Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#37101) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Talaltam egy jo irast igaz Intelre, de megtalaltam a topikot is, Cpu hőmérséklet, ezt elejetol elolvasom.

(#37102) proci985 válasza Steelmanus (#37100) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

családonként eltér, a proci topikjában kérdezz utánna, hogy mi és mennyire pontos. amdnél és intelnél családonként is eltér az implementáció. intelnél kentisfieldeknél (q6600) pl a kupak volt 1fokon belül a teljes hőskálán, míg a magok eltérhettek. kupak és a kupak szenzor között a külünbség 1 fokon belül volt. de pl régebbi prociknál voltak nagyobb eltérések.

whitepapereket is néha kiadják a gyártók. gyakorlatban amdt kevésbé ismerem, intelnél egy csúcshűtőnél 60fok fölött a kupak és a maghők között olyan 3 fokos eltérés normális rendes felfogatással.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37103) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Sziasztok!

i5-3450-re milyen hűtőt ajánlanátok gyári helyett? Húzva nem lesz, csak hangja miatt kérdezem.

Üdv

(#37104) Steelmanus válasza proci985 (#37102) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, es koszonom hogy valaszoltal. Lenyegeben rosszul tudtam, mindig a magho a magasabb mint ahogy Asbee is irta, es helyesen, ki is javitott. Ejjel meg atolvastam Cpu hőmérséklet topikot es ott is tobben altamasztottak, nem mintha nem hittem volna el Asbee segitseget, csak pl nem tudtam hogy mit jelent a CoreTemp-nel a TjMax ertek most mar tudom, es jo pelda volt az Inteles cikk is.
Eddig az AIDA-t hasznaltam - es ha nem is feltetlenul - de elfogadtam az ertekeket, viszont ma mar nem, mert a lapomon is elkeveri a hardver elemeket, itt is irtam rola.
Jelenleg vagy a CoreTemp-et hasznalom, vagy az AMD OverDrive 4.2-t (egyszerre nem futhatnak) elvegre tiszta AMD a konfigom, es az Overdrive stresszelo opcojaval nezem a proci hofokat, magonkent. Nemhiaba, de mindig tanulni kell.

(#37105) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!

Thermalright HR-02-őt szeretnék vásárolni, de nem férne el a videokártyától (kimértem). Akkor férne el ha elfordítanám a hűtőt 90°-kal. Szerintetek így is fel lehet helyezni az alaplapra?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#37106) Steelmanus válasza G**@**B**! (#37105) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez attol fugg hogy milyen alaplapod van, azt nem irtad, Intel-en igen, AMD-en opcionalisan vagyis megkell rendelni legalabbis a gyartonal ez all: Compatible with Socket 1366/1156/775 Socket AM2/AM2 (optional).

De ahogy a kepet nezem ezt is csak ugy lehet felfogatni hogy alulrol felfelé fujja a levegot a venti.

[ Szerkesztve ]

(#37107) #90933760 válasza proci985 (#37094) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem is akarok a Prescottra másik hűtést, mikor az elején a Ninja volt szóban az ráment volna és ezért maradt témában.
E6700-at tudtam volna 10-ért, de hát akkor is nevetséges a teljesítményhez képest, meg ha már váltok akkor érdemi története legyen, nem olyan egyszerű két hetente gépet cserélgetnem, szeretném ~két évre letudni ezt a szenvedést.
i3 530 is megeszi azért a magáét, ez se menne passzívan, venti mindenképp kell ahogy elnézem. Akkor pedig már a megszeretett procimról se fogok lemondani.

Normálisabb ház fabrikálva rögtön elviseli majd az első-hátsó 14 centis ventit, ezek 5V-on. Na ennyi szellőre kéne hűtő ami elvinné a BE-t. Bocs, ha agyhalott vagyok. ;]

[ Szerkesztve ]

(#37108) regener


regener
veterán

milyen magas egy amd alaplapon a lefogató keret?
vagy az a kis táv bennevan a procihűtők magasságában?

(#37109) Steelmanus válasza regener (#37108) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, a procihutok magassagat mindig a processzorlapka tetejetol ertik, elvegre minden huto talpa azzal van kontaktusban.

(#37110) gümike


gümike
csendes tag

Hy sakcok.Olyan kérdésem lenne, hogy ehez a processzorhoz -->
AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+ (tudom elég elavult, de netezésre + régebbi játékokhoz jó :) ) milyen hűtést tudnátok ajánlani?(árban max 8k) Mert már 1 ideje játszik a gépem azzal, hogy leáll magátol letöltöttem 1 progit megnézni a hőmérsékletét és mikor azt láttam, hogy a procim 70 celsiusfokos, akkor már nem csodálkoztam rajta. :(

(#37111) Inkv1zítoR válasza ggg1 (#37098) üzenetére


Inkv1zítoR
tag

hát a Noctua NHD14 univerzális, és mégis a legjobb :)

Asus ROG STRIX SCAR II 17.3" GL704GW + HP Omen 32" 1440p

(#37112) Tothgera30 válasza Inkv1zítoR (#37111) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...nem olcsó, az biztos...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37113) gümike


gümike
csendes tag

hát annyit nem adnék hűtőért.. :O 8, de max 9k.

(#37114) proci985 válasza #90933760 (#37107) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fórumtárs aláírása alapján: "1155: H61+G520+4GB DDR3 ~15-20eFt" apróból. 65W, alulfeszelhető, sebességben is sokkal jobb. e6700 10kért omglulz kategória, 5(!) éve voltak azok a procik 40k körül a középkategóriában. jelenleg már eljárt felettük az idő (meg a 4ghz fölé húzott c2d 8x00 fölött is, csak sokan még ezt nem veszik észre).

előny: olcsó, könnyen hűthető, sebességben socket775öt beveri.
hátrány: BEnél drágább.

normálisabb ház... Fractal R3 pl remek kiindulási alap, hugomnak olyanja van. megfelelően zárt, jó felépítés, kevéssé restriktív. ha matx elég, akkor p180 mini / define mini/Temjin TJ08-E.

jó házzal 400-600rpmes ventikkel is elviselhető hőfokok vannak BEkkel, szóval egy kisebb fogyasztású intel mehet félpasszívra. HR02 optimális, de egy D14/Silver Arrow/K2/hasonló csúcshűtő is jó lehet.

megszeretett prociról nem kell lemondani, mehet be a fiókba...:)

gümike: ennyit ne költs rá, majdnem olcsóbb cserélni újabb platformra. porold ki a hűtőt és pasztázt újra. arról nem is beszélve, hogy socket As hűtőt elég nehéz találni, újonnan már évek óta nem láttam ilyeneket.

Inkv1zítoR: attól, mert univerzális még nem biztos, hogy jó ám. egy socket As régiségről beszélünk, arra a D14et nem rakja fel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37115) gümike válasza proci985 (#37114) üzenetére


gümike
csendes tag

Találtam 1 socket A-t http://www.pcx.hu/termek/cooler-master-hyper-tx3-evo-rr-tx3e-22pk-r1-processzor-hto-96649 tuti jónak kell lenni (Cooler Master Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1 processzor hũtő)

(#37116) proci985 válasza gümike (#37115) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az már bőven jó lenne, de szerintem előbb takarítsd ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37117) G**@**B**! válasza Steelmanus (#37106) üzenetére


G**@**B**!
tag

Kösz a választ, Gigabyte GA-H55M-S2 (micro ATX) proci: i3 540. Venti elhelyezésével nincs gond mert passzívban lesz a hűtő. Tehát erre tuti felrakhatom elfordítva?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#37118) Speed® válasza gümike (#37115) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tévedés, nem megy fel S462(A)ra. Oda apróból tudsz túrni, pl: 7000B.

[ Szerkesztve ]

(#37119) proci985 válasza gümike (#37115) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hopp, ez tényleg nem jó.

nagyon régi foglalat, vagy apró, vagy takarítás.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37120) Gabi7799


Gabi7799
tag

Sziasztok!
Esetleg tud valaki Asrock P67 Pro valamint Asrock H61-S és i5 gyári rézmagos cooler közötti kompatibilitási problémáról?
Előbbiben el sem indul utóbbiban működik viszont indítás után csak kb 3-4 mp-el később kapcsol.
Ez már a 2. ilyen cooler mert az elsőt visszaküldtem gariba és cserélték.
Ugyanezen lapok más coolerekkel tökéletesen működnek és azonnal kapcsolnak.
Jelenleg a egy i3-2100 cpu-t hűt a H61-es lapban.
Kicsit aggódom nehogy egyszer meggondolja magát és elfelejtsen elindulni.

Köszönöm.

(#37121) Steelmanus válasza G**@**B**! (#37117) üzenetére


Steelmanus
addikt

Intelre igen, szimetrikusak a hutorogzito furatok a lapon.

(#37122) G**@**B**! válasza Steelmanus (#37121) üzenetére


G**@**B**!
tag

OK! Kösz mégegyszer!

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#37123) #90933760 válasza proci985 (#37114) üzenetére


#90933760
törölt tag

"hátrány: BEnél drágább."
Meg lassabb, ez valahogy mindig lemarad... Amúgy ez a 15-20 ezer hogy jön ki arra a félkonfigra? Mikor én a ramokat láttam apróban csak ennyiért (2x4 GB 1866). De még maga a proci se fér bele ebbe az árba, vagy csak én néztem túl omglulz eladótól.

Ez a félpasszív most mire is értendő? Arra, hogy a procin nincs ventilátor csak a gépházban a szellőzés miatt? Mert jó házzal elviselhető a BE is ahogy mondod, de alatta a feleannyit fogyasztó Intelre is ezt írod félpasszív címszóval, akkor az AMD nem félpasszív, akkor mi?

(#37124) Speed® válasza #90933760 (#37123) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jelenleg egy P4et nyúzol, nem biztos, hogy olyan témában kellene túlzásokba esned, amit nem ismersz..1155 <i3 mellé kb. felesleges a tuningRAM, mert úgysem húzható érdemben. Mitöbb, feljebb sincs sok értelme, de ez más téma.
Egyébként ha eddig elvoltál a P4el, nem feltétlenül érdekes az 1155 bővíthetősége..én inkább rámennék az olcsóbb de tuningolható 1156ra, mert pl. egy húzott 530as megfogja a 2100at, olcsóbban.
Pl. H55+530 kombó 25ért..bele 2x2GB/1333 5k..eladod a P4 motyót..számolj.

(#37125) Steelmanus válasza Gabi7799 (#37120) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, lehetseges mint a P67 Pro mint a H61M-S gyari oldalan irja hogy a lapnak van egy C.C.O. (Combo Cooler Option) opcioja de ha megnezed akkor irja azt is hogy *C.C.O. may not be compatible with all Socket 775 CPU coolers. Tehat nem minden regebbi 775-es hutovel kompatibilis.
Viszont a P67 Pro-n ket CPU Fan csati is van, az egyik PWM-es a masik Voltage szabalyozasu, erre a PWM csatit is ra lehet dugni, ugy biztos hogy elindul, mert az a regebbi
szabvanyos csati. A Manualban 35-36 szammal jelolve. Olvasd el a manualban irja is hogy ha nem indul el a huto akkor at kell dugni a 35-be vagyis No 36.
A masik H61M-S lapban nezz ra a UEFI Biosban hogy a CPU Fan setting ne Ful On -legyen hanem Automatic azert indul el kesobb mert var egy kicsit az uzemi hofok eleresere.

(#37126) Speed® válasza Steelmanus (#37125) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Félreértetted, amit írt. Nem 775ös hűtőt akar használni, hanem az i5 gyáriját, csak problémái vannak vele, ill. a lapokkal, amin használni akarja.
Mondjuk nem igazán értem, miként gátol meg az indulásban egy hűtő bármilyen alaplapot is, de adott esetben a cseréjét javaslom valami olcsóbb darabra, ha nincs szükség hűde hűtési teljesítményre..problem solved.

(#37127) #90933760 válasza Speed® (#37126) üzenetére


#90933760
törölt tag

"Mondjuk nem igazán értem, miként gátol meg az indulásban egy hűtő bármilyen alaplapot is."

Van egy opció a biosban, hogy ventiérzékelés (gondolom fordulatszám) nélkül kikapcsoljon a gép ill. be se kapcsoljon.
Volt rá példa, hogy hiába mentek a ventik, hiába írta ki mindegyik fordulatát, akkor se kapcsolt be a gép (kikapcsolt pár másodperc után), ha ez az opció aktiválva volt. Szóval pl. így előfordulhat.

(#37128) repvez válasza repvez (#37097) üzenetére


repvez
addikt

Valaki tud ezekre a kérdésekre választ addni nekem ?

(#37129) Speed® válasza #90933760 (#37127) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az az opció nem gátolja az indulást, csak BIOSnál megáll F1et kérve, legalábbis az eddigi AsRock/ASUS lapjaimnál ezt tapasztaltam. Viszont kikapcsolható fjúcsör, szóval maximum bosszantó, de nem gátolja a használatot.

repvez
~ugyanannyi időráfordítással, ami ahhoz kell, hogy itt kérdezz, megnézheted a házat a gyártó honlapján, ahol vannak magassági adatok, ill. a hűtőről is rendelkezésre áll ugyanez, valamint, hogy milyen pozícióban áll AMDn.

(#37130) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok!

Asrock z68 pro3 alaplapra ráfér ez a artic cooloing alpine 11 rev2 hűtő vajon ?

(#37131) regener válasza BemAnyó (#37130) üzenetére


regener
veterán

"Ráfér" mert támogatja az 1155öt és 56ot is, viszont ha az adatlapodon lévő 2500k-ra akarnád rátenni akkor szerintem kicsit komolyabb hűtő kéne rá.
Keret?

(#37132) Steelmanus válasza Speed® (#37126) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoban kisse felreertheto volt amit irtam de azert hoztam fel peldanak hogy pont azon a lapon amin nem indult el.
Esetleg tud valaki Asrock P67 Pro valamint Asrock H61-S és i5 gyári rézmagos cooler közötti kompatibilitási problémáról? Előbbiben el sem indul utóbbiban működik viszont indítás után csak kb 3-4 mp-el később kapcsol.
Ezert irtam hogy akkor tegye at a masik CPU Fan csatira, ott biztos hogy elindul.
Mindket lapnak UEFI BIOS-a van, (mondjuk en tiltanam) foleg arra az idore amig beallitom.

(#37127) Baltoafarkas Van egy opció a biosban, hogy ventiérzékelés (gondolom fordulatszám) nélkül kikapcsoljon a gép ill. be se kapcsoljon.
Volt rá példa, hogy hiába mentek a ventik, hiába írta ki mindegyik fordulatát, akkor se kapcsolt be a gép (kikapcsolt pár másodperc után), ha ez az opció aktiválva volt. Szóval pl. így előfordulhat.

Ha ez aktivalva van akkor ahhoz be kell allitani a ford.szam tartomanyt, mert pl amig hideg a gep bekapcsolas utan el sem indul a venti, igy le is kapcsol.
Persze egyszerubb letiltani. Esetleg BIOS frissites.

(#37133) repvez válasza Speed® (#37129) üzenetére


repvez
addikt

Ezeken már tul vagyok,de nem gyözött meg illetve az ott szerepló adatokból nem tudom eldönteni, hogy befér e.
DE gondoltam, hogy egy forum csak arra való hogy megkérdezzek embereket és hátha van valaki aki hasonló eszközökkel rendelkezik és tud pár tanácsot addni róla vagy valaki más esetleg másik hütőt ajánlani ami jobb nála hasonló árért.

De ugy látszik tévedtem :(

(#37134) Speed® válasza repvez (#37133) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A keresőbe csak annyit beírsz, hogy V3 és máris látsz 212+, Brocken tulajt például, szóval ha előbb keresel, aztán kérdezel, Neked gyorsabb..

Mivel 19cm széles a kecó, amiból az alaplapi távtartó magassága és az alaplap-hátsó oldal távolság lejön, 16cmben gondolkodhatsz, az a biztos.

Gaia AMDn arra merőleges, amerre a rövidebb oldala van a rögzítőkeretnek, esetedben pontosan úgy, ahogy szeretnéd, a VGAról szívó állásban a ház teteje felé küldi a meleg ájert.

Nem kell a megsértődni, építő jelleggel írtam..kérdezni nem mindig könnyebb.

(#37135) #90933760 válasza Steelmanus (#37132) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor azon már fejlesztettek, amit én láttam abba csak be- meg kikapcsolni lehet és nem kér F1-et hanem bekapcs után le is áll.

Amúgy Scythe Orochi-ről mi a vélemény? Vagy az nagyon beszerezhetetlen?

(#37136) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Ivy Bridge i5 3570 procira van egy jól bevált hatékony procihűtő korrekt áron?
Én most is AC-t használok, meg az előző konfignál is ez vált be
Köszönöm előre is! :R

(#37137) Steelmanus válasza Speed® (#37134) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lehet talan tevedsz? Csak be kell irni a keresobe :D hogy Gaia SD1283 AMD

(#37135) Baltoafarkas Hat eleg furcsa hutot nezel. Teszt Scythe Orochi
Ajanlom nezz a kepre es az alaplapra :) Kisse gorbul.

[ Szerkesztve ]

(#37138) Speed® válasza Steelmanus (#37137) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ott a pont, összekevertem az S1283al (Scorpio)..bocsi, fejből dolgoztam.
A hatékonyság szempontjából mondjuk ez a szerencsésebb állás szvsz.

(#37139) #90933760 válasza Steelmanus (#37137) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elmondom neked a s478 gyári hűtője jobban meghajlítja a lapot, mint ez. Nem a súlyával, hanem olyan elmebeteg módon feszül néha, átnyomja a procit a lapon.

Ez az Orochi azért jön be, mert szintén kis légáramlatra tervezett ritka lamellás, csak épp 10 hőcsővel és elég jól szétterítve. De vannak gondok vele, első a ház szellőzés erőteljes lefogása és pont a ház szellőzés hűtené, másik a nagyon zárt lamellák, a közepére kellett volna olyan lyuk, mint Ninja társánál.

(#37140) Speed® válasza #90933760 (#37139) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Orochi..halott elképzelés..tesztekben is leszerepelt. Ha komolyan veszed a passzív projektet, 2 dologra van szükség: kis fogyasztású proci, kevésbé melegedős lappal..utána már gyerekjáték a hűtőválasztás..amíg elvetemült igényeid vannak, agyalhatsz, de valami előbb-utóbb megsül.

(#37141) Steelmanus válasza Speed® (#37138) üzenetére


Steelmanus
addikt

Elofordul hiszen emberek vagyunk, en is inkabb ezt a felallast preferalom, igaz meg nem volt olyan hazam ami felul is szellozott ill. volt egy, de azon csak egy rejtett 8 cm-es ventit lehetett szerelni a tetobe erre + rajott egy fedellemez ami mar nem volt perforalva.

(#37139) Baltoafarkas El is dobnam azt a lapot amit igy meglehet hajlitani az biztos.
Errol a hutesrol meg nem is mondok velemenyt, mert egyszeruen siralmas. Mint az ara, mint a kinezete, mint a hatekonysaga miatt, tobb tesztben egy sima Scythe Mugen 2 leveri.

(#37142) proci985 válasza #90933760 (#37123) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

két magos terhelésnél nem lassabb az. AMD többszálú felhasználásra az első phenom óta oké, de ami nem skálázódik jól, ott nem mindig annyira erős, mint kéne. ld pl bulldozer.

izé, ramból én pár hónapja még 10-12kért láttam 2x4 1600cl9et, gyorsabb felesleges. 2x2 megáll 5kból, csak fontos, hogy 1.65Vs legyen. nem véletlenül van 16giga 1600cl9em:). lapnak szintén elég a legdzsunkább amit kapsz.

Orochi: na az az ami megsütné a jelenlegi procid. az Orochinak van előnye, de alapvetően 45Wos, max 65Wos procikra szokták használni, többre elégtelen. HR01plus jobb.

félpasszív: csak házszellőzés. az amd és az intel félpasszív között annyi a különbség, hogy a BEhez kell egy Antec p180mini/HAF922, az intelhez meg elég olcsóbb megoldás is. az AMD dupla annyit fogyaszt, tehát amit megspórolsz a procin, azt többszörösen fizeted meg a hűtésen.

emiatt is rugózunk azon, hogy az intel fele annyit fogyaszt, árban sem jelentős a különbség, viszont halkítani egy kisebb fogyasztású gépet egyszerűbb. nem arról van szó, ténylegesen 350-400Wot fogyasztó gépet is be lehet passziválni, van rá példa itt a fórumon, de oda kellett 50kiló alu meg egy nagyon elszánt fórumtárs. az anyagi oldalról nem is beszélve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37143) Gabi7799 válasza Steelmanus (#37125) üzenetére


Gabi7799
tag

Pedig ez elvileg 1155-ös tokozású cpuhűtő.Egyébként próbáltam egy régi 775-ös hűtővel csak a vezérlőt tehát csak rádugtam a csatit és azzal tökéletesen tette a dolgát.
Próbáltam még mindkét csatit is sőt a házhűtőjére is rádugtam de csak akadozva forgott (néha-néha megmozdult)
A biosban próbáltam a Full On-t és az Automatic-ot is.Mindkét esetben ugyanaz tötént SEMMI :F
Nem tudom mitévő legyek.Már így is bőven átléptem a keretet.
Mi van ha nem indul el a cooler?Gondolom a cpu levédi magát és kikapcsol?

Köszönöm szépen a választ :)

(#37144) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok
Van egy FX Buldozer 8120 procim. Tegnap vettem ezt a hütőt cooler master hyper tx3 /nem evo/ . A kérdésem az evot kellett volna vennem vagy ez is jò?
Válaszokat előre is köszönöm.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#37145) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Üdv!

Bocs hogy újra beírom a kérdést, csak tegnap nem kaptam rá választ:

Szóval i5-3450-en érdemes lecserélni a gyári hűtést valami halkabbra, vagy nem vészes? Ha érdemes, akkor mire?

(#37146) #90933760 válasza proci985 (#37142) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha Intelt is vennék, csak Sandy. Az már 65W, elmenne passzívan is, de akkor oda is kéne a nagy hűtő. AMD-nek is kell a nagy hűtő, csak ott házszellőzéssel. Nem spórolok a hűtésen, ha ugyanazt kéne rávennem amúgy is. Max a ventik árát. De lehet rosszul gondolom.

Házzal megint nem spórolok, mert ilyen 30k-s kategóriára nincs pénzem, max 10, de még az se. A legfapadosabb ház is jó, -és az is lesz-, csak legyen masszív, aztán nekem már megvan a megfelelő barkácstehetségem, meg eszközeim. És az egyik legfontosabb. Szeretném magam fabrikálni a gépemet, a veszek egyet és jóva' változat helyett.

Lassan abba kéne hagynom az offolást is, a lényeghez visszatérve, itt sok hűtő neve elhangzott, a HR-01 Plus az ami még mindig a nyerő, kinézetben és teljesítményben is ott van. Esetleg más? Vagy elfogytak.

(#37147) Speed® válasza #90933760 (#37146) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Vehetsz Sandyt, de egyrészt drágább, másrészt tévedés azt hinni, hogy az 1156 i3mak sokkal többet kajálnak (hisz 530-560, mind 73W TDP). Egy húzott 530at ugyanolyan kényelmesen elbír a HR-01 Plus / HR-02 Macho, mint a legkisebb Sandyt (i3-2100). A G Pentiumokat direkt nem említem..trék.

Egyébként meddő minderről addig beszélgetni, amíg valóban nem váltanál..hisz a jelenlegi rendszeredre egyik megoldás sem megy már fel, az aktuálissal meg ígyis túllőttél azon a kategórián, amit ezekre érdemes költeni ;p

(#37148) kromatika válasza Asimov01 (#37145) üzenetére


kromatika
veterán

ha leszabályzod a biosban akkor nem lesz hangos.ha nincs tuning akkor elég

(#37149) Steelmanus válasza Gabi7799 (#37143) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az is lehet hogy a lap BIOS-a kergult meg, beneztem a Intel Core i3 / i5 / i7 2xxx "Sandy Bridge" (LGA1155) topikba es olvastam hogy az Asrock tulajok panaszkodtak a hutesre fokent hogy felremer a lap.
Ha el-el indul mig egy regebbivel siman megy akkor ott szerintem alacsony az indulasi feszultseg valoszinu hogy nagyon alacsonyan tartja az uzemi feszultseget is.
Nezz be a topikba, ebben a temaban biztos jobban tudnak segiteni.

(#37150) proci985 válasza fityere (#37144) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

evonak picit erősebb a ventije, de a TX3 is erősebb a gyárinál egy hajszálnyival (Evo sem sokkal többel). viszont sokkal de sokkal halkabb.

Asimov01: próbáld ki, de utóbbi időben intel hűtők elegek és nem is hangosak. aztán ha nem tetszik, cseréld.

Baltoafarkas: HR01plushoz alapból nem jár socket478, adapter kell. namost, h type socket 478 adapter találásáhozs sok sikert (elvileg TRUE/IFX széria megoldása is kompatibilis a talpát elnézve). az a hűtő újkorában drága volt és ritkaságnak minősült, sose volt belőle sok. hát még átalakítókból. Machohoz pedig 478ra nincs kompatibilis átalakító. de ezt már mondtuk.

házon nem spórolsz, de max 10kért veszel... tehát akkor valszeg apróból lesz egy régi dragon, mert más masszív ebbe a kategóriába nem fér be.

igen, AMDnél lehet több vagy jobb venti kéne. zaj szempontból szerintem érthető, hogy miért nem ajánljuk a BEt, hogy azt akard halkítani. mint ahogy nem ajánlanánk socket2011et sem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.