Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) ryli


ryli
tag

40~50 körül milyen alaplapokat ajánlanátok egy Q6600,8800GTX,2GB cl4 800mhz corsair géphez? :F

(#3202) robyeger válasza ryli (#3201) üzenetére


robyeger
addikt

Asusban például min. P5K-E a 8fáziskörös betáp ajánlott tuninghoz. Gigabyte-ban hasonló, esetleg Abit IP35-Pro vagy MSI-ben P35 Platinum.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3203) Draken


Draken
őstag

Hello!
kérdés, melyik alaplapot vegyem: P5K Premium 45ér 3nap gari, avagy P5B premium vista 45k 1év gari. 8800gtx, e6600, 2gb ddr2 ram alá kellene

(#3204) Gyuro! válasza robyeger (#3202) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

P5KC-nek is 8 fáziskörös a betápja és a Giga P35C-DS3R-nak?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3205) robyeger válasza Draken (#3203) üzenetére


robyeger
addikt

Alig drágábbak a P35 chipsetes deszkák, minek haladnál az időben visszafelé. :)
Gyuro!-nak: Asusnál ezt ''New Generation 8-Phase Power Design'', Gigabyte-nál pedig ''Quad Triple Phase''-nek hívják és sajnos egyik lap se tudja,8-nál kevesebb fáziskört alkalmaznak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3206) ryli


ryli
tag

Qx6700 vagy Q6600
8800GTX
2GB 800mhz cl4-es confighoz meik lapot ajánlanátok? De csak is tapasztalat és pozitivum/negativum alapján!
ASUS P5K Deluxe :F
Gigabyte P35 DS4, Vagy ha tudtok jobbat akkor irjatok! :R

(#3207) Tibbah


Tibbah
csendes tag

Sziasztok!

Egy q6600 alá milyen alaplapot ajánlanátok? A lényeg az olcsóság és a stabilitás, a tuning nem szempont, mert szervergép lesz. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#3208) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Tudnátok ajánlani olyan AGP-s alaplapot amivel a Pentium D 915 procimat feltudom huzni 3,8-4Ghz-re?(ha van ilyen AGP-sben)
JA sima DDR- foglalattal ha tudtok.
Elöre is köszi

WOT: kissio

(#3209) Draken


Draken
őstag

#3206
nekem is ugyanez lenne a kérdésem

[Szerkesztve]

(#3210) EQMontoya válasza ryli (#3206) üzenetére


EQMontoya
veterán

p35 ds4, jó ár, jó tuning potenciál, eddig még nem nagyon volt rá panasz. valamint minőségi kondik vannak rajta.

Same rules apply!

(#3211) Gyuro! válasza robyeger (#3205) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx! P35-ösben vannak ilyen lapok, amelyek 8 fáziskörösek? Jó lenne hibridben, de abban gondolom nincs?!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3212) robyeger válasza Dr.Én (#3208) üzenetére


robyeger
addikt

a tuti a Asus P5P800SE, de ujonan már szerintem csak Asus P5PE-VM kapsz

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3213) Dr.Én válasza robyeger (#3212) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ilyenem van, ezen a Intel865PE chipset meddig birja?(260-270FSB)

Most néztem meg a hivatalos oldalon a P5P800SE lapot és ott irják hogy 533/800/1066MHZ? akkor tuningal 266FSB simán kijön, jo hütésel is persze?

[Szerkesztve]

WOT: kissio

(#3214) robyeger válasza Dr.Én (#3213) üzenetére


robyeger
addikt

865 chipsetnél inkább 250Mhz FSB-ben érdemes gondolkodni, mert így osztható vissza éppen 400Mhz-re a memória sebessége. De ha 500Mhz felett bírja a ramod, akkor mehet 270x2 -ig is vagy ameddig a chipseted és a ramod bírja. :)
Gyuro!-nak: már kifejtettem neked, hogy szerintem manapság nem érdemes DDR2+3 deszkában gondolkodni PCIE v1.0 mellett.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3215) Dr.Én válasza robyeger (#3214) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor max 250-ig tolom csak,Ne hogy a ramok megadják magukat.(a ramok amugy egyik PQI PC3200, a másik pedig Kingmax PC3200 superram)
A ramos topicban rákérdek a ramjaim mit birának.
köszi


[Szerkesztve]

WOT: kissio

(#3216) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali! Milyen AM2-foglalattal rendelkező alaplapot ajánlanátok max. 20 ezer Ft-ig?
Nem tudom, számít-e, de a proci AMD Athlon 64 X2 3800+ lenne.
Eddig a legszimpatikusabbnak az Asus M2N-E SLI bizonyult, de felmerült még az Abit KN9 is (egyelőre nem tudom, az SLI vagy az Ultra), és más lapok is. Mit javasoltok?? Ellenvetés, vélemény?
Előre is köszi!

U.i.: Amúgy két videókártyát biztos, hogy nem vennék, úgyhogy az SLI/Crossfire nem fontos. De ha van, az se baj.

Sk8erPeter

(#3217) Gyuro! válasza robyeger (#3214) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Oké oké, a hibridet a jövőre nézve gondoltam, a PCIE v1.0-nál újabb meg még nincs, nem, vagy nagyon drága, vagy sokára lesz (nem tudok semmit az újabb verzióról)?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3218) just


just
aktív tag

Hi
Szeretnék venni alaplapot de max 35ezer körülire gondoltam. 775-ös foglalatút. Legyen benne ddr2 & ddr3 foglalat és Q6600-hoz kellene.
Előre is thx.

[Szerkesztve]

Two things what i hate. People that can't count...

(#3219) Gyuro! válasza just (#3218) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Asus P5KC vagy Giga P35C-DS3R

Sztem ezek a legjobbak!



[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3220) Synthwave válasza Sk8erPeter (#3216) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hali.

Én az Abit KN9 Ultra-ra szavazok. Volt olyan lapom és NAGYON elégedett voltam vele.
A doboza meg tömve van minden jóval, amolyan Abit-os stílusban.:)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3221) dudi


dudi
senior tag

na egy gyors körkérdés:
e4300-hoz kéne lap, tuning elég fontos (3g vagy kicsit fölötte kéne, hogy menjen, ram nem gond). Viszont pénz az nincs :O
Így ami talán szóba jöhet, ezekre kérnék véleményeket:
abit ip35-e (sajna nincs benne firewire, ami azért hasznos lenne) 24k-ért,
úgy hallottam asus p5k-t semmi pénzért se, úgyhogy az nem lesz.
gigabyte p35-s3 25k (szintén no firewire)
giga p35-ds3p (van firewire) 31k

Csak hát firewire kártya kapható kb 3k-ért, úgyhogy lehet, hogy az abit érné meg legjobban.
Vagy még a régi 965 platformból pár: (ezeken sincs firewire)
gigabyte 965-s3 21k,
ds3 22k,
p5b 24k,

esetleg valami más?

köszi a segítséget.
Illetve egy asus m2r32-mvp-t mennyiért lehetne eladni egy x2 4000+-szal?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3222) Synthwave válasza dudi (#3221) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Intel áraiban nem nagyon vagyok otthon, viszont ami az eladást illeti, szerintem ~30k...
Mér' akarod az a faja kis X2-t egy KÓRÓRA :DDD cserélni??

Egyébként emberek!

Abit A8N Ultra vs. MSI K8N SLI Platinum ???

Melyik szerintetek a királyosabb és miért?
A tyuning és a megbízhatóság fontos...
Eléggé sürgető lenne eme kérdés!

Véleményeket előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3223) eastsider válasza Synthwave (#3222) üzenetére


eastsider
nagyúr

Sztem Abit tuningosabb :)

(#3224) Synthwave válasza eastsider (#3223) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hehhe...Volt egy ilyen sanda gyanúm, de Te megerősítettél.
Köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3225) AMD Power válasza Sk8erPeter (#3216) üzenetére


AMD Power
titán

MSI K9N Ultra-2F. Ár/Teljesítményben elég jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3226) dudi válasza Sk8erPeter (#3216) üzenetére


dudi
senior tag

tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, de hátha nem leszek legyalulva.
Szóval én épp most akarom eladni az Asus m2r32-mvp-m, talán. Ha jó árat kapok érte. Gondolom, mivel van procid az enyém nem is érdekelne. De a lap hátha.
Pü-zz, ha érdekel.
[link]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3227) Synthwave válasza dudi (#3226) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hallod dudi!?

Ment egy prájvit, dzsászt for jú.


[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3228) ryli


ryli
tag

Asus Striker
Asus P5k Deluxe
Gigabyte-P35-DS4 >>>>>>>> ? meiket ajánlanátok egy Q6600, 8800GTX, 2GB CORSAIR, Seasoni m12 600W. stb confighoz?

(#3229) robyeger válasza ryli (#3228) üzenetére


robyeger
addikt

szerintem ha nem kell SLI, akkor hagyd a NForce chipsetet, P35-tel könnyebb tuningolni, az Asus P5K Deluxe jó lap, nekem is az van és nem bántam meg :) ,de ha Gigabyte szimpatikusabb és 4magos CPUra kell, akkor ott inkább olyan deszkát keressél ami tudja a ''Quad Triple Phase''-t is

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3230) ryli válasza robyeger (#3229) üzenetére


ryli
tag

pontosan az a quad triple phase az mi? :F Valami 12 fázisú energiaellátás? Amugy az általam emlitett P5k Delux vagy a Gigabyte tudja?

[Szerkesztve]

(#3231) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Milyen jelenleg is kapható alaplapok vannak, amik támogatják a PCIE 2-t? Mind amd-ben, mint intelben? ddr2/ddr3-ban vagy is-is?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3232) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3231) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az amd-ben nincs. Majd összel jönnek saját és nv-s lapok. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#3233) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3232) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszi!
És szted érdemes kivárni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3234) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3233) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez itt a kérdés. Ha minden igaz akkor egy ilyen amd-s lappal sokáig húzhatod mert bele mennek majd az am3-s procik is. A ram ugye megvan. Azt maximum bővíted. Pcie2.0. Tehát ha minden igaz akkor procit és vga-t kell cserélni egy jódarabig. Mást nem.
De ez a jővő, csak fikció.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3235) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3234) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Most ugyan ezek miatt gondoltam a P35-t, de az nem PCIE2-s! Szal nem tudom, h még mindig várjak erre, vagy maradjon a P35! Nem szoktam ennyit hezitálni, de mostanában nagyon felgyorsultak az események, főleg az intelnél, de a küszöbön áll az amd is... :F

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3236) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3235) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az intel mindig is ezt csinálta. Saját tapasztalat is.
Pedig ameddig ezt a lapot megakarod tartani nagyban jönnek a pcie2.0-s karik. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#3237) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3236) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Magyarul várjam ki, meg akkor az új amd procikat is?
Bár azt hallottam, h tán azok is ugyan úgy 2*1 megás cache-sel lesznek gyártva csak tán lesz L3 is bennük?!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3238) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3237) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem. Szerintem jönnek majd olyan inteles lapok is amik támogatják a penryt, ddr2/ddr3-t és a pcie2.0-t. Gondolod ha az amd-nek lesz pcie2.0-s lapja az intelnek nem?

A lapok hamarabb lesznek mint a procik sajna (legalábbis úgy tudom, lapok ősszel, proci tavasz).
Nem tudom mihez kellene a gép, de ha game akkor egy 3600+ brisbane kis húzással simán elhajt egy 8600gts-t v egy cf hd2600xt-t. Ugye akkor lapod lesz, ram is, vga is. Amit cserélni kell az a 3600+ birsalma (ami most a vizesboltba 13920).
2x512 v 2x1 mert nem mindegy. L3 :F nem hangzik rosszul.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3239) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3238) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Hát én úgy emlékszem, h az írásban volt, h L3 is lesz benne, de nem tudom, mekkora!
Hát tuti lesz inteles is, de mikorra, 2008 tavaszára? Én most akartam venni a közeljövőben, de lehet kár volna! :F :DDD
Amúgy a P35 már a 45nm-eseket is támogatja, azért gondoltam arra, még nem vettem semmit! :)
Amúgy főleg game-re! De 8800GTS 320-t gondoltam és 2 giga ramot, meg most az intel szárnyalása miatt a c2d-t (olyan 6750 körülire...)!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3240) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3239) üzenetére


Gyuri27
félisten

Értem én.... :DDD
De ha csak tavasz akkor tavasz.
Igen. A 8800 már nem játék és nem olcsó. Meg a hozzávaló moncsi sem.
Nekem ilyen gondom nincs. Ha érted mire gondolok. :D
Ezért várom majd az amd gazdaságos k10, 7xx, hd2000 cuccot. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#3241) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3240) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Értem én, h gőzgép...! :DD
Annyira nekem sincs gondom, mert a mostani még elzakatol... egy ideig! :DDD
Csak már megérett a cserére! Ezért gondoltam a közel jövőt...de lassan megint úgy érzem, h várni kéne...! :O :W Bár nem tudom mennyire fogja verni a mostani c2d-ket... :F
De mindig ez a fránya várakozás, meglátjuk meddíg fogom bírni! :D
Thx! :R

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3242) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3241) üzenetére


Gyuri27
félisten

Engem ez nem érdekel, hogy mennyire veri.
Sok nép megveszi és se vga se moncsi nincs hozzá. Akkor meg minek.
Ami a lényeg, hogy egy jó középketegória legyen belőle olcsóé. Mert emlékezzünk mikor kijött az e4300 nem volt olcsó és a lap se alá.
Akkor alternativa volt a 3600+, 3800+ meg egy abit k9x. Most fordult a kocka.
Valahogy így képzelem a k10-t is. Akkor nekem egy jó közép katos vga-val, meg a mostani monitorommal bőven jó lesz. A scII, diablo III szépen fusson rajta. Blizzard forewer ahogy a francia mondja. :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#3243) ryli


ryli
tag

Milyen lapot ajánlanátok ehez a confighoz
Intel Core 2 Quad 6600
Corsair 2048MB Twinx Dominator DDRII 800 CL4
Western Digital Raptor 36GB 10000rpm
eVGA GeForce 8800 GTX 768MB KO
Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
Seasonic M-12 600W
és cpu hutő ráférjen thermalright ultra-120 extreme :F :F :F :F :F :F :F
50.000~ környékéig

(#3244) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3242) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Hát engem is sokáig kiszolgált a mostani 2500+ bartonom, de már igen csak öreg(k)ecske!
Nálam az a gond, h én videókarit jobban igénybe vevő game-kat szeretem! :U
Én is anno amúgy a költséghatékonyság miatt vettem amd-t és nem bántam meg egyáltalán! Viszont most nagyon megy a ''parasztvakítás inteléknél'' elég hatékonyan, hozzá tenném! :DDD
Van is alapja, csak hát na...régen nekem is intel volt a vágyam, h egyszer kipróbálom, most itt lenne rá a lehetőség, csak most meg már kezdenek éledni az amd technológiái, meg ezek az új csatolók (PCIE2, DDR3, meg ki tudja még mi...) és persze, h nincs megkönnyítve az ember dolga, mihelyst megvesz vmit, máris egy csomót bukik, mivel minden héten jön valami újdonság, még ha nem is sokkal jobb a réginél, de azt lassacskán ellehetetleníti! Akkor lenne érdemes ezeket megvenni, mihelyst kijön, dehát nekem (és sztem sokaknak) nincs rá keretem akkora, mikorra meg elérhető lenne, addigra megint jönnek a vakítások...! Így aztán lehet igyekezni előre gondolkozni, tervezni!
Most én egy P35-ben, egy 6750-ben, 2 giga ddr2 -es ramban, meg egy 8800 gts-ben (igaz nincs 20 colos moncsim, de nem is kell akkora, most jó ami van, azért is a 320-ast választottam, mert max minőséget akartam, de nem 1600-nál nagyobb felbontásban, majd annak is eljön nálam az ideje, de nem most, majd ha lecserélem a tv-m egy olyanra, amire kirakom ezt is) láttam alternatívát hosszabb távra, de megint el lettem bizonytalanítva, mire bizonyos lennék magamban...! :U

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3245) Dyno


Dyno
veterán

Hello Mindenkinek!!

Segítségre lenne szükségem..... AM2-es konfigra váltanék tennék bele egy 4000+ x2-t vagy egy 4400+ x2-t, Galaxy 7300GT-t ,sata2 samu 160as vinyót.....ami nagyon lényeges hogy 2x512 kit-es GeIL 667MHz-es ramjaim vannak láttam elég sok fórumon hogy az am2 alá 800MHz-ek kellenek de én meg most vetem őket egy hónapja és nincs pénzem hogy vegyek újjakat szóval milyen alaplapot ajálanátok amiben tuti lesz a ramom :F köszönöm szépen előre is a fáradozást Mindenkinek :R sokan a Gigabyte GA-M69G-S3H lapot javasolták :R

(#3246) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3244) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy cipőben járunk.
Természetesen a 8800 kapcsán a felbontásra gondoltam nem az átmérőre.
Egyébként az intel helyenként 20%-al gyorsabb a gameben. Annyival drágább is. A tuningot jobban bírják ez igaz. De itt a ph-n be lehet szerezni tesztelt 4000+ birsalmákat amik mennek 3 ezren. Felső kategóriás vga-ra úgyse futja, így nem kell a c2d. Tehát aki akar dolgozni és van pénze az vegyen intelt. Aki (mint én) kicsi játék, net, world annak elég az amd és olcsóbb is. Meg a tudat, hogy nem az intel zsebét tömöm.
A p35 jó megoldásnak tünik. Ha most akarsz akkor ez jó. Csak ddr2/ddr3 legyen szerintem.
Ha tudsz várni akkor ugyanez pcie2.0-val.
Egyébként amig a fejlesztők nem optimalizálnak rendesen bármit vehetsz akkor sem lesz kerek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3247) Motaba78 válasza Gyuro! (#3244) üzenetére


Motaba78
őstag

ez igy van a számítástechnika a legnagyobb pénznyelő, nincs az az összeg amit ne lehetne elkölteni rá.
De ha azt nézzük, hogy addig várunk amig neküknk nem lesz jo akkor sose veszel gépet, éppen azért mert mindig van valami ujdonság ami megjelenik.
Itt kell mérlegelned, hogy TÉNYLEG mire szeretnéd használni a gépedet.
Én sosem voltam a tuning hive, hogy veszek kisebbet mert azt ugyis lehet huznia nagyobb teljesítményére, ha hobbibol ezzel kisérletezel akkor akkor ok, de ha mégsem sikerül felhúzni akkor meg a mérgelődés van, hogy tévedtél.
Ezért, tudom, hogy a mai nem éppen pénztárca barát árakhoz képest mindenki szeretné a legújabb dolgokat megvenni, de kishazánkban szerintem kevés embernek adatik meg az ilyen.
Én a konfigomat amit a konfigomnál látsz tavaly összel vettem, kivéve a moncsit mert ahhoz kb. 2 hete sikerült jutányossan hozzájutnom, ezzel még ebben az évben :Y szerintem és a következőben is szeretnék elleni, de látva a fejlődést az első ami kevés lesz az a VGA, tehát a ramon és a VGA-n tuti hogy nem szabad sporolni.
Erröl még lehet rengeteget irni, de nem az a célom, hogy teleírjam az oldalt, hanem egy kis gondolatmegosztás volt, hátha ebből sikerül valamit kicsemegézni és sikerül jól választanod a konfig vásárlásnál.

(#3248) csorlala


csorlala
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a jelenlegi konfigomat Apumnak kell adni, mert bedöglött a gépe.

Kérdésem milyen alaplapra kezdjek el építkezni?
AMD-s X2-es gépet szeretnék, X2 4400+ lesz talán, csak az bizonytalanít el, hogy majdnem minden internetes árlista mást ír róla valaki azt írja 2x1 mB-os cache máshol azt írják hogy 2x512, sőt még a magja is különbözik. Vagy én vagyok ekkora láma, h ennyi féle van egy prociból?
Videókari Asus X1950 Pro ezt még elbírja a pénztárcám olyan 40 eFt körül.
A ram vétem még atom bizonytalan, átolvastam több topicot is azt írja mindenki h nagyon érzékeny az AM2 alaplap+X2 páros a ramra.
Árlistákból 2X1Gb Kingmax kijön 20 eFt-ból, viszont más márkából még 30 eFt-ból sem. Mennyire ne spóroljak a ramon?
Kb. 150 lenne most a gépre úgy hogy még kell bele egy SATA vinyo, mert jelenleg 2 ATA és 1 író és egy olvasó amiből kettőt le kell selejteznem.

Köszi előre is nagyon.

csorlala - Member of PROHARDVER! MW Racing Team

(#3249) eastsider válasza csorlala (#3248) üzenetére


eastsider
nagyúr

4400+ Brisbane magos (65nm) és 2*512 l2-es[link] :D
ramról annyit, h mennnyit tuningolsz?

[Szerkesztve]

(#3250) Vandit. válasza csorlala (#3248) üzenetére


Vandit.
addikt

[link]
inkább itt

A ramon meg ne spórolj a GEIL ultra csak 3k-val drágább és nem kicsit jobb. ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.