Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) robyeger válasza -zolee- (#2793) üzenetére


robyeger
addikt

PentiumE és nem PentiumD procikról beszéltem (nagy a különbség a kettő között, attól hogy az Intel szeret a nevekkel játszani).
Egyáltalán nem mind1 tuning szempontjából, hogy milyen AMD deszkát választ valaki, mivel attól hogy integrált a memóriavezérlő, K8-nál a proci alapórajele és a Hypertranszport(HTT) alapórajele kényszerházasságban van, így lapja válogatja, hogy milyen mértékű HTT alapórajel emelést visel el.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2802) robyeger válasza Gyuri27 (#2800) üzenetére


robyeger
addikt

MSI nem tudom ilyen szempontból, de Asrock eléggé elterjedt kishazánkban és nála a legnagyobb esély a régi hardware megoldásokat tartalmazó deszkák elérhetőségére. Tudtommal a ASRock P4i65G kapható még.
Sok Asrock lappal dolgoztam(találkoztam), alapon, rendesen feltelepítve halál stabilak. Másodsorban manapság nincs értelme sok pénzt ölni a 478-ba.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2803) Gyuri27 válasza robyeger (#2802) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem ez volt a kérdés. Az ember ilyet keres mivel ritka, nehezen beszerezhető én boltokat linkeltem hátha ott van. Erre te írsz egy tipusszámot és kifejted miért nem szabad bele pénzt ölni. Gondolom az embernek ilyen konfigja van csak a lap megdöglött.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2804) robyeger válasza Gyuri27 (#2803) üzenetére


robyeger
addikt

a boltok árlistái általában nem on-line-ak, ezért segítsen magán és az Isten is megsegíti, elsőként fogja a keresőt: [link], második lépésben telefonál és remélhetőleg valahol talál, ami megbizható infó a netről, hogy a RamIrisnél az egyetlen 478 deszka ez, ami kapható jelenleg: [link], ~8eFt körüli nagyker nettó árban, csak ez a lap nem tudja a dual-channel memó kezelést.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2805) Orcsi válasza robyeger (#2804) üzenetére


Orcsi
aktív tag

robyeger gyuri27 köszi a tippeket ....

sajnos most nincs pénz új konfigra meg nem is vennék töbet asztali gépet (nem jatszom már ...) de azért egy stabil letöltő gép azért kellene és eddig a HP erre jó volt de most nem akarja az igazságot igy gondoltam ... mivel minden más adott ... egy alaplapot cserélek benne ha minden kötél szakad

ASRock P4VM890 szerintetek Okés ?! hogy nem tudja a dulat az nekem miben jelent hátrányt ?!

Köszi mégegyszer a segitséget ...

Tud valaki bármilyen tesztet az asrock deszkárol én nem igazán találtam.

Same shit, different day!

(#2806) robyeger válasza Orcsi (#2805) üzenetére


robyeger
addikt

ez valami márkás gép lenne(vagy volt)? HP? Mert, azoknak általában speciális a házkialakításuk és sok esetben a tápuk is, fene tudja láthatatlanba, hogy méretileg bele illeszthető egy szabvány ATX deszka.
Főként játékban mutatkozna, hogy dual vagy single csatorna a memó. Én jelenleg egy socket370-es 1Ghz Celeront használok 2x256Mbyte SDRAM-al letöltő gépnek XP-vel, célfeladatra maga a tökély :) De régebbi Win vagy Linux alatt még kevesebb memó kell.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2807) Orcsi válasza robyeger (#2806) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hát márkás de szerencsére nem egy túl dimenzionált megoldás a belseje ... jelenleg egy sima mATX lap van benne de egy sima ATX is belefér

[link]

Same shit, different day!

(#2808) Gyuri27 válasza robyeger (#2804) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem tudtam, hogy a ramirisnél kisker is van!? Könyörgöm ne nagyker árlistákat linkelgessünk!

Orcsi: [link]

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2809) brainfree


brainfree
csendes tag

Sziasztok!

Bocs a beleugatásért,de szükségem lenne a véleményetekre.

Azt szném tudni,hogy a Biostar NF61V típ. alaplapját szabad-e megvenni??? (11k-ért.)
Egy am2-es 3000+-os athlon,1GB 800 Mhz ram,és egy 7600GS társaságában dolgozna.

A válaszaitokat előre is köszönöm.

''...az élet egy nagy bonbon,nem tudjuk mit veszünk belőle.''

(#2810) ploteus


ploteus
aktív tag

Szaisztok

Tud vagy ismer valaki olyan alaplapot, amibe 2db c2d is belehelyezhető?

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#2811) -zolee- válasza robyeger (#2801) üzenetére


-zolee-
tag

Jah hogy az egymagos Core architekturás Cerkára gondolsz? Azt hittem elírtad. :B Mindenesetre minimáltuning szempontjából szerintem jó az MSi is. Azt a +10-15% -szinte mindegyik deszkából ki lehet facsarni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2812) MZsoltee válasza ploteus (#2810) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem mintha ki lehetne használni, de ez engem is érdekel! Tényleg a 2 procis rendszerek mért nem terjedetk el? Nem támogatja a Microfos?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2813) -zolee- válasza MZsoltee (#2812) üzenetére


-zolee-
tag

Mert egyszerűbb natív 4 magos rendszereket csinálni, ugyanis 2 vagy több proci esetén mindegyiknek külön kell memória, meg 2 foglalat kell 2 hűtővel. Lehet, hogy ezek minimális tételeknek hangzanak de milliós darabszámnál ez már komoly profitkiesést jelentene.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2814) Gyuri27 válasza MZsoltee (#2812) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az intelnél tudomásom szerint nem lesz ilyen. Mert ott a négy mag egybe lesz tokozva.
Ellenben az amd-nél kettő kétmagos lesz a lapon. A két proci összekötve és csak az egyik komunikál a ramokkal. :DDD
Szerintem az lesz benne a pláne, hogy egy procival is muzsikálni fog. :C
[link]
Ha minden igaz ez alapján procik cseréjével majd a 8mag is elérhető lesz. :Y
Intelnél meg szerintem megint lehet mindent cserélni.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2815) robyeger válasza ploteus (#2810) üzenetére


robyeger
addikt

csak LGA771 szerver platformon ismerek.
MZsoltee pl: a Windows XP prof. maximum 2db fizikai processzort képes lekezelni. A procin belüli magok száma az oprendszerben nincs korlátozva, de olvastam már olyan vélekedést is, hogy 32db :)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2816) MZsoltee válasza Gyuri27 (#2814) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az általad linkel-t hírben azt írják hogy 2007 első negyedévében jelennek meg. Akkor hol késnek? :((( Vagy már megjelentek csak én nem vettem észre :DDD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2817) dybu


dybu
tag

AB9-PRO vagy AW9D??? :R

20 GOTO 10

(#2818) Gyuri27 válasza MZsoltee (#2816) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] mondjuk az intel sem magyarországon jelentet meg elsőnek bármit!

Amd - Radeon - Ryzen

(#2819) kolnay


kolnay
senior tag

Sziasztok!
25K körül ti milyen alaplapot ajánlanátok?(s775)
Én Asus P5B-re gondoltam.

Tyűű, de meleg van!

(#2820) -zolee- válasza kolnay (#2819) üzenetére


-zolee-
tag

Vagy P5B vagy esetleg Gigabyte DS3. Mindkettő nagyon jó lap, nem tudsz mellényúlni.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#2821) robyeger válasza kolnay (#2819) üzenetére


robyeger
addikt

pl: Abit AB9, mert a P5B-nél nem állítható a chipset fesz, csak a plus és a deluxe verzióknál

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2822) kolnay válasza robyeger (#2821) üzenetére


kolnay
senior tag

Bocs,de nagyon láma vok ilyen téren.Miért jo ha lehet állítani a chipset feszültségét? :B

Tyűű, de meleg van!

(#2823) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Hali ! Szerintetek érdemes lecserélni köbö 3 hónapos Asus P5B Deluxe alaplapomat egy MSI P35-re ? Két link. Elég volt megtalálni miután megláttam az ebolton.
[link]
[link]

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#2824) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

Jah. A procom tutira cserélem 6600-ra.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#2825) sanyika11


sanyika11
csendes tag

hali érdeklődnék hogy melyek azok az alaplapok amelyek amd athlon 64 x2 am2 (940) procit és ati x1650 crossfirebe kötve tud kezelni?
előre is thx

(#2826) Haligali


Haligali
tag

Hali,
segítsetek már: úgy nézem meghalt az Abit NF-7-es alaplapom. Mivel nincs igazából zsé-m mindent cserélni (AGP-s ATI 9600pro AIW, 1,5GB RAM, 2800+Sempron proci, PATA HDD-k), maradnom kellene a proci platformnál, de FOGALMAM sincs, milyen alaplapot vegyek??

Mivel most külön PCI-os kariról van firewiré-m, ezért az pl. jó lenne, ha alapból lenne. A többi (sok USB port, dual LAN ) már másodlagos.
Szóval, tudtok jobbat mondani az NF7-nél vagy maradjak annál??

Mivel nem vagyok egy tuning-mester, ez sem szempont nálam. Mivel non-stop megy a gépem, inkább a stabilitás lenne a lényeges, mert lehet, hogy az alaplap tette, lehet, hogy nem, de ebben a mostani, 1,5 éves gépemben már behalt az ATI 9600SE videokarim, a 250GB-os Samsung vinyóm, beégett egy érintkező az egyik RAM slotban, kiégette (de még működik) az 512 MB-os RAM-om, most meg úgy nézem, az alaplap is elhal....mi jöhet még???

(#2827) Gyuri27 válasza sanyika11 (#2825) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azok a lapok amiken crossfire támogatás pl. [link]-
Tehát (általánosságban) 480 v 580-as lapok.

Haligali: Most ez a lapod halt meg? Ha igen és kapsz ilyet akkor szerintem tökéletes és xp-t sem kell telepíteni. Mert a-s lapból nem valami nagy a választék mostanság.

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2828) feka007


feka007
nagyúr

Hi!
Mi a véleményetek az ASUS P5N32 E-SLI n680i SLI-ről? C2DE6600 és Q6600 körüli processzor alá kéne. ebben az árkategóriában ez jó tuningosnak/lapnak számít?
:R

(#2829) shteer válasza feka007 (#2828) üzenetére


shteer
titán

ha SLI-t nem akarsz, akkor inkább egy p5b deluxe vagy p5k

..szerintem jónak tűnik

(#2830) feka007 válasza shteer (#2829) üzenetére


feka007
nagyúr

És ezekkel jobban megy a tuning, vagy miért jobbak? Csak mert hosszú távra tervezem a lapot :R
Eddig nem igazán hajlottam az SLI felé, sztem nem is lesz :R

(#2831) robyeger válasza kolnay (#2822) üzenetére


robyeger
addikt

tuning szempontjából, hogy minél nagyobb FSB-re legyen képes az alaplap

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2832) roPHka


roPHka
senior tag

Tervezéshez (CAD meg miegymás) kellene egy gép. Alaplapként egy 4Core Dual VSTA megteszi, vagy inkább hanyagoljam és drágábban dobjak bele vmilyen Intel chipsetes deszkát. A fő szempont mindegyik esetben a 2 IDE csati + Core2 Duo támogatás, illetve minimális tuning, mivel jelenleg egy D805-ös proci vagy egy D915-ös kerül a lapba.
13.5-ért 4Core Dual VSTA vagy 19-ért Asus P5LD2-VM deszka, ez a kérdés, illetve egyben az is, hogy érdemes e ilyen esetben ezen spórolni?

(#2833) roPHka válasza roPHka (#2832) üzenetére


roPHka
senior tag

Vagy 13.5-ért még szintén van Asus P5VDC-MX /C, ez meg Via PM800Pro chipsetes.

(#2834) kolnay


kolnay
senior tag

Sata2-es alaplapra tényleg rá lehet dugni a sata''1''-es vinyót?

Tyűű, de meleg van!

(#2835) achon


achon
aktív tag

sziasztok,

van egy A8N-CSM lapom, és mivel már nincs szükségem az intgrált videókarira lecserélném, viszont nem látom értelmét az AM2-re áttérni. Majd inkább C2D-re térek, ha kinővöm.
A proci egy 3700 lenne.
S939 lapot mit tudnátok javasolni egy kis tuning teljesítménnyel?

A legszebb múzsa a határidô.

(#2836) Hack3er válasza achon (#2835) üzenetére


Hack3er
őstag

DFI LanParty nF4 Ultra-D.
Ez a te lapod ha tuningolni akarsz. ;)

[Szerkesztve]

(#2837) Hack3er válasza kolnay (#2834) üzenetére


Hack3er
őstag

Igen rá lehet dugni, és rendesen kezeli.

(#2838) Hack3er válasza roPHka (#2832) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez attól függ hogy engedi a pénztárcád a fejlesztést.
Bár az Asrock se rossz, raksz bele egy core 2-öt és tervezhetsz is.

Ha több pénzed van akkór érdemes egy intel 965 vagy P35-re berüházni.

(#2839) Hack3er válasza sanyika11 (#2825) üzenetére


Hack3er
őstag

Pl ez a lap kezelni tudja a cross fire-t. DFI LANParty UT CFX3200-DR/G

(#2840) gamer_hun


gamer_hun
tag

hellosztok,
szerintetek milyen márkájú alaplapot érdemes venni amd am2-höz?
ASUS, MSI, ABIT, STB....
Abitot néztem ki, valakinek van konkrét infója, ahogy láttam olcsó, de csak 1év gari van rá.

(#2841) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Vmi ilyesmi kellene:

AM2
nvidia integrált VGA
Spdif kimenet (koax vagy opt.)
TV out! (Svideo vagy kompozit)
Dsub VGA vagy ennek megfelelő DVI
passzív chipset hűtés

Valakinek ötlete?

Előre is köszi.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2842) Gyuri27 válasza korcsi (#2841) üzenetére


Gyuri27
félisten

Z0tynál 18k [link], teszt [link] a tunungot is bírja. ;]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2843) Komplikato válasza roPHka (#2832) üzenetére


Komplikato
veterán

Asus P5LD2 Rev. 2.0 - [link]
Ezen van 3 IDE csati is, viszonylag nem drága, megy bele Core2 proci (de csak a Rev 2.x verziókban! Árlistákon ezt /C-vel jelölik!)
A P5LD2 SE nem jó, mert azon csak egy IDE van már.

Ellenben jobban jársz szvsz egy alacsony költségvetés i965-ös deszkával és bele egy IDE kártyával.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#2844) Joshi


Joshi
titán

A legjobban tuningolható AM2-es alaplap kellene. :U Melyik chipset és alaplapgyártó a legjobb ilyen tekintetben? :F

(#2845) kicsitomi88 válasza Joshi (#2844) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Tuningra:
Abit KN9 (s) (ultra)
ASUS M2n32
GIGABYTE GA-M59SLI-S5

90 87.5 87.8 87.5

(#2846) LALA_kiraly válasza Gyuri27 (#2842) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem tudsz véletlen vmi hasonló paraméterű (am2, int vga, tuning, olcsó) lapot esetleg más márkába? Én az ASUS-t vagy MSI-t jobban szeretném.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2847) barnam_ válasza Joshi (#2844) üzenetére


barnam_
nagyúr

DFI Infinity NF ULTRAII-M2
Ebben a tesztben [link] elérték vele a 400-as fsb-t!
Sajna elég drága, tts-nél 26k.

(#2848) Gyuri27 válasza barnam_ (#2847) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hehe. [link] de Z0ty-t is érdemes zaklatni ő 15k-ért ajánlotta. Nem irtam el 15k. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#2849) barnam_ válasza Gyuri27 (#2848) üzenetére


barnam_
nagyúr

15k elég tiszetességes ár egy ilyen jó kis tuningalaplapért :R

(#2850) MZsoltee válasza Gyuri27 (#2848) üzenetére


MZsoltee
veterán

Tényleg tők jó áron van csak a chipset hűtője olyan kis gagyin néz ki :DDD
Ettől még működhet jól :DDD

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.