Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) mleslie


mleslie
tag

Sziasztok!

Milyen alaplapot ajánlanátok Core 2 Duo proci alá, amivel tuningolni lehet, de túl sok egyéb extra (pl. 2 videokari támogatása, stb...) nem szükséges. Ugye emiatt főként az olcsóbb verziókból kéne választanom, de tanácstalan vagyok...

(#3152) eastsider válasza robyeger (#3148) üzenetére


eastsider
nagyúr

IP 35- E vs. Giga P35 - DS3 ? :F

(#3153) Gorneck válasza eastsider (#3152) üzenetére


Gorneck
titán

Nézd meg a felszereltséget és az elrendezést...amellik a nyerő azt válaszd...

Gorneck#1239

(#3154) eastsider válasza Gorneck (#3153) üzenetére


eastsider
nagyúr

Tuning = ?
És DS3 megéri a +1 az S3-hoz képest?

(#3155) eastsider válasza Gorneck (#3153) üzenetére


eastsider
nagyúr

Felépítésük majdnem teljesen ua, felszereltség alaplapi hangig és LAN-ig érdekel :D

(#3156) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Tudnátok olyan P35-ös lapot mondani, amibe nem csak 2*ddr2-es foglalat van a ddr3 mellett (,esetleg ddr3-asból se csak 2)?

Valamint:

ABIT IP35 (ebbe is csak ddr2 megy asszem) vagy ASUS P5K, CF, 4SATA/FW/GL,775/1333,iP35,eSATA (asszem ebbe sem megy ddr3) vagy MSI P35 Neo Combo-F ( de itt csak 2-2 ddr2 és ddr3 -as foglalat van)???

Thx!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3157) ESP válasza Gyuro! (#3156) üzenetére


ESP
senior tag

Nem akarok senkit sem bántani, de:
Mi a ráknak keresitek a combo-s lapokat???

Mire kifut a ddr2, ill. befut a ddr3 (elérhető sebesség/ár és a hozzá való korrekt chipset) addigra rég kijönnek olyan lapok, hogy eladhatatlan lesz az összes combo!!!

Persze a fő érv (és ezt az alaplapgyártók jól kifundálták) az ún. ''időtállóság'', de ezt baromság lenne benyelni, mert:

-a combo-féleségek még soha nem vezettek (persze vannak kivételek, de nem az informatikában) jóra

-a hw-gyártók üzletileg nézik az informatikát, velünk ellentétben csak eladni akarnak (és persze szépen-gyorsan meggazdagodni)

-ha van egy épkézláb marketinges az intelnél (aki mellesleg ért az üzletpolitikához), akkor a ddr3 felfutásakor (épp a ddr4 bejelentése előtt) kijönnek egy új (inkompatibilis) foglalattal (lsd. amd) és akkor megint csak zsebbenyúlás lesz a fő irányvonalunk

Összefoglalva, mire megvennéd a hőn áhított ddr3-as memókat (pl. addigra 2*2Gb), addig az őskövület procid egy öszvérlapban fog nyüszögni (ezt jól megmondtam :DDD ), ami pont annyit ér, mint a halottnak a csók...

Ui.: ...kereshetnél pcix 1/2 combot is, mert addigra... :DDD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#3158) Gyuro! válasza ESP (#3157) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Kössz! :P

Milyen lapot ajánlassz helyette akkor (olyan 6600 körüli proci mellé 2 giga ram egyenlőre, meg ha minden jól megy, akkor 8800 gts)???

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3159) ESP válasza Gyuro! (#3158) üzenetére


ESP
senior tag

Félre ne érts...nem akartam a kedved szegni, csak elgondolkoztam...ennyi...

Szerintem egy 6600-os alá a legjobb egy p35-ös lap...
Asus p5k/Giga ds3/ds4/abit ip35(-e)

20-30k körül már egész finom darabokat kapsz...aztán majd ha beüt a mékü veszel ddr3-ast...

Ja és annyi...ha minden jól megy...úgyis csak(!) játékra kell, ergo legyen bika a vga, a többi meg csak épphogy összeálljon

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#3160) Gyuro! válasza ESP (#3159) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Valami hasonló módon fog össze állni! :DDD
Egyébként én is ezeken vacilláltam, ha picit vissza olvasol! :DDD
Amúgy nem szegted a kedvem, köszönöm, h megosztottad a véleményed, elvégre ezért vagyunk itt! :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3161) Gyuri27 válasza ESP (#3157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy dolgot azért tartsunk szem előtt, mégpedig vannak akik 2-3-ig használnak egy deszkát.

Az amd azért váltot/vált foglalatot is mert integrált mem vezérlőt használ. Ugyhogy teljesen lényegtelen, hogy 939 v 940 tűs a cucc.


[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#3162) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3161) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Szóval? :DD
Akkor most mi az okosság vége? :DDD
Aki úgy gondolja vegye, aki nem nem? :D

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3163) Gyuri27 válasza Gyuro! (#3162) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha egy évnél tovább tervezed megtartani a lapot akkor érdemes a combo. Szerintem. :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#3164) Gyuro! válasza Gyuri27 (#3163) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Hát valahogy így tervezném, 1 évnél továbbra...!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3165) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Ti a kettő közül melyiket vennétek?

MSI rd480 Neo2-fi vs. Asus A8N-SLI Deluxe

?
A gépben valószínű, hogy ATi kártya lenne. Nem tudom ez mennyit számít, csak azért írtam, mert az MSI egy Crossfire-lap.:)

Kíváncsian várom a véleményeket!
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3166) devilx1


devilx1
csendes tag

tudnátok arről a lapról valamit mondani
Fatal1ty FP-IN9 SLI vagy asust p5b delux mejík a jobb és miért :R

(#3167) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

A P6N támogatja a 45nm-es procikat?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3168) EQMontoya válasza Gyuro! (#3167) üzenetére


EQMontoya
veterán

nem.

devilx1: az asus. kivéve, ha sli-t akarsz.

[Szerkesztve]

Same rules apply!

(#3169) Gyuro! válasza EQMontoya (#3168) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Thx!

És tényleg 2 ddr3-as vagy 4 ddr2-es memóriát lehet tenni a GIGABYTE P35C-DS3R -be?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3170) EQMontoya válasza Gyuro! (#3169) üzenetére


EQMontoya
veterán

2db ddr2 vagy 2db ddr3

Same rules apply!

(#3171) Gyuro! válasza EQMontoya (#3170) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Én is így tudtam, de nézd meg a specifikációt:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2551&ProductName=GA-P35C-DS3R

Kétlem, h elírás lenne, de én is néztem a képen, h mégis hova férne?!

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3172) greatchaos válasza Gyuro! (#3171) üzenetére


greatchaos
addikt

DDR3:
2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 4 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 1333/1066/800 MHz memory modules
DDR2:
4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory(Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 1066*/800/667 MHz memory modules


a képről megy egyértelműen kiderül, mert 6 ram slot van rajta

4 ddr2 vs 2 ddr3

(#3173) EQMontoya válasza Gyuro! (#3171) üzenetére


EQMontoya
veterán

öhhh, jogos, mert hogy 6db slot van, amiből 2 ddr3 és 4db ddr2, én néztem el. sry.

Same rules apply!

(#3174) Gyuro! válasza EQMontoya (#3173) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Semmi gond, nekem se volt egyértelmű, azért néztem utána, legalább nem keltünk fel hiába! :DD
Egyébként kicsit zavaró volt a képen is, h 3-3-ra van osztva a szlot! Tehették volna egymás mellé amik össze tartoznak (pl, 4-2) ...! De a lényeg a lényeg!

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3175) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

A sima P5K meg crossfire-ös?

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=534&l4=0&model=1637&modelmenu=2

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3176) Gyuro!


Gyuro!
aktív tag

Egyébként érdemes P35-ös lapot venni?
Személy szerint, amikor építeném, akkor hosszú távra tenném, szal ezért talán megvenném, viszont tesztben semmi előnye sincs, talán az újabb procikkal lesz, vagy ha olcsóbb lesz a ddr3 ?! De még ezeknek a lapoknak nem is tudni a tuningpotenciálját!
Nektek mi a véleményetek?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3177) robyeger válasza Gyuro! (#3176) üzenetére


robyeger
addikt

Az 1066FSB procik tuningjához elegendő a 965 és 975 chipset is, tehát akinek ilyen deszkája van annak nem éri meg cserélni, viszont aki valami más regebbiről most szeretne váltani mindenképp P35 chipest érdemes vennie, mert alig drágább a 965-től és időtállósága sokkal jobb; igéret a 45nm proci támogatásra, 1333FSB (E6x50) procik tuningjához már szükséges minimum.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3178) danee91 válasza Gyuro! (#3176) üzenetére


danee91
senior tag

A gond csak annyi, h a DDR3-as ramokat támogató P35-ös lapokba még nagyon nem kapni ramot, v. csak irreális összegért(azért mondom a DDR3-ast, mert időtállóságról beszélünk).
DDR2-est támogató lapba van ram, de később meg nem megy bele DDR3. Ami mind2-t támogatja(hibrid), hát azokról még nem hallottam nagyon semmit.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#3179) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DD
Up to 3165. hsz. pls! :R
:DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3180) woci


woci
csendes tag

Sziasztok!

AM2 alaplap vásárlásra adtam a fejemet,a kiszemelt áldozat:Asus M2N-E SLI.
Tudnátok-e ebben az árkategóriában (18-20k) valami alternatívát ajánlani?
Ami miatt az Asus szimpatikus (tehát számomra alpvető feltétel):
-2 PATA csati (4 IDE eszköz)
-min. 2 PCI csati (ha több nem baj...)
-hátlapi soros (COM) plusz párhuzamos port
az SLI támogatás gyakorlatilag felesleges számomra

Előre is kösz!
Wöci

(#3181) Synthwave válasza woci (#3180) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze!:)
Abit KN9 Ultra. Nekem volt ilyen lapom és NAGYON elégedett voltam vele (nForce 570 Ultra, max. 8 GB DDRII800(ECC-s RAM-ok is!), 6 SATAII, RAID, 10 USB 2.0, 2 FireWire, Dual Gigabit LAN, 7.1 HD Audio, hőcsöves chipset-hűtés, remek tuningpotenciál, a doboza MEGPAKOLVA minden jóval, mi szem-szájnak ingere (pölö 6!db SATA-kábel, jumperelési rajz-matrica, stb.). Még akkoriban vettem, amikor 25k volt olcsóbb helyeken, az 512-es Kingmax Mars DDRII800 meg 17k...:)
De helyettem beszéljen e [link] :))


:R

[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3182) Tomcy7


Tomcy7
tag

Sziasztok! Én is nagyon vacilálok a lapok között, ugyan is szeretnék új gépet összerakni a régi 478-as helyett. A gépbe lenne 2gb ram ddr2 1066-os mivel szerintem még fölös a ddr3, egy 1333-as c2d, 8800gts, csak nem tudom milyen deszka kellene alá?! Tesztet még csak a GB-s p35-ről olvastam a többi gyártóról nem láttam még. Szerintetek melyik lenne a megfelelő választál? Természetesen szét lesz tuningolva a gép, szóval olyan lap kellene ami bírja, és normális hűtése van a chipsetnek. Köszi! :R

(#3183) Synthwave válasza Tomcy7 (#3182) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hali.

Abit AB9 Quad GT
vagy
DFI INFINITY 975X/G
vagy
DFI LANPARTY UT NF680i LT SLI-T2R
vagy
DFI INFINITY P965 Dark
de leginkább
DFI LANPARTY X38-T3R

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3184) Gyuro! válasza robyeger (#3177) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Köszönöm!
Régiről váltanék, azért gondoltam rá! A procit még nem tudom, h 1066-os vagy 1333-as lesz...!

Danee: P35-ből csakis hibridet vennék, olyat néztem, amibe 4*ddr2-es vagy 2*ddr3-as megy bele! Most én sem akarnék bele ddr3-ast, azt csak későbbre gondoltam, ha olcsóbb lesz és jobban kihasznált!

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3185) ChromeX


ChromeX
addikt

hali szeretnék venni új lapot viszont ilyen téren nem vagyok nagyon járatos olyan kéne ami am2 socketes, pci-expresses, és az lehetséges lenne valamelyiknél, hogy egy sata2 és ata vinyót is tudjak használni mert van egy új samsung ataás vinyóm és nem akarok megválni tőle. thx

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#3186) Tomcy7 válasza Synthwave (#3183) üzenetére


Tomcy7
tag

DFI lapot nem veszek, ez az abit meg nem P35-ös ha jól olvasom a leirását! :DDD

(#3187) VidraX


VidraX
csendes tag

Hali!

Új gép vásárlása elött állok és szükségem lenne mérhetetlen bölcsességetekre :R
Nem találtam olyan topicot ahol mindent egybe meg lehet kérdezni ezért itt teszem fel az összeset (lesz alaplapos is:DDD )

a terv a következő

proci
E4300

alaplap

Asus P5B vagy Giga 965 DS3 ? kb egy árban vannak
a prociból a maxot akarom kihozni fesz emelés nélkül szal lesz tuning de nem ilyen 400+FSB :DDD
szerk: ja és ezekbe a lapokba bele lehet valahogy varázsolni a 4 magos procikat?

2x1G 800MHZ RAM
Kingston vagy Kingmax :F
a Kingston drágább egy négyessel. Miben tudhat többet?

kösz a helpet előre is :R

[Szerkesztve]

(#3188) Gyuro! válasza VidraX (#3187) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Sztem alaplap mind1, mindkettő jó, talán inkább a Gigát vedd! Nézd meg a honlapjukat és dönts, h milyen csatlakozók kellenek!
Intel® Quad-core CPU Ready mind a 2, de csak a 65 nm-es megy bele! A 45 nm-esek már nem fognak!
A ramokat nem vágom annyira, de sztem elég a kingmax, az is jó márka, a kingston mégjobb, de nem tudom, h ott csak a márkért kellene +4k -val többet fizetned?!

[Szerkesztve]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3189) VidraX


VidraX
csendes tag

Akkor lehet hogy jobban megérné egy P35ös alaplap?

(#3190) Gyuro! válasza VidraX (#3189) üzenetére


Gyuro!
aktív tag

Attól függ, ha ezt a procit akarod inkább tuningolni, akkor elegek ezek a lapok!
Ha inkább hosszú távra tervezel (és talán nem olyan lényeges a tuning), akkor sztem P35!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét!

(#3191) ChromeX válasza ChromeX (#3185) üzenetére


ChromeX
addikt

GIGABYTE - GA-MA69G-S3H, ez mennyire lenne jó választás?

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#3192) Synthwave válasza Tomcy7 (#3186) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, az Abit csak 1066-os FSB-t támogat, meg p965 chipset. De jó lap.
Mér' nem vesző' DÉEFÍT?
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3193) Tomcy7 válasza Synthwave (#3192) üzenetére


Tomcy7
tag

Tudom, hogy jo az Abit, nekem jelenleg is az van(is7) és hát az amit kibírt nálam, le a kalappal! A déefít :) nem is tudom, annyira nem szimpatikus :DDD (tudom ez a legszarabb érv egy teljesitményorientált világban, de ez van). Meg olyan lapot akarok ami alapból támogatja az 1066-os ddr2-t. Végül is ez még ráér egy kicsit, mert még 3hét mire hazaérek japánból utánna meg műtét, szóval min 1,5-2hónap még mire meg szeretém venni. Remélem addigra már letisztulnak az erőviszonyok és több összehasonlitó teszt lesz.
Sőt az is lehet hogy ddr3-asat veszek, bár ahhoz meg mocskos drága a ram. :O :O

(#3194) Gyuri27 válasza Synthwave (#3192) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem egy kategória a kettő. ;)
Atinak is vannak p35-s deszkái pl [link], [link] már csak jó tesztek kellenének.

Amd - Radeon - Ryzen

(#3195) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Havernak állítok össze egy gépet, de még nem tudni h c2d vagy am2 lessz-e. De mind2-höz kéne ajánlatni vmi stabil jó kis lapot, remélem vki tud segíteni! 2x1gb 800as samsungot és 6000+/E6300-as procit kéne elvinnie jo hosszu távon olyan maximum 30ezer magasságban! Ötletek? :R Én AM2 esetében MSI K9N Platinumra gondoltam! (SLI nem szükséges!)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#3196) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
C2D alá p965, n650i vagy p35-ös lapot ajánlotok?

"Csak úgy mondom"

(#3197) lazydog válasza Tomcy7 (#3193) üzenetére


lazydog
addikt

Az Abit-nak is vannak P35 deszkái. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#3198) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

És erről:

Sapphire Pure Crossfire PC-A9RD480

mi a véleményetek?

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3199) Tomcy7 válasza lazydog (#3197) üzenetére


Tomcy7
tag

Igen tudom, nézegettem is őket, de még nem döntöttem, remélem mire oda jutok, lesz már pár összehasonlító teszt. De ahogy nézegettem őket szerintem Ausu,Abit,Gb közül lesz a kiválasztott.
Köszi!

(#3200) robyeger válasza Csapi007 (#3196) üzenetére


robyeger
addikt

Ugyan a legujabb info szerint Asus-éknál minden 1333Mhz FSB támogató deszkában (pl: 965 chipsekben is) működni fognak a 45nm processzorok. [link], azért érdemes manapság a legujabb P35 chipsetet venni, mert ezek natívan már az 1600Mhz FSBt is támogatják, míg a 965 csak a 1333Mhz-t, ami tuningban kimutatkozhat.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.