Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) lazydog válasza Fooler89 (#2550) üzenetére


lazydog
addikt

Ajánlom a DFI-t, jól tuningolható, alig melegszik a chipset.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2552) Fooler89 válasza lazydog (#2551) üzenetére


Fooler89
őstag

:)

Ha nem tud senki sem egy nyomós ellenérvet akkor az lesz

Köszönöm a segítséged :R
várom a privit

(#2553) tomiee85 válasza Gyuri27 (#2533) üzenetére


tomiee85
senior tag

csak hogy még húzzam az agyad...elgondolkozam a c2d 4300 on is...
Ahhoz milyen áron kzdődnek olyan lapok ahol feszt tudsz állítani.?...(tudom hogy van hozzá igen olcsó lap is de azok antituningosak....pl 4coredual vsta)
THX

(#2554) Gyuri27 válasza tomiee85 (#2553) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miért akarod a feszt állitani? A feszültség állitása nem egyenlő a tuningal. A proci égetésével már annál inkább. Ha csak ennyi lövésed van a témához, szerintem hagyd az egészet.

''Ez egy utolsó levél és vége van. Éreztem valamit, azt hiszem.
Szégyelni kéne most magam....'' (de nem)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2555) tomiee85 válasza Gyuri27 (#2554) üzenetére


tomiee85
senior tag

tudod mire gondoltam...nem vagyok teljesen tisztában a dologgal csak látom hogy igymegúgy huzigáljátok egyre feljebb az órajelet...technikai része nem érekel csak hogy lehet e

(#2556) SiDan


SiDan
tag

Üdv! Szerintetek am2-es PCI-E-es lapok közül 15-20e között melyik a legjobb választás? Nekem nem kell igazán tuninglap, de azért egy kicsit lehessen húzni (mondjuk az x2 3600+@2200Mhz-ig, max 2250MHz-ig). Ezek alapján ezt a lapot-->[link] néztem ki, csak nem tudom, ennyi tuningot még bír ez a lap?

(#2557) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Szevasztok!

Core 2 alá alaplapot hangzott fel ezerszer már a kérdés, és tudom illene utána nézni a fórumba, csak egy 1000 hozzászólást nem akarnék átolvasni, vagy keresgélni a kérdéseket és rá a válaszokat a keresővel. Szóval:

Core 2 alá keresek alaplapot max: 30-35 ezerért max. Legyen benne ddr2 800 as támogatás tehát mondhatjuk hogy 965 ös chipsetes lapokat.
Főként stabil, gyorsan bootoló(jelenlegi pentium D-s alaplapom marha lassan bootol) alaplapot keresek, meg egy kis tuning se árt, látva a core ok tuningolhatóságát.
Én Asus P5B vagy P5B-E t néztem, mert elég jó árban vannak és egy kis bios upgradel szeretik az 1333 as FSB-t.

Gigabyteoknál láttam egy két alaplapot 965P-S3, DS3,DS4 csak nem nagyon tudok most hogy áll gb éknél a stabilitás, mondjuk a gb nél láttam az új kondenzátoros technológiát.

Aki fentiek alapján tud alaplapot ajánlani esetleg jó tapasztalatok alapján azt előre is köszönöm. Köszi a türelmet!

(#2558) Gyuri27 válasza SiDan (#2556) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem ezt keresed [link]. Itt ennyi az ára [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#2559) bambano


bambano
titán

Létezik-e olyan alaplap, amibe kettő core2duo-t bele lehet rakni, márkás, intel, 100 nettó alatt? Négymagosat nem szeretnék, az drága is, hűteni is nehezebb. Kérdésem még, hogy belevaló proci is létezik?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2560) Szólista


Szólista
senior tag

Dual-proci alá keresnék lapot 20k körül.Mindegy,hogy AMD v Intel procis.Asrock kizárva,mert kis tuning lehetséges.Igazság szerint 40k-ból szeretném kihozni procival együtt.Ezért a core2 duo proci kiesik sajna. :(

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2561) Gyuri27 válasza Szólista (#2560) üzenetére


Gyuri27
félisten

2558-as hsz. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#2562) Szólista válasza Gyuri27 (#2561) üzenetére


Szólista
senior tag

Láttam csak várok még több alternativát. :)

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2563) -zolee- válasza Szólista (#2560) üzenetére


-zolee-
tag

Akkor neked ez kell: [link]
Abit KN9 Ultra. 18k 2 hetes. :R

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2564) Szólista válasza -zolee- (#2563) üzenetére


Szólista
senior tag

Csábitó nagyon. :) Sajna most a lehetö legtöbbet kellene kihoznom a keretemből,késöbb majd tudok fejleszteni.
Láttam ezt a lapot,ez az egyik kiszemeltem. :D

[Szerkesztve]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2565) sakal83


sakal83
addikt

Milyen mATX-es alapalpot tudtok ajánlani core2-höz, ami tuninghoz jó?
Létezik ilyen egyátalán?

(#2566) Szólista


Szólista
senior tag

Integrált vga-s alaplap dual-proci alá létezik Intelnél?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2567) Thommyboj válasza Szólista (#2566) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Igen létezik m. ATX ben alapon vannak ilyenek, de normál akár core 2 es alaplapokban is vannak integrált vga-sok.
Pl asusnak van egy csomó ilyen alaplapja, de szerintem más gyártoknak is van.
Digital Home, VM ilyesmi verziókat kell keresni.

(#2568) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

sziasztok.core2 6400 alá keresek valami jo kis lapot.szeretnék tuningot is de nem szénné akarom huzni.stabil legyen a rendszer.a jelöltek:Asus P5B,esetleg deluxe,Gigabyte P965-ds-3,Abit AB9 pro,vagy érdemes quad gt?2/1giga ram lesz benne,hangkártyám nincs.semmi extra felhasználás.a válaszokat előre is köszönöm :R

(#2569) lazydog válasza bendeguz 76 (#2568) üzenetére


lazydog
addikt

Bármelyik általad felsorolt lap jó, ezek közül választani elsősorban ízlés dolga.
A QuadGT, ami kicsit kilóg a sorból, mivel ez már extra lapnak számít.
Ha nem lesz külön hangkártyád, akkor az Abit AB9 kerülhet előtérbe, mert azon a legjobb minőségű az integrált hang.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2570) bendeguz 76 válasza lazydog (#2569) üzenetére


bendeguz 76
tag

''ezek közül választani elsősorban ízlés dolga''na ezt most,hogy kell érteni?egy átlag felhasználonak tehát akkor ezek közül mindegy?nekem az abit-ok szimpatikusak,eddig 2konfigom volt legalább 2évig megvolt mindegyik ezt figyelembe véve szeretnék választani most is :F

(#2571) -zolee- válasza bendeguz 76 (#2570) üzenetére


-zolee-
tag

Jó választás az Abit AB9 és a Gigabyte DS is. A Quad GT olyan szempontból lóg ki, hogy kifejezetten tuinngra kihegyezett lap... FSB tuningban szinte verhetetlen, szóval ha nem húzod a rendszert nagy mértékben akkor nem érdemes megvenni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2572) bendeguz 76 válasza -zolee- (#2571) üzenetére


bendeguz 76
tag

:R köszönöm a válaszokat eldöntöttem abit volt,abit van,abit lesz.belevágok a tuningba a quad gt.vel. :B megyek elolvasom a topic-ját.mégegyszer kösz

(#2573) Detto_


Detto_
csendes tag

Hali!

E6400 tuninghoz melyik lenne a megfelelőbb asus p5b deluxe vagy p5w deluxe?

(#2574) robyeger válasza Detto_ (#2573) üzenetére


robyeger
addikt

800Mhz-es memóriához P5B, 533 vagy 667Mhz-es, pedig inkább P5W

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2575) Ikol


Ikol
csendes tag

Am2 X2-es procihoz milyen lapot vegyek? Azt olvastam, hogy az AM2-es lapok nagy része nagyon nem szereti ezeket a procikat. Most van egy kis férretett pénzem és venni akarok egy Am2-es lapot X2-essel, de annyit olvastam már ezeket a fórumokat, hogy elment a kedvem az egésztől.
Please help me!

(#2576) 3xT4sY


3xT4sY
csendes tag

a a helyzet hogy ilyen konfigot képzeltem el holnap meg is rendelném de még az alaplapba nem nagyon vagyok biztos.....



AMD AM2 MSI K9N SLI 2F
AMD AM2 A64 X2 3800+
PCI-E, GF 7600GS 256MB GigaByte silent
DDR-2 800MHz 1024MB Kingmax * 2
450W Codegen 6083 Black

A gépet nem játékhoz képzeltem el...hanem tervezéshez....stb

légyszi véleményeket amik építő jellegűek köszi...

[Szerkesztve]

omfg:D

(#2577) bnss válasza 3xT4sY (#2576) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz ''450W Codegen 6083 Black'' ezt felejtsd el, vegyél egy tápot és egy házat, ne kodegányt. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2578) Gyuri27 válasza 3xT4sY (#2576) üzenetére


Gyuri27
félisten

Msi-ből ugyanaz a deszka sli nélkül vagy 5k-val olcsóbb. [link]. Igy lesz pénzed erre [link]. Két ''olcsóbb ház [link],[link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#2579) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

am2es alá kéne valami fain lap, nem kell 3 pcie slot meg ilyen extrák, tuning 3 év gari kell és olcsó legyen :), milyet ajánlotok? abitot elvből nem veszek, asus, gigabyte? msi-ről meg azt hallottam igazi antituning tehát kizárva

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2580) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

ismerősöm akar venni am2-es lapot amin van integrált vga. milyet ajánlanátok?

[Szerkesztve]

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#2581) Gyuri27 válasza L!NK->Q3 (#2580) üzenetére


Gyuri27
félisten

Abit [link], Asus m2a-vm [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#2582) L!NK->Q3 válasza Gyuri27 (#2581) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

köszi a gyors választ

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#2583) -zolee- válasza animatrix11 (#2579) üzenetére


-zolee-
tag

Hy. MSI-vel tényleg nem érdemes próbálkozni mert a gyenge passzív chipset hűtés miatt a lapjaik nagyon melegszenek. Abit ugye kilőve. marad az ASUS/Gigabyte vonal. Mondjuk én akkor ezt ajánlanám: ASUS M2N-E [link]
Újonann 20k környékén vesztegetik.

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2584) animatrix11


animatrix11
őstag

Gigabyte M61VME-S2 GeForce6100 erről ki mit tud, olcsó nagyon de a hasonló abit áll nagyon ott van

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2585) -zolee- válasza animatrix11 (#2584) üzenetére


-zolee-
tag

Itt van róla egy teszt: [link]
De nem voltak tőle eleragadtatva nem kifejezetten tuninglap inkább HTPC -be szánták az integrált VGA -val. Ha tuningolni akarsz akkor ez nem neked való. :(

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2586) animatrix11 válasza -zolee- (#2585) üzenetére


animatrix11
őstag

akkor kiesik

abitnak a hasonló lapja?
bár az is necces, az abit hány év gart vállal a lapjaira?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2587) Turmoil


Turmoil
senior tag

Mostani áresésnek köszönhetően X2 5000+ bruttó 40 alatt vihető, és ha mellé rakok egy R1950pro 256MB-os kártyát és 1-2 giga 800MHz-es RAM-ot, akkor voltaképpen kész is lenne a gépem, ha megtalálnám a megfelelő alaplapot:

- a mérce magas (4+ éve elégedett Chaintech Zenith 7NJS tulaj vagyok, de most már akkor is cserélnék)
- nem szeressem Abit, Asrock, ...
- nem szeressem Via...
- nForce 570 Ultra, vagy valami szédületes szerencsés esetben AMD(ATI) chipset érdekelne (ha van olyan jó)
- nem célom a húzás, inkább legyen ugyanilyen sokáig stabilan használható

Olvastam rossz véleményeket MSI K9N xxxx lapok hűtéséről, korai ASUS M2N-E lapok kiforratlanságáról, GIGABYTE, DFI lapok szépségeiről... Szóval inkább ezek érdekelnének, ha egyáltalán kaphatóak.

Szeressem ha van rajta vagy 8-10 USB, ajándék előlapi panel.

Hely az van bőven, egy Chieftec DA01W toronyban kell elférnie egy 360-as táp alatt. (És mégis van követelmény: a hűtőt ne a lap felső szélénél kelljen bepattintani, mert ott nem fér el:)

30-40 közötti bruttó még belefér, de az se baj, ha csak 20-30 közötti áron kapható.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#2588) donsergiooo


donsergiooo
senior tag

Hy!

Körbenéztem a forumokon és nem tudom hova kellett volna írnom! Remélhetőleg ez a topic választ ad a kérdésemre!

Szóval vennék egy Asus M2N-E alaplap s940 AM2, egy 4000+ AMDx2 CPU-val! De nézegettem a memókat és egy 2xPQI 1GB DDR2 (667Mhz PC2-5400) Power memóriát néztem ki! Igaziból 800Mhz-s memókat vennék, de amennyivel drágábbak, annyival nem éri meg AMD-nél nem? Ha tud valaki egy jó szakmai választ és meggyőző érvet, miért jobb a 800mhz és mennyivel gyorsabb tőle a gép (esetleg tesztekkel alátámasztani, összehasonlítva 667/800mhz ramokkal).

Előre is köszi! ;)

ASUS P5QL, Q6600 (3400mhz), CM HyperTX , 8GB Ram (1060mhz), Ati 4850 512MB, Samsung 750GB + 2x500GB + 120GB HDD, LG DVD-RW, ASUS 550W táp, BENQ 22" TFT (1680x1050)

(#2589) Gyuri27 válasza donsergiooo (#2588) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az am2-nek ideális esetben 800mhz és cl4 kell. BandiT-nál a bazárban [link] ez a ram 2x1 giga 31k. Szerintem.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2590) tomiee85


tomiee85
senior tag

abit lapok mennyire megbízhatóak? vagy inkább asus vagy msi lapot nézzek?
KN9 volt a kiindulási alap és látom hogy 550 es chipsettel van még pár lap hasonló árban...

[Szerkesztve]

(#2591) bambano válasza tomiee85 (#2590) üzenetére


bambano
titán

nekem az asus alaplapok alaplapi gigabites ethernetje mostanában nem jön be. pedig egyébként jók lennének.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2592) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

segítsetek nekem pls alaplapot találni, mert nekem nem ment... Akit keresek:
-Gyártó mindegy
-S939-es foglalat
-VGA mindegy, de lehetőleg AGP
-Dual DDR, min 533 Mb/sec csatornánként
-min 3 PCI
-1 PCI express (U320-as SCSI vezérlőnek)
-passzív NB hűtés
-Gigabites LAN
-4x ATA
-min 2x SATA - RAID1re képes vezérlővel...

létezik ilyen?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2593) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziastok!
Új alaplapokat nézegettem a mostani P4p800s se alapom helyett és találtam sok szépnek tűnő és OLCSÓ Asrock alapot.
Megtudnátok mondani 10000t körűl melyik a legjobb (PCI-e,lga775).
Tudnátok valami (remélhetőleg jót) mondani erről a márkáról?
Előre is köszönöm.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#2594) Gyuri27 válasza Csepe (#2593) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi a cél? Miért kell uj deszka?

Amd - Radeon - Ryzen

(#2595) Gyuri27 válasza rlazol (#2592) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szerintem létezik talán ez [link] msi honlapon tessék megnézni az elirások végett.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2596) KergeK@csa válasza Turmoil (#2587) üzenetére


KergeK@csa
tag

Asus M2N-E?

(Én a helyedben inkább egy 4200+-t vennék, a megtakarításból meg vennék egy 1950 XT-t.
Kiegyensúlyozottabb gépet kapnál.)

(#2597) csibor


csibor
őstag

Valami olcsó AM2-es integrált vga-as alaplap érdekelne.Valami olyasmi mint a DFI RS482 S939-as alaplap.

(#2598) Szólista válasza csibor (#2597) üzenetére


Szólista
senior tag

Itt 13k és 19k között vannak az árak:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
[link]
[link]

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2599) Csepe


Csepe
aktív tag

Sziasztok
Tudnátok mondani nekem egy jobb alaplapot ami ddr2(667)-t és ddr1(400)-t is befogad(PCI-e,LGA775) 15000FT-ig?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#2600) Gyuri27 válasza Csepe (#2599) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.