Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) FireKeeper válasza AMD Power (#3550) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

attól hogy én rühellem az msi BIOSát :DDD :DDD :DDD viszont az asus m2a-mvp-t nem ajánlom, mert rohadt hülye helyen van a fő tápcsati, szerelhetetlen az egész, pedig biztos nem lenne fos lap, csak így elszúrták...
mod: az msi-n ráadásul a cpu tápcsatija is szvsz rossz helyen van, mert a kábelt át kell vezetni a cpu hűtő fölött/mellett.

[Szerkesztve]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3552) AMD Power válasza FireKeeper (#3551) üzenetére


AMD Power
titán

Miért mi a baj a BIOS-al?

A gépet meg nem én rakom össze így nem érdekel. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3553) FireKeeper válasza AMD Power (#3552) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

kezdjük ott hogy én utálom az AMI boist, az AWARD féle sokkal jobban tetszik. főleg a gigabyte-é. ennyi... nem nagy érv, de Nekem a gigabyte biosa jobban bejött... mindkettő atx-es de a giga még cf-et is tud, igaz nincs sok értelme, ráadásul a második kari csak 4 sávot kap, de legalább van :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3554) AMD Power válasza FireKeeper (#3553) üzenetére


AMD Power
titán

Értem. A CF-nek nálam sincs semmi súlya. Nekem az az egy kártya is ''sok'' lesz ami benne lesz. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3555) Oliii


Oliii
tag

Hello,

P35 ös lapok közül melyik jó alaplap?

Köszi
Udv Oliii

Üdv, Oli

(#3556) fero02 válasza Oliii (#3555) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Amelyik működik! :DD

Mire kellene?

(#3557) TazLeacher válasza fero02 (#3556) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Jó látni, hogy itt is valakinek van humora...megmosolyogtattál, pedig annyira nem volt jó! :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3558) Oliii válasza fero02 (#3556) üzenetére


Oliii
tag

60% játék, a többi meg ''munka'' ! :D

Üdv, Oli

(#3559) AMD Power válasza AMD Power (#3546) üzenetére


AMD Power
titán

- MSI K9AGM2-FIH HDMI 17160Ft
- MSI K9AG NEO-2 Digital HDMI 17965Ft

A két MSI között mi a különbség?

Már megvan! Az egyik Micro ATX-s. :U

Találtam egy jó képet amin már alapba kint van hátul a Digit kimenet az MSI-n.

[kép]

Ott jobbra fent az a fekete. Az az ami nekem kell....


[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3560) Gyuri27 válasza AMD Power (#3559) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott jobbra fent az a fekete. Az az ami nekem kell.... azt csak a lappal adják külön nem :DDD
ha akarsz tuningolni felejtő :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#3561) fero02 válasza TazLeacher (#3557) üzenetére


fero02
veterán

Tudom...

Már fáradt voltsm... :B :U :DDD

(#3562) fero02 válasza Oliii (#3558) üzenetére


fero02
veterán

Igazából rossz volt a megközelítésem...

Mindegyik lappal lehet játszani, nem a lap tudásán múlik, hanem h miket pakolsz bele.

Minél több extra dologra van szükséged (1394, SATA portok, e-SATA, stb), annál ''nagyobb'' kategóriájú lapot kell venned. Ez sztem Asus-éknál látszódik a legjobban.


Szvsz így már korrekt a magyarázat. :R

(#3563) AMD Power válasza Gyuri27 (#3560) üzenetére


AMD Power
titán

Tuningolni nem nagyon fogok. De lehet ,hogy mégis inkább a Gigabyte 690G lapja lesz a nyerő.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3564) Gyuri27 válasza AMD Power (#3563) üzenetére


Gyuri27
félisten

nagyon alapos vagy :DDD
szerintem, ha már ennyit vártál várd meg az uj 7xx-s lapokat ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3565) AMD Power válasza Gyuri27 (#3564) üzenetére


AMD Power
titán

Azok mikor jönnek? Nekem szeptember elején meg Kell vennem a gépet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3566) Daweee


Daweee
őstag

Üdv
Lassan eljön az idő, hogy utált AsRock alaplapomat lecseréljem egy normálisra. A kérdés: 965P vs P35, ha P35, DS3/DS3P/P5K? Vagy van még jó alternatíva max 30K-ért? Melyik kevésbé bugosabb? Melyik szereti jobban a Geil Ultrát? És a bearlake tud esetlegesen crossfire-ben hajtani 2 X1950pro-t? mert a 965P emlékeim szerint nem szerette. (sose lehet tudni mikor lehet rá szükség :D ) Bocs hogy ilyen alap dolgokat kérdezek, de nincs lelki erőm 2X5000 hszt végigbogarászni. Előre is köszi :R

(#3567) Gyuri27 válasza AMD Power (#3565) üzenetére


Gyuri27
félisten

10-n van úgy tudom a bejelentés, na arra 1hó (+ - két hét) :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3568) AMD Power válasza Gyuri27 (#3567) üzenetére


AMD Power
titán

Az már nekem sajnos késő. Jövő hónap elején viszik a gépem. Rá max 1-2 napra meg kell vennem az új gépemet.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3569) ReTRoEmO


ReTRoEmO
csendes tag

Na emberek kinéztem az agyamat a helyéről és nem találok rendes alaplapot.
Olyan kéne ami PCI-E, bele megy a DDR2 (533mhz) és elbírja a Gainward 8600GT (8781), lehetőleg integrált vid kari nélkül. És na persze a legolcsóbb, vagy talán nem... :(((

[Szerkesztve]

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3570) ReTRoEmO válasza ReTRoEmO (#3569) üzenetére


ReTRoEmO
csendes tag

Ja és persze proci amihez még igazodni kell:

AMD Athlon 64 X2 4600+ (sAM2)

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3571) Ragadozó válasza ReTRoEmO (#3570) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pl.: ABIT KN9-S
A videókarihoz, inkább a táp lényeg :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3572) valentinho válasza Ragadozó (#3571) üzenetére


valentinho
aktív tag

Az nem is a legolcsóbbak között van és elég nehézkes már a beszerzése is! :U

http://soundcloud.com/tinnyo

(#3573) MZsoltee válasza ReTRoEmO (#3570) üzenetére


MZsoltee
veterán

Abit K9N-S, vagy GA-M55S-S3[link], vagy jó még a GA-MA69G-S3H [link] bár ezen integrált vga is van...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3574) Ragadozó válasza valentinho (#3572) üzenetére


Ragadozó
Ármester

BandiT-nál raktáron :U

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3575) valentinho válasza Ragadozó (#3574) üzenetére


valentinho
aktív tag

Oks, de mondjuk azt nem írta, mi az az olcsó árkategória! :F

http://soundcloud.com/tinnyo

(#3576) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Sziasztok!

Alaplapokhoz még annyira sem értek, mint az egyéb alkatrészekhez, ezért kérdezek.
Milyen lapot ajánlotok egy Athlon 64 X2 4000+, 1GB Geil Value 800MHz-es RAM és egy HD2400XT mellé? Ezek egyelőre biztos pontnak tűnnek az új gépben. Mondjatok olyan lapot is, ami nem egy tuningbajnok, de megbízható és egy olyat is, amiben ezt a rendszert szépen tudnám húzni.
Mellékesen kérdezem, hogy ez a processzor Brisbane magos?

(#3577) AMD Power válasza ígyvanferi (#3576) üzenetére


AMD Power
titán

nForce vagy AMD chipsetes kéne. Ha kell a jó kis AMD akkor ezt.

Gigabyte GA-MA69G-S3H

Ilyen se volt még... Vandit. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3578) ígyvanferi válasza AMD Power (#3577) üzenetére


ígyvanferi
addikt

De az integrált videókártyás. Az meg nem kell...

(#3579) Bagira01 válasza ígyvanferi (#3576) üzenetére


Bagira01
veterán

Abit Kn9-s és az msi k9n platinum jó tuninglapok de nem egy árkategória.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3580) AMD Power válasza ígyvanferi (#3578) üzenetére


AMD Power
titán

Nem kell azt neked használni. Nem kötelező. De viszont bármikor jól jöhet ,hogy van benne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3581) Gyuri27 válasza AMD Power (#3580) üzenetére


Gyuri27
félisten

vga gariztatáskor pl v később htpc féleséget építeni belőle ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3582) ReTRoEmO


ReTRoEmO
csendes tag

A Táp témát még vágom. De pl nézegettem meg már pár alaplapot és akkor oda volt írva hogy a támogatott karikat nézzem a gyártó honlapján. És ahol megéztem ott a geforce8-as széria még említve sem volt... :)

Ja és a tuninghoz nem értek, ebből jön hogy nem is akarok tuingolni! Szóval tuning alaplap sem kell! - .-

És ehez mit szóltok: asus m2n-mx se

[Szerkesztve]

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3583) ígyvanferi válasza AMD Power (#3580) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jaj, én azt hittem, hogy ha integrált, akkor az van és kész, nem lehet beletenni VGA-t. :B
Na ennyire nem értek hozzá.

Így az a Gigabyte lap jónak tűnik, még firewire is van benne. Még ez is szóba jöhet: MSI K9N NEO-F V3. Kb. ugyanúgy vannak felszerelve.

(#3584) ReTRoEmO


ReTRoEmO
csendes tag

Ja amugy a GIGABYTE - GA-M55S-S3 nagyon szimpatikus. De az Asusról regéljetek egy kicsit! :)

[Szerkesztve]

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3585) Gyuri27 válasza ReTRoEmO (#3584) üzenetére


Gyuri27
félisten

ennek a lapnak van saját totyikja olvass bele és minden kiderül ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3586) AMD Power válasza ígyvanferi (#3583) üzenetére


AMD Power
titán

Mehet bele bármilyen PCIE VGA. Sőt...

ATI Cross Fire™ support
With support for ATI CrossFire, GIGABYTE pushes the envelope once again by delivering highly optimized performance and flexibility demanded by power users and extreme gaming enthusiasts. Designed to provide unmatched multi-GPU support with dual PCI Express connectivity, the GA-MA69G-S3H allows users to take advantage of the ultra smooth 3D rendering, blazing-fast frame rates and enhanced visual quality possible with a dual graphics card solution.
;)

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3587) ReTRoEmO


ReTRoEmO
csendes tag

Hát GeForceról van szó szóval SLI-val érnék valamit. : )

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3588) ReTRoEmO


ReTRoEmO
csendes tag

Ja hogy ne is vegyek új gépet amig ki nem jön a Crysis meg az Airborne hasonlók??? Mer minden kari haldoklani fog új dx alatt (körbbeolvasgattam a fórumon...)? Ténleg?

Ja és akkor ki mit tud milyen videókarit akarnak piacra dobni ami veri a 1950pro meg 8600gt-t abban a csodás jövőben? : ) És nem futt úgy mint a szar dx10 meg 10.1alatt...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3589) FireKeeper válasza ReTRoEmO (#3569) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mi köze van a lapnak a vidkarihoz? pci-e az pci-e, állítólag még a pci-e 2.0 is kompatibilis lesz oda-vissza meg szétfelé. a táp a lényeg. amúgy meg abit kn9s, vagy esetleg abit an52s

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3590) ígyvanferi válasza AMD Power (#3586) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ahan, azt hiszem meg is van a kiválasztott. Köszi a segítséget.

Az integrált VGA-ja mit tudhat? Milyen nem integrálttal van egy szintben? Gondolom azért a HD2400XT, bár nem valami nagy szám, jobb nála...

(#3591) ReTRoEmO válasza FireKeeper (#3589) üzenetére


ReTRoEmO
csendes tag

alaplap-videókari öszefüggésről szó sincs. kinyírva. nem arról van szó. és igen tudom hogy a táp a lényeg. lehet hogy most regisztráltam de azért valamenyit konyítok a gépemhez : )

a lényeg az hogy olvastam hogy 8600gt nagyon gyenge dx10 játékok alatt és a 1950pro is elvan veszve. igaz ez? és mivel ez már mesze áll az alaplapokól, lásd: off topicba tettem.

szóval ha ez igaz akkor megvárom dobnak e valami rendes középkategóriás videókártyát piacra dx10 játékok alá és akkor beszerzek egy rendes full gépet, tehát adig nem is veszek alaplapot?

[Szerkesztve]

Ha ezt elolvasod, valószínűleg eléred az átlag életkort. Jó mi?

(#3592) Ragadozó válasza valentinho (#3575) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Igaz, nem mindegy, hogy egy 15k-ás lap, vagy 50-60k-ás DFI :U, közte sok minden van

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3593) AMD Power válasza ígyvanferi (#3590) üzenetére


AMD Power
titán

HD2400XT? bőven jobb nála. Nézd meg a lapnak a topicját és ott az első hsz-t. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3594) Bögre


Bögre
aktív tag

Sziasztok!
Egy E6400 -as C2D alá milyen deszkát ajánlotok 30-35ezer körül.
Extrák nem számítanak, viszont szeretném belőle majd kihajtani a szuszt. (pár hónap múlva vízzel hűteném)
Szóval szerintetek milyen lapot?

(#3595) Hack3er válasza Bögre (#3594) üzenetére


Hack3er
őstag

Az Asus P35-re épülő alaplapjaival ki tudod hajtani a prociból a szuszt. :)
Pl: P5K, P5K-C

(#3596) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Urak/hölgyek/hozzám hasonló hiperkockák, már-már oktaéderek! :DDD

ELŐRE érdeklődöm csupán.

Ezt:

DFI LANPARTY UT P35-T2R

mennyié' vágják a hátamba egy bótban'?
Valami perszonálopinijon?

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3597) Qru válasza Bögre (#3594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asus P35-ös lapjai mellet jó alternatíva még a Giga lapok amik szintén kiválló tuninglehetőséget rejtenek. :) P35-ös DS3/DS3R esetleg DS4.

#nincsbennetarcsi

(#3598) Ikka


Ikka
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem itt kellene kérdeznem, de ha valaki tudna abban segíteni, hogy milyen gépet vegyek 300K körül csak játékra annak megköszönném. :) Ami kell az 1 alaplap, 1 proci, (intel :DDD ) memória, vidkari (nvidia) és még talán 1 táp. Ha esetleg csak 1 jó alaplapot tudnátok mondani ami megbízható, nem aktív hűtéses nekem az is megfelelne. :)

(#3599) Vandit. válasza Ikka (#3598) üzenetére


Vandit.
addikt

[link]Inkább itt ;)

[Szerkesztve]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3600) Gascan


Gascan
tag

Sziasztok. AMD X2 5600+ hoz, 2x1gb ddr2 800mhz milyen alaplapot tudnátok javasolni bruttó 20 e forint körül? Nem akarok tuningolni.

[Szerkesztve]

ASUS M4A87TD/USB3, AMD X4 965 3,4GHz BE, Geil Dragon DDR3 1600 2x2GB, ATI Sapphire Toxic HD5850 1GB, SATA2 WD250GB 7200rpm 16MB, Chieftec 450W ATX

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.