Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49651) Siriusb válasza samujózsi (#49650) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem vagyok benne biztos, de nagyon egymás után jöttek a történések. Duda, bringás hátranéz, autós húzza rá a kocsit.

Szerk.: először arra gondoltam, így próbálja figyelmeztetni a bringást, hogy jön, vagy csak nem tetszik neki, hogy ott megy.
Ráadásul üres a belső sáv, könnyedén tarthatott volna megfelelő oldaltávolságot.

[ Szerkesztve ]

(#49652) mephi666 válasza Siriusb (#49651) üzenetére


mephi666
nagyúr

visszatekerve párszor és a biciklis útvonalát megnézve mintha befelé húzódott volna kicsit és ezt mondjuk jelezhette a mercis egy dudával... utána le is húzódott jobbra, ahol elfért volna már korábban is és akkor könnyebb sávon belül elmenni mellette... :U fene tudja

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49653) patomi válasza samujózsi (#49646) üzenetére


patomi
őstag

Sajnos mind két oldalon alacsony a tolerancia küszöb. Plusz bringára az ül fel aki akar. Autóhoz legalább papír kell. És ugyan azt az utat használjuk.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49654) Lauda


Lauda
félisten

(#49655) samujózsi válasza Lauda (#49654) üzenetére


samujózsi
tag

A motoros vajon mennyivel jött?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49656) Siriusb válasza samujózsi (#49655) üzenetére


Siriusb
veterán

Ránézésre majd kétszer annyival, mint a vele szemben haladó autó.

(#49657) Chris Kiki válasza Lauda (#49654) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Köszönöm. Pont ugyan ilyennek voltam szenvedő alanya néhány éve.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#49658) t72killer válasza maajsz (#49627) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Á, szóval ez a módja, legközelebb amikor 180-nál a sztrádán telefonálok, kinyitom az ajtót :DDD

[/POÉN]

Más: szerintetek itt be volt kötve a hölgy? Nekem azért furcsa: a srác (sofőr?) zúzódásokkal megússza, az utas meghal: viszont a Renault szélvédője sértetlen, amiből arra következtetek, hogy nem voltak olyan óriási erők az ütközés során:F.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49659) mephi666 válasza t72killer (#49658) üzenetére


mephi666
nagyúr

fene tudja: a jobb első kerék vagy 30 centivel hátrébb lett tolva és a blokk is keresztben áll... valószínű ő ült az anyósülésben és a kocsinak az a sarka nyelte el majdnem az összes ütközési energiát... (be lehetett kötve, de olyan belső sérülései lettek, hogy esélye nem volt?)

mindent összevetve ha tényleg csak fényjelzést használt a mentő, akkor egyértelmű a felelősség :K ...habár ez sajnos rajtuk már nem segít

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49660) t72killer válasza mephi666 (#49659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ezt most nem is a felelősség megfejtéséért szúrtam be. A gyilkos ütés valóban jöhetett srégen/oldalirányból is, ami ellen az öv nemigazán véd.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49661) samujózsi


samujózsi
tag

Csak nekem furcsa, hogy városon (Budapesten?) kívül mennyire vigyáznak a puhatestűekre az autósok?
Nem mondom, egy-két barom mindig akad, de ma például a 2-esen mentem Dunakeszi végétől Vácig. Jó, nem egy hosszú út, de végig azt éreztem, hogy aki csak tud, óvatosan előz, ha nem jön szemből senki, inkább a záróvonalat lépi át, de próbál nagy oldaltávot tartani. Útszűkületnél gyakorlatilag nullára lassított mögöttem egy autó, pedig elfért volna, ha erőszakos. Egyetlen hülyével találkoztam, az is egy ilyen zebra+járdasziget okozta szűkületnél ment el mellettem úgy, hogy amikor mellém ért padlógáz, kilőtt úgy tíz méterre, majd fék és fordult el jobbra... na ennek az egynek szidtam a jó édesanyját.
Meg egy másiknak hazafelé, aki a Szilágyin (IV. ker.) a pirosnál nekiállt telefonálni és már jóideje zöld volt, mikor végre kegyeskedett elindulni... (én meg engedtem volna el a még mögöttem álló három autót, de nem tudtak indulni emiatt a ... miatt)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49662) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Már többször előfordult, hogy állok bringával az Aranyhegyi úton a vasúti átjáróban és folyamatosan mennek át emberek bringával/gyalog/motorral a piroson, akár a vonat előtt is. Ma egy motorost dicsértem meg a mutatványa miatt és természetesen jött egyből a szokásos dumával, mi közöm hozzá nem vagyok rendőr. Ilyenkor úgy sajnálom, hogy nincsenek látótávolságban rendőrök.

Samujózsi: 1-2 kivételtől eltekintve én is ezt tapsztalom, ezért is szoktam lehúzódni a padkára/járdára ha van hely, hogy nyugodtan elmehessenek mellettem.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49663) dh66e


dh66e
veterán

Tegnap megyek a rakparton Észak-déli irányban.Mocis csajjal a seggében záróvonalon beelőz 10 méterre az Erzsébet híd lábánál lévő kihajtónál.Satuztam egyet és anyáztam egy sort.
Szemből pont egy rendőr autó ők is fékeztek,de semmi reakció.Nem voltam rest kiszóltam nekik hogy ez így rendben van?
Válasz:Nem láttak semmit.
Volt pofám genyónak lenni.
Ahha, akkor majd felrakom you tube-ra a felvételt.
Fények fel,tolatás és mentek a mocis után. :W :W :W
Bazz jó ez a kamera. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49664) Mr.Csizmás válasza dh66e (#49663) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49665) t72killer válasza samujózsi (#49661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fenének se hiányzik a kaszás Pista bácsi a szélvédőre :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49666) Siriusb válasza dh66e (#49663) üzenetére


Siriusb
veterán

Kemény vagy! :)) :R

Amúgy nincs náluk is beszerelve kamera? Nem figyelem különösebben, de az utóbbi időben több rendőrautóban is láttam ilyen-olyan kamerát.

(#49667) dh66e válasza Siriusb (#49666) üzenetére


dh66e
veterán

Nem, nem vagyok kemény inkább kerülöm a konfrontációt adott esetekben. ,de ott azért ebben a szituban eldurrant az agyam.Micsoda pökkhendiség már a rendőrök részéről.
A másik része a dolognak ha nem figyelek akkor átmegyek a hülye motoroson meg az utasán és még nekem lesz szahar napom. :W
Normál esetben ez egy Instant Karma videó betét lehetett volna a you tube-on,de így..... :(
Nem hiszem hogy nálunk mindegyikben van kamera, ez egy H Astra volt.

[ Szerkesztve ]

(#49668) ittakary válasza kerxy (#48350) üzenetére


ittakary
nagyúr

nocsak nocsak, lehet érdemes lenne másnak is ránézni erre a videómra?

Kanyarodósávból záróvonalon át...

slussz poén hogy egy álmos szombat délután történt az egész, nulla forgalommal, mögöttem abszolút nem volt autó... nem közel, nem messze, nem távol: egyáltalán nem volt autó, teljesen felesleges volt a feszkózása...

(#49669) Lauda válasza ittakary (#49668) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem elcseszte a sávot és nem akart az elzárt területre rámenni. :D

(#49670) mephi666


mephi666
nagyúr

reggel magasabb rendű útról kanyarodtam (volna) balra egy útra, ami olyan széles, hogy a 2oldalt parkoló autók mellett is elfér 2 jármű kényelmesen... előrébb buszmegállóban járatos busz... láttam hogy innen ki akar majd jönni egy autó balra és elég hülyén áll: jobbról ránézésre elfértem volna mellette (csak hát kétoldalt parkoló autók miatt nem láttam, hogy érkezik-e valaki mögötte, ezért ez nem lett volna szerencsés és szabályos sem...) ...kerültem volna balról, csorgott előre, közben néztem hogy annyira balra sorolt, hogy a parkoló autók mögé tudtam csak állni míg el nem takarodott... :U nem egyirányú utca és csak ott kell balra sorolni balra kanyarodásnál... ez szépen blokkolta az utat azok elől, akik ide le akartak kanyarodni

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49671) ittakary válasza Lauda (#49669) üzenetére


ittakary
nagyúr

akkor mondom a receptet arra az esetre ha elcseszte:
- indexszel
- feldolgozza az információt hogy foglalt a sáv és lefékez
- az elhaladó jármű után besorol és felveszi a forgalom ritmusát

Nem rágyorsít és rámhúzza a kormányt. Egy kib...ott rendőrtől nem erre számítok és nem ezt várom el

(#49672) Lauda válasza ittakary (#49671) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is ez lett volna a helyes eljárás.

(#49673) tyielow válasza ittakary (#49668) üzenetére


tyielow
aktív tag

minden egyes reggel itt jövök el. Ha tömeg van, és nem érek rá én szándékosan jövök be balról az egyenesbe haladóba. az esetek 80%-ban sima ügy, mert annyi hely van (lassan induló furgon, bambuló sofőr, stb.). De azért így rárántani... :D amúgy valóban benézhette

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#49674) dh66e válasza ittakary (#49671) üzenetére


dh66e
veterán

Szép,mondhatom.

(#49675) samujózsi válasza ittakary (#49671) üzenetére


samujózsi
tag

Láttad már, hogy a bpiautosok csatornára is felkerültél a youtube-on?
Már kitalálták, hogy te vagy a hülye/bunkó/stb., kert nem engedted be a rendőrt. :C :W

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49676) tyielow válasza samujózsi (#49675) üzenetére


tyielow
aktív tag

Vagy Ő rakta fel, vagy valaki letöltötte a privát linken megosztott videót és felrakta oda :D Az elég paraszt!
Ahogy nézem viszont ittakary, hány helyen szórtad szét a videót, 620 megtekintés 1 nap alatt? :C

YouTube: toty1ka

(#49677) ittakary válasza samujózsi (#49675) üzenetére


ittakary
nagyúr

En kuldtem be hatha erdekli oket. Termeszetes hogy az internet vilagaban en vagyok leugatva :) miert nem fekeztem :D

azt felejtik el ezek az emberek hogy ez a SZELESlatoszogu kamera ami nekem van, tagitja a teret, azaz a rendor joval kozelebb volt mint elsore tunik...

(#49678) samujózsi válasza ittakary (#49677) üzenetére


samujózsi
tag

Meg azt is, hogy persze, be kell engedni a sávváltásra készülőt, de azért a saját sávodban mégiscsak neked van elsőbbséged...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49679) Siriusb


Siriusb
veterán

Némely bringásnak is annyi esze van, mint egy körömkefének. Felül este a kivilágítatlan kerékpárra, habár annyit megtesz, hogy valami láthatósági mellényszerűt magára ölt. Ezek után felvesz egy nagy hátizsákot, hogy azt is eltakarja, ami talán segítene észrevenni. És ez egy fiatal volt. Kíváncsi vagyok, a 8 általánost el tudta-e végezni. Komolyan, ez már hihetetlen, amit egyesek produkálni képesek.

(#49680) MasterMark válasza Siriusb (#49679) üzenetére


MasterMark
titán

Utána kiflizik a kátyúk között, és megsértődik mikor kirántja elém én meg rádudálok.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49681) mephi666


mephi666
nagyúr

vérében volt a vezetés... csak az alkoholszint ennél magasabb volt :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49682) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#49681) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49683) kw3v865 válasza Siriusb (#49679) üzenetére


kw3v865
senior tag

Itt Szegeden nagyon sokan még a mellényt se veszik fel, úgy közlekednek világítás nélkül.

A másik, ami a bringásokkal kapcsolatban felháborító - mondom ezt bringásként, hetente több mint 100 km-t tekerek - hogy mi a büdős apjuk f@ßáért mennek az úton ott, ahol van párhuzamosan bringaút?! Általában országútisokat látok így - abszolút szabálytalanul - közlekedni. Attól, hogy ők gyorsan akarnak tekerni, a KRESZ-t be kellene tartaniuk. Igaz, hogy gyakran nem tökéletes a bicikliút minősége, de sok helyen akkor is az országúton mennek, amikor a párhuzamos bringaút jó állapotú.
Már csak azért is érthetetlen a dolog, mert a bicikliút nem csak biztonságosabb (ha nem 40-nel megy), de kevesebb kipufogógázt is szív a bringás, nem közvetlenül kapja a rákkeltő koromdízelek füstjét.

[ Szerkesztve ]

(#49684) samujózsi válasza kw3v865 (#49683) üzenetére


samujózsi
tag

(Hogy igazodjak a stílusodhoz) azért bazmeg, mert olyan ócska a bringaút, hogy az tönkreteszi az országúti bringát. :U
Meg az olyan idióták miatt, akik szabályosan életveszélyessé teszik a kerékpárutakat, mert mennek a montival, de ész nélkül, árkon-bokron nem nézve se istent, se embert...

No meg nézd meg a KRESZ-ben a kivételeket is! (A szennyezett levegőről amit írtály az komplett hülyeség, az úttól másfél méterre ugyanazt a levegőt szívod)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49685) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#49684) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mert mennek a montival, de ész nélkül, árkon-bokron nem nézve se istent, se embert...

oh wait, a sisakok sportkazuárok is pont ilyenek :DD ráadásul a sebességgel arányos az arcméretük :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49686) samujózsi válasza Mr.Csizmás (#49685) üzenetére


samujózsi
tag

Ez így marhaság. :U
Több szót nem érdemel.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49687) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#49686) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, 25 évig valami CGI-ben bicajoztam :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49688) samujózsi válasza Mr.Csizmás (#49687) üzenetére


samujózsi
tag

És ennek mi köze ahhoz, hogy marhaságot írtál?
Jó, így még cikibb... :C

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49689) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#49688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor biztos valami nemzeti parkba jártam dolgozni, ahol ilyeneket tartanak. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49690) mephi666


mephi666
nagyúr

na, egy sztori, aminek happy end a vége :) ...mi kb 10 éve macskát vittünk át a városon (valószínű este alulról felmászott a motortérbe és az akku tetején utaztattuk... furcsa volt minden lámpánál a nyávogás :D )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49691) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Maradjatok a kulturált társalgás keretei között!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49692) dh66e válasza philoxenia (#49691) üzenetére


dh66e
veterán

+1 :K

(#49693) samujózsi válasza philoxenia (#49691) üzenetére


samujózsi
tag

Ha tudnád, miket gondoltam, elismernéd, hogy ez kulturált volt! :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49694) Elemental válasza kw3v865 (#49683) üzenetére


Elemental
addikt

Szintén Szeged, az is kedvenc, amikor az úttest van leválasztva sárga vonallal, és az a bicikliút, és az okoska a haverja mellett teker a kocsiúton. Lehetne haladni, de az ilyen fogyikat kell kerülgetni.

(#49695) Lauda válasza mephi666 (#49690) üzenetére


Lauda
félisten

Lecsuknám az ilyet.

(#49696) Lauda válasza Elemental (#49694) üzenetére


Lauda
félisten

az úttest van leválasztva sárga vonallal, és az a bicikliút

Kerékpársáv. :)

(#49697) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

(klikk)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49698) mephi666 válasza Mr.Csizmás (#49697) üzenetére


mephi666
nagyúr

...egyik után jött a másik túlterhelt szállítmány? dézsa vú? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49699) Lauda válasza Mr.Csizmás (#49697) üzenetére


Lauda
félisten

Készülődnek a hétvégi partira. :D

(#49700) kw3v865 válasza samujózsi (#49684) üzenetére


kw3v865
senior tag

Egyértelműen le van írva: http://www.kreszdoktor.hu/kerekparok_es_segedmotoros_kerekparok.php

Az, hogy egyes bringások ész nélkül közlekednek a bringaúton nem jogosít fel arra, hogy az úttesten biciklizzenek. Azaz más szabálytalansága nem jogosít fel arra, hogy te is megszegd a KRESZ-t (kivétel persze, ha balesetet kell elkerülni). A KRESZ-ben az is meg van fogalmazva, hogy az út- és időjárási viszonyoknak megfelelően kell közelekedni, akkor nem megy tönkre a bringa. Néhány idióta még éjszaka is a főutat választja (persze mellény nélkül), pedig ott van párhuzamosan a bringaút. :W Aztán majd elüti egy félig alvó kamionos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.