Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50551) Mr.Csizmás válasza samujózsi (#50550) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ahhoz az esethez politikai szálakat tudnék idehúzni, de az már a pol topik témája.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50552) Lauda válasza samujózsi (#50550) üzenetére


Lauda
félisten

A kamionos eset németország, nem magyarország. Nálunk sajnos semmit nem érnek a büntetések legtöbbször.

A németek nem szaroznak ilyeneken, itt egy másik példa: https://totalcar.hu/magazin/hirek/2019/11/16/borton_jarhat_nemetorszagban_a_baleseteket_fotozoknak/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Hozzáteszem, szerintem nagyon helyes amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#50553) dh66e válasza samujózsi (#50550) üzenetére


dh66e
veterán

Az hogy nálunk milyen "vicces" itéletek születnek egyes esetekben meg hogy kik flangálnak szabadlábon az a mi szégyenteljes ócska büntetőjogi törvényeinket és bíráinkat minősíti.
Erre írtam a múltkor hogy liberális amit nem értett meg a modink sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#50554) samujózsi válasza Lauda (#50552) üzenetére


samujózsi
tag

Azért van egy olyanom, hogy ez is csak azért lett ennyi, mert nem német a sofőr.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50555) Lauda válasza samujózsi (#50554) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a konkrét esetet nem tudom, de az biztos, hogy a németekkel sokkal elnézőbbek a németek, a BAG és kb minden közúti hatóság.

[ Szerkesztve ]

(#50556) nyikszi válasza samujózsi (#50554) üzenetére


nyikszi
őstag

Igen, nekem is ez jutott eszembe, biztos nem német volt a sofőr. De lehet ők nem is csinálnak ilyet? Nem tudom. Lauda?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50557) Lauda válasza nyikszi (#50556) üzenetére


Lauda
félisten

Nem jellemző. A németek inkább szivatják a másikat. Képes 7,5t felett előzni tilosban 60al menni a nyergessel a parasztja, mikor vége a tiltásnak meg visszagyorsít 90-re. De a személyautósok is képesek arra, hogy megy előtted 75-82-vel, megelőzöd, mert idegesít, hogy pumpál előtted, erre visszaelőz. Persze ugyanazt csinálja utána is. Megint megelőzöd, visszaelőz. Nem tudom ez miért jó nekik. Amolyan kishitlert szeretnek játszani és lenéznek mindenkit, aki nem német. Én ezt éreztem mindig. Az utakon és a cégeknél is. Egyébként szabálykövetőbbek, mint a magyar, cseh, orosz, román stb népek.

[ Szerkesztve ]

(#50558) syberia válasza Lauda (#50533) üzenetére


syberia
veterán

Ettől simán el kéne venni a hivatásos vezetői engedélyét.

(#50557) Lauda: Az osztrák autósok között magas arányban fellelhető, a frusztrált szellemi fogyatékos fajta. Ráadásul provokálni sem kell némelyiket, elég ha meglátja a rendszámodat. Biztos besokalltak a muskátli ültetéstől, bezzeg a vendéglátásban ráfeszül a művigyor a pofazacskójukra. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#50559) Pickit3


Pickit3
aktív tag

Most ezt én komolyan nem értem. Éjszaka főútvonalon (de akár városban is) ködlámpával és ködzáróval mennek akár még konvojban is persze köd nélkül. Gondolom nem is zavarja, hogy előtte pár méterrel egy ködzárót bámul és a mögötte levő is. Nappal tejföl ködben meg nappali menetfény... Éjszakai vezetésnél meg kezdenek rászokni a helyzetjelző + ködlámpa kombóra ami eléggé idegesítő. Rend éber őrei meg konkrétan lesz@rják...

(#50560) Lauda válasza syberia (#50558) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, én is így látom. Különben a cégeknél is sok helyen lekezelőek, kiabálnak, agresszívak. Nem tudom mit képzelnek magukról. Előfordult, hogy vártam a lerakodásra, de mivel nem jött a targoncás, beültem a fülkébe és reggeliztem. Egyszer csak jött a pali és elkezdett kiabálni meg magyarázni, azt mondta, hogy rengeteg a dolga meg blabla és majd jön. Mondom oké relax, én egy szót nem szóltam, majd ha jössz akkor itt leszel, ennyi. Én elvagyok a meleg fülkében. A végén még én érezzem magam rosszul, mert odaküldtek az árúval , neki meg az a dolga, hogy leszedje? :U Például az osztrák megcsinálta, hogy bementem egy céghez, mert nem találtam a címet, gondoltam itt lesz a közelben, hátha hallottak róla. A címmel a kezemben bemegyek az irodába, a nő csak annyit mondogatott, hogy nem érti. Mármint mit nem értett? Hiába nem beszéltem németül, ott volt egy cím leírva. Csak szimplán nem akart segíteni. De az ilyen rohadjon meg azt gondolom. Majd remélem vele is így viselkednek, ha segítségre szorul. Ráadásul én sosem szakadtan és büdösen dolgoztam, hanem normális ruhában, tisztán, borotválkozva stb stb. Elmész az olaszokhoz, spanyolokhoz, ott nincs ez, de az angolokonál sem. Egyébként például németország volt ndk-s része is teljesen más. Igaz a cégek jó része lepusztult, nem úgy mint a volt nszk részen, viszont az emberek is teljesen mások. Jóval barátságosabbak, emberségesebbek és segítőkészebbek. Én ezt tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#50561) nyikszi válasza Pickit3 (#50559) üzenetére


nyikszi
őstag

Tegnap én is belefutottam egybe, a Feleségemnek nem tűnt fel, de engem rohadtul zavart. Próbáltam villogni, de nem vette észre magát, aztán félreállt végül.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50562) t72killer válasza samujózsi (#50534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"letöltendő" nem csak tömeggyilkosságért jár, illetve ne vegyük már egy kalap alá a 2évet az életfogytiglannal.

Mit kapjon, vállveregetést csak mert mázlija volt és nem halt meg 20 gyerek? A szakmának is jó, ha kipucolják az ilyeneket.

Más: "Pénteken négy gyalogost gázoltak el Győr-Moson-Sopron megyében"

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50563) samujózsi válasza t72killer (#50562) üzenetére


samujózsi
tag

Nem mondom, hogy engedjék tovább vezetni.
De ezen az alapon minden második autós le lehetne csukni.
Amikor bringával megyek országúton, rendszeres, hogy pl átlépi a kamion a záróvonalat, mert vigyáz rám és próbál úgy előzni, hogy ne okozzon nekem se gondot.
Ezeket is le kéne csukni? És sokszor volt olyan, hogy nem igazán belátható helyen csinálta. Ha szemből jön egy busz, erősen kétesélyes lett volna az eredmény.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50564) t72killer válasza samujózsi (#50563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te kamionnyi szélességben bringázol, hogy a szembejövőnek esélye se legyen elkerülni az ütközést?:Y

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50565) samujózsi válasza t72killer (#50564) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, a közvélekedéssel ellentétben a kamionosok többsége próbál biztonságos oldaltávot tartani ahol lehet.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50566) Popes válasza samujózsi (#50565) üzenetére


Popes
őstag

Kár hogy záróvonalon keresztül, amit nem léphetne át. :))

Deus ex machina

(#50567) brd válasza Pickit3 (#50559) üzenetére


brd
nagyúr

Éjszakai vezetésnél meg kezdenek rászokni a helyzetjelző + ködlámpa kombóra ami eléggé idegesítő.

Ez speciel fura, hogy téged zavar, mert rendes ködben, rendes ködlámpával így jobban látni. Persze ha éppen szemből jön valaki, akkor addig át kellene kapcsolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#50568) szebe válasza brd (#50567) üzenetére


szebe
őstag

Ha nincs köd, akkor azért meglehetősen zavaró tud lenni a ködlámpa.
Szerintem tejködben a ködlámpával sem látsz sokkal többet, cserébe a szembejövő előbb észrevesz.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#50569) syberia válasza samujózsi (#50563) üzenetére


syberia
veterán

Ez a vadb@rom kamikaze-módban előzött, szart a többiek testi épségére. Szerintem egyáltalán nem egy kategória az általad említett manőverrel.

Ha azt látja a sofőr, hogy nem tud megelőzni egy kerékpárost/robogóst, a biztonságos oldaltávolság megtartása, és a szembejövő forgalom veszélyeztetése nélkül, akkor nem kezd bele az előzésbe.
Persze ez sokszor nem így valósul meg, engem is csapott már meg közelről közveszélyes autós menetszele, bringázás közben. :(

https://howbad.info/

(#50570) brd válasza szebe (#50568) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, köd nélkül nem kellene használni, ez nem is kérdés.
Akkor még nem láttál igazi ködöt. ;) Olyanra gondolok, ahol kb. 5 métert látsz előre és még a normál helyzetjelző is inkább hátráltat és még a Hold fénye is jobb nála.

The only real valuable thing is intuition.

(#50571) samujózsi válasza syberia (#50569) üzenetére


samujózsi
tag

Továbbra is azt mondom: a faszi hülye volt, ha többé nem engedik vezetni, azt is megérdemli, de a letöltendő börtönt mindenképp túlzásnak tartom. Ha csak a sokat idézett BP.-i autósok csatornáján felbukkanó szabálytalanságokat nézzük, azok elkövetőit is le lehetne sittelni.
És gyakorlatilag minden ötödik autóst, úgy saccra.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50572) t72killer válasza samujózsi (#50571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kezdjenek hozzá, támogatom. Legyen közmunka mondjuk.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50573) Lauda válasza samujózsi (#50563) üzenetére


Lauda
félisten

A belátható helyet végülis nem írtad hogy érted, azonban a nyergesben például minimum 3 méteren van a sofőr feje, szóval sokkal messzebbre ellát, mint azt az ember alapból gondolná. Persze ha kanyarra gondoltál az más tészta.

(#50574) Lauda válasza samujózsi (#50565) üzenetére


Lauda
félisten

Jól is teszik, mert rengeteg levegőt tol maga előtt (nagy függőleges felület) és elhaladva a kerékpáros mellett ezzel levegőoszloppal tud rajt akkorát lökni, hogy kibillentheti az egyensúlyából és könnyen alábucskázhat, vagy belemehet az árokba. Ha nagyobb oldaltávolságot tart, akkor ennek a hatása jóval csekélyebb.

[ Szerkesztve ]

(#50575) samujózsi válasza Lauda (#50573) üzenetére


samujózsi
tag

Kanyarra természetesen. Néha kerülget a frász, hogy mikor jön valaki szemből egy-egy ilyennek. Márcsak azért is, mert én a Nagykőrösi úton szoktam a kamion forgalmat :DD
Így kevésbé zavar, ha csak biztonságos távolságot tart, de nem megy át a másik sávba.
(na jó, az a Nagykőrösi út még nem a mai volt, akkor még lehetett rajta biciklizni is)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50576) mezis válasza t72killer (#50562) üzenetére


mezis
nagyúr

2 x 2 sávos úton jártam már gyalogosokkal úgy, hogy megálltam elengedtem a jobbról jövőket de a balról indulókat már nem. Eltakarta őket az "A" oszlopom.
Azóta nem csak útkereszteződésnél hanem zebrához közeledve is mozgatom a nézőkémet.

mezis

(#50577) t72killer válasza mezis (#50576) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, a kitakarás életveszélyes:(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50578) dh66e válasza samujózsi (#50563) üzenetére


dh66e
veterán

Erre az egyetlen jó megoldás lenne az ha az országutakról kitiltanák a bringásokat.
Ehhez persze mindenhova bringaút kéne....hát az nem lesz, nincs rá píz, nem fizeti senki.
Az autós meg a kamionos meg fizet mint a katonatiszt és araszolhat egy bringás mögött ha betartja a szabályokat,de milyen jó a távolsági buszokon utazóknak is amikor egy bringás miatt nem tud menni a busz reggel a suliba meg a melóba menet.. :W :C

(#50579) samujózsi válasza dh66e (#50578) üzenetére


samujózsi
tag

Ez hülyeség, nem megoldás. Ennyi erővel tiltsák ki a kamionokat, buszokat, hiszen a dugók egy részéért ők a felelősek. :U
Hihetetlen ez a mindenütt jelenlévő arrogancia...
Nem, nem csak ti fizettek az utakért, hanem mindenki, aki valamilyen adót fizet, beleértve ÁFA, SZJA stb. adónemeket is.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50580) t72killer válasza samujózsi (#50579) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aha, a bringás mikor fizetett 60+% üzemanyagadót? Az ő adója max arra elég, hogy a nővér kimossa napi 2x a valagát a kórházban a tanár okítsa a gyerekét, stb. Egyelőre ott tartunk, hogy a kifejezetten utakra való üzemanyag különadókból (!=Áfa) megy egy rakás pénz egyéb célokra, azaz az autósok fizetik a társadalom üzemeltetésének jelentős részét.

Ja ÁFA: mennyi idő után is perkál annyi áfát a bringás, mint amennyit egy mezei suzukivásárló a kasszánál hagy/később meg ugye visszamegy szervizelni, téligumit, benzinkúton triplaáras ásványvizet venni, stb-stb.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50581) samujózsi válasza t72killer (#50580) üzenetére


samujózsi
tag

És nem is rongálja az utat... khm... :U
Bocs, ez már olyan mértékű demagógia (sötétség), amire nem akarok több szót vesztegetni.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50582) t72killer válasza samujózsi (#50581) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze hogy nem akarsz, ahogy számolni se. Tehát az autós tartja fenn a TELJES közlekedési infrastruktúrát (=építést, karbantartást) ÉS PLUSZBAN vastagon fizet még az üzemanyagadó fennmaradó részéből a közlekedéshez abszolút közenincs dolgokra.

A legtöbb országban így van egyébként, az autós a fő fejőstehén - lévén könnyű megfogni és valamilyen szinten fizetőképes. Fizetsz üzemanyagadót, biztosítási adót, gépjárműadót - és ez ugye csak autóspecifikus rész ÁFA nélkül, ezeknek fair esetben az utolsó fillérig az infrastruktúrára és a tömegközlekedésbe kéne menniük.

Az idei év slusszpoénja volt egyébként a francia autós lázadása, az ellen, hogy a komplett klímavédelmi bulit (v inkább a migrik által lelakott ktgvetés réseit) is vele fizettessék ki - a hőerőművek, és a sok kamuzöld megoldás (villanyautó...) meg persze szépen sunnyog adómentesen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50583) Mr.Csizmás válasza t72killer (#50582) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hint: nem kötelező autózni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50584) samujózsi válasza t72killer (#50582) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, foglalkozni nem akarok ilyen mértékű demagógiával. Járja busszal!

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50585) fjudors válasza samujózsi (#50584) üzenetére


fjudors
aktív tag

és akkor még nem esett szó a mocskos gyalogosokról, meg a járdáikról..azt is az autósok fizetik, és elveszik a parkolóhelyeket..
és a zebrák!még az is!foglalják a helyet, lassítják a forgalmat és elcsúfítják a kizsákmányolt autósok útjait
de a legfehábórítóbb a sétálóutca!érted??? sétálóutca, az autósok pénzéből!
;]

(#50586) samujózsi válasza fjudors (#50585) üzenetére


samujózsi
tag

Szerintem hagyjuk. Rendszámot, plusz adót mindenkinek! :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50587) t72killer válasza samujózsi (#50584) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

b.meg te meg intézz családot napi 3ésfél óra ingázással.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50588) samujózsi válasza t72killer (#50587) üzenetére


samujózsi
tag

Látom, nagyon nem érted...
Apropó: elektromos járművek vajon mennyi útadót fizetnek? Szerintem sokkal kevesebbet a benzineseknél, takarodjanak trabid elől! :DD

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50589) t72killer válasza samujózsi (#50588) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is szeretek úgy kocsmába járni, hogy más fizeti a cechet. Szegény teslásnak biztos nem jutna rá, hogy hozzájáruljon a kátyúzáshoz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50590) dh66e válasza samujózsi (#50579) üzenetére


dh66e
veterán

Nyugalom,a hosszú élet ritka.
Lehet arroganciának hívni,de én a kresz vizsgát is kötelezővé tenném a kerékpárosok számára,sőt országúton a láthatóságit is minden napszakban.
Na és hogy kiverjem nálad a biztit még valamilyen azonosítószám nélkül sem engedném ki őket se két falu se városi közlekedésben.
Aztán ha egyszer elkapják mondjuk egy kamera felvétel alapján mert átmegy a piroson akkor meg pisloghat mint az autósok amikor megkapja a számlát.
Tudom kegyetlen vagyok,de az élet is az a drótszamarasokkal is amikor áthajtanak rajtuk.

(#50591) Lauda válasza dh66e (#50590) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet arroganciának hívni,de én a kresz vizsgát is kötelezővé tenném a kerékpárosok számára,sőt országúton a láthatóságit is minden napszakban.
Na és hogy kiverjem nálad a biztit még valamilyen azonosítószám nélkül sem engedném ki őket se két falu se városi közlekedésben.
Aztán ha egyszer elkapják mondjuk egy kamera felvétel alapján mert átmegy a piroson akkor meg pisloghat mint az autósok amikor megkapja a számlát.

Egyetértek. Ezek mellé kötelezővé tenném biztosítást is a kerékpárokra.

[ Szerkesztve ]

(#50592) dh66e válasza Lauda (#50591) üzenetére


dh66e
veterán

Jogos, azt lehagytam. :K

(#50593) samujózsi válasza Lauda (#50591) üzenetére


samujózsi
tag

Valamint jogosítványt és rendszámot rollerre, görkorira, gyalogosra is és adókat+adókat+adókat! :C
Tképp ti vagytok a válasz(?) a topic címében feltett kérdésre.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50594) Mr.Csizmás válasza dh66e (#50590) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én vállalnám, ~26 év kerékpározás után :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50595) Elemental válasza samujózsi (#50593) üzenetére


Elemental
addikt

Én mindenkinek kötelezővé tenném a kresz vizsgát. Akkor talán több ember érne haza épségben.

(#50596) Lauda válasza samujózsi (#50593) üzenetére


Lauda
félisten

Szerinted az rendben van, hogy amíg egy babettával 10km/h-val közlekedve az úton szükségem van jogosítványra, bukósisakra, biztosításra, addig egy kerékpárhoz egyik sem szükséges? Ugyan ott közlekedek, ugyan annyival.

Ezen kívül, ha kifordul elém egy kerékpáros én pedig hogy el ne üssem, belerántom az árokba az autómat, ki fogja a káromat megfizetni? Mert ugyan polgári peres úton lehetne behajtani kárt, de ahhoz kell lenni jövedelmének vagy vagyonának az illetőnek. Az meg vagy van vagy nincs.

szerk: igen, minden olyan eszközre előírnám a kresz vizsgát, amivel az úttesten lehet közlekedni.

A személyeskedést pedig tartsd meg magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#50597) samujózsi válasza Elemental (#50595) üzenetére


samujózsi
tag

Nem a vizsgát kellene kötelezővé tenni, hanem általános iskolában megtanítani kötelezően, mindenkinek minimum annyit, ami biztonságos kerékparozáshoz kell. Tehát nem csak a gyalogosokra vonatkozót.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50598) t72killer válasza Lauda (#50591) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha belegondolsz: vagánybringás/zebráról nem hallott gyalog a saját hibájából a szélvédődön landol, okoz párszáze.Ft kárt. Ki téríti meg? Ja, a te casco-d, ami köszönhetően a káresetnek drágább lesz jövőre?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50599) Lauda válasza t72killer (#50598) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, erről van szó. Ha nincs casco-d meg buktad a dolgot és mehetsz bíróságra. Aztán vagy jutsz valamire vagy nem.

Hozzáteszem, ha megvan egyáltalán az illető. Mert lehet a bringás elteker/a gyalogos elszalad mire kikászálódsz az autóból.

Én már azt sem értem a segédmotorkerékpárokon miért nem teszik kötelezővé a rendszámot.

[ Szerkesztve ]

(#50600) t72killer válasza Lauda (#50599) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mondjuk a szélvédőn elkent nem fog elszaladni, de a gyászoló rokonsággal szemben aligha fogsz tudni bármilyen kárigényt érvényesíteni. És még egy tükör se két fillér.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.