) ThorsHUN válasza jeni (#32261) üzenetére


ThorsHUN
őstag

En anno meg aruhitel melle kaptam, de tobb hetes a kiszallitasa a kartyanak asszem...
Be kell menni vagy fel kell hivni oket megkerdezni.
Nemtom pontosan mi a helyzet.
Az elso aruhitel melle automatice megkapod, kikuldik, kodot kapsz hozza es igenybe veheted a kedvezmenyeket.
Persze az elso hasznalattol ketyeg a kartyadij. Nekem megeri, de csak ezert nem hiszem h erdemes. Bar ki tudja:)

(#32263) MrChris válasza jeni (#32261) üzenetére


MrChris
nagyúr

A gf6, g6 és gx7-ben más-más szenzor van :D A minőségi sorrend kb ez.
Mindig reszelnek kicsit rajtuk mikor újabb vázba kerül: Gf6-ban a gx1-é, g6-ban a g5 és gh2-é, gx7-ben pedig előd nélküli. A gh2 és g6-ot közelről ismerem, számomra jól észrevehető különbség volt, ami pici zaj javulás és enyhe színeváltozást jelentett jó irányban.

(#32264) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

edigitalban ma meg holnap 10%! kedvezmeny van oly gepekre... sajna m10 nincs raktaron ugye

kerdes:
milyen memoria kartyat erdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#32265) jeni válasza ThorsHUN (#32264) üzenetére


jeni
félisten

Ha megnézzed semmilyen akció vagy kedvezmény azokon egy sincs vagyis egy lufi! Ugyanis a leárazás előtti napon is ugyanannyiba kerülnek/kerültek! Az a 10/20/30/40/50% az most blöff a részükről!

Nálam a márka és a minél gyorsabb SDHC/XC a lényeg.
CL10 illetve Samsung,Kingston,ScanDisk, Adata,stb...

[ Szerkesztve ]

(#32266) Ricardo128 válasza jjeahh (#32259) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Így vagyok vele én is. Kezdetben a sok hülyesége miatt iratkoztam fel, amikor ráönti a kávét a gépre, dobálja, széttöri a felszereléseket, mondom ez a csávó nem normális. :DDD Most pedig ott tartok, hogy próbálom mindegyik videóját megnézni, mert tetszenek. Aki sok szakmai tapasztalattal rendelkező fotóst akar látni, annak ajánlom Tony Northup-ot, ő nagyon ott van a szeren, feleségével egyetemben. :K

gölmétcsül ©

(#32267) kribe válasza Ricardo128 (#32266) üzenetére


kribe
őstag

Csodálkoztam is hogy ebben a videóban nem dobták be a "tükör nélküli kamerák végre utolérték a dslr-eket minőségben -és méretben" poént. Már aktuális pedig. :)

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#32268) barrasz


barrasz
aktív tag

Mostanában kezd tisztulni a kép gépvásárlásra de még bizonytalan vagyok.
Jelenleg az Olympus E-PL6,az Olympus E-M10, és a Panasonic GX7 -es van kinézve.
Tudom,hogy a pana jpg-képei nem valami jók az olympushoz mérten de esetleg valaki meg tudja mondani,hogy az új GX 7-ben javítottak valamit ezen a dolgon vagy maradjak az Olympusnál?
Előre is köszönöm.

(#32269) jaktib


jaktib
tag

Én mint teljesen kezdő olvasgatom itt a hozzászólásokat! Egy ideje GF-6 tulaj vagyok. Tudom hol a helye a gépemnek nézegettem sok tesztet képet és élőben is megvizsgáltam pár gépet vásárlás előtt. Jól átgondoltam mielőtt megvettem. Ár/érték tudás igényeim mit akarok stb. Jól megnéztem, hogy a belépő kategóriában ebben az árban mit lehetne venni. Most már egy ideje ugye használom is, elég sok képet lőttem vele. Amikor itt olvasom hogy a jpg képek milyen rosszak a panánál, néha igen mérges tudok lenni! Kb úgy van itt elkönyvelve mintha nem lehetne jó képeket csinálni vele. Szerintem ki tud jönni igen csak szájtátós kép is a kis gépből. Szerintem ami többletet nyújt tudásban szolgáltatásban azt nem kompenzálja az EPL-5-6 esetleg picit szebb képe. Nem ég és földről beszélgetünk itt szerintem, de kb úgy van beállítva. De ez szerintem ízlés kérdése is. Csak egy példa: ugye egyiken sincsen kereső, nagyon nem mindegy, hogy milyen az az LCD amit néz az ember fotózáskor. Nagyon kis különbség van a két gép között tesztek alapján is! Ezzel is igen jó képet lehet készíteni. Mikor kész a kép nincs ott egy másik kép amit össze hasonlítasz és megállapítod, hogy esetleg egy picit jobb valamiben a másik géppel készült képen ami különbség nem is nagy. Egy átlag felhasználónak teljesen elég lehet. EPL-10 nyilván más tészta de nem egy ligában vannak. Mondják sokan, hogy a videó nem fontos, ez embere válogatja, de ha meg kell akkor nagyon jól tud jönni a tudása. Meg gyerek fotózáshoz is kb csak egy min 200 ezres gép jöhet szóba. Egy nem profi fotósnak családi fotózáshoz is bőven elég lehet.
De ez csak az én kis egyszerű véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#32270) ThorsHUN válasza jeni (#32265) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Felhivtam oket. Az oly pl6on alapbol van 10K kedvezmeny igy kerul 119be alapbol. Errol vasarlasnal a kuponkoddal lejon 10% (107K) es a vegen cetelemre megy az egesz meg 10% kedvezmeny (kb 97 K).
Muxik a kombo meg egy napig.

De az E-M10et csak hetfon kapom meg probalni:S

(#32271) jjeahh válasza jaktib (#32269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg ha használnál mondjuk minimum egy fél évig-évig olympust, akkor érzékelnéd a különbséget igazán és utánna egy életre visszasírnád az oly színeket... persze a panának is vannak előnyei, pana af még mindíg nagyon ott van a szeren, videó szintén. Én oly-ról váltottam paná(k)ra, szal már végigjártam ezt az utat :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32272) jeni válasza ThorsHUN (#32270) üzenetére


jeni
félisten

pedig azt hittem már ott le van vonva és nem vonnak le még 1x. :U
pl.:ezt is nagyon megérne attól függetlenül,hogy ehhez nagyon nehéz hozzá jutni használt obihoz.
mert ebben az esetben 109990Ft lenne
A kuponkód sehol sem szerepel!
Az Olynál viszont nem látni mennyit is adnák még kedvezményt az árból? Mivel annak a %-s árcsökkenése nem szerepel. Csak annyi van megadva,hogy ott át van húzva 129990-ról 119990-re vagyis 10000Ft és cetelem sem szerepel ennél.
A Panasonic DMC-GX7-nél van csak cetelem lehetőség de nincs %-s engedmény. Viszont a cetelem az nem azonnali elbírálás alapján menne hanem 1-2 hét átfutási idővel.

Én is felhívtam őket és csodálkozásomra 10msp belül fel is vették a telefont.Kérdésemre azt mondták,hogy ahol át van húzva az ár ott alapból már le is van vonva a kedvezmény és abból már nem adnak további engedményt. A cetelem meg elvileg megvárható és nem kell egyéb igazolás hozzá (nem feltétlenül-így mondta el)

[ Szerkesztve ]

(#32273) MrChris válasza jaktib (#32269) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem is volt 3 Olympusom és két Panám, meg egy Pana kölcsibe. Nyilván lehet jó és qrva jó képet lőni Panával, ez nem kérdés. Egyszerűen csak aki már hozzászokott az Olyhoz vagy lehetősége volt kipróbálni, pláne összehasonlítani akkor láthatj/látja mik a különbségek. Annál ha eltalálja a WB-t és a helyes expót akkor szinte mindig lesz szép kép. A Panáknál általában nálam nem így volt, de ettől még lehet jó/megfelelő. Lényegessen többet ki lehet még hozni raw utómunkával, sőt a vacakot is helyre lehet pofozni és itt nem az elrontott expót meg művészkedést kell érteni, hanem hogy ne lilásszürke beütésűek legyenek a bőrszínek és ne döglöttek legyenek úgy általában a színek, míg az Oly-nál szinte alig nyúltam hozzá, max wb/expó korrekció!

(#32274) schawo válasza Mirman (#32256) üzenetére


schawo
titán

Szakmailag ők a legjobbak. Ők már rég túlvannak azon, hogy belássák, hogy az összes mai fényképezőgéppel faszán lehet fotózni. Emiatt kár komoly, szőrszálhasogató szakmai elemzésekkel szarakodni. Csinálnak szórakoztató fotós műsort, annak van értelme.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32275) Fandango válasza schawo (#32274) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen egyetértek veled. Én kimondottan szeretem amit csinálnak.

(#32276) #40935168 válasza schawo (#32274) üzenetére


#40935168
törölt tag

+1 :K

(#32277) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Kozeleg az augusztus vege igy a gepvasarlas is.
A kovetkezo lehetosegek kozul szeretnek valasztani:
pl5 pl6 m10
pl5-ost tudnek venni kb 93,5-ert
pl6-ost olyan 97-ert
m10-est pedig 177-ert

A pl5-bol indulnek ki mint alap.
A pl6 nem sokkal tud tobbet, konkretan van benne valami time laps lehetoseg es az osszehasonlito oldalak vegyesen hozzak ki hogy hdr, wireless lehetosegek es jobb felbontasu screen az amivel tobbet tud, de ez elegge ossze vissza van. Ahogy neztem elvileg a pl5 is tud HDR-t, a kijelzo felbontasa ugyanakkora es mindketto tamogatja az eyefi (vagy milyen) kartyakat. (Apropo ilyet honnan es milyet javallott rendelni, vasarolni?)
A ketto kozotti kulonbseg 3,5 ezer ft.

Az m10-es osszehasonlitas mar nagyobb falat. Van boven plusz de sokkal tobbet is kernek erte.
- focus peaking (nem tudom mennyire hasznalnam ki, de amatorkent nem rossz ha van ilyen)
- jo minosegu EVF (amatorkent megintcsak nem tudom megitelni, de mivel mindenki pozitivan nyilatkozik rola muszaj jonak lennie :) )
- nagyobb felbontasu kijelzo (ez is jo pont foleg ha a fenyereje is jo)
- wireless lehetosegek (kepek vezetek nelkuli tovabbitasa, telefonnal valo osszekotes es taviranyitasi lehetoseg, telefonon kijelzokent valo hasznalata)
- beepitett vaku (ez annyira nem nagy elony foleg, hogy - elvileg - a pl5/pl6 vakuja talan meg mozgathato is es nem csak direkt vakuzasra alkalmas, mig a beepitett csak arra)
- time lapse
- HDR
ugyanakkor ezekert a plusszokert 80 K felarat kernek...

Egyelore a kit obikkal fotoznek csaladot elsosorban kesobb meg ki tudja mi lesz.
Ha jol sejtem akarmelyiket is vennem meg kesobb mindketto ertekesitheto lenne keves bukoval, amennyiben ugy latnam, hogy tul sok nekem a tudasa.

Ha lennetek szivesek segiteni, ma delutan tudnam megvenni a pl6-ost amennyiben arra esik a valasztas.
Az a baj, hogy az m10-est tesztre csak hetfon kapom meg.
Esetleg az a lehetoseg is all, hogy megveszem edigitalon a pl6ost es a 40 napos visszavasarlasi garanciat ervenyesitem, ha megis az m10es tetszene meg.
Pls help!:)

(#32278) jeni válasza ThorsHUN (#32277) üzenetére


jeni
félisten

Az E-PL5 és az E-PL6 közt ha igaz a TIME LAPS van meg a nagyobbik javára (bár ezt sosem kerestem a 5-s anno volt gépemen) és E-PL6 géphez csomagolt (Toshiba?) EYE-FI kártya ami többet nyújt,illetve az 6-s egy kicsit csinosabb,hogy van rajta piros csikk a vázon. Amúgy az E-PL5 is tudja az EYE-FI wifit de azt venni kell hozzá (elvileg a Toshiba 8/16 GB kártya a jó,tuti).Bár ez az EYE-FI Wifi csak addig jó míg a benne levő 8GB SDHC EYE-FI el nem romlik. Egy tutira beépített WIFI többet ér,lévén bármilyen SDHC kártyád mellett lesz WIFID!
Az OMD-10 váz van elvileg az Oly boltban és KITben egy Panceke obival.
Árban mindenképpen az E-PL5/6 a nyerő mivel dupla KIT-ben megvehető még.
A beépített vaku sosem az igazi de jobb a semminél,viszont az jó benne,hogy nem kell cipelni a vakut és sőt még a mindháromra tehető nagyobb vaku lévén azokon van vaku sarú.
Igen a későbbi eladása szempontjából az E-PL széria könnyebb lévén az obikat is el lehet adni külön-külön. Tudásban az OMD-10 veri a két elektromos kereső nélküli pici E-PL gépeket. Arról nem is szólva,hogy a stabija is jobb a nagyobb gépnek lévén 3 tengelyes.
Sőt ha az E-PL7-t is figyelembe vennéd? VISZONYLAG ÚJ ÉS NEM NAGYON VAN HASZNÁLTAN SEM,az is igaz még maga a váz drága. Gyakorlatilag annyi a különbség az OMD-10 közt,hogy azon nincs elektromos kereső ami ténylegesen sokszor nagyon jól jönne.

Érdemes arra játszani,hogy 40napos vissza vásárlás lesz belőle!?,szerintem ez "bunkóságnak felelne meg és a bolt felé kiszúrásnak tekinteném" . Gyakorlatilag egy újat kapsz és vissza küldöd használtan,majd csak megveszi valaki utólag.
Akkor inkább kérd el kölcsön az Olyból az OMD-10 ha tetszik akkor még 31-én megveheted a vázat.
Ha nem akarsz sokat költeni akkor inkább az EPL6 dupla KIT vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#32279) Lassú Víz válasza ThorsHUN (#32277) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az EVF és a jobb stabilizátor már önmagában megéri a felárat. A többi jópofa csili-vili, mint pl. wifi távvezérlés, live composit mód meg időnként hasznos. A penek vakuja sem jobb, mint az E-M10-é, cserébe egy plusz kis bizbasz. Sikerült a külső és a beépített vaku hátrányait egyesíteni vele. Focus peaking-et nem használom. Nekem jobb a belenagyítás. Time lapse videóra meg sajnálom a zárat fecsérelni. Számomra nem lényeges képesség.

Biztos az E-M10-et választanám, mert nekem nem csak az elkészült kép a fontos (abban nincs lényeges különbség a live composit módot kivéve), hanem az is, hogy mennyire támogat a gép a kép elkészítésében.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32280) jeni válasza ThorsHUN (#32277) üzenetére


jeni
félisten

A másik lehetőség a Panasonic DMC-GX7 megvétele.Gyakorlatilag egy Oly EPL7 váz és egy OMD10 tudás egybe gyúrva+ megspékelve egy sokkal jobb videó képességekkel.

Az is igaz az EPL valamely dupla KIT gép megvételével még pénzed is maradna.Majdnem egy 100000 Ft megmaradna a zsebedben.
Erre mondanám ,hogy a "Kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt".

(#32281) Gépötty válasza jeni (#32278) üzenetére


Gépötty
senior tag

A PL6-hoz csak opció az eye-fi kártya, nekem legalábbis nem adtak a géphez.
Amit kihagytál, az a szintező, ez néha jól jön, illetve le lehet menni kb. ISO 100-ra.
3,5k különbségért egyértelműen a hatost venném, de ha van rá keret, akkor egyértelműen M10.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#32282) jeni válasza Gépötty (#32281) üzenetére


jeni
félisten

Akkor kivették belőle,mert az E-PL5 ahhoz is az van írva,hogy opció lévén az is alkalmas rá! Az E-PL5 vázban ténylegesen ISO 200-ig lehet menni.A szintezőt csak a Pentax K7-ben látom. Az Oly EPL6 van ilyen arról nem is tudtam. Az E-PL5-ben nem is láttam ezt.
A 6-s az újabb én is azt venném a két kicsi közt ha kicsi Oly gép kell.
Az Oly OMD-10 vázat ha minden kötél szakad 125000Ft (AZ ÉN SZÁMÍTÁSOM SZERINT) áron el lehet hozni a boltból.

[ Szerkesztve ]

(#32283) ThorsHUN válasza jeni (#32282) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Hat a westendes mediaban nem volt kartya a pl6ban. rakerdeztem es kibontotta a srac, de nem volt benne.

Amugy szerintem foleg nekem aki semmi obival nem rendelkezik megeri a duplakitet venni..

Estig agyalas van. :S

(#32284) jeni válasza ThorsHUN (#32283) üzenetére


jeni
félisten

innen ollóztam:

Először találkozhatunk ilyen fejlett csatlakozási megoldással a PEN fényképezőgépek körében: a FlashAir kártya (Toshiba) segítségével bárhonnan automatikusan továbbíthatjuk a felvételeket másik eszközre, például okostelefonra, de a közösségi hálózatokon történő megosztás is ugyanilyen egyszerű.

Az tény,hogy a csomag tartalmában mint leírásában ez nem szerepel.

Annak meg nincs értelme ha meg is nevezik és nincs benne a csomagban vagy utána kell járni egy olyan kártya beszerzésért.

Viszont az E-PL5-ben is van ilyen funkció és ezek szerint az nem kapott ily jellegű reklámot sem.
Az aprón hirdetve volt az E-PL6-s és ő kínált külön eladásra Toshiba 8GB EYE-Fi kártyát,egy darabig egybe adta volna. Azért gondoltam,inkább az EPL7 vagy a OMD10 a jobb vétel. Szerintem a 8GB kevés lehet.A 16Gb az meg drága nagyon 200000Ft.

Obit az aprón lehet venni de gyorsnak kell lenni,mert általában gyorsan elkelnek.

[ Szerkesztve ]

(#32285) Gépötty válasza jeni (#32282) üzenetére


Gépötty
senior tag

Kettőt is bontottak az orrom előtt, egyikben sem volt. Készültem a vásárlásra, fejben megvolt a tartozéklista, de erre nem is számítottam, azaz a lehetőséget ismertem, de tudtam, hogy nem jár hozzá.
Ja, igen! Az Olybolt tartozéklistájában sincs benne, innen tudtam, hogy nem kapok majd hozzá. Ettől függetlenül lehetett olyan piac, ahol adtak mellé.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#32286) zeeland66 válasza jeni (#32249) üzenetére


zeeland66
tag

Írtam az Oly Mintaboltnak levelet,megírtam azt, hogy aug 27-én már használnom kéne a gépet,ha addig nem tudják teljesíteni tekintsék tárgytalannak a megrendelésem..bár most olvasgatva a hozzászólásokat lehet egy EP6 dupla kittel is jól járnék,vennék mellé egy VF2 keresőt..

(#32287) jeni válasza zeeland66 (#32286) üzenetére


jeni
félisten

Hát... a VF2 kereső is egy vagyon! 40000Ft felett van használtan.
Ki lehet számolni,hogy az OMD10 a jobb vétel.Árban ott vagy és 3 dologról maradsz le,illetve több pepes meló lesz az E-PL6 vázzal.

Amikor használod a VF2 fel és le kell szerelned,hordoznod kell mindig. Ahogy a MrChris is írta,hogy sérülékeny, a vaku helyét foglalja le mivel nincs saját vakuja. Az elvesztés veszélye is fenn áll! A használhatóságát nem tudom mert az E-PL5-n nem használtam V2F-t. Amúgy nagyon hiányzott,mert volt olyan helyzet mikor az LCD-n fotózás alatt nem láttam rendesen a lefotózandó tárgyat,személyt. Kevesebb vagyis 3stabi helyett 2 stabi géped lesz,wifid nem lesz ha csak akkor ha még ráköltesz egy ilyenre ami min 13000Ft itt kapható akciós 16GB!

[ Szerkesztve ]

(#32288) MrChris válasza zeeland66 (#32286) üzenetére


MrChris
nagyúr

Külső keresőnek sok hátránya van, már többen elhagyták, eléggé útban van rajta, vaku helyét elfoglalja, (bután néz ki), összértékben kb már em10-t vehetsz és abban igazán erős stabi van. A pl-ekben jóval gyengébb, alig ér valamit.

(#32289) zeeland66 válasza jeni (#32287) üzenetére


zeeland66
tag

igaz,megnéztem az új vf2 66E Ft,ezt hozzáadom az ep6 árához és már veszek egy em10-est.tetszik,nem tetszik,számomra az em10 a legjobb választás.
remélem hétfőn kapok választ az olytol..ha nemleges akkor megveszem az MM-ba

[ Szerkesztve ]

(#32290) jeni válasza zeeland66 (#32289) üzenetére


jeni
félisten

Ne vedd készpénznek az ajánlásainkat! Nehogy az legyen,hogy mi vettünk rá,hogy melyiket is vedd meg.
Nálam ki vannak lőve az E-PL széria a jelzett hátrányok miatt.
Így maradt az OMD10 váz vagy a Panasonic DMC-GX7.

Amúgy a Budapesti West-End MM áruházban van kirakva OMD10 váz egy 14-42mm obival 200000Ft és egy Panceke obival 30000Ft-al drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#32291) zeeland66 válasza jeni (#32290) üzenetére


zeeland66
tag

Dehogy,úgy jöttem ide tanácsért,hogy oly volt és oly is szerepelt a kívánság listámon..de a pana is tetszik, mezei amatőr lévén,lehet kibékülnék a képeivel..nincs valakinek? Érdekelne a véleménye és,hogy milyen képeket lehet lőni vele

(#32292) asdf_ válasza ThorsHUN (#32277) üzenetére


asdf_
veterán

- jo minosegu EVF (amatorkent megintcsak nem tudom megitelni, de mivel mindenki pozitivan nyilatkozik rola muszaj jonak lennie :) )

Nemtom, nalam volt egy EM-10 egy hetvegere, tudom, hogy belepo kukkeros gep, meg ha jol remlik ugyanaz van benne, mint az EM-5-ben, ami mar nem mai csirke, lehet, hogy a tobbihez kepest jo, vagy ezen az aron jo, de en azert nem tettem le tole a hajamat.

(#32293) jeni válasza asdf_ (#32292) üzenetére


jeni
félisten

Az Oly oldalról az OMD-5 Mark II. vázon kívül semmilyen új váz nem jelent meg. Igazán az 5 Mark II sem új fejlesztés az is elavultnak számít manapság. Videó téren semmit sem javult. Abban az árban már elvárható a 4K tudás. Az OMD10 helyett nincs más váz jelenleg.

(#32294) Ear001 válasza jeni (#32293) üzenetére


Ear001
addikt

Mi az amiben elavult egy E-M5 MkII? :F

(#32295) jeni válasza Ear001 (#32294) üzenetére


jeni
félisten

Multimédiás dolgokban. A Panasonic már a hasonló árfekvésű vázakba,gépekbe már a 4K technikát teszi be. A SONY is. A Canontól nem várom el mert MILC téren nem is vannak jelen a gyakorlatban.

(#32296) jjeahh válasza jeni (#32295) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panához meg sony-hoz képest mi nincs elmaradva videóban? :DDD Talán nx1 még ami elég jó... A 4k-t meg nem csak milc-ekbe lehet(ne) belerakni, csak pl. a canon egy ideje (valszeg tudatosan) nem igazán fejleszti a vázait videó fronton.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32297) jeni válasza jjeahh (#32296) üzenetére


jeni
félisten

Amúgy a 230000 Ft árban kapható OMD10+14-42mm Panceke objektívvel a Budapesti Árkád MM boltban most 200000Ft mindkét színben. Így a 15% Olympus kártya kedvezmény lényegtelen. Ebből leesik a 30000Ft Oly vázra a kedvezmény és 170000 végáron megveheti valaki az Oly OMD10 vázat a vékonyított Panceke obival.

(#32298) asdf_ válasza jeni (#32293) üzenetére


asdf_
veterán

Igazán az 5 Mark II sem új fejlesztés az is elavultnak számít manapság.
Ez nem igaz, iden februarban jott ki.

Videó téren semmit sem javult.
Ez sem, -vegre- van elorelepes videoban, de csak feleannyit mozdultak elore video fronton, mint kellett volna, no de kell a patron az EM1-II-re is, egyaltalan nem valoszinutlen (inkabb tuti :) ), hogy szandekosan csak ennyit leptek.

Abban az árban már elvárható a 4K tudás.
Ez meg csak felesleges rongyrazas, egy hulye hype, amire felult mindenki (lasd 3D tv), es amivel szediteni tudjak a marketingesek a nepet (a maradek par szazalekrol, akinek _tenyleg_ kell a 4K, arrol ne beszeljunk, egy reszuk meg 4K-ban forgat mar most is).. Keszuleke az atlagjuzernek evekig nem lesz meg, hogy lejatssza rajta, es szerintem csak egy minimalis szazalek allna csak neki downscale-elni a 4K-s videot 1080-ba, hogy jobb, elesebb vegeredmenye legyen. Aki viszont ilyet tesz, mert valos igenye van ra, az a meg mindig nem tul eros videos teljesitmeny miatt amugy sem Olympust vesz, tehat az EM5-II-be szerintem pont halalfolosleges lenne a 4K (mint ahogyan az atlagjuzernek is halalfolosleges a 4K). A 4K igy onmagaban amugyis csak egyetlen dolgot jelent, 3840x2160 pixel felbontast, semmi mast. Egy video minosegenek megitelesehez csak ez az informacio, hogy mekkora a felbontasa rettenetesen keves. Kodolas, bitrate egyebek is szamitanak. Teljesen off, de az egyik kedvenc sorozatomat meg a belso brooadcast lancban kapjak el a kalozok, nem a sugarzott adasbol. 7 megabyte/seccel van kodolva a video, 720p-ben olyan gyonyoru -a standard sorozatrelease-ekhez kepest, hogy elelvezel. Pedig "csak" 720p.

(#32299) silmatauki válasza jeni (#32251) üzenetére


silmatauki
őstag

Azért azt tudd, hogy elég gyenge a GX7 szenzorstabija – egyáltalán nem egy Oly EMx szint. Remélhetőleg a GX8 jobb lesz...

(#32300) jeni válasza silmatauki (#32299) üzenetére


jeni
félisten

azt tudom :R
de a Panasonic obija alapból optikai stabilizátoros,hogy a vázba épített stabi az amolyan extrának felelne meg,amolyan kedveskedésnek a Panasonic részéről, ami arra jó ,ha egy Oly obit tesz fel valaki rá akkor működjön a dolog.
A GX8-nál sem írnak erről,hogy annál javítottak-e rajta?
amúgy a Panasonic szenzor stabija Oly E-PL szintű vagyis 2 tengelyes?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.