Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31778) Byk01 válasza jaktib (#31763) üzenetére


Byk01
senior tag

Én addig olvastam ezt az írást, amíg odáig jutottam, hogy a tükörreflexes gépekre max 15x zoomos objektívet lehet feltenni. (mondjuk már a prioritások sorrendjén is felhúztam a szemöldököm, hogy egy fényképezőnél a kis méret fontosabb legyen, mint a képminőség)

A tükrös gépeknél (és a MILC-eknél is) pont az a lényeg, hogy a különböző feladatokra különböző (az adott feladatra leginkább megfelelő) objektívet használhatunk. Így egy tükrös gépre feltehetek pl. egy Sigma 10-20-at is, aztán egy Tamron 150-600-at, és máris 60x-os zúmom van (jó, a köztes értékek most kimaradtak), de ha megelégszem a manuális fókusszal, akkor pl. egy MTO 1000 segítségével a 100x-os zúm is elérhető viszonylag kevés pénzből.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.