Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Milyen AM2-es lapot ajánlotok 18k-s értékhatárig? NF570 miben tud többet, mint a 550?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3452) Gyuri27 válasza CséZé (#3450) üzenetére


Gyuri27
félisten

ha nem sürge akkor megéri várni
ha hosszú távra tervezel (2-3 év,) akkor ráadasul majd egy ddr2/dd3 combót lesz érdemes keresni
szerintem

Amd - Radeon - Ryzen

(#3453) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem, hogy az alábbi lapok közül melyik éri meg a legjobban ár/teljesítmény/tuning arányban?
[link]
[link]
[link]
[link]
Pls segítsetek! :R

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3454) MZsoltee válasza Rambovits (#3453) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szerintem

965 DS3(olcsó jó tuning lap)>P5KC(ddr2 és ddr3)=P35-DS3P(olcsón p35)>P5B Deluxeszeritenm nem éri meg most ilyent ennyiért venni!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#3455) Rambovits válasza MZsoltee (#3454) üzenetére


Rambovits
senior tag

Thx! Emellett döntöttem:) GIGABYTE - GA-965P-DS3
amugy jelenleg igy néz ki a konfigom:)
INTEL - Core2 Duo E2160 1,80GHz 775 BOX 19201 Ft
GIGABYTE - GA-965P-DS3 20463 Ft
GEIL - Value 1024Mb DDR2 800Mhz KIT 12733 Ft
GEIL - Value 1024Mb DDR2 800Mhz KIT 12733 fT
VGA?
AEROCOOL - AeroEngine II-BBP Jr Fekete 16261 Ft
CHIEFTEC - GPS-400AA 11099 Ft
LOGITECH - Classic Keyboard HU 2880 Ft
GENIUS - NetScroll 100 USB Silver 1549 Ft
NEC - AD-7173S Fekete SATA 7537 Ft



Mint látjátok még a vga kérdéses de vszinü egy x1950pro lessz ha jol emlékszem :DDD


Mod: és még a vinyo is :S

[Szerkesztve]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#3456) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

És erről

Abit Fatal1ty F-I90HD

a lapról mi a közvélemény??

Nos, urak/hölgyek/hímnősök?:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3457) FireKeeper válasza Rambovits (#3455) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

vinyónak jó seagate 7200.10 320G mondjuk vagy wd caviar.
a ramot mondtam hogy cseréld ki, ne két 1 gigás kitet (vagyis négy darab 512MB-os modult) hanem 2 gigás kitet vagy 2x1 gigás modult vegyél :W hidd el jobban jársz

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#3458) Teng


Teng
aktív tag

Gigabyte GA-P35-DQ6 vagy Asus P5K Deluxe melyik a jobb választás alaplap téren? és miért...?

(#3459) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Érdemes megvenni ezen alaplapot?[link]
Mert most még AGP-s vagyok(nincs pénzem átt álni PCI-E-re), de lapom a Pentium Dual core procit tudja kezelni(max) ez meg már elég jol kezeli az ujjab procikat is?
Elöre is kösz :R

WOT: kissio

(#3460) robyeger válasza Dr.Én (#3459) üzenetére


robyeger
addikt

mivel Aprilis végén lejárt a VIA-nak az Intelel kötött licensz engedélye a processzor busz használatra, ezért már nem gyártanak VIA chipsetes Intel platformos deszkákat, ha szerencséd van még találhatsz elfekvőben valamelyik boltban ilyen deszkát vagy keresel használtan. Másik alternatíva az Intel 865 chipkészlet, pl: Asrock ConRoe865GV

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3461) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Up to 3456.hsz.

:U:U:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3462) robyeger válasza Synthwave (#3461) üzenetére


robyeger
addikt

[link] mire kellene?, mert ha van külön VGA karid és tuningolni is akarsz, akkor jobb választás egy olyan deszka amin nincs integrált VGA vezérlő
Teng-nek: Mind2 jó tuning lap, apróságok; hogy a Gigánál tudtommal nem lehet processzor szorzót állítani és macerás a memóriaidőzítés állíthatósága a BIOSban.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3463) Synthwave válasza robyeger (#3462) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát...külön VGA-m most nincs (bye-bye 7900GS...:W:W)... :O
Egyébként tuning csak egy pici (nem akarom szénné húzni).
Meg viszonylag időt álló, mert megy benne a négymagos Intel, s később meg úgyis azt szerválnék bele a Cerka helyett (jó tudom, vannak más ilyen lapok is...:) ).
És Fatal1ty. :B IGEN! KÖVEZZETEK MEG! :DDD

Az Abit Fatal1ty F-I90HD -be egyébként belemegy Celeron proci is (D331, 533 FSB)) (jó, lehet, hogy hülye kérdés, de az Abit oldalán nem írták, a compatibility-list-ben is csak egy Cerkát írtak, az meg nem D331)??

[Ezt a kérdést a másik topikban is feltettem, de tekintettel arra, hogy az eléggé le van halva, gondoltam, itt gyorsabban választ kaphatok.]

Eléggé fontos lenne. Előre is köszi.
:R



[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3464) hehehehe


hehehehe
tag

sziasztok,
egy kis segitseg kene a valasztasban

ASUS p5n32-e sli vagy esetleg gigabyte p35-ds3(R vagy P) vagy ezek helyett tudtok valamit ajanlani?

asusnal teccik a 2 gigabites halo, meg hogy eleg sok mindent tud, tobbinel viszont van e-sata amit aktivan hasznalnek majd kesobb szal jol johet...ti melyiket vennetek?

a kerdes egy kicsit maskeppen: nvidia680i vagy p35?

[Szerkesztve]

(#3465) robyeger válasza Synthwave (#3463) üzenetére


robyeger
addikt

válaszoltam a másik topicban. Amúgy lehet hogy egy Gigabyte G33 chipes deszkával jobban jársz, mert nem drágább és kezeli a 1333FSB új procikat is, ugyan grafikában valamivel gyengébb, de ha komolyabb játékra kell akkor majd veszel bele videó karit.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3466) Vandit.


Vandit.
addikt

Erről a lapról mi a véleményetek?[link]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#3467) robyeger válasza hehehehe (#3464) üzenetére


robyeger
addikt

ha nem 2db VGA karis SLI-re rendszerre kell a lap, akkor mindenképp a P35 chipset a nyerő. Tuningban majdnem mind1, konkurens lapok is jók Abit IP35, Asus P5K, a többi ficsőrt pedig majd eldöntöd magad. (az ESATA-t én is fontosnak tartom)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3468) Teng


Teng
aktív tag

Gigabyte GA-P35-DQ6 vagy Asus P5K Deluxe melyik a jobb választás alaplap téren? és miért...?

(#3469) Bagira01


Bagira01
veterán

Gigabyte p35-ds3, asus p5k és p5kc. Melyik a legjobb választás kemény tuninghoz?

[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3470) Gorneck válasza Bagira01 (#3469) üzenetére


Gorneck
titán

Már vagy 100 helyen tetted fel ezt a kérdést...és már párszor kaptál is választ...

Azt válaszd amelyik kellően felszerelt az igényeidnek és aminek megfelel az elrendezése...

Szerk szerk miatt: Procit és ramot is cserélsz, hogy kemény tuningról beszélsz?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#3471) Gorneck válasza Teng (#3468) üzenetére


Gorneck
titán

Egyikse jó választás...kistesók uazt tudják...a rászerelt cuccok nagyrészét ki se használja az ember, akkor meg minek 40-50k egy lapért... :U :F

Gorneck#1239

(#3472) Bagira01 válasza Gorneck (#3470) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem cserélek csak az e4300-nál a 100% tuningra hajtok(a procihoz képest kemény tuning :B ) Igaz hogy 100 helyen feltettem de ezek közül dönteni mindegyok kb ugyanolyan csak hogy mégis melyik megbízhatóbb egy picivel. Rossz döntést nem hozhatok mert egyik sem rossz csak mégis ér-e 4k val többet a heatpipe, stabilabb fesz mert a cf nem érdekel.


[Szerkesztve]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3473) Gorneck válasza Bagira01 (#3472) üzenetére


Gorneck
titán

4300nál sztem komoly tuningot ne várj...380-410 max szvsz...felette megy az már csoda nagy mázli..

Ds3-ba elvileg stabilabb a fesz, mint a p5k-ba...de p5k-nál ott a ceruzás mod...így kisebb lesz a fesz ingadozás...de az olyan dolog, hogy fogod és a biosba többet adsz...kb ennyi...

Szal a fentebb írtak alapján dönts...mind3 lap megéri a pénzét...ne szenvedj már...attól nem lesz jobb, ha többen azt mondják, hogy ezt vedd mikor kifogsz pl egy rossz lapot utána megy az ''anyázás''...nem ezt kellett volna még sem...
Ha megszoktad a mostani lapod, akkor vegyél gigát...könnyebb lesz az átállás is rá...

Gorneck#1239

(#3474) Teng


Teng
aktív tag

Hello

Megéri a Asus P5K és a Asus P5K Delux Közötti különbséget megfizetni vagy tök felesleges?

(#3475) Qru válasza Teng (#3474) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szükséged van a + szolgáltatásaira akkor igen. Amúgy nem, tuningban kb ugyanazt tudják.

#nincsbennetarcsi

(#3476) Teng válasza Qru (#3475) üzenetére


Teng
aktív tag

jah tuningban nincs sok különbség azt láttam. A wifi AP egyálltalán nem érdkel... én csak arra lennék kíváncsi megére +20ezret 8feszkostabilizátor künyü a cpu körül és még ''Uses 100% All High-quality Conductive Polymer Capacitors!'' viszont a gigabyte lapocska a elméletileg még stabilibabb GA-P35-DQ6... végtére is a pénz megvan rá csak a rédés mi éri meg jobban... és most a 3adik Asus lapom van ezzel sincs semmi gond a Gigabyte ról meg hallano jót is rosszat is... a DDR3 nem érdekel szóval az kilőve Asus P5KC. Csak a kérdés hogy 20ezerrel drágább a delux de stabilabb is annyival, tehát ár teljesítményben mivel járok jobban Asus P5K Deluxe vagy a simával?

(#3477) Dr.Én válasza robyeger (#3460) üzenetére


Dr.Én
veterán

:R :R :R

WOT: kissio

(#3478) Qru válasza Teng (#3476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem Giga DS4-em van ami szintén 8feszkóstabilizálós ehhezképest a DS3 amiben csak 4-es van semmivel sem rosszabb tuningban, sőt... A Giga lapok nagyon jók mostanság én eddig csak jót hallotam róluk (bár biztos picit elfogult is vok). Asus-sal sincs semmi baj. Kondik miatt sem ér többet 20k-val. Egyrészt előbb elavul maga a chipkészlet, minthogy kihasználd a hosszabb élettartamát a hagyományos kondikhoz képest, másrészt még annyira új ez a dolog, hogy egyáltalán nem bizonyított, hogy tényleg tartósabbak-e mint a régifajta kondik. Vagy P35-DS3 vagy P5K.

Azért a +20k-ért inkább vegyél bikább vga-t de itt tuningban semmit sem nyersz igazán a drágább lappal. Esetleg fontold+ egy kombólap vételét ami DDR2 és DDR3-at is kezel. Ezzel sokkal időtálóbb lenne a konfigod... (Azt már nem is írom, hogy van ilyen Giga lap :DD )

[Szerkesztve]

#nincsbennetarcsi

(#3479) Teng válasza Qru (#3478) üzenetére


Teng
aktív tag

Rendben van kösznöm szépen a segítséget Szerintem akkor csak sima P5K lapot veszek és az elég lesz ;)

(#3480) Qru válasza Teng (#3479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó választás, nem bánod+! C2D tuning topikba majd dobj egy tuningeredményt. Kíváncsi vagyok... :)

#nincsbennetarcsi

(#3481) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Tudtok valahol 18K környékén AMD/Ati chipes AM2-es alaplapot? Lehetőleg ne integrált vga-sat. Köszi!

Üdv!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3482) Gyuri27 válasza belaazallat (#3481) üzenetére


Gyuri27
félisten

miért tiltja a vallásod?
[link] jelen pillanatban az egyik legjobb lap am2 alá :DDD
nézz be a totyikjába ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3483) belaazallat válasza Gyuri27 (#3482) üzenetére


belaazallat
addikt

fölösleges mert 2600XT- akarok venni, meg az elrendezése nem jó, a vga fölött nem férne el a vízhűző blokk a chipseten.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3484) Gyuri27 válasza belaazallat (#3483) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez nem melegszik úgy mint az nv-k, láthatod csak borda van rajta. Oda szvsz nem nagyon kell a viz. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#3485) belaazallat válasza Gyuri27 (#3484) üzenetére


belaazallat
addikt

venti nélküli gépet szeretnék, mindenen, ami melegszik passzív víz lesz, nem lesz légáram, nem lesz ami hűtse őket.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#3486) front3r


front3r
őstag

Sziasztok!

Van egy X1950Pro 512MB--os AGP-s VGA-m.
Van egy kis pénz hogy vegyek hozzá megfelelő processzort meg alaplapot és persze RAM-ot. A VGA túl új ahhoz hogy eladjam és 2 éves gari van rá.
Ezt a 2 alaplapot néztem hozzá, és nem tudom hogy melyikből lehetne több teljesítményt kicsikarni.
[link]
[link]

Na és milyen procit ajánlotok hozzá?

Köszönöm előre is a válaszotokat!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3487) front3r válasza front3r (#3486) üzenetére


front3r
őstag

Illetve megnéztem ezt a tesztet, amint láttam az egyik Intel konfig megközelítené majd a konfigomat, de a 667Mhz-es RAM lehet nagyobb hátrány lenne a tesztben szereplő 800Mhz-es RAMoknál, de épp ezért kérdezlek titeket, hogy melyik rendszer lenne az erősebb!
[link]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3488) AMD Power


AMD Power
titán

15K-ig AM2-s alaplapot mit ajánlatok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3489) AMD Power válasza Gyuri27 (#3484) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyivel gyorsabb vagy lassabb mint az nv alaplapok?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3490) robyeger válasza front3r (#3486) üzenetére


robyeger
addikt

#3460, mivel Asrock lapok tuningban nagy élményt nem tudnak nyújtani AM2 procit javasolnék. Azon belül 65nm Birsbane magosat vegyél annyi pénzért, amennyit még nem sajnálsz rá. :)

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3491) Ragadozó válasza front3r (#3486) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Asrock-ot annyira nem javaslom, sokat szív vele az ember, mert minden rá van barkácsolva...
Valaki szerencsés persze vele...

Szerintem jobban jársz egy nf3-as S939-es lap + valami san diego procival, x2-t szerintem felesleges ide... Apróba kell keresni valami garisat...

Táp viszont erős kell...az x1950pro igényli, valami márkás 400 vagy nagyobb...

A memó meg maradhat, ha nem is tudod dualba hajtani...







[Szerkesztve]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3492) Qru válasza AMD Power (#3488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

15k környékén mennek az Asus M2N-E deszkák...

#nincsbennetarcsi

(#3493) AMD Power válasza Qru (#3492) üzenetére


AMD Power
titán

nForce 420 azok úgye?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#3494) front3r válasza robyeger (#3490) üzenetére


front3r
őstag

Miért jobb a Brisbane magos?

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#3495) Gyuri27 válasza front3r (#3494) üzenetére


Gyuri27
félisten

tuning, melegedés, fogyasztás miatt :o

Amd - Radeon - Ryzen

(#3496) Teng


Teng
aktív tag

helloka

minap kutattam és találtam egy nagy meglepetést erről kinek mi a véleménye
http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=news&cid=1&y=13731
mert a forumban vannak érdekes hozzászólások
és épp most vacilálok a giga meg az asus lap között:S

(#3497) Qru válasza AMD Power (#3493) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Asus M2N-E az NVIDIA nForce 570 Ultra chipsetes.

#nincsbennetarcsi

(#3498) Bagira01


Bagira01
veterán

Az msi p35 platinum jobb(tuning) mint az asus p5kc?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3499) robyeger válasza Bagira01 (#3498) üzenetére


robyeger
addikt

igen, az MSI a Platinumokból már nem szokott semmit kispórolni.
A P5KC deszka teljesen P5K alapokon nyugszik, még a P5K-E is magasabb kategória tuning szempontból.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#3500) Bagira01


Bagira01
veterán

Az asus vagy a gigabyte p35 lapok közül melyiken stabilabbak a feszek? Ds3 vs. p5kc

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.