Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) nap válasza Vigneau (#3400) üzenetére


nap
addikt

Milyen lapod romlott el 2x 1,5 honap alatt?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3402) Qru válasza nap (#3401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem romlott el, pont ez poén, hogy csak nem fingik ki két Giga lap 1,5hónap alatt. Habár ez már 50%-ig összejött... :D

#nincsbennetarcsi

(#3403) Elmör


Elmör
senior tag

Helló!

Olvasgattam teszteket, meg nézegettem árakat, de nem tudok dönteni! Segítsetek nekem légyszi!

Szóval elhatároztam áttérek Intelre, ezért kell 1 Inteles lap, amiben nem vagyok otthon annyira, eddig csak AMD-sek voltak mindig.

A nagy problémám az, hogy a chipset nekem bezavar a döntésbe, mert belémnevelték (rossz szokássá vált :DDD ) hogy csakis nForce-os lapot vegyek. Ez azért fontos, mert Nvidiás karim van és úgy tudom azzal jobban passzol a játékokhoz!

Viszont ezt a lapot, amit vennék szeretném hosszabb távra már tényleg, és ahogy néztem a P35-ös lapok meg támogatják a DDR3-at is az nForce-osokkal szemben. Nah itt ütött be a crach! Most csak DDR2-es memóim vannak, de a jövőre gondolva lehet jobb lenne egy P35-ös lap. A keret max 30K, inkább 25K! Ezt néztem pl.:MSI P35 Neo Combo-F,iP35/ICH9,2xDDR2+2xDDR3,GbE 25 747 Ft

Procit még nem tudom pontosan mi lesz, vagy Core 2 Duo vagy egy Quad! A tuningtűrés sem utolsó szempont, a hangja meg nem érdekel, lehet hangos!

Ja és van egy mini-DV kameránk, ezért jó lenne hozzá a csatlakozó a lapon!

Köszi!

Elmör :R

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3404) Qru válasza Elmör (#3403) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Előszöri is ez egy nagy és téves sztereotípia, hogy Geforcok csak nForce-os lapban mennek jól. Nekem Inteles CrossFire-ös lapom van és volt már benne 7900GT, 7900GTO, 8800GTS és összehasonlítva semmivel sem volt gyengébb a teljesítménye, mint az azonos kártyáknak nForceos lapokban.
Mindenképpen P35-ös deszkát vegyél, mert sokkal korszerűbbek. Ez az MSI jó deszka, csak általában nem olyan jól húzhatóak, mint pl a Gigabyte DS3R, ami szintén combo lap. Tehát kezeli a DDR2/DDR3-as memóriákat is.

Szóval ha fontos a tuning (mert ezt nem írtad) akkor inkább Gigabyte DS3R. Ha nem akkor MSI is jó szolgálatot tesz majd.

#nincsbennetarcsi

(#3405) lazydog válasza Elmör (#3403) üzenetére


lazydog
addikt

Annyit tennék még hozzá, egyebekben egyetértve az előttem szólóval, hogy a közvélemény úgy tartja, Intel procihoz meg kifejezetten Intel chipset dukál.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3407) Elmör válasza Qru (#3404) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm a választ!

Közben rájöttem, hogy jó dolog, szép dolog ez a DDR2/DDR3, csak a gond az, hogy most 4 db. DDR2-es lapocskám van, ezeken a lapokon, meg max 2-nek van hely, mert 2db DDR2-es és 2db DDR3-as.ból jön ki a 4db hely. Vagy a DDR3-as helyre bemegy a DDR2-es is? Én arra tippelek, hogy nem.

A tuningról írtam: ''A tuningtűrés sem utolsó szempont'' és köszi az MSI-s megjegyzést, közben én is végigolvastam a sok Inteles tesztet és mindenhol írják, hogy bizony az MSI csak nagyon szűken tuningolható. :U

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!!! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3408) nap válasza Qru (#3402) üzenetére


nap
addikt

Csak azert kerdeztem, hogy milyet ne vegyek... :)

C2D E4400 ala keresek valami alap tuningdeszkat, hosszutavra, de nem akarok ra sokat kolteni. :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3409) Sigismund


Sigismund
tag

Nem találtam olyan topicot ahol feltehetném a kérdésemet csak ezt. (szorosan alaplaphoz köthető a kérdésem)
Milyen chipek, chipkészletek számítanak jónak?

(#3410) Sigismund


Sigismund
tag

Lemaradtatt.
Intel és amd-s lapknál.

[Szerkesztve]

(#3411) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

A következők közül melyiket ajánljátok, és MIÉRT?
1.) Asus M2N-E SLI
2.) Abit KN9 Ultra
3.) MSI K9N
4.) Más??

U.i.: mindhárom lapra hallottam már dicséretet és rosszat egyaránt, mindenki mást mond. De szerintetek melyik lenne az, amelyik a jövőben is megbízható ''partnerem'' lesz? Kétmagos procit tennék bele, AM2-foglalattal. Fontos szempont, hogy PATA-csatlakozó is legyen rajta (legalább 1).

Köszi előre is! :R

Sk8erPeter

(#3412) Elmör válasza Sk8erPeter (#3411) üzenetére


Elmör
senior tag

MSI-t mert nekem pont van egy olyan eladó!
Egyébként az Abitot szokták ezek közül a legjobbnak tartani, ha tuningolni is szeretnél.
:R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3413) AMD Power válasza Sk8erPeter (#3411) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nem rég ezen rágódtam és nálam az MSI K9N lett a győztes. Jó árban is van , volt is már 2 MSI lapom az nForce 5700 Ultra-ról nem is beszélve. De nem egy tuning lap.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3414) Gyuri27 válasza AMD Power (#3413) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt akkor is mondtuk.
Emlékszem ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3415) tomi909


tomi909
tag

Sziasztok
Ezek közül melyiket ajánlanátok???
Gigabyte GA-965P-DS3
Asus P5B
CPU: E4400
RAM: 2x1GB Samsung 667MHz
VGA:Sapphire X1950

melyik lapot ajánlanátok és miért???

köszi

E5200 @ 3500MHz, Gigabyte P35-DQ6, 2x1GB 800MHz Kingmax, 320GB Seagate, Sapphire HD 4870 512MB, FSP ATX400PNF

(#3416) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek pls, a jelenlegi konfigom: ABIT AV8, A64 3000+ Venice, 2x512Mb Hynix DDR, Inno3D 6600GT AGP.
Új alaplapot szeretnék venni, illetve proci is cserélve lesz mert annyira leesett az áruk egy kétmagosra, 3600+ X2 vagy 3800+ X2 van tervben.
Prociból milyet érdemes venni? Venice, Winchester vagy miet?
Ezen kívül muszáj lesz vga-t is cserélnem, mert a 6600am nem fog belemenni a pcie-be, de erre nem tudok sokat szánni, maximum majd később fejlesztem, elsősorban most gyors gépre van szükségem.
Milyet tudnátok ajánlani és miért?
Abit Fatal1ty AN8 tetszett meg nagyon, de már sehol nem lehet kapni:(
Nforce4eset szeretnék mindenképp, ez a VIA nagyon nem jön be, lassú :S

Köszi előre is!

ui: ez a ram ami nekem van elég egy duplamagos kihajtásához?

[Szerkesztve]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3417) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

UP!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3418) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nos Urak/Hölgyek (már ha vagyon köztetek nőnemű)!

A két lap közül

1. ABIT NF-M2SV

2. Gigabyte M61SME-S2

melyiket érdemesebb venni?

Elméletileg 2*512 MB A-Data Vitesta Extreme DDRII 1000 CL4 vagy 1*1 GB Kingston HyperX DDRII 800 CL5 menne bele, meg egy 3000+-os Sempron.:DDD

(Nyugi, a lap+proc csak átmeneti. :B )

Azt olvastam az Abit-ról, hogy a PCI-EXPRESS slotja csak x8-as. Ez okozhat gondot? (Ha majd megy bele önálló VGA.)
A Gigabyte-ról meg azt, hogy felezi a proci FSB-jét, meg a DDRII800-as RAM-okat csak 400-on hajtja...

illetve:

Az AM2+ az DDRII-es lesz vagy DRIII-as?

Várom a véleményeteket!

Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3419) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Inkább talán HyperX menne bele.

Esetleg egy

ASRock AM2NF6G-VSTA

vagy

ASRock AliveNF6G-DVI

vagy

ASUS M2N-MX

??

Az integrált VGA majdnem mindegy, hiszen egyelőre Quake 3-azok meg 3ds MAX-ozok (:)jó, ehhez nem mindegy, de csak kihúzom valahogy...)

Később meg (ha lesz pénzem) úgyis Abit Fatal1ty AN9 32X vagy 590SLI-chipsetes DFI...;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3420) Qru válasza Synthwave (#3418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

AM2 az csak DDR2 lehet. x8-os PCI-E még nem annyira lassú, gondolom nem 8800GTX-et tennél bele, mert ott már lehet visszafogná a teljesítményt.

#nincsbennetarcsi

(#3421) Qru válasza Synthwave (#3419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asus-t vegyél, Asrock-ok tuningpotenciálja nagyon gyenge.

#nincsbennetarcsi

(#3422) Synthwave válasza Qru (#3421) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, bevallom, szívem engem is inkább az Asus felé tendált.:)

Tuning? Hát, azt inkább egy későbbi lapban...Bááár...

Mit lehet kihozni egy 3000+-os Sempronból (1.8 GHz, 128 KB L2, AM2), 1 GB-os Kingston HyperX DDRII 800 CL5-vel ebben a kis Asusban?


SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3423) Teng


Teng
aktív tag

helloka

Nagy Dilemmában vagyok kérlek segítsetek:

Van egy Asus P5W DH Delux lapom meg egy Core 2 Duo 6400asom

és mivel járnék jobban 20at kéne ráfizetni ismimnél a procira hogy kapjak egy corre 2 quad 6600ast vagy egy core 2 duo e6850-est hosszú távon melyikkel járnék jobban???

És felmerült még egy lehetőség hogy 10ezret visszaad ha lecserélem a lapom Gigabyte GA-P35-DS3R 1333 FSB Sata2, Glan, 3-ra szóval egyálltalán megéri a lapom is lecserélni?

Mert tul képpen nekem a lap meg proci csere 10e ft ba lenne összesen, de ahogy néztem a lapom tudja a core 2 quad-ot is kezelni viszont 1066os csak az fsb je a core 2 w6850nek meg 1333-as...

(#3424) robyeger válasza Teng (#3423) üzenetére


robyeger
addikt

attól függ tuningolsz-e és ha igen mennyin járatod jelenleg a procid? Játékra vagy más egyéb dologra kell a nagyobb teljesítmény?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3425) dregpeter


dregpeter
tag

Sziasztok, gépvásárlás előt állok ezta konfigot néztem ki:
Gigabyte GA-965P-DS3 alaplap, cpu :Intel Core2 Duo 2.13GHz 4MB dobozos Socket 775 E6420, Ram: 1GB 800MHz DDR-II RAM Kingston , vga: Sapphire Radeon X1950 Pro 256MB, és egy 450W-os táp, ez a konfig szerintetek megfelelő? ( főként játékra kéne) meg nem tudjátok hogy a közeljövőben lesz e Intel árcsökkentés?

Az élet mndig olyan, amit nem mindig lehet szeretni, de egyet mindenki szeret MEGKÖNYEBBÜLNI

(#3426) beneszilo válasza dregpeter (#3425) üzenetére


beneszilo
tag

Szerintem prociból elég egy c2d E4x00 vagy egy E6320 és az újabb játékoknak nem árt 2 GB ram.
szerk. Intel árcsökkenésről a közeljövőben én nem tudok.

[Szerkesztve]

(#3427) robogooo


robogooo
csendes tag

Sziasztok!
Most akarok venni egy új gépet csak alaplapot nem tudom, hogy milyet kéne venni...
A gép valahogy így nézne ki: intel Core2Duo E6750 2.66GHz, FSB1333/4MBc Box vagy intel Core2Duo E6850 3.00GHz, FSB1333/4MBc Box proci, pontosan mégnem tudom, hogy melyik lesz, Geforce 8800GTS 320MB PCIe Gigabyte GV-NX88S320H-B-RH videókártya, 1024 MB DDR2-1066 Kingmax memória (később kerülne bele mégegy ugyanilyen), 200 GB-os Samsung SATA-s HDD (de ez gondolom nem lényeg). Na valahogy így nézne ki....ez alá kéne egyjó kis alaplap....
Meg ha tudnátok mondani ehez egy jó kis tápot akkor az nagyon jó lenne....

(#3428) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok!
Hosszú távra szeretnék alaplapot vásárolni.
Gigabyte P35-DS3 vs. ABIT IP35
Melyikkel járok jobban hosszú távon? Nagyon fontos lenne ez a tulajdonság. Szeretném, ha jól viselné a tuningot és stabil is lenne 2 évig. :) A proci kiléte még kétséges, nem kizárt egy Q6600 sem. Memóriákra mennyire finnyásak a lapok? Vagy mindenevők?
Előre is köszönöm! :R

(#3429) beneszilo válasza mazda626 (#3428) üzenetére


beneszilo
tag

A gigával jobban járnál és tuningbarát is.
[link]

(#3430) Qru válasza Synthwave (#3422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pár száz +MHz-re azért számíthatsz. Ez nagyon proci függő is, hogy mennyire húzható példányt fogsz ki.

#nincsbennetarcsi

(#3431) mazda626 válasza beneszilo (#3429) üzenetére


mazda626
addikt

Felé húzok, nagyon jó árban tudom megvásárolni. 4GB RAM mellett is megy benne a tuning?

(#3432) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Megbíztak egy irodai gép összerakásával! Milyen integrált vga-s am2-s lapot rakjak bele szerintetek? Gondoltam azért nem a legótvarabbat kéne! :) Abit NF-M2-t tudom egyedül, de nem tuti h kapok.. Thx!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3433) beneszilo válasza mazda626 (#3431) üzenetére


beneszilo
tag

szerintem semmi akadálya
kérdezősködj a topikjában is!

(#3434) FireKeeper válasza SP!T (#3432) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sztem a gigabyte fél amd690g chipes lapok jók, bár kicsit többet is tudnak mint ami egy irodába kell...
[link] ez állítólag még crossfire-t is tud
[link] ez meg mATX-es

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3435) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok. A 965p-ds3-as lapom helyett kéne egy jól tuningolható lga775-ös lap max 28-30k-ért(használt is lehet) Az asus p5w dh deluxe-ot néztem ki de érdekel hogy van-e más tuningbarrát lap ilyen árba. Csak egyesek azt mondják hogy nem oszthatóak vissza belle a ramok egyesek meg azt hogy igen. Mi a vélemény :F


[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3436) EQMontoya válasza Bagira01 (#3435) üzenetére


EQMontoya
veterán

p35-ds3?

Same rules apply!

(#3437) Bagira01


Bagira01
veterán

Gigabyte p35-ds4 vagy az asus p5kc ami érdekelne. Vagy ha nem kapok új lapot gariba akkor a p35-ds3 vagy a p5k. Asus vagy a gigabyte a jobb tuningba?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3438) Qru válasza Bagira01 (#3437) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon hasonlóak tuning terén. Kb egálban vannak.

#nincsbennetarcsi

(#3439) Bagira01 válasza Qru (#3438) üzenetére


Bagira01
veterán

Akkor sztem a p5kc 30k-ért jó lesz. Kinézetre sem rossz crossfire támogatás is van.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3440) dregpeter


dregpeter
tag

Sziasztok E6420 as core duo 2 procihoz melyik alaplap lenne ideális egy GIGABYTE GA-P35-DS3 vagy egy Gigabyte GA-965P-DS3 ??? :F

Az élet mndig olyan, amit nem mindig lehet szeretni, de egyet mindenki szeret MEGKÖNYEBBÜLNI

(#3441) BPFeri válasza dregpeter (#3440) üzenetére


BPFeri
senior tag

Hogy haladjunk a korral, EZT választanám . GA-P35-DS3 !!! :C

....

(#3442) dregpeter válasza BPFeri (#3441) üzenetére


dregpeter
tag

azon kivül hogy a ''korral haladjunk'' miért lenne jobb az? vagy melyik rendelkezik olyan tuning potenciálal illetve estrákkal amiért lehetne választani? danke

Az élet mndig olyan, amit nem mindig lehet szeretni, de egyet mindenki szeret MEGKÖNYEBBÜLNI

(#3443) AMATŐR válasza dregpeter (#3442) üzenetére


AMATŐR
őstag

Egyértelműen a P35 ös lap! Nézz be a lap topikjába!

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#3444) Fánkosfiú


Fánkosfiú
csendes tag

szevasztok!
milyen alaplapot vegyek szerintetek?
max 60-ig!
köszi

Learn from yesterday, Live for today & Hope for tomorrow

(#3445) CséZé


CséZé
őstag

Szerintetek Abit IP35 vagy Asus P5K? Egy árba van a kettő csak érdekelne h melyik a jobb. Vagy várjam meg a PCX 2.0-ás lapokat?

(#3446) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Mikorra várhatóak a PCIE v2.0-ás lapok, esetleg, ha már vannak, tudtok mondani párat?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3447) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3446) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3448) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3447) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3449) maggi1886


maggi1886
csendes tag

http://www.metacafe.com/watch/766350/
http://www.metacafe.com/watch/766367/

maggi

(#3450) CséZé


CséZé
őstag

valaki a #3445-ösre?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.