Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) lazydog válasza Bici (#1600) üzenetére


lazydog
addikt

Havernak 805D 0.05V emeléssel megy 945-ben 4GHz-en

Ezt ugye úgy kell érteni, ahogy én írtam? :F

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1602) Bici válasza lazydog (#1601) üzenetére


Bici
félisten

Ha arra gondolsz, hogy stabil-e, akkor a válasz igen.
Hetek óta használja, és hibátlanul megy. Mivel kicsi a fesz emelés, nem melegszik sokkal jobban, mint alapon.
Persze, gondolom ehhez mázli kell, de én bízom a szerencsében, hiszen jelenleg is 4500MHz-en megy a s478-as G1 steppinges Prescott a gépemben hibátlanul, Ninjával. ;]
Kerestem egy ideig, mire ilyet találtam... :DDD
De a proci keresés nem jelent gondot, türelmes vagyok. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1603) thomasthomas


thomasthomas
tag

hi!

szeretnék videókarit venni de nem találok róla semmi infót..vki tudna segíteni?
Gigabyte 81915P Duo
ja és mi a véleményetek erről a lapról?
az is elég ha találsz linket és ideírod.

előre is kösz a segítséget

[Szerkesztve]

.

(#1604) Bici válasza thomasthomas (#1603) üzenetére


Bici
félisten

rev. 1.0 - [link]
rev. 2.0 - [link]
rev. 2.1 - [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1605) Psychic


Psychic
csendes tag

Sziasztok.
Milyen AM2es alaplapot érdemes mostanság venni?
Nem akarom nagyon tuningolni, csak hogy normálisan működjön, megbízható legyen. Eddig egy Abit NF7-S lap volt a gépben, hasonlóan megbízható lapot szeretnék. az Abit Nforce570 KN9 jó lap? Igaz az, hogy mostanság nehéz az Abit lapokat beszerezni?
Vagy úgy egyátalán... mi most a ''trendi'' az AM2ben? Tehát ami kiforrottnak mondható, a legtöbb kereskedőnél kapható, meg az ára is elfogadható? (25-30k között)

Procinak jó lesz bele egy Athlon64 3500 AM2? Vagy van ennél jobb ár-teljesítmény arányú proci?

sry, hogy ennyit kérdezek, de mostanában nem sokat foglalkoztam hardverrel, és most hallottam, hogy állítólag mostanság már csak AM2-t érdemes venni AMDből...

[Szerkesztve]

(#1606) lazydog válasza Psychic (#1605) üzenetére


lazydog
addikt

Pontosabban, mostanság már nem biztos, hogy AMD-t érdemes venni.
Csúnyán feljött az Intel a kóróval. :DDD

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1607) Psychic válasza lazydog (#1606) üzenetére


Psychic
csendes tag

De az azért drágább, nem? Meg én AMD-t szeretnék, valahogy jobban bejött nekem, mint az Intel. Vélemény a lapról? Vagy ötlet egy legalább NF7-Stől megszokott minőségű AM2-es lapra?

(#1608) lazydog válasza Psychic (#1607) üzenetére


lazydog
addikt

Attól amit te írtál drágább, mert kétmagos. Viszont AMD-ből is a kétmagost érdemes venni. Egy Core 2 Duo-ra épülő gép összességében nem drágább, mint ugyanez AM2-ben, viszont határozottan jobb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1609) Psychic


Psychic
csendes tag

UP!

Valaki, akinek van valami tapasztalata az AM2es lapokkal kapcsolatban, az pls válaszoljon! :R

(#1610) Psychic


Psychic
csendes tag

UP!
Légyszi valaki! Sürgős lenne!

(#1611) up


up
senior tag

Sziasztok!

Hol lehet egy jó feature-összehasonlítást találni a különböző nforce4-es chipsetekről? Nekem eddig beletörött a bicskám :).

És az is érdekelne, van-e valamilyen teszt, ami azt mutatja meg, hogy egy-egy videokártya ''kihajtásához'' kb. milyen gép szükséges!

thx!

(#1612) Bici válasza up (#1611) üzenetére


Bici
félisten

Itt a PH-n van egy erről szóló tesz. [link]


Psychic: Szerintem is Inkább Intelben gondolkodj, szerintem jobban megéri. Ha mégis kitartasz az AMD mellett, akkor itt egy teszt: [link]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1613) lazydog válasza Psychic (#1610) üzenetére


lazydog
addikt

[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1614) up válasza Remington (#1567) üzenetére


up
senior tag

Gondolkodtam a többi Gigabyte lapon is.

Először úgy gondoltam, hogy bármelyik nf4-es lap jó lenne nekem, de aztán az K8NF-9 -ről (nforce4-4x) rosszat olvastam itt a ph fórumon! Nevezetesen, hogy cseppet sem tuningbarát, egy szériahiba miatt mindig reseteli a cpu beállításokat újraindításnál, ilyesmi. Van másik lap is, ami hasonlóképpen kiesik?

Azért keresek több verziót, mert nem biztos, hogy be lehet szerezni azt, amit kinézek.

Tehát még egyszer: s939, nforce4 (kivéve 4x), stabil, tuningbarát lapot keresek, de a Gigabyte-on kívül a többi komoly márka lapjai is érdekelnek! SLI nem kell (bár ha csak olyan van, nyilván megveszem), integrált ficsörök se nagyon mozgatnak.

Kérdés: a PCIE videokártyáknak kell valami speciális tápcsatlakozó? Mintha azt olvastam volna valamelyik tesztben, hogy valamelyik tápnak volt ilyen... most cserélhetek azt is? :))

(#1615) up válasza Bici (#1612) üzenetére


up
senior tag

köszi a linket!

(#1616) up


up
senior tag

egyébként hol lehet bp-n DFI lapokat kapni?

(#1617) truba


truba
tag

Chaintech lapokról van infója valakinek?Konkréttan:Chaintech v945p lap-ról?De jó csak a cégről is!Köszi előre is!

(#1618) mergal válasza up (#1616) üzenetére


mergal
aktív tag

www.ipon.hu

(#1619) up válasza mergal (#1618) üzenetére


up
senior tag

kösz!

Más helyek is vannak? Tts boltját láttam még... nem olcsók a DFI lapok... illetve ami igen (nem lanparty, hanem infinity), azok meg annyira közönségesen néznek ki... :)

S939/nf4 lapot keresnék, 3700+ san diego procihoz. Mennyire lenne vajon tuningképes egy nf4 infinityvel? Mert a lanparty úgy tűnik, túlmutat a pénztárcámon.

(#1620) up válasza up (#1619) üzenetére


up
senior tag

És mi lenne az Abit megoldása erre? :)

(#1621) wolffy válasza up (#1614) üzenetére


wolffy
aktív tag

RE: s939, nforce4 (kivéve 4x), stabil, tuningbarát lapot keresek, de a Gigabyte-on kívül a többi komoly márka lapjai is érdekelnek! SLI nem kell (bár ha csak olyan van, nyilván megveszem), integrált ficsörök se nagyon mozgatnak.

ASUS A8N-E (nForce4 Ultra) [link]
ASUS A8N5X (nForce4) [link]
Albatron K8NF4U (nForce4 Ultra) [link]
Albatron KM51PV (nForce4) [link]
Albatron KM51G (nForce4) [link]

(#1622) up válasza wolffy (#1621) üzenetére


up
senior tag

Köszi, átnézem őket :)

(#1623) zolynet válasza up (#1619) üzenetére


zolynet
addikt

Én is az általad említett sandiego procit fogok használni egy msi k8n neo4-fi deszkával, majd megírom hogy mit bír. Annyit elöljáróban hogy a mostani 3000+Venicével a MB temp 33-34fokos, jelenleg nincs húzva mert csak letöltésre van használva.

Life is too short to stay stock!

(#1624) tyrial


tyrial
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket és a véleményeteket szeretném kérni. Már egy ideje nem nagyon követtem az alaplapokat, egy jó ideje már Abit IS7-em van 2.4-es P4(northwood)-el.

Az alábbi konfigú gépet szeretném megvásárolni és egy jó alaplapot keresnék hozzá:
Intel Core 2 Duo 2.13GHz E6400 BOX
Asus Extreme N7600GT 256MB PCIE TV-OUT
2 * 512MB 667MHz DDR2 RAM modul KINGMAX
Maxtor 160GB 7200Rpm S-ATAII HDD
Asus TA-250 350W MIDI számítógépház

Az alaplappal kapcsolatban nincs semmi extra igényem (nem kell SLI, vagy CF), Dual Channelben tudja kezelni a ramokat, és ha lehet egy régi ATA133-as vinyót és egy szintén ilyen bemenetű dvd írót tudjon kezelni. Árban kb max 35k körül lenne jó.

Nagyon köszi a hozzászólásokat előre is!
Péter

Üdvözlettel: Péter

(#1625) wolffy válasza tyrial (#1624) üzenetére


wolffy
aktív tag

ASUS P5B

(#1626) tyrial válasza wolffy (#1625) üzenetére


tyrial
csendes tag

S mi a gond az alábbi alaplappal, ami kb 2k1ért beszerezhető, szemben a P5B 37k-jával:
ASRock CONROE945G-DVI
link: [link]

Csak a márkanév miatt olcsóbb, vagy pedig egyebek is? Pl, ha szeretném egy kicsit(nem túlzottan) húzni az E6400-t, mint ahogy a ph egyik cikkében szerepelt.

Üdvözlettel: Péter

(#1627) gyula2


gyula2
csendes tag

Hi

Ti melyik lapot ajánlanátok:
-GIGABYTE GA-K8U-939 AGP 2ÉV GAR. 12960 Ft
-GIGABYTE GA-K8NSC-939 AGP 2ÉV GAR. 15840 Ft
Egy 3000+ venice lenne a proci hozzá. A videokártya gecube 9550 xt. Minimális tuning bejönne, vagy majd kiderül...:) 1.7 celeron után(nem cerka d!) gondolom nemkicsit jobb lenne. Manapság egyre jobban érzem játékoknál , a procilimitemet( Call of duty 2)















1.7 celeron

(#1628) mergal válasza gyula2 (#1627) üzenetére


mergal
aktív tag

Szia!

Én már nem vennék AGP-s lapot. Sok pénzt lehet vele bukni.
AsRock dual sata2 939 ezen van AGP és pci-e is. Vagy pedig egy pci-e s lap mondjuk abit kn8 csak akkor vga-t is cserélned kell.

(#1629) gyula2 válasza mergal (#1628) üzenetére


gyula2
csendes tag

HÁt értem én, de nem akarok sokat beleinvesztálni a projectbe. A videokártya hiányát nem érzem, annál inkább a procim gyengeségét. Nem igazán játszom az ujabb játékokkal, csak neten nyomom a cod 2t, azt jol viszi a mostani kártyám, csak hiába állitom a felbontást, részletességet, az fpsem nem lesz több. Ez gondolom procilimit.

1.7 celeron

(#1630) mergal válasza gyula2 (#1629) üzenetére


mergal
aktív tag

Aha! Világos. Szerintem a K8NSC válaszd 15k ért!

(#1631) gyula2 válasza mergal (#1630) üzenetére


gyula2
csendes tag

Egyébként ez az asrock dual sata lap agp+ pciexpress egyben? Nem valami ''kókány'' pciexpress csatoló?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

1.7 celeron

(#1632) gyula2


gyula2
csendes tag

Ja utánna olvastam a ph-s cikkben, és azt kell mondanom, ez a lap lestz nekem a legjobb megoldás... :R

1.7 celeron

(#1633) up válasza gyula2 (#1627) üzenetére


up
senior tag

Sok szerencsét a k8nsc-939 -hez, én is azt kerestem egy hétig :). Amennyire tudom, a disztribútoroknál/nagykereknél nincs, nem is gyártják, szóval esetleg beragadt készletben lehet reménykedni... vagy használtan.

(#1634) mergal válasza gyula2 (#1631) üzenetére


mergal
aktív tag

Teljes értékű pci-e van rajta meg agp-is.

(#1635) achon


achon
aktív tag

Heelo,

Keresek valami integrált lapkát s939 procihoz.
Kinéztem a Gigabyte K8N51GMF-9 verziót, viszont azt hallottam érdemes kerülni most a gigabyte lapokat. Ehhez mit tudtok hozzászólni?

Most lövésem sincs milyen lapot vegyek, ami megfelelne szolgáltatásaiban.
Tudnátok ajánlani valamit?

achon

A legszebb múzsa a határidô.

(#1636) wolffy válasza tyrial (#1626) üzenetére


wolffy
aktív tag

Nem mondtam olyat, hogy gond van az ASRock CONROE945G-DVI deszkával. Sőt, egyáltalán nem is tettem róla említést. Az olcsó(bb)sága több tényezőnek is betudható:
1. kis méretű, integrált cucc (az ilyennél nem a tuninglehetőségekre helyezik a hangsúlyt);
2. régebbi (már-már kifutó) szériás chipkészletet integrálnak rá (i945G szemben a P5B iP965 chipjével), ennek köszönhetően szolgáltatásbeli különbségek;
3. az ASUS-hoz képest nem olyan minőségi cucc (bár gond nem hiszem, hogy lenne vele ha csak úgy mezei alapjáratos felhasználásra kell);

Én magamból indultam ki, hogy egy Conroe és egy 7600GT esetében nem sajnálnék egy kicsit jobb alaplapot. Hát igazából meg döntsön az ami neked fontos (ár, stb.).
De P965 chipkészletre épülő jó alaplapok léteznek a P5B-n kívül is, hasonló szolgáltatásválasztékkal, eltérő árakkal. ([link])
Ha mégis ragaszkodsz az olcsóbb i945-ös megoldásokhoz, az ASRock-on kívül érdemes szétnézni (lásd korábbi hozzászólásom: [link])

(#1637) up válasza Remington (#1505) üzenetére


up
senior tag

Hali!

Azzal szembesültem az u8-92 vásárlása során, hogy ez nem az a verzió, amihez alapból adnak ventit... és a boltban csak az 1100 rpm-es x9-ből volt. Vajon az jó/elég hozzá, vagy vadásszak máshonnan, másmilyet? Még egyszer: a 3700+ san diegot már beszereztem, holnap jön hozzá DFI ultra-d lap, szóval lesz némi (épeszű :) ) tuning. Illetve melyik másik hűtő nyújt még hasonló teljesítményt és zajszintet?

köszi :)

(#1638) up válasza up (#1637) üzenetére


up
senior tag

Egyébként ilyen lett a proci:

[link]

Jól emlékszem, hogy az E4 stepping szerencse? :)

(#1639) Remington válasza up (#1638) üzenetére


Remington
őstag

bezony, az e4 a tuti:D
az e6 csak egy felezett toledo mag(kb 2.6-ot mennek csak)

amúgy látom jó kis cuccaid lettek:D dfi meg sandy...nyam-nyam :))

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1640) up válasza Remington (#1639) üzenetére


up
senior tag

A ramon fog elbukni a dolog... :)) ha jól emlékszem 2x512, de az egyik kingmax, a másik pqi... meglátjuk, ha nagyon önkívületi állapotba kerülök, lehet, hogy azokat is cserélem - akkor legalább a régi gépet kompletten adhatom el majd.

A hűtőre tudsz valamit mondani? Milyen ventit az u8-ra? (sajna ventivel együtt amúgy kezd drága lenni :Y )

(#1641) zolynet válasza up (#1638) üzenetére


zolynet
addikt

remélem én is majd e4 steppeset kapok a nagykerből, megpróbálom úgy küldeni az emberemet h a p/n nagyon nézze meg és ha nem egyezik ne hozza el :B

[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#1642) up válasza zolynet (#1641) üzenetére


up
senior tag

Nem titok: én a Lordban vettem a procit, és azt mondták, csak egyféle van nekik készleten (tehát e4-es). Persze ha nagyker akkor nagyker... :)

(#1643) zolynet válasza up (#1642) üzenetére


zolynet
addikt

azért kösz a e4 stepping forrását

Life is too short to stay stock!

(#1644) semmer


semmer
csendes tag

Sziasztok!

3800-as Am2-es A64-hez keresnék vmi használható alaplapot megfizethető árkategóriában(<30e). DDR800-as Kingmax ramokat tervezek mellé.

Előre is kösz a segítséget.

(#1645) Palkova válasza achon (#1635) üzenetére


Palkova
tag

Próbálj meg beszerezni egy ASUS A8N-VM CSM lapot, nekem bejött.
Ebben a 6150 GPU/430 MCP chipset páros van DVI kimenet, IEEE 1394, SATA2 is van! Telepitéskor problémamentesen felismeri a SATA HDD-t.
Palkova

(#1646) wolffy válasza semmer (#1644) üzenetére


wolffy
aktív tag

ASUS M2N-E [link]

(#1647) Remington válasza up (#1640) üzenetére


Remington
őstag

a tiédre 9cm-es vagy 12-es megy? én glacieltech silentblade-t vagy vmi hasonló jó halk ventit ajánlanék mert az u8 bordával is simán visz egy kisebb procit, Winner_hun-nak a batja pl. a64 3200+-t visz passzívan ha jól tom

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1648) up válasza Remington (#1647) üzenetére


up
senior tag

Ó, amikor láttam, hogy nem jön vele venti, illetve csak 1100-ast tudnának adni hozzá, akkor inkább nem vettem meg. Viszont mikor mentem ma a DFI-mért, vettem egy Scythe Katana cu-t a tts-nél! Szerintem tök olcsó volt, ~9600.

(#1649) tototos


tototos
őstag

Szerintetek milyen lap lenne jó socket am2-es procihoz? Sempronhoz vagy 3000+-os a64-hez kellene. Az Asus m2n-e alaplapnál olcsóbb kellene.

(#1650) tenna


tenna
tag

hello, egy korohoz milyen lapok vannak max 30ért kb a giga ds3 szintja alatt?

athura.atw.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.