Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) MooN00 válasza Komplikato (#1049) üzenetére


MooN00
aktív tag

Már ne haragudj, de hülye lennék venni Ati kártya alá nVidia csipszetes alaplapot és fordítva.
Lehet ,hogy nincs sok előnye, hogy azonos a gyártó, de ez én biztosabban lennék, ha ugyanaz lenne mind2 gyártó.

Szerintem felesleges azért +10 rugót kidobni kártyára, hogy 1-2 hónapig (esetleg 3) ne az integráltat használd. Annyira nem fog hiányozni a gépből az a >128 mb.



[Szerkesztve]

(#1052) Komplikato válasza MooN00 (#1051) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet ,hogy nincs sok előnye, hogy azonos a gyártó, de ez én biztosabban lennék, ha ugyanaz lenne mind2 gyártó.
Oké, de a tapasztalatok nem támasztják alá, hogy bármi gáz lenne. rengetegen használtak NF2, NF3, NF4 lapban ATI kártyát egészséggel. Tudtommal egyedül az X1600 PCIE szériával volt gong némelyik NF4 lap alatt, de Biosfrissítés megoldotta. Viszont hallottam olyan NF4-4X (s754) alaplapról ami meg GeForce6-7 kártyákkal szarakodott.

Szerintem felesleges azért +10 rugót kidobni kártyára, hogy 1-2 hónapig (esetleg 3) ne az integráltat használd. Annyira nem fog hiányozni a gépből az a >128 mb.
Eléggé visszafogja a közös ram a gépet, de itt arról van szó, ha legalább minimál beállításokkal akarsz játszani valami nem túl régivel. Ehhez egy 5-10e FT közötti X550, X1300 vagy GF6200, 7300GS alkalmas, egy integrált kártyánál egy 2-3 éves játék megy el minimál beállításokkal maximum.

Szerk: Ilyesmi gépem volt/van, szóval nem csak gondolom.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1053) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Jelenleg Ati radeon 9550 x valamim van a nem egy nagy durranás de eddig elég volt azt egyenlőre nem akarok venni.

[Szerkesztve]

(#1054) MooN00 válasza Dzsolo (#1053) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ha jól tudom az ati 9550-es széria AGP-s volt. Tehát AGP-s lapot akarsz venni ?

(#1055) Fütyesz válasza Dzsolo (#1053) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Hát a pci-e-nek nagyobb a jövője.

[Szerkesztve]

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1056) Gorneck válasza Fütyesz (#1030) üzenetére


Gorneck
titán

Jó választás...:)

Gorneck#1239

(#1057) wolffy válasza Komplikato (#1052) üzenetére


wolffy
aktív tag

Tesztek, tapasztalatok szerint jó-jó egyik márka (nVIDIA, AMD) a másikkal. Miért ne. De ha én nVIDIA (vagy AMD) lennék, azért egy kicsit inkábba a saját termékem maximális támogatására optimalizálnám a cucom. A vetélytársé meg csak használható legyen vele. Ha működik, a többi kit érdekel. Nem hiszem, hogy az életben nem lenne benne egy kis ilyen üzleti rosszmályúság.

(#1058) sl


sl
csendes tag

Hali!Tanácsot szeretnék kérni.Gép összerakás elött állok,egy kicsit tanácstalanul.Legnagyobb problémám az alaplap,full satu vagyok a témába.Max 30e szánok rá és leginkább zenélni szeretnék majd(mixelés;szerkesztés)Viszont butaságom ellenére egy megbizható gépet szeretnék.Nem akarom tuningolni,berhelni.Ami szempont,:DDR2,SATA,PCIex,meg hogy ne nagyon tudjam elcseszni'''Eddig asus alaplapokat nézegettem intel platformon.(P5GD2-X;P5GPL-X;P5AD2-E)Azért is mert a gyorsaságnál nagyobb szempont a megbizhatoság.Help!!!!! :F :R

(#1059) MooN00 válasza sl (#1058) üzenetére


MooN00
aktív tag

Ha zenélni akarsz,meg ilyeneket, akkor szerintem nem érdemes a drága Asus lapokat venned, hiszen ezek inkább játék platformok (jól terhelhetők és viszonylag tuningbarátok).

Ha neked elég lenne az Asrock alaplap, akkor olcsóbban jönnél ki /(sokkal olcsóbban), hiszen az Asrock nem annyira tuningbarát, és nem igazán játékra termett ,de szerintem a te célodra (zenélésre) megfelel/.
Szintén figyelembe véve,hogy zenélt veszed előbbe, szerintem ne érd be az integrált hangkártyákkal, hanem vegyél egy jó és megbízhatót. (Erről nézz meg topicokat akár itt a PH!-n).

ASRock 775i915P-SATA2 LGA775 ATX
- LGA775, ATI Xpress 200, 2 DDR / 2 DDRII, 2PCI, 1PCI-E x16, 1PCI-E x1, 4SATA, 8USB 2.0, integrált VGA, 6 csatornás audio, LAN, mATX
(Több ASRock alaplapot nem tudok ajánlani, mivel annyira nem ismerem őket)
Ha mégis ragaszkodsz az Asus-hoz, akkor
P5PL2 Bruttó : 20 körül [link]

Intel LGA775 Pentium 4 CPU
64-BIT duplamagos CPU támogatás
Kétcsatornás DDRII 533
Serial ATA
ASUS CPU Lock Free
RTL 8111B PCI-E GB LAN
8 port USB 2.0


[kép]
Előnye a hátránya is egyben, hogy Hibrid pci és agp foglalatos.

P5AD2-E brutto: 27k körül [link]

- Intel 925XE chipset
- Intel LGA775 Pentium 4 CPU
- Dual-Channel DDR2 533
- Intel PAT
- PCI Express architektúra
- Gigabit LAN


[kép]

Ez már egy ajánlott lap.

Már így este nem nagyon merek semmi mást írni, de majd holnap remélem megnézi valami okosabb agy, pl: wolffy :R


[Szerkesztve]

(#1060) MooN00 válasza sl (#1058) üzenetére


MooN00
aktív tag

Belinkelek még néhány Gigabyte alaplapot (szerintem ezekkel a lapokkal jársz a legjobban, mert viszonylag olcsó, és jó lapok):

GA-8I945PL-G (intel csipszet) -bruttó : 21k körül [link]

1. Intel® Pentium® D Processzor támogatás
2. DDR 2 533 támogatás
3. Integrált SATA 3Gb/s interface
4. PCI-Express x16 interface
5. Integrát Gigabit Ethernet csatlakozás
6. 8 csatornás Intel® High Definition Audió


[kép]

-------------------------------
GA-8N-SLI (nVidia csipszet) bruttó: 21k körül [link]

1. LGA775 Intel® Pentium® D / Pentium® 4 processzor támogatás, FSB1066 technológiával
2. Dual Channel DDR2 667 memoria támogatás
3. SLI támogatás
4. NVIDIA SATA 3Gb/s és RAID támogatás
5. Gigabit Ethernet csatlakozás NV tűzfallal
6. PCI-Express x1 támogatás
7. Beépített magas minőségű 8 csatornás Audio Codec

[kép]


[Szerkesztve]

(#1061) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

Nem tudja valaki nekem megnézni mennyibe kerül nagykerbe az asus A8R32-MVP deluxe?
:R

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#1062) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Igen AGP-s a videokarim. De gondolom idővel cserélni fogom azt is ugyhogy nem lényeg annyira. Az uj videokarik már nem AGP-sek?

(#1063) MooN00 válasza Dzsolo (#1062) üzenetére


MooN00
aktív tag

Az új videókarik mostmár PCI-express- esek, amik négyszer gyorsabbak (elvileg) az AGP foglalatnál. Vannak még AGP foglalatos kártyák, még a 7600 sorozatban is gyártanak, viszont azok sokkal drágábbak a pci-e foglalathoz viszonyítva.

Ha veszel egy Pci-e -s alaplapot (meg még valamit mondtál, aszem procit...de ez nem érdekes), akkor nemtudom,hogy hogyan akarsz gépezni (kivéve ha nem integráltat veszel) ,mivel a régi agp foglalatod nem megy bele az új lapba, és így nemtudod hova kötni a monitort.

(#1064) Dzsolo válasza MooN00 (#1063) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Nem mondod hogy nem tudom bedugni az uj alaplapba a videokarim. Rögtön szivbajos leszek.A fiokba 2 videokarim már van a akkor most már 3 lesz? Hogy én hogy utálok uj gépet venni nem is szoktam csak 3-4 évente. ezután sem fogok sűrübben venni. Néztem uj alaplapokat mindegyikbe csak PCI találtam.

(#1065) wolffy válasza Dzsolo (#1064) üzenetére


wolffy
aktív tag

Ha 3-4 évente szoktál gépet cserélni, akkor szokd meg, hogy a régiből jó eséllyel semmit nem tudsz hasznosítani. (Max. winchester, optikai tárolók, kábelek.)

(#1066) wolffy válasza Fütyesz (#1061) üzenetére


wolffy
aktív tag

Hivatalos nagyker ár 2006.07.21-én az egyik nagykernél: 37.888 Ft+ÁFA

(#1067) MooN00 válasza Dzsolo (#1064) üzenetére


MooN00
aktív tag

Az alaplapgyártó cégek honalpján nézz körül a VIA csipszetes alaplapok között, ott még találni AGP foglalatosat.Bár , előbb utóbb át kell térned a PCI-e -re mert ha most AGP-set veszel, akkor legközelebb már az alaplapot is feltétlen cserélned kell.

Ezalól csak a Hibrid alaplapok a kivételek, ott ugyanis mind a 2 foglalat kapott helyet...(fentebb van egy Asus lap belinkelve /P5PL2/).Általában kevesebbet bírnak ezek a lapok az átlaghoz viszonyítva és nem is tudják elérni azt a teljesítményt, mint egy átlagos Pci-e-s lap (vagy agp-s).

[Szerkesztve]

(#1068) piadex2


piadex2
senior tag

am2 vagy lga775?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1069) Komplikato válasza Dzsolo (#1064) üzenetére


Komplikato
veterán

Nos létezik NF3-as AMD sAM2-es alaplap, és van i865-ös Conroe raedy alaplap is, de szerintem ha gépet fejleszt valaki, vagy új gépet vesz, akkor az AGP felejtős. Az összes valamire való AGP-s kártya sokkal drágább, és akkor előjöna probléma, hogy ugyanannyiba kerül eladnia a régi lapot és venni új lapot + PCIE kártyát, mint ha megvenné valaki a sokkal drágább AGP-s VGA-t. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1070) piadex2 válasza Komplikato (#1069) üzenetére


piadex2
senior tag

ez persze amellett, hogy egy up, új kérdés is:

agp reneszánsz??? vagy mi van?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1071) piadex2


piadex2
senior tag

szal, szerintetek mit érdemes venni:

am2-es lapot vagy lga 775-st???

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1072) MooN00 válasza piadex2 (#1071) üzenetére


MooN00
aktív tag

Az AMD által gyártott procik általában jobban az Intel prociknál, kivéve most ,(állítólag) fordul a kocka, mert az Intel most adja ki majd a core 2 duo prociját, ami (elmondások szerint) veri az AMD x2-es procikat.
Tehát, ha akarsz duplamagra tuningolni, akkor valszeg vedd meg az Intel-t , viszont ha még nem akarsz belebonyolódni a dual-core rendszerbe (szerintem még netedd, hisz rettentően drágák és a mostani körülményekhez sztem elég a szimpla magos proci -de aztán fél év mulva milesz...) akkor elég egy 3500+-os Athlon 64 (fx) is.
Én az sAM2-t ajánlanám.

(#1073) SzalaiG válasza piadex2 (#1071) üzenetére


SzalaiG
addikt

AM2

Jobb, olcsóbb.

(#1074) piadex2


piadex2
senior tag

másképp:

szerintetek: az amd vagy az intel váltogatja jobban a proci foglalatjait?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1075) slayer006 válasza SzalaiG (#1073) üzenetére


slayer006
addikt

Jobb ??
Conroe tesztet láttál már ? ;]
:)) :))

Olcsóbb ??
Hát ezt honnan veszed ? ;]
:)) :))


[Szerkesztve]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1076) Almosito válasza slayer006 (#1075) üzenetére


Almosito
tag

És conroe-t hol tudsz venni?
Ráadásul a conroenak az ára nem lesz épp túl kevés eleinte, nincs a 3000+os A64 kategóriájában, kinek mi kell...
Bár én AM2t sem vennék most semmiképp...

(#1077) jakewyler


jakewyler
senior tag

hali
tudnátok mondani egy jó 775-ös lapot 20k-ig agp-be :F

(#1078) piadex2 válasza jakewyler (#1077) üzenetére


piadex2
senior tag

miért nem pci-e? (csak érdekes, hogy alaplapot veszel, és nem pci-e-set, hanem agp-set, ami gyakorlatilag halott)

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1079) piadex2


piadex2
senior tag

Asus M2N32-SLI Deluxe... 60kHUF a kékhalban.

érdemes hosszabb távra ilyen k. drága lapot venni?
(ha mondjuk egy 2 év múlva kijövő procit akarok belerakini)

p.

(ugyanezt kérdezhetném persze lga 775-össel is... mondjuk az csak max.: 52kHUF!!! olcsóbb, mint az amd-s....)

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1080) MooN00 válasza piadex2 (#1079) üzenetére


MooN00
aktív tag

Azért azt gondolom te sem gondolod, hogy ezek tudják hogy mi lesz 2 év múlva.

Szerintem nem érdemes 30 felett alaplapot venni, mert fingunk sincs ,hogy mi lesz két év múlva, azt meg ,hogy egyátalán akkor a sAM2 lesz-e még, azt meg pláne nem tudjuk megjósolni. (Talán annyit fog érni, mint most a sempron s754 foglalatos lapok)
Ha nem is a proci megy ''ki a divatból'', akkor a videókártya foglalat, vagy a csipszet , ram ....bármi

[Szerkesztve]

(#1081) piadex2 válasza MooN00 (#1080) üzenetére


piadex2
senior tag

ja, na azért azt én sem gondoltam... mindössze annyi villant be, hogy esetleg van valakinek valami sejtése... :)

amúgy egy lga 775-be a korábbi 775-ös cpu-k belemennek?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1082) Almosito válasza piadex2 (#1078) üzenetére


Almosito
tag

Lehet, hogy azért mert van AGPs videókártyája, és azt nem szeretné, vagy nem tudja(pl.: anyagiak miatt) lecserélni

(#1083) jakewyler válasza piadex2 (#1078) üzenetére


jakewyler
senior tag

mert egyenlőre dx10-ig nem váltok gépet,és addig bőven megteszi a agp-s x1600pro és ahoz kéne valami jó kis 775-ös lap ,ami meghajtja :))

(#1084) piadex2 válasza jakewyler (#1083) üzenetére


piadex2
senior tag

áááááá... :) viszont akkor ez azt jelenti, hogy 6-8 hónap múlva 100%-os konfig csere? (vagy legalábbis egy újabb alaplap csere?) :F

[Szerkesztve]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#1085) wolffy válasza jakewyler (#1083) üzenetére


wolffy
aktív tag

ASUS P5P800SE = 15.480 Ft+ÁFA (kiskereskedelmi ár) [link]

[kép]

(#1086) jakewyler válasza wolffy (#1085) üzenetére


jakewyler
senior tag

köszönöm szépen,ez kb egy 478-as Asus p4p800 Se-vel hasonlítható össze?? :D
amúgy még kb 1-2 évig szeretném megtartani az agp-t és az újj lapot ha veszek még talán :DDD ,addig úgy se lessz az a hajda sok dx10-es játékok :D ,ha meg mégis akkor elöbb váltok configot :((( :D

[Szerkesztve]

(#1087) wolffy válasza jakewyler (#1086) üzenetére


wolffy
aktív tag

A P4P800SE s775-ös testvére.

(#1088) Nimda


Nimda
addikt

Srácok nem tudok dönteni...Gigabyte GA-K8N51GMF vagy Asrock K8NF4G...?
Árban nem sok különbség van,de stabilitásban és tuningban vajon mennyire különböznek egymástól?

(#1089) wolffy válasza Nimda (#1088) üzenetére


wolffy
aktív tag

Egyértelműen a Gigabyte-ra voksolok.

(#1090) MooN00 válasza Nimda (#1088) üzenetére


MooN00
aktív tag

UP! Énis a Gigára :) . Másrészt inkább hanyagold az ASRock-ot ,ha tuningolni akarsz, vagy csak egyszerűen játszani..

(#1091) cudar07 válasza MooN00 (#1090) üzenetére


cudar07
senior tag

miért vesz ma valaki asrokot??? :F :B :P

UP a gigára (de inkább ABIT a király ( :C nálam)

(#1092) MooN00 válasza cudar07 (#1091) üzenetére


MooN00
aktív tag

Üzleti célokra, gépelni , excel-ezni -''titkárnői feladatokra'' éppen megfelel.

(#1093) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Köszöntem a válaszokat. Lehet hogy integrált videokaris alaplapot veszek akkor. Addig meg megprobálom eladni a videokarim.

(#1094) Nimda


Nimda
addikt

Köszi a válaszokat!

cudar07:Ezt kifejtenéd bövebben?:U....vagyis inkább hagyjuk...

(#1095) Tosee


Tosee
őstag

Milyen alaplapot lenne érdemes vennem olyan 10-16 ezer Ft körül?
a lényege hogy s775-re legyen. Játékra, netezésre, filmnézésre, használlnám
Van egy ismerős aki ezzel foglalkozik, és ajánlott egy asrock-ot pontosan nem tudom a típust csak azt, hogy intel chipsetes, és 4 Gb ram max, 8 usb, 5 pci, 1 agp, van rajt. De nem tudok dönteni igazság szerint én idegenkedek az asrocktól még ha az szinte Asus akkor is. Bár ő azt mondta, hogy neki semmi baja vele, nála megy rendesen.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#1096) wolffy válasza Tosee (#1095) üzenetére


wolffy
aktív tag

LGA775 foglalatos alaplapok közül 10-16 ezer forint környékén én a következő deszkákat ajánlanám a figyelmedbe:

ASUS P5P800-VM = 11.970 Ft+ÁFA (14.364 Ft) [link]
[kép]

Intel D865GSA = 11.490 Ft+ÁFA (13.788 Ft) [link]
[kép]

(#1097) bkaroly


bkaroly
csendes tag

Hello!

A véleményeteket kérném.Ezt a konfigot neten való játszásra (fifa,ut stb.) használnám.
Nem szeretném húzni. A proci gyári hűtőjét megérné lecserélni?

Gigabyte 8I945P-G
Intel P4 D930 - D940 Dual Core
Sapphire ATI X1600XT 256Mb
1 Gb DDR2 667 MHz Samsung RAM
Chieftec 450W táp

+(hangk., winyo. stb)

(#1098) Almosito válasza bkaroly (#1097) üzenetére


Almosito
tag

Ha játékra szeretnéd használni talán jobban járnál egy egymagos procival, bár hosszú távon jobb választás lehet a dual-core...
Játékra jobb lenne egy 7600gt szerintem, nemsokkal drágább, mint a x1600xt
Ha chieftec tápegységet akarsz akkor vedd őt: GPS-400AA-101A... a 450Wos teljesen felesleges neked, úgy emlékszem ugyanannyit bír 12Von, mint a 450es, vagy akár a 350es is elég lehet...

(#1099) cudar07 válasza Nimda (#1094) üzenetére


cudar07
senior tag

bocs
ez csak egy teljesen szubjektiv vélemény volt
nem volt még nekem asrok lapom :B
ismerösömnek volt nem igazán tetszett
no tuning
de persze Nforsba is van xar lap
abit nf2-s2!!
iszonyú lap
:B

(#1100) MooN00 válasza bkaroly (#1097) üzenetére


MooN00
aktív tag

Szerintem nem érdemes cserélni a gyárit (főleg ha nem húzod), addig amíg el nem romlik /Hűtőre értem/.
a Dual Core proci helyett jobban jársz, ha sima egymagos procit veszel vagy vársz egy Core 2 Duo-t , mert nem ér annyit amennyit elkérnek érte. (Ha játékra kéne én inkább az amd-t ajánlanám- de ez tejesen szubjektív : )
A videókártyára térve, szerintem nem érdemes x1600xt-t venni, énis csatlakozom az előttem szólóhoz, inkább 7600GT-t érdemes venni.
(Viszont ha jól akarsz kijönni akkor 7600GST-t is vehetsz potom 35k-ért , ami nagyjából akár GT teljesítményre is lehet húzni ( viszonyításképp GT: 560/1400 GST:500/1400)



[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.