Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) vlevi válasza Peti78 (#39392) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem itthon egy Rapoo 8200P van. Mivel a gépen mostanában nem játszok (ha igen, akkor is PCars, Assetto, azokhoz pedig nem kell billentyűzet, csak kormány), erre a néhány sornyi fórumozásra tökéletes. Én ráadásul fehéret vadásztam, és fehér vezetéknélküli ez az egy volt, amit találtam.
Közel sem tökéletes billentyűzet, de, mint mondtam, nagyon keveset használom, így majdnem mindegy, csak a gombjai ne akadjanak.

(#39402) adatfalo válasza Zsiráfnyál (#39398) üzenetére


adatfalo
senior tag

Azért kipróbálom :K , valamint ha eladásra szánnám a billentyűzetet, akkor mindenképp jól jönnek az eredeti cap-ek. Viszont itt pl k*rva jó cuccok vannak, de akár pár ilyen is jól tudna kinézni, ha az ember nem viszi túlzásba.

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#39403) powerwade válasza adatfalo (#39402) üzenetére


powerwade
senior tag

Massdroppal óvatosan, www.massdrama.com megvolt? :)

[ Szerkesztve ]

(#39404) vlevi válasza Peti78 (#39383) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most jelent meg a ph -n egy hír az új Corsair perifériák rol.
Wireless, világítós, gamer, de gondolom marhadraga lesz.
https://prohardver.hu/hir/corsair-cuccok_jatekosoknak.html

(#39405) adatfalo válasza powerwade (#39403) üzenetére


adatfalo
senior tag

Nem láttam még, de ez olyan, mint minden co-founders-es weboldal, a 3D nyomtatóm is több, mint fél évet csúszott (pedig magyar a cég). Viszont amióta nálam van, azóta boldog tulaja vagyok.
De természetesen ha rendelésre adom a fejem, akkor majd körbejárom az adott oldalt/eladót/céget, hogy mennyire megbízható.

Köszi a linket!:R

www.adatfalodesign.hu

(#39406) PixAlan válasza adatfalo (#39405) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a csúszások csak egy része a problémának, az esetek nagy részében egyáltalán nem éri meg tőlük rendelni, elég sokat küldenek hiányos vagy rossz termékeket(aminek pótlása ugye körülményes vagy lehetetlen), elég költséges is tőlük ide rendelni áfa meg szállítási költség miatt.

(#39407) powerwade válasza PixAlan (#39406) üzenetére


powerwade
senior tag

+ cuccok egy része Aliról olcsóbban elérhető :)

(#39408) dqdb válasza powerwade (#39407) üzenetére


dqdb
nagyúr

Billentyűzetes témában hirtelenjében csak GMK és SP kupakkészleteket mondanék, ami manapság megéri onnan, mert máshonnan szinte esélyed nincsen beszerezni, és egy random GH group buy-nál azért megbízhatóbbak.

1-2 éve még más volt a helyzet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39409) PixAlan válasza dqdb (#39408) üzenetére


PixAlan
aktív tag

OLKB-ket is onnan érdemes rendelni, mondjuk alin már van copy mindegyikre pont 2 éve még massdropon rendeltem a preonicom, aliról az xd75 pont fele annyira jött ki

Még lehet az artisanok is megérik, de annyira nem vagyok benne az artisan bizniszben, hogy igazából nem tudom. Van még pár massdrop exkluzív cucc is.

(#39410) dqdb válasza PixAlan (#39409) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az artisan keycap és a megéri szó egy mondatban eléggé furcsán mutat ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#39411) PixAlan válasza dqdb (#39410) üzenetére


PixAlan
aktív tag

haha igaz, nem véletlenül nem értek hozzájuk :DDD

(#39412) Ringman válasza dqdb (#39410) üzenetére


Ringman
nagyúr

befektetés! :)
egyébként 1-2 limitált vmi brutális áron ment el, de ez sp kupakszettekre is érvényes

(#39413) PixAlan válasza Ringman (#39412) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Lehet rajtuk nyerészkedni, de ilyen kis vásárókörrel rendelkező dolgokba nem szívesen fektetnék

Másik meg hogy egy csomó artisan gyártó szűri már az ismerten csak viszonteladásra hajtó vásárlókat.

(#39414) powerwade


powerwade
senior tag

"Felöltöztettem" majd egész délután nyúztam ezt az Anne Pro-t. Kicsit féltem a 60%-tól, de azt hiszem menni fog :) A dedikált Del és kurzor billentyűk azért még hiányoznak, de a tervezett saját 60% layouton ez nem lesz gond, tettem kettőt is :D

Alap réteg:

[ Szerkesztve ]

(#39415) adatfalo válasza powerwade (#39414) üzenetére


adatfalo
senior tag

Szép! Te kivel gyártattad a kupakokat? :)

www.adatfalodesign.hu

(#39416) Honzi válasza dqdb (#39364) üzenetére


Honzi
senior tag

A normális csuklótámasz meglehet nem ártana.
Logitech G610 helyet ezeket néztem.
Sharkoon SGK3
GIGABYTE Force K85
Fnatic Rush
Nem tudom eldönteni.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#39417) Alg válasza Alg (#39385) üzenetére


Alg
veterán

Erre valaki?

Néztem az ajánlót de a 20-30k közötti ajánlottakból egyiket sem kapni már (legalábbis itthon).
Trigger Z tetszene, de a multimédia gombok hiányoznak (bár max ráteszem az extra makrógombokra...) - ezt honnan lenne érdemes beszerezni? Német amazonon is egy db új van csak 130 euróért német layout-al...

Az aprós g910-et néztem még, az majdnem tökéletes lenne csak a hülye alakú kupakok zavarnak és ahogy olvastam nem túl igényes az anyaghasználat...

BlcackWidow 2013 - 20k körül van ebayen refurbished... ez viszont a stealth verzió, ez is ajánlott?

20k-30k kategóriában van még esetleg más ami ajánlott? 2016-os Black widow esetleg?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39418) Mr.Csizmás válasza Alg (#39417) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amazon.de warehouse deal/refurb?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39419) powerwade válasza adatfalo (#39415) üzenetére


powerwade
senior tag

Senkivel. Amit fent látsz az egy mezei TaiHao ABS OEM doubleshot kupak, Aliexpress/Ebay-ről beszerezhető.

(#39420) PixAlan válasza Alg (#39417) üzenetére


PixAlan
aktív tag

black widowt mindenképp mellőzném, nem éri meg az árát.
Tudod, hogy milyen switchet szeretnél ha mecháról lenne szó?
Különálló csuklótámasz nem játszik?

látatlanba: fnatic rush nincsenek média gombok. de a többinek megfelel, cherry mx red

(#39421) Alg válasza PixAlan (#39420) üzenetére


Alg
veterán

Különálló csak akkor ha nagyon nincs más választás, nem szeretnék még az is külön keresgélni.
Nem próbáltam még mechát, annyit sikerült kitalálnom látatlanban hogy kék biztos nem kell, illetve túl hangos sem kellene. A red szerintem pont jó. Ez a fnatic itthon elég elszállt árakkal van, ennek a 70 eurónak a duplája :Y
Fn gombokkal ha jól látom megoldható a multimédia vezérlés, az is elég.

@Mr.Csizmás néztem, de főleg német layout és/vagy nem szállít Mo.-ra.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39422) Ringman válasza Alg (#39421) üzenetére


Ringman
nagyúr

Cooler Master's MasterAccessory Wrist Rest

(#39423) Ringman válasza PixAlan (#39420) üzenetére


Ringman
nagyúr

vannak azon, csak fn-nel érhetőek el. :)
ami annyira bonyolult, mint a nagy kezdőbetű vagy a zárójel előállítása

(#39424) Alg válasza PixAlan (#39420) üzenetére


Alg
veterán

Tetszik ez a fnatic, szerintem ez lesz csak red helyett silent kapcsolókkal, köszönöm! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39425) PixAlan válasza Alg (#39421) üzenetére


PixAlan
aktív tag

fnatic ingyen szállítja viszont, 70 euróért jó deal szerintem

(#39426) PixAlan válasza Ringman (#39423) üzenetére


PixAlan
aktív tag

iiigen, csak amikor valaki külön kiköti a multit mindig dedikált igényére gondolok(mert amúgy meg ahk-val is simán meg lehet oldani ilyen kétgombos megoldást), meg mondjuk amikor az fn gomb a bottom rowon van a multi gombjai meg az F rowon, akkor azért egy kézzel nem annyira kényelmes kezelni,

(#39427) Mr.Csizmás válasza Alg (#39421) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a német az fizikailag 100%-ban egyezik a magyarral, csak a festés más. keycap magyarul úgyis csak a kínálat 5%-án érhető el. (CM MK, Asus Strix, Tesoro G1, giga K85, usw. vagy ennyi)

sztorno

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39428) Alg válasza Mr.Csizmás (#39427) üzenetére


Alg
veterán

Nem magyar kellene hanem US ANSI, ehhez szoktam hozzá, céges notin is ez van

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#39429) Ringman válasza PixAlan (#39426) üzenetére


Ringman
nagyúr

sharpkeyssel is lehet sima layerre tenni, de pl a gxt 870-en alapból az printscreen-pause-scroll lock hármason van a mute-vol+/-

a pause és a scroll lock karaktereket kb a felhasználók ezreléke használja, jó helyen is van ott.
de az F11-F12 használata sem éri el az 1%-ot szerintem, ezek jók médiagomboknak.

[ Szerkesztve ]

(#39430) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Gondolkodom egy "normális" billentyűzet beszerzésén. Igazából csak itthoni általános használat (rövidebb levelek, fórum, stb) + játék (FPS) az igénybevétel, és még magam sem győztem meg, hogy valóban szükségem van egy több tízezres billentyűzetre a mezei Microsoft bill helyett (ez egy comfort curve 3000 - az ára is kb ennyi :) )
A váltás terve éles és jelentős, amit kinéztem, az egy KM780 G.Skill bill, (vagy hasonló), ez most 40k, vagy 50k (RGB) árban kapható itthon (és külföldről sem sokkal olcsóbb). Ezekj Cherry red switch kapcsolósak (ha jól vettem le a fórumról, játékhoz ezek többeknek jöttek be) Ami fontos, hogy legyen világítás a gombokon, a mostani "félsötétben" van, világítás nélkül, nehézkes a keresés, ha keresni kell valamit. Külön előny, ha gombonként szabályozható a világítás (az eltérő szín már csak extra, jó ha van) A jó kapcsolási pont, tartósság szintén elvárás. Extra gombokat jelenleg nem használok, de azt gondolom, jól jöhetnek.
Próbáltam mechanikus billentyűzeteket, bizony jó hangosak tudnak lenni, a kisebb zaj nálam előny, de nem kizáró kritérium.
Egyrészt köszönöm, ha valaki megosztja a gyakorlati tapasztalatát pl fps téren a mezei - mechanikus váltását illetően - ahogy írtam, még nem győztem meg magam.
Másrészt köszönöm, ha tudtok ajánlani a fenti felhasználáshoz hasonló minőségű billentyűzetet. (ahogy írtam most ez a G.Skill a befutó, ha jól vettem le, kb Corsair K70 - K95 minőség, némiképp olcsóbban) A "sima" és rgb típus között csak a színezhetőség a különbség?
Az aprón most van K95 57 -ért, de nem tudom, megér -e ennyi pluszt?
Köszönöm, ha néhány tanáccsal tudtok segíteni.

(#39431) PixAlan válasza Acheron (#39430) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Én is FPSel szoktam játszani főleg, nyilván játék közben is jobb érzés mechanikus billentyűket masszírozni, viszont teljesítményben semmi különbség nincs egy oké membránoshoz képest.

Ha már fps- tkl billentyűzetekkel több helyed van egérnek/közelebb tudod hozni a 2 kezed, szóval ha nem használod a numpadet ezek elég királyak

Cooler master gamer vonalon talán a legjobb mechákat csinálja, és még valamivel olcsóbbak is, kevésbé gamer designjuk van, mondjuk ez szerintem inkább előny :D

(#39432) Acheron válasza PixAlan (#39431) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a leírtakat!
Nálam "szinteltolással van megoldva az elhelyezés, a billentyűzet kicsúsztatható tartón van, az egérpad / egér az asztalon. Talán pont ezért is esik félárnyékba a billentyűzet - ezen a programozhatóan világító gombok sokat segítenének.
Kösz a tippet, ránézek a CM billentyűzetekre is, őket valóban nem néztem még meg részletesen.

(#39433) Mr.Csizmás válasza Acheron (#39430) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én is pont ugyanígy váltottam, nekem is curve 3000 volt, utána KM780. van brown és blue switchekkel is. :K

németeknél a legtöbb shop szállít HU-ba.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39434) Khelben


Khelben
nagyúr

Napi 8 óra munkára halk, magyar, TKL billentyűzet? Létezik ilyen? Genius I200-on és Cougar 200k-n vagyok túl, Geniusnak idővel felkeményedtek a gombjai. Cougar nem volt rossz, de lenyúlták a gyerekek, másrészt nem kell világítás és nem TKL. Otthon van egy Rapoo V500, de az meg a gyári kapcsolókkal elég gatya és nincs kedvem megint forrasztgatni (abban cseréltem Gateron Clear-re, úgy már használható lett). Masterkeys Pro S-t nézegettem, írtak róla rosszat meg jót is. Egyéb lehetőség? Használt Apple bill-ekkel érdemes foglalkozni?

(#39435) Acheron válasza Mr.Csizmás (#39433) üzenetére


Acheron
őstag

Ahogy korábban olvastam a hozzászólásaid, elégedett vagy a váltással. Gondolom erős a kontraszt a két bill. feelingje között, de a napi használatban mennyire nagy a különbség?
Btw, ha jól értettem, ha magyar kiosztással akarom használni a billentyűzetet, akkor jobban járok egy német kiosztásúval, mert ezen minden magyar billentyűnek van megfelelője. Lehet kapni ezekhez magyar ékezetes kupakokat is?
Igen, néztem a Német boltokat de szállítással együtt pár ezer forint híján ugyanott vagyok, mint itthon. De természetesen nincs kizárva, a külföldi rendelés sem.

(#39436) Domonkos válasza Acheron (#39435) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Lehet kapni ezekhez magyar ékezetes kupakokat is?
Lehet, de nem akarsz majd annyit fizetni erte, amennyiert adjak oket :N
Tobbi meg az osszefoglaloban.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#39437) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Ezer éve nem foglalkoztam a témával...de szeretném cserélni a SteelSeries 6Gv2. (kicsit viseletes már szegénykén 3-4 év DIO3 után)

Két billentyűzetet néztem eddig:
Logitech G413 Carbon
Fnatic Rush Pro Gaming Keyboard, Red MX Cherry Switches (ebből lehet az egeret is megvenném elég jó paraméterekkel rendelkezik és az ára is kedvező)

Magyar kiosztás nem szükséges, ahogy a külön médiavezéről sem. Ha jól tudom, akkor ezek gépelés és hang szempontjából sokkal jobbak, mint a mostanim...

Gorneck#1239

(#39438) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!!

Szeretnék egy kis segítséget kérni billentyűzet vételhez.. Kitöltöttem a kérdőívet :)

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10-20k között gondoltam, és főleg FPS játékra kellene.
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Egy ősszutyok kattogós freccsentett geniust/ Szar
4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék :)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Ezt Ti jobban tudjátok.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nem igazán..
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Numpad jó ha NINCS, mert felesleges nekem. És több helyem lenne az egérrel és egérpaddal.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Allítható fényerejű világítás és csuklótámasz jó lenne ha lenne.

És nagyon köszönöm előre is!! :R

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#39439) PixAlan válasza Acheron (#39435) üzenetére


PixAlan
aktív tag

CM árul magyarító szettet, nem a legjobb minőség de szódával elmegy

(#39440) Acheron válasza Domonkos (#39436) üzenetére


Acheron
őstag

Ha így kezded, akkor aligha én így lehet... :) Valahol olvastam, hogy billentyűzet árban lehet egy készlet, de árakat nem láttam még.
Összefoglaló megvolt, ezért is gondolom, hogy ISO kell nekem, inkább arra vonatkozott a felvetés, hogy ez biztosan egyezik -e a német kiosztással (néhol ISO helyett csak ennyit írnak a bill. mellé).
Most még teszteket keresek, hogy brown vagy red legyen, megszoktam már a hagyományos billentyűzeten, hogy van valamiféle kapcsolási pont, kicsit ódzkodok ennek elhagyásától (red). A taktilis brown érzése hasonló lehet, mint a mostani. Kipróbálni sajnos nemigen tudom egymás mellett a kettőt.
(#39439) PixAlan: Köszönöm az infót. Még nézem a CM kínálatot, meglehet, ott is találok megfelelőt. Olyan sokat nem gépelek, hogy hamar szétnyúzzak egy billentyűt :)

[ Szerkesztve ]

(#39441) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

megjött a barna sharkoon mk1. :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39442) Cyberbeni válasza Acheron (#39440) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Német az ISO. Ha angol ISO kell, akkor UK.

(#39443) -v-


-v-
addikt

Sziasztok,

TKL, ISO, és ne legyen hangos .. tudtok mondani pár tippet? Nekiálltam keresgélni, de ...

(#39444) Ringman válasza -v- (#39443) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#39445) Mr.Csizmás válasza -v- (#39443) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] [link] [link] [link] [link] [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39446) Ringman válasza Mr.Csizmás (#39445) üzenetére


Ringman
nagyúr

ne legyen hangos...
outemu blue clickyt ne linkeljünk azért :D

(#39447) Mr.Csizmás válasza Ringman (#39446) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm :W :DDD ha elég ügyes, hangtalan az is

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39448) -v- válasza Mr.Csizmás (#39445) üzenetére


-v-
addikt

Na jó, de ebben van ami nem iso, meg van a blue és hangos ... :)

(#39449) jeni


jeni
félisten

Hello!
Van olyan aki a Logitech magyar belföldre,címre vásárolna valamely terméket,tartozékot?
Nekem a Logitech G810 keycaps (DEU) kellene de még tennék a kosárba 3200Ft-t akkor onnantól ingyenes lesz a szállítás.
A DE változat van legközelebb a magyarhoz úgy gondolom elrendezés és kiosztás szerint.

(#39450) Beleth


Beleth
csendes tag

yo!
Kis segítséget szeretnék kérni, billentyűzet vásárlása előtt állok. Mindig csak pár ezer forintos irodai modelleket használtam, most viszont szeretnék egy komolyabbat. A gondolat ma jött, ezért még túlzottan nem merültem el a switchek világában. szóval... max 40K-t szánok rá. Minél kisebb annál jobb, a numerikus számos rész nem is szükséges, sőt olyat szeretnék amin ilyen nincs. Élmény legyen használni, ez nekem azt jelenti hogy jó hangja legyen és világítson is, ja és a magyar kiosztás sem hátrány. Előre is köszönöm szépen a hozzászólásokat. :U

szerk.: első blikkre egy Ozone Strike Battle Spectra RGB-t néztem ki, nem tudom ez mennyire felelne meg az elvárásoknak 32 K-ért.

szerk2.: azt nem írtam le mire használnám.. átlag felhasználás, néha egy kis játék

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.