Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#37201) smiti válasza Devilhun_HUN (#37198) üzenetére


smiti
addikt

Alpenföhn Matterhorn Rev.B :B

(#37202) proci985 válasza NandorHUN (#37197) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gaia, 13pro (ne a simát, az csak 92es ventivel van szerelve), cm212evo (picit gyengébb, picit olcsóbb, de több boltban van).

Devilhun_HUN: Thermalright HR02 Macho.

(egyébként lassan lehetne csinálni egy folyamatábrát, hogy milyen igényre milyen hűtőt:) )

tomtom9: igen, menj be a biosba, ott azt hiszem az advanced optionsban van egy fül, hogy cpu_fan, na és annak voltage módban kell lennie. úgy minden további nélkül szabályozni fogja a hárompinest is (tapasztalat egy p35-ds4 rev2.1 alapján, ami gyakorlatilag egy ep35-ds4 volt).

regener: pont, hogy ezzel a lappal nem fog folyamatosan 12Vt kapni, szépen tudja szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37203) tomtom9


tomtom9
tag

Olyan bajban vagyok, hogy az alaplapomon lévő CPU venti csatlakozó 4pin-es, de nekem a Frio-n 3pin-es csati van... Össze lehet hozni valahogy a kettőt?

(#37204) regener válasza tomtom9 (#37203) üzenetére


regener
veterán

Rátudod dugni ugyanúgy, csak bal oldalt kiamrad 1 szál, az lenne a PWM.
Hátránya hogy folyamatosan 12voltot kap ergo maxon pörög majd ha nemvezérli az alaplap a feszt neki.

(#37205) tomtom9 válasza regener (#37204) üzenetére


tomtom9
tag

Igen, úgy rátudtam dugni, de meg se mozdult....

Nincsen valamilyen átalakító?

(#37206) proci985 válasza tomtom9 (#37205) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem kell átalakító, a lapod tud hárompines ventit szabályozni, csak állítsd át voltagera az advanced menüben a ventiszabályozást.

szerk: igen, indulnia kéne. van másik csatlakozód, meg tudod nézni, hogy megy a venti vagy teljesen defektes? mert nem átállítva is egyébként mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37207) tomtom9 válasza proci985 (#37206) üzenetére


tomtom9
tag

Ha átállítom akkor elvileg elindul a venti ugye? Mert eddig nem mozdult meg....

(#37208) regener válasza tomtom9 (#37207) üzenetére


regener
veterán

Mindenhogy mennie kéne, átállítva szabályozná, átállítás nélkül meg maxon kéne pörögnie.
Nézd meg az alaplapon másik 3pines dugóra rádugva.

A ramslotok felett talász egy 3pinest azon megis nézheted.

[ Szerkesztve ]

(#37209) tomtom9 válasza regener (#37208) üzenetére


tomtom9
tag

Eddig is 3pin-esen volt(valami sys_fan vagy nb_fan) És állandóan ment a legkisebb fordulaton akármilyen meleg volt a CPU... Most láttam, hogy van olyan felirat, hogy CPU_fan és gondoltam kipróbálom...

(#37210) NandorHUN válasza proci985 (#37202) üzenetére


NandorHUN
addikt

És ez a Gaia vagy amiket ajánlasz, azok elég hűtést biztositanak, hogy felvigyem a procit akár 4Ghz fölé is?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#37211) proci985 válasza NandorHUN (#37210) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

amíg nem eszik többet 160Wnál a proci addig általában igen. 4ghznél még a meleg annyira nem szokott probléma lenni. fölött meg sok múlik a procin is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37212) NandorHUN válasza proci985 (#37211) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na ok, ez egy i7-2600k-hoz lenne ;) ez elv 95W eszik. De akk szerinted melyiket géne Gaia vagy 13Pro ?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#37213) jolti05


jolti05
őstag

Sziaszok.

Vásároltam egy Phenom II 550BE processzort, amit 4magosként szeretnék használni, és erre a célra szeretnék vásárolni egy rettentőhalk, ugyanakkor tisztességesen hűtő, olcsóbb coolert. :)
Adjatok kérlek tippeket :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#37214) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok
Egy kis segítségre szorulok.
A régi gépemből szeretném átteni a cpu hűtőt az újba ami kompatibilis is, ezzel nincs baj, de nem tudom hogy vissza is működni fog-e:

Régi konfig:
Asus Commando [link]
Core2Duo E6750 [link]
Geminii S [link]

Új konfig:
asrock B75 Pro3 [link]
i5-3450 [link]

Tehát a kérdésem az, hogy az i5-3450 gyári hűtőjét fel tudom e szerelni az asus commando alaplapra. (ezt azért feltételezem mert a geminii S felmegy az LGA775-re és a 1155-re is)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#37215) Steelmanus válasza NandorHUN (#37212) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert ne feledjuk hogy a Gaia egy jo, de kozepkategorias huto, tehat nem tuningra talaltak ki, ellenben a nagyobbik testveret az Xigmatek Aegir-t mar jobban lehetne ajanlani.
Ez a tuning sokban fugg hogy milyen a haz hutese. Ha kicsi vagy ha nincs is akkor a meg a legerosebb huto sem teljesit jol, hiszen a + hőt el is kell vezetni.
Itt egy oldal ahol egy Intel Core i7-875K-val tesztelnek, es nem veletlenul nincs ott az Artic 13 Pro, amugyis sok teszten siman kikap gyengebb hutoktol is, az a baja hogy keves levegot szallit meg max fordulaton is igaz azt csendesen teszi.
Az oldalon egymashoz merten nezik a a hutok teljesiteset, es a vegen ertekelik.
HardwareOverclock

[ Szerkesztve ]

(#37216) Fang válasza Fang (#37214) üzenetére


Fang
aktív tag

Vagy hagyjam a Geminii S-t a régiben, az i5-re meg elég a gyári? tuning nem lesz...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#37217) NandorHUN válasza Steelmanus (#37215) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszi, a házom nagyon jó? Bitfenix Raider - 3 12 cm-es és 1 20 cm-es venti van benne ;) Szal most már csak egy CPU hűtő kéne

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#37218) Potzee válasza Fang (#37216) üzenetére


Potzee
addikt

Szia!
Szerintem az i5-3450 gyári hűtőjét (LGA 1155) nem tudod felszerelni az ASUS Commando (LGA 775) alaplapra. Úgy tudom, hogy a két tokozásnak a cooler felfogatási furata is különböző.
A CM Gemini S felmegy az LGA775-re és a 1155-re is mert univerzális, sőt Intel LGA 1366/1156 -ra és AMD FM1 /AM3+ / AM3 / AM2+ / AM2 -re is)
Szerintem a gyári cooler elég lesz az i5-re, pláne, ha nem lesz tuning...különben miért adná hozzá az Intel? :) (egyébként ha jól tudom, az Intel gyári coolereit is a CM gyártja)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37219) proci985 válasza NandorHUN (#37212) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

túl akarod hajtani, ezek a modellek pedig kb addig bírják, de ott már sok múlik a procin is. TDP túlhajtásnál már nem érvényes.

Steelmanus
Azert ne feledjuk hogy a Gaia egy jo, de kozepkategorias huto, tehat nem tuningra talaltak ki,
ne legyünk már nevetségesek, az a hűtő bőven elég tuningra is. 120as venti megvan, nem is annyira erős. nem csúcshűtő, van légen jobb, de azért egy 95Wos procit még bőven lehet vele húzni. 140Wos valós fogyasztás fölé úgyis necces menni márcsak az alaplap miatt is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37220) tomtom9 válasza proci985 (#37211) üzenetére


tomtom9
tag

Így kötöttem be, de semmi... Amikor bekapcsolom a gépet akkor semmi majd a tápot kikapcsolom, nehogy túlmelegedjen a cpu és akkor megmozdul a venti..

(#37221) Steelmanus válasza NandorHUN (#37217) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen jo a hazad, es meg a magasabb hutok is siman belefernek ha olcson akarsz hutot venni akkor valoban jo valsztas a Gaia, de ha tuningolni szeretnel inkabb az Aegir-t ajanlanam.
Tuningnal mar erdemes a 10-13 000 Ft-os kategoriaban keresni, viszont a valasztast megneheziti hogy jobbnal jobb hutok vannak ebben az arszegmenben.
Mivel a procid kupakja kis feluletu ezert ajanlom az Aegir-t mert ha megnezed a kepeket akkor lathatod hogy pont kozepen vana 2 x 8 mm-es hocso, H.D.T. (Heat-pipes Direct Touch) ott ahol a legtobb ho keletkezik, a szeleken pedig 4 x 6 mm-es csovek vannak. Termeszetesen a ho szetaramlik a talapzaton, de nem velelenul tettek kozepre a nagyobbik hocsoveket. Nezd meg a speckot, nagyon halk, es 130 W-ig garantalt a minosege.
Az Arctic-al nem egy sulycsoport.

#37219 proci985 Azert nem mindegy hogy egy kissebb teljesitmenyu hutott hajtok maxon, vagy egy nagyobb teljesitmenyut mininimumon - vagy kozepes fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#37222) proci985 válasza Steelmanus (#37221) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

naakkor: a 130W az oldalon arról szól, hogy a legnagyobb fogyasztású procira elég, de ezek a hűtők biztosan megfognak többet is. légen olyan 180+-20W lehűthető.

a Gaiával már lehet tuningolni. sőt, nekem egy pici AC7proval 3.2@1.38 megvolt egy q6600al (2.4; 1.285 VID, 95W tdp) 60 fokon 21-22 fokos szobában. egyébként az AC7pro hozta max fordulaton a 800as SFlexel szerelt IFX15 hőfokait (hangban azért markáns volt a különbség).

a Gaia, a 212plus/evo és a 13pro már bőven elegek épeszű tuningra is... az meg, hogy csak 1500ig megy az AC ventije nem is baj, gyorsabb ventivel ott már annyira sokat nem lehet nyerni, mint amennyivel hangosabb lesz.

persze, az aegir erősebb és egy fokkal jobb, de kérdés kell e neki. mert ha így folytatjuk, akkor igazából eljut az ember a d14/sa/genesis/k2/archon revA/phanteks csoportból, aminél még mindig ott a szórás, de akkor már legyen 25ért a phanteks;). hűtést úgy kell méretezni, hogy elbírja.

(#37221) Steelmanus: ezt én tudom, nem véletlenül van egy polírozott IFX14em a gépben, amin legalább 10fajta ventit végigpróbáltam az optimális beállításokat keresve. csak azt akartam mondani, hogy a 7-8ks kategóriában is már vannak egész jó megoldások, amik egy laza ventiprofillal még nem hangosak, de a hűtési tudásuk már elfogadható. akinek meg egyszerre kell 140+W valós hűtési teljesítmény 20dbA alatt/mellett, azoknak meg marad a csúcskategória.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37223) Steelmanus válasza proci985 (#37222) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jonak mondod, nekem is egy 95 W-os procim van es egy pici 92 mm-es AC 64 Pro.
En nem tuningolok, de ha megterhelem a gepet, 50 foknal megfogja siman, de milyen aron, 2200 ford, a hangjat nem irom le, hiszen Te is halhattad.
Azert NandorHUN-nak van egy jo haza, igaz jo benne a szellozes is de gondolom nem szeretne hallani egy kis tuninfg miatt a huto hangjat.
Ne essunk mar at a lo tuloldalara Kerlek, nem egy bazi nagy es draga hutot javasoltam, hanem egy fokkal jobbat, raadasul Te meg az az Arctic 13 Pro-t is ajanlottad ami azert tudjuk jol hogy nem egy jol sikerult huto fokent nem tuning szempontjabol, foleg ha azt nezzuk hogy az a kis semmit nem tevo 6 cm-es huto a talapzaton nagyjabol 6-8 honap mulva elkezd hangosodni. Tudom mert hallom a haver gepeben.

(#37224) Steelmanus válasza tomtom9 (#37220) üzenetére


Steelmanus
addikt

A BIOS-ban ezek az opciok mire vannak beallitva?

A CPU Fan mod-nal kellene lennie a Voltage opcionak.

[ Szerkesztve ]

(#37225) tomtom9 válasza Steelmanus (#37224) üzenetére


tomtom9
tag

CPU Thermal Monitor : Enabled
CPU fan Control: Enabled
CPU fan Mode: Voltage

így van beállítva jelenleg

(#37226) proci985 válasza Steelmanus (#37223) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, 13pro infoért köszi, ez új. igazából amiatt lett ajánlva, mert a gaia/cm212evo párost veri.

13pro egyébként tuningra már bőven okés tudásra. a pont elég erős venti egy dolog, és nem biztos, hogy hátrány: konkrétan a Thermaltake Frio és Frio OCK nem véletlenül nem ajánlott hűtő itt a topikban, pont a kegyetlenül és értelmetlenül hangos ventijei miatt. 1500-2000 rpm között max 3-5 fok szokott lenni, annyi különbségnek meg max 70fok környékén van szerepe.

a 10-13ks kategória pedig érdekes: Brocken ott az alsó szélén, Matterhorn a felsőn, a Thermalright HR02 Macho pedig a közepén. párezer forintra pedig kezdődnek a csúcshűtők, 16ért már ott a Silver Arrow.

visszatérve az eredeti kérdéshez: az Aegir jó megoldás lehet, viszont a kérdezőnek kéne eldöntenie, hogy akkor mit és meddig akar elmenni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37227) Steelmanus válasza tomtom9 (#37225) üzenetére


Steelmanus
addikt

A CPU Thermal Monitort tedd Disable-re. es tegy egy probat, a tobbi beallitas OK. Olvastam hogy sokaig az NB csatin volt a huto, ez nagy hiba, mert az egy 6x6 mm-es igen alacsony fogyasztasu ventihez van tervezve, remelem nem nyirtad ki a hutovezerlest a lapon.
Nincs valamilyen hazhutod 3 tus vagyis nem PWM, - a harmadik szal szolgal a ford.szam meresre - hogy kiprobald?

(#37226) proci985 Hat Te is tudod hogy a tesztek nem mindig tukrozik a valosagot, es egyetertek Veled hogy a kerdezonek kell eldonteni hogy mennyi a max keret amit kolteni szeretne. En sem szeretem masok penzet szorni, lehetoleg a legjobb ar/ertek aranyt szoktam nezegetni. A Gaia also fesz erteke 9 V, letoltottem az adatokat rola nem tudom hogy ez eleg lenne-e a modern Inteles lapoknal indulaskor. Lehet hogy ez fontos lehetne meg akkor is, ha masik hutot valasztana nehogy ugy jarjon mint itt nemreg valaki hogy alapbol nem indult a huto a gep inditasakor, majd miutan ezt erzekelte par mp utan le is kapcsolt.
Tudom BIOS fuggo.

[ Szerkesztve ]

(#37228) Steelmanus válasza NandorHUN (#37217) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hogy ne essen ki az olcso kategoriabol, Arctic Freezer I30 mivel Inteles vagy. Jobb mint a Pro.

[ Szerkesztve ]

(#37229) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Egy CM V10 mennyire húzná az alaplapot? Nem szakítaná ki? :)

V10, V8, Mugen 3, Ninja 3, Xigmatek Venus, Freezer i30, Freezer Xtreme és Triton 88 hűtök közül melyiket ajánlanátok?
Esetleg valami mást?

Minél nagyobb, annál jobb!

(#37230) Steelmanus válasza Buster17 (#37229) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eppen most nezegettem NandorHUN -nak a Freezer i30 -at teszten, hogy pontosabb infoval tudjak szolgalni ARCTIC Freezer i30 CPU Cooler Review
Az Adatlapodon Xigmatek Gaia van, pontos az info meg? Miert szeretnel cserelni?
CM V10. Mi ez a szornyeteg, komolyan gondolod?
Minél nagyobb, annál jobb!
Akkor mi a kerdes? :D

(#37231) proci985 válasza Buster17 (#37229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

V10 nem szakítja ki (nekem is 1.2 kilós hűtőm van), de nem hűt jól. ár/érték és ár/hűtésben az egyik legrosszabb hűtő a piacon.

igazából ezek közül az i30 érdkese, többi vagy régi, vagy van sokkal jobb. a V10 árkategóriájában vegyél PHANTEKS PH-TC14PE típusút, ez jelenleg a legnagyobb és legerősebb léghűtő a piacon. pcgearnek van ha a Gaiát valami jobb, de kevésbé drágára akarod cserélni, akkor 16 körül a Thermalright Silver Arrow kb 3 fokkal gyengébb a Phanteksnél, és majd egy tizessel olcsóbb. megbízható, kipróbált remek hűtés az is.

mi a cél a hűtővel?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37232) Speed® válasza Buster17 (#37229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez nagy x)

955re még elvetemült tuningnál sem kell brutál hűtés, de pl. egy HR-02 Macho elég böszme és nincs elszállt ára..de ha tényleg elvetemültködni akarsz, Alpenföhn K2 / Noctua D-14 /Phanteks TC14PE körül nézelődj.

(#37233) Potzee válasza Buster17 (#37229) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Mugen 2/3
Scythe Ninja 2/3
Thermalright HR-02 Macho
Thermalright Silver Arrow
Be Quiet! Dark Rock Pro2
Alpehföhn K2
Noctua NH-D14
Prolimatech Genesis
Phanteks PH-TC14

...ezekkel nem jársz rosszul... :K
a többi már csak pénz és a PC házban a hely kérdése... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37234) Potzee válasza Potzee (#37233) üzenetére


Potzee
addikt

:D ...most jó sokan itt vagyunk... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37235) Buster17 válasza Steelmanus (#37230) üzenetére


Buster17
addikt

Köszi!
Igen ez van és kicsinek találom. Kicsi processzor hűtő fóbiám van és túl sok hely van még a házban.
CM V10 tetszik a legjobban csak nem hűt valami jól de az annyira nem zavar nem szoktam húzgálni procikat csak ha nagyon muszáj.

(#37231) proci985
Köszi!
Phanteks az jól néz kis de az már lehet túl széles, hogy beférjen a házba.
Olcsóbb is jól néz ki.
Egy kis dizájn a fő cél, de azért ne főjön meg alatta a cpu!

(#37232) Speed(R)
Jól néznek ki. Poén is jó :)

[ Szerkesztve ]

(#37236) Potzee válasza Buster17 (#37235) üzenetére


Potzee
addikt

Tedd be a Prolimatech Genesis-t két fasza ventivel... :D
jól néz ki, jól hűt, elég nagy... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37237) Buster17 válasza Potzee (#37236) üzenetére


Buster17
addikt

:Y Gyönyörűűű
Többit is köszi :)

(#37238) Steelmanus válasza Buster17 (#37235) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ha a kinezetre hajtol akkor mar inkabb a V8, a forumtarsak pedig leirtak a lenyeget.
Eladod a Gaia-at?

(#37239) Buster17 válasza Steelmanus (#37238) üzenetére


Buster17
addikt

Azért van 1-2 ami jobban tetszik annál.
Majd igen ha kitalálom melyik hűtő is legyen a Gaia helyett.

[ Szerkesztve ]

(#37240) Potzee válasza Buster17 (#37237) üzenetére


Potzee
addikt

Scythe Orochi :Y
[link]
Van tőle jobb hűtő, de brutálisabb nem igazán...igazi alaplap szaggató, megalomán, brutál barom :D bár a beszerzése gyakorlatilag lehetetlen... :((

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#37241) Buster17 válasza Potzee (#37240) üzenetére


Buster17
addikt

Nagynak nagy de csúnya :(

(#37242) olta válasza Buster17 (#37241) üzenetére


olta
aktív tag

Ha nagyot akarsz, tessek :DDD En maximalisan ajanlom, Matterhorn Rev. B hutore 20C-t vert siman. :Y

1
2
3

(#37243) NandorHUN válasza Steelmanus (#37228) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nézegettem én is tesztet, de a 13Pro-t 100, hogy megverte a Gaia, halkabb volt és jobban hűtött, erről a hűtőröl nem tok semmit... lehet ez se lenne rossz.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#37244) Asbee válasza olta (#37242) üzenetére


Asbee
veterán

20C-t? Az gyanúsan sok nekem.

(#37245) olta válasza Asbee (#37244) üzenetére


olta
aktív tag

Alsohangon, mert leallitottam a tesztet, mikor elerte a Matterhornnal a homerseklet a 98C-t 2 perc utan :DDD

(#37246) Asbee válasza olta (#37245) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor ott vagy szerelési gond volt, vagy a hűtővel volt gáz.

(#37247) Steelmanus válasza NandorHUN (#37243) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen a 13 Pro-t siman veri a Gaia, es meg a Arctic Freezer I30 is, csak azert linkeltem be az I30-as tesztet, hogy legyen osszehasonlitasi alapod. Nagyjabol egy arban vannak, azert en is a Gaia mellett tennem le a voksomat ha 10 K alatt kellene vennem hutot.

(#37248) hermanyi válasza olta (#37245) üzenetére


hermanyi
őstag

Szép de Asbee szerintem rátapintott a lényegre . Valami gebasz volt a Matti körül.
Nekem is volt Matti és a 2500k-t 4.8 on is megfogta 90C-n belül Linx alatt 1.4V on .
Azt is aláírom ,hogy a Phanteks sokkal jobb hűtő a Mattitol én úgy 13-15C re saccolom a kettő közti különbséget .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#37249) olta válasza Asbee (#37246) üzenetére


olta
aktív tag

Mint lathatod, 2 db Matterhorn-t is vettem, hogy kizarjam, nem-e hiba. Letezhetetlen, hogy legalabb 10-szer rosszul szereljem fel a bordat, pont csak a Phanteks felrakasa sikerult jol. Amugy a felfogatasuk egy es ugyanaz. Hatlap fel, tavtarto, aztan lehuzni a csavarokat. Szoval megcsak elrontani sem lehet :) El kell fogadni, a Matterhorn nem egy nagy durranas.

(#37250) Asbee válasza olta (#37249) üzenetére


Asbee
veterán

Ja mondjuk ebben is van valami. :) De soknak tűnik így első hallásra. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.