Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50451) Lauda válasza t72killer (#50450) üzenetére


Lauda
félisten

Bérel neki a haver, vagy nem adja le a jogsit, azt mondja elveszett és bérel azzal. Értem a koncepciódat, csak ezer és ezer kiskapu van. :)

ne lehessen kocsit se venni.

:D Nem adhatom el a kocsimat egy vevőnek, csak ha van jogsija? :D El sem kérheted tőle, semmi közöd a jogsijához. :)

(#50452) t72killer válasza Lauda (#50451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Bérel neki a haver"
Ezzel bűnrészes és mehetne uabba a cellába mondjuk fele büntetéssel. Működő jogrendszerrel elég sokmindent meg lehet oldani;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50453) Lauda válasza t72killer (#50452) üzenetére


Lauda
félisten

Ettől még kint lesz az utakon autóval. :)

(#50454) t72killer válasza Lauda (#50453) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Életfogytra nem ültethetsz le valakit, aki még nem követte el a cikkben is szereplő v egyéb szörnyűséget csupán megelőzési célból egy traffipax alapján. Más kérdés, hogy aki megtette és kinyírt egy családot, az rohadjon bent legalább egy tizest az anyagi kártérítéseken túl.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50455) Lauda válasza t72killer (#50454) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sem. Itt nem gyorshajtásról volt szó, hanem egy bódult állapotban elkövetett halált okozó balesetről. Egy tíz évet szerintem is ülhetne. Jogosítványt többet nem adnék neki. Ha meg lekapcsolják vezetés közben/balesetet is okoz, azonnal mehet vissza a börtönbe.

(#50456) kalmanchris válasza Chris Kiki (#50429) üzenetére


kalmanchris
tag

Ha egy ember kést maga elé tartva, tudatmódosító szer hatása alatt meg pláne, végigrohan egy utcán és valakit felkoncol az kapja ugyanazt a büntetést, mint aki rohan a buszra, figyelmetlenségből fellök egy embert, beveri a fejét és meghal? Ne már. Ezért merik ezt megcsinálni a fiatal töketlenek, mert tudják, hogy nem lehet nagy baj.
A minimum, hogy jogsi örökre ugrik, 5 év letöltendő, plusz 5 év kezelés. Járandóságai 50%-át élete végéig utalni a hozzátartozóknak, elötte azonnali gyorssegélyként 10 millió ft tehetős apucitól, ha már ilyen fasza verdát adott fiának.Ha újra volán mögé ül, életfogytig. Ez lenne a minimum! Szerinted ehhez képest mennyire lesz enyhe a bünti?

(#50457) Chris Kiki válasza kalmanchris (#50456) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

50%-ot megtarthat? Nem vagy Te túl engedékeny? Tegyük egész életére az áldozat családjának a rabszolgájává! Az apától meg teljes vagyonelkobzás! Mit képzel az ilyen, hogy csak úgy sportkocsit vásárolgat a fiának? És a leszármazottait is büntetném (ha lesznek, mert a teljes kasztrálásról még nem döntöttünk), hiszen ugyan az a vér folyik majd az ereikben, így biztosan meg lesz bennük a hajlam a száguldozásra, jobb az ilyet előre elkerülni.

Sok itt az emberekben az elfojtott feszültség, úgy érzem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#50458) t72killer válasza Chris Kiki (#50457) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megöli valaki a családodban a magasabb keresetű kenyérkeresőt, aki teszemazt a lakáshitelt fizette. Szted hogy lehet a "károkozás" előtti helyzetet megközelítőleg helyreállítani? Egy ilyen barom miatt még az áldozat családja nélkülözzön/rakják utcára? Vagy fizessen az adófizető, az család meg könyörögjön segélyért?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50459) nyikszi válasza Chris Kiki (#50457) üzenetére


nyikszi
őstag

Gyanús vagy te nekem, csak nem jogász vagy? :)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50460) t72killer válasza Chris Kiki (#50457) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felmerül a kérdés, miért is van elfojtott feszültség? Mo.-gon nagyon gyakran anyagilag függnek vagy FÜGGENI FOGNAK egymástól a családtagok. Adott pl egy buszban elégetett gyerek, akinek a halálát a vállalat többrendbeli hibája/gázolajüzérkedése okozta. Ez a gyerek felnőve (a szülőtartási törvény szerint!) a szülei számláit, eü-költségeit, stb fizette volna. Vagy adott egy fiatal szülő, aki épp letudta a családalapítás költségeit és a további 30-40év munkájából lenne örökség az otthon hagyott gyerekeinek. És itt nem arról beszélek, hogy az elhunyt kitöltött volna egy nyertes lottószelvényt, hanem a társadalom többsége által követett életmodellről van szó.
Szted ezt hogy kellene korrekten behajtani a károkozón?

Ha én, 1bites munkavállaló egy cipőboltban lenyúlok egy pár cipőt és elkapnak, akkor nemhogy a cipő árát (=okozott kár), hanem efölött még ennek a többszörösét verik le rajtam+a boltos teljes mértékben kártalanítva van. Ha "visszaesőként" másnap is megteszem, akkor az előbbi büntetési tétel többszörösét kapom egyfajta arányosság elve alapján. Sőt, jobbat mondok: ha egy banknál csúszok a törlesztőkkel, bizony bőven lehet, hogy életem végéig rabszolga leszek - pedig senkit sem öltem meg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50461) kalmanchris válasza Chris Kiki (#50457) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen feszültség van az emberekben, mert évtizedek óta a népnek kuss van és csak nyomják ezt a sz.r liberális dumát, amit Te is. Aztán mikor a másik oldalra kerül az ember...

(#50462) samujózsi válasza kalmanchris (#50461) üzenetére


samujózsi
tag

Te beteg vagy... :U
Elvben jog is van a világon.
Ez többek közt a lincselést, önbíráskodást is tiltja.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50463) t72killer válasza samujózsi (#50462) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kell felkoncolni, térítse meg az okozott kárt. Vagy ha tőled valaki ellopja a kocsid, a rendőrök elkapják, akkor megelégszel egy defektes biciklivel cserébe?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50464) Chris Kiki válasza kalmanchris (#50461) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A személyeskedést és a politizálást felejtsd el légy szíves.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#50465) Chris Kiki válasza t72killer (#50460) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szted ezt hogy kellene korrekten behajtani a károkozón?

Ne nekem tegyél fel ilyen kérdéseket. Én csak a nyilvános élve koncolás és hasonló brutalitások ellen emeltem szót (eredetileg). Még csak pacifista sem vagyok, csak amikor azt látom egy fórumban, hogy emberek nyíltan leírják miket tennének, akkor megfordul a fejemben, hogy ezek az emberek szabadon járnak-kelnek. És nem vagyok biztos benne, hogy a száguldozós baromtól kell-e jobban tartanom?! Nagy zűr van itt a fejekben!

De ha már választ vársz, ha rajtam múlna így csinálnám:
Letöltendő, 1-2év elég elrettentő tud lenni egy alapvetően nem bűnöző személyiségnek.
Jogsi ugrik / nem kaphat 5évig és utána szigorított (újra)vizsga.
Kő kemény pénzbüntetés és egyéb vizsgálati költségek megtéríttetése.
5 évig a fizetése / egyéb jövedelme után x% menne a károsult családjának.
Abban az esetben ha az eltiltás alatt vezet, vagy utána hasonló körülmények között balesetet okoz, akkor bekeményíteném a következő turnust.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#50466) kalmanchris


kalmanchris
tag

Nem betegezni kell. Egyszerűen éreztetni kell az emberekkel, hogy ha hülyeséget csinálnak, annak rendes következménye lesz, nem sarokba vonulás. Amíg nincs rendes felelősségre vonás, addig az ilyen vállat von, úgyseleszbaj, ha mégis, 1 év miaznekem felfogás lesz és csak fogy az ártatlan ember. Látod, haveroknak is ezt mondta. Sajnos sokan így gondolkodnak, na azoknál van baj a fejekben és elég sokan vannak. Nem az a fontos, hogy most őt büntessük keményen, az a fontosabb része, hogy legyen elrettentő példa! Mindig szegény elkövető van lesajnálozva, mert biztos beteg, nem tehet róla, voltak külső körülmények. Ezt szajkózza a média is. Hogy mekkora kárt - főleg érzelmi - okozott a hozzátartozóknak, arra kéne hegyezni a gondolkodást, átérezni és akkor lehet körülnézni, ki is a beteg.

[ Szerkesztve ]

(#50467) nyikszi válasza kalmanchris (#50466) üzenetére


nyikszi
őstag

MO-n jogszolgáltatás van, nem igazságszolgáltatás :( Tegnap olvastam egy esetet, hogy a nő figyelmetlen volt, elkezdett tolatni, meglökött egy férfit, aki így ráesett a feleségére és az annyira megütötte a fejét, hogy később belehalt. Szerintem ez a női sofőr többet fog ülni, mint ez a bedrogozott "állat" :(

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50468) mephi666 válasza Chris Kiki (#50465) üzenetére


mephi666
nagyúr

na ennél az esetnél ugorhatunk is pár lépcsőt, mert eltiltás alatt, belőve száguldozott... ne vicceljünk már 1-2 évvel :U az olaszliszkai esetnél is úgy tudom kapott papíron az áldozat családja pártízmilliót, amit valószínűleg soha nem fognak megkapni, mert a nincstelen senkiházikon nincs mit behajtani... egy főorvos, akinek ilyen pártízmilliós amg-re futja más kaliber: perkáljon is rendesen, hülyegyerek meg kapjon minimum 15 évet, jogsi meg örökre kuka :U ...ha pedig nem tanul ebből és 30-40éves fejjel kijön, majd egy elektromos kerti traktornál komolyabbat vezet, menjen vissza újabb pár évtizedre :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50469) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#50468) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

liszkainál pereltek az elkövetők a fogvatartási körülmények miatt (és nyertek), de ofc végrehajtással azonnal átkerül(t ?) a sértett hozzátartozóihoz.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50470) philoxenia válasza mephi666 (#50468) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van rá törvény, hogy ne ugyanazon megítélés alá essen, mintha ugyanezt az eredményt egy előzésnél megcsúszó kocsival okozta volna az ütközés, ahol mondjuk gyorshajtás sem volt. Sőt Magyarországon a droghasználat maga is büntetendő, halmazatban azért is kaphat pluszban.
235. § től: [link]

Persze a bíróságon... [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50471) BigBear válasza Chris Kiki (#50465) üzenetére


BigBear
senior tag

Nyilvános élvekoncolással kapcsolatban alapvetően igazad van (mondjuk függetlenül ettől, ha ne adj' Isten én lennék érintett hasonló esetben, minden t elkövetnék, hogy ne ússza meg élve az illető; - lehet betegezni).
Sajnos a jogrendszer olyan, hogy egy ilyen tetű - és bocsánat a tetvektől, hogy hozzájuk mérem ezt a nemtudommit - simán megússza valami ejnyebejnyével.
Amit leírtál, az meg vicc. 1-2 év arra lenne jó, hogy miután apuci pénzéből bekerül egy szanatóriumba a kis szemefénye, élete végéig henceghessen, hogy ő járt a csillagban. Találkoztam ilyennel sajnos. 5 év jogsielvonás? Most se volt jogosítványa. 5 évig levonás jövedelemből? Ugyan már, szerinted az ilyennek lesz valaha is tiszta jövedelme? Lefogadom, hogy apucinak sincs szinte semmije.
10-15 év alap. Jogsi nuku. Plusz amit valamikor már emlegettem hasonló esetben. Család vagyoni helyzete alapján kártérítés. Az csak duma, hogy jajj, hát mit is tehet apuci arról, hogy a hülyegyerek elvitte a kocsit.

(#50472) szebe


szebe
őstag

Nagyon finom videó, több ilyen kéne. [link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#50473) Lauda válasza szebe (#50472) üzenetére


Lauda
félisten

Vannak jók. Mondjuk ők is mentek át piroson úgy, hogy nem mentek a jelzések, ez szabálytalan. Persze amelyik csak átsorolt záróvonalon, mert valószínű elrontotta, azt kiszedik.

--------------------------------

A büntetésekkel kapcsolatban, van ahol nem szarakodnak: https://www.origo.hu/utazas/20191209-ot-evet-kaphat-egy-turista-mert-ledontott-egy-postaladat-thaifoldon.html

Állami tulajdon lerombolásáért akár öt év börtönre és 10 ezer baht (100 ezer forint) pénzbírságra büntethetik

Ennyi, így járt.

[ Szerkesztve ]

(#50474) mezis válasza szebe (#50472) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Örülök, hogy dolgoznak a fiúk.
Ennek a rendőrautónak a tetején van a kék villogó és vannak akik így közlekednek mellette, előtte ?

mezis

(#50475) mephi666 válasza mezis (#50474) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A Budapesti Rendőr-főkapitányság rendőrei hat napon keresztül, civil autókból ellenőrizték a szabálytalankodó autósokat a fővárosban." :) ...ide is kéne pár hasonló a városba

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50476) Lauda


Lauda
félisten

https://index.hu/techtud/2019/12/10/onvezeto_tesla_karambolozott_egy_rendorautoval/

Simán belement az álló járműbe az önvezető tesla. Komoly.

(#50477) szebe válasza mezis (#50474) üzenetére


szebe
őstag

Szerintem a belső visszapillantónál és/vagy vele egyvonalban a műszerfal tetején van villogó, kívülről ezek civilnek néznek ki.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#50478) t72killer válasza mephi666 (#50475) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az, amikor beállnak eléd megengedett sebesség mínusz 20%-al, te beelőznéd őket +10%-al és jön a bünti?

Egyébként tényleg kell az ilyen, a fentebb is tárgyalt őrültek kiszedésére.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50479) mephi666 válasza t72killer (#50478) üzenetére


mephi666
nagyúr

nézted a videót? :) én csak az első pár jelenetet láttam, de egyik sem ilyen volt: piroson áthajtás, záróvonalon keresztül bepofátlankodás meg hasonló viszont sorban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50480) samujózsi válasza t72killer (#50478) üzenetére


samujózsi
tag

Változott a KRESZ? Én rég tanultam, de akkor még úgy volt, hogy ha valaki előttem a megengedettnél alacsonyabb sebességgel halad, akkor az előzés idejére át szabad lépni az engedélyezett maximumot.
Mondjuk arra nem emlékszem, hogy ez általános érvényű volt vagy ahol tábla jelezte a limitet, ott már nem...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50481) Lauda válasza samujózsi (#50480) üzenetére


Lauda
félisten

Nem emlékszem, hogy bármikor lett volna ilyen a kreszben. Komolyabban 93-ban kezdtem el tanulmányozni, akkor már nem volt bent ilyen az biztos.

(#50482) updog válasza szebe (#50472) üzenetére


updog
senior tag

Húúú, én annyira boldog vagyok amikor ilyen videókat látok :DD

(#50476) Lauda

"A rendőrség újra felhívta a figyelmet arra, hogy függetlenül a jármű képességeitől, menet közben a sofőrnek mindvégig az útra kell figyelnie"

Nem tudom hogy mi ennek a jogszabályi háttere (gyanítom még semmi), de szerintem teljesen jogos az indoklás és az is hogy a sofőrt veszik elő felelősként.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50483) samujózsi válasza Lauda (#50481) üzenetére


samujózsi
tag

Hát apám kicsit régebbi évjárat volt és én az ő könyvéből tanultam ;)
De lehet, hogy csak annyi volt, hogy a rendőr ezt elnézte akkoriban.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50484) t72killer válasza mephi666 (#50479) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#50480
Rosszul emlékeztem, más a taktika:
"A trükk lényege, hogy egy hétköznapinak tűnő Audi agresszíven tolni kezdi az előtte közlekedő autót, jellemzően többsávos út belső sávjában. A sofőr két dolgot tehet – mármint azon az elméleti lehetőségen kívül, hogy nem törődik a folyamatosan a féktávon belül, agresszíven manőverező „üldözővel” –, vagy kimegy a külső sávba, vagy kénytelen rákapcsolni a sebességre. A figyelmen kívül hagyásra még annyi esély sincs, mint arra, hogy mondjuk egy 110-es táblánál a 70-es, 80-as sebességű teherautók közé ugorjon ki az ember, így marad a gyorsítás, legalább ideiglenesen, míg a külső sávban lévő lassú autók elé nem ér."

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50485) mezis válasza Lauda (#50476) üzenetére


mezis
nagyúr

AI: A gyerek is úgy tanul meg járni, hogy csetlik-botlik, ütközik. :U ;]

mezis

(#50486) nyikszi válasza updog (#50482) üzenetére


nyikszi
őstag

Én annyira nem. Tudom, piros, az piros, nem is szeretem amikor átlépik, meg voltak itt durva áthajtások is, de 1x-2x nálam is előfordult és, nem egyszer még az utánam jövő is átjött. Mi a t@k@mért nem lehet már a zöld lámpa villogást bevezetni, mint mondjuk Ausztriában? Akkor kiszedhetnék már az autósokat a pici pirosnál is. Meg több helyen megfigyeltem, hogy 70-es tábla, de a sárga rohadt rövid, tudtommal annak akkor tovább kellene világítania.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50487) mephi666 válasza t72killer (#50484) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, terjedt ilyen... meg itt a másik oldal, tényekkel :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50488) updog válasza nyikszi (#50486) üzenetére


updog
senior tag

Jogos kérés lehet a villogtatás vagy akára a visszaszámláló is. Ettől függetlenül, nyilván mindenhol én sem közlekedtem még, nem tudhatom hogy néz ki az a kereszteződés amit emlegetsz, de én még nem láttam olyat (és felelőtlen közlekedésszervezésnek tartanám ha sok helyen, rendszeresen előfordulna) hogy sárgánál - akár 70-nel is - megfelelő távolságból (khmm megfelelő sebességgel khm) ne lehetne megállni, vagy ha már értelmes féktávon belül van az ember akkor ne lehessen sárgán átérni (értsd: a lámpa vonalán áthaladáskor még nem váltott pirosra)

Gyalogosként és autóval is viszont annál többet, aki simán szándékosan átrongyol a piroson. Meg az utána jövő is. Legutóbb ma reggel, a szokásos Hungária x Kerepesin, de ott szó szerint minden lámpánál ez van.

Szóval tartom, hogy én nagyon örülök ennek a videónak és még sok ilyet. Tudom, csúnya dolog a káröröm, de a szerintem a jogos büntetésnek örülni nem káröröm kategória.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50489) BigBear válasza nyikszi (#50486) üzenetére


BigBear
senior tag

Miért, a sárga lámpa nem figyelmeztet?
Azért ne magyarázzuk már meg, hogy de hát éppen csak belecsúsztam a pirosba.
Ja, hogy sok sofőrnél az a divat, hogy sárga = gyorsíts, mert még (hátha) átérsz? Na az ilyenek miatt kell még több hasonló rendőri akció.

(#50490) szebe válasza t72killer (#50484) üzenetére


szebe
őstag

Ha "megtol" valaki hátulról, se megyek 110-es táblánál (mert onnan esett be az inotai 70-es táblához) 150 fölött (meg oké, én tudom hogy ott korlátozás lesz, eleve nyugisabban megyek). Főleg hogy a 8-ason nem találkoztam még akkora teherforgalommal, hogy ne lehessen "kiugrani" 2 kamion közé.

Fehérvár-Veszprém között 3 helyen van "komolyabb" (70-es) korlátozás, a két csóri kereszteződés, meg Inota. Mindegyik szintbeli, nem árt figyelni, utóbbinál régebben több baleset is volt.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#50491) mezis válasza updog (#50488) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem káröröm ez, hanem remélem az ilyen esetek után kisebb lesz a valószínűsége annak, hogy zöld lámpánál kapok keresztből egy "ütőset".
A szabályok, törvények csak akkor érnek valamit, ha megfelelő következménye van az áthágásuknak. Különben csak a betonkerítés, amin nem mennek át. Illetve néha azon is...

mezis

(#50492) maajsz válasza nyikszi (#50486) üzenetére


maajsz
senior tag

Túl sok értelmét nem látom a villógó zöldnek, az kvázi egy meghosszabbított sárga időnek tekinthető. Ha féktávon kívül vagy és elkezd villogni a zöld (egyenlő azzal mintha hamarabb váltana sárgára) úgy is simán meg tudsz állni. Ha belül vagy és nem tudsz megállni akkor meg teljesen mindegy, hogy a sárga világít vagy a zöld villog, átmész.
Itt szerintem az esetek többségéségen ugyanúgy szándékos a dolog, mint a veszélyes előzéseknél vagy bármilyen szabályszegésnél, úgy van vele a delikvens hogy nem érdekli ha rózsaszín is, ő inkább nem vár 2 percet.

(#50493) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[link] random civil autós kamerázgatás a policájtól - erre azt tudom mondani, hogy a városon belül elég bárhol (út mellett) 10 percet eltölteni egy helyben állva, és olyan csodákat láthatnak, hogy besz@rsz :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50494) dh66e válasza Mr.Csizmás (#50493) üzenetére


dh66e
veterán

A civil rendőrautós ellenőrzési akció december 23-ig tart a fővárosban.

Azután megint hagyják hadd szórakozzon a nép sietősebb fele.

(#50495) m3tr0 válasza Mr.Csizmás (#50493) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem ezzel nincs bajom.
Mondjuk szerencsétlen fehér A1-es Audist így megszívatni...kiengedi maga elé,aztán rábassza a villogót... :DDD
Lehet szerencsétlen csak elbaszta a sávot és rájött,hogy egyenesen menne és átsorolna...
Ezért itt pesten kb. 1000 büntetést lehetne kiosztani nap mint nap. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50496) dh66e válasza m3tr0 (#50495) üzenetére


dh66e
veterán

Amikor dugó van ott mindig ilyen "szerencsétlen" audisok vannak. :DD

(#50497) updog válasza m3tr0 (#50495) üzenetére


updog
senior tag

őőő. Ha az 1:40-esre gondolsz, piroson és záróvonalon ment át a "szerencsétlen" Audis, jóhogynem megsajnáljuk. Ha béna, forduljon be jobbra és következő lehetőségnél tessék visszasorolni arra amerre menni akart.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50498) Mr.Csizmás válasza dh66e (#50496) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dugó nélkül is. 1:03-1:10 körül van az orczy út, ott vagy 3-4 saroknyi folytonos záróvonal van a sínek mellett. friss hó esetén látható, mennyire érdekli az autósokat. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50499) m3tr0 válasza updog (#50497) üzenetére


m3tr0
senior tag

Bocsmár...de ott ahol a rendőr Audi megy ott ződ van... :U

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50500) updog válasza m3tr0 (#50499) üzenetére


updog
senior tag

Ha nem az 1:40-től kezdődő, piroson és zárón átsoroló Audisra gondolsz, akkor bocs, félreértettelek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.