Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49951) maajsz válasza Lauda (#49946) üzenetére


maajsz
senior tag

A csaj elég totálon van, vagy nem tudom alapból ilyen "totál" személyiség de valahogy most a csávó engem jobban idegesít. Látja, hogy a csaj fullba nyomja, ahelyett hogy önjelölt polgárőrt játszana, inkább a saját testi épségére figyelne. Még ha neki is van igaza, most ám qwa sokat ért volna vele ha a csaj keresztül tolat rajta..

(#49952) dh66e válasza Lauda (#49946) üzenetére


dh66e
veterán

Láttam ezt,nem véletlenül hajtott el.Be volt állva mint a gerely.

(#49953) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#49950) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

költözz ki monorra, vagy üllőre. most perpill nincs rendes vonatközlekedés 12 órája, hajnali 2-kor 1,5 km felsővezetéket lebontott egy mozdony. mehetsz volánbusszal, vagy autóval, ja vecsésre se tudsz bemenni a bkv buszhoz, mert a cárevics vizit miatt le van zárva az M0, M4 bekötő, stb. ja és este 8ra ígérték a helyreállítást (a vezetékét, nem a menetrendet)

ehhez képest a bkv 5-10 percei egy másik univerzum. (persze kiabálós olasz fővárosi, csövi, stb. az is van a vonaton, meg buszon is)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49954) samujózsi válasza Mr.Csizmás (#49953) üzenetére


samujózsi
tag

5 perc hol? Belvárost leszámítva?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49955) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#49954) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5-10 perc késései max. de egy külvárosi szegregált feltáró járat, pl szépvölgy-hegyvölgy vidéke, farkasvölgy, ganztelep, stb. érthető hogy az utasszámmal arányosan negyed óránként közlekedik relatíve pontosan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49956) Siriusb


Siriusb
veterán

Családi ház oldalába hajtott egy kamion Dabason
Gondolom kellett némi "lendület", hogy itt végezze. :(

(#49957) mezis válasza Siriusb (#49956) üzenetére


mezis
nagyúr

Ilyenkor a biztosító fizeti a helyreállítást is ?
Ma reggel hallottam a rádióban, hogy azért emelkednek a biztosítási díjak, mert emelkedtek a biztosítási kifizetések. Legalább most már tudom az emelkedés okát...

mezis

(#49958) Mr.Csizmás válasza mezis (#49957) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kgfb törvény alapján minden kárra egy bizonyos határig, ami a gépjármű üzemeltetésével összefüggésben keletkezett. mondjuk kcsgösködés van, pl. ajtó rányitás, de kúria szerint az gépjármű üzemeltetés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49959) Siriusb válasza mezis (#49957) üzenetére


Siriusb
veterán

A teljes kárt biztos nem fogja állni, legalábbis magától. Gondolom a polgári peres út lesz a járható, de a sok idegeskedésért az sem fogja őket kárpótolni, sőt még egy teher. :(((

Az éveken át tartó egymás alá ígérgetésnek várható volt, hogy az lesz a vége, megint elkezdik emelgetni a díjakat.

(#49960) updog válasza mezis (#49957) üzenetére


updog
senior tag

"mert emelkedtek a biztosítási kifizetések"

Mivel sose volt még ennyi autó forgalomban az országban, és csak nő a számuk... Ha több a hülye az úton, az több kárt okoz :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49961) mephi666 válasza updog (#49960) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, de többen is fizetnek biztosítást :)

pl van 50 ember a mintában, mindenki fizet 100ft-ot, évente átlag 1 baleset történik, amire kifizet a biztosító 1000ft-ot... így bejön 5000ft, kifizetnek 1000ft-t, 4000ft = haszon...

ha dupla annyi ember közlekedik? 100 ember kifizet összesen 10000ft-ot, viszont 2 baleset történik = 8000ft haszon :) elég hülye indoklás, hogy emiatt emelnek a kötelezőn mondjuk 20%-ot... a 100ember így kifizet 12000ft-ot, 10000 lesz a haszon... akár 4 baleset is történhetne, hogy meglegyen a 8000 hasznuk

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49962) MasterMark válasza mephi666 (#49961) üzenetére


MasterMark
titán

Jaj nemár mi ez az ovis matek? :DDD

Switch Tax

(#49963) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#49961) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kgfb tömegjárulék nem az életbiztosításos mortalitási táblázat alapján számol, hanem összevetett stat alapján :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49964) samujózsi


samujózsi
tag

Az normális, ha a forgalomirányító lámpa mindhárom lámpája világítani látszik?

Külső Szilágyi, a 14-es végállomásánál. Van ott egy lámpás zebra, az út melletti lámpa viszonylag jól látható, de ami az út felett lóg, az olyan, mintha mindhárom lámpája világítana. (Valójában a külső fények miatt látszik így)
Sajnos nem volt kéznél a mobilom, hogy megörökítsem...

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49965) Siriusb válasza samujózsi (#49964) üzenetére


Siriusb
veterán

Előfordul, ha pont olyan a nap beesési szöge.

(#49966) dh66e válasza mezis (#49957) üzenetére


dh66e
veterán

Ez csak az egyik ok ,a másik az hogy nőttek a jövedelmek drágább a szakmunka is.

(#49967) dh66e


dh66e
veterán

Na ez is szép történet lett a hazai balesetek között. :O

(#49968) Mr.Csizmás válasza dh66e (#49967) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Kimaxoltak
:U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49969) dh66e válasza Mr.Csizmás (#49968) üzenetére


dh66e
veterán

Ki,az biztos.

(#49970) nyikszi válasza mephi666 (#49961) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem szeretem a biztosítókat:

https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/biztositoi-toplista-az-elen-a-helyzet-valtozatlan-na-de-utana.html

Minek ilyen nagy székház nekik? Mi a túrót csinálnak ott annyian? Ehh... Értem én, de akkor is :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#49971) mezis válasza nyikszi (#49970) üzenetére


mezis
nagyúr

"Minek ilyen nagy székház nekik?" : Nagy a család.

"Mi a túrót csinálnak ott annyian?" : Piackutatás, PR management (hírnévgondozás), kávé főzés,....

mezis

(#49972) Lauda


Lauda
félisten

Itt megint fel lehetne tenni a kérdést mindkét félnek, hogy mégis mi a jó fenét csinált?

(#49973) szebe válasza Lauda (#49972) üzenetére


szebe
őstag

Az ilyen sejtelmes gifekről mindig ez jut eszembe: [link]

:DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#49974) tibcsiworld válasza Lauda (#49972) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

A biciklist el lehetne küldeni szemészetre, de ki a másik? Aki megállt? Mert a szembe jövő második lassít! Az előtte haladó meg elment 90-el! Máris 4 fél van!

(#49975) Lauda válasza tibcsiworld (#49974) üzenetére


Lauda
félisten

Aki elment a bringás mögött. :D

(#49976) Akula


Akula
őstag

de kellemes volt ma délután is az M3 pest irányába :(((
valamit kéne kezdeni a közlekedési morállal.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#49978) samujózsi válasza kerxy (#49977) üzenetére


samujózsi
tag

Nem tudom, mi a durvább, a videó vagy a kommentek.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49979) tyielow válasza szebe (#49973) üzenetére


tyielow
aktív tag

az 1 videó. kattints rá ;]

YouTube: toty1ka

(#49980) szebe válasza tyielow (#49979) üzenetére


szebe
őstag

Tudom.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#49981) updog válasza kerxy (#49977) üzenetére


updog
senior tag

Különösen vicces a fél perc környékén jobb oldalt elhúzó "15 percet sem nyer Debrecenig - megéri?" tábla :D

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49982) samujózsi


samujózsi
tag

Ezt most láttam valahol, de a második fele nagyon illik ide: [link] :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49983) NoLF válasza kerxy (#49977) üzenetére


NoLF
addikt

önkéntes rendőr barátunk is addig ágaskodik amíg egyszer átdurrantanak neki egyet egy parabellummal aztán önbíráskodhat a mentőben... :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49984) philoxenia válasza NoLF (#49983) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sok filmet nézel.... Ha látnám, hogy fegyver van a kezében simán ráhúzom a kocsit oszt parabellumozhat a szembe sávban, vagy az árokban...
Mondjuk én nem vagyok amerikai, nem szaladnék kétségbeesetten kilométereket egy kocsi előtt, mint a filmekben, hanem simán leugranék oldalra.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49985) Mr.Csizmás válasza kerxy (#49977) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A fedélzeti kamera felvételek alapján is számtalan esetben indulnak napjainkban már hivatalból indított eljárások.

most akkó' mégis érvényes? :U vagy csak a bíróság előtt nem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49986) NoLF válasza philoxenia (#49984) üzenetére


NoLF
addikt

bizonyára velem van a baj, de azért megnézném azt, hogy egy 1 másodperc alatt rádirányított és elsütött pisztolylövést hogy hárítasz autópályán a verdával, de ne legyen rá példa :N

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#49987) Lauda válasza Mr.Csizmás (#49985) üzenetére


Lauda
félisten

Volt róla szó régebben, kicsit bonyolult ha jól emlékszem, mert neked kell megtenni a feljelentést xy "ellen" és bizonyítéknak csatolni a felvételt. Tehát nem úgy megy, hogy beadsz 1 óra videóanyagot és ők elemezve azt, mindenkit feljelentenek, aki szabálytalankodott a videón.

(#49988) mephi666


mephi666
nagyúr

vadparasztok kecskeméten: mellettünk volt egy sokáig elég kihalt tér, ahova gyakran parkoltak zöldterületre... most pár hónapja nagy lendülettel nekiláttak és tényleg nagyon szépre megcsinálták: szintbe hozták, térköveztek, kutat telepítettek, különböző objektumokat, gyerekeknek hintát, padokat, stb-t... röpködtek a tízmilliók... utolsó lépés: 1-2 hete szépen beültették minden oldalról fákkal-bokrokkal-virágokkal és füvesítettek...

most tegnap sétáltunk és ez a látvány fogadott: valószínű valaki zokon vette, hogy a megszokott "parkolóhelyét" lezárták, szépen eltávolította az ideiglenes szalagot és odaparkolt a frissen telepített növényzetre (majd távozáskor visszarakta a szalagot) :W az ilyen barom örüljön, ha nem kap rövid időn belül kromofágot a fényezésre, vagy kést mindegyik gumijába... ha "tetten érem", minimum lesz hogy lefotózom és hívom a rendőröket... megérdemli a maximálisan kiszabható birságot és a növényzet helyreállításának költségét... (de ahogy a járólelőkön láttam, tuti meg fognak előzni, mert többen is nézegették a művét... párszázan meg ide tökéletesen rálátnak az ablakukból és tuti készülni fognak rá)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49989) samujózsi válasza mephi666 (#49988) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem az is lehet, hogy az önkormányzat kertészei parkoltak oda. Mifelénk is jellemző, hogy a teherautójukkal behajtanak a füves területre... :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49990) updog válasza mephi666 (#49988) üzenetére


updog
senior tag

Kerületi fb-csoportban is volt olyan, aki szerint minden sz*r bokrot zöldfelületté nyilvánítanak már, és ő csakazértis odaparkol a fűre ahol csak tud, mert ő még fizet is a parkolásért.
Amúgy is erős félreértések élnek a fejekben a parkolásról... szerintük nyilván mindenkinek joga van parkolni, ha lehet, ingyen, és még inkább a saját lakásához a lehető legközelebb. És fel vannak háborodva ha megemlítjük, hogy ez legfeljebb akkor igaz, ha a parkoló a házhoz tartozik, és ha a parkolóhelyért fizetnek, nem csak magáért a parkolásért.

Akkor jön az ultimate érv: hát nem fizet már így is eleget szegény pára, hiszen ő az autós, akinek mindenki csak rosszat akar?????!!mnáégy

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49991) mephi666 válasza updog (#49990) üzenetére


mephi666
nagyúr

#49989: nem hinném, utolsó gép a kertészeké volt, amit a téren láttunk beljebb, amikor még a bokrosítás elején oda hordták a fákat...

az a durva, hogy itt kb fél éve alakítottak ki parkolóhelyet kb +15 személygépkocsinak... ritka az, hogy a lakás környékén nem tudunk kényelmesen megközelíthető helyre parkolni... mi innen kb 200méterre lakunk és ha sehol nincs hely, itt balra tovább az utcában alig 100méterre tuti van :K (ami nekünk már 250-300 méter séta)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49992) tope


tope
addikt

A parkolás szerintem mindenhol általános probléma, sok helyen 15-20 éve alakították ki a helyeket, vagy régebben (lakásonként 1-et se kb.), manapság meg már sok lakás esetén 2 kocsi van, ha nem több...

(#49993) dh66e válasza tope (#49992) üzenetére


dh66e
veterán

Na igen Budapest ebből a szempontból tragédia és most nem a belvárosról beszélek hanem a külvárosokról óriási lakótelepoek milliónyi hellyel és még sem tudsz megállni este még a környéken sem.Na ilyenkor lesz tele a töke az embernek este fáradtan és áll meg ott ahol nem lehet,sarkon,zöldön,ahol talál egy helyet.
Nálunk is párhavonta jönnek a közteresek beszednek pár tíz milliót a kerületben aztán egy ideig hagyják hogy megnyugodjanak az emberek aztán kezdődik minden előlről.Ez van sajnos.

(#49994) mephi666 válasza dh66e (#49993) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt én értem, de elfogadni nem tudom :) oké, hogy kényelmetlen, ha az embernek +100-200 métert sétálnia kell, de ez nem jogosítja fel arra, hogy sz@rjon mindenre és összecsessze a környezetét... ez a parkolás az egyik dolog: itt minden héten megy az ugatás, mert a kórház mellett köztudottan kevés a parkolóhely... néhány ember feljogosítva érzi magát, hogy ő a zebrán keresztül felhajthasson a járdára, hogy kicsivel arrébb elfoglalja a helyét a zöldterületen :U aztán volt már belőle balhé gyalogossal, aki ezt nehezményezte... mindezt azért, hogy ő a kórházba 50m-el rövidebb úton be tudjon jutni... (én az a fajta vagyok, aki ilyenkor inkább felderít: így jöttünk rá, hogy pl hétköznapokon, amikor a kórház környékén minden parkoló fullon, közeli panellakások közt alig van foglalt hely a parkolóban és nem kell többet sétálni, mintha a kórház saját parkolójának végéből indulnánk...)

...a másik ilyen (elég sokat fel lehetne sorolni): nincs már éves lomtalanítás a környékünkön, mégis folyamatosan látni, hogy simán kiteszik a kuka mellé a régi wc-csészét, mosdókagylót meg hasonlókat, ami veszélyes hulladék és a szemétszállítóknak nem kötelességük elvinni... holott van rá lehetőség a városban, hogy adott helyen mindenféle építési törmeléket, vagy veszélyes hulladékot is leadj: INGYEN :K annyi, hogy elvenne pl 2x15 percet az út...

egyszerűen nincsenek a szabályok betartatva :K ...sokan meg úgy vannak vele, hogy ha valami kényelmetlen, viszont szabályszegéssel megoldható akkor miért ne? tesznek mindenre...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#49995) samujózsi válasza mephi666 (#49994) üzenetére


samujózsi
tag

Lomtalanítás: akinek van autója és olyan jellegű lomjai vannak, amit el tud vinni vele a telepre, az tényleg megoldhatná. De mit tegyen, akinek nincs autója?

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#49996) updog válasza dh66e (#49993) üzenetére


updog
senior tag

Nálunk (Zugló, Füredi ltp vezér utca felőli része) az út közepén is van egy parkolórész kialakítva, a fák közt (tehát sáv, parkoló, szembesáv teljesen külön). A középső parkolóban ahogy látható, vannak fák (még jóhogy). Fák távolságától függően N darab, nem kicsi autó nagyon kényelmesen elférne két fa közötti részen, mégis olyan nyomorultul tudnak beállni az emberek, hogy N-2 szokottt csak ott állni (bentebb menve sűrűbben vannak (még) a fák. De ha csak normálisan elrendeznénk az autókat, már +25%-nyi parkolóhelyhez jutnánk. Ehhez képest megy a hiszti hogy niccshely, szántsunk be az utolsó fűcsomó helyét is parkolónak!!!444 Az hogy simán csak megtanuljanak parkolni, vagy nem önzőznének, jóvanazúgy-módon beállva, fel sem merül.

Ebben a kerületben sikerült kihisztiztni azt is, hogy a második autó egy háztartásban(!) is mentesüljön az egyébként nem drága (évi pártízezer) általány parkolási díj alól. Csak sajnálni tudom szegényeket, hogy két autóra még éppenhogy fussa, de havi 3000 forint földhözvágta volna a családi költségvetést (nekem is van autóm, mégmielőtt).

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#49997) dh66e válasza updog (#49996) üzenetére


dh66e
veterán

Persze srácok mindenkinek igaza van.Állnak mindenhogy az emberek valaki azért mert béna valaki meg azért mert félti a kocsiját valaki meg beleszarik úgy ahogy van.
Újpalotán (BP.15.ker) ugye úgy oldották meg hogy ráparkolnak a szoméd autójára, kéziféket kiengedik ,ha nem ismerős az autó telszámot az ablakba rakják ha mégis egy nő akar kiállni akkor el tudjon menni vagy jön a tűzoltó rendőr közteres etc.
Itt a nép 'feltalálta magát' mert nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#49998) szebe válasza dh66e (#49993) üzenetére


szebe
őstag

Fehérvár se jobb.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#49999) updog válasza dh66e (#49997) üzenetére


updog
senior tag

"ráparkolnak a szoméd autójára, kéziféket kiengedik " erről olvastam már én is. Maradjunk annyiban hogy ha rámállnának, pont nem érdekel, hívnám a lopóst aztán rögtön lesz neki egy jó kis parkolóhelye :D Kézifék nélkül meg nem hagynám ott eleve az autómat, mert veszélyes lehet (meg nem is parkolnék úgy hogy mást ezzel megszívassak és tologatni kelljen, az más kérdés).

"Itt a nép 'feltalálta magát' mert nincs más megoldás." Van más megoldás, csak az igazság sokaknak nem szimpatikus.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50000) philoxenia válasza NoLF (#49986) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyit lőttél pisztollyal?
Pláne menet közben mondjuk 80-as tempónál fölötted lévő kamionfülkében tartózkodóra... Na meg mondjuk a parabellum nem is épp csúcsfegyver....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.