Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Remington válasza ócskás (#1899) üzenetére


Remington
őstag

sztem nincs ilyen lap, csak pci-express, de az is csillagászati áron (asus p5wdg2-ws)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1902) bantu1st


bantu1st
csendes tag

HI! Segitségre lenne szükségem!!! Milyen lapot vegyek, Core 2 duo E6600 procihoz? Leginkább játékra kell a gép. Vmi zsir kéne... Előre is köszönöm!Várom a segitséget. ;)

(#1903) bantu1st válasza bantu1st (#1902) üzenetére


bantu1st
csendes tag

:))

(#1904) Remington válasza bantu1st (#1902) üzenetére


Remington
őstag

gigabyte ga-965p-ds3/ds4, asus p5b/p5b deluxe

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1905) Gergő20 válasza bantu1st (#1902) üzenetére


Gergő20
tag

esetleg abit AW9D Abit AW9D MAX vagy Abit AB9

(#1906) WizkiD


WizkiD
tag

Athlon 64 3800+ S940 AM2 ala valami megbizhato lapot tudna ajanlani valaki? Nem kell ezerfele csilli-villi csoda ra. Koszek.

Only the King of the Hill Can Go Down.

(#1907) findalas


findalas
csendes tag

Egy hozzá nem értőnek tudnátok segíteni alaplapot választani az alábbi konfighoz? Fogalmam sincs mit kell tudnia ill mire kéne figyelnem, marha sokféle van...

- InnoVision GeForce 7600 GT 256MB TV DVI PCI Express
- 2 x 512MB 667MHz DDR2 RAM modul KINGMAX
- AMD Athlon64 3500+ socket939 BOX Venice (btw, érdemes vajon 3800+ -t venni ehhez a vga-hoz?)
- Seagate 320Gb 7200Rpm HDD 16MB SATA-II

Ja, és van a régi házamban egy 350W-os enermax táp, az el fogja ezt vinni vajon?

Előre is köszi a (részben nem idevágó kérdésekre is) a válaszokat!

(#1908) Remington válasza findalas (#1907) üzenetére


Remington
őstag

nah szóval ha s939-es procit veszel akkor ne ddr2-t vegyél mellé hanem ddr1-et mert nem támogatják 1mást. ha viszont ddr2-t akarsz akkor pedig am2 foglalatú procit vegyél

én s939-ben asus a8n-sli lapot ajánlanék ehhez a konfighoz vagy ha ez drága akkor sima a8n-e-t

a 3500+ bőven kihajtja a karidat

a tápod biztos el fogja vinni

nincs mit:D

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1909) skorBooT


skorBooT
tag

Sziasztok

Ami biztosnak tűnik: X2 3600+, his x1900gt, 2x512MB 800Mhz Geil,
Az alaplapra kb 30 rugom van +-5. A K9N Plat alaplapon gondolkodtam de nem kell a sok csicsa úgyse használnám ki. Játékra kell. Milyen alaplapot ajánlotok és miért.kösz

(#1910) skorBooT


skorBooT
tag

Hahóóó tenger !!! kong az üresség a topicban én meg nem kapok választ. :F

(#1911) findalas válasza Remington (#1908) üzenetére


findalas
csendes tag

Köszi a segítséget, kerekedik a kép :)

(#1912) thomasthomas


thomasthomas
tag

HI!

23Kért milyen lapot ajálatok?
ami számít:pci-e slot,AM2 es proci,533mhz DDR2....ASUSban bízok a legjobban, mert tőle van a legjobb tapasztalatom...

előre is kösz.

.

(#1913) r9550 válasza skorBooT (#1909) üzenetére


r9550
senior tag

abit kn9 ultra vagy asus m2n-e

(#1914) skorBooT válasza r9550 (#1913) üzenetére


skorBooT
tag

Igen énis ezeket nézegettem,meg az msi két lapját . De sokan szidják ezeket is.

(#1915) r9550 válasza skorBooT (#1914) üzenetére


r9550
senior tag

nem rosszak de sztem neked a m2n-e kell

(#1916) skorBooT


skorBooT
tag

Van valkinek egy átfogo képe esetleg ezekről a lapokról? Mondjuk azt sem értem hogy miért csak /1-2 kivétellel/ sli-s lapokat teszteltek a PH-n. Ja mondjuk teszteltek vga-s lapokat is csak nemtom kinek meg minek.:)

(#1917) skorBooT válasza r9550 (#1915) üzenetére


skorBooT
tag

OK :)

Felteszem a bűvös kérdést.: Miért kell nekem az ASUS M2N-E ?

(#1918) r9550 válasza skorBooT (#1917) üzenetére


r9550
senior tag

mert a 3600+-os x2-őt tuningolnod kell hogy összhangban legyen a gép és az m2n-e egy fasza tuninglap ahogy s939-es testvére is bár kétlem hogy 3600+-os x2-őt tuningolni fogsz a kevés l2 cache miatt de bármi meglehet mert tuningos teszteket nem láttam még róla

(#1919) skorBooT


skorBooT
tag

Nagyon úgy néz ki hogy 3800+ lesz abból a 3600+ -ból.

(#1920) skorBooT


skorBooT
tag

De azért kösz az infót.

(#1921) thomasthomas


thomasthomas
tag

az enyémet kicsit elnyomtátok(#1912)......

.

(#1922) bnss


bnss
veterán

Üdv!

Remélem jó helyen járok (keresőt használtam!), egy dilemma közepén állok. Két alaplap között vacilálok. Az első jelölt: Asus M2N-Sli Deluxe [link] a másik: Abit KN9-Sli [link].

Beleolvastam mindkét alaplap topikjába, láttam negatívumokat és pozitívumokat is egyaránt. De még ezek után sem tudtam dönteni, ekkor jött az ötlet, h megkérdezek egy-két alaplap gurut itt, a Ph!-n! :)

Mielőtt vki az árral érvelne egyik vagy másik lap mellett megjegyzem, h az most nem elsődleges, hanem sokadik szempont (azért, mert alalplapot enm szeretnék mostanság cserélni).

Köszi előre is! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1923) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ajánljatok nekem valami alaplapot, 1,7-es cerka procihoz, integrált hangal és hálókarival, előre is thx.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1924) Winner_hun válasza Winner_hun (#1923) üzenetére


Winner_hun
félisten

:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1925) koko88 válasza bnss (#1922) üzenetére


koko88
senior tag

mind a 2 lap nagyon jó lap én abitot vennék mert az abit iszonyatosan jó lapokat gyárt és eddig nem volt oylan ember aki csalodott volna abitékba.nekem is abitom van és irtozatosan jó lap.én azt mondom abit kn9 sli

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#1926) bnss válasza koko88 (#1925) üzenetére


bnss
veterán

Köszi az infót! :))

Asus topickban gondolom sejthető, h mit mondtak. Ott leírtam, h nem vagyok tuningspecikus, tehát nem lesz óriiási tuningolás, csak egy minimális. Ha már itt vagyok megkérdezném, h az Abit lapok válogatósak RAM-ok terén? Erről nem soakt tudok! Köszi előre is! :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1927) koko88 válasza bnss (#1926) üzenetére


koko88
senior tag

hát enyémbe két különböző fajta ram van benne egy db kingstone value ram és egy db kingston superram és mükdönek dualba egyszóval nem hsizem h válogatos lenne!!!

HA IRSZ PRIVÁTOT ÍRJÁL ELORE thx

(#1928) bnss válasza koko88 (#1927) üzenetére


bnss
veterán

Az jó! :)

Abit honlapon végignéztem az alaplap specifikációt és a szolgáltatásokat, nekem tökéletesen megfelene.

Csak arra nem jöttem még rá, h az Asus miért ennyivel drágább, amikor közel azonos szolgáltatással rendelkezik a két lap. :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1929) Winner_hun válasza Winner_hun (#1923) üzenetére


Winner_hun
félisten

:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1930) bnss válasza Winner_hun (#1929) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

VGA milyen csatolófelülettel rendelkezik? Celeronhoz én vmi Asrockot néznék, árban is jól szaladgálnak, és viszonylag fel is vannak szerelve! :)

szerk.: miylen RAM-ot szeretnél használni?



[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1931) Winner_hun válasza bnss (#1930) üzenetére


Winner_hun
félisten

AGP, inkább SD ram.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1932) bnss válasza Winner_hun (#1931) üzenetére


bnss
veterán

Értem! ;)

Asrock Asrock 775V88+ VGA, LAN és audio szempontból megfele, viszont DDR támogatással készül. Ára: 12-13k. [link]

CPU foglalat: 775-ös!

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1933) Winner_hun válasza bnss (#1932) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jó a DDR is, gyorsabb, köszi:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1934) mycso válasza bnss (#1932) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez nem jó, mert az 1.7-es celeron s478.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1935) BenQ16


BenQ16
csendes tag

Hi! Egy kis segítséget szeretnék kérni lapvásárlás ügyben, szerintetek melyiket érdemes megvennem? Én ezeket néztem. :))
- ABIT AB9 PRO
- GA-8I965P-DS3
- GA-8I965P-DS4
- Asus P5B
- Gigabyte GA-8I965P-S3

(#1936) bnss válasza mycso (#1934) üzenetére


bnss
veterán

Igen, ezt elnéztem! :B

Ennek már jónakkell lennie, VGA, LAN és audio is stimmel! [link]

Árak: [link]

Jelenleg egy helyen kapható (Depó szerint), ott 10k-n belül van! :R

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1937) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Srácok egy jó stabil alaplapot keresek, 25 ezer környékén, és lehetőleg alapon vigye a conroekat a jövöre való tekintettel, meg azért egy 667 es memókat vigy meg 1066 os fsb-t páran néztem ki, de véleményekre kíváncsi lennék.

- ASUS P5LD2-SE (rev 2.0) : kb 25-26 k
- ASUS P5LD2 (rev 2.0) bár ez csak pár sataval usb vel tud többet ahogy néztem, és 30 k körül van
- GigaByte 945P-S3 : 27-28 k
- GigaByte 945GM-S2 : 28-29 k

de ha tudtok még stabil lapot ilyen árban, tuningra nem kell, nem i nekem lesz a szomszédnak kell egy új gép a többi alkatrész az mármegvan, csak mégis az alaplap az egyik legfontosabb alkatrész.

Előre is köszi.

(#1938) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Hello én asus a8r32-ben gondolkodom és most láttam hogy kivonják az amd 939-eseit arra gondoltam hogy még kivonás előtt veszek egy procit és mondjuk rá egy hónappal az alaplapot aminek elvileg kéne hogy csökkenjen az ára ha már nem gyártanak procit hozzá.

Várom a véleményeket

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1939) bnss válasza Fütyesz (#1938) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

Lehetséges, h pont fordítva sül el ez az alaplapos dolog, mivel fenn áll annak a lehetősége, h sokan így gondolkodnak mint Te, és akkor jön a kerselte, aztán a hiány, ezért áremeleés, De inkább neked leygen igazad! :))

Egy darabig én is gondolkodtam 939-es rendszer építésében, de letettem róla, pénzkérdés is, meg AM2.

Sok sikert hozzá, rosszúl nem járnál vele, ha jó árban megkapnád, legalábbis sztem!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1940) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

A DFI LanParty UT nF4 Ultra-D vagy az Asus A8R32-MVP Deluxe a jobb értve hogy a chipkészlet melyiknél használja ki jobban az Asus EAX1950 pro videokarit?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1941) SLi


SLi
tag

halló lenne egy ki kérdésem mivel lassan lesz pénz a zsebemben gépfejlesztés kerül elő amim most van 2.8ghz 1mb chache 800mhz fsb Msi 865gm3series 2*512 mb ddr kingston ram gef 6600 128mb/128
szval a cserék uj lapnak vannak ötleteim de eléggé lemaradtam mostanában hogy mi merre meddig szval kéne egy ötlet amit szeertnék hogy támogassa a core 2 duo procikat leehet sli-s vagy crossfiros is de sima egy pci-ex el is elvagyok:) és ezt a procit szeretném bele E6300 ramoknak jó valami kevésbé űtös de a lapnak jónak kéne lennije hogy aztán könnyen lehessen rádobni uj cuccokat thx a segítséget

(#1942) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Gépbővítés előtt állok és a napi hardveres dolgokban otthonosan mozgók segítségét szeretném kérni. Legelőször is leírom, hogy miről szeretnék váltani, hogy jobban képben legyetek. :) Leginkább az alaplap kiválasztásában kérem a segítségetek, de szívesen veszem a további ötleteket is.

Jelenlegi konfig: Abit IC7
3.2 Ghz Pentium4
Sapphire 9600XT
2x1024 Mb RAM

Erőforrás igényes alkalmazásokat futtatok.
Az alaplappal szembeni legfontosabb elvárás: 4db SATA lehetőség, 1394 firewire
Az alaplapra, videókarira, CPU-ra kb. 110.000 forint áll rendelkezésre.
Előre is köszönöm a segítségeket.

(#1943) Thommyboj válasza Zoli2 (#1942) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Asus P5B szériát ajánlanám, nagyon jó kis lapok, core 2 duo és négymagos proci támogatással, és minden földi jóval, nagyon jó lapok, későbbi fejlesztéshez kiválóak
Most meg mondjuk választasz hozzá egy Pentium D procit mondjuk dual-core osat ami nagyon jól jön bármilyen igényes alkalmazás futattásához.
És hozzá váltaszthasztsz egy X700 vagy X800 vagy X1300 vagy X1600 as szériából valamilyen radeont, vagy 7300 as 7600 as geforce-t. és így kijön így 110 ből, a p5b széria 40-60 ezer között van, 30 ért találhatsz pentium D-t és 20-30 ból kijön egy pci-e es videokártya, amiket bármikor fejleszthetsz.

(#1944) Thommyboj válasza SLi (#1941) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

az asus P5B szériát neked is ajánlom, persze ez is pénzkérdés, de minden config alapja egy jó alaplap, mert amikor fejlesztesz a legnagyobb gáz ha lapot is kell cserélni.
de ha kevesebb cashed van arra is vannak jó lapok.

(#1945) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

az 1940 es hozzászólásomhoz van vélemény. Az lenne a gondom hogy van ugyebár a geforce7900gs meg radeon x1950 pro és ugyanabban az árkategben a radeon a jobb én meg videokarit nem merek tuningolni ezért lenne jobb a radeon. A dfi lap nagyon jó árban van de nf4 ultra chipkészlet meg a fránya sli ami nem nagyon meg a radeonhoz. Az asus lap drágább meg elvileg nem annyira jó de xperess 3200 chipkészlet( asus kártyát akarnék venni talán az nagyobb összhangban van az azonos márkájú lappal)
Mit tegyek? :Y :O

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1946) Thommyboj válasza Fütyesz (#1945) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

szerintem középutat kellene választani, már nagyon jó crossfire ready lapok vannak, asuséknál is vannak ilyen lapok amik mondjuk más chipsetre épülnek de mégis szeretik a crossfire-t.

(#1947) Fütyesz válasza Thommyboj (#1946) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

de valami ütős lapot szeretnék ha már veszek(sztem maradok az assnál ha így megy vagy ha lemegy a 7900 gs ára nagy mértékben mire vásrolni fogok akkor dfi lap lesz)

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1948) Thommyboj válasza Fütyesz (#1947) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

asus jó választás, én asus párti vagyok, úgy az egészét nézve nagyon jó kis lapkák, minden tetszik rajtuk főként az újabbakon a különböző kis megoldások, stack cool, q-fan stb.
meg vannak nagyon brutális lapkák is csak azok intel vonalon vannak, pl P5W -k.

(#1949) SLi válasza Thommyboj (#1944) üzenetére


SLi
tag

szval ennek a procinak tökéletes ''otthon'' lesz ez a lap juppi:) thx és akkor az e6300 hoz hány mhz ram kéne 667 es elég nem? egyelőőre

(#1950) Thommyboj válasza SLi (#1949) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én úgy szoktam ramot venni, hogy amekkorát támogat még az alaplap és aztán a bios úgyis visszaveszi, és ha meg fejlesztek oké ott a jó kis ram

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.