Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) lazydog válasza Zjunior (#2200) üzenetére


lazydog
addikt

A ''BLKD975XBXLKR'' Product számú lapot keresd. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2202) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Üdv
Mivel sajna nem tudtam DS3-at venni mert nincs,ezért inkább az Abit AW8D felé hajlok ami 975X-es?
Szerintetek? :R mennyire jó intel lap

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2203) lazydog válasza N4r4ncs (#2202) üzenetére


lazydog
addikt

Tíz felhasználóból kilenc nem ajánlja, így aztán én sem. :)
Amúgy jó lap lehetne, de nem tehetsz bele Core2 Duo procit.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2204) Kisiparos


Kisiparos
csendes tag

Sziasztok!

Milyen alaplapot tudnátok ajánlani kerdvező árban, ami LGA775-ös (kezeli a Core 2 Duot) SLI képes és van rajta legalább 2 PCI foglalat (az sem probléma, ha tuningbarát :) )?

(#2205) lazydog válasza Kisiparos (#2204) üzenetére


lazydog
addikt

Ha tényleg SLI-t akarsz, akkor mélyebben kell a pénztárcába nyúlni, a ''kedvező ár'' itt nem értelmezhető. Az NVIDIA nForce 680i SLI chip-es lapok alkalmasak erre. Például: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2206) Kisiparos válasza lazydog (#2205) üzenetére


Kisiparos
csendes tag

Akkor kérdezem úgy, hogy mi a véleményetek erről a lapról : [link]
P5N-E SLI

Közben meg is találtam a topicját : [link]

[Szerkesztve]

(#2207) bandi_


bandi_
csendes tag

Sziasztok!

Vennék egy Gigabyte GA-m55s-s3 alaplapot.
Van valakinek ilyenje?

Tapasztalat?
Tuning, MELEGEDÉS?

(azért vennék ilyet mert az msi k9n neo f-ben is 550-es chipset van (ami a fórumok alapján nem melegszik annyira) de nem lehet állítani az msi-ben a proci szorzót, se a Vcore-t, mig a gigabyteban igen)
(Ha emailben (is) vagy privátban (is) irod a választ annak nagyon hálás lennék)

Kösz,
András

(#2208) csibor


csibor
őstag

Mivel lekéstem az ASROCK S939DUAL-VSTA-ról.Igy mit ajálanátok 15K körül?Tuning nem a legfontosabb,viszont nem ártana integrált video vezéllő,és sata2 támogatás.

(#2209) csibor


csibor
őstag

Mivel lekéstem az ASROCK S939DUAL-VSTA-ról.Igy mit ajálanátok 15K körül?Tuning nem a legfontosabb,viszont nem ártana integrált video vezéllő,és sata2 támogatás.

(#2210) shuttle


shuttle
tag

Hi !
Ha váltaátok alaplapot mire cserélnétek ''régi'' A8n-E alaplapotokat ?
És érdemes-e egyáltalán váltani, van -e gyorsabb lap ?
Egy 3200+ proc van benne , persze azt is cserélném , de még nem 2 magosra ( egyelőre ,aztán később ha olcsóbb lesz igen )
+ 10000 HUF lenne jelenlegi alaplap árával max.
szóval max 28000 HUF -ban kellene lenni

Köszi

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2211) lazydog válasza csibor (#2209) üzenetére


lazydog
addikt

ASRock 939NF6G-VSTA [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2212) shuttle válasza lazydog (#2211) üzenetére


shuttle
tag

Nem rossz csak kevés a pci foglalat rajta .

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2213) lazydog válasza shuttle (#2212) üzenetére


lazydog
addikt

Mennyi legyen belőle egy uATX lapon?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2214) shuttle válasza lazydog (#2213) üzenetére


shuttle
tag

igaz .
de nekem akkor is kell min. 3 pci

[Szerkesztve]

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2215) lazydog válasza shuttle (#2214) üzenetére


lazydog
addikt

Egyébként nem neked ajánlottam a lapot. :)
Számodra csak annyit tudok javasolni, hogy várj még egy kicsit vele. Ha mindenáron maradni akarsz az AMD-nél, akkor egyértelmű, hogy csak AM2 lap kerülhet szóba.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2216) shuttle válasza lazydog (#2215) üzenetére


shuttle
tag

mot vettem csak észre én is , hogy nem nekem jött :B
remélem hamarosan esnek a kétmagos proci árak és vele az azt kezelő alaplapoké is .
azért köszi :R

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2217) lazydog válasza shuttle (#2216) üzenetére


lazydog
addikt

Most estek az árak. [link]
Nem olvasod a P.H.-t? :) Topic-ja is van már. [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2218) shuttle válasza lazydog (#2217) üzenetére


shuttle
tag

csak kívánom kellett ...
:C
köszi a felvilágosítást ! :R

– A temetőre az van kiírva: FELTÁMADUNK! – Akkó má' jobb a kocsma, me' oda meg az, hogy SOSE HALUNK MEG. Hofi

(#2219) csibor válasza lazydog (#2211) üzenetére


csibor
őstag

Nincs rajta dvi port.Amugy valami ilyesmit keresek.

(#2220) lazydog válasza csibor (#2219) üzenetére


lazydog
addikt

Azt nem írtad, hogy DVI is kéne.
Az ASROCK S939DUAL-VSTA-n sincs ilyen, amiről lemaradtál. :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2221) csibor válasza lazydog (#2220) üzenetére


csibor
őstag

[link]Ehez mit szólsz?Csak mintha ezen meg sata 2 nem lenne.

Igaz azon nincs dvi,de integrált video sincs.Mivel az nem jött össze igy jőtt a képbe az integrált megoldás.

[Szerkesztve]

(#2222) lazydog válasza csibor (#2221) üzenetére


lazydog
addikt

Látom tanulmányoztad az adataimat. :)
Jó kis lap, tuningolni is lehet rendesen. Ettől függetlenül, nemsokára HTPC lesz belőle.
A SATA 2-t pedig ki nem sz@rja le, alig nyújt valamicske sebesség többletet.
Épp most akartam Neked ajánlani ezt a deszkát, vedd meg, amíg kapható.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2223) csibor válasza lazydog (#2222) üzenetére


csibor
őstag

Csak most néztem meg.Hogy vált be?Végül 3 db közül tudok választani
ASROCK 939NF6G-VSTA [link]16K
MSI K8NGM2-L [link]18K
DFI INFINITY RS482 [link]19K(csak bp-en)
DFI tünik a legjobbnak,de várom az esetleges más véleményeket.


[Szerkesztve]

(#2224) lazydog válasza csibor (#2223) üzenetére


lazydog
addikt

A DFI nemcsak tűnik a legjobbnak, hanem valóban az is.
Az nATI chipset feleannyira sem melegszik, mint az nVidia. Az integrált grafika legalább olyan, vagy jobb teljesítményű. Végül, de nem utolsósorban igazi tuning BIOS-a van, feszültségemelési lehetőségekkel. Teszt: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2225) csibor válasza lazydog (#2224) üzenetére


csibor
őstag

Köszönöm.Akkor eldölt már csak a veszprémbe való lejutást kell megoldanom.

(#2226) lazydog válasza csibor (#2225) üzenetére


lazydog
addikt

Helyes, így már nem leszek egyedül a P.H.-n ezzel a lappal. :)
Neked is HTPC lesz belőle? Nem veszprémi vagy? Mennyiért veszed ott?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2227) csibor válasza lazydog (#2226) üzenetére


csibor
őstag

Tts árulja 18200Ft-ért,veszprémi vagyok,elméletileg htpc-és,gyakorlatilag majd kiderűl.

(#2228) lazydog válasza csibor (#2227) üzenetére


lazydog
addikt

A lejutást nem értettem, ha egyszer veszprémi vagy. A lapnak kell ezek szerint lejutnia, nem neked. :)
Én is nála vettem, postázással.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2229) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Üdv. Mennyi megyebeli a környéken. Segítsetek már nekem léccike. Van 200k-m, amit el akarok költeni: alaplap+proci+ram+videokari. Az alaplap a legnagyobb kérdés. Prociból E6400-at akarok, ram egyenlőre 2*512 800 MHz-es, mivel sokára tudom összekuporgatni a Vistára a pííízt. :D A videokarira úgy 70-knak maradnia kéne, de azzal még talán várok 2 hónapot. Az alaplapra 30-40k körül gondoltam. Az alaplapi hangja legyen jó, meg ne legyen kényes a ramokra. Eddig kingmax-szaim voltak, most is azt tervezem. Az ABIT QUADGT nagyon bejön eddig. A tuning annyira nem fontos, inkább COD2-re fordítom a drága időmet. :) Ja, még valami: mindent beszerzési áron kapok.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#2230) lazydog válasza Svájcinéger (#2229) üzenetére


lazydog
addikt

Az AB9 QuadGT és az E6400 nagyon jó választás, én is ezt tervezem megvenni. A Kingmax helyett inkább A-Data, vagy Geil, esetleg FatBody-t vennék.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2231) SpaceETalieN


SpaceETalieN
csendes tag

Sziasztok!

Egy másik topicban már probáltam kielégítőbb választ találni néhány kérdésemre, de nem sikerült, ezért itt probálkozom. A tanácsotokat kérem néhány dologban, mivel gépvásárlás előtt állok. Olyan gépre gondoltam, amiben hosszútávon csak a videokarit (évenként, másfélévenként), esetleg a processzort kéne cserélni(2 - 3 év múlva egy négymagosra). Ehhez megfelelő alaplapot is szeretnék vásárolni, azaz olyat ami képes majd négymagos Intel procikat is magába fogadni, és ki is húzza addig. A gépet nem kívánom húzni csak ha nagyon elavulna a konfig rövid időn belül amire nem számítok :D

- Procira E6600-ra gondoltam, a 4 mega cache miatt, ami még később jól jöhet...
- Alaplapnál P5b - Delux, ami elvileg képes már 4 magos procik fogadására, de itt kérném a tanácsotokat véleményeteket hogy ha nem ezt, akkor miért? Még a Gigabyte DS4-re gondoltam, de egy 975-ös lap is jöhet, csak jó lenne eldönteni végre hogy melyik.
- A másik nagy kérdés hogy 2x1g 800mhz memókat szeretnék de abból melyiket ajánljátok, márka és miért? Sok helyen olvasom hogy elég a 667-es is, de mivel hosszú távra tervezek előre a 800-as talán később jobban jön...
- Lesz még benne kb két 320 as vinyó, két dvd író, egy Asus 7950 Gt, Thermaltake Vb6000-es házzal. Hozzá megkora táp az ideális? én szerintem 420 talán elég de 450W- az biztosabbnak tűnik. Vélemény?

Szeretném minnél jobban kihasználni a gép egységeit, ugyanakkor azt is figyelembe próbáltam venni, hogy 2 év múlva se legyen egy közép alsókategóriás gép és ezért hajlandó vagyok kiadni 300K-t érte...

Köszi a helpet és a tanácsokat.

ui: Bármilyen egyéb megjegyzéseknek is örülnék, pl ha van valakinek tapasztalata a házzal vagy a videókarival kapcsolatban stb...

(#2232) Svájcinéger válasza lazydog (#2230) üzenetére


Svájcinéger
senior tag

És a corsair ramokhoz mit szólnátok ?

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#2233) bnss válasza SpaceETalieN (#2231) üzenetére


bnss
veterán

''Szeretném minnél jobban kihasználni a gép egységeit, ugyanakkor azt is figyelembe próbáltam venni, hogy 2 év múlva se legyen egy közép alsókategóriás gép és ezért hajlandó vagyok kiadni 300K-t érte...'' - 2 év múlva már ki tudja mi lesz, szvsz ez a konfig akkor már középkategória alja felé fog állni.

Tápról: van kifejezetten ilyen problémával fogllakozó téma is, de ha már itt vagy, akkor itt próbálok választ adni. Egy minőségi tápból elég a 400w is. Minősgéi: FSP, Chieftec, Seasonic...

Ezt a tipusú házat nem ismerem, nem tudok érdemben nyilatkozni róla, ami szempont ház vásárláskor a szellőztethetőség, a szerelhetőség és hely, utóbbi kettő összefügg.

Ha nem akarsz tuningolni, akkor mindenképp 800-as memória modulokat vegyél.

Kb ennyi hirtelen, ami eszembe jutott! :)

Svájcinéger: Corsair memóriákkal van áltlaában a legkevesebb probléma, viszont ezért cserébe drágábbak a többinél, én is Corsair memóriát tervezek a közeljövőben! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2234) lazydog válasza Svájcinéger (#2232) üzenetére


lazydog
addikt

Kicsit húzósabb az ára, de még jobb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2235) SpaceETalieN válasza bnss (#2233) üzenetére


SpaceETalieN
csendes tag

Köszi a helpet...

A 800-as modulokból tudsz ajánlani márkát, mert bár a régi gépemben lévő ramokkal nincs gond, de ismerőseim sajátjukkal mind szívnak... Ráadásul nagyon drágák most a ramok, rövid távra nem akarom kidobni az ablakon a pénzt, inkább kifizetek +15K-t egy drágábbért és megkímélem magam a bonyadalmaktól... Geil jó?

Közben találtam egy másik házikót is... belinkelem, akit érdekel nézze meg... mindkettő 16 és 17K között van...
Ház Thermaltake VB6000BWS Swing, Midi torony, Black - ablakos, Meghajtó helyek: 4x 5.25' , 6x 3.5' (4x 3.5' rejtett), USB-, firewire- és audio-csatlakozó, Hûtés: Front: 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA (optional), Back: 120x120x25 mm, 1300rpm, 17dBA, Méret: 430 x 190 x 500 mm,
- [link]

és a másik:

Ház AeroCool Masstige A, Midi torony, Fekete, Táp nélkül, Bõvítõhelyek: 10x 5.25' (3x adapter 3.5'-ra), 2x 3.5' rejtett, Elõlapi USB, Firewire és Audio-csatlakozók, Hûtés: Back: 120mm Quad blue LED fan, Méret: 200 x 467 x 450 mm,

- [link]

Vélemény róluk?

(#2236) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hüüüüüüülye gépvásárlás ! Most melyiket vegyem ? ABIT QUAD GT vagy ASUS Commando vagy ASUS P5N32-E SLI (bár az SLI rohadtul nem kell). Minél többet nézem őket, annál kevésbé tudok dönteni. :O

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#2237) Hack3er válasza Svájcinéger (#2236) üzenetére


Hack3er
őstag

A Commando nem rossz választás, ha tuningolni is akarsz akkor ezt választanám.
Vagy tudom ajánlani hogy nézzél be a lapok topikjába.

Asus P5N32-E topikja [link]
Asus Commando [link]
Abit Quad GT [link]

Válasz megfontoltan alaplapot, kérd ki a topikokba a véleményeket ;)

[Szerkesztve]

(#2238) Tyrael


Tyrael
senior tag

sziasztok, kicsit fejlesztem a gepet, es erdekelne, hogy milyen alaplapot tudnatok ajanlani.
aM2-es lap kell, sli-t nem kell tudjon, integralt vga szinten kizaro ok, lehetoleg minel olcsobban, minel jobb minosegu lapot szeretnek, ha birja a tuningot, az elony, de nem vagyok nagy overclocker, szal nem kell, hogy vigye a 200000es fsb-t. :)
nagykerbol vennem, szal ezek kozul ti melyiket vennetek:

Itt egy hosszu lista volt, amit inkabb kivettem.
http://shop.juventus-team.hu/termekkat.php?snform=valid&focsop=MBO&focsop=MBO&rendezes=Processzortokoz%E1s&dd1=AM2&dd2=&dd3=
http://ramiris.eu/termek.php?csoport=Alaplap&page=1
szoval ezek a lehetosegeim.

Előre is köszi.

Tyrael

[Szerkesztve]

(#2239) Hack3er válasza Tyrael (#2238) üzenetére


Hack3er
őstag

Asus M2N-E
Nem is drága meg jó is.

Amugy ezek bruttó vagy nettó árak?

(#2240) Tyrael válasza Hack3er (#2239) üzenetére


Tyrael
senior tag

nagyker netto.

Tyrael

(#2241) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Sziasztok.
Szeretnék venni egy jó lapot 3ghz-es intel dual core alá.
A ramok 667mhz-esek lennének .min egy ATA csatlakozóval és integrált hang illetve hálókártyával kéne rendelkeznie. max 30k van rá.mit tudtok ajánlani???Előre is kössz

(#2242) Hack3er válasza subaruwrc (#2241) üzenetére


Hack3er
őstag

Az Abit AB9 és a Pro változata van ilyen árba.
A pro változaton elvárasaidnak megfelel sőt tűl is tesz rajta mert 2db hállókártya van rajta ;)

(#2243) subaruwrc válasza Hack3er (#2242) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nagyszerű!!!!!!!!!
Köszönöm a gyors segítséget! :R

(#2244) Hack3er válasza subaruwrc (#2243) üzenetére


Hack3er
őstag

Nagyon szívesen. ;)

(#2245) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Van legalább egy Ata csatlakozója ????????Csak azért kérdezem mert nincs külön ráírva és a fényképről nem tudom megállapítani.A 800mhz memória az a maxot jelenti tehát kisebbet is belerakhatok(667)vagy csak azt lehet belerakni? :R :R

(#2246) lazydog válasza subaruwrc (#2245) üzenetére


lazydog
addikt

Pontosan egy darab ATA csatlakozó van rajtuk, csak nem a legjobb helyen van.
A PCI csatlakozó mellett keresd.
Természetesen lassúbb RAM-ot is tehetsz bele, akár 533 MHz-est is, csak nem igazán érdemes.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2247) subaruwrc


subaruwrc
félisten

Még1szer köszönöm!!!! :R :R :R :R

(#2248) Tyrael válasza Hack3er (#2239) üzenetére


Tyrael
senior tag

ha egy arban tudnek venni
Asus M2N-E es Abit KN9 Ultra, akkor melyiket vegyem?
mind a 2 laprol jokat olvastam.
Ha minden igaz, mar a ram is megvan a gepbe:
http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=68315&start=100
E melle fog kerulni egy Galaxy 7300GT, meg egy 3200+, vagy 3500+-os Athlon64.

Tyrael

(#2249) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Még csak tervezgetek, de olyan 25k körül mien core2duo-s lapokat érdemes venni?
Vagy annyiért nem érdemes inkább adjak kicsit többbet érte. A lényeg hogy stabil legyen a lap. Ez a legfontosabb. Jah és ha lehet ne csak 1 féle memot vigyen :D . Szal kompatibilis legyen amennyire csak lehetséges.
Én a régebbi lapjaim közül abit-ot szerettem a legjobban. A mostani dfi se rossz csak finnyás meg nem használom ki.

(#2250) ez_meg_emaz válasza ez_meg_emaz (#2249) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Jáj még rendeen körül se néztem de már írok. :D
Akkor máshogy kérdezem. Normális áron vmi jo core2duo lapot mondjatok nekem. 40-nél ne igen legyen több. Ahogy látom 34körül kezdődnek. Az Abit ab9-el kapcsolatban vmi tapasztalat?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.