Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) polip válasza varzo (#1248) üzenetére


polip
addikt

tulképp mindhárom jó lap...saját tapasztalatok...

anno asus lapom volt, a7v333...borzasztó volt, sokat szívtam vele...régen az asusok iszonyat jók voltak...aztán volt egy időszak, amikor elég noname irányba mozogtak, de mostanra ezt kiheverték, szerintem újra jó lapokat kreálnak...

a gigabyte-om ami volt, az egy bartont vitt, szokásos 2500@3200 ''stílusban''.. :)
a lappal semmi baj nem volt soha, de volt mégis valami bizonytalan érzés bennem...olyan, amit nem lehet megmagyarázni :) lehet hülye vagyok

msi lappal van a legtöbb tapasztalatom...vagy 10 a64-es konfigot szereltem msi neo4 lpokkal...egyetlen egy hiba volt az egyiken, a front usb csatlakozo a alaplapon nem ment...amugy atomstabil mind...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1252) morceaux


morceaux
aktív tag

Üdv!

Kinéztem egy ABIT NF95 nevű alaplapot, olcsó, integrált, pont ilyen kell... Kérdés, hogy tudtok-e valami hibájáról, ami miatt el kéne kerülni (instabilitás, BIOS macerák, meg a szokásos, tudjátok...)?
Ma délutánig kéne a válasz.
Köszi.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#1253) varzo válasza polip (#1251) üzenetére


varzo
tag

hát örülök a véleményednek, mert nekem is volt mind3 gyártótól már lap a kezeim között és kb ilyen tapasztalataim vannak, csak szerettem volna egy megerősítést, mert itt a phn fikázták az MSI lapokat és az Asus-t istenítették...
De akkor az msi lap lesz a befutó!
Köszi :R

(#1254) polip válasza varzo (#1253) üzenetére


polip
addikt

remélem nem csalódsz benne :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1255) polip válasza morceaux (#1252) üzenetére


polip
addikt

egy havernak volt ilyen microatx-es lapja, egy bibi volt vele, érzékeny volt a ramokra, nem minden ment dual-ban...hát ennyi

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1256) várnarancs válasza polip (#1242) üzenetére


várnarancs
addikt

Köszike:DD És mi van az NForce 4-el? mert azis van S775ben, és asus-ban és nagyon drága szintén. (csak azért a legjobbat kérdeztem, mert én csak asus-t veszek, és abból is a legdrágábbat:DD)

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#1257) feka007


feka007
nagyúr

csak az lenne itt a kérdésem, hogy mi függ attól, hogy milyen nforce van az alaplapon?

(#1258) Zero77 válasza feka007 (#1257) üzenetére


Zero77
csendes tag

Hát. Sok minden. A lényeg az benne, hogy ezek szériák, és mindegyik mást tartalmaz, másra lett kifejlesztve! Az Nf2 és 3 azok a Socket A-kra, keveseb új funkció van bennük, mint a 4-ben, nem támogatják az SLi-t, meg még sok dolgot. az 1.-et azt nem ismerem!

(#1259) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

tudnátok valami olcsó conroe ready lapot ajánlani max 30e

[Szerkesztve]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#1260) Thommyboj válasza [HUN]Zolee (#1259) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

Ez a kérdés engemet is érdekel, csak nem kaptam még rá konkrét választ, csak SLI-s megoldásokat találtam, amiből van is egy jó asus itt ahol lakok az egiyk üzletben 24 ért, nforce 4 es chipsettel, de sok alaplap van ami tetszik és hasonló vagy egy kicsit tudnak többet a társaiknál csak tapasztalatokat is szeretném meghallgatni.
olyan lapot keresek én is ami be tud már fogadni conroe-t, és ez miatt bírja az 1066 os FSB-t, és dual DDR2 öt minimum 667 mhz ig, de ha 800 at is bírja az mégjobb, és stabil legyen persze nekem sli-s megoldás nem fontos mivel anyagilag úgy se fogok odáig eljutni hogy megengedhessek magamnak egy sli-s vidikártyát, de ha végülis benne van és stabil a lap akkor az nem is gond, quad támogatást nem várom el, hiszen ennyi pénzért azaz max 30 ezerért még nem kap az ember quad támogatásos lapot.
Szóval akkor az előttem hozzászólohoz csatlakozva várjuk a tippeket és a a tapasztalatokat.
előre is thx.

(#1261) feka007 válasza Zero77 (#1258) üzenetére


feka007
nagyúr

okk, köszi

(#1262) mhn


mhn
tag

Hellótok!

a köv. konfigot néztem ki:
AMD Athlon64 AM2 3200 Socket AM2 Orleans
PCIE 6600GT 256Mb Gigabyte,GV-NX66T256D, 128bit, Silent pipe, HDTV, DVI TV out
2x Seagate 160GB SATA

ehhez még kék memória + alaplap:
memóriából ilyet néztem:DDR2 1024Mb 667MHz Kingston Kit of 2 (2x512Mb) PC5300
de csak kingmax-ot tudnak hozni. első kérdésem pont az lenne, h stabilitás szempontjából mennyivel rosszabb a kingmax mint a kingstone (árban kb 6e olcsóbb) (ragaszkodjak az előbbihez?)

alaplap:
ASUS M2N32-SLI Deluxe/Wireless Edition (kb 60e) vagy
ASUS M2N-SLI Deluxe (kb 40e)
ahogy néztem az asus honlapját 2 különbséget láttam: 1.ben van wifi (ok ezt a hülye is látja :) ) + az 1.ben nForce 590 a 2.ban nForce 570
én úgy láttam/olvastam, h itt meg csak annyi különbség van hogy az 590-es 16xPICe-vel csinálja az SLI-t az 570-es meg csak 8x-al
igazából a kérdésem az lenne, hogy a fenti kártya mennyire használja ki a 16xosPICe-t? mert ha nem akkor valszeg nem fizetek 20ezerrel többet az 590-es chipsetttel szerelt lapért? (ha nagyon kell a wifi akkor7-8ezerért inkább veszek bele külön)

+ még ha vki tudna ajánlani egy jó tápot + procihűtőt

a cél egy stabil gép, nem elsősorban játékra(jelenlegi ATI 9100 után úgyis minden csak jobb lehet :), nem vagyok tuning mániás se szval ez nem szempont, viszont minél halkabb legyen (itt a táp és a procihűtőre gondolok)

köszi a válaszokat + bocs a hosszú hozzászólásért :)



(#1263) Thommyboj válasza mhn (#1262) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én tápban és jó áron a chieftec tápot ajánlok, aktív pfc-sek rengeteg csatlakozó van rajta, a tápkábelek még ergonomikusak is, nekem egy chieftec atx 2.0 460 Wattos tápom van, és mindig stabilan viszonylag halkan müködik ráadásul aktív pfc nek hála mindig csak annyira pörög a táp 12 cm es ventije amennyire éppen kell, de nagy fogyasztásnál sem hangos, és a nagy táp alján lévő 12 cm venti még a ház hűtésében is segít.
Procihűtőben a zalmant ajánlom, 7 ezer körül már vannak nagyon jó full réz zalman hűtők amik 19-25 db el müködnek ráadásul manuális fordulatszámszabályozósok, de ha netán nem támogatna az alaplap akkor ott a zalman leányvállalata a primecooler ami szintén jó hűtőket csinál, és a primecooler minden alaplapot támogat, és szintén azok a paraméterei mint a zalmannak, de a vapo chillek is jó hűtők igaz azoknak egy picit borsosabb az áruk, de azok is jól szolgálnak és szintén halkan és elég nagy légáramlási tényezőjük van, amiről még nem tudok tapasztalatot mondani azok a heat-pipe os hűtők.

(#1264) morceaux válasza polip (#1255) üzenetére


morceaux
aktív tag

köszi a választ.
és milyen memóriával sikerült kicsalogatni belőle a dual működést? hynix d43 esélyes?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#1265) polip válasza várnarancs (#1256) üzenetére


polip
addikt

én inkább intel chipsetest vennék...az jól bevált...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1266) polip válasza morceaux (#1264) üzenetére


polip
addikt

amit bizti tudok:

GEIL-el mennek neki, de corsairral is okés volt...samsunggal neki nem ment

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1267) morceaux válasza polip (#1266) üzenetére


morceaux
aktív tag

Én Corsair ValueSelect-ekkel próbálkoztam tegnap.
Nem számolt PI-t. Aztán sok próbálgatás után az jött ki, hogy csak 333-on megy, 1T-vel. 400-on nem hajlandó 2T-vel sem.
Ami idegesítő még, hogy nem tudok semmivel sem hőmérsékleti értékeket kicsalni a lapból. Illetve ha két memóriamodul van benne, akkor a proci magfeszültségét 2,86 voltnak írja.
CBid nem írja ki a magfeszültséget, és aszongya, hogy 3000+-os a proci, pedig 3200+-os (s939 2 GHz 512 cache az 3200+).
Szóval szerintem azért van ez mert túl új az alaplap (jó hirtelen vettem meg, lehet hogy inkább valami Giga vagy Asus integrált cumót kellett volna).
Vajon kicserélik a memót a boltban mert nem megy a lapban dualban? Vagy inkább cseréljem a Corsaireket haverom Hynix-eire (nem bizti hogy d43-asok)?

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#1268) polip válasza morceaux (#1267) üzenetére


polip
addikt

a ramokat nem hinném h cserélik emiatt :( csekkold más rammal, hátha...

nem ismerem ezt a lapot, csak annyi, h havernak van ilyenje...esetleg újabb bios nincs még hozzá?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#1269) morceaux válasza polip (#1268) üzenetére


morceaux
aktív tag

OK, még megpróbálom más rammal.
Új bios még nincs, tök új az egész. A driver cd-n is 81.98 driver van a VGA-hoz...

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#1270) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Skacok! Az nForce 4 chipsetes LGA775 lapokról mit kell tudni? Hányadán állnak ezek a lapok a többmagos procikkal?

<< Heimdal >>

(#1271) fueled18


fueled18
tag

hi all!! meg szeretném kérdezni, hogy egy 939-es 3700+-os san diego magos procihoz melyik alaplapot ajánljátok??? játékra kellene öcsémnek, meg filmnézés.
keret max 25k
előre is thx

[Szerkesztve]

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#1272) Remington válasza mhn (#1262) üzenetére


Remington
őstag

Ha csak egy kártyával használod akkor mind2 lap 16 sávot ad a karinak, vagyis mind1 melyiket veszed (de egyébként ha csak 8 sávot kap az 570-től sli-ben az se okoz szinte semmi lassulást)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1273) Remington válasza Retekegér (#1270) üzenetére


Remington
őstag

A 8xx procikat támogatják kivéve a 820-at a 14-es szorzó miatt. Elvileg a 9xx nem mennek benne a 65nm miatt de sokan vannak akiknek megy(de a 920 itt se megy a 14-es szorzó miatt)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1274) Retekegér válasza Remington (#1273) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mondjuk egy I915 chipsetes lapról érdemes erre váltani vagy inkább gondolkozzak I945-ben?

<< Heimdal >>

(#1275) fueled18


fueled18
tag

nah valakinek van ötelte a 1171 hsz-hez??
thx

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#1276) Remington válasza Retekegér (#1274) üzenetére


Remington
őstag

Én is hasonló cipőben járok mint te, most 915-ös alaplapom van és én nf4-re fogok váltani. Talán még az sli-t is fogom vmikor használni, de ami számomra fontosabb h nagyon jó tuningképességei vannak egy ilyen lapnak, jobb a memóriakezelése, ami viszont a 945 mellett szól h megy benne a 820(igazából az nf4-ben is megy de csak egy magot lát) és biztosan támogatja a 65nm procikat.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1277) Remington válasza fueled18 (#1275) üzenetére


Remington
őstag

Sok ilyen lap van pl. Asus A8N-E, sokan ezt ajánlják. Nézelődj itt a ph-s cikkek között.

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1278) chaby7


chaby7
aktív tag

Milyen AM2-es alaplapot tudnátok ajánlani, 25ezer forint körül, amin van 2db IDE vezérlő?
Esetleg létezik SATA-ATA átalakító?(és be is lehet szerezni?)
A64 3800+ X2 mellé kellene a lap egy ismerősömnek.

[Szerkesztve]

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

(#1279) joshua7


joshua7
veterán

Ide is bedobom:
MSI P965 Platinum, iP965/ICH8R,RAID5,GbE,1394 36 617 Ft 3 év
ASUS P5B, 6SATA2, GL,775/1066,i965/ICH8,DDRII800 36 445 Ft 2 év
GIGABYTE P965P-DS3, S.775, PCIE, DDR2, GLAN, ATX 39 164 Ft 2 év

Nem kell semmi fölösleges csicsa, SLI, CF, 20 sata, 50 usb stb., csak stabilitás, mem. kompatibilitás (Abit AB9 itt vérzik el) és komoly tuning. Egyelőre a DS3 felé tendálok.
Vélemények?

Semper Fi

(#1280) lazydog válasza joshua7 (#1279) üzenetére


lazydog
addikt

Szerintem is a DS3, esetleg a DS4.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1281) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok d805-ös proci alá keresek alaplapot, olyat amin integált vga is van és nagyon jó tuningban, tudnátok ajánlani párat?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#1282) wolffy válasza Boyfish (#1281) üzenetére


wolffy
aktív tag

DFI 945G-TMGF [link]
Foxconn 945G7MA-8EKRS2 [link]

(#1283) dgabor30


dgabor30
csendes tag

gigabyte dq6-os alaplapot lehet vhol mar kapni?

(#1284) ovw


ovw
tag

Sziasztok,

én egy PCI-E-s lapot szeretnék venni az adataimnál látható konfighoz.
Lapon kívül mást nem szeretnék cserélni egyelőre, így ami kéne: DDR400 dual channel támogatás, LGA775 (64bit), SATA, és talán egy integrált vga amíg nem veszek normálisat, bár azt tudnék most olcsóért szerezni (átmeneti megoldásnak, 6600GT), így az nem olyan fontos.
Mit ajánlanátok, ami nem kerül egy vagyonba? SLI nem fontos, stabil chipset inkább.

előre is köszi:

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#1285) Okoli


Okoli
csendes tag

Hy mindenkinek!

Nekem egy oan problémám van h bármien játékot jáccok , rövid idő után megfagy se kép se hang....namost vidikártya nem lehet mert 3 al néztük meg , a ramis új ,tápot is cseréltünk, a vinyóra lefuttatunk egy progit azon se talált hibát...szal a gyanúú naon az alaplap fele terelődik meg talán proci , még azt elmondanám h amikor újraakarom rakni az xp-t ...miután betölti a szükséges fájlokat akkor ha nem nyomom gyorsan a dolgokat leáll az egész , megfagy, vagy kiir kék hátterű nagy hibaüzeneteket(mindig mást szinte) de ez mindig máskor fordul elő van amikor ott a partíció beállitásoknál van amikor eccerűen win telepítés közben leáll stb...de pár próba meg ujrainditás után felteszi és működik minden csak a játékok halnak meg... ennyi rröviden minden segítséget naon megköszönök mert már a hócipőm tele van vele...köszi bye

(#1286) lazydog válasza Okoli (#1285) üzenetére


lazydog
addikt

Az új RAM ellenére, vizsgáld meg RAM tesztelő programmal. Például Memtest86-al.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1287) Raki válasza Okoli (#1285) üzenetére


Raki
aktív tag

Csá!
Amiket leírtál eléggé gázos de sztm nem a procival rammal meg vinyóval lesz probléma!
Hanem:
vagy alaplap vagy pedig a tápod gyenge minőségű
Milyen tápod van mert ha Codegen vagy Mercury ill. Q-Tek azt akár ki is dobhatod szal várom a válaszod ...

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#1288) Raki


Raki
aktív tag

Én pedig azt szeretném megkérdezni:
hogy ki tudja van-e olyan alaplap pl.: Asus
ami socket 939-es és ATI-t támogat vagyis Crossfire-be is tok tenni két vidikarit
Jah és ha nincs esetleg ilyenje az Asusnak akkor mondjatok más márkájút pls ( ha van)
Ha meg egyáltalán nincs ilyen alaplap, akkor aki tud időpontot mikorra várható azt megöszönném.
THX ALL
:R :R :R :R :R :R :R :R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#1289) ovw válasza Okoli (#1285) üzenetére


ovw
tag

Nekem is csinált egyszer ilyet a gépem --> alaplap volt...

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#1290) Remington válasza ovw (#1284) üzenetére


Remington
őstag

Asus p5gdc-pro [link]
Jó kis lap van a 4 ddr mellett 2 ddr2 is így ha később ramot váltassz akkor jó lesz

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1291) Remington válasza Raki (#1288) üzenetére


Remington
őstag

Asusban nem találtam, msi-ben igen: [link]

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1292) ovw válasza Remington (#1290) üzenetére


ovw
tag

Hm, köszi, ez jól néz ki.
Azt sehol nem írják, hogy a 64 bitet támogatja-e, de azt úgysem használom software-ek híjján...
Gondolom ha a lap nem support-álja a 64bit-et, attól még a 64bites proci (Intel 630) megy benne, nem?

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#1293) Raki válasza Remington (#1291) üzenetére


Raki
aktív tag

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
THX A GYORS VÁLASZT :R

Intel® Core™ i9-10900K @ 5,0 GHz | Asus ROG Strix GeForce RTX™ 3080 Gaming OC 10GB | MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI | 32 GB G.Skill Trident Z RGB @ 3600 MHz | Seasonic Focus GX 850W | NZXT H710 | NZXT Kraken X73 | MSI Optix MAG322CQRV @ 144 Hz | WD Black SN750 M.2 SSD @ 1TB + HDD

(#1294) Remington válasza ovw (#1292) üzenetére


Remington
őstag

Támogatja a 64 bitet

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1295) Remington válasza Raki (#1293) üzenetére


Remington
őstag

nincs mit:)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#1296) grabber


grabber
addikt

Sziasztok.
A haverom szereten egy új gépet,leginkább film-kodólásra,socket 775-et.
Asus P5WDG2-WS ezt nézte ki magának,de szerintem nem éri meg.
Tudnátok ajánlani valami?Max 100-ért alaplap+cpu kombinációt :R

(#1297) Okoli


Okoli
csendes tag

Na hát köszi a válaszokat...szal voltam ma egy szervizbe aztán megtudtam h mi az a sárga piszok a kondenzátorok tetején :D szal az alaplap a gányos , kondikat ki kell cserélni...

(#1298) sMF


sMF
csendes tag

Sziasztok!
Haverom lapot keres egy d805 alá körülbelül 30e ret szán rá . Fontos szempont a stabilitás , tuning , memória kompatibilitás és ,hogy core 2 duo t támogassa. Létszíves mutassatok vmi megbízható lapot ,mert én egyáltalán nem értek az LGA775 höz :F
Elöre is köszi!

''Remember remember the fifth of november gunpowder, treason and plot''

(#1299) dragonfx


dragonfx
veterán

Van egyáltalán hibátlan 965ös lap jelenleg a piacon????
Ami az új intelekkel is frankón összefér tuningban mindenben. :U
Abitról és gigáról már olvastam itt hogy nem a legfényesebb, mi a helyzet az msi és asus 965ösével?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1300) wolffy válasza Raki (#1288) üzenetére


wolffy
aktív tag

ASUS-ból is létezik ilyen, ne mondja senki az ellenkezőjét:
A8R-MVP = [link]
A8R32-MVP Deluxe = [link]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.