Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) pisti88+ válasza korcsi (#3300) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hmmmmmmm meglestem a linkt de a lap leirásában nem láttam hogy AGP-T is fogadna :F :F :O

Pisti -(*_*)-™

(#3302) pisti88+


pisti88+
senior tag

Jo lenne tudni, mert nagyon a szívemhez nőtt ez a kis x800xtpe, meg most nincs lém egy jobbra :DDD :DDD :DDD

Pisti -(*_*)-™

(#3303) pisti88+


pisti88+
senior tag

HELP MEEEEEEEEEEEEEEEE! :O :O :O

Pisti -(*_*)-™

(#3304) nRu3 válasza pisti88+ (#3302) üzenetére


nRu3
addikt

ha nem lennél lusta 1-2 gyártonak az oldalát végignézhetnéd mik vannak és van-e közte agp-s ! tudom könyebb mást erre megkérni :D
egyébként van , ha már előbb valaki MSI-t linkelt , akkor ott is van egy model , az más kérdés lehet-e kapni Mo-n? [link] VIA chipset viszont.
Asrock [link]

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3305) pisti88+ válasza nRu3 (#3304) üzenetére


pisti88+
senior tag

Azt teszem nézem rendülletlenül!!!!! :R :R :R Arra célzol nem sok esély van rá hogy lehet ijen lapot kapni kis hazánkban?
:O :O :O

Pisti -(*_*)-™

(#3306) pisti88+ válasza nRu3 (#3304) üzenetére


pisti88+
senior tag

Am meglestem a linket köszi szépen de olyan kéne amin van PCI-X, és AGP prt is mert ha csak összejön akkor veszek jobb karit és fix nem AGPS-ET :DDD :DDD :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3307) nRu3 válasza pisti88+ (#3305) üzenetére


nRu3
addikt

na csak kiváncsiságbol megnéztem az asrock elég sok helyen van talán [link]
az MSI is van 1-2 helyen :) [link]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3308) nRu3 válasza pisti88+ (#3306) üzenetére


nRu3
addikt

a pci-x az mi is mire van?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3309) pisti88+ válasza nRu3 (#3307) üzenetére


pisti88+
senior tag

Igen ezeket a lapokat én is néztem láttam is , de nekem ojan kéne amin van AGP-IS meg PCI-E X16 CSATI is van, létezik amugy ijen?????? :O :O

Pisti -(*_*)-™

(#3310) nRu3 válasza pisti88+ (#3309) üzenetére


nRu3
addikt

nincs :( vagy az a maradék agp-s verziót nézed , vagy veszel új vga-t és pci-e lapot veszel ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3311) pisti88+ válasza nRu3 (#3310) üzenetére


pisti88+
senior tag

uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, De intelben van!!! Akkor AMDben miért nincsen? :O :O :O :O :O

Pisti -(*_*)-™

(#3312) nRu3 válasza pisti88+ (#3311) üzenetére


nRu3
addikt

az intel az intel , az amd az amd. !

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3313) Gyuri27 válasza nRu3 (#3312) üzenetére


Gyuri27
félisten

sőt az ati is amd :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#3314) pisti88+


pisti88+
senior tag

Tehát semmi esély :O :O :O :O :O :O :O

Pisti -(*_*)-™

(#3315) pisti88+


pisti88+
senior tag

Nagyon szépen köszönöm azért mindenkinek a segitséget :R :R :R :R :R :R Ne haragudjatok ha az idegeitekre mentem:) :R !

Pisti -(*_*)-™

(#3316) nRu3 válasza Gyuri27 (#3313) üzenetére


nRu3
addikt

na de most arrol em volt szó :DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#3317) Synthwave válasza pisti88+ (#3315) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Héj, te! Figyejjé' idö! :DDD

Add el aztat az X800-at és az árából vegyél mondjuk egy Inno3D 7600 GST-t (ez gyak. egy 7600 GT), amit szénné húzhatsz egy kis hűtéssel :), vagy neadjisten, hozzáraksz 3-5k-t és veszel egy 7800 GT-t (olyan 20k körül van).

;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3318) pisti88+ válasza Synthwave (#3317) üzenetére


pisti88+
senior tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ jo ez hidd el ezt is lehet huzni nem is kicsit :DDD :DDD :DDD ! Aktiv rajta a 16 pipa igy xt bios van rajta, + 500/500 a def!!! Ja és a mag birja majdnem 600ig, a memo + szintén 600ig van hitelesitve mert 1.6 ns :D ! Tehát a 7600gt hát nemtom szerintem megfogom ha nagyon akarom! Igaz mondjuk hogy az sm3-at támogat de én azt 1 jo darabig ugy sem használom!!! De azért köszi :R :R :R :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3319) pisti88+ válasza Synthwave (#3317) üzenetére


pisti88+
senior tag

Am nem naon vok Nvidia párti jobb szeressem az ATIT :DDD :DDD :DDD :DDD !!!+ Ez HIS ice q 2 vel van szerelve tehát jo a hűtés is rajta eléggé még huzva is 50 fok alatt birreg a kicsike, hangja meg nincs :P :P !!! :D

Pisti -(*_*)-™

(#3320) Daweee válasza pisti88+ (#3299) üzenetére


Daweee
őstag

És akkor mi lenne, ha 4600+ helyett Core 2 Duo-t vennél, pl egy E4300-at? Árban asszem kb egy szinten vannak, szerintem jobb, húzva meg pláne. Alaplapnak ott van az AsRock 4core Dual-VSTA-ja, DDR1-2, AGP, PCIE. De ha az AMD szimpibb, te dolgod :R

(#3321) pisti88+ válasza Daweee (#3320) üzenetére


pisti88+
senior tag

Az elgondolás maga nagyon jo csak tudod az intel nagyon drága lett am prociban azt szeressem jobban, nézem hogy a fennt említett darabot boltban 35be nyomják míg az amd-t meg 24a 4200meg 22-ért pazarolják, de szerintem ha AMD-be nem lesz akkor marad a jo öreg intel, és mivel nincs amd-be ezért marad a jo öreg intel :DDD :DDD :DDD :DDD :):):):):)

Pisti -(*_*)-™

(#3322) pisti88+ válasza Daweee (#3320) üzenetére


pisti88+
senior tag

Am látom neked is ASrock lapod van sokan szidják, de én szeretem, megbizhato olcso és müködik... :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3323) pisti88+ válasza Daweee (#3320) üzenetére


pisti88+
senior tag

Megsasoltam a fennt említett cuccokat, és hát meggyőztél :DDD :DDD :DDD

Pisti -(*_*)-™

(#3324) Daweee válasza pisti88+ (#3322) üzenetére


Daweee
őstag

igen, ugyanaz a lap mint amit ajánlottam, csak egy régebbi kiadása, és én is így darabonként vettem a gépet, ezért kellett. Amúgy én annyira nem szeretem leginkább mert tuningolni nem igen lehet vele :( Bár az E4300-at a kisebb FSB miatt valószínű valamennyire meg lehet majd rántani :)

(#3325) pisti88+ válasza Daweee (#3324) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hát én a mostani jo öreg 3.06 ost se rángattam, nem volt rá szükség, de szo ami szo megszolgálta az árát nyugdijazni akarom, be kell látni a dupla mag a 64 bit lealázta ezeket az egykor töretlen, és rendkivül bika procikat :O :O !

Pisti -(*_*)-™

(#3326) pisti88+ válasza Daweee (#3324) üzenetére


pisti88+
senior tag

Na meg ezzel a procival még valamennyi szuflát kinyomok az x800xtpe karibol, és amint összejön jöhet az x1950pro :DDD :DDD :DDD :DDD , gondolkoztam még Nvidia7950ben is de hát at ATIhoz huz kicsi szívem :D :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3327) Daweee válasza pisti88+ (#3326) üzenetére


Daweee
őstag

Nekem is X1950pro-m van, szerintem is inkább ez mint a 7950 :) Na de ez már egy másik topic

(#3328) pisti88+ válasza Daweee (#3327) üzenetére


pisti88+
senior tag

Jol beszélsz igen ez már másik topic, de most gondolkoztam ha veszek egy 775ös 3000vagy 3200as procit 2 mega chessel az gondolom sokkal erősebb lesz ennél ugye márcsak a dupla ches miatt is, vagy tévedek????Mert nem titkolom hajlok a 2 giga ram felé:) :R

Pisti -(*_*)-™

(#3329) Daweee válasza pisti88+ (#3328) üzenetére


Daweee
őstag

várj elvesztettem a fonalat most milyen 3/3,2-es prociról beszélsz? Pentium D vagy C2D? Mert mondjuk egy 3gigás penti nem lesz sokkal erősebb + cache ide vagy oda, 1 előnye a 2 mag, viszont a 3000-es C2D-k, amik sokkal sokkal erősebbek már messze nem a 20-30K-s kategória :F Egyébként meg jó dolog a 2 giga RAM, most még olcsó is, de sztem előbb vegyél egy jó procit, aztán majd jön a többi is.

(#3330) pisti88+ válasza Daweee (#3329) üzenetére


pisti88+
senior tag

Értem akkor előbb rágyúrok a prociügyletre, és utánna meglássuk mi sül ki belőle! Am igen mikor3/3,2esre gondoltam pentium d re gondoltam néztem őket, bár szerintem ezek csak az enyém feljavított változatai más maggal, és tokozással, ugyhogy igazad van teljesitményben lenne ugyan külömbség de nem átütő :R :R :R :R :R :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3331) Synthwave válasza pisti88+ (#3319) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor ezt el tudod adni 20k-ba. Hozzácsapsz még 5k-t és veszel egy 7900GS-t, ami széltében-hosszában kenterbe veri a HIS-t...
Proci: AMD Athlon64 X2 3600+ Brisbane (ezt jól meg lehet húzni) ~10k
Hűtő: Arctic-Cooling Freezer64 PRO (hogy lehessen húzni :) ) ~3k
Lap: Abit KN9 Ultra/KN9S (zsír lapok...) ~15k
RAM: 1 GB Kingmax Mars DDRII800 ~9k

Az ilyen kombó-megoldásokat (meg az ASRockot) szerintem felejtsd el!

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3332) pisti88+ válasza Synthwave (#3331) üzenetére


pisti88+
senior tag

Hát igen ezzel tisztában vagyok hogy a 7900 as széria már nagyfalat lenne, de ugye ez a kari nem is ellenük készült!!!!!! Viszont a 7600gt(alias 6600gt feljavitva más chippel) agyonveri :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD , de ez a konfig amit itt ''összedobtál'' se rossz :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Pisti -(*_*)-™

(#3333) korcsi válasza pisti88+ (#3301) üzenetére


korcsi
veterán

Talán mert nem neked válaszoltam! :W

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#3334) pisti88+ válasza korcsi (#3333) üzenetére


pisti88+
senior tag

Ne haragudj benéztem :R :R :R :R :R :R !

Pisti -(*_*)-™

(#3335) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi! Az Abit KN9 Ultránál az Asus M2N-E SLI nem stabilabb?
Ki melyik alaplapot ajánlja 20 ezer alatt AM2-foglalattal?

Sk8erPeter

(#3336) dudi


dudi
senior tag

hali! Úgy néz ki, hogy 0ft ráfizetéssel tudok szerezni giga 965-ds3-at, megéri szerintetek ráfizetni kb 6k-t hogy ds3p legyen, vagy 5k-t, hogy p35 ds3 legyen?
mert egy e4300 alatt lenne, szerintem a 965 is simán kihajtja a procit meg a ramjaim (geil value 2x1gb 800-asaim vannak)
Valamint az e4300 helyett nem lehet jó alternatíva egy e2160? Azt hallottam, hogy alap órajelen ezek eléggé gyengélkednek. Harmadrészt meg milyen rev-es a jól/jobban húzható? Mert e2160-ból intel szerint van G0 és L2 rev.

Thx

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#3337) Synthwave válasza Sk8erPeter (#3335) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ezerkétszáthuszonkettedjére is: Abit KN9 Ultra...:C

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3338) beneszilo


beneszilo
tag

hello
kb. 30k-m lenne alaplapra
melyik a jobb: asus p5k vagy giga p35 ds3p

(#3339) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok!

Két alaplap közül kellene választanom!
Jelenleg ez van: Gigaby GA-M61SME-S2 link http://www.ipon.hu/?product_id=16968
Ez lenne a másik lehetőségem: MSI K9N4 Ulatra F http://www.ipon.hu/?product_id=14627
Érdemes lecserélni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#3340) BPFeri válasza beneszilo (#3338) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szinte semmi különbség a két MOBO között.. nézd meg a deszkák speckóit, a hozzáadott ''körítést'' és tedd hozzá hogy Számodra mellik a szimpatikusabb .. és AZT vedd meg !! :R
Csalódni egyikben sem fogsz.. én a GIGA-t venném... bár kell Neked a 2 VGA csatlakozás ?? Ha nem akkor a sima DS3 v. DS3R -el válaszd !!!

[Szerkesztve]

....

(#3341) Armando_19 válasza redzsi (#3339) üzenetére


Armando_19
őstag

Én is a Gigabyte mellé voksolok. MSI alaplapokkal elég rossz élményeim voltak. Inkább csak VGA-t vennék tőlük.

(#3342) redzsi


redzsi
senior tag

És az számít valait hogy mikro atx es a Gigayte, nekem meg szimpla atx-es házam van?
Mert ha nem, akkor valószínű maradok Gigabyte-nál. :)

(#3343) BPFeri válasza redzsi (#3342) üzenetére


BPFeri
senior tag

Az max. Téged zavarhat hisz kevesebb a bővítő ( PCI ) SLOT -od a kisebb (mATX) méret miatt !! :F

....

(#3344) redzsi


redzsi
senior tag

Ja és a kérdésedre a válaszom: nem kell 2 vga csati.
Ez elmaradt :DDD

(#3345) redzsi


redzsi
senior tag

Hát akkor maradok a Gigabyte-nál. Köszönöm a segítségeteket! :R :C

(#3346) beneszilo válasza BPFeri (#3340) üzenetére


beneszilo
tag

van valami tulajdonság ami az egyik lap ellen szólhat?

(#3347) BPFeri válasza beneszilo (#3346) üzenetére


BPFeri
senior tag

Igazából ?!?! Nemtom.. mindkét MOBO -nak megvannak a hívei ( én ''Giga-s vagyok'') és mindkét lapnak megvannak a problémái is...hogy pontosan mi? Keresd fel a megfelelő topic-ot itt a PH!-n és ott választ kaphatsz kérdésedre !!! :R

[Szerkesztve]

....

(#3348) beneszilo válasza BPFeri (#3347) üzenetére


beneszilo
tag

köszi :R

(#3349) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani 15-20k között Core2 ready lapot? Ha lehet akkor beszerzési forrás megjelöléssel is lécci. Kicsi tuning jó lenne és csakis Giga-Asus-Abit lap jöhet szóba, Asrock és társai nem.
Köszi! :R

(#3350) brunzwik


brunzwik
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek milyen alaplapot vegyek egy Intel D820-as procihoz az lényeges,hogy PCIe legyen a videokártya miatt,legyen rajta E1934 -es csatlakozo,modem,lan és ha lehetséges olyan hangkártya legyen integrálva amin van optikai kimenet. Tudom ezek nagy igények,de a mostani alaplapom is ilyen,csak az a baj vele,hogy oem verzio ily tuningra nincs lehetőség a Bios-ban semmit nem lehet állitani.

A válaszokat előre is köszi.

Ja és picit láma vagyok az egészhez ezért bocs ha hülyeségeket irtam.

A számítógépem megver sakkban,de kick-box-ban én vagyok a jobb

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.