Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Gyuri27 válasza barnam_ (#2849) üzenetére


Gyuri27
félisten

:O

[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#2852) Gyuri27 válasza barnam_ (#2849) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kérdés tud e hozni. De valóban. :C

Amd - Radeon - Ryzen

(#2853) barnam_ válasza Gyuri27 (#2852) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért azt lefogadom, hogy nem minden példány megy 400-as fsb-n.

(#2854) Gyuri27 válasza barnam_ (#2853) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az az igazság nekem ez nem érdekes. Mert akkor mennyi a szorzó? Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha pl: abitban egy birsalmát 10-es szórzóval 3000-ig lehet húzni akkor a dfi-ben tudjon többet.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2855) Atyka66


Atyka66
csendes tag

Szevatok!!! Bocsi hogy ide íron, de Abit IC7-G-t keresek. Ha valaki tud kérem jelezze. Thx. :O :U :U :F

Minden proci füsttel működik, akkor van baj ha ez ki is jön belőle !!!!!

(#2856) gamer_hun


gamer_hun
tag

szerintetek am2-höz milyen alaplapot érdemes venni?
Abit, meg Asus között gondolkozok.

vagy core2duo-hoz lga775 milyen alaplapot érdemes venni?
itt Gigabyte, ASUS, ABIT, MSI amit kinéztem

akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata az írjon, én nem tudok dönteni amugy ASUS nekem elég szimpi csak azt sokan írják, hogy sok hibás lapja van.
Abit meg legolcsóbb ár szerint asszem.
Gigabyte-ról nem tudok semmit, jó márka, megbízható?
Előre is köszi a válaszokat

(#2857) gamer_hun


gamer_hun
tag

Hellosztok szeretnék alaplapot venni, nem tudom jó-e a választás megbizható-e, nektek erről az alaplapról mi a véleményetek?

Asus M2N-SLI Deluxe alaplap s940 AM2
vagy
Asus M2N-E alaplap s940 AM2

mindkét alaplaphoz van 3év garancia
Kinek van ilyen, mik vele a tapasztalatok, szerintetek jó az ASUS alaplap márkában, vagy inkább vegyek mást?

Milyen márkát ajánlotok am2-höz?

(#2858) Zájec


Zájec
veterán

nekem már fájna a fejem ..,, ha ennyit kéne variálnom mint neked...


[Szerkesztve]

(#2859) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

c2d-s Intel alapokról mi a véleményetek? Megbízhatóak?

(#2860) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdvözlök mindenkit.

Az Abit AB9 Quad GT-ről kellene nekem néhány info (megbízhatóság/tuning, pozitívumok, negatívumok).
Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2861) miccur válasza Synthwave (#2860) üzenetére


miccur
aktív tag

Tuningban nagyon jó lap , megbizható, de az IDE nem az erőssége bár ez nem a lap hibája, hanem a f@.... intel-é a JM-el közössen , nekem bevált de nem birtam elvisselni néhány negativumát pl: ide, usb kezelés. :R

no comment.....

(#2862) ToxLee


ToxLee
őstag

Hali! 40ropiért tudtok egy faja kis lapot mondani? Követelményeim: quad core ready :)) Most per pill. c2d 6600 meg 2*1GB GEIL ultra fog belemenni. Előre is köhi.

(#2863) miccur válasza ToxLee (#2862) üzenetére


miccur
aktív tag

Asus p5k ! + grafit ceruza :DDD :D :R

no comment.....

(#2864) sajt89


sajt89
csendes tag

Hi!
Mit vegyek?
Abit NF-M2S vagy Asrock Alive NF6G-VSTA? abit nf-m2s hátránya nekem annyi lehet, hogy mindössze 2 mem slotos, de ezt túlélhetem. X2 brisbane menne benn, 1 giga 800as rammal.
van valakinek ilyen lapja? google nem nagyon segített, elég olcsó lapok!

(#2865) ToxLee válasza miccur (#2863) üzenetére


ToxLee
őstag

grafit ceruza? :F

(#2866) Ati0128


Ati0128
csendes tag

Sziasztok!

Új alaplapot akarok venni de nemtudom melyiket válasszam, mivel a HDD-m csak P-ATA csatlakozású, de ezért most merevlemezt nem akarok cserélni, ha nem muszály. Ami még fontos, a proci 775-ös csatolású. Az alaplap 10-20 ezer ft között legyen. :)

(#2867) miccur válasza ToxLee (#2865) üzenetére


miccur
aktív tag

Hogy ne legyen fesz ingadozás, de ha rákérdezel ill utána olvasól a topikjában akkor megérted, szerintem egy naon jó lap, stabil nem háklis :Y szerintem jól jársz vele, azt mondják hogy a Gigabyte sem rossz ,de azt nemtom mellikre mondják :F :R az apróban valaki hirdet p5k ill p5k deluxot doboz nélküli verzióban!

[Szerkesztve]

no comment.....

(#2868) ToxLee válasza miccur (#2867) üzenetére


ToxLee
őstag

Deluxot vagy simát vegyek?

(#2869) L@c@k!ng


L@c@k!ng
csendes tag

Hali

Azt szeretném megtudni, hogy melyik alaplapot válasszam a DS3 és az AB9 PRO közül a következő confighoz:

Intel Core2 Duo E6600 2.4GHz
2GB 800MHz DDR-II RAM Geil Ultra
Asus GeForce 8800GTS 320MB
250GB Seagate 7200rpm S-ATA II 16MB cache
CoolerMaster iGreen 430W
Cooler Master KKN1-GP Elite 331

Válaszotokat előre is köszönöm.

L@c@

(#2870) miccur válasza ToxLee (#2868) üzenetére


miccur
aktív tag

Ezt neked kell eldönteni ! szerintem jó a sima is , ill kérdezz rá a topikjában!

no comment.....

(#2871) miccur válasza Ati0128 (#2866) üzenetére


miccur
aktív tag

Ha nem akarsz szivni az ide csatolásal, akkor 975X chipes lapot vegyél ! csak a 10-20k-val van a bibi :( vagy NV chip de akkor tuning nem lesz a csúcson! ) bár lehet hogy késöbb, driver frissitésel még jók is lehetnek!

[Szerkesztve]

no comment.....

(#2872) Paprikás


Paprikás
csendes tag

Hali! Szeretnék egy AGP 8* alaplapot, amelyik támogatja a 800MHz-es DDR2 ramokat, tudtok ilyet mondani? Budapesten szeretném megvenni. Köszi! (én nem tudok ilyen típusú alaplapról)

Árpád, biztos jó munkás ember =I

(#2873) robyeger válasza L@c@k!ng (#2869) üzenetére


robyeger
addikt

Ha P35 chipsetes lapra nem futja, akkor a kettő közül AB9 pro-t javaslok.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2874) robyeger válasza Ati0128 (#2866) üzenetére


robyeger
addikt

pl: Asus P5LD2

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2875) robyeger válasza Paprikás (#2872) üzenetére


robyeger
addikt

Én sem tudok ilyen lapról, még AGP és DDR2 párosítással is igen ritkák, legolcsóbb képviselője a Asrock 4CoreDual-VSTA deszka, de ezek hivatalosan csak DDR2 - 667Mhz-ig kezelik a ramot.
Miért is kell neked DDR2-800Mhz támogatás? Azt tudod, hogy 400Mhz FSB proci kellene, ahhoz, hogy kihasználd a CPU felől a 800-as memóriát dupla csatornán. +mivel az AGP 8x-nak 2.1GB/sec a sávszélessége, ezért a FSB-t levonva a memóriasávszélből se kell olyan sok többlet a grafikus portnak. Nem látom értelmét annak, amit keresel. :U

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2876) BPFeri válasza L@c@k!ng (#2869) üzenetére


BPFeri
senior tag

Bár magam ellen beszélek .. de E6600 jobban muzsikál 975- ös CHIPset -el mint ez említett 965 -ös deszkákkal ezért inkább nézz vagy 975 -ös lapot ( ami persze drágább) vagy vegyél kisebb hasonlóan jól húzható procit ( E64** ) ! A két lap nagyjából egyformán jó tuninglap, dönts belátásod szerint ( én a DS3 -ra adom a voksomat ) :R

....

(#2877) feka007


feka007
nagyúr

Szevasztok! :R
Ajánljatok egy AM2-es deszkát, nem kell, hogy minden létező ficsőrt tudjon, a lényeg, hogy AM2-es csatolójú legyen, és vigye a 800-as DDR2-eseket, és ne legyen több 15 kilónál! Nem nekem kell, hanem tesóm fejleszt 9200SE-ről meg Sempron 2800+-ról :) Ilyesmire gondoltam: ASUS M2V
Köszi :R

(#2878) sajt89


sajt89
csendes tag

[link]
Ez is hasonló kérdés ehhez: [link]

(#2879) BPFeri válasza feka007 (#2877) üzenetére


BPFeri
senior tag

Ha még nem voltál itt: [link] .. esetleg nézz körül ! :R

....

(#2880) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem: milyen alaplapot tudnátok ajánlani egy AMD Athlon 64 X2 3800+ procihoz és 7600GT videókártyához? A tápegység valószínűleg egy 350W-os FSP lenne (remélem elég a 350W-os). 1GB DDR2 800MHz RAM-ot raknék bele.
Max. 20 ezer Ft-ért, de inkább kevesebbért... Olyan alaplapot szeretnék, ami nem túl drága, de megfelel a mai követelményeknek, ha később fejleszteni szeretnék... Van ilyen? :F
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Sk8erPeter

(#2881) kicsitomi88 válasza Sk8erPeter (#2880) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Abit KN9s v Ultra,

[Szerkesztve]

90 87.5 87.8 87.5

(#2882) L@c@k!ng


L@c@k!ng
csendes tag

Hali

Na nézelődtem 975-ös alaplapok között. Hát igen az ár.
Egy jó árfekvésűt talátam, tesztekben viszonylag jókat írtak róla. Ez az alaplap az Abit AW9D . Nektek mi a véleményetek róla? (Engem nagyjából meggyőzött, de még nem vagyok teljesen biztos.)

Válaszotokat előre is köszönöm!

L@c@

(#2883) Synthwave válasza miccur (#2861) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...Nem szereti az IDE-eszközöket? Mondjuk nekem csak a DVD-íróm az. Vagy az épp elég? ;] Mit értesz USB-kezelési problémák alatt?
:R

[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2884) 7600GT válasza L@c@k!ng (#2882) üzenetére


7600GT
senior tag

Szerintem egy P5W DH Deluxe-al jobba jársz. 36k
Ha van rá keret.
Én spec max 25k adok ki egy alaplapért.

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#2885) L@c@k!ng


L@c@k!ng
csendes tag

Hát az a baj nincs rá keret. Ha nem ezt veszem akkor DS3-at.
(Ahol rendelem a gépet a P5W DH Deluxe 42k a AW9D 32k)
Amugy nincs semmi extra igényem, csak jó ára legyen, megbízható legyen és miden alkatrész rendesen fusson vele. Tuning másodlagos.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

L@c@

(#2886) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg lenne még egy kérdésem (lehet, hogy láma, de én nem tudom): az Abit AB9 Quad GT oldalán azt láttam, hogy csak 1066-os FSB-t támogat, míg az én D805-ös Pentiumom (ez lenne benne) csak 533-as FSB-t tud. Előfordulhat, hogy a procim nem megy az alaplapban vagy esetleg valami nem úgy működik, ahogy kellene (kompatíbilitási gondok)?Ez NAGYON fontos lenne!
Előre is köszönöm a segítségeteket.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2887) kem válasza Synthwave (#2886) üzenetére


kem
addikt

533*2=1066MHz
a két érték ugyanarra a sebességre utal, csak az fsb alatt értenek az emberek mást néha, és nem tudják, hogy meg kell-e szorozni 2-vel, vagy sem.

Köszi!

(#2888) kem válasza kem (#2887) üzenetére


kem
addikt

Bocsánat, hülyeséget írtam.
A legújabb inteleknek lehet 1066MHz az FSB-jük, vagyis 2x annyi mint a tiédnak.
De itt egy kompatibilitási lista:[link]
Ezen ugyan nem látom a procidat, de szerintem mennie kell benne.

Köszi!

(#2889) robyeger válasza L@c@k!ng (#2882) üzenetére


robyeger
addikt

Ha nem kell Crossfire, akkor én a helyedbe inkább P35 chipsetes deszkát választanám, ha pedig olcsó kell akkor 965P-t.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2890) robyeger válasza Synthwave (#2886) üzenetére


robyeger
addikt

működik, itt ellenőrizheted: [link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2891) Synthwave válasza kem (#2888) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi. Ismét. ;)
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2892) Synthwave válasza robyeger (#2890) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

És neked is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2893) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gigabyte p965 S3 ??????

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#2894) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok úgy néz ki cserélik gariba az AN9 fatalitimet dehát nincs a boltban, milyen hasonló lapot tudnátok mondani(most egy kn9s van dehát aszemélyszerint csak szívok vele uhogy azt ne nagyon ajánlgassátok:)) ) ? esetleg vmilyen asus-t pl

(#2895) kicsitomi88 válasza wilkyx (#2894) üzenetére


kicsitomi88
őstag

KN9s? Miert szivsz vele? M2N be vannak jok is ha olyat veszel amiben nincs nagyon lefogva az adhato Volt mennyisege.
[link]
[link]

90 87.5 87.8 87.5

(#2896) wilkyx válasza kicsitomi88 (#2895) üzenetére


wilkyx
tag

Nekem nem akar nagyon jól működni együtt a szett, anno azt hittem az an9fataliti után(az 286x10.5öt vitt a 4000+os brisbanennel) most megnézem hol a vége a procinak, ezzel meg a 280as fsb is necces néha... inkább a 270 a stabil, jól kifogtam... vagy valamire még nem jöttem rá...

(#2897) Kuvik


Kuvik
tag

Sziasztok!

nekem valami olyan lap kellene, ami ezeknek a kritériumoknak megfelel:

775-ös proci foglalat.
2 ide csatorna, 4 sata
4db ddr2-es 800-as memóriabank.. (4gigáig lehessen bővíteni)
ne legyen integrált vidkari
jó lenne ha valami fullosabb 7.1-es hangkártya is lenne rajta.

és a legfontosabb!!!
olcsóér' legyen! :)
valami asrock csoda teljesen jó lenne, de nem találtam olyat ebből a márkából ami megfelelne a fenti paramétereknek.

jöhetnek árak, linkek....

előre is köszi!


[Szerkesztve]

(#2898) korcsi válasza Gyuri27 (#2842) üzenetére


korcsi
veterán

Szia!

Köcce, de ez AMD-s.
Linux futna rajta, ezért fontos a chipset.
De most olvastam jó az Intel is, talán. Alapvető kérdés:
Van olyan integrált video megoldás ami igazi kétfejes cucc (2 analóg cuccot tud egyidőben meghajtani)? Nálam TV meg LCD D-sub csatin.

Előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#2899) robyeger válasza Kuvik (#2897) üzenetére


robyeger
addikt

eléggé egyedi igényeid vannak, de íme: Asus P5N32-SLI SE Deluxe
amúgy ha elég az 5.1 hang is, akkor akadnak ennél olcsóbbak is: Asus P5N-E SLI
(Abit, Gigabyte és MSI-ben is léteznek hasonlók)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#2900) Pyriel


Pyriel
tag

Sziasztok!

AM2-re szeretnék váltani, és ehhez keresek egy jó alaplapot. A pénz nem mondom, hogy nem számít, de jó minőséget akarok. Két deszkát már kinéztem, de dönteni nem tudtam még. Ezek:

ASUS M2N32 Deluxe
Abit AN9 Fata1ty 32x

Melyik lenne jobb vétel? A SLI, a CF, a WiFi nekem felesleges cuccok. Ha tudtok tippet adni, vagy más ötletetek volna deszkára, azt nagyon szívesen és köszönettel fogadom!

Üdv!

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.