Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) .:Kristian:. válasza troland26 (#2300) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

úgy döntöttem, hogy kicsit többet szánok rá, megtoldom egy 10-essel és eddig úgy néz ki egy asus p5b lesz :)

(#2302) Sacred


Sacred
csendes tag

Hali.Inteles alplapot szeretnék venni és a jővöre gondolva SLI-t is kelene támogatnia.
Én az MSI P6N Diamond-ra gondoltam,de nem nem tom,hogy mégeri anyit kiadni érte.
Ha tudnátok valami jobb deszkát mondani azt megköszönném.

(#2303) FR33


FR33
aktív tag

Sziasztok !
Nagyon egyszerű a helyzet :
Alaplapot akarok választani E6300 és a hozzá társuló 2*512 / 800 as ramomhoz...
Feltételek , hogy nem kell semmi rá , de a tuning és stabilitás éhségemet kielégítse

Esélyesek :
Abit ab9 v. a raides változat
Asus p5b
Asus P5b-e
Asus P5b-e plus

Sokat olvasgattam , de nem tudom eldönteni , szóval egy határozott választ kérek vkitöl aki vágja melyik a best buy smile2.gif Köszönöm

(#2304) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Gigabyte M57SLI-S4. Ez milyen lap?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#2305) Shepard


Shepard
tag

Hello mindenki!

Egy alaplapot keresnék körülbelül a következő paraméterekkel: Amd-s, 939-es lapkakészlettel, 64bites proci passzoljon bele, 800Mhz-es Ramot szeretnék majd bele pakolni és lehetőleg legyen rajta alaplabpa integrált hangkártya, meg hálókártya. Ár viszonylatban úgy 20-25ezer forint körüli értékre gondoltam. Előre is nagyon köszönöm segítségeteket. :R

(#2306) Komplikato válasza Shepard (#2305) üzenetére


Komplikato
veterán

1. Ha 939-es, akkor nehéz lesz hozzá 800MHz-es ramot szerezni, sőt 600MHZ fletitt is, mivel DDR1-ből igen ritka.
2. Négy éve nem láttam olyan lapot, amin nincs háló ÉS hangkártya ....

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2307) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha választani kéne hosszútávra és a tuning is fontos, akkor melyik lap érné meg jobban ár/teljesítményben?
GigaByte 965P-DS3 REV 2.0 (27.780) vagy
GigaByte 965P-S3 REV 3.3 (24.600)
Mindkettő alapból Core 2 Quad támogatású, de az olcsóbbik tud hivatalosan is 1333FSB-t.


[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2308) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hy all!

Ilyesmi prochoz kellene egy valamirevaló,de azért viszonylag olcsó lap:
Athlon 64 3700+/1M S939 San Diego
Munkatársamnak dobok össze egy gépet,és az amd-s lapokat annyira nem ismerem....
THX! :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2309) Ragadozó válasza Nyugdíjas (#2308) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Agp vs. PCI-E :F
Msi-k elég jók...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2310) Nyugdíjas válasza Ragadozó (#2309) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sztem AGP elég,mert a proc miatt ugyis lapot kell cserélni,ha fejleszteni akar,ha jól sejtem (mondom nem értek AMDhez,lehet marhaságot hordok össze).
Meg egy szinten minél olcsóbban kéne kihozni a dolgot. Meghát nem is egy power-user a srác,kb COD2-zik azt csókolom :DDD

szerk.: egy 6600gs/gt-re gondoltam amugy vga terén

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2311) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#2310) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bár most nézem,hogy van nemsokkal többért ilyen is:
AMD ORLEANS 3500+ (2,200GHz) Sock AM2
segítség! teljesen hülye vagyok az amd-hez :Y :B

Szóval felőlem ez aztán jobb is lehet/rosszabb is :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2312) (Bundás) válasza Nyugdíjas (#2310) üzenetére


(Bundás)
addikt

Tehát, akkor videókártya sincs még? 6600 GS-t hol láttál? :D
939-es 2 magos processzor is van, szóval felesleges lecserélni a lapot, vagy nem tudom hova bővítené később egyátalán...
Ha nincs még videókártya, akkor már PCI-E kártyát és lapot vegyetek, 20.000 Ft-ért kaptok Galaxy 7300 GT-t GDDR3-as memóriákkal, Zalman hűtéssel és tuningolható is. ;)
Alaplapnak attól függ mit találsz, nemrég alig volt 939-es példány a boltokban.
Abit AX8, KN8 széria, Asus K8N és társai, alapmodellnek DFI Infinity...

mod: mi a cél, játék vagy mi? Lehet elég lenne neki egy tunigolható 3200+ példány is 10.000 Ft-ért...

Ragadozó: aláírás maximum három sor lehet :P

[Szerkesztve]

(#2313) Nyugdíjas válasza (Bundás) (#2312) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondom full hülye vagyok AMD-hez,ajszem ez le is jött a dologból :U :(

Tehát annyi,hogy a srác kb. WoW-ozik,meg COD2-zik,tehát nem kell neki erőgép,de meg is szeretné úszni minél olcsóbban (mondjuk ez gondolom várható volt :) )
Tuningolható 3200+ példány mit takar? Milyet kell keresni?

Galaxy hol lelhető ennyiért?

6600Gs :B :B :B Elírás...

Ezek a lapok kb. mennyiért szerezhetőek be?

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2314) Ragadozó válasza Nyugdíjas (#2313) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Bundás: Köszi :R ...szerencsére még nem szóltak rám :B
Nyugdíjas: S939-agp: Csak használt van inkább, de garisat ki lehet fogni. Nforce3 amit érdemes.
S939Pci-e: Azért még kapható...Pl. BandiT-nál.. Itt is inkább az Nf4 ajánlom.

Ezek DDR1-esek.

AM2: DDR2- ajánlott a 800 Mhz-es, a szinkron miatt.

Mindegyikhez dual memó illik :U

Tunigolható: Megfelelő lap és hűtés esetén igen nagy órajel emelés érhető el...
Egy normál használatra, bőven elég az egy magos CPU. Lsd a másik konfigom a regemnél...elmegy azon is minden, csak a memó kevés benne...

Használtan: 10-20k
Új:15-25k drágábat felesleges...

Asusok közül se mindegyik jó, pl. én két A8v se-vel fürödtem be...
Inkább MSI, Gigabyte, Dfi...



[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2315) Nyugdíjas válasza Ragadozó (#2314) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

S939Pci-e: Azért még kapható...Pl. BandiT-nál.. Itt is inkább az Nf4 ajánlom.

Erre szavaznék sztem,mert nem vágtam,hogy am2höz DDRII kell. DDRI-el szeretném megoldani,mert abból már van neki 512. És akkor vennék neki hozzá még 512-t és azzal el lesz egy darabig a srác.

Megfelelő lap és hűtés esetén igen nagy órajel emelés érhető el...
És akkor melyik lap lenne ehez megfelelő?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2316) Ragadozó válasza Nyugdíjas (#2315) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pl.:[link]
Több helyen láttam, ezt vagy másik verzióját.
Abitot nem ismerem, topikjában biztos meglehet érdeklődni....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2317) Nyugdíjas válasza Ragadozó (#2316) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Köszi!
:R
Megnézem mik a tényleges lehetőségek...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2318) Shepard válasza Komplikato (#2306) üzenetére


Shepard
tag

Lehet, hogy igazad van a hang- és hálókártyával kapcsolatban. :W
Viszont én DDR2-es ramra gondoltam...

(#2319) Ragadozó válasza Shepard (#2318) üzenetére


Ragadozó
Ármester

S939- nem DDR2!
Am2 foglalatú AMD-k támogatják a ddr2-t...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2320) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#2317) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt néztem ki jelenleg:
MSI GF 6800 XT PCIe 256 DDR3/256 bit 12 pipe
Msi K8N Neo4-F
Athlon 64 3200+ S939 Venice E6
Samsung DDRI

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2321) Ragadozó válasza Nyugdíjas (#2320) üzenetére


Ragadozó
Ármester

6800-as kapni még :Y
ddr-ből dual lesz?
vagy a meglévőhöz vásárolsz...
7xxx-es nvidiával lehet, hogy jobban jártok...akár valami garis használtat, ati v. nvidia

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2322) Nyugdíjas válasza Ragadozó (#2321) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

inkább legyen 7300? Ezeket a kártyákat nem vágom annyira,rég vót má ilyenem (akkor még nem is érdekelt,hogy mi van a gépemben).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2323) (Bundás) válasza Nyugdíjas (#2320) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ezeket mennyiért láttad, és hol vennéd őket?

(#2324) Nyugdíjas válasza (Bundás) (#2323) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

összesen 48k-ra jönne ki,jórész gainni-tól van. 7300 ugyanabban az árban van amugy mint a 6800,szóval csak el kell dönteni :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2325) (Bundás) válasza Nyugdíjas (#2324) üzenetére


(Bundás)
addikt

6800 XT-t hanyagold, inkább a Zalmanos 7300 GT. ;)
Procinak elég az E6-os 3200+ Venice, alaplap Gianni-nál csak Biostar van, amiről véleményt nem tudok mondani. Esetleg itt nézz szét : [link], ha olcsóbban találod az általam felsorolt lapok valamelyikét, mint az MSI-t, akkor inkább azok közül válassz.

Hm, tápegység van-e és milyen? :) Hűtő?

(#2326) Nyugdíjas válasza (Bundás) (#2325) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MSI lapot,amit irtam 10k-ba találtam itt az apróban elvileg új,garos,dobozos...
Akkor maradok a zalmanos 7600gt-nél inkább,THX! :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2327) (Bundás) válasza Nyugdíjas (#2326) üzenetére


(Bundás)
addikt

7300 GT-t érted nem? 7600 GT felesleges, akkor már 7600 GS vagy GST (GDDR3).

2, tápod és hűtésed?

(#2328) Nyugdíjas válasza (Bundás) (#2327) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

7300gt-t akartam irni :B
Nem nekem lesznek a cuccok,igy a tápról nem sokat tudok.
Hűtés is kéne valamiféle,mi az ami jó,és olcsó?

[Szerkesztve]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2329) (Bundás) válasza Nyugdíjas (#2328) üzenetére


(Bundás)
addikt

Azért. ;)

Csak azért kérdezem, mert Mercury, Codegen és társai alá nem szép dolog ilyen gépet bízni. FSP 300W, Chieftec 350W ajánlott legolcsóbb megoldásként.

Szamitogepshop.hu-n kapsz 4200 Ft-ért Artic Cooling Freezer 64 PRO-t akcióba, ennél jobb nem kell. ''Mezei'' bordát is kapsz 2500 Ft-ért, de a különbséget megéri a Freezer, szerintem.

[Szerkesztve]

(#2330) Nyugdíjas válasza (Bundás) (#2329) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Természetesen....
Majd megnézem (még nem láttam a gépet,egy munkatársamé a cucc),aztán meglássuk.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2331) Ragadozó válasza Nyugdíjas (#2330) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Tápból ide már 24 tűs kell ;)
Zalman a Mustárban 360-as van jó áron...(FSP belső+csendes)
Igaz a mustárral azért vigyázni kell....

Ha nem tunigolsz egy sima hűtő is elég pl: [link]
itt a 4586 és a 4590-es hozzászólást...nekem bevált :U
[Szerkesztve]



[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2332) székely


székely
csendes tag

hali mindenkinek!
segitséget szeretnék kérni,hogy melyik alaplap a jobb és melyik procit ajánjátok hozzá és milyen táp kellene.vagy elég hozzá egy 320w-os vagy 350w-os vagy nagyobb?
asrock conroe 865 pe alaplap vagy
asrock 4 core dual-vsta alaplap

proci:intel p4 3 ghz 1mb 800mhz-s vagy
intel celeron 3300 ghz 512 kb
és egy gyönge vga-m van nvidia geforce mx 440 64mb van a gépbe.


elöre is köszönöm a segitségeteket :R

(#2333) Ragadozó válasza székely (#2332) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Itt válaszolnak rá: [link]
Szerintem: 360-as zalman, FSP vagy Chieftech...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#2334) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

érdeklődtem errefelé nemrég S939-es konfig felől...
De sajnos az az MSI lap amit kinéztem nem nagyon tűnik beszerezhetőnek(normális árban). Viszont van ASUS K8N. Van erről a lapról valami tapasztalat?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2335) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Milyen nem-SATA, AGP-és alaplapot tudtok ajánlani 15 ezerig?

[Szerkesztve]

(#2336) Gyuri27 válasza zeorsdfd (#2335) üzenetére


Gyuri27
félisten

Milyen nem-SATA??? Proci foglalat? Ez 478 és van rajta ide és sata [link], [link] ha erre gondolsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2337) zeorsdfd válasza Gyuri27 (#2336) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Aha, közben rájöttem, hogy a SATA alaplapokban van IDE csatlakozás is, szóval lehet sata csak nekem nincs sata vinyóm.
Amúgy vmilyen dual core-os amd procihoz kéne...

(#2338) -zolee-


-zolee-
tag

Hali. Most szeretnék új alaplapot venni és kettőt néztem ki magamnak de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. Ezért szeretném megkérdezni, hogy egy Intel E6400+2GB OCZ Platinum/Geil Ultra mellé ti melyiket ajánlanátok ezek közül:
- ASUS P5N32-E SLI Plus [link]42.300Ft
- ASUS Commando [link] 44.300Ft

Előre is köszöm. :R

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2339) LeC válasza -zolee- (#2338) üzenetére


LeC
addikt

Hát tényleg nehéz a döntés mert mind2 nagyon fullos lap.
De mintha az ASUS P5N32-E SLI Plus vmivel többet tudna, igaz a Commandoba meg vannak olyan extrák amik az előző lapba meg nincsenek :U

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2340) LeC válasza zeorsdfd (#2337) üzenetére


LeC
addikt

de milyen socketes lapot szeretnél? Addig ok hogy AMD, de ott is van egy pár socket :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2341) Attila79


Attila79
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy milyen alaplapot ajánlanátok egy viszonylag olcsóbb inteles rendszer összeállításához? Ami fontos lenne: DDR, vagy DDR2, PCI-Express és, ha lehet ne SATA legyen.

Érdekelne S939-hez is.

Üdv!
Attila

(#2342) LeC válasza Attila79 (#2341) üzenetére


LeC
addikt

Miért ne legyen sata? a mostani lapokon már mind van sata vezérlő, de ide is.

itt egy: Abit IL9 PRO [link]

ddr2, pci-e, intel s775.

Árban 18k körül van.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#2343) Attila79 válasza LeC (#2342) üzenetére


Attila79
tag

Azért ne SATA, mert adott 1 IDE vinyó és 2 optikai meghajtó, amit azt mondták mentsek át a régi gépből. (Nem nekem lesz, hanem keresztapámnak.) És, ha jól tudom -cáfoljatok- a mostani satás lapokon általában csak 1 ide csatlakozó van, amire max 2 meghajtót tudok rakni. Nem?

Lec ez a legolcsóbb, ami elfogadható minőség? Esetleg Asusban tudnál mondani? (Tudom, hogy az nem lesz olcsóbb. :) )

Ja igen és fontos a gép nem játékra lesz építve, főleg csak netezés, word ,excel, apróbb alkalmazások. Szóval elég a ddr 400 is.

[Szerkesztve]

(#2344) Attila79 válasza Attila79 (#2343) üzenetére


Attila79
tag

Olvastam a másik topikban is köszi. Maradjunk itt. :R

[Szerkesztve]

(#2345) Thrawn


Thrawn
félisten

Üdv mesterek!
Egy barátomnak szüksége lenne egy megbízható, stabil, tuningolható passzív hűtéses AM2-es lapra, SLI nem kell neki. Mit ajánlotok?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2346) Attila79 válasza Thrawn (#2345) üzenetére


Attila79
tag

Asus M2N-E :)

(#2347) Thrawn válasza Attila79 (#2346) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi! Esetleg számításba jöhet még valami más? Csak azért kérdezem, mert jelenleg egy Asus A8N-E lapja van és hát útálja de nagyon :) A topikja sem örömünneptől hangos időnként. Valami más márka?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2348) Palkova válasza Attila79 (#2341) üzenetére


Palkova
tag

Véleményem szerint ez a Te lapod, ha még kapsz valahol: A8N-VM CSM

[link]

Az integrált VGA korlázozottan még játékokra is megfelel, van DVI kimenete is. Talán még kapható. A kisebb testvérének az A8N-VM nek nincs DVI kimenete. Nekem háromnegyed éve a CSM van, hűvös, csendes, atomstabil. Persze az integrált VGA-val no tuning.
Egyébként AMD vonalon kereshetsz 939 vagy AM2 lapokat NVIDIA GeForce 6150 + nForce 430 chipsettel. Ezekben van DVI kimenet és 2x2 pata csatlakozó meg 4 sata. AM2 ben pld. M2NPV-MX

(#2349) Attila79 válasza Thrawn (#2347) üzenetére


Attila79
tag

Én csak azért írtam ezt, mert ilyenem van lassan 2 hónapja és semmi problémám nem volt vele. Nem vagyok egy szakértő, sztem várd meg míg Lec mond vmit. :)
Üdv!

(#2350) Attila79 válasza Palkova (#2348) üzenetére


Attila79
tag

Köszi neked is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.