Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Üdvözlünk a Call of Duty: Modern Warfare II (2022) topikban! Kérünk, olvasd el a téma összefoglalót első hozzászólásod megírása előtt, illetve mielőtt kérdést tennél fel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Külön kérésre, megnyitom a 2022-es Call of Duty topikját, hogy ne a többi rész topikjai legyenek teleszórva a különböző hírekkel, szóbeszédekkel, pletykákkal és szivárogtatásokkal. A fejlesztők nem sokkal ezelőtt hivatalosan is bejelentettek néhány fontosabb információt a készülő FPS széria legújabb felvonásáról, így ideje volt, hogy külön helyen lehessen diskurálni a sorozat idei felvonásáról.

[link]

CALL OF DUTY® COMMUNITY UPDATE: A WARZONE™ SPECIAL BRIEFING FOR OUR PLAYERS

Az első hivatalos információk, amit tudunk a játékról (+Twitterről néhány infó):

- Az idei játék a Modern Warfare (2019) folytatása lesz (Ha a különleges címet kapunk, a topik természetesen át lesz nevezve - oriic)
- Az új játékot és a Warzone élményt teljesen az alapoktól kezdve építik fel
- A Battle Royale új evolúciójára kell számítani, teljesen új játéktérrel és egy új sandbox móddal
- Az új Call of Duty játékot, valamint a Warzone-t egy új grafikus motor fogja hajtani
- Az idei részt és a battle royale mellékágának fejlesztését az Infinity Ward végzi.
- Konzolokon nem lesz FOV állítási lehetőség Warzone-ban

Arról egyelőre nem jött még hivatalos információ, hogy ez a rész, valamint az új Warzone előző generációs konzolokra is elérhető lesz-e.

Megjelenés: valamikor idén ősszel

A topik a PC-s részlegen lett létrehozva, de ugyanúgy a konzolos játékosok is jelen lehetnek és beszélgethetnek. Kulturált vélemény nyilvánítást kérünk mindenkitől.

Live-Die-Respawn

(#2) stilo18


stilo18
addikt

FOV-ért jár a fekete pont, nem is értem.... :(((

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3) Bazsi1987 válasza oriic (#1) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Gondolom az új sandbox mód a tarkov szerű mód lesz vagyis remélem :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Deck válasza stilo18 (#2) üzenetére


Deck
titán

Nevetséges és szégyen :W

PS5

(#5) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Bárcsak repülne az SBMM.

Megyen!

(#6) Corpuscle válasza oriic (#1) üzenetére


Corpuscle
őstag

Game Pass-ba szerinted bekerül?

(#7) oriic válasza Corpuscle (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIvel az üzlet jövőre lesz véglegesítve, így nem hiszem. A jövő évi viszont esélyes.

Live-Die-Respawn

(#8) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

Na bejelentkezem, hátha...

Bár ahogy elnézem a hivatalos információkat, sok a bullshit, de nagyon. Itt vannak az új generációs konzolok, a számítási kapacitás adott ahhoz hogy olyan extra feature-öket is használhassunk mint a FOV állítási lehetőség, akkor miért is hiányzik?

Az alapoktól való újra felépítést, meg az új grafikus motor ígérgetését 100x eljátszották már... talán az előző ME-vel a fele az ígéreteknek teljesült is.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#9) Tomko78


Tomko78
őstag

3 év múlva meg jön a következő Cod , úgy hogy ennek jónak kell lenni :)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#10) tudi13 válasza KaitouP (#8) üzenetére


tudi13
aktív tag

Én a Twitter posztból azt szűrtem le , hogy a mostani warzoneban nem lesz fov konzolokra. Ez nem az új részre vonatkozott.

Itt írtak róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11) KaitouP válasza tudi13 (#10) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Oda értettem én is a FOV-ot. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#12) zozika84


zozika84
őstag

Ha végre Xbox-on is ki lehet majd kapcsolni a crossplay-t, akkor engem nem fog zavarni a FOV hiány a Warzone 2-ben :)

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#13) oriic válasza tudi13 (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem ez nem pontosan egyértelmű, mintha általánosságban írnának róla inkább.

Live-Die-Respawn

(#14) tudi13 válasza oriic (#13) üzenetére


tudi13
aktív tag

Igen, ködös a fogalmazás. De remélem az újban benne lesz.
Igazából S|X / PS5-re már most betudnák rakni, ha szeretnék, szóval ez a régi konzol mizéria csak ködösítés.

[ Szerkesztve ]

(#15) oriic válasza tudi13 (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezért fura nekem, mert a pletykák szerint a Warzone 2 már prevgenre pl nem is jön majd.

Live-Die-Respawn

(#16) pulffy válasza stilo18 (#2) üzenetére


pulffy
őstag

De boxon van FOV nem?

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#17) jacis válasza pulffy (#16) üzenetére


jacis
nagyúr

Mi ez a FOV?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#18) N@idia


N@idia
őstag

Nálam az idei cod instant vétel lesz végre kapunk FOV-ot, ennek már nagyon ideje volt a pc-sek miatt igen nagy hátrányban voltak/vannak a konzolosok, de ez már a múlté :C

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#19) Peace válasza jacis (#17) üzenetére


Peace
nagyúr

(#20) KaitouP válasza N@idia (#18) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Volt FOV már a BOCW-ben is. :)

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#21) stilo18


stilo18
addikt

Warzone-ra értettem, bocsi ha nem volt pontos...
Mondjuk IGN-en olvastam az okokról, állítólag 120 fov lesz alapból, amit nagyon magas értéknek tartok.
Ha valahol lehet állítani, mindig 90 környéki értéken játszok..

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#22) Peace válasza stilo18 (#21) üzenetére


Peace
nagyúr

120 vagy semmi!!! :C :P

(#23) ProEvoFan válasza N@idia (#18) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nem lenne itt semmi hátrány ha lehetne választani only konzol szervert...konzolos létemre multiban a franc sem akar PCs játékos ellen játszani.

[ Szerkesztve ]

(#24) pulffy válasza ProEvoFan (#23) üzenetére


pulffy
őstag

Ps-en ki lehet kapcsolni a crossplayt.

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#25) viperabácsi válasza ProEvoFan (#23) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szerintem xbox-on is kikapcsolható

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#26) Deck válasza pulffy (#24) üzenetére


Deck
titán

Warzone-ba nem.

PS5

(#27) stilo18 válasza Deck (#26) üzenetére


stilo18
addikt

Ott is ki tudod kapcsolni, mi úgy játszuk...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#28) Deck válasza stilo18 (#27) üzenetére


Deck
titán

Igen? :Y

PS5

(#29) stilo18 válasza Deck (#28) üzenetére


stilo18
addikt

Most direkt átléptem, hogy nem e vették ki... benne van még mindig ;)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#30) Deck válasza stilo18 (#29) üzenetére


Deck
titán

Nem tudtam. De ez akkor fasza :C

PS5

(#31) ProEvoFan válasza pulffy (#24) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PSn tudtam.
XSXen nem tudtam.
Akkor nem szóltam. :C
Akkor már csak a Fortniteban kellene ez a lehetőség...

(#32) pulffy válasza Deck (#26) üzenetére


pulffy
őstag

Az elejétől kezdve ;) de mi crossplayben játszunk

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#33) N@idia válasza ProEvoFan (#23) üzenetére


N@idia
őstag

Engem nem zavar momentán a crossplay konzolon egér+bill-el tolom a warzone-t, de a k...va fov az nagyon kéne, de ez is lesz már csak egy dolog kéne és teljes lenne a boldogság Discord konzolra, hogy ne kelljen laptop a ps mellé, hogy tudjak a pc-s játékosokkal kommunikálni, mert a game chat az egy hulladék kb minden játékban ;] :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#34) zozika84 válasza stilo18 (#27) üzenetére


zozika84
őstag

Mi is próbáltuk, de nekünk úgy e talált meccset XsX :F :F

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#35) bager13 válasza CptAdamica (#5) üzenetére


bager13
aktív tag

Miért is? Hogy rongyá lehessen alázni a kezdőket? :(((

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#36) CptAdamica válasza bager13 (#35) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azzal nincs bajom, hogy a szintedhez megfelelő játékosokat dobál be, mert ez lenne az alap, de az SBMM sajnos több ennél és nagyon unfair.

Megyen!

(#37) bager13 válasza CptAdamica (#36) üzenetére


bager13
aktív tag

Miért több?

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#38) CptAdamica válasza bager13 (#37) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azért, mert egy bizonyos skill szinten tart és onnan nagyon nehéz elmozdulni, ha átalagos játékos vagy. Tehát vannak nagyon jó körök, amiket futsz, a lista elején vagy, majd a következő körben már csak esel és kelsz, mert annyira magas szintűeket tesz be ellened, hogy esélyed sincs.

Megyen!

(#39) oriic válasza CptAdamica (#38) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor mi lenne a megoldás szerinted? Mármint most trollkodás, meg poénkodást mellózve komolyan kérdezem.

Mert ha alacsonyabbakat tesz be a rendszer, akkor folyton uralod a gyengéket és ezzel nekik teszel be, amiért ők szólnának a rendszerre. Folyamatosan pedig a rendszer nem tud mindig olyanokat tenni ellened, akik ugyanúgy játszanak, ugyanolyan arányuk van, mert ők is fejlődnek, meg te is, a játékos bázis meg nem növekszik olyan ütemben, hogy tartani tudja a lépést a képességeiddel.

"Tehát vannak nagyon jó körök, amiket futsz, a lista elején vagy, majd a következő körben már csak esel és kelsz, mert annyira magas szintűeket tesz be ellened, hogy esélyed sincs."

De folyamatosan nem lehetsz mindig a lista elején, mert nem lesz akit ellened tegyen a gép, ezért muszáj egy idő után nálad erősebb ellenfeleket kapnod.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#40) jacis


jacis
nagyúr

Bocs a láma kérdés miatt de 10 év után kezdtem újra cod-ozni és nem tudom mi az a battle pass.
Pár szóban leírnátok mi az és mire lehet hasznalni?
Köszönöm előre is.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#41) CptAdamica válasza oriic (#39) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nem is azzal van a baj, hogy nem vagy mindig a tabella élén, hanem azzal, hogy feltűnően olyan kört kapsz, ahol nagyon ledominálnak és tényleg azt játszod, hogy meghalsz, felkelsz, meghalsz, felkelsz, talán lősz egyet, meghalsz, felkelsz... Én például warzone-ban megragadtam a 0.8-as k/d aránynál, egyszerűen esélyem se volt fentebb menni, mert folyamatosan olyan játékosokat kaptam, akiknek 2-es, vagy felette lévő k/d aránya van, néha volt egy-egy jobb kör, de akkor tényleg érezted, hogy most több esélyed van az ellenfél ellen, majd megnéztem és azért, mert velem egy szinten lévőket játékosokkal játszottam.

Tehát, ha mondjuk 0.8-as k/d aránnyal rendelkezel, akkor ne kelljen már 3-as, meg 4-es, meg felette lévő csodabogarakkal játszanom, húzzon egy határt és töltse meg a játékosokat mondjuk 1.5 k/d arányú játékosokig, aztán ahogy fejlődsz, mehetsz a csodabogarak közé. Pont ezért is szeretem jobban a Battlefield-et, mert ott is vannak magas szintű játékosok, ott is vannak olyan körök, hogy átmennek rajtad, mint a henger, de mégis tudok egy 1.5-es k/d-t tartani és nem érzem azt, hogy most megfog szivatni a játék a következő körben, mert az előzőben jó voltam.

Megyen!

(#42) bager13 válasza CptAdamica (#41) üzenetére


bager13
aktív tag

A warzone-ban szerintem nem ez a rendszer van, de javítsatok ki, ha tévedek.
A sima multiban szerintem jól működik a rendszer, közel veled azonos szinten lévő játékosokat dobál be, néha gyengébbeket, néha erősebbeket, ahogy fentebb oriic levezette.

Én mint "öreg" hobbi player örülök neki, hogy van ez a rendszer és nem aláznak szét a "fiatal" skillesebb játékosok.
Sok steamer persze sír, hogy nem tud rongyot rázni, mert bedobja melléjük a többi "prot". (persze warzone-ban megoldják az ottani rendszer kijátszásával)
Nem tudom sajnálni őket.

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#43) wjbhbdux válasza jacis (#40) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Battle Pass nagyon sok játékban van manapság, általában csak limitált ideig fut és az ez alatt gyűjtott XP vagy pontokkal lehet benne feloldani exkluzív skineket vagy más kozmetikát. A Vanguardnál épp ma indul majd a 2. battle pass, az első december óta ment. ha a végén szállsz be akkor már nincs sok idő megszerezni mindent. Van ingyenes része is de fizetős a java a jobb jutalmakkal. Játékmenetre jó esetben nincs kihatása az ilyen rendszerben szerzett dolgoknak, csak kinézetben. A CoD ad rövid ideig használható XP boostert pl bizonyos szintek után meg fegyvereket is előre feloldott kiegészítőkkel.

De már van pár játék olyan rendszerrel is ahol a régi battle passokat is be vissza kapcsolni és választod hogy melyikre gyűljön az XP, talán egyszer a CoD is átveszi ezt.

[ Szerkesztve ]

/s

(#44) bager13 válasza wjbhbdux (#43) üzenetére


bager13
aktív tag

Jó leírás.
Annyit tennék csak hozzá, hogy 1000 CP-be kerül egy battle pass, ha rendszeresen játszol, akkor ez az 1000 CP a battle pass-ból visszaszerezhető, mivel bizonyos szinteken 100 CP-t ad, így kvázi csak egyszer kell fizetni érte a többi már ingyen lesz.

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#45) viperabácsi válasza bager13 (#44) üzenetére


viperabácsi
addikt

Melyik COD-nál kerül 1000CP-be ? Én 2400cp-ért vettem az előzőt (season 1 )

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#46) oriic válasza viperabácsi (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden Battle Pass 1000 credit emlékeim szerint (Idei COD kimaradt már sajnos a témája miatt), csak van egy nagyobb bundle is, amivel kapsz 20+ szintet automatikusan.

szerk:

Jól emlékeztem. [link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#47) viperabácsi válasza oriic (#46) üzenetére


viperabácsi
addikt

Akkor nekem csak a drágábbat adta be a multkor. Mondjuk én a játékon keresztül ( COD COLD WAR ) vettem meg

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48) oriic válasza viperabácsi (#47) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig elvileg ott is fel kellene mutatnia mindkettőt. De lehet ez valami bug volt akkor.

Ahogy bager13 is írta fentebb, azért is jó ez, mert ha sokat játszol, tényleg csak egyszer kell megvenned és mindig visszakapod az árát (sőt még többet is, mert 1300 COD pont jön össze a Battle Pass-ból), így meg tudod venni a következőt automatikusan.

Live-Die-Respawn

(#49) viperabácsi válasza oriic (#48) üzenetére


viperabácsi
addikt

Valoszinű bug volt , mert nekem pl csak 1200 cp lett ki farmolva , pedig nem vettem semmit és 100 on áll a BP kb december óta.

[ Szerkesztve ]

Eladó fél gép : MSI MAG B550M MORTAR Wifi , Ryzen 3 3300x 2x16 gb 3200mhz ram Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#50) Dave567 válasza bager13 (#35) üzenetére


Dave567
addikt

A KEZDŐ miért is nem tudja elviselni ha kikap??? Ha nem tetszik neki, akkor mehet a fran.ba.
És az SBMM ne hogy az képzeld már, hogy az ami lenni-e kell..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.