Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) bnss válasza j.bravo (#2100) üzenetére


bnss
veterán

Egy próbát megér itt: [link], vagy pedig itt: [link] :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2102) Salvador20


Salvador20
őstag

Sziasztok,készülök új alaplapot venni és nem tudok dönteni 2 közül: az egyik az ASUS P5N32-SLI Premium E6600-as Core 2 Duo-val szerelve, a másik pedig az ASUS P5W DH DELUXE ugyanezzel a procival szerelve....melyiket ajánljátok? Nem az ára számít,hanem,hogy melyik tud többet ill. melyik a jobb.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#2103) bnss válasza Salvador20 (#2102) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Gondolom tuning szempontjából szeretnél minnél jobb lapot, az adott lapok topicjainak átolvasását ajánlom! :)
P5N32-Sli topic: [link]
P5W DH Deluxe topic: [link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2104) Hack3er válasza bnss (#2103) üzenetére


Hack3er
őstag

Én még helyedbe ide is benéznék ;) :[link]

Bocs nem neked akartam címezni :B

hanem neki (#2102) Salvador20

[Szerkesztve]

(#2105) csatter


csatter
csendes tag

hello

új alaplap kéne a köv szempontoknak megfelelően kezelje a 2.4es celeron D procit és az x1600 prot is támogassa (AGP.s)
mit tudnátok ajánlani? 20 ezret akartam rászánni.

(#2106) Hack3er válasza csatter (#2105) üzenetére


Hack3er
őstag

A procid s775 vagy s478-as?

Ujjonan már elég ritka ilyen alaplaot venni, használtan találhatsz, nézz szét itt a PH! piacán, hátha találsz számodra megfelelőt.

(#2107) csatter


csatter
csendes tag

478as lapon van

(#2108) Hack3er válasza csatter (#2107) üzenetére


Hack3er
őstag

Akkor itt nézzél szét[link] ;)

(#2109) bnss válasza Hack3er (#2104) üzenetére


bnss
veterán

Semmi probléma, kösz a kiegészítést! :R

csatter: ha pécsi lennél, akkor lenne egy bolt, ahol kapnál 478-as lapot újonan! :) (AsRock vagy MSI)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2110) .Ches7er.


.Ches7er.
csendes tag

Hello!
Konfig vásárlása előtt állok és alaplap téren nem tudok dönteni.. A konfig a következő lenne:
AMD Athlon64 X2 3600+
2x512 DDR2 Samsung RAM
2db GeForce 7600GS SLI-ben
160Gb Samsung SATA2-es winch.
580W-os Hiper Type-R táp

Ehhez az összeállításhoz kéne egy Dual-chaneles(RAM), SLI-s alaplap. Elsősorban játékra és a tuning is szempont, olyan 25k körül. (MSI K9N SLI, ASUS M2N-E SLI amiket eddig néztem, de nem tudok dönteni, természetesen más alternatívát is szívesen vennék)
Előre is köszi - Üdv :R

!!

(#2111) Hack3er válasza .Ches7er. (#2110) üzenetére


Hack3er
őstag

Én a Asus M2N-SLI Deluxe alaplapot ajánlanám neked, tuningolni is lehet vele SLI kompatibilis is. Itt a PH!-n laci06-nál 31000ft. Szerintem megéri 5K-val megtoldani és van egy tök jó alaplapod. ;)

(#2112) bnss válasza .Ches7er. (#2110) üzenetére


bnss
veterán

Asus M2N-SLI topic: [link]

Nem rossz választás, csak ne legyen problémád a csipszettel, panaszkodtak már páran az nF570-re! :U

Szvsz én Corsair RAM-ot vennék, azzal a levalószínűbb a DC. :B

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2113) Creaft


Creaft
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Most vennék gépet és a legfontosabb részénél az alaplap kiválasztásánál kérnék segítséget! E6300 menne bele, és nem az ára számít hanem hogy stabil, megbizható, és jól tuningolható legyen ja és ha lehet akkor ajánljatok hozzá megfelelő tuningramokat is!

Köszi!

(#2114) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!!!
Azt szeretnem kerdezni hogy a Gigabyte K8VT890-9 15000FT-ert megeri megvenni vagyis egy jó lap????[link]

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#2115) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Háj!

Úgy néz ki, hogy elviszik az alaplapom procival, és most nagyon nemtom, hogy mit vegyek helyettük. Olyan alaplap kellene, amihez nem kell ramot cserélnem, mert ha már váltok DDR2-re,akkor 800-asat veszek, az meg megint jó kis pénz. A lapra meg a procira olyan 50k szántam. Lehet Intel vagy AMD, most éppen nem vagyok fataikus egyik irányba sem. :DDD Köszi! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2116) építő


építő
csendes tag

UP!
- GA-M51GM-S2G
- GA-M55PLUS - S3G

(#2117) BioNiCMaN válasza építő (#2116) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Valaki érti?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2118) Quentin Ruby válasza BioNiCMaN (#2115) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

használt konfig ok,vagy csak új?
alaplap új lenne és egy használt 1-2 hónapos proci

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2119) BioNiCMaN válasza Quentin Ruby (#2118) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Csak új, asszem... :U Mit ajánlanál?

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2120) Quentin Ruby válasza BioNiCMaN (#2119) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

mondjuk egy dfi ultra lap(30.000ft) és egy mondjuk egy ilyen [link]

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#2121) BioNiCMaN válasza Quentin Ruby (#2120) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Akor inkább egy dfi ultra meg egy ilyen: [link] :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2122) Hack3er


Hack3er
őstag

Én is ajánlom mindeninek a DFI Ultra-D, nagyon fain alaplap, nekem is ilyen van. :C

(#2123) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Hali!

Szerintetek melyik lapot érné meg nekem jobban venni: Core 2 Duo E6300 alá?
ASUS P5B Deluxe vagy DFI Infinity 975X/G legyen? Minél jobb összeállítást szeretnék a proci tuning véget...
THX a segítséget előre is :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2124) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

személy szerint jobban húzok az ASUS felé... :)) Mindig is ASUS lapjaim voltak :DD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2125) bnss válasza Nyugdíjas (#2123) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

A DFI azért mégiscsak DFI, ezzel természetesen nem azt akarom modnai, h ez az Asus deszka rossz lenne, inkább azt, h amelyikre van elég anyagi fedezeted.

Asus P5B Deluxe topic: [link], bővebb infókat ott kapsz róla! ;)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2126) bnss válasza bnss (#2125) üzenetére


bnss
veterán

Kimaradt a DFI topic: [link] :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2127) Wolfy_


Wolfy_
tag

hello
en igazabol egy konkret laprol szeretnek velemenyeket kerni, remelem nagyon nem log ki a topic temajabol. :)
szoval az Asus P5VDC-X nevu alaplapjarol lenne szo. azert neztem ki ezt, mert belemegy DDR es DDR2 memoria es AGP-s es PCIe-s vga is (igaz ez utobbi csak 4x-es savszellen uzemel), ami azert lenne jo, mert igy most csak alaplapot es procit kene vennem, memoriat es vidkartyat raernek kesobb.
szoval van valakinek pzitiv/negativ tapasztalata a lappal kapcsolatban? pl a 4x-es PCIe tema mennyire fogja meg, ha majd olyan kartyat akarok beletenni? de johet barmi mas is, a neten egyelore nem talaltam semmi ilyet. :(
koszi elore is!

(#2128) bnss válasza Wolfy_ (#2127) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Nem ismerem ezt a lapot, de az Asrock is kínál ilyen hybrid megoldású lapot, nézd meg azt is, nemrég esett róla szó ebben a topicban! Árban kb. ugyanebben a kategóriában van! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2129) Hack3er válasza bnss (#2126) üzenetére


Hack3er
őstag

Helyezsbitek, amit te linkeltél be az már megtelt.
Itt az uj[link]

(#2130) Wolfy_ válasza bnss (#2128) üzenetére


Wolfy_
tag

igen, neztem az azzal kapcsolatos hozzaszolasokat, de tapasztalat sajna ott sem volt. mert tenyleg vonzonak tunik, de azert csak olvasnek valamit rola, mert egy kis felelem van bennem az ''oszver'' megoldas miatt.
meg azert megprobalok keresni valamit, legalabb a chipsetrol (mert az kozos a ket lapon), de ha esetleg erre keveredik valaki, akinek van tapasztalata, akkor ne tartsa magaban! :)

(#2131) Nyugdíjas válasza bnss (#2126) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Bocs a késői válaszért... :)) Kicsit elfelejtettem a topicot nézegetni a napokban,de THX a választ,utánanézegetek... :R

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2132) bnss válasza Nyugdíjas (#2131) üzenetére


bnss
veterán

Nem kell bocsánatot kérni, hisz nem én akarok ilyen lapot venni! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2133) taltos


taltos
senior tag

Hali!

s939 alaplap, minden raides ficsőr, integrált videókártya nélkül, DDR1-es ramokat használó, maximum ideiglenes célokra int. hangkártyát tartalmazó, lehetőleg pcie videókártyát kezelő stabil, minnél olcsóbb alaplapot mit tudtok ajánlani?

Ha többet írtok az sem baj, nem biztos, hogy lesz a boltban hétfőn. :)

(#2134) morp válasza taltos (#2133) üzenetére


morp
aktív tag

itt [link] nf4 ultra-s biostar lap 15k

(#2135) morp


morp
aktív tag

én meg ezek közt vívódom: abit an8 sli v. dfi lanparty ut nf4 ultra-d esetleg egy abit kn8 ultra?

(#2136) djtoomi válasza morp (#2135) üzenetére


djtoomi
addikt

Szerintem az abit-ot ejtsd ki.Mármint a kn8 ultra-t.vagy an8 sli vagy dfi.én a dfi-re szavazok

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2137) BioNiCMaN válasza morp (#2135) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Egyértelműen DFI. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#2138) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok !

Alaplapot szeretnék venni, max 15 ezer forintot akarok rászánni. Nekem régebben ASUS volt, ezért gondoltam most is arra, mégpedig a K8N-re.

Abszolute játékra kellene, semmi extra, semmi renderelés, semmi meló.

Ki milyen tanácsot tudna adni, hogy akkor milyet válasszak és mennyiért ?

Előre köszi, üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#2139) Fasten


Fasten
tag

Sehol senki? : )

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#2140) csongi


csongi
veterán

Abit IL9 Pro Egy ilyen lapot néztem ki. Egy d805 alá gondoltam. Mi a véleményetek?
Milyet érdemes ez alá a proci alá tenni?

(#2141) csongi válasza Fasten (#2138) üzenetére


csongi
veterán

Abit KN8 Ultra. Nekem ilyen lapom van. Megy rendesen, a tuningot is stabilan tartja. most a 3000+ proci megy 3500+ ként. 1.4V-on.Használtan egy ilyen lapot, 15K körül meg lehet szerezni szerintem.

(#2142) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Valaki tudna tapasztalatot mondani errő az alaplapról: ABIT NF-M2 nView
kép: [kép]
itt található: [link]

(#2143) Debilon


Debilon
addikt

Hali!

kinek milyen ötlete van 15-20k-s kategóriában

AM2 foglalat, SLI nem kell/nem is lesz..stabil működés, esetleg kisebb tuning.os lapra?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#2144) lazydog válasza S. Szabi (#2142) üzenetére


lazydog
addikt

Vedd meg nyugodtan ezt a lapot, nem fogsz csalódni benne.
Ha AM2 lapot szeretnék, ezt választanám. Kiváló HTPC-nek, de játékhoz is alkalmas, mert az integrált VGA ellenére jól húzható.
Teszt: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2145) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, egy kérdésem lenne: van 2 alaplap, és nemtudom melyiket vegyem, mert egy árban vannak, és kb egy teljesítményeket.

-ASUS A8N-E
-Abit KN8 Ultra

kérnék véleményeket, hogy ki melyiket ajánlaná, és érveljen is léccke...


köszi :))

(#2146) Mops


Mops
tag

Sziasztok!

Egy Core 2 Duo E6300 mellé keresek alaplapot 30e Ft alatt.
Átlagos tuning mellett használnám (2*512Mb Adata ddr2/800 lesz még a lapban). Ezek merültek fel:

-P5N-E SLI [link] , [link] , [link] - ez nagyjából 28e lenne. Az SLI-re nincs szükségem. Az nf650i chipset-es alaplapokról mi a véleményetek?

-Abit AB9 - szintén 28e Ft

-Gigabyte DS3 - 30e Ft-ért

Várom a tanácsokat

Előre is köszönöm :R

(#2147) csongi válasza RockHaRD (#2145) üzenetére


csongi
veterán

#2141 :DDD

(#2148) szuszinho


szuszinho
őstag

sziasztok!

ilyet procihoz: Core 2 Duo E6300. milyet lapot vegyek? ASUS P5B, ASUS P5B-E, ASUS P5B-E PLUS. ezekre gondoltam. (sőt még a ramokon is gondolkodom, meg a video karin is. játszani nem nagyon szoktam. a gépet 200k-ból kell kihoznom) ja, és tuningolni is szeretném.
a segítségeket előre is köszi!

(#2149) bnss válasza Debilon (#2143) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Talán az Abit KN9-es lap, [link] vagy esetleg ennek nF550-es csipszetes változata, szvsz inkább a nF4-es! :)

szuszinho: a legjobb választás a P5B Deluxe lenne, ha a P5B-s szériához ragaszkodsz, de ez 43-45k körül mozog! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2150) szuszinho válasza bnss (#2149) üzenetére


szuszinho
őstag

azt hittem ez a széria az, ami nagyon jó. de mi jöhet akkor még szóba?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.