Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) VIC20 válasza C@rbon (#1800) üzenetére


VIC20
őstag

Nekem a Gigabyte GA-965P-DS3-at javasolták.


Azt azonban én is nagyon szeretném tudni, hogy miben tud többet a 975 a 965-nél. A jövőre, hosszú távra is tervezve, melyik lenne a jobb döntés?

(#1802) c.zsolti válasza VIC20 (#1801) üzenetére


c.zsolti
őstag

pl. Kentsfield támogatásban, 965-nél nem minden esetben fog menni

...

(#1803) VIC20


VIC20
őstag

Aha, akkor lehet, hogy jobb lesz mégis a 75-öst választani (ha pár évig meg akarom tartani). Köszi!

(#1804) the.nolan


the.nolan
csendes tag

hali!

max 30ért lehet ma még venni AGP-s deszkát? intel és amd is érdekelne; de inkább az előbbi.

főleg Gigabyte, Abit, MSI érdekelne; Asus kellemetlen tapasztalatokat szerzett :F

köszönöm!

[Szerkesztve]

(#1805) mergal


mergal
aktív tag

Sziasztok!

Melyiket érdemesebb venni?

MSI-K8N FI vagy ASUS A8N-E? Egy árkategória.
Nem akarok AM2-re váltani így olyat ne mondjon senki!
Asusról itt a fórumon olvastam hogy nf4 driverrel fagyogat.

Köszi!

(#1806) Fido01


Fido01
aktív tag

hali
örömmel közlöm hogy sikerült dönteni mégpedig 939 marad viszont alaplapot jolenne tudni milye tis akarok ha tudnátok nekem segiteni ebben a kérdésben megköszönném kb 25-30K-m van rá annál több semmi képpen szóval : PCI express ,939 es ,tuningolni is szeretnék (annyira nem durván de elvárnám hogyha jol megy a 300 körüli fsb-nél se legyen gond meg lehessen midnent állítani) sok szar nekem nem kell rá szóval az nemfontos (SLi ,fireware ,stb ilyen sok hülyeség) a lényeg hogy jo megbizható stabil legyen ne kelljen vele szarakodni sokat és tuningolni is lehessen lehetőleg ugy hogy előtte nemkell 30 BiOS frissítést csinálnom
köszi szépen

(#1807) Thommyboj válasza Fido01 (#1806) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

szerintem asuséknál körbenézhetsz az asus honlapon aztán meg rákeresel hogy hol mennyiért árulják kb az alapján tudsz dönteni.

(#1808) C@rbon


C@rbon
senior tag

HI!

ASUS P5B v Giga DS3?

E6300-hoz

Kösz a választ!

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1809) Thommyboj válasza C@rbon (#1808) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

az Asus mintha egy kicsit több extra szolgáltatása lenne tuning terén, amúgy mindkét lap hasonló kvalitású, már csak tapasztalatokra kellene várni, hogy kinek mi a tapasztalata bár a ds4 már nagyon jó lenne mert az már hőcsöves alaplap hütés és mégdurcibb és nem tudom mennyivel kerül többe mint a ds3.
Én Asust választanám, de csak így látatlanba.

(#1810) C@rbon válasza Thommyboj (#1809) üzenetére


C@rbon
senior tag

Szal azt mondod h ha a DS4 is ott lenne a listán akkor az m sokkal jobban lehet tuningolni vele?

Csak hát az a baj h amig a P5B-t 37k-ért venném addig a DS4-et 44k-ért...

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1811) Thommyboj válasza C@rbon (#1810) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

én úgy vagyok, hogy ha valami távlatban jobb beruházás, megéri rá költeni valamennyivel többet, mert ha 20 vagy 40 között az nem mindegy de ha már elkölt azember 35 felett akkor érdeklődni kell, mondjuk 40 környékén vannak még nagyon jó lapok, abitoknál is, de a DS4 ről sok jót hallottam, a p5B meg a DS3 meg technikailag nagyon egy szinten vannak de az asus mintha több tuningolási lehetőséget tartalmazna. asus A.I, meg asus N.O.S. ...

(#1812) C@rbon válasza Thommyboj (#1811) üzenetére


C@rbon
senior tag

Eddig ugy vagyok h ASUS P5B m 5k-val olcsobban tudnam megszerezni mint a DS3-at.
Meg ha még tuningban is jobb akkor pláne.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1813) Gorneck válasza Thommyboj (#1811) üzenetére


Gorneck
titán

''asus A.I, meg asus N.O.S'' Ez van a gigába is... ;)

Gorneck#1239

(#1814) Gorneck válasza C@rbon (#1812) üzenetére


Gorneck
titán

Már linkeltem olyan helyet, ahol 1-1ben ugyanannyiba kerül a két lap...

Egyébként jó lenne már megértenéd, hogy nagyon nem mindegy mi lesz abban a lapban...így nem lehet nagyon lapot választani, ahogy te teszed...ennek így megy annak meg úgy megy, ha neked nem úgy megy uaz, akkor ááá mégse ezt kellett volna...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#1815) C@rbon válasza Gorneck (#1814) üzenetére


C@rbon
senior tag

betudnád nekem linkelni azt még 1szer lécci?? :)

Hogy erted azt h nem mind1 mi lesz abban a lapban?
Annyira nem ertek hozza h tudom milyen kondik meg milyen tranzisztorok vannak rajta.
Szal csak kérdezösködök és hasonlitgatok, de mar közel vagyok a végéhez.

[Szerkesztve]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1816) Gorneck válasza C@rbon (#1815) üzenetére


Gorneck
titán

Kereső: z0ty.

Minden hw-nak, ami tuningolható van vége...veszel egy p5b/ds3-at és vmiért nem megy 400fsb fölé, akkor mi lesz?! Mindenki azt mondta, hogy úgy jó, de mégse megy...

37k környékén ez a két lap aminek van értelme, de szted az AB9-et sem szabad leírni...

Milyen ram lesz benne?!

Miért nem hasonlítod össze a két lapot szolgáltatás és felépítés alapján és döntesz úgy?!

Gorneck#1239

(#1817) C@rbon válasza Gorneck (#1816) üzenetére


C@rbon
senior tag

Én az AB9-el nem is foglalkoztam.

A RAM fog utoljára eldölni m más forrásbol lesz és még nem tudom a kínálatát,de olyat választok ami jo lesz ezekbe.Olvastam a hwt-s memoria tesztet.

Találtam 1 alaposabb összehasonlítást.A következő a különbség:
Serial ATA csatolók száma 5 6
USB 2.0 előkészítések száma 4 6
FlexATX=1, MicroATX=2, ATX=3 3 2

Bal oldali adat az ASUS-é a jobb oldali pedig a DS3-é.
Csak ezek a különbségek voltak feltüntetve.
Vagy vannak még?Minden esetre keresgetek meg ilyen összehasonlítást.



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1818) Gorneck válasza C@rbon (#1817) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig lehet pont azzal nem kéne haboznod, mert megy fel az ára elég rendesen... :(

Mint mondtam dönts értelmesen és ne az alapján ki mit mond...vagyis ne vakon dönts.

P5B-m nem volt, de én elvből nem veszek asus-t. 478-as Intel 939-es AMD fronton nekem óriási csalódást okozott...szal nemtom miben különbözik még a két lap.

Elrendezést is nézd meg...mellik a jobb a házad és a hw-eid szempontjából...

Gorneck#1239

(#1819) C@rbon válasza Gorneck (#1818) üzenetére


C@rbon
senior tag

Ha minden jol megy akkor a RAM-ot ingyé szerzem :))
Ha nem akkor nem E6300-am lesz hanem D805-öm :F

Olvasok meg majd sok tesztet. Külföldit is és lassan összáll minden :)

Kösz a segítséget! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1820) Gorneck válasza C@rbon (#1819) üzenetére


Gorneck
titán

Az oké, hogy ingyééé, de milyet?

Gorneck#1239

(#1821) C@rbon válasza Gorneck (#1820) üzenetére


C@rbon
senior tag

A kínálatot jövö héten tudom meg.
majd ha kapok 1 listát irok 1 privit.

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#1822) Gorneck válasza C@rbon (#1821) üzenetére


Gorneck
titán

:R

Gorneck#1239

(#1823) Ser


Ser
tag

Sziasztok!

Kérdésem egyszerű, milyen alaplapot érdemes venni? Ár nagyon nem számít, most hosszútávra vásárlok, quadro procikat kezelje, minden fullos legyen rajta, végülis felsőkategóriás. Amin eddig gondolkodtam az a gigabyte DQ6, vagy ASUS P5B, P5W DH Deluxe. Szóval ezeken a nagyágyúkon gondolkodok, de nem tom melyiket éri meg, Gigabyte-al még nem volt rossz tapasztalatom, asus-sal igen, az abit meg most valamiért nem áll a helyzet magaslatán, pedig régen az AA8-Duramax jó kis lap volt :(

Szóval hiába olvasgatok teszteket, most már véleményekre van szükségem inkább..

:R

(#1824) Thommyboj válasza Ser (#1823) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ha pénz nem számít ,akkor nálam a DQ6 os a nyerő de nagyon, imádom azt a lapot csak pénzem nincs rá :)

[Szerkesztve]

(#1825) Ser válasza Thommyboj (#1824) üzenetére


Ser
tag

eddig nekem is afelé hajlik a mutató, de azért még várok pár véleményt :B

(#1826) Matt23


Matt23
tag

sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni, próbáltam kutakodni, bár kevés sikerrel. Szóval LGA775 alaplap kellene D805 procinak 30k alatt, de feljebb is mehetünk, csak meg kellene győzni. Amit tudnia kellene:
- dual DDR2
- LAN
-min. 5.1 hang
- passzív NB hűtés
- PCI-E

Hát ugy kb. ennyi ami hűde fontos, ami még jó ha van rajta Firewire és lehetőleg a nyák színe ne sárga legyen :DDD
Az sem árt ha jól lehet tuningolni és atombiztos legyen!!!

(#1827) Gergő20 válasza Matt23 (#1826) üzenetére


Gergő20
tag

Ami most eszembe jut ennyiért Asus P5ld2 vagy P5ND2-sli kb 25k azthiszem.
ezek meg felelnek a feltételeidnek .

(#1828) Vilddjur


Vilddjur
csendes tag

Hello emberek!
Na érdeklődnék,hogy milyen alaplapok jöhetnek szóba az alábbi feltételekkel:
-Intel Dual Core támogatás
-Tuningot bírja rendesen.
-4GB [tőlem lehet több is] DDR2 lehetőleg 800Mhz-est is lehessen belerakni.
-PCI-E [SLI egyáltalán nem lényeg]

Ár nem lényeg. [Azért nem lenne rossz a 40-ből kitudnám hozni.]

Előre is köszönet.

(#1829) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

20-30k körül szeretnék alaplapot vásárolni, AMD Athlon 64 3200+ -os processzor mellé. A két kinézettem az Asus A8N-SLI alaplapja, illetve ugyanennek Premium változata. A kérdésem annyi, hogy mi pluszt jelent a Premium megjelölés, mert árban elég jelentős differencia van a két lap között.

Let the Zone take me if I am.

(#1830) Thommyboj válasza kutga (#1829) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

ha jól néztem, csak egy két extra funkcióval tud többet, pölö raid controller chip, meg kicsit erősebb lan, meg egy két csatlakozóval több, bár lehet hogy más is, de én specifikáció szerint több különbséget nem találtam.

(#1831) dr42 válasza Vilddjur (#1828) üzenetére


dr42
tag

asus p5b deluxe?

(#1832) Konflikt válasza dr42 (#1831) üzenetére


Konflikt
addikt

az hol 40 szted :F ...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1833) Konflikt válasza Vilddjur (#1828) üzenetére


Konflikt
addikt

40 alatt 2 lap felel meg a feltételeknek: Giga DS3, esetleg S3, és ASUS P5B

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1834) Konflikt válasza kutga (#1829) üzenetére


Konflikt
addikt

A8N SLI-SE a te lapod. Jól tuningolható, 23K

A8N SLI-t már nemgyártja az ASUS. A különbség a prémiummal szemben, h az utóbbin van heatpipe, +4 sata(össz 8), +mégegy giga lan(össz 2), ha jólemlékszem. tehát fölösleges kiadás, főleg h a heatpipe elég a forrófejű nf4 sli chipet nemigazán tudja kordában tartani...
Esetleg még a Deluxe jöhet szóba(árban az A8N SLI SE és a premium között van), azon mind megvan ami a premiumon, csak aktív hűtéssel. A legtopposabb pedig az A8N32 SLI Deluxe, azonis aktív hűtés van + 2*16os express sáv, premiumnál is drágább

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1835) Konflikt válasza Gorneck (#1818) üzenetére


Konflikt
addikt

939 téren milyen negatív tapasztalatod volt velük? :U

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1836) dr42 válasza Konflikt (#1832) üzenetére


dr42
tag

''ár nem lényeg''
tuningolni akar, 4 giga ramot akar, valszeg nem azon a 10 ezren fog mulni...

(#1837) Konflikt válasza dr42 (#1836) üzenetére


Konflikt
addikt

Ár nem lényeg. [Azért nem lenne rossz a 40-ből kitudnám hozni.]

Értelmezd a mondatot mégegyszer

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#1838) adriki


adriki
csendes tag

Sziasztok szeretnék venni egy am2-s alaplapot 15-25 között. TUNINGOT BIRJA RENDESEN .Egy x2 4000+-re akkarom és azt huzni akkarom vagy 2.6 2.8 ig :) mondjatok valamit elöre is thy

(#1839) smokk.


smokk.
tag

Sziasztok!

Két alaplap között gondolkodok,ők lennének azok:
Abit KN9 Ultra
Asus M2N-E

Melyik a jobb szerintetek?

Üdv.

(#1840) Norbi14


Norbi14
senior tag

Sziasztok!
Alaplapot szeretnék venni a mi -478-as
-AGP-s(8x)
-Támogatja a Dual Channel-t
-Támogatja a Celeron D procikat
-15-20ezer
-jah és tuning barát :) (fix AGP/PCI frekvencia)
Ilyen lap létezik? :)

Szemezgetek egy Asrock P4DUAL-915g lappal ez tud AGP-t és PCI-E is csak ezzel az a baj hogy a videokártyám nem szerepel a support listán [link]

[Szerkesztve]

(#1841) Norbi14


Norbi14
senior tag

Mit gondoltok erről [link] [link]? 12.818 Ft az ára

(#1842) Angyal07 válasza Norbi14 (#1841) üzenetére


Angyal07
tag

Ha egy irodai gépbe szeretnéd, akkor kíváló választás, ha tunningra otthon, akkor egy romhalmaz. :DDD

(#1843) mrmatyi


mrmatyi
tag

üdv!
az alaplapomat kéne lecseréljem ,most ASUS P4P800SE van,mindenképpen ASUS kéne,de a legnagyobb problémám,hogy a 3.0gigás 800MHz-es
1MB L2 Caches pentium 4-es procimtól ha lehet nem válnék meg!!
nem tudnátok mondani, olyan, mostanában kiadott új ASUS alaplapot mondani amibe még ezt a processzort bele tudnám rakni? ...és gond nélkül működne vele?
köszi!

p4 3.0GHz proc, ASUS P4P800SE, elixír 1024MB DDR400 mem, WD1600YS hdd,Enermax liberty 400,AC Freezer4

(#1844) Norbi14 válasza Angyal07 (#1842) üzenetére


Norbi14
senior tag

És tudsz ajánlani jó lapot ami a fenti(#1840) kritériumoknak megfelel? (játékra)

[Szerkesztve]

(#1845) Norbi14 válasza Norbi14 (#1840) üzenetére


Norbi14
senior tag

Valaki? :(

(#1846) 4d


4d
aktív tag

A mostani gépem: P4 S478 3.0/1M/800
IC-7

775-re szeretnék váltani.

Elvárások: -az Abithoz hasonló atomstabil lap
-jó tuning
- ?x pci-e
- 3d Max, Maya felhasználás
- a proci valszeg egy D820 lesz
- a lapra max 30k van

Köszi a segítséget! :)

(#1847) Gergő20 válasza 4d (#1846) üzenetére


Gergő20
tag

Asus P5PL2 i945 LGA 775 DDR2 SATA2 Core2 Duo (ez 21k gianninál)
Asus P5LD2 ez is kb annyiba kerül
abit AL8 nem ismerem de rosz nem lehet .
D820 alá ezek a lapok megfelelőek
esetleg kóró alá van ilyen:
Abit AB9 PRO i965 DDR2 800 Sata2 Glan Core2 Duo 1 év garancia: 33.900,- (szintén gianninál)

(#1848) Gergő20 válasza Norbi14 (#1844) üzenetére


Gergő20
tag

ha eladja vedd meg 4D-nek az abit ic7 lapját mert ujat nem nagyon fogsz találni (normálisat ).

(#1849) Gergő20 válasza mrmatyi (#1843) üzenetére


Gergő20
tag

ASUS P4P800SE lapnál jobb asus s478-as lapot nehezen fogsz találni.
esetleg találtam 1 ilyet: az asus oldalán [link]
jó mert s478 és pci ex de hogy ezt lehet e kapni :F

(#1850) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nem találtam jobb topikot, ezért itt kérdezem meg. Milyen paramétereket kell/lehet nézni egy alaplapnál? Van az északi, déli chipset, mennyi memóriát kezel, milyen a vid. kártya foglalata, ezeken kívül van még valami? (az extra bővítmányek, mint integrált hang, vid... nem érdekelnek, szintén nem érdekel a cross-fire/sli, örülök, ha egy vid kártyát ki tudok fizetni:) ) köszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.