Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Fixer_SH válasza Remington (#1550) üzenetére


Fixer_SH
tag

koszi! Nem tudtam, hogy mennyire regi:)

Azt lattam csak, hogy azonos a chipset-je, mint az Asrock 775Dual-VSTA-nak, meg ugyan ugy tudja az 1066MHz-et is..

No, akkor nem banom, hogy kb. 1 oraja megrendeltem az Asrock-ot.

Debian

(#1552) Vanek_17


Vanek_17
csendes tag

Thx a segítséget Remington és Mergal :DDD !és még annyi lennen a kérdésem hogyha azt a cuccost szeretném megvenni amit mondtál Remington, akkor gondolom új táp is elkéne ha most egy 300 W-os van benne és ha igen akkor mekkorát érdemes?? :) Vagy a 300-as is fogja birni??Előre is köszi ;)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1553) mergal válasza Vanek_17 (#1552) üzenetére


mergal
aktív tag

Milyen márkájú a táp? Ha minőségi akkor bírni fogja!

(#1554) Vanek_17


Vanek_17
csendes tag

Codegen :F !aztan ahogy olvastam a forumokba nem a legjobb márka :( :DDD

(#1555) mergal válasza Vanek_17 (#1554) üzenetére


mergal
aktív tag

Hát igen nem mondhatni túl jónak!

De szerintem vinni fogja. Úgy tudom az A64 es procik kevesebbet fogyasztanak mint a socketA-s procik.

(#1556) Tzotya


Tzotya
csendes tag

Hello mindenki!

Remélem valaki tud segíteni!
Most akarom fejleszteni a gépemet, minden lényeges elemet már kinéztem magamnak, de az alaplappal nem bírkózom.

Jelenlegi konfigurációm: Athlon Xp 1600+, 512 Mb Ram (DDR333), Asus 9550 128 Mb vidokártya, ECS K7s6a alapla, 40 GB Winchester + 80 GB Samsung Mobilrack
és itt kezdődik a probléma :F

Ezekből csak a Winchestereket akarom megtartani,de nem tudom hogy a Winchesterek milyen kábelen kommunikálnak az alaplappal, talán UDMA 133 vagy ilyesmi, csak azt tudom h 133. Ez lehet vmi ATA is?

Az új gépem: 3100+ Sempron (754foglalat), 1 GB DDR (;), Geforce 6600 Gt 256 Mb Ram PCI-E, + a Vinyók

Akkor hogy kompatibilis legyen a Winchesterekkel milyen alaplapot kell vennem???

Please Help!

(#1557) Almosito válasza Vanek_17 (#1552) üzenetére


Almosito
tag

A codegen táp cseréje konfigtól függetlenül nagyon erősen javasolt... A codegen tápoknak megvan az a kellemes tulajdonsága hogy meg szoktak halni olyan 180Wos terhelés körül, és a különböző védelmek hiányában ez elég veszélyes lehet...
A 300W különben bőven elég, hacsak nem valami nagyon durva gépet szeretnél összerakni két elvetemült csúcskategóriás videókártyával millió winchesterrel a legéhesebb procival stb...
Vegyél egy minőségi 300Wos tápegységet ha nem akarsz sokat rákölteni, olyan 6500Ft körül lehet kapni 300Wos FSPt, s az bőven elég lesz a konfigodnak...
[link]

(#1558) Almosito válasza Tzotya (#1556) üzenetére


Almosito
tag

A winchesterek miatt ne fájjon a fejed, bármelyik s754essel kompatibilisek...
De én a helyedben elgondolkodnék a s939en is ha már pci-e re váltasz...
A legolcsóbb sö3ö A64 procit már meg tudod venni 20ezer alatt, s később ha fejleszteni szertnél ebbe tudsz majd kétmagos procit is venni...
A videókártyának pedig nézz utána, mert nem vagyok benne biztos, de a 6600gtkből a 128mbosak a jobbak, ugyanis annál a kártyánál a nagyobb memória nemsokat számít, viszont, hogy olcsóbb legyen a 256MBosra gyengébb, lassabb memóriákat raktak...
Ha a s939 mellett döntenél akkor esetleg gyorsabb lenne 2*512MB ram, ha maradsz a s754nél akkor az 1*1Gb a jobb választás...

Szerk: Videókártyaügyben nézz be ide:
[link]
Az első hszban le van írva, hogy nem annyira ajánlott a 256MBos, de a biztonság kedvéért szerintem kérdezz rá vagy abban a topikban vagy ebben:
[link]

[Szerkesztve]

(#1559) Vanek_17


Vanek_17
csendes tag

Köszi szépen a segítségeket!!!!! :R :DDD

(#1560) up válasza Remington (#1527) üzenetére


up
senior tag

Ők se tudták megmondani mikorra hoznának.
Jól látom, hogy az MSI 939/agp lapja viszont Via chipsetes? Ha igen, mennyire gáz? Régebben nagyon rosszak voltak, mindig utáltam... :)

(#1561) up válasza Torry (#1533) üzenetére


up
senior tag

Szia!

Nekem a Gigabyte szimpatikusabb, én is olyat szeretnék, de egyelőre úgy tűnik, nehézségekbe ütközik a felhajtása. Ha viszont MSI, akkor inkább a K8N Neo2 Platinum-ot választanám, mert az Nvidia chipsetes, nem Via. [link]

Ha valakinek van eladó k8nsc-939-e (persze hibátlan), ne habozzon kapcsolatba lépni velem! :)

(#1562) Tzotya válasza Almosito (#1558) üzenetére


Tzotya
csendes tag

Kösz a segítséget!!!!!! :R
Utánanézek!

(#1563) up


up
senior tag

A végén még lesz gépem :) Találtam 1 db Gigabyte K8NSU-939-et a Miklandnál, ami az NSC-939-nél pár fícsörben jobb (firewire, több sata, dual lan...). Rohanok érte... :))

(#1564) up válasza up (#1563) üzenetére


up
senior tag

Alaplapkereső blogunkat olvashatják. A szerencsétlen miklandos figura egyszer már félretette azt a lapot (amit elvileg nekem is félretett), és hívtak, hogy ma ment érte a gazdája. Fekete pont! :((( A keresés tovább folytatódik, Mordor felett sötét felhők gyülekeznek.

(#1565) up


up
senior tag

Már azon tanakodok, hogy eladom az agp-s 6600gt-met inkább és veszek azt is... az agp-s újonnan drágább, mint a pcie-s, mert kifutó, de régebbi alaplapokba csak azt lehet tenni. így talán különösebb ráfizetés nélkül tudnék venni pcie-st belőle.

(#1566) up


up
senior tag

Úgy döntöttem, megválok az AGP-s videokártyámtól, így belevethetem magam az nforce4 chipset szédítő high-tech világába. Most tehát nf4, s939, pcie Gigabyte lapot keresek, a kinézett proci továbbra is a 3700+ San Diego (és van 2x512 ddr-em). Annyit nem vagyok hajlandó procira költeni, amennyibe egy kétmagos kerülne. Viszont megbízható, tuningbarát és időtálló lapot szeretnék (esetleg videokártyát és procit cserélek majd később, de alaplapot nem akarok a következő fázisban).

Tippek?

Videokártya és ház is érdekel, de arról inkább ebben a topikban beszélnék, hogy itt ne legyen off :). [link]

[Szerkesztve]

(#1567) Remington válasza up (#1566) üzenetére


Remington
őstag

szerintem ga-k8n pro-sli -- ezzel egy darabig biztos elleszel

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1568) up válasza Remington (#1567) üzenetére


up
senior tag

hm, sli-t nem hiszem, hogy kihasználnám... de észben tartom, kösz a tippet :)
az egyik ph-s tesztet elolvasva a DFI-n is megakadt a szemem :)

(#1569) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem hogy egyárba tudnék hozzájutni egy 3700+ (sandiego) ill 3500+ AM2, ill nemsok ráfizetéssel akár az am2-es alaplap is simán beleférne. Viszon a 2x512MB 400Mhz-es ramjaimat nem szeretném kicserélni mert az már lehet hogy pénzügyileg sok volna. Mennyire szégyen az AM2-őt ddr1-el használni? Habár olvastam h ddr1 és ddr2 között nincs olyan nagy egetrengető különbség. Amugy ha nyákcsere is lenne akkor az msi k9n-et néztem ki.

Life is too short to stay stock!

(#1570) Almosito válasza zolynet (#1569) üzenetére


Almosito
tag

Az, hogy nincs egetrengető különbség az esetleg a teljesítményre vonatkozhatott...
AM2t nem lehet csak ddr2vel használni, sima ddr-rel lehetetlen...

(#1571) zolynet válasza Almosito (#1570) üzenetére


zolynet
addikt

köszi, vmi ilyen sanda gyanum volt nekem is , merthogy az alaplapleírásnál szépen ott van az hogy DDR2, de kösz ;)

szal marad a 3700+os tuningbarát sandiego, ez lett a konklúzióm

[Szerkesztve]

Life is too short to stay stock!

(#1572) handras


handras
csendes tag

sziasztok
az lenne a kérdésem hogy kéne nekem egy jo gép amivel lehet játszani de bele szeretném
rakni a 2*512mb ddr 400 amat és a 9600xt agp-s karit és majd csak utána venni bele vmi pci-expt.szerintek milyen lapot vegyek illetve nem rosszak -e ezek a lapok amin vagy agp meg pci-e is ?
amd vagy intel a jobb játszásra ?
illetve milyen procit javasoltok összesen a lapra meg procira van kb 40-50em
köszi :)

(#1573) rollins válasza handras (#1572) üzenetére


rollins
őstag

Így kapásból az Asrock 939dual-sata2 jut eszembe.

(#1574) Remington válasza handras (#1572) üzenetére


Remington
őstag

hi !
asrock 939 dual sata2 a te lapod ! van rajta teljes értékű agp és pci express szóval nem vmi gány agp van rajta ami egyes agp kártyákat nem támogat ! ez socket 939-es lap, durván felfelé kerekítve 20e-t kóstál, így még marad 30-ad amiből tudsz venni egy a64 3700+-t vagy 3800+-t

rollins: nekem is ez jutott eszembe^^ :DD

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1575) handras


handras
csendes tag

lehet hogy hülyekérdés de nem naon vágom hogy ha nekem ata-s winyom van akkor ha veszek sata2es alaplapot nem lesz gáz?
asrock az nem vmi gagyi márka?intelhez amd-hez képest?:)

(#1576) rollins válasza handras (#1575) üzenetére


rollins
őstag

de, az asrock olyan gagyi hogy csak elektronikai hulladéknak jó, az amd meg úgy melegszik hogy csak folyákony nitrogénnel lehet hűteni. egyébként izlés dolga az egész
Szerk: :) de, dughatsz rá ide hdd -t is

[Szerkesztve]

(#1577) handras válasza rollins (#1576) üzenetére


handras
csendes tag

ha veszek egy amd -t akkor a procira még kell venni vmi extra hütést azért mert nálam sokat megy a gép :)??

(#1578) Remington válasza handras (#1577) üzenetére


Remington
őstag

igen, ahogy az előttem szóló is mondta, folyékony nitrogént kell venned :DD :DD
neeem, elég lesz egy sima léghűtő is:DDD

[Szerkesztve]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1579) handras válasza Remington (#1578) üzenetére


handras
csendes tag

nem tudok dönteni
ezek a lapok amin van agp meg pci-e mennyire megbizhatok?

(#1580) rollins válasza handras (#1579) üzenetére


rollins
őstag

Nem tudok arról hogy gond lenne vele, de itt többet tudnak erről [link] Ha nagyon ódzkodsz az agp és pci-e foglalat együttes jelenlététől, akkor vannak olyan -általában microATX- alaplapok amelyeken integrált vga van, mint pl egy Geforce 6100 ami kb egy 64 bites 9600 -nak felel meg állítólag vagy annál picit jobb és akkor el is adhatod a mostani vga-dat. Ez visszalépés lenne kicsit, de addig elég jó míg nem szerzel egy pci-e vga-t. (szerintem)

(#1581) Remington válasza rollins (#1580) üzenetére


Remington
őstag

igen ez jó ötlet

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1582) Almosito válasza handras (#1577) üzenetére


Almosito
tag

Ha nem szertnél komoly tuningokba fogni, akkor elég neked a dobozos A64hez adott hűtő is...
Esetleg valami olcsóbb coolert vehetsz rá, pl AC freezer 64 pro, 5ezer alatt megkapod, elég halk és tuningolni is lehet vele rendesen(azért nem coolink u8), valószínűleg az egyik legjobb ár/érték arányú hűtő, de a stock cooler is megfelelően le fogja hűteni...

Szerk: én inkább az integrált vgas megoldást választanám...

[Szerkesztve]

(#1583) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

805D procit szeretnék venni, és minél tovább tuningolni. min 4GHz.
Az a kérdés, hogy hogy milyen lapot vegyek ehhez 15k körül?
Raid, Firewire, HDaudio, GB-lan NEM KELL!!!
A lényeg az ár, meg hogy stabilan bírja a tuningot.
Lehet DDR1 és DDR2 is, és AGP-s és PCI-E is, mert RAMom és videokarim még nincs.
Az a lényeg, hogy a Lap + 2GB RAM + 7600xxx a legolcsóbban kijöjjön.

Köszi a HELP-et!! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1584) wolffy válasza Bici (#1583) üzenetére


wolffy
aktív tag

Tuningra jó, sallangmentes, megbízható alaplap: [link]

[kép]

(#1585) Bici válasza wolffy (#1584) üzenetére


Bici
félisten

Köszi! És hogyé adják? :D

Most is Albatronom van, és naggyon bírom... :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1586) wolffy válasza Bici (#1585) üzenetére


wolffy
aktív tag

Sajna az árát nemtom. Albatronban még én sem csalódtam.

(#1587) Bici válasza wolffy (#1586) üzenetére


Bici
félisten

Tudsz esetleg valami linket, ahol bővebb infót találok az egyes 9xx intel chipsetekről? Összehasonlítás, tesztek, stb.
Épp az intel.com oldalt sasolom, de elég macerás végignézni, és nincs is teszt, vagy összehasonlítás.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1588) Bici


Bici
félisten

Esetleg más alaplap?
Ha jól tudom, Magyarországon csak a FlashPoint forgalmaz Albatron lapot, és náluk nincs ez a típus. Most néztem meg... :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1589) wolffy válasza Bici (#1588) üzenetére


wolffy
aktív tag

15k körül jó tuningos lapot nem tudok mondani sajnos. Mondanám, hogy például ASUS P5LD2 Deluxe, de az több mint a duplája. Én egyébként sem igazán szoktam tuningolni, ezért abban a tekintetben, hogy melyik alaplap a legszélsőségesebb tuningban nem tudom megmondani. Nyilván minden alaplap tudni fog valamennyi tuninglehetőséget, de hogy számodra elegendőt-e?

Chipkészlet tekintetben mire vagy kíváncsi?

(#1590) lazydog válasza Bici (#1588) üzenetére


lazydog
addikt

Mindenképp olyan alaplapot vennék, amelyikbe később Core2 is lehet rakni.
Ez például ilyen, Vmod is létezik hozzá. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1591) Bici válasza lazydog (#1590) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre a Core2 nem aktuális, mivel örülök, ha a 805D menni fog 4GHz-en... :)
Bár ha lemegy az ára, akkor lehet, hogy nem lenne hülyeség beruházni rá...

Az AsRock lapokról nem az a hír járja, hogy tuningban elég gyengusok?? Vagy az csak a SIS chipsetesekre vonatkozik?? Legalábbis AthlonXP időkben még így volt.

wolffy: arra vagyok kiváncsi, hogy a 9xx chipsetek között mi a különbség sebességben, funkciókban, stb.
Egyébként nem akarom a halálba hajtani, mert csak vízhűtésem van/lesz, de a 4GHz alapkövetelmény, de ez nem olyan nagy kérés egy laptól szerintem, tekintve, hogy a legtöbb 805D megy 3.8-at alapon.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1592) Bici válasza Bici (#1591) üzenetére


Bici
félisten

Az előző hsz-ben vízhűtés helyett léghűtést akartam írni, csak még reggel van, és lejárt a módosítási idő... :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1593) Bici válasza Bici (#1592) üzenetére


Bici
félisten

A chipkészletek összehasonlítása tudás szerint megoldva: [link]

Már csak a sebességbeli különbségek érdekesek, és hogy melyiknél mire kell figyelni kompatipilitás, tuning és egyéb területen... :)

És a kérdés továbbra is adott: legolcsóbb sallangmentes alaplap 805 tuninghoz.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1594) Remington válasza Bici (#1593) üzenetére


Remington
őstag

nah, a 915/925-ös lapokat felejtsd el mert azokban nem mennek a duálmagos procik. a 945 jó választás, jól is lehet benne tuningolni, a 955 már drága lenne ahogy a 965/975 is. van még az nforce 4 intel edition de az is 25-től indul
az a baj h 15-ért nem lehet 945-ös lapot kapni, min 25k. én egy asus p5nd2-sli-t vagy egy p5ld2-t mondanék, általában ezeket szokták ajánlani a procihoz

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1595) lazydog válasza Bici (#1591) üzenetére


lazydog
addikt

Egyszerre szeretnél olcsó,de egekig tuningolható alaplapot. Ez az ami nem fog menni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1596) Bici válasza lazydog (#1595) üzenetére


Bici
félisten

Nem egekig. 4G szerintem nem olyan nagy doog egy 805D-től, vagy igen??
Aszonták itt a PH fórumben, hogy elvileg egy ASUS P3P800 se lappal is menni fog a 4G, pedig az 865-ös. Lehet, hogy tévedtek?

Köszi szépen a felhomályosítást! :D :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1597) Bici válasza Bici (#1596) üzenetére


Bici
félisten

Ja, azt elfelejtettem leírni hogy a 15k-t használtan értettem.
Egy kicsit mehet feljebb, de télleg csak kicsit.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1598) lazydog válasza Bici (#1596) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon nagy mázli kell ekkora tuning-hoz.
Ha szerencséd van és húzható procihoz jutsz, akkor még, erre alkalmas, tehát nem a legolcsóbb alaplap is kell. Ugyanez vonatkozik a használt RAM-ra is. Mindezeken felül a jó vízhűtés sem egyszerű.
Tehát olcsóságról beszélni sem érdemes. Ennyi összegből csúcsprocit, jó alaplapot, RAM-ot lehet venni, egyszerű léghűtéssel.
Ha netalán megközelíted, vagy eléred a bűvös 4 GHz-et, ez nem jelenti azt, hogy használni is tudod ezen az órajelen. Ez nagyjából annyit jelent, hogy 20 gépindításból egyszer ment fagyás nélkül maximum pár percig, így le tudtad menteni bizonyítéknak a Cpu-Z screenshot-ját.
Végül, még ha menne is stabilan négy gigán (ami gyakorlatilag lehetetlen),a 805D sebessége meg sem közelítené például egy nem, vagy alig húzott E6300-ét.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1599) wolffy válasza Bici (#1596) üzenetére


wolffy
aktív tag

Az a bizonyos alaplap P5P800SE és nem P3P800SE (furcsa lenne). A 4GHz azért kicsit soknak tűnik nekem, pláne léghűtéssel, de amúgy is. Egyébként én azt mondanám, hogy olyan alaplapot vegyél, ami Intel 945 chipkészlettel van szerelve és (a rászerelt feszültségszabályzónak köszönhetően) támogatja a Core 2 procikat (mert nem minden i945-ös támogatja). Ezek árban még elég jók és húzhatók is. Néhány példa:

ASUS P5L 1394 [link]
Gigabyte GA-945P-S3 [link]
Gigabyte GA-945PLM-S2 [link]

De ha megelégszel az AGP-vel és a DDR400-al, akkor a P5P800(SE) is jó, csak már alig kapható.

[Szerkesztve]

(#1600) Bici válasza wolffy (#1599) üzenetére


Bici
félisten

Igazad van, elírtam, tényleg P5P800SE :B

Havernak 805D 0.05V emeléssel megy 945-ben 4GHz-en Coolink U8 120-al. :U
A 865 annyira elavult, hogy abban már nem menne? :F

Köszi a tippeket, megsasolom őket! :R

ui.: Egyébként nekem jó lenne 865-ös lep is, ha megy a tuning, mert a DDR400 pont elég a 805D-nek, ha 4GHz-en megy, max. az NCQ hiányozna, és az AGP-s karik is drágábbak a PCI-E kariknál, de ha a lap olcsóbb, akkor ez nem gáz...

Mégeccer kösz! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.