Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) sgergi válasza Traxx (#3850) üzenetére


sgergi
veterán

Gigából ajánlanám: [link] A Giga is megbízható, sőt, később, ha tuningolni akarsz, akkor ezen lehet.

A hőcsöves hűtésre meg sokan mondják, hogy többet árt, mint használ, mert egymást fűtik az elemek, így semmi hátrányod nem lesz, ha nem hőcsöves a lapod.

(#3852) sgergi válasza röpcsi (#3849) üzenetére


sgergi
veterán

Miért ne lennének jók a P35-ös lapok? :F Én nem hallotam semmit felőlük. Pontosan mit hallottál/ olvastál?

(#3853) Traxx válasza sgergi (#3851) üzenetére


Traxx
őstag

Akkor azt mondod, hogy jobban járnék talán egy olyan megoldással, hogy valami állat házhűtést rakok mellé? :B :F (vagyis én így okoskodok....) Szal, az talán segít annak a passzív bordának hűvösen tartani a cuccost, ha van bőven légáramlás. De tudom, nemcsak a chipset miatt kéne az.

Sima DS3? Vagy a DS3R? Ezekről mi a véleményed / tapasztalatod? Valahogy nem tetszik a túl picinyke borda ezen a DS3L-en...

Megbízhatósági statot meg nem láttam egyik lapról sem, csak éppen mindig is Abitom volt, de nem szerettem volna megtörni a sorozatot - de nagyon úgy fest, hogy kénytelen leszek :O De mivel vagy 3 évig nem szeretnék hozzányúlni, ezért is keresek olyat, ami hosszú távú befektetés, reálisnak nevezhető áron.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#3854) sgergi válasza Traxx (#3853) üzenetére


sgergi
veterán

Ezeknek a chipseteknek nem kell olyan állati hűtés, ha a házban mozog a levegő pl. 2 12-cm-es venti már elég neki. Az összes DS3 ugyan azokon az alapokon van, az L le van butítva, kevesebb USB, Sata, nincs Raid vezérlő, gyengébb a hűtés, míg a DS3-ban és R ben van. Ott csak Sata és Usb szám eltérő.

(#3855) Btok


Btok
csendes tag

üdv

tervbe van véve, egy amd am2 athlon64 x2 5000+ proci vásárlás, és van egy msi 7800 gt kártyám, ezekhez szeretnék alaplapot vásárolni

nem szándékozom költeni rá sokat, max 20E HUF, mert nem érdekel a tuning, stabil legyen ez a lényeg

nézegettem alaplapokat, de nagyon soknál integrált alaplapi vga van, ezeket ki lehet iktatni vhogy? szal ha beleteszem a vidkarim, nem fogják háborgatni egymást

aki tapasztalt ilyen téren ajánlhatna nekem deszkákat, hálás lennék, előre is köszönöm

(#3856) sgergi válasza Btok (#3855) üzenetére


sgergi
veterán

Természetesen az integrált kari nem fog zavarni, bioszban letiltod és kész.

(#3857) röpcsi válasza sgergi (#3852) üzenetére


röpcsi
csendes tag

Azt írták a P35-ös lapokról, hogy ha kikapcsolod akkor leáll 1-2 másodperc múlva megint bekapcsol, utánna leáll, megint bekapcsol és végül leáll.....és az újraindításnál is ezt csinálja!!!

Azt már nem tudom,hogy hol olvastam, de ha jól emlékszem itt is megemlítették...

(#3858) Gyuri27 válasza röpcsi (#3857) üzenetére


Gyuri27
félisten

lol valóban van ilyen :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3859) Xantomas


Xantomas
őstag

Olyan alaplapot keresek, ami:
-Micro-ATX méretű
-Conroe-l kompatibilis,
-Integrált VGA-s, lehetőleg DVI kimenettel
-1 IDE csatornája legyen + pár SATA
-legalább 3db memó slot

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3860) tgulyas


tgulyas
senior tag

Új alaplapot szeretnék veni mit tudtok ajánlani nem szoktam tuningolni de játékra kel?THX

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3861) BPFeri válasza tgulyas (#3860) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mégis milyet 775 -st v. AM2 -st szeretnél ?!?! :F

....

(#3862) tgulyas válasza BPFeri (#3861) üzenetére


tgulyas
senior tag

775.

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3863) Telefunen válasza tgulyas (#3860) üzenetére


Telefunen
őstag

Hát.. -ha játékra kell akkor arra figyelj oda hogy ne legyenek rajta apró alkatrészek, mert még lenyeli őket a gyerek :D

[Szerkesztve]

(#3864) tgulyas válasza Telefunen (#3863) üzenetére


tgulyas
senior tag

:R

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3865) BPFeri válasza tgulyas (#3862) üzenetére


BPFeri
senior tag

Okés .. szűkül a kör !! :R De mégis milyen procit szándékszol beletenni :F .. esetleg milyen VGA-t tervezel ?!?

....

(#3866) tgulyas válasza BPFeri (#3865) üzenetére


tgulyas
senior tag

Proci az vagy egy intel 6850 vagy egy négymagost vga az egyenlöre shappire x1950 pro

ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Core i9-9900K VGA 2060 Super 2x G Skill RipjawsV F4-3200C16-8GVKB win 10 pro

(#3867) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok. Lenne egy láma kérdésem. Eladtam a régi alaplapom-procim-hdd-ram -okat, az alaplappal együtt hozzáadtam a csavarokat is, amivel illeszkedik a gép falához.

Egy ilyen konfiguráció érkezik ma meg:
Gigabyt P35 DS3 [link]
Intel Core 2 Duo E6550
Western Digital 250GB 7200 16MB SATAII WD2500YS [link]
DDR2 800 A-DATA 2x1GB KIT Extreme Edition 4-4-4-12


A kérdésem az lenne, hogy ezeket a csavarokat is mellékelik majd az alaplaphoz, és gond nélkül össze tudom majd rakni a gépet(úgy, hogy személyes tapasztalattal még egyáltalán nem rendelkezem ilyen téren), vagy ezek a csavarok a gépházhoz járnak és akkor jól megszivtam? :)




[Szerkesztve]

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#3868) csana válasza Gascan (#3867) üzenetére


csana
senior tag

Én úgy tudom, hogy a laphoz adják a csavarokat (persze spórolósan)..

Erről jut eszembe, ha netán jobban alá akarom ducolni a lapot, tudnátok olyan helyet ajánlani, ahol lehetne még plussz csavarokat beszerezni? :R

[Szerkesztve]

(#3869) TomBoy1986 válasza Gascan (#3867) üzenetére


TomBoy1986
veterán

A csavarokat minden esetben a házhoz kapod.

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#3870) csana


csana
senior tag

Talán ezen a 7-en sikerül invesztálni egy new gépbe, de még mindíg akadok az alaplapnál :)

Semmi kextra nem kellene, és eme 2 lap között hezitálok: Asus p5k vs GA-P35-DS3..
Sokan említették, hogy tök mind1 melyiket választja az ember, mert megbízhatóságra+tuningra ugyanolyanok.. Mégis hol egyikről hol másikról olvasok negatív véleményt.. Ahogy elnéztem asus drágább 4K-val, de gondoltam ez betudható a +FireWire-nek +HP-nek.. Gigára meg azt mondogatják, hogy jobb az elrendezése..

A chipset a p5k-nál nVidia-s, a másiknál meg Inteles.. Megbízhatóság szempontjából gondolom ez nem lényeg.. De passz.. A komolyabb felszereltségű lapoknál inkább Giga felé hajlanak az emberek, de a kisebb felszereltségű lapokról nincs komolyabb kivesézős összehasonlítós cikk.. Az meg elég érdekes, hogy asus topikban is itt ott a Gigát ajánlják.. Annó eldöntöttem hogy P5K-t veszek, ha eljön az ideje, de már én is inkább giga felé hajlok.. (Ócsóbb is)..

Van valamilyen cikk, ami megerősítene ebben?

(#3871) Gascan


Gascan
tag

Aha, és akkor most ki mond igazat? Mondjuk már hallottam korábban mástól is, hogy a deszkához adnak csavarokat.

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#3872) BPFeri válasza csana (#3870) üzenetére


BPFeri
senior tag

A chipset a p5k-nál nVidia-s, a másiknál meg Inteles..

Bocs.. de EZT honnan veszed ?!?! Nézd meg ezt: [link] :R

....

(#3873) csana válasza BPFeri (#3872) üzenetére


csana
senior tag

Ó, valóban, akkor szori, jól beégettem magam.. Amikor írtam a hozzászólást ez volt előttem [link], és itt más van, konkrétan nem is néztem utána.... sorry :R

(#3874) sgergi válasza Gascan (#3871) üzenetére


sgergi
veterán

Általában nem kapsz alaplaphoz csavarokat, de biztos van gyártó, aki ad.

(#3875) Xantomas válasza Xantomas (#3859) üzenetére


Xantomas
őstag

Senkinek nincs semmilyen ötlete, vagy tapasztalata ilyen lapokról?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#3876) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok, sajnos ismeretlen okokból jelenleg a környékünkön nem rendelkeznek Gigabyt P35 DS3 lappal amit szerettem volna az alábbi konfighoz, de még a hozzá hasonló Gigabyt lapok is elfogytak. Tehát úgy jártam, hogy multhét csütörtökön megrendeltem a cuccokat, már a proci, hdd megérkezett, a ram holnap jön de alaplapról semmi hir.

E6550
DDR2 800 2x1GB
SATA2 HDD 250GB, raid
PCIE x1950PRO

Olyan kérdésem lenne, hogy az ASUS P5K SE megfelelne a Gigabyt lap helyébe? Vagy nemtudom mi különbség van az SE és a sima P5K közt? Mert ha csak a crossfire ahogy észrevettem, akkor a sima P5K SE is megfelelne.

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#3877) szesz


szesz
tag

Hello,

Gepvasarlas elott allok es elvesztem az info tengerben..:(
Milyen lapot ajanlanatok az alabbiakhoz:

C2D 6750
8800GTX

Memoriara is adhattok tippet. Elso kozben 2Gs modulra gondoltam, csak nem tom milyet.

Koszi
Sz.

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3878) BPFeri válasza szesz (#3877) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mindenféleképpen P35 -ös INTEL lapokat keressél.. könnyítés ( v. nehezítés) képpen egy teszt a választáshoz: [link] !!

....

(#3879) szesz válasza BPFeri (#3878) üzenetére


szesz
tag

Linket bevizsgaltam:) Mostmar nem elveszett vagyok, hanem vizi hulla:) Belefulladtam a sok infoba.

Amugy most mi a trend memoriaugyileg?

2x1G vagy 1x2G

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#3880) BPFeri válasza szesz (#3879) üzenetére


BPFeri
senior tag

2x1Gb.. ddr2.. 1066Mhz .. !!! de ezekben a deszkában már a 2x2Gb KIT modulok is elég tuningképesek !!
Ha már behatároltad a leendő MOBO -at.. keresd fel a topicját itt a PH!-n ram és egyéb hasznos infók ügyében !!

....

(#3881) kariad


kariad
senior tag

Hi!

No egy új alaplap vásárlása elött elött állok és tanácsra van szükségem
Én őt néztem ki P5B-VM ---> [link]

Arért mert D945 3,4Ghz procim van (amit majd késöbb E6320 cserélek)
És ami fontos, hogy legyen rajta integrált Vga!
De jó lenne ha rajta lenne 2x16PCI_E, hogy sli-be tudnám össze kötni a vga-at.

Szóval ilyen vagy hasonló Alaplapokat keresek!Várom a tippeket!

Előre is köszi

(#3882) Gascan


Gascan
tag

3876-ra valaki?

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#3883) Gascan


Gascan
tag

Valaki válaszolja meg nekem ezt a kérdést, még ma este döntenem kell. Már minden alkatrészem megvan, csak az alaplapot amit megrendeltem egyenlőre még nem tudják szállitani.

-ASUS P5K alaplap, picit drágább, de holnapra meglesz
-Gigabyt P35 DS3, picit olcsóbb, de nincs infó mikor lesz raktáron pedig már megrendeltem(de lehet, cserélni ilyen ASUS deszkára)

A hozzávalók pedig:
proci: E6550
ram: DDR2 800 2x1GB A-DATA EE 4-4-4-12
hdd: SATA2 RAID WD 250GB 7200rpm 16MB WD2500YS
vga: Sapphire x1950pro 256
táp: Chieftec 450W ATX

A szempontok pedig nem sokrétű, legyen megbizható, és majd később lehet fogok tunningolni is. Picit már türelmetlen vagyok, mert minden alkatrészem megvan hétfőtől, csak az alaplap hiányzik.

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

(#3884) reset válasza röpcsi (#3857) üzenetére


reset
senior tag

Én ilyet nem tapasztaltam. Ha a BIOS-ban erősen kotorászol és mented a változásokat, akkor csinál egy bukfencet, de ehhez joga van ;)

(#3885) virtualm


virtualm
csendes tag

Sziasztok.
Milyen alaplapot, procit, memóriát ajánlotok egy gyors, stabil ''server'' jellegű
feladatra ? Mindenképpen dualcore prociban gondolkodom. Mérésadatgyűjtési feladathoz, gyors és stabil szerverfunkcióhoz kellene . Video és hang nem téma.
Hogyan lessz gyorsabb a gép külön videokarival vagy az alaplapival ? Normál xp ablakok megjelenítéséről van szó. Alaplapi SATA RAID lehetőség legyen rajta. 100 GB SATAK közül melyik gyorsat ajánljátok? (Ezek árban, hogy néznek ki?)
Köszi a segíget.
--
üdv : virtualm

üdv : virtualm

(#3886) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Velemenyezest kernek!

A helyzet a kovetkezo, vettem 1 MSI 8600 GT OC-t es a jelenlegi AsRock 4core-dual vsta lapom nem kezeli, nincs gond, haver visszaveszi amennyiert vettem 2 honappal ezelott es hoz helyette egy AsRock conroe Xfire esata 2-ot, de most hivott hogy az csak jovo het elejere lenne meg, de ugyanabban az arban tudna egy Gigabyte GA-945P-DS3-t szerintetek ez jo, vagy varjam meg a masikat?

Nem vagyok egy tuningorult de kivancsi vagyok hogy ez tud-e tobbet az AsRock 300-as FSB-jenel?


Tisztelettel: kutjaaa

T450, XIAOMI Note 8T,

(#3887) xeri


xeri
tag

Sziasztok!
Lassan alaplapot kéne újítanom, ezért összeszedtem néhány szempontot, amiknek meg kéne felelnie az újnak (egy p5b-t készülök leváltani). Ezek a következők:
- s775
- legalább 6 sata +1 e-sata port
- 3 pci-slot, és a videokártya foglalata mellett NE legyen pci (mindhármat akarom használni, és a videokártya hűtője elfoglalja a szomszéd helyet) - ez alól felmentést kap, ha két hálókártya van integrálva rajta
- integrált firewire (lehetőleg texas instruments-chip, de végső soron más is jó)
- passzív chipset-hűtésű legyen, de ne heat-pipe-os
- ne legyen ''gagyi''

Ha véletlenül láttál (ne adj' isten, használtál) olyan lapot, ami a fentieknek nagyjából megfelel, akkor írd le a típusát, lécci. Kösz.

(#3888) beteg


beteg
őstag

hali!
milyen lap jelenik meg mostanában, ami x38 és ddr3?

Csak futni kell!

(#3889) Qru válasza kutjaaa (#3886) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Giga jobb deszka tuningra. BIOS-ban is sokkal több és részletesebb beállítási lehetőségek vannak. Jobban tudod finomhangolni.

mod: és abban már szilárdelektrolits kondik vannak.

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3890) kutjaaa


kutjaaa
tag

Koszi a valaszt!

Mar csak 4 ora es rakom ossze a vasat, nagyon kivancsi vagyok!

Tisztelettel: kutjaaa

T450, XIAOMI Note 8T,

(#3891) SP!T


SP!T
addikt

Milyen használt AM2-s lapot ajánlotok olyan max 16ért egy X2 3800 procihoz? Legyen stabil, túlzottan más igényem nincs! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3892) Qru válasza beteg (#3888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az még odébb van... [link]

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3893) Qru válasza SP!T (#3891) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abit KN9-et keressél. Pl: [link]

#nincsbennetarcsi

(#3894) beteg válasza Qru (#3892) üzenetére


beteg
őstag

thx

Csak futni kell!

(#3895) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!A gépem: ASUS M2N4 SLi alaplap
3400+ Sempron proci
2x512 mb Corsair + 2x 1Gb Geil ram
RadeonX1950XT videókari
400 W Chieftech táp
300 Gb Maxxtor

Alaplapot meg processzort szeretnék cserélni.Elfogadgató áron mit tudtok ajánlani,milyet vegyek?Vagyis milyet érdemes?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#3896) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni!
Kellene nekem egy intel P35-ös alaplap!
Lényeg:
Nagyon jól tuningolható legyen,viszont jó minőségű is.Raid nemkell,az alaplapi hangchip nemszámít,elég 4sata is.És elég egy db pcie16x slot.
20-30ft között lehet maximum!
Előre is köszi az ötleteket!
Üdv.

(#3897) Tibbah


Tibbah
csendes tag

Sziasztok! Egy 4400+-os brisbane-hez milyen alaplapot ajánlotok 20k-ig?

(#3898) smokk. válasza Tibbah (#3897) üzenetére


smokk.
tag

pl egy Abit kn9 ultrát!Nemsokára lehet megválok tőle!
Üdv.

(#3899) BPFeri válasza smokk. (#3896) üzenetére


BPFeri
senior tag

P35 MOBO ...
- Gigabyte GA-P35-S3 1333 FSB SATA2, GLan, 3 év garancia: 24.500,-
- Gigabyte GA-P35-DS3 1333 FSB SATA2, GLan, 3 év garancia: 25.900,-
- Gigabyte GA-P35-DS3R 1333 FSB Sata2, Glan, 3 év garancia: 28.500,-

Árak by Gianni itt a PH! -n !! :R

....

(#3900) sylas


sylas
tag

egy haverom vennei pár alkatrészt:
alaplap proci és ram
40-45ezer ft van rá

mit lehet kihozni belőle?
mit érdemes?

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.