Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#37751) agressiv válasza Jamesb2 (#37750) üzenetére


agressiv
addikt

Brocken!

Hát még a borz.....

(#37752) Jamesb2 válasza agressiv (#37751) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Méé? CDC nem előny? Vagy csak parasztvakítás?

Vagy most ajánlották a GELID GX-7-et. Igaz kicsit drágább... De hétcsövű! :)

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37753) Merlinclub válasza Jamesb2 (#37750) üzenetére


Merlinclub
senior tag

Brocken

(#37754) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Egyik spanomnak kell procihuto az x2 555ehehz.Nem fog tuningolni, csak a referenciahuto ugye nagyon hangos, es zavarja, tehat ez lenne a fo szempont. Nem szeretne sokat kolteni max 4,5k korul. (bocs az angol billert)

(#37755) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok 2 kérdésben szeretnék segítséget kérni. :K 1:.azonos áron melyik jobb választás ,az Alpenföhn Nordwand Rev B,vagy Brocken.PH teszt szerint a Brocken a jobb,de az Alpenföhn hon lapja szerint a Nordwand a feljebbi kategória. 2: Melyik a halkabb,szelősebb borda a kettő közül?800-1000rpm körül lenne használva egy i5 2500-on tuning nélkül,szóval a halkság nagyon fontos lenne.Előre is köszi a segítséget.

(#37756) Speed® válasza kromatika (#37755) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Brocken, 1000rpmen kifejezetten halk és nagyon jól teljesít..igazság szerint az OCmentes 2500ra elég lesz 500rpmen is, félpasszívan is elbírja ;p

(#37757) agressiv válasza kromatika (#37755) üzenetére


agressiv
addikt

Hangra mindkető ugyanaz, teljesítményre a Brocken sokkal jobb.

Hát még a borz.....

(#37758) kromatika válasza Speed® (#37756) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a válaszokat akkor egyértelműen Brocken.

(#37759) K_Gabor


K_Gabor
tag

Sziasztok!
Beszereztem egy EKL Cold Towert.Tudtok arról valamit,hogy mennyire használható a rajta lévő gyári paszta vagy inkább kenjem át? :)
Köszi előre is :R

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#37760) kromatika válasza K_Gabor (#37759) üzenetére


kromatika
veterán

szia.teljesen jó a gyári paszta,fölösleges másikat venni.

(#37761) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

Szóval akkor a Brocken a joker mindenkinek? Jutalékot kaptok vagy mi? :)

Kösz, megnézem közelebbről. :R

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37762) agressiv válasza Jamesb2 (#37761) üzenetére


agressiv
addikt

Már egy ideje szóbakerült itt a fórumon, hogy miért ajánlják, otthon is tesztelték páran.

Hát még a borz.....

(#37763) Jamesb2 válasza agressiv (#37762) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Hát kerestem, de megmondom őszintén nem nyálaztam át ezt a néhány röpke hozzászólást...

Nem óccsó de biztos jó. Van egy halom hasonló méretű tégla minden gyártónál, mit találtak el benne ennyire?

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37764) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Az normális, hogy egy mATX házban, ami elég lukacsos + 4 venti, i5-2500K alapjáraton, Arctic Freezer 13Pro-val, panelbe, szobahő ~28fok, asztal alatt, gyári kencével 37-38fokos a proci? :F
Írta itt egy srác, h neki stabilan 20-30 fok között van a maghő ugyanúgy 2500K-n...

mAtx4ever!

(#37765) Jamesb2 válasza lukaszokni (#37764) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Az érdekes lenne, 28 fok szobahőmérsékleten 30 fokos proci :)

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37766) lukaszokni válasza Jamesb2 (#37765) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szerintem is kicsit, de általában menyi hőmérséklet különbséget lehet elvárni egy hűtőtől?
Akkor az én értékem normálisnak mondható?
Na nem off-olom a topikot. :)

mAtx4ever!

(#37767) Jamesb2 válasza lukaszokni (#37766) üzenetére


Jamesb2
aktív tag

Nem off ez ide szerintem, én is hasonló infókat keresek. De a környező levegő hőfokára lehetetlen csak úgy lehűteni valamit ami melegedni akar.
Alapban nekem is 40-45 fokon zümmög a proci hasonló helyiségben, inkább a prime alatt nyújtott 65-70 fokkal vagyok elégedetlen.

Bár nemrég cseréltem hűtőt, de kaptam egy nagyobb házikót, ebbe beleférne a szabvány 160-as is.

[ Szerkesztve ]

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37768) Potzee válasza sutyinger (#37748) üzenetére


Potzee
addikt

Szia Sutyinger!
Bár nekem NZXT Tempest 410-es házam van, ezért személyes tapasztalatom nincs a Midgard II-ről, de a méreteit és ShellKretor tesztjét elolvasva [link] biztos vagyok benne, hogy el fog férni a HR-02! :K
NZXT Tempest 410: 215 x 481 x 496 mm
Midgard II: 221 x 473 x 488 mm
Maximális grafikus kártya hossz: 300 mm
Maximális CPU cooler: 170 mm
(a HR-02 162 mm... :) )
Heatsink Specifications:
Dimension: Length 140mm x Width 102mm x Height 162mm
Én passzívan használom, de szerintem a TY-140 ventivel is elfér a Midgard II házban.
Szerintem ár/érték arányban a legjobb ház ill. CPU hűtő! :)

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37769) sutyinger válasza Potzee (#37768) üzenetére


sutyinger
csendes tag

Oké, ez bíztató. Bár ahogyan én itthon lemértem, az alaplaptartó csavarokkal meg az alaplappal nekem olyan 175 körüli magasság jön ki...de lehet hogy nem jól mértem. Mindenesetre Írtam ShellKretornak, megvárom a válaszát aztán döntök... hogy ez lesz vagy valamelyik Fractal ház, de drágábban :) És még 1x köszönöm!

(#37770) sutyinger válasza Potzee (#37768) üzenetére


sutyinger
csendes tag

Oké, ez bíztató. Bár ahogyan én itthon lemértem, az alaplaptartó csavarokkal meg az alaplappal nekem olyan 175 körüli magasság jön ki...de lehet hogy nem jól mértem. Mindenesetre Írtam ShellKretornak, megvárom a válaszát aztán döntök... hogy ez lesz vagy valamelyik Fractal ház, de drágábban :) És még 1x köszönöm!

(#37771) Potzee válasza sutyinger (#37770) üzenetére


Potzee
addikt

Wiring space:
NZXT Tempest 410 - 27.5 mm
Xigmatek Midgard II - 24 mm
Szélesség:
NZXT Tempest 410 - 215 mm
Xigmatek Midgard II - 221 mm

A Midgard II-ben egy kicsit keskenyebb hely van a kábeleknek, belül viszont szélesebb...szóval, ha a Tempest 410-ben elfér, akkor egy Midgard II-ben is el kell férnie a HR-02-nek! :K de várd meg Shell válaszát!
Valaki - Midgard II tulajdonos - megmérhetné a kecó belső szélességét?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37772) zorrokalap


zorrokalap
tag

Sziasztok,

A lenti konfighoz keresek proci hűtőt, max 15e forintig. Fontos hogy halk legyen(a gyári kegyetlen hangos) és a gép hátulja felé fújja a levegőt + ha lehet csak egy ventillátora legyen.

Konfig:
AMD FX-4170 4.20GHz AM3+ BOX
GIGABYTE GA-970A-DS3

Előre is köszönöm!
Üdv

(#37773) arnisrac


arnisrac
csendes tag

Sziasztok!

Milyen hűtőt ajánlatok egy Bitfenix Merc Alpha házba egy intel i5-3450 processzorra? Az alaplap: Asrock B75 Pro3
Köszi a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#37774) zorrokalap válasza zorrokalap (#37772) üzenetére


zorrokalap
tag

Update:

Ezt néztem ki csak nem tudom hogy rámegy-e az alaplapra/jó irányba áll-e. Pls help.
http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=32&lng=en&set=1

Ház: SHARKOON Vaya Value

[ Szerkesztve ]

(#37775) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Sziasztok!
Olyan CPU hűtőt keresek (i1155 és vagy i775), amely nem centrálisan a CPU felett helyezkedik el. Azaz olyan a hőcsövek kiképzése hogy a bordák a lap széle felé vannak, azaz a táp felé (ha felső tápos a ház)
Esetleg lehetne nagyon slim/lapos, de azok max 90-100W-ot tudnak.

A VGA kártyára kerülne egy olyan hűtés amely a hátoldalára átlóg és a nagy CPU hűtő mellé nem fér be.

(#37776) sutyinger válasza Potzee (#37771) üzenetére


sutyinger
csendes tag

Köszi Köszi Köszi :C :R
Közben ShellKretor is válaszolt, és azt mondta, hogy ő az alaplap tartó bak tetejétől mérte a 170 cm-t én pedig a lemeztől szóval elviekben bele kell hogy csusszanjon...

amúgy utána néztem és ez a 221-es adat sztem nem valós http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Midgard_2/
205 az csak... és emiatt estem nagyon gondolkodóba. A Tempest 410 a szélesebb és abban tuti hogy elfér, de a midgard II nél már több helyen is olvastam a 221 mm-t viszont a dobozán is 205 van... :D
http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Midgard_2/images/packside1.jpg

Na mind1...én úgy döntöttem bepróbálom egy életem egy halálom... :D Max nem tolom fel rá a ház oldalát :D Még 1x kösz a segítséget!

(#37777) proci985 válasza fsb1000 (#37775) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

pontosan milyen hűtés lesz a vidakrin? HR03GT hátracsapva, vagy egy spitfire?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37778) fsb1000 válasza proci985 (#37777) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igen, HR03GT van tervezve.

(#37779) proci985 válasza fsb1000 (#37778) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

felső kép: a lap egy p35-ds4 rev2.1, a hűtő felülről a második bővítőhelyen (tehát a felső x16os pciEben) van egy msi HD3870en. minőségért elnézést, a lényeg látszik. a procihűtő egy Thermalright IFX14 (méretre Silver Arrow kategória). a bordák között volt, vagy 3 mm hely, de az IFX14 eléggé túlméretes.

alsó kép: itt az ötödik slotban van a kártya, tehát a lapon az alsó pozícióban.

milyen házba fog kerülni? elölről hátulra akarod felszerelni, vagy a procihűtővel akarod a vidkarit is hűteni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37780) fsb1000 válasza proci985 (#37779) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem a Hr03GT-vel a gondom, hanem a CPU hűtővel, arra irányuló kérdést tettem fel.

Egyébként a VGA kártyárra 2 db HR03GT lesz felszerelve, ezért csak a CPU-hoz közelebbi slotban lehet. A ház mérete is indiferens, mert csak az alaplap méretei határozzák meg a CPU és VGA közötti távolságot.

Szép a házikód, köszi a segítőkészséget, de ezzel nem jutottam előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#37781) proci985 válasza fsb1000 (#37780) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor mondom másképp, hogy miért lehetnek érdekesek a képek:

ha a második slotban van a felső kártya, akkor venti nélkül hacsak nagyon nem hozták le a cpu foglalaton a lapot, akkor szinte bármi elfér. a mutatott cpuhűtő az egyik legnagyobb a piacon, ha az elfér, akkor a D14 és az Silver Arrow is.

ha kevesebb helyed van, akkor kérdés, hogy merre akarod felrakni. a HR02 Macho jó és aszimmetrikus, ha a GPUról akarod lehúzni a levegőt. ház emiatt kérdés, mert van 161mm hely, vagy nincs. szintén ha alulról felfelé akarod felrakni de pull ventivel, akkor a Polimatech Megahalems/Armageddon, vagy ha tényleg nagyon széles házad van (171mm!), akkor a Thermalright Archon revA ideális. emiatt a házkérdés, mert az Archon revA a házak jórészével egyszerűen nem kompatibilis, de vékony és nagyon jól hűt.

ha hátra akarod fújatni, akkor valamelyik 92es lehet jó, Alpenföhn Sella 150Wot még elbír, bár ott halk nem lesz.

topdown coolerek közül a Noctua C14 erős, de kérdés, hogy befér e a hűtő alá, és ramok közül sem minddel kompatibilis (highprofile Corsair Vengenancevel pl nem).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37782) fsb1000 válasza proci985 (#37781) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi az infókat!

(#37783) proci985 válasza fsb1000 (#37782) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szívesen!

ja, mégegy: ha a HR03GT hátuljáról fog levegőzni a procihűtő, akkor készülj fel, hogy legalább 5 fokot fog tolni a proci hőjén a kártya. nagyobb fogyasztásnál ez lehet több is. szóval nem árt némileg túlméretezni, rendesen szellőző házban is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37784) fsb1000 válasza proci985 (#37783) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Na ezért lett voplna jó egy CPU hütű mint a Spitfire.... az egész felmenne a ház tetejébe és lenne 7-8 cm a VGA hűtőtől.

(#37785) proci985 válasza fsb1000 (#37784) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az alaplapi bordák egy időben eléggé magasra nőttek, aztán a gyártók leszoktak a nagyon oldalrapakolt megoldásokról.

prolimatech samuel még esetleg ez lehet érdekes. 410g, szóval maga a borda nem hatalmas, cserébe 6 hőcsővel azért valamennyit el kéne bírnia.

talán ez is, de magasnak tűnik

ez pici, de el van csúsztatva oldalra

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37786) mr.better


mr.better
csendes tag

Hali!
Intel E6500-ashoz milyen hűtőt ajánlotok? Átlagban 55°C-os, ami gondolom nem túl jó.
Előre is köszi a választ.

(#37787) Qru válasza mr.better (#37786) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jó az 55 fok. De a lényeg, hogy terhelve hány fokosak a magok.

#nincsbennetarcsi

(#37788) Csabusman18


Csabusman18
tag

AMD A8-3870K procira keresek hűtőt, ami mindkét irányban felszerelhető. CM Hyper 212 EVO kategória, ár: 10 ezer körül. Csendesen akarom hűteni. Alacsony profilú ramot terveztem.

(#37789) Jamesb2


Jamesb2
aktív tag

A Brocken témához még egy kérdés:
Milyen távolságban lehet a proci kupakja a hátlaptól amire a deszkát csavarozom? Távtartókkal együtt.
Méricskélem a helyet a leendő házban, a fix méretem a Brocken teljes 158mm magassága.

Szeretem a választási kampányt. Olyankor tele vannak a villanyoszlopok politikusokkal.

(#37790) Sdi válasza Csabusman18 (#37788) üzenetére


Sdi
addikt

Schyte Mugen 3, vagy 2, bármelyik oldalra felrakható a venti, a légmozgás felszereléstől független.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#37791) DraVIDA


DraVIDA
csendes tag

Sziasztok! Van egy Alpenföhn Nordwnd rev.B típusú proci hűtőm. Kép: [link]
Indítás után egy ideig szuperál, majd egy kis játék után váratlanul leáll, aztán olyan mintha "erőlködne", de valamilyen oknál fogva képtelen lenne elindulni. Tudom, hogy nem sikerült valami szakszerűen definiálnom a problémát, de szerintem érthető. Van valami tippetek, hogyan orvosolhatnám ezt a problémát? (Mielőtt szegény proci leég) Egyelőre oldalra raktam egy másik ventit, dehát nem ugyanaz a két hatás.

(#37792) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv! Havernak rakok össze egy gépet és az lenne a kérdésem hogy, egy i5 3570K-ra milyen hütőt ajánlotok ami elviszi 70°C alatt? Ha lehet minél olcsóbb legyen. :R

Azt elfelejtettem hogy lesz tuningolva is. :))

[ Szerkesztve ]

(#37793) Sdi válasza DraVIDA (#37791) üzenetére


Sdi
addikt

Úgy néz ki döglődik a venti rajta, cseréld le. Lehet, hogy kipucolgatással és pár csepp olajjal lehetne még rajta segíteni, de koránt sem biztos, jobb a csere.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#37794) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

az ilyen ventilátorokat mennyire lehet lekorlátozni egy gigabte z77x-ud3h-s alaplappal?
nekem elég lenne ebből olyan 800 RPM is...

[ Szerkesztve ]

Szépnapot!

(#37795) proci985 válasza DraVIDA (#37791) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kap elég feszt? mennyi idős a venti?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37796) DraVIDA válasza proci985 (#37795) üzenetére


DraVIDA
csendes tag

Nem tudom, mert használtan vettem, 2-3 éves lehetett, hozzáértő cimbora szerint gatya lett. Kicseréltem ideiglenesen egy másikra, de nem az igazi, majd veszek egy másik ventit hozzá. A többi cuccnak kutyabaja szerencsére ^^)

(#37797) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok, még mindíg kínlódok, h mivel csendesítsem a gépet, a teljesítmény feláldozása nélkül... Adatlapomon a konfig, vizet elvetettem végül, levegős CPU-hűtő jó lenne, ha ~13k körül tudnám cserélni (bár VGA csere is napirenden van, szal. lehet az lesz előbb, házba új ventiket már rendeltem...).
Annyit már tudok, h pár fontos dolog van: az ötvözet hővezető képessége, lamella sűrűség, a hőcsövek mérete és száma, felfogatás típusa a leszorító erő miatt, stb... De hogy melyik a jó megoldás, nem igazán tudom (nem vagyok mérnök)
Ramok felől kellene hátra fújnia.
Amik szóba jöttek:
Alp. Brocken: előnye, hogy viszonylag olcsó, elvileg jól és halkan teljesít.
Thermalright Macho: itt ajánlották, hogy idle halk lenne, és jól hűt. Teszteket olvasva azonban az újabb cuccok jobbat mutattak, viszont idle nem mértek mindenhol, és azért a hang is fontos. Terhelés alatt a Brocken is hatékonyabb volt néhol.
Schyte Mugen 2 rev. B: ez is 9k körül elég jónak tűnik használtan, pár tesztben elverte a Macho-t. Designra nem valami szép, de evvan, nem nagyon nézegetem, hűtsön :)
PH! tesztben is jó volt, nem tudom, az én konfigommal mit mutatna.
Scythe Mugen 3 újabb, drágább, de nem elvileg nem sokkal jobb, bár kisebb. Van már rev. B is... meg a tanácstalanság :)
Schyte Ninja: kb. mint az előzők, nem sokat tudok róla, akinek van az dícséri.
Thermolab Baram: van 1 eladó az aprón, nekem ismeretlen cég, de tesztekben jól működött még passzívként is, 9k...
Scythe Mine 2: új kb. 10k, nagyon szimpatikus, 140-es venti, alacsony zaj, elvileg jó a procimhoz, és jól is néz ki.

Talán a sorrend nálam Schyte Mine 2; Tr. HR-02; Alp. Brocken;
Mindhárom jó lenne, de Brockent csak felfelé fújóra lehet AMD-re rakni (ha jól tudom), a Scythe és a Thermalright vasdarab meg marha nehéz, de gondolom azé' ASUS-ék raktak annyi anyagot a deszkába, hogy nem szakad ki... :D
Thermalright terhelésen halkabb a Scythe-nél elvileg, bár nem tudom hallható lenne-e a különbség (táp venti és ház ventik mellett...) Scythe Mine 2 a legnehezebb, tesztet nem nagyon találtam, ahol voltak ott a HR-02 csak 1-2 C-t vert rá. Azt nem tudom, h Thermalright-hez adnak-e AMD lefogatókat is, illetve érdemes-e ~4k-val (~40% :Y ) többet áldozni rá, mint a Scythe-ra...
Mit javasoltok, mivel lehetne csendben és jól hűteni (nem víz és nem mobilklíma amit bevezetek a gépbe :D )
Bocsánat a hosszú hsz-ért! Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37798) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.adott egy Alpenföhn Brocken hűtő.és egy asrock z68 pro 3 lap.sehogy sem tudom felrakni normálisan a Brocken rá.A PH LOGOUT-on azt irják 1155-re ezek a tartozékok kellenek.[link] amik nekem meg is vannak. De már az elején elakadtam,mert az univerzális hátlapi merevítő nem fekszik fel a lapra.El áll tőle.Így a nélkül raktam fel,szerintem 1155-re nem is kell.. Tehát a két fekete színű ,hosszú műanyag tartó kart (ami a kép jobb alsó sarkán látható)rögzítettem a 4 darab fekete menetes koronggal,a hosszú csavarokkal,és a papír alátéteket is használtam. Így.[link] majd ráraktam a leszorító felső fém H alakú leszorítót,és a műanyag konzolok közepén lévő ,két db menetes helybe belecsavartam a nagy nikkelezett kézzel csavarható csavarokat.meg is húztam őket,de sajnos a hűtő,nagyon könnyen kézzel is elfordítható,és a proci 68 fok terhelésnél.légyszi segítsetek ha esetleg van egy pontos lépésről lépésre szerelési útmutató,vagy videó 1155 azt nagyon megköszönném,mert én csak 775-re találtam,a hűtőhöz kapott útmutató meg szerintem egy vicc.[link]

[ Szerkesztve ]

(#37799) jookomak válasza ViZion (#37797) üzenetére


jookomak
őstag

A HR-02 kifejezetten passzív-félpasszív üzemre szánt hűtő, és a hozzáadott venti baromi jól szabályozható. Itt most jó áron van, és írja, hogy felrakható amd-ra. Viszont ha veszel, szerezz be egy hosszú, vékony csillagcsavarhúzót a szereléséhez.

(#37800) ViZion válasza jookomak (#37799) üzenetére


ViZion
félisten

Hmm... megfontolandó, így már elenyésző az ár többlet.
Játék alatt is lehűti frankón? Nem túl nehezek ezek? Olvastam, h az alaplap meghajlik tőlük...
Mondjuk a Scythe sem könnyű, ott csábító a manuális szabályozás és a modernebb kinézet.
Amúgy a legnagyobb baj (szerintem), h az alaplapom nem veszi le rendesen a venti fordulatot, előző deszkában csendesebb volt a hűtőm.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.