Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#37301) Steelmanus válasza fallenag87 (#37300) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen reggel mar en is atneztem csak vartam a valaszodra, a teszteket koztuk azt is amit linkeltel, es direkt csak az A30-at is, az a 161 mm nem veszes, es ha jol neztem a kepet akkor nekem ugy tunik hogy a felfogato muanyag keret a legmagasabb pontja tehat nem is a hocso. Pl a Frosty Tech-en is nagyon jo es mindefelekeppen halkabb mint az Aegir.
Tegy egy probat, en is azt ajanlom, maradj az A30-nal ar/ertek aranyt tekintve igy is a legjobb valasztas.

(#37302) fallenag87 válasza Steelmanus (#37301) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Azt hiszem akkor megvan a befutó, köszönöm szépen a segítséged :DD :R

(#37303) Jakuu válasza Steelmanus (#37291) üzenetére


Jakuu
őstag

AC Freezer i30-nal vannak azert az arert sokkal jobb hutok. Azert szoktuk ajanlani az AC 13 PRO-t is, mert sok felhasznalonak a leszorito hatlap nelkuli valtozat megfelelo csak.
Azok a hutok a kozepkategoria teteje, de sokkal jobbak is vannak naluk 12k-ert.

(#37304) fallenag87 válasza Jakuu (#37303) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Vannak jobbak igen, de a gondom nem az ár kérdése hanem a max magasság, ez a 161mm is épp be fog férni kb ennél nagyobbat nem tudok berakni.

a 13 Pro pl 165 ami már nem jöhet szóba hiába lenne rá pénzem

[ Szerkesztve ]

(#37305) Jakuu válasza fallenag87 (#37304) üzenetére


Jakuu
őstag

A Macho 2 is ha jol emlekszem 160mm es sokkal jobb huto.

(#37306) Steelmanus válasza Jakuu (#37303) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen de fallenag87 nek egy ketmagos AMD procija van amit szeretne negymagositani, es egy BitFenix Shinobi haza van, en nem biznak egy 0.9 kg-os hutot ket muanyag pocokre.
Es ha nem sikerulne a negymagositas akkor boven eleg a A30, es konnyen tudja szerelni az alaplap kivetele nelkul is. Ő maga is Be quiet! Shadow Rock PRO SR1-et nezett ki ami ultra csendes, de magasnak talalta. Lattam a legszallitasat persze hogy csendes de ajnlottam mas hutot is, gondoltam a Scythe is de ala kellett menni a 160 mm-nek amikor meg valogattunk.

(#37305) Jakuu Igen jobb huto, de Dimension: Length 140mm x Width 102mm x Height 162mm es a 140 mm-es huto azert mar tulzas lenne egy kicsit, foleg ha nem is tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#37307) Jakuu válasza Steelmanus (#37306) üzenetére


Jakuu
őstag

Nem azert, de a A30 sulyosabb, mint a HR-02 es a magassagukban sincs kulonbseg.
Raadasul az sem igaz, hogy konnyebben szerelheto, mert ugyanugy backplatet kell ratenni.

[ Szerkesztve ]

(#37308) fallenag87 válasza Steelmanus (#37306) üzenetére


fallenag87
csendes tag

960T-t kell hűteni ami már fel van oldva :) most épp 3,4Ghzen megy de tervbe van a feljebb cibálása

a HR-02 Merlinen 162nek van írva az már necces nagyon de az eredeti terv am ő volt. Nem tudom meg kellene-e vele próbálkozni hogy befér-e.

Szerelő lyuk van am a házon hátul, nem raktam még fel csak gyári procit de ha jól láttam sokszor hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#37309) Steelmanus válasza fallenag87 (#37308) üzenetére


Steelmanus
addikt

Oh akkor valoban Jakuu-nak van igaza, de nekem eloszor a Be quiet! Shadow Rock PRO SR1-t irtad hogy az a kiszemelt es azt is irtad hogy 160 mm ala szeretnel menni, valamint hogy hatrafele fujja ki a levegot. Az elobb emlitett Be quiet-bol kiindulva kinezetre, es 160mm alatt keresgettem, ami felette volt azt nem is ajanlottam ill. kigyujtottem de nem irtam be.
960T-t kell hűteni ami már fel van oldva :) most épp 3,4Ghzen megy de tervbe van a feljebb cibálása
Es az is megtevesztett hogy bar ajanlottam Merlintol de direkt elvettetem azokat amik a felvetett kriteriumoknak nem feleltek meg.
Ebben a felallasban es ha meg tuning is lesz, a Thermalright HR-02 Macho az ajanlott, de azert ismerd el, egy kicsit elvittel az erdobe.
Elnezest kerek Jakuu igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#37310) fallenag87 válasza Steelmanus (#37309) üzenetére


fallenag87
csendes tag

A plexi miatt írtam 160-at max, mert nem akartam úgy járni hogy berakom és épp nem tudom felrakni a ház oldalát mondjuk tőle. 1-2 mm biztos van még de nem tudom megéri-e 162mm magas machoval próbálkozni ha nem fér be akkor így járok.

2 magosról am sose volt szó az első commentbe raktam egy linket amin ott van a feloldott 960T hogy milyen paraméterek között fut jelenleg. Az nem baj hogy elvetetted a 160 fölöttieket, mert így olyanokról volt szó ami tuti befér. Most akko mi a tényállás az A30 nem lenne elég? Ára jó meg a teszt alapján is jól teljesít, 15k-ig elmegyek max de férjen is be a házba :K

(#37311) theiron320 válasza Steelmanus (#37291) üzenetére


theiron320
aktív tag

Ok, köszi.szerintem a freezer 13pro nál maradok.

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#37312) Jakuu válasza fallenag87 (#37310) üzenetére


Jakuu
őstag

Mondom a Macho ugyanakkora mint az A30 mindketto 161mm magas.
Amugy ez alatt a meret alatt igazan nehez jo hutot talalni.

[ Szerkesztve ]

(#37313) fallenag87 válasza Jakuu (#37312) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Nem cél igazából új tuningrekord felállítása, csak 3,6-3,8-on szeretném járatni a procit ahogy sikerül. Erre kellene egy a gyári hűtőnél halkabb és hatékonyabb, a házszellőzés is meg lesz oldva még 2 120-ast biztos rakok be. 5 csak elég lesz a jó légáramhoz de lehet 6-7 is akár mert van neki hely a házon.

(#37314) proci985 válasza fallenag87 (#37310) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mit szólnál hasonló árban vízhez? Antec H2O 620 és Corsair H60/H80 jó lehet, bár a halkság miatt lehet ventit kéne cserélni.

alternatív megoldás a lefele fújó venti, noctua c14 ilyen.

160mm torony még:
AC Freezer Extreme (158mm de annyira nem hűt jól)
Akasa Venom
Titan Fenrir Evo
Corsair A50

egyébként én még a ház topikjában is körbekérdeznék, hogy ki mit használ hűtőnek, nem létezik, hogy egy 120as ventis ne férjen be.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37315) fallenag87 válasza proci985 (#37314) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Ezek a vízhűtők hol kerülnek annyiba hogy beférjen a keretbe, mert ahol én néztem 20ezer a h60 és 28 a h80, az antecet nem kerestem. A másik kettő kissé kilóg a keretből :)

(#37316) proci985 válasza fallenag87 (#37315) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az antec 17től indul árgépen, szóval még mindig felette van.

de pl a freezer extreme 10k alatt van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37317) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!
Az érdekelne engem, hogy értelmes ár érték arányba milyen CPU hűtőt ajánlotok notebook procihoz. Ez annyiban változtat az asztali procihoz képest, hogy nem lehet fém tartalmú (pl ezüst...)
Segítségeteket köszönöm!
Üdv. Ádám

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#37318) Leone743


Leone743
tag

A processzorom túl szokott melegedni.és tűz forró a cpu -hűtés ,van rá vlmi mód hogy megoldjam ezt a problemát anélkűl hogy vennék új hűtést?mert ez is 18k-t ér ujjonan ami nekem van most néztem lol.és ez is kevés lenne? kb 85 fokig melegszik 1perc után egy sima stabilitás teszten.
gépembe 2500k-van 4.8ghz-re huzva(1.505v-core) meg egy NOCTUA NH-U12P SE2
Mit javasoltok vegyek inkább új hűtést?és ha igen milyet?

[ Szerkesztve ]

(#37319) Steelmanus válasza fallenag87 (#37310) üzenetére


Steelmanus
addikt

Maradj annal amit Jakuu javasolt, a Thermalright HR-02 Macho-nal.
Ha jol megnezed a kinagyitva a képét akkor latni hogy itt is a ventillator a legmagasabb pont, viszont azt egy kicsit lejjebb lehet tolni mert enged annyit a klipsz. Es meg van egy masik nagy elonye, szinten a kepen lathato, hogy a csovek kialakitasa olyan hogy elvannak tolva, igy a 140 mm-e huto meg olyan lapokon is elfer ahol magasak a memoria modulok, mert nem log ra a hutoventillator a RAM-ra. 15 K alatt van.
Igen a procit beneztem, lehet valakievel kevertem elnezest kerek erte.

[ Szerkesztve ]

(#37320) Jakuu válasza fallenag87 (#37313) üzenetére


Jakuu
őstag

Esetleg a Brocken az ha jol emlekszem csak 157mm magas, de ennek nezz utana, lehet rosszul emlekszem.

(#37321) proci985 válasza Leone743 (#37318) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az 1.505Vs Vcore nem lesz picit sok?

tipp: vedd vissza az OCt amíg ilyen baromi meleg van, mert nem fogja szeretni a proci. erősebb hűtés van, de nyáron nem szabad annyit túlhúzni. aztán ha 20-25fokos szobában se elég, akkor lehet gondolkodni, hogy erősebb kéne.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37322) regener válasza Leone743 (#37318) üzenetére


regener
veterán

Szerintem kezd azzal, hogy visszaveszed 4,2Ghz-re és 1,4v alá ha lehet, mivel ez így sültpogácsa lesz.
Utána takarítsd ki a hűtőt, szedd el teljesen az előző pasztát a prociról és a hűtőről is, majd pasztázd újra.

(#37323) ricshard444 válasza Leone743 (#37318) üzenetére


ricshard444
veterán

Te sem aprozod el 1.51V-al :Y

Vannak dolgok...

(#37324) Asbee válasza Leone743 (#37318) üzenetére


Asbee
veterán

1,5 volt te jó ég :Y 1,4 alá menjél állandó beállításra.

(#37325) Steelmanus válasza Jakuu (#37320) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az is valamilyen szinten megkotes volt hogy "lehetoleg" a haz hatsoresze fele fujja a levegot.

Mas:
Kicsit nezegettem ezt a Thermalright HR-02 Macho-t szerinted az en szereny 3 magos AMD Athlon II X3 450 (Rana) 3200 MHz procimat elvinne passzivban? Regi tipusu hazam van meg jelenleg, felsotapos, elol egy SWif2 1201, hatul SWif2 1200 van hazhutesnek.
Elol jelenleg 600-at forog a hatso az a gyari 800-as fordulaton megy.
Neztem egy videot tenyleg csomagolnak melle egy csavarhuzot?

[ Szerkesztve ]

(#37326) proci985 válasza Steelmanus (#37325) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csavarhúzót tényleg adnak mellé, thermalrightoknál szokás:).

valszeg elvinni, erősebb és nagyobb fogyasztású procikra is írták páran, hogy házhűtéssel már elég a hűtő. ha nem, akkor a hozzáadott ventit beállítod 5Vre (300rpm, gyakorlatilag csend) és úgy már biztosan elég lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37327) Steelmanus válasza proci985 (#37326) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, gondolkodoba ejtett a dolog, szeretnek elobb-utobb hazat cserelni, egy sima Zalman Z9re (nem a plus), na azt mar rendesen atlehet szelloztetni. Raadasul a procihuto ventije Thermalright TY-140 nem is olyan draga, igy alulra felulre jo is lenne majd az uj hazamba.

(#37328) proci985 válasza Steelmanus (#37327) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

árban mennyi a z9?

egyébként igen, jól szellőző ház mindig jó dolog. TY140 Magyarországon nagyon olcsó, erre nincs 3k alatt. 1800ért pedig gyakorlatilag van annyira jó akusztikus tudása, mint a 3500as SFlexnek vagy egy hasonló árú Noctua/Papstnak. szóval annyiért annak a ventinek nincs párja.

HR02 Macho pedig tényleg remek hűtő, elég jól hűt tetejében csendes, szénné húzásra nem optimális de 24/7re amúgy se okos dolog szénnéhúzni a procit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37329) Potzee válasza Steelmanus (#37327) üzenetére


Potzee
addikt

Szia!
Nekem is egy TR HR-02 Macho-m van, egy NZXT Tempest 410 [link]házban passzívan üzemel egy nem túl mérges, de nekem bőven elégséges Intel Pentium DC E5300-as procin. (TDP 65W) ...már nem vagyok gamer, a stabil, néma működés a fő cél :K
A házban egyetlen venti sem pörög, alsó tápos a rendszer és a táp felfelé fúj valamennyi levegőt, ami felül távozik.
Ha csak netezek a magok hőmérséklete 42/40 C fok. (BIOS - Hardware monitor) a szobában 29 C fok volt.
Prime95-tel sem sikerült 64-65 foktól jobban felhevíteni... :R
A Te procid (AMD Athlon II X3 445 Rana 3.1GHz Socket AM3) max. TDP 95W.
Ha passzív hűtésben gondolkodsz, akkor kell egy nagyon jól szellőző nagy, széles ház is (pl. Z9, XIGMATEK Midgard II, NZXT Tempest 410, Tt Commander MS-I,stb...) és egy TR HR-02 hűtő...rengeteg tesztet olvastam az elmúlt fél évben...
Passzív módra a Thermalright HR-02 Macho-tól jobbat szerintem nem találsz :R
Passzív hűtésben kérdezd Szab.tam kollégát! :K

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37330) Steelmanus válasza proci985 (#37328) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Merlinnel a Zalman Z9 13 200 Ft. Gyari oldal. Az egesz onnan kezdodott hogy tapot csereltem,es direkt olyat valasztottam hogy alsotapos hazba is jo legyen, hazhutot is kellet vennem, igy jutottam ide, szoval most a haz es a huto topikot rendszeresen olvasom. A haz topikban olvastam a TY 140-es hazhutesrol es Thermalright HR-02 Macho kapcsan tunt fel az egyezes. Igazabol mar az ara miatt a Xigmatek Gaia-t neztem ki magamnak, sosem tuningolok, de ekkora borda kapcsan meginogtam, viszont egyszerre nem tudom megvenni a hazat es a procihutot, a zalmanhoz adnak gyarilag 3 hutot + 2 van mar nekem, ezert gondoltam a passziv hutes kiprobalasan.

(#37329) Potzee Koszonom a informaciokat, en sem jatszom mar, a proci is azert lett csak 3 magos, mert az elozo AMD Athlon 64 X2 4600+ sikerult jo aron eladni, es mivel a 3 magos epp kifuto termek lett olcson megtudtam venni.
Jo hogy megosztottad a infokat, jo ertekek, mivel elobb veszem meg a hutot most mar en is a Thermalright HR-02 Macho-val szemezek.

[ Szerkesztve ]

(#37331) Leone743


Leone743
tag

Hmm.hát nem igazán akar össze jönni ez a tuning, 2500k+asus p8z68 v pro.---a prohardver tesztjében irták hogy a 4.8ghz-t könnyedén elérték vele-nekem még egy 4ghz-t se sikerűlt stabilan beállítani valamit nagyon rosszúl csinálhatok,nincs valami le írás hogy legyen vlmi ki indulásí alapom.?

[ Szerkesztve ]

(#37332) verylowskill


verylowskill
csendes tag

Sziasztok!
(nem tudom, hogy off-e...)

Házi CPU hűtőt barkácsoltam egy x2 5600+-ra tuningolni is próbálom, hogy így hány fokon üzemel.

Bios, Everest, CPU-Z... mind más más CPU feszültséget jelez ki, melyikben bízhatok?!
Meddig érdemes engedni a hőfokot?

:D

(#37333) Potzee válasza verylowskill (#37332) üzenetére


Potzee
addikt

BIOS - Hardware monitor :K
Core Temp [link]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37334) proci985 válasza Leone743 (#37331) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

itt tudnank tuningban segíteni

Steelmanus: HR02 tényleg remek darab, a Macho variánsnak meg még az ára is egész elfogadható. szóval jól fogsz vele járni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37335) agressiv válasza Leone743 (#37331) üzenetére


agressiv
addikt

Vannak anti tuning procik is, gondolom éppen belenyúltál egybe.

Hát még a borz.....

(#37336) Lamborgнini válasza agressiv (#37335) üzenetére


Lamborgнini
csendes tag

Hali. AMD X4 965 + ASROCK 970 Extreme4 AM3+ laphoz milyen hűtést ajánlotok? Tuning nem valoszinű, de ha mégis nem olyan nagy mértékű. Köszi

(#37337) agressiv válasza Lamborgнini (#37336) üzenetére


agressiv
addikt

Mennyit szánnál rá? Egy Cold Tower is elég lenne.

Hát még a borz.....

(#37338) Lamborgнini válasza agressiv (#37337) üzenetére


Lamborgнini
csendes tag

5-6 körül gondoltam max. Ami tetszett volna CM Hyper 212 EVO, de túl drága meg főlős kicsit. 212+ meg már nem kapni.

(#37339) kromatika válasza Lamborgнini (#37336) üzenetére


kromatika
veterán

szia.ha csak minimál tuning lenne,akkor is 12cm-es ventivel szerelt hűtőt vennék,mert értelem szerűen halkabbak mint a 9cm-es ventivel szereltek. A Xigmatek Gaia SD1283 az eggyik legolcsóbb 12cm-es hűtő,és tuningban is bőven megfelelő.Sőt hozza a 8-900ft hűtők szintjét[link]

[ Szerkesztve ]

(#37340) fallenag87 válasza Steelmanus (#37319) üzenetére


fallenag87
csendes tag

Rendben akkor megpróbáljuk a Macsót.

Köszönöm a válaszokat :R :K

(#37341) Steelmanus válasza kromatika (#37339) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ah megy fel az ara, nemreg meg 6500 Ft volt, ahol az argep szerint a masodik legolcsobb ott postat hasznalnak :N

(#37342) Csikter


Csikter
csendes tag

Hali!
Esetleg tudtok valamit a zalman cnps 9700-ról, megér 13 ezret?
Őszintén nem is gondolkodnék rajta hanem egyből a brockent venném de túl magas így nem fér be házamba. Ezért valami 15mm alatti kéne ha van egyéb javaslat nagyon örülnék neki!
:R :R

(#37343) Speed® válasza Csikter (#37342) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Felejtsd el a 9700ast..régi darab, nem olyan jó, de legalább hangos..

(#37344) proci985 válasza Csikter (#37342) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, milyen házad van amibe nem fér el egy Brocken, de nem sül meg benne egy 8800 gtx oc sli?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37345) Csikter válasza proci985 (#37344) üzenetére


Csikter
csendes tag

Elférne, ha nem lenne ott egy húszon pár centis venti már gyárilag beépítve.
Nem volt eszem 8 évvel ezelőtt és képes voltam megvenni egy aerocool-t mert óriás ventije volt oldalt. :W
Ezért kérdezem ha tudtok valami jót 15mm alatt az nagyon jó lenne!

(#37346) Steelmanus válasza Csikter (#37345) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#37347) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Üdv!
Zalman CNPS9500A LED vs Thermalright ultra 120 extreme.
Melyik a jobb szerintetek?
Venni akarok hűtőt de nem tudom eldönteni.
mert a zalman az szebb a thermalright komolyabb!
Melyikkel lenne hűvösebb?
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#37348) Speed® válasza xxxthrief (#37347) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A TRUE megfelelő ventivel rommáveri a 9500at..nagyjából a Brocken szintjén teljesít, annyi különbséggel, hogy igazán halk üzemre alkalmatlan, a sűrű borda miatt kell egy-két erős venti rá.
TRUEból egyébként van Black verzió is, annak a szépségével sincs gond..

(#37349) xxxthrief válasza Speed® (#37348) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

nekem nem true van hanem ultra 120 extreme vagy ez ugyan az?

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#37350) Goatman


Goatman
aktív tag

Hello!

Egy gyárinál csendesebb, olcsó, de korrekt hűtést szeretnék egy Celeron G530-ra. Mit ajánlotok?

Üdv.

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.