Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49251) MasterMark válasza syberia (#49249) üzenetére


MasterMark
titán

arra nincs mentség.

Ó dehogynincs. Ha veszélyben érzem magam nyugodt szívvel mennék tovább.

Switch Tax

(#49252) t72killer válasza BigBear (#49250) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Autós vagyok, 25-35ekm-t vezetek évente. És nem vasalom ki a "gyengébbet", merthogy vas mögött ülök.

#49251: "veszélybeen? Azt hittem, hogy az ilyen közbiztonsági problémák csak a romlott nyugat nogo-zónáira jellemzők:)))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49253) syberia válasza MasterMark (#49251) üzenetére


syberia
veterán

Sejtem mire gondolsz, észnél kell lenni ha olyan helyzet adódik, szerencsére velem nem fordult elő hasonló. Utaztam régebben olyan környéken, ahol lehetett számítani hasonló eshetőségre-mesélték- hogy váratlanul a kocsi elé szalad a gyerek, és utána a felnőttek "kárpótlást" zsarolnak ki a sofőrből.

(#49252) t72killer: Horvátország, Károlyváros rémlik nekem, a fent említett trükközéssel kapcsolatban. De Erdélyben is nagyon észnél kell lenni bizonyos településeken. Viszont ott a zebrát nagyon tisztelik, ha a gyalogos ránéz, már áll a forgalom mindkét irányból. A közlekedési kultúra amúgy balkáni, de mit várok, itthon sem egy leányálom. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49254) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Életveszélyes manővereket videóztak le az M7-esen

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49255) philoxenia válasza BigBear (#49244) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább koordinátát linkelj.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49256) Lauda válasza philoxenia (#49255) üzenetére


Lauda
félisten

(#49257) philoxenia válasza BigBear (#49245) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyalogosként jó figyelni a járműveket, hogy észrevettek, észrevehettek-e...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49258) philoxenia válasza Lauda (#49256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezért kértem. Kb. ezt látta a buszsofőr, mikor a kislány lelépett.
A Google fotón viszont látok egy bácsit, aki nem, nem fog elmenni a zebráig, ott fog átmenni.... ;]

Sokadszorra megnézve, valószínűleg azt gondolta a sofőr, hogy megáll a zebra közepén a gyalogos és majd utána megy át, mikor a busz elhaladt.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49259) tope


tope
addikt

Kár ezt csűrni csavarni, a gyalogosnak is meg kell győzödnie, hogy megadják neki az elsőbbséget, mert csak akkor van elsőbbséged ha azt megadják, különben baleset, és hiába neked volt előnyöd, jó esetben kórház, rosszabb esetben temető lesz belőle...
A videót nem néztem meg (idebent nem tudom), a fenti tényen ez mit sem változtat.

Ha erről a videóról beszélünk (telefonról megnéztem), ott hülye volt a kislány, bár így kicsiben nem látom, hogy mekkora a távolság, hogy a busz meg tudott volna állni, azon lehet vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#49260) Ironizer válasza tope (#49259) üzenetére


Ironizer
tag

"hogy a busz meg tudott volna állni, azon lehet vitatkozni."

Nem kell erről vitatkozni, tisztán látszik, hogy meg tudott volna állni, hiszen meg is állt, a zebrán persze, de csak azért, mert jóval azután kezdett el fékezni, hogy lelépett a gyalogos.

(#49261) Lauda válasza Ironizer (#49260) üzenetére


Lauda
félisten

jóval azután kezdett el fékezni, hogy lelépett a gyalogos.

Ezt hogy állapítottad meg? Nekem nem sikerült, pedig nem ma kezdtem és nem csak trabantot vezetek/vezettem.

(#49263) t72killer válasza Lauda (#49261) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A busz a túlsó sávban volt és értelemszerűen nem 180-al közlekedett.
A videóból sztem nálam kicsit ügyesebb emberek ki tudják kockázni, mikor kezdett fékezni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49264) Lauda válasza t72killer (#49263) üzenetére


Lauda
félisten

A videóból sztem nálam kicsit ügyesebb emberek ki tudják kockázni, mikor kezdett fékezni.

Én ezt nem vitatom. Csak mivel nem látni bólintást sem és semmi más egyéb jelet amiből a fékezés kezdete megállapítható, nekem nem sikerült.

(#49265) mezis válasza MasterDeeJay (#49177) üzenetére


mezis
nagyúr

"... Kár hogy nincs olyan hogy ha beküldeném megkapnám a befizetett bírság x%-át,..."
Júdáspénzt azért NE!
DE kár hogy a bíróságoknak törvény tiltja a kamera, stb felvételeknek bizonyítékként való felhasználását. (Vannak kivételek.) És nem kellene annyira védeni a személyiségi jogokat "arcátlan" (pimasz, megbotránkoztató,...) cselekmények, viselkedés esetén. Ha nem védené ennyire a törvény a törvényszegőt, akkor a nagyvárosokba (közutakra) is juthatna abból a visszatartó, nevelő erőből, ami a kis közösségekben még többé-kevésbé létezik. (Ismerik, kibeszélik,...)
(Pl.: Egy nagy faluban nőttem fel, de csak a nagyvárosba kerülve hallottam először azt, hogy vannak "mutogatósok", pedofílek. Bizonyára akadt ilyen hajlamú abban a kb 5000 lakosú faluban is, de vissza tarthatta a "felismernek", "megtudja az egész falu",....)

mezis

(#49266) tope válasza Ironizer (#49260) üzenetére


tope
addikt

Mint írtam, én nem látom kicsiben, elfogadom hogy megtudott volna állni normálisan is, nyilván ez függ az érzékelési távolságból, mert ott 50-el mehet, és pár méter ide-oda megvan mennyi méter alatt áll meg adott sebességről (gondolván a buszon lévő utazók testi épségére is!)

(#49267) Mr.Csizmás válasza Lauda (#49264) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

középmotoros VH-k ezek, a más súlypont miatt nem bólint be, csak erős fékezésnél.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49268) syberia válasza t72killer (#49263) üzenetére


syberia
veterán

A busz orra amikor a zebrát megelőző utolsó kis fával (az úttest szélén) egy vonalban van, felhangosítva a felvételt, jól hallani a légfék szisszenését, nagyon későn kezdett fékezni.

https://howbad.info/

(#49269) syberia válasza tope (#49266) üzenetére


syberia
veterán

Nekem úgy rémlik, a BKK üzletszabályzatában benne van, hogy mozgó járművön állva utazva mindig kapaszkodni kell. Buszon vészfékezést is megtapasztaltam már, a többi utasnak sem lett baja.

https://howbad.info/

(#49270) Lauda válasza syberia (#49268) üzenetére


Lauda
félisten

Igaziból ezek a mai légfékek akkor szisszennek, mikor elengeded a féket, mert akkor engedi ki a hengerekből a levegőt. Tehát mikor megnyomod a féket nem sziszeg. Az a hang lehetett akár egy légrugó szintállítása is, szerintem nem mérvadó. Rengeteget jártam légfékes/légrugós dögökkel, ezért írom ezt.

(#49271) nyikszi válasza Mr.Csizmás (#49267) üzenetére


nyikszi
őstag

"...csak erős fékezésnél." Tehát nem fékezett erősen, ergo nem akarta elkerülni az ütközést? Azért kíváncsi lennék a végére. Remélem mindkettővel elbeszélgetnek.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#49272) syberia válasza Lauda (#49270) üzenetére


syberia
veterán

Igazad van, ezt akkor benéztem. Azért gondoltam erre, mert rögtön utána már jól hallható a -gondolom-féktárcsák nyikorgása, és láthatóan erősen lassul már a busz közben. :)

De azt tartom, hogy nagyon későn lépett rá határozottabban a fékpedálra. Esetleg ennek a járműnek ennyi lenne a maximális fékereje? :F A lassulás mértékét látva, ez nagyon messze van a blokkolásgátló aktiválásához szükséges fékerőtől, szerintem itt vizes aszfalton is rövidebb lenne a fékút.

A nyáron rendszeresen kigyulladó buszokból kiindulva, félő hogy a fékberendezéseik műszaki állapota is hagy kívánnivalót maga után. :(

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49273) MasterMark


MasterMark
titán

Bizonytalan volt a buszos is meg a gyerek is. Én is azt hittem megáll a zebra közepén és megvárja a buszt. Ettől függetlenül a buszosnak meg meg kellett volna állnia ha már valaki a zebrán van.

Switch Tax

(#49274) Lauda válasza syberia (#49272) üzenetére


Lauda
félisten

Én azt is elképzelhetőnek tartom, hogy nem nyomott teljes satuféket.

Ezeknek a helyijáratosoknak nem könnyű azért a munkája. Ha besatuzik és eltörik pár kéz meg láb, akkor is vizsgálgatják indokolt volt-e a satuzás. Persze ha nem hibás egy helyzetben nem lesz belőle elvileg baja, de volt itt nálunk is, hogy a busz elé kifutottak, a sofőr besatuzott és eltört a néni keze. A sofőrt meg vizsgálgatta a munkáltatója, hogy mikor lépett le a gyalogos, enélkül nem lett volna-e megoldható stb. Szóval szar az egész. Persze ez csak egy mellékzönge, eszembe jutott erről az esetről. ;)

[ Szerkesztve ]

(#49275) t72killer válasza Lauda (#49274) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom kivizsgálják-megkérdezik, csak az eredmény nem biztos, hogy eljut a publikumhoz - végülis vér nem folyt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49276) samujózsi


samujózsi
tag

Kíváncsi leszek, ha lesz belőle "ügy", milyen eredménnyel zárul.
Viszont örülök, hogy legalább itt még maradt pár józan gondolkodású ember, akik látják, hogy ebben a gyerek is benne volt, nem csak a sofőr.

Sajnos a sofőr felelősségét itt nem lehet vitatni, mérlegelni, mert a KRESZ-be bekerült, hogy a gyalogátkelőhelyet olyan sebességgel szabad megközelíteni, hogy... (bocs, nem tudom szó szerint)
Ez a szabály persze csak arra jó, hogy könnyebb legyen felelőst találni egy zebrán történő gázolásnál, mert elég életszerűtlen.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49277) Mr.Csizmás válasza Lauda (#49274) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pontosan, mérlegelni kell. ha egy bimmer jön be eléd szabálytalanul, azt eltolhatod nyugodtan kb., mert kihozzák hibásnak. ellenben egy gyalognál már centiken múlhat, hogy 50-50 vagy 100% hibás lesz. (és az se mindegy, hogy melyik fél, ofc)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49278) Lauda válasza Mr.Csizmás (#49277) üzenetére


Lauda
félisten

Én ezért nem is akartam és fogok ezután sem buszozni például. Ha a nyergest befektetem az árokba/falba stb, max összetörik az árú/a jármű. Nagy dolog. Biztosítva van minden. De ha egy buszt fektetsz be oda teli emberekkel, na ott más gondok is lesznek...

Vagy elég egy ilyen eset is. A kaminyonnál' ha jó a kötözés stb, nem lesz semmi gond a rakománnyal egy satuféknél. Csináld ezt meg egy városi buszon.

[ Szerkesztve ]

(#49279) t72killer válasza Lauda (#49278) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Illetve ahogy a pár oldallal korábbi távolsági buszos eset is jelzi az M3-asról, az utas sokszor még ott sincs bekötve, ahol kéne és a lehetőség is adott. Abban az esetben érdekes, hogy a buszvezetőt is hibáztatta a rendőrség, pedig figyelmeztette az utasokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49280) Popes válasza Lauda (#49278) üzenetére


Popes
őstag

Csak a fülkében is legyen minden rendesen rögzítve mert egy elszabadult porral oltó is kivégezheti az embert.(billentésnél borult a nyerges és ez lett a veszte🙁 szòval egy kamion sem életbiztosítás😞)

Deus ex machina

(#49281) Lauda válasza Popes (#49280) üzenetére


Lauda
félisten

Így van, ez lenne a biztonságos. Csak hát a gyakorlat teljesen más. A német rendőr egyébként szokott is ilyenekért büntetni. Nincs rögzítve a gázpalack pl. ;)

Előfordult, hogy "ugrattam" egyet vasúti átjárón és konkrétan úgy nézett ki a beltér mint ha bomba robbant volna. Kávé szétfröccsenve , befolyva mindenhova, ruhák, edények, papírok ameddig ellátsz. :DDD Hiába no, az ember megszokta, hogy osztrák/német részen nem kell miattuk lassítani. Aztán az egyik cég mögött megröptetett mégis egy. :D

[ Szerkesztve ]

(#49282) Szakbarbár válasza Lauda (#49281) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Erről eszembe jutott ez a videó: [link]
Meg az is amikor mi is fullra pakoltuk a kocsit, mindenhol csomagok, lábak között is táskák. Na akkor nem szívesen koccantam volna.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#49283) Lauda


Lauda
félisten

Azért ez epic lett. :W

(#49284) syberia válasza Lauda (#49283) üzenetére


syberia
veterán

A felvétel végére esett le nekem a "poén". :DDD

Itt egy szép előzés.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49285) m3tr0 válasza syberia (#49284) üzenetére


m3tr0
senior tag

A rendőr volt a hibás...nem győződött meg róla,hogy előzik-e. (tükör?)
Az előzést nem tiltotta semmi,legalábbis nem látok táblát,záró vonal nincs.

mod: mondjuk az is leeshetett volna az előző autónak,hogy a Fabia kielőzésekor a fekete SUV már fékez és az az előtti autók is...nem véletlenül... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#49286) Lauda válasza m3tr0 (#49285) üzenetére


Lauda
félisten

Az még a kérdés, hogy főútvonal volt-e a videón látható szakasz. Ha a magyar kreszt vesszük alapul, akkor főútvonalon ez az előzés szabályos lehetne, egyébként útkereszteződésben és előtte nem előzünk. :)

(#49287) Chris Kiki válasza Lauda (#49286) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Meg van valami olyan is, hogy sort nem lehet előzni, ha jól emlékszem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#49288) maajsz válasza Lauda (#49286) üzenetére


maajsz
senior tag

Nekem országútnak tűnik ami kvázi mindenhol főútvonalnak számít. Egyrészt a rendőrnek rá kellett volna húzódni a felezőre (ennek ellenére szinte a sáv jobb oldaláról kezdi meg a manővert), hogy esetlegesen lássák hátulról a szándékát és mivel ebben az esetben az előző előtti közvetlenül nem jelez így az szabályosan kezdte meg az előzést így a zsarunak el kellett volna engedni. (Illetve azt nem látom ki, hogy az szilárd burkolatú út e, mivel azzal szemben ugye automatikusan elsőbbséged van)

(#49287) Chris Kiki Több jármű előzését semmi nem tiltja.

[ Szerkesztve ]

(#49289) Elemental válasza Chris Kiki (#49287) üzenetére


Elemental
addikt

Pedig nincs annál jobb, amikor egy 5-6 autóból álló konvojt előzök meg.
Jut eszembe, mi a különbség az autókígyó (hosszú autó sor) és az igazi kígyó között?
Az autókígyóban a farok van elöl :)

(#49290) patomi válasza m3tr0 (#49285) üzenetére


patomi
őstag

Csak jobbról szabad elõzni
a) azt a jármûvet, amely a balra bekanyarodási szándékot irányjelzéssel jelzi és az úttesten a 31. § (1) vagy (2) bekezdésében foglaltaknak megfelelõen helyezkedik el;

forrás: [link]
Nálunk ez a szabály.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49291) mephi666 válasza patomi (#49290) üzenetére


mephi666
nagyúr

...igen, csak a balra kanyarodást meg akkor szabad megkezdeni, ha nincs senki előzésben :) a hátulról induló látta 6 autón keresztül, hogy a rendőr nem indexel? vagy a rendőr még azelőtt kezdett indexelni, hogy bárki előzésbe kezdett volna 6 autóval hátrébb?

érdekes ez, guglizzatok rá: csomó eset van, amikor a balra kanyarodni szándékozót hozták ki felelősnek... még ott is utólag, ahol a baleset helyszínén a szabálytalanul előző elismerte a felelősségét, amit rendőrök papíron rögzítettek :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49292) Lauda


Lauda
félisten

Ezek a ruszkik tényleg nem komplettek. Majd 170-nél "rálegyez": https://www.youtube.com/watch?v=Kxy37KdFPMM :U Bár én úgy látom, hogy a kamerás autó vezetője meg kicsit jobbra pöckölt. Ezek megint egymásra találtak úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#49293) syberia válasza m3tr0 (#49285) üzenetére


syberia
veterán

A kocsisor előzésnél rémlik nekem valami szabály a visszasorolás feltételéről, ugye ha ez nincs meg, akkor az előzés is szabálytalanná válik.

(#49290) patomi: Tehát akkor mégis az előző lesz a hunyó?

(#49291) mephi666: Erre a közlekedési szituációra hozhatnának valami letisztultabb szabályozást. A józanság is azt diktálja, hogy lassításban lévő kocsisort nem előzünk meg, mert balesetveszélyes, főleg mert látjuk, mi miatt lassítanak a többiek. :F

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49294) maajsz válasza syberia (#49293) üzenetére


maajsz
senior tag

Elvileg minden feltétel adott volt az előző autósnak, jobbról csak a közvetlen előtted balra bekanyarodó járművet előzöd. Ha belekezdesz több autó előzésébe szabályosan, onnantól kezdve az előrébb lévő autósnak kell figyelni a tükröt.

31. § (6) A balra bekanyarodó jármû vezetõje párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a bekanyarodást akkor hajthatja végre, ha meggyõzõdött arról is, hogy balról jármûvének elõzését vagy kikerülését másik jármû nem kezdte meg.

(#49295) syberia válasza Lauda (#49292) üzenetére


syberia
veterán

Nice. Előbb megijed a piros járgánytól, még a záróvonalra is rámegy, mert az elkezd jobbra kisorolni a belsőben érkező kamerás miatt, pedig volt elég távolság köztük. Az utána következő megleckéztetés, a fekete lovagnak is dicsőségére válna. :DDD

(#49294) maajsz: Így már világos, köszönöm. Több mint húsz éve volt egy nagyon hasonló balesete az öregemnek, főúton előzött kocsisort, annak a végén egy Dacia kanyarodott be balra egy földútra. Nem volt nagy erejű az ütközés, de a régi járgány hátsó fele rendesen összetört személyi sérülés nem volt. A rendőrök apámat akarták kihozni vétkesnek, de végül nem érkezett meg a bírság (külföldről).

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49296) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

un. kozlekedesi moral. Igazan oldalba verhette volna a nagyvassal :U [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49297) patomi válasza mephi666 (#49291) üzenetére


patomi
őstag

Na igen csak, itt a rendőr tartotta fel a sort, mert le akart kanyarodni(feltételezem szabályosan videón annyira nem látszik). Majd jóbarátunk gondolt egyet és kielőzte a sort. Na ezt nem kellett volna.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49298) patomi válasza mephi666 (#49291) üzenetére


patomi
őstag

Elöbb kezdett lassulni a sor, szvsz a rendőr megkezdte a manővert. Nyilván a többiek nem is kezdtek előzésbe.

elnezest a dupla miatt

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#49299) syberia válasza maajsz (#49294) üzenetére


syberia
veterán

Előzés a KRESZ szerint

Baleset esetén ki a hibás?

Az életszerűtlen szabály baleset esetén válik fontossá. Ön előzni kezd egy autót, mely hirtelen balra fordul. A sofőr nem nézett a tükörbe elég alaposan, nem figyelte, hogy a mögötte haladó autó már előzni kezdte. Fordul balra, és durr, csattan az előzést megkezdő autóval. Ki a hibás?

Nézzünk egy másik gyakori baleseti szituációt! Ön egy lassan haladó kocsisort előz. Megkezdi az előzést, erre egy autó a sor elejéről hirtelen balra fordul. Lehet, hogy jelzett, de Ön nem látta az indexlámpát a mögötte haladó autóktól. Megállni már nem tud, jön az ütközés. Ismét csak itt a kérdés: ki a hibás?

Természetesen a balra forduló autó a hibás, igaz? Hiszen Ön a mögötte haladó autóban szabályosan kezdett előzni, ő volt az, aki nem jelzett időben, vagy nem figyelt a mögötte megkezdett manőverre.

Igen ám, de Ön vajon szabályosan kezdett előzni? ÉS itt jön a KRESZ ismeretlen szabálya! Ha a kereszteződés nem volt kitáblázva, akkor Ön is vétett a szabályok ellen. Tiltott helyen előzött, hiszen arra csak akkor lett volna lehetősége, ha a kereszteződést tábla jelzi előre.

(#49297) patomi : A földút kereszteződésnek számít ebben az esetben? A záróvonal a videón szaggatott festésre vált, ahol lekanyarodik a rendőr.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#49300) maajsz válasza patomi (#49297) üzenetére


maajsz
senior tag

Valóban a józan ész ezt diktálja, ha erőteljesen lassul a sor nem előzök ki, mert annak valami oka van (max ha így tudom elkerülni az ütközést), de itt nem látszik, hogy erősen lassulna az előtte lévő, bár a féklámpája ég, ebből már sejthetett volna valamit.

Viszont a fentebb linkelt kanyarodási szabály még mindig áll, meg kell győződni, hogy a járművedet más már nem kezdte meg előzni vagy kikerülni, ergo ha áll a sor akkor sem vágok ki elé. Szóval ha nem is volt logikus előzni és inkább türelmetlenség miatt volt, attól még az előző kvázi betartotta a feltételeket a rendőr pedig nem.

Itt mondhatnánk ugyan, hogy de a rendőr már hamarabb indexelt.. no de ezt te mint több autóval hátrébb lévő hogyan láthatod? Mondhatni ha akarnák se nagyon tudnák kivitelezni ezt az elsőbbségi jogot természetéből adódóan, így marad amit végre tudsz hajtani 100%-ig, a tükörbe nézés.
Egyébként a rendőre ott is birkaságot csinál, hogy nem húzódik rá a felezőre, mert azzal kvázi készteti is a mögötte lévőket, hogy jobbról próbálják kerülni, aminek eredményeképp egyre több ember veszi észre, hogy mit is akar. Ennek ellenére ő olyan szépen a sáv jobb oldaláról akar bekanyarodni lendülettel, hogy az csodálatos. Ezek az irányadó helyezkedések nem viccből vannak kitalálva.

(#49299) syberia Ha a kereszteződés nem volt kitáblázva, akkor Ön is vétett a szabályok ellen. Tiltott helyen előzött, hiszen arra csak akkor lett volna lehetősége, ha a kereszteződést tábla jelzi előre.

Ezt hogy? Nincs értelme a mondatnak. Ha nem volt tábla miért volt kereszteződés?? Ha nem volt kitáblázva akkor kvázi simán főuton haladsz és előzhetsz bárhol (ahol nem tiltja), mert nem számítasz bekötő útra. Ha pedig ki volt táblázva (mint alárendelt út) akkor megint csak előzhetsz, mert az pont a kereszteződésben tilos előzni alól ad kivételt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.