Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) AMD Power válasza Yooha (#2950) üzenetére


AMD Power
titán

Régen az Abit nagy tuning lap volt. Azt viszont nem tudom ,hogy ma ez mennyire állja meg már a helyét.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2952) robyeger válasza Yooha (#2950) üzenetére


robyeger
addikt

általánosságban Intel platformon az Abit és a Gigabyte teljes értékű tuning lapok, az Asus alsó kategóriás deszkái azért BIOS szinten nem hordoznak akkora tuning állíthatóságot, a felsőbbek viszont annál ütősebbek a konkurensekhez képest is, az MSI a legkérdőjelesebb az alsó árszegmensben, a Platinum kategóriára lehet biztosan alapozni(viszont összeségében manapság szépen jön felfelé)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2953) erdey_a válasza AMD Power (#2948) üzenetére


erdey_a
őstag

nForce-s vagy inkább VIA alaplapot érdemesebb venni

Vagy AMD chipsettest :) A tapasztalatok alapján amd fornton amúgy az léátszik, hogy a csipszett ''milyensége'' szinte alig befolyásolja a rendszer teljesítményét. Már a korábbi platformokhoz képest. Sokkal inkább van szerepük a lapok funkcióinak bőségében. Sataák , usb-k, egyéb csatolók száma, meg ilyen sallangok.
A megbízhatóság pedig úgyis hit kérdés. Én amúgy nagyon nagy via fan voltam, de most eljött az amd csipszett ideje :) (Asus M2A-VM)

[Szerkesztve]

Vérboci

(#2954) AMD Power válasza erdey_a (#2953) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. Van teszt itt a PH-n erről a jó kis AMD chipszetről? :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#2955) erdey_a válasza AMD Power (#2954) üzenetére


erdey_a
őstag

bizony van [link]

és ez is érinti a témát: [link]

[Szerkesztve]

Vérboci

(#2956) Nzothan


Nzothan
tag

szasztok!
szeretnék egy amd athlon 3700+-os procit és azt kérdezném,hogy az asrock 939NF6G-VSTA -alaplap elég lenne hozzá?

(#2957) Armando_19 válasza Nzothan (#2956) üzenetére


Armando_19
őstag

Szia.
Ha kicsit tuningolni is szeretnél, akkor más fajta alaplapot javasolnék hozzá.
Ami költséghatékony, és jó alaplap lehet hozzá az egy Asus A8N-E.
Ebben lehet elég rendesen tuningolni, és aprón garival 8000-től már hozzá lehet jutni.

(#2958) Yooha válasza robyeger (#2952) üzenetére


Yooha
aktív tag

Na, tudtam hogy lemarad a lényeg. Ti. hogy AMD és nem Intel.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#2959) Gyuri27 válasza Yooha (#2958) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link],[link] :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2960) Yooha válasza Gyuri27 (#2959) üzenetére


Yooha
aktív tag

Ha a chipset számít, akkor ez is jó?
MSI AMD K9AG NEO-F 13 440.- Ft 16 128.- Ft
AMD 690V, integrált VGA, DDR2 800MHz, PCI-Express, SATA RAID, 5.1, GLAN
mert ez olcsóbb! :D

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#2961) Tomi84


Tomi84
aktív tag

sziasztok

Következő két alaplap között vacillálok:

Gigabyte P35-DQ6
Asus P5K Delux (nem wifis)

Alapvetően hasonló árban, utóbbi kicsit olcsóbb, gigán viszont 12fázisú pwm van, és ahogy hallottam asus azért droppol rendesen. Továbbá az előző 2 lapom gigabyte volt és már megszoktam a bios-át, viszont az asusról is sok szépet/jót/stb hallottam.

Segítsen valaki választani. :F

(#2962) Gyuri27 válasza Yooha (#2960) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a kérdés akarsz-e tuningot és hdmi-t. Ha igen akkor a giga g a te lapod. Ha nem kell tuning csak hdmi akkor valamelyik g-t (kiv. msi, most nincsenek a toppon).
Ha az sem kell akkor valamelyik v-t ajánlom.
[link]
[link] itt az asus felhozatala.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2963) hm


hm
aktív tag

Hali,

most nem vagyok otthon a témában, de az igények megvannak:

- int. vga
- mATX (ez nem olyan fontos)
- CPU fesz állítás (lefelé felfelé)
- 300 FSB
- AM2

Nah ha van valami asus vagy giga esetleg asrock megoldás a témára, az érdekelne. Árban nem lehet több szvsz 20k-nál. Ficsőrök nem kellenek.

(#2964) hm válasza hm (#2963) üzenetére


hm
aktív tag

Asrock AliveNF6G-DVI

Nah köszi a válaszokat. :D

Ha am2 helyett intel lenne, akkor mi a tanács?

(#2965) Tomi84 válasza hm (#2964) üzenetére


Tomi84
aktív tag

jah, én is sok segítséget kaptam már a kérdésemre :((

neked egyébként ezt ajánlom: [link]
Ahogy néztem 15 körül már megkapod.

Nekem 775i65G és P4i65G lapom volt eddig Ascrok, de alapvetően teljesen elégedett vagyok velük. Ami kissé hiányosság, hogy az fsb-memória arányt nem lehet állítani, az fix 2:3.

(#2966) hm válasza Tomi84 (#2965) üzenetére


hm
aktív tag

Nah a Bearlake-s kérdésedre nem tudok mit mondani. Van az Asus P5K-nak topicja. Meg ha körülnézel az apróknál, 27k-ért kaphatsz is némi kompromisszummal...

[Szerkesztve]

(#2967) Woid


Woid
tag

Üdv! AM2-es lap kellene, egy MSI neo2 Platinum után. Azzal a lappal teljesen elégedett voltam, ezért jó lenne megmaradni MSI vonalon. Amiből válogatni tudok:

http://www.freeweb.hu/inczei/prices.php

És itt a teljes egyoszlopos árlista. Valaki hozzáértő ránézhetne és adhatna javaslatot, melyiket érdemes megvenni. Köszi szépen, én már elvesztem teljesen a sok lap között.
Eddig talán még az MSI K9N Neo-F ami szerintem megfelelne, de nem tudom mennyire húz játékokban. Na meg ha van ettől jobb is, miért ne... Csak hát melyik lehet az.
SLI meg ilyesmik nem lesz, ez ugye az lenne mikor két videokari van?

(#2968) Gyuri27 válasza hm (#2963) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az előzőekben linkeltem egy giga lapot és tesztet. Légy szi olvass vissza. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2969) Gyuri27 válasza Woid (#2967) üzenetére


Gyuri27
félisten

Elöljáróban am2 fronton sok tuning nincs az msi-ben.
Árat és szolgáltatásokat nem írtál. :O
Tessék egy 550-es [link],
ez egy 570 [link].

De amiben szerintem sokan egyetértenek és most nem is drága (ha van annyid ) [link]. Saját totyikja is van. :D

Amd - Radeon - Ryzen

(#2970) Woid válasza Gyuri27 (#2969) üzenetére


Woid
tag

Elnézést, igazad van. Tuning nulla. Alapon használnám, de azt viszont stabilan birja. Szolgáltatás? Ha itt az integrált dolgokra gondolsz akkor szintén elég a szokásos hang, háló, és kész. Árat pedig azért nem irtam mert nem hiszem hogy ilyen elvárásokkal 100ezres extratuning DFI-ket meg hasonlókat ajánlana bárki is :D Na de legyen, 35-40K a max amit rákölthetek.

[Szerkesztve]

(#2971) Gyuri27 válasza Woid (#2970) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha nem ragaszkodsz az nv chip-hez (nem ragaszkodsz!) és az msihez sem (nem bizony)
akkor ott az asus amit linkeltem. Azon van minden még cf is. Ha meg mégis tuningolni akarsz bírja azt is. :D
A többit meg majd jól elköltöd egy hd2900xt-re. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#2972) hm válasza Gyuri27 (#2968) üzenetére


hm
aktív tag

Köszi a giga lapos tesztet. Csak későn szóltál. Nagyon nem volt kedvem az összes mATX int vga-s lapnak megnézni, hogy ugyan a cpu fesze milyen határok közt állítható. Így maradt az asrock alivenf6g-dvi. Ennek felfelé nem lehet nyomni a cpu feszét mint az asusnak, de lefelé 0,8V-ig működik, ami az én kis passzív bordámnak jót tesz. 4000+ X2 brisbane-el lesz összeresztve. Mondj olyan érvet, ami miatt az Asus vagy a Giga jobb, és visszaviszem ezt. Mert nem tudom mi az a HDMI, de nem veszem hasznát, mert úgy érzem nem hiányzik semmi. Ha az int. vidje az nf6g-dvi-től jobbak, és hűvösebb, akkor meggyőztél.

(#2973) Gyuri27 válasza hm (#2972) üzenetére


Gyuri27
félisten

hdmi [link],[link].
Ami a giga mellet szól: amd chipset (hűvösebb, jobb driverek), jobb az int vga, tuning,
ram állítási lehetőségek, illetve a gigán van egy pcie 4x foglalat a cf-nek (vagy majd ami használni kívánja). Hát ennyi. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2974) polaar


polaar
tag

Hali! Már más topicokba is írtam,de még senki nem válaszolt(bár lehet kicsit türelmetlen vagyok);core 2 6600-hoz ha nem akarom tuningolni milyen alaplapot vegyek?Jobb e a drágább hozzá?

(#2975) Gyuri27 válasza polaar (#2974) üzenetére


Gyuri27
félisten

Valamit ami p35-s v valami nv chipest ami fogadja a penryt. Mert ezek szerint hosszú távra tervezel. P35-s lapokat a bazárban 35k körül kapni. :o

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2976) hm válasza Gyuri27 (#2973) üzenetére


hm
aktív tag

Hm. Hátrány a +5k huf, amit nem érdemes nekem kifizetni. Viszont az Asusnak a 690G-s dolga csak párszáz forinttal drágább. Volt már 6100-as lapom, és jó volt, 939 alá. Asus mennyivel hűvösebb? Gyártástechnológia is keskenyebb csíkszélt használ mint a 6100, 6150-eseké? Jah és 0,8 V-tól megy felfelé a Vcore?

(#2977) rembutgood


rembutgood
csendes tag

Helló!

Most a közeljövőben készülök egy új konfigurációt vásárolni. A régi gépem egy 1,2-es celeron, amióta ez a típus újnak számított azóta rendesen áthangolódott a piaci kínálat és én nehezen zökkenek vissza. Átolvastam néhány cikket itt a prohardvare-en, és beleolvasgattam a fórumokba is, de még mindig nem tudom, hogy hogyan kellene egy rendesen (egymással szinkronban) működő, árban nem túl drága konfigot kihozni.
A gép leginkább játékra kellene. A processzor már megvan; az egy AMD 5200+ X2- es. A problémám az, hogy fogalmam sincs, hogyan válasszak alá alaplapot. Amit a cikkekből és fórumokból leszűrtem az az, hogy, ha túl olcsó vagy ''rossz'' minőségű (nem túl márkás) alaplapot választok akkor megsül a processzorom, vagy nem hozza az eredeti teljesítményt, de túl drágát sem akarok (40 ezer fölött szerintem már drága!?).
További kérdésem még, hogy milyen videókártya mehetne az AMD 5200-e mellé, hogy a két alkatrész jól használja ki egymást, és hogy esetleg Nvidia videókártyák közül mi lenne kompatibilis az AMD alapú rendszeremmel (ez a STALKER végett fontos!). Bármilyen segítség jó lenne.

A válaszotokat előre is köszönöm!

(#2978) Gyuri27 válasza hm (#2976) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen ennyivel talán jobb az asus csak ott a ramokkal nem lehet mit csinálni.
Most kinek ér meg +5k-t ez teljesen egyén függő.
A pontos hőmérsékletről és tapasztalatokról kérdezd Oliverdát és Balinovot nekik van ilyen asusuk van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2979) Gyuri27 válasza rembutgood (#2977) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lejebb linkelt asus jó választás [link]. Pontos infót a totyikjában találsz.
Simán megy benne az nv kari. A hd 2xxx szériát szerintem várd meg. Ha jók lesznek nyertél, ha miattuk csökken az nv-k ára szintén nyertél.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2980) Woid válasza Gyuri27 (#2971) üzenetére


Woid
tag

Üdv. Elolvastam az ajánlott topic-ot, köszi érte. Nekem nem tűnik 100%-nak az a lap a leírtak alapján, mintha kicsit problémás lenne. És mi a véleményed a MSI K9A Platinum-ról? Chipkészlet ugyanaz. Ok, nem tuningolható annyira, de nem lényeges ez a szempont.

(#2981) Gyuri27 válasza Woid (#2980) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sdi-nek + másoknak is voltak vele problémáik. Szintén van totyikja. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2982) Tibbah


Tibbah
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni alaplapvásálás terén :)
A közeljövőben fogok új konfigot venni és ehhez kéne vmi jó tuningpotenciállal rendelkező lap.
Intel konfig lesz, E6420 -as procival.
Mindenképpen Asus-t szeretnék venni, a keret 30-40k. Mit ajánlanátok ezekkel a feltételekkel?

Előre is köszi!

(#2983) BPFeri válasza Tibbah (#2982) üzenetére


BPFeri
senior tag

Nem beszélek se rá se ellene az ASUS ?!?! -ank .. de itt egy teszt. [link]
olvasd át talán segít a döntésben. ha a tuning fontos akkor teszt elolvasása után nem akarsz ASUS -t venni :R

....

(#2984) Tibbah válasza BPFeri (#2983) üzenetére


Tibbah
csendes tag

hmmm... :D megmondom őszintén eddig p5k-t szerettem volna venni msot nem tudom mitévő legyek :F esetleg vmi ajánlat? :D

(#2985) BPFeri válasza Tibbah (#2984) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szvsz .. bármelyik a tesztben szereplő deszkával nagyon jól jársz ( márkától) függetlenül...
végül is a teljes konfigod összes alkatrésze adja majd meg azt hogy mire is jutsz tuning téren !! Vedd meg a P5K -t tutti hogy nem fogsz benne csalódni !!!

....

(#2986) Woid válasza Gyuri27 (#2981) üzenetére


Woid
tag

Na remek :) Egyenlőre akkor úgy tünik ezzel várni kell. Fura hogy nem találok egy normális lapot hm...

(#2987) Gyuri27 válasza Woid (#2986) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nincs olyan, hogy 100%! Az nv-s lapoknak is meg van a maga baja.
Olyan van, hogy közelít a 100%-hoz. Egyébként ha nem sürge érdemes megvárvi a 7xx szériés am+ lapokat. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2988) Woid válasza Gyuri27 (#2987) üzenetére


Woid
tag

Igazából ami nekem kellene, hogy ne bonyolitsam itt a dolgokat, egy olyan lap mint az előző Neo2 Platinum. Csak ugye már PCI-E, AM2, stb. Na meg húzzon ha néha játszom :) Ez a baj hogy aránylag sűrgős lenne, 5.-én kell menni venni valamit. Végülis van még pár nap morfondírozni. Bocsi mindenkitől :) Havernak viszont CSAK játékhoz kellene egy erős AM2 lap, neki mit tudtok javasolni? Max 40-ig, tuning ott sem lesz, extrák nem kellenek neki a lapra.

Szerk: 7xx lap? infot találok valamerre erről?

[Szerkesztve]

(#2989) eXodus


eXodus
őstag

Tudna vki ajánlani valami jó :DDD AM2es alaplapot.
-20k alatt
-Tuningolni lehessen

(#2990) Gyuri27 válasza Woid (#2988) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link],[link].
Ha nem akarsz tuningolni nagyot nem tévedhetsz. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2991) Woid válasza Gyuri27 (#2990) üzenetére


Woid
tag

Ollé! Ez a Asus RD790 ez tetszik! Nos. Várok :) Bár tippen nincs mikor jelenhet meg,
megyek túrok infókat. Köszi!

(#2992) Nzothan


Nzothan
tag

sziasztok!

milyen alaplapot vegyek egy AMD Athlon 64 X2 3800+-hoz :F
max 15E van rá.
a tuning nem érdekel.

(#2993) Gyuri27 válasza Woid (#2991) üzenetére


Gyuri27
félisten

az am2/am2+ totyikot látogasd :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#2994) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

A topicb azért irnék mert következő lenne a kérdésem, nem akartam nyitni újjat:

Melyik jobb ''KIFORROTTSÁG ALAPJÁN, STABILITÁS, Bug, ''????? ,nem tuning alapján

1. GIGABYTE GA-965P-DS3 ez a jobbk ondikkal elátott ez tudom...

2. Asus p5b

Köszönöm a válaszokat............

(#2995) Doom


Doom
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemes:
Abit IP-35-E
Abit IP-35
Gigabyte P35-DS3R
Gigabyte P35C-DS3R
Asus P5K
Esetleg mást?

Tuningolni szeretnék, ár fontos. Szeretném, ha kb 4 évig nem kéne lecserélni (mondjuk gépet se cserélek gyakrabban).

Köszi a segítséget.
D

(#2996) Ragadozó válasza Nzothan (#2992) üzenetére


Ragadozó
Ármester

S939 vs. AM2? :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2997) BPFeri válasza Doom (#2995) üzenetére


BPFeri
senior tag

Talán segít a választásban: [link] :R

....

(#2998) Ragadozó válasza eXodus (#2989) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ABIT KN9 16 751 Ft
vagy ez, kicsivel több: ABIT KN9 ULTRA 22 295 Ft
Bandit kollegánál...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2999) BPFeri válasza Andrewhouse (#2994) üzenetére


BPFeri
senior tag

Mindkettőnek megvan a saját TOPIC -ja.. ott tudsz választ kapnia kérdésedre.
Szvzs .. bármelyiket választod jól jársz vele.. megnyugodhatsz !! :C

....

(#3000) Doom válasza BPFeri (#2997) üzenetére


Doom
aktív tag

Köszi, már meg is van a nyertes a Giga combo lap ''személyében'', úgyis lement az ára :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.