Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) up válasza Remington (#1493) üzenetére


up
senior tag

Az érdekel még, ha esetleg belefér a keretbe egy 3500+, érdemes-e meglépni mintegy +3e forintért? Hogy alakul a két proci tuningképessége?

Ugye a 3200+ alapból 2 GHz-n megy, a 3500+ 2,2-n. Az overclockers.com adatbázisa szerint a 3200+-t átlagosan 2441 Mhz-re sikerült húzni, míg a 3500+-t 2552 MHz-re. Persze ebben benne vannak a vízhűtéses megoldások is. A 3200+ aránya itt jobb, de kilóra azért a 3500+ jóval gyorsabbnak tűnik. Mire lehet számítani a gyakorlatban, az említett alaplappal és hűtéssel, megéri a 3500+? :)

(#1502) Remington válasza up (#1501) üzenetére


Remington
őstag

sztem ha fontos a tuning akkor felejtsd el a mind2-t és vegyél 3700+ san diego-t:D van benne ugye plusz 512kb cache vagyis összesen 1 mega és mennek 2.8-on de nagyon sok embernek megy 3 gigán is

amúgy nem sokat számít a +/- 200 MHz szvsz. én inkább a 3200+-t venném a maradék 3k-t meg egy jobb procihűtőre fordítanám

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1503) up válasza Remington (#1502) üzenetére


up
senior tag

A san diego tényleg szívmelengetően hangzik, még eldöntöm, megugrom-e :).
Addig is, ha maradnék a 3200+-nál, mi lenne szerinted egy 'jobb procihűtő'? Az AC-ről elég jókat olvastam.
Kösz!

(#1504) up válasza up (#1503) üzenetére


up
senior tag

Úgy tűnik, san diego 3700+ -ból ahol egyáltalán van, ott olcsóbb a dobozos, mint az oem! :Y


szerk: bocs, hogy offoltam a procival :)

[Szerkesztve]

(#1505) Remington válasza up (#1503) üzenetére


Remington
őstag

igen az ac nagyon jó hűtő annyi pénzért (kb 5k)
de mondjuk a nagyon jók az coolink u8, cooler master hyper 6+, scythe katana
sztem nevezz be egy sandy-re, megéri!

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1506) up válasza Remington (#1505) üzenetére


up
senior tag

Jó, gondolkodom, köszi a segítséget! :)

(#1507) Remington válasza up (#1506) üzenetére


Remington
őstag

igazán nincs mit:)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1508) F.B.I. válasza up (#1506) üzenetére


F.B.I.
veterán

Szia!Én elgondolkodnék egy Athlon 64 3800+ is 27 pénzért. :DD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1509) milestone válasza Calibos (#1491) üzenetére


milestone
tag

Köszi, időközben lemondtam az Asrockról, egyrészt mert kevés a ventillátor csatlakozó azon, amit kinéztem, másrészt szerintem túl új és gondolom nem kiforrottak a driverek hozzá (már régóta a kifutó modelleket veszem meg: olcsóbbak is, kiforrottabbak is, mint megjelenéskor), ill. kissé fázom az Asrocktól.

Kinéztem egy másikat, minden szempontból jónak tűnik számomra: MSI K8T Neo2-F.
Használ valaki ilyent, mik a tapasztalatok? Megbízható, stabil lap? Nem akarok tuningolni vagy játszani.
Milyenek az MSI-k úgy általában? Olvastam rosszat is, meg jót is.

(#1510) tyrial


tyrial
csendes tag

Sziasztok!

Egy új gépet szeretnék vásárolni és az alábbi procit néztem ki:
Intel Core 2 Duo 1.86GHz E6300 BOX 51 000 Ft

Ehhez keresnék egy jó, de olcsó:) alaplapot. Ez szerintetek megfelelő lenne?
Asus P5LD2 STD s775 i945P DDR2 alaplap 27 300 Ft

Minden segítséget előre is köszönök!

Üdvözlettel: Péter

(#1511) Remington válasza tyrial (#1510) üzenetére


Remington
őstag

igen jó de figyelj h 2.01G revízió legyen mert csak akkor támogatja !!

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1512) tyrial válasza Remington (#1511) üzenetére


tyrial
csendes tag

Köszi, de sajna nem vagyok otthon annyira a témában. Mit is jelent, hogy 2.01G revízió? Hol tudom ezt ellenőrizni? Alaplap dobozán pl?

Thx

Üdvözlettel: Péter

(#1513) wolffy válasza tyrial (#1512) üzenetére


wolffy
aktív tag

A NYÁK-ra van írva a memóriafoglalatok fölé egy rev. szám.

(#1514) up válasza F.B.I. (#1508) üzenetére


up
senior tag

De úgy látom az árlistákban, hogy a 3800+ osok Venice magosak, ami a Venice teteje lehet szerintem. így talán nincs annyi tuningpotenciálja. És feleakkora az l2 cache.

(#1515) F.B.I. válasza up (#1514) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor vegyél x2 3800+ -ost 40 pénzért.Az már tuti jó! :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1516) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Hello!

Szeretnek venni egy Intel D805-os procit, es hozza keresnek alaplapot. A lenyeg, hogy AGP es PCI-X is legyen rajta, mert a VGA -m most egy Ti4200, viszont jo lenne, ha kesobb majd vehetnek uj kartyat, akkor ne kellene alaplapot is cserelni.
Ilyen alaplap volt mostanaban az Asrock 775Dual-88Pro, de ilyent mar nem latok egy arlistaban sem.
Mas alaplapnak nincs ilyen jo tulajdonsaga, hogy tamogatja a PCI-X es AGP-t is.

Talan ez? 775Dual-VSTA

Esetleg valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Koszi,
Fixer

Debian

(#1517) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Kozben talaltam forumot az Asrock 775Dual-VSTA -rol. Elolvastam. Ez lesz az en lapom :)

Debian

(#1518) Almosito válasza up (#1514) üzenetére


Almosito
tag

Az, hogy csak 512 az L2 szinte semmilyen lassulást nem fog okozni

(#1519) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!
ASUS P5ND2
ASUS P5LD2 SE
Gigabyte GA 8I945P-G-RH

Szerintetek melyik lap lenne optimális a következőkhöz:
P4 D805
533/667 Mhz-es memória (még nem tudom melyik legyen)
Inno3D 7300GT

Kössz a segítséget!!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1520) Almosito válasza Fixer_SH (#1517) üzenetére


Almosito
tag

Én a helyedben szétnéznék az integrált vgas alaplapok között is...
Akkor nem kellene az agp, s az integrálttal meg kihúzhatnád addig, míg megveszed az új PCI-E vidkarit...
Az olyan lapokról amiken van PCI-E és AGP is nem csak jókat lehet olvasni, én nem szívesen vennék ilyen lapot...

(#1521) -=Lord Tom=- válasza C@rbon (#1519) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

MIndegyik Intel 945ös chipszettes, szal nemhiszem h nagy különbség lenne köztük, a procihoz meg ienek, szal ameik szimpatikusabb...

(#1522) C@rbon válasza -=Lord Tom=- (#1521) üzenetére


C@rbon
senior tag

Ok! Kösz!!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1523) Fixer_SH válasza Almosito (#1520) üzenetére


Fixer_SH
tag

Az integralt VGA-val az a bajom, hogy lassabb a mostani Ti4200-asomnal, es amikor nagyritkan leulok jatszani, akkor azert nem baj, ha nem akad :)

A masik meg, hogy en PCI-E-s kartyat vegyek egyaltalan nem biztos, hogy 1-2 honapon belul bekovetkezik. Majd akkor, ha tonkremegy a Ti4200, vagy elojonnek egy olyan jatekkal, ami nelkul nem tudok elni, es kell neki egy PCI-E-s kartya, ami gyorsabb, tehat az, hogy ''addig kihuzod vele'' az lehet, hogy fel ev, vagy tobb :)

Szoval nekem most ez a Asrock 775-VSTA felelne meg, de kozben kaptam infot, hogy talan el tudom cserelni a DDR1-es ramjaimat DDR2-re. Ez maris uj lehetosegeket kinal, mert igy mar olyan alaplapok is szoba johetnek, amik csak DDR2-t tamogatnak, DDR1-et nem. Viszont tovabbra is kovetelmeny az AGP + PCI-E meglete, es orulnek, ha tamogatna a Core2-es procikat is (mint a 775-VSTA).
Orulnek, ha ebben tudnatok segiteni!

Talaltam egy masik lapot is, ami nem Asrock, hanem ASUS, P5VDC-X. Ez ugyan azt tudja, mint az Asrock (gondolom mert egy ceg:), de nem irjak, hogy tamogatna-e a Core2-t. Szerintetek ez ''jobb'' mint az Asrock. Mondjuk ugyan az a chipset, meg minden, szoval nem tudom mitol lenne jobb.. de ASUS :)

Debian

(#1524) up válasza Remington (#1500) üzenetére


up
senior tag

Felhívtam pár helyet, és sehol sincs raktáron a Giga :/. Extrémnél Abit AV8 (24,5) és Asrock A8X-M (13,2) volt készleten 939/agp-ből, de egyik se valami szimpatikus. Abit drága is ráadásul, Asrockhoz meg bottal se nyúlnék /szívtam már velük párat, szerencsére nem az enyémmel/. Még telefonálgatok :).

(#1525) up válasza up (#1524) üzenetére


up
senior tag

egyébként mindig így járok, mire kiszenvedem milyet szeretnék, már nem lehet kapni! :)) Rendeltem egyet az Extrémnél, remélem, tudnak hozni.

[Szerkesztve]

(#1526) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

sziasztok!

tudnatok segiteni?

kellene ismerosnek Core2 duo gepet osszeraknom, mivel munkara kell 100%(tehat jatek 0%!!) ezert eleg lenne egy inegralt graphics lapocska ami core2 duo supported!

tudtok olyan lapot(tehat integralt grafixos) budapesten amit meg is lehet vasarolni es core2 duo supportos? :B

megkoszonnem :DDD

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#1527) Remington válasza up (#1525) üzenetére


Remington
őstag

pcland-nél nézted?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1528) Remington válasza _ocsisajt (#1526) üzenetére


Remington
őstag

asrock lapokat nézegesd

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1529) _ocsisajt válasza Remington (#1528) üzenetére


_ocsisajt
őstag

jaize... asrock kilove :B valami ''normalisabb'' lap kene... asus, msi, giga stb (most nem szeretnek nyitat vitni azon, hogy miert nem normalis nekem :DDD)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#1530) Calibos válasza Almosito (#1518) üzenetére


Calibos
addikt

Ez nem teljesen igaz, itt egy teszt :(
512 vs 1024 Cache
[link]

(#1531) Remington válasza _ocsisajt (#1529) üzenetére


Remington
őstag

tudom h sokaknak nem szimpi...nekem volr asrock lapom és nem volt vele semmi gondom de ettől függetlenül megértem h másoknak nem tetszik, nem egy kategória az asus és társaival

az a baj h a nagyobb gyártóknak nincs core2 ready integrált lapjuk...

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1532) _ocsisajt válasza Remington (#1531) üzenetére


_ocsisajt
őstag

ettol felek enis...
namind1... marad akkor egy 805os proc+giga 945Ps lap meg egy gagyesz x300as kari...
gg :DDD

azert koszi! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#1533) Torry


Torry
addikt

Hi!
Msi k8n-neo2 fx
vagy
Gigabyte ga-k8nsc-939
Melyik legyen? Ez menne bele:A64 3500+, 2*512 Kingmax 400, Gigabyte 6800
Elüre is kösz!

(#1534) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Hello sracok!

Nagy kutakodasomban rajottem, hogy a ket kovetkezo alaplap kb. egyforma:
Asus P5VDC-X:
[link]

Asrock 775Dual-VSTA:
[link]

Pros for Asrock:
- tamogatja a Core2 procika (most meg nem akarok Core2-t, most egy D805 lesz, de majd egyszer...);
- 8 csatornas hangchip van rajta;
- HDMI kimenet (igazabol ilyen TV-t majd talan 5 ev mulva veszek...);

Cons for Asrock:
- Asrock

Pros for ASUS:
- Crashfree BIOS;
- ASUS.

Cons for ASUS:
- 6 csatornas hangchip;
- az ASUS oldalan nem irjak, hogy tamogatna a Core2 procikat.

No, akkor most melyiket valasszam?

Ha megrendelem, holnap utan delelott 10-re mar a gepemben lehetnek. :)

Koszi!

[Szerkesztve]

Debian

(#1535) IntelP4


IntelP4
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék alaplapot venni mert a régi már bedöglött--->ABIT SA7!Vagy MSI 865PE Neo2-P Platinum Editiont veszek vagy Asrock P4V88+-t csak nem tudom melyiket érné meg megvenni? :F Szerintetek melyik a jobb? :F Ha valakinek van tapasztalata erről a lapról---->
MSI 865PE Neo2-P Platinum Editiont hogy milyen tuningban stb-ben akkor azt légyszi irja le!
Köszi :R

[Szerkesztve]

(#1536) IntelP4


IntelP4
csendes tag

UP!
Senkinek nincs ilyen MSI-je?? :F

(#1537) IntelP4


IntelP4
csendes tag

UP!
:F :F

(#1538) Cumulus


Cumulus
tag

UP! :F

(#1539) A`rpi


A`rpi
addikt

hy!



AM2 ős alaplap vásárlásán töröm a fejem :)
3800+ os Proci már +van :)

és én ezt a lapot néztem ki:Abit KN9 SLI


mi a véleményetek?
és mit ajánlotok ti? 35K magasságával bezárólag

SLI-t tudja ennyi az igényem :)

(#1540) Cumulus


Cumulus
tag

UP!

Senki??? :F :F

(#1541) IntelP4


IntelP4
csendes tag

Na senki nem tudja a választ melyik a jobb stb.???? :F :U

(#1542) -=Lord Tom=- válasza IntelP4 (#1535) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Nekem ASUS-om van de a 865PE chipszettes lapokat mindenki csak dicsérte eddig...

MOD: Egyértelműen az MSI a jobb, de nemtudom h árban mekkora különbség van...

[Szerkesztve]

(#1543) Remington válasza A`rpi (#1539) üzenetére


Remington
őstag

hi !
ph-n volt már két am2 lap teszt: [link] ; [link]
igaz ezekbe többnyire drágább lapok vannak de kiindulásnak jó
az abit amit kinéztél jónak tűnik, jókat írnak róla

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1544) A`rpi


A`rpi
addikt

thx esetleg mégvalaki ? valami vélemény?


Up!

(#1545) Vanek_17


Vanek_17
csendes tag

Hy all! van nekem egy Gygabyte GA-7VT600 1394-es alaplapom, és az az igazság hogy nem nagyon értek a gépekhez :S és azt szeretném megkérdezni hogy milyen tipusu és mekkora procit tudok bele venni maximum. Most egy AMD athlon Xp, 2200+-os van benn! vagy vegyek másik alaplapot?? de nem szeretnék rá sokat költeni.Előre is köszi a segítséget!!!

(#1546) mergal válasza Vanek_17 (#1545) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia!

Ezt már nem igazán tudod fejleszteni. Ha meg másik alaplapot veszel manapság abba új proci is kell szóval min 30k kell hozzá.

(#1547) Remington válasza Vanek_17 (#1545) üzenetére


Remington
őstag

hi !
sztem vegyél egy gigabyte K8U-939 lapot meg egy a64 3000+ boxos procit. 32k-ből megvan és nagyon fogod érezni a telj. növekedést

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1548) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Hello!

Azt latom az ASUS oldalan, hogy a P5VDC-X nem tamogatja a Core2-t. Helyesebben, nem latok ra utalast, hogy tamogatna. A BIOS-ok oldalan is csak valami HDD LED javitast irtak, de azt nem, hogy esetleg uj BIOS-szal tamogatjak majd a Core2-t.

Van valakinek esetleg tudomasa arrol, hogy a P5VDC-X valamilyen BIOS-szal tamogatja majd a Core2-t?

Udv,
Fixer

Debian

(#1549) wolffy válasza Fixer_SH (#1548) üzenetére


wolffy
aktív tag

A P5VDC-X -től ne várd, hogy támogatni fogja a Core 2 procikat.

(#1550) Remington válasza Fixer_SH (#1548) üzenetére


Remington
őstag

ezek a régebbi lapok nem fogják egy bios-flash után támogatni a core 2-t mert nincs rajta a lapon vmi feszültségszabályzó áramkör

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.