Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Qru válasza Matthew (#3349) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha össze tudsz spórolni még 2,5k-t akkor kapsz Giga DS3-at vagy Asus P5B-t itt Gianni-nál. [link] Mind a kettő nagyon jó tuningos lap!

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3352) Relod12345


Relod12345
tag



Hello!
Szeretnék venni 14000 ft -értékben AM2 -es alaplapot ezt néztem ki magamnak Asrock ALiveXFire-eSATA2 tudtok ebben az árban jobbat ? Vagy van tapasztalatotok erröl az alaplaprol? köszi a segitéget


^^

(#3353) Sigismund


Sigismund
tag

Aloha!

A segítségetek kérném, hogy melyik alaplapot vegyen meg.

Asrock ALIVENF7G-HDREADY 15 240 Ft-ért
Asrock ALIVENF6G-VSTA 12 480 Ft-ért
Asus M2N-MX 14 040 Ft-ért
Asus M2V 13 560 Ft-ért
Asrock ALIVESATA2-GLAN 13 080 Ft-ért

AMD Athlon 64 X2 3600+ dobozos Socket AM2
512MB 800MHz DDR-II RAM Samsung (2db)
160GB Maxtor 7200rpm SATA II 8MB cache winchester
LG GSA-H44 18x DVD író fekete
Codegen 604AL-CA 400W ház USB P5
InnoVision GeForce 8600GT 256MB DDR3 PCIExpress (vmilyen hűtő vlószinűleg Zalman VF700)
Ezek lennének bele rakosgatva.
Szempont, hogy ár/érték jó legyen, stabil, de közben tunningolható is legyen, ha arra vetemednék.
Tudom sok a választási lehetőség, de lövésem sincs mi lenne a jobb választás.


[Szerkesztve]

(#3354) r!sS


r!sS
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék venni gépet, amihez a proci már ki van választva, és a videokari adott. a proci lenne egy 6000+os amd, és van egy x1950pro-m. Az lenne a fő kérdés, hogy meik chipset mennyire jó. amiket néztem alaplapokat: Abit kn9 ultra, asus m2n-e. ennél max egy 1000el adnék többet egy lapért:)

r!sS

(#3355) Qru válasza Sigismund (#3353) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindenképpen Asus-t vegyél, sokkal minőségibb lapokat gyárt. A konkrét típust, pedig a felszereltség fügvényében válaszd ki.

#nincsbennetarcsi

(#3356) Qru válasza r!sS (#3354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lesz tuning akkor Abit KN9 Ultra-t vegyél, mert azok jó tuningos lapok. Ha nem szempont a tuning akkor meg amelyik olcsóbb. :)

#nincsbennetarcsi

(#3357) r!sS válasza Qru (#3356) üzenetére


r!sS
csendes tag

akkkor mindenképpen abit lesz:) olcsóbb is, és ezexerint jobb a tuningpotenciál is:)

r!sS

(#3358) Sigismund válasza Qru (#3355) üzenetére


Sigismund
tag

Ok, köszi.

Ezt néztem ki magamnak nagyon Asrock ALIVENF7G-HDREADY 15 240 Ft-ért, ahogy olvastam elég jó, de az M2N is nagyon hasonló hozzá. Én megbízok az Asrockba is mert már 3 lapom volt tőle és sose csalódtam bennük.
Ti melyiket választanátok inkább. Csak az adatokból ki indulva!
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#3359) BPFeri válasza Sigismund (#3358) üzenetére


BPFeri
senior tag

Csalódni valszeg nem fog a kinézett deszkában viszont nem egy tuning lap ugyhogy ilyen téren ne várj túl sokat tőle !!

....

(#3360) Sigismund válasza BPFeri (#3359) üzenetére


Sigismund
tag

Hát tunningolni nem is akarom, mert abból csak bajom lesz. (párszor megjártam már). A procit fogom magassabb órajelen járatni és esetleg a karin fogok egy kicsit.
Jah és ebbe a házba Codegen 604AL-CA 400W a beszerelés fog valamilyen akadályba ütközni?

[Szerkesztve]

(#3361) Qru válasza Sigismund (#3360) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem lesz tuning akkor jó az Asrock is. Egyedüli hátránya, hogy a feszeket nem lehet babrálni benne normálisan.

#nincsbennetarcsi

(#3362) Sigismund válasza Qru (#3361) üzenetére


Sigismund
tag

Hát a feszeket nem is akarom babrálni, mert voltak már belőle gondjaim.

(#3363) Qru válasza Sigismund (#3362) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Anno én is füstöltem el egy MSI deszkát... Azóta én is óvatosba nyomom. :)

#nincsbennetarcsi

(#3364) BPFeri válasza Sigismund (#3360) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ha a házad szabványos ATX ház ( gondolom az) semmi problémád nem lesz a beszereléssel.... de a tápod amennyiben Codegen gyorsan cseréld ki vmi hasonló teljesítményű komolyabb TÁPra !!! :W

....

(#3365) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok

A segitségeteket szeretném kérni.

Milyen alaplapot vegyek egy Intel D820-as procihoz 2db DDR2 667Mhz ram-hoz?
Ami kéne rá az integrált hangkártya optikai kimenettel,IEEE1394 cstlakozo,lan modem.
Lehessen tuningolni,és ha lenne rajta egy videokártya az se zavarna.

Jelenleg egy OEM verzios MS-7275-öm van,de ezen nem lehet semmit tuningolni.

A válaszokat előre is köszi.

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#3366) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok

A segitségeteket szeretném kérni.

Milyen alaplapot vegyek egy Intel D820-as procihoz 2db DDR2 667Mhz ram-hoz?
Ami kéne rá az integrált hangkártya optikai kimenettel,IEEE1394 cstlakozo,lan modem.
Lehessen tuningolni,és ha lenne rajta egy videokártya az se zavarna.

Jelenleg egy OEM verzios MS-7275-öm van,de ezen nem lehet semmit tuningolni.

A válaszokat előre is köszi.

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

(#3367) Matthew válasza Qru (#3351) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi, úgy néz ki, P5B lesz, bár jött egy jó ajánlat DS3-ra is. :)

(#3368) Qru válasza Matthew (#3367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő jó lap, jó tuningpotenciállal. P5B kicsit háklisabb a ramokra, nézd+ a gyártó honlapját mik a támogatott memóriák. Haver P5B-jében nem ment se a Geil Value, se Zeppelin ram (alapon hajtva is volt néha újraindulás). Persze lehet azóta adtak ki bios javítást. P5B topikba kérdezz utánna, mi a jelenlegi helyzet.

#nincsbennetarcsi

(#3369) Sigismund válasza BPFeri (#3364) üzenetére


Sigismund
tag

Annak van írva.
Mi baj van a Codogen táppal? Nem jók vagy mi? Mik számítanak jó tápnak?

(#3370) Gyuri27 válasza Sigismund (#3369) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] pl, ha kell kis csicsa, meg harisnyázott kábel [link] ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3371) Qru válasza Sigismund (#3369) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Codgen, egy nagy kalap sz@r. 350W-os FSP-t vegyél. Nem drága és a teljesítménye is elegendő. +ami a legfontosabb megbízható!!!

#nincsbennetarcsi

(#3372) Matthew válasza Qru (#3368) üzenetére


Matthew
senior tag

667-es noname ramjaim vannak, remélem nem lesz gond velük.
Télleg, MSI P965 Platinum lappal mi a tapasztalat?

(#3373) Qru válasza Matthew (#3372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, felejtős! MSI-k és a tuning nem jó barátok. Stabil megbízható lap egyébként, nekem volt de nem is lesz több. :) Inkább Giga S3/DS3, vagy Abit AB9 PRO ha fontos a tuning.

#nincsbennetarcsi

(#3374) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Ez a lap: ASUS P5N-E SLI, SATA2, GL,775/1333, nForce650i mennyire tuningbarát? Nekem tetszik 26K-ért, csak jó lenne tudni, hogy bírja-e a húzást. :U

Üdv!

Elmör :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#3375) Matthew válasza Qru (#3373) üzenetére


Matthew
senior tag

Annyira nem fontos a tuning, kb menyit mennek ebben a lapban a procik?

(#3376) Matthew


Matthew
senior tag

Mi a különbség ezek közt:
GigaByte GA-965P-DS3 és
GigaByte GA-965P-S3?

(#3377) joki19


joki19
tag

Hellósztok!
35 körül milyen alaplapot ajánlanátok? Most az abit ab9 quadgt a favorit, de ez még nem végleges.Na szóval véleményeket kérek.
Köszi.

25101823

(#3378) Qru válasza Matthew (#3376) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DS3-on szilárdelektrolitos kondik vannak az S3-on hagyományos folyékony elektrolitos kondik vannak. Más különbség nincs. Előbbi előnye, a hosszabb élettartam (nem szárad ki a kondi ugye) míg utóbbi előnye, hogy jobban bírja a magasabb hőterhelést.

PH! teszt: [link]

és amit mi PH!-sok elértünk tuningban: [link]

Általában a DS3-ak jobban mennek, mert minőségibb alapanyagokból készül. Persze van olyan S3-as ami viszi az 500-as FSB-t, szóval kivétel van.

MSI: Nálam AMD-s konfigban van/volt miután lecseréltem ezt a deszkát egy DFI-re +300MHz-et kaptam feszemlés nélkül!!!

#nincsbennetarcsi

(#3379) Qru válasza joki19 (#3377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább válasz P35-ös chipkészlettel szerelet deszkát. Korszerűbb, jobban bírja a tunigot (ha ez szempont). Asus P5KC vagy Gigabyte DS3P vagy ha combo lap kell ami kezeli a DDR2-t és DDR3-at akkor P35C DS3R, ez pont 36k. [link]

#nincsbennetarcsi

(#3380) joki19 válasza Qru (#3379) üzenetére


joki19
tag

A quadgt elavult. Elfogadom megköszönöm. Tunning lesz, de nem fogom megdönteni a 3dmark világrekordot, bár ki tudja. Átlagos tunningra gondoltam. :) Visszaolvastam kb #3300 hsz tól, ott volt téma a kombó alaplap. Én ezt szűrtem le belőle: Mikor fontos lesz a DDR3 memória, akkor majd lecserélem a 8Gb DDR2 ramot, még igy is olcsóbban kijövök, mintha most vennék DDR3-at. ;) Szerintem ez igy rendben van ezért inkább maradok a csak DDR2-es deszkáknál. A Gigabyte DS3P jó választásnak tünik, de ilyen ''feltételek'' mellet az is?
Üdv

25101823

(#3381) Slipandris


Slipandris
tag

ÖöÖ egy kérdés...

Asus p5b deluxe

vagy

Asus p5k

??

!44!444444!!!!!!!négy

(#3382) Qru válasza Slipandris (#3381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

P5K, mert sokkal korszerűbb. Támogatja a 45nm-es procikat is, stabilabb a ramkezelése, stb

#nincsbennetarcsi

(#3383) Qru válasza joki19 (#3380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, DDR3 még nagyon drága, és egyenlőre a magas késleltés miatt nagyjából pariban van a DDR2-vel (csak szintetikus tesztekkel mutatható ki gyorsulás, valós alkalmazásokban nincs különbség még, sőt játékok alatt lassab is a DDR3 [link])

Giga DS3P elég jól húzható deszka, nem lesz gond vele a tuning. 400-500-as FSB-ig is lehet vele jutni. [link]

#nincsbennetarcsi

(#3384) Matthew válasza Qru (#3378) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi szépen a segítséget! :R

(#3385) Slipandris válasza Qru (#3382) üzenetére


Slipandris
tag

hmm.. szóval p5k:) Oké...ezek szerint nem mindíg az ár dominál :))

!44!444444!!!!!!!négy

(#3386) joki19 válasza Qru (#3383) üzenetére


joki19
tag

Kerestem P35 chipset alapján és ami még jónak tűnt az a P5K.
Mondanál pár infót az előbbiek alapján erről a lapról? :R :R
Köszi!

25101823

(#3387) Vigneau válasza Qru (#3379) üzenetére


Vigneau
félisten

Pont ezen két deszka között örlődök. Szerinted melyik lenne a jobb választás? A Gigabyte GA-P35C-DS3R vagy az Asus P5KC?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3388) XbandX


XbandX
tag

én is már letettem a többi chipsetről szal minden bizonnyal p35-ösre újítok...csak az a crossfire dolog zavar mert nvidia kari lesz benne...single pci-e-eset meg nem akarok venni mer az csúnya!...röhögjetek ki...de nekem fontos hogy szép legyen az alaplap....ja meg hogy megússzam 30k alatt...sztem p5k lesz belőle...de nem tom igazán mi a különbség a gigabyte és az asus lapok között...egyik ezt írja ki nagy betűkkel a másik azt...talán itt vki el tudja nekem magyarázni mi is a különbség valójában...az asus p5k és a Gigabyte GA-P35C-DS3R között...plz!

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3389) Sk8erPeter válasza Synthwave (#3337) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szia! Ezerkétszáthuszonkettedjére is megértettem, amit először írtál, de konkrét magyarázatot nem kaptam, hogy miért is válasszam én az Abit KN9 Ultrát az Asus M2N-E SLI helyett.
Más fórumon inkább az Asust ajánlották, de nyitott vagyok a véleményekre, így viszont mindenféle indoklás nélkül nem volt túl meggyőző! Mondhattad azért is, mert Abit-fanatikus vagy, de mondhattad azért is, mert valamiféle szakmai szempontok szerint jobbnak találtad... Ha utóbbi, akkor mi az??
A másik meg az, hogy nem csak ez a két alaplap létezik AM2-foglalattal.
A fórum nem arra való, hogy különböző érvek alapján megvitassuk a témát?? :U

Sk8erPeter

(#3390) Qru válasza joki19 (#3386) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többet tudnak segíteni a lap topikjában. Nem tudom melyik mire háklis (pl milyen ramot nem szeret, stb) [link]

#nincsbennetarcsi

(#3391) Qru válasza Vigneau (#3387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, én Gigát vennék de csak érzelmi alapon mondom, a mostani DS4-emel elégedett vagyok nagyon, pedig DFI Venus-ról váltottam és nem érzek visszalépést. :B Igazából mind a kettő jó deszka, nagyon jól húzhatóak 500-as FSB-t általában viszik. Nézegesd+ melyikhez miket adnak, milyen plusz szolgáltatást nyújtanak, stb. Esetleg olvass bele / kérdezz be a topikjukba...

#nincsbennetarcsi

(#3392) cybermage


cybermage
csendes tag

Udv!

Milyen deszkat ajanlotok, ha szamomara abszolut nem szempont a tunningolhatosag, inkabb a megbizhatosag. Intel chipset-es alaplapot szeretnek. Brutto 35 nel nem szeretnek tobbet kolteni ra...

Cybermage

(#3393) Armando_19 válasza cybermage (#3392) üzenetére


Armando_19
őstag

Helló!
Ha kicsit hoszabb távra vennéd az alaplapot, akkor mindenképpen Gigabyte GA-P35C-DS3R DDR3/DDR2. 4X DDR2, és 2XDDR3 támogatás. Későbbiekben nem kell lapot cserélned, ha DDR3-ra akarsz váltani. Emelett egy nagyon megbízható alaplap, 3év garanciával!:)

(#3394) r!sS


r!sS
csendes tag

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy tegnap vettem egy m2n-e sli lapot, egy 6000+os amdn-t, és 1 giga a-datát. winfosba belépéskor- kilépéskor van hangja, de bent a winben, vagy nincs hangom, vagy nem megy a mikrofonom. miért lehet szerintetek? plusz még néha megakad, mintha kicsiket fagyna, és mikor játékban bekapcsoltam a hdr-t, akkor fél percig sekép-sehang, és egyszercsak ujraindul. miután ujraindult az ikonoknak nem volt indítsái helyük, és nem volt képük se... úgyhogy ma úgy gondolom, hogy az 1 napos konfigomtól megválok, és visszakérem a pénzt...

r!sS

(#3395) Qru válasza cybermage (#3392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gigabyte GA-P35C-DS3R-t vegyél.Most 29k körül mennek. P35-ös chipkészlet stabil, megbízható és fogadja a 45nm-es procikat is már, támogatja a DDR2/DDR3-as memóriákat...

#nincsbennetarcsi

(#3396) Vigneau válasza Qru (#3391) üzenetére


Vigneau
félisten

Ezeken már régen túlvagyok. Valahogy a kettőből kellene összegyúrni egyet - na az nekem tökéletes lenne. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3397) Qru válasza Vigneau (#3396) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mérlegelés. Melyik tud többet, amire szükséged is lesz/van. Ha ez sem segít akkor érzelmi lapon dönts, vagy dobj fel egy érmét (és persze a másikat válaszd :D ).

#nincsbennetarcsi

(#3398) Vigneau válasza Qru (#3397) üzenetére


Vigneau
félisten

Valószínűleg a Gigabyte felé fogok hajlani, mert annak az elrendezése jobban tetszik. Persze az is kérdéses, mire hajlandóak majd a lapom lecserélni a garanciáztatás során.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#3399) lazydog válasza Vigneau (#3398) üzenetére


lazydog
addikt

És teszel a Giga-ra egy uGuru-t!? ;]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3400) Vigneau válasza lazydog (#3399) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem, az igaz. De talán nem fog belőle 2 elromlani 1.5 hónap alatt... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.