Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50151) Lauda válasza tyielow (#50149) üzenetére


Lauda
félisten

Igazad van, nem konkretizáltam, hogy mire értettem. Amikor veszélyes az eset, vagy balesetet tudsz vele esetleg megelőzni, ott nyilván dudálni kell. Amellett, hogy szabályos, még hasznos is. De amikor csak a "mit tökölsz itt, vagy húzz el innen" a dudálás "oka", az egyrészt felesleges, mert semmi nem változik tőle, másrészt szabálytalan is.

[ Szerkesztve ]

(#50152) Siriusb válasza Lauda (#50151) üzenetére


Siriusb
veterán

Vagy pl. amikor a piros lámpánál elkezdi nyomogatni a telefon és már vagy fél perce zöldre váltott...

(#50153) MasterMark válasza tyielow (#50146) üzenetére


MasterMark
titán

Ja értem, nagyon profi. :))

Switch Tax

(#50154) philoxenia válasza Lauda (#50148) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mert spanyolok... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50155) mephi666


mephi666
nagyúr

alacsonyan szállnak a hondák, eső lesz? :DDD vagy csak meg akarta itatni a lovakat ott az árokban?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50156) dh66e válasza mephi666 (#50155) üzenetére


dh66e
veterán

Hehe ,jó lett a vége.

(#50158) samujózsi válasza Lauda (#50157) üzenetére


samujózsi
tag

Vajon miből volt az az épület, hogy ilyen simán lerombolta az autó a felét? :)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50159) mephi666 válasza Lauda (#50157) üzenetére


mephi666
nagyúr

pff, még szerencse hogy nem az épületben tartózkodók haltak meg... durva: nézed otthon a tv-t a kanapén nyugodtan, (látszólag) biztonságban, erre beszáll egy autó és elüt :U

nem vagyok profi angolból (még nyelvvizsgám sincs), de ez nekem bántja a szemem:

"How did this happen?": 2 killed in sports car that crashed into building's 2nd story

...a killed nem azt jelenti, hogy meg lettek gyilkolva? died lett volna inkább a megfelelő... vagy ez ilyen angolosan clickbait főcím?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50160) samujózsi válasza mephi666 (#50159) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, ez így teljesen jó. Ez az "n people killed" egy szokásos fordulat az amerikai sajtóban.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50161) Lauda válasza samujózsi (#50158) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek a házak fából vannak, az a tégla csak diszítés. :)

(#50159) mephi666 Durva nagyon. Az angol részhez nem értek. :)

(#50162) mephi666 válasza samujózsi (#50160) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, lehet helyes nyelvtanilag, de akkor az van, amit én mondtam? ha szimplán "died", akkor nem kattintanak annyian, mintha "killed" lenne (ami erőszakot sugároz és vonzza a népet)?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50163) samujózsi válasza mephi666 (#50162) üzenetére


samujózsi
tag

Nem tudom az okát, illetve a szótár alapján a killed az nem igazán utal gyilkosságra. Pl a get killed, az az életét veszti angol megfelelője.
Amire te gondolsz, az inkább a murdered lehet szerintem.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50164) samujózsi


samujózsi
tag

[link] no comment. Abszolút ontopic. :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50165) Lauda válasza samujózsi (#50164) üzenetére


Lauda
félisten

Sajnos elég gyakori probléma, hogy párás, havas stb üvegfelületekkel autóznak. Másik probléma, hogy nem tartják tisztán az üveget, nem cserélik a pollenszűrőt és emiatt nehezen is párátlanodik le az üveg. Én rendszeresen tisztítom az üvegeket és cserélem a pollenszűrőt is, így pillanatok alatt lefújja a párát róluk. Ha meg szükség van rá, bekapcsolom a klímát (5 fok felett indul csak), na az esős időben is másodpercek alatt lekapja a párát még ha többen ülnek az autóban is.

[ Szerkesztve ]

(#50166) szebe válasza Lauda (#50165) üzenetére


szebe
őstag

Személyes kedvencem, amikor a havat nem takarítja le rendesen a kocsiról, és potyog rá másra. Már 50-60 környékén sem kellemes belenézni egy 20x20-as táblába...

Egyszer olyan vastag pára képződött belülről, hogy éppen nem folyott le. Nem borult ki semmi, nem ázott be a kocsi, a mai napig nem tudom mitől volt. Se előtte, se utána még csak hasonlóval se találkoztam.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#50167) mephi666 válasza szebe (#50166) üzenetére


mephi666
nagyúr

...csomagtartóban nem tároltál véletlenül 2-3 zsugor ásványvizet? :DDD azzal kellemesen lehet belülről párásítani az autót, ha nappal van mondjuk 10-15 fok, de éjszakára lemegy 0 környékére

ui: ha esős, vagy hideg idő van, mindig +5percet számolok indulásra... addig járjon kicsit a kocsi én meg körbetörülgetem a tükröket és oldalsó szélvédőket (rühellem, ha nem látok ki) ...kedvencem az, amikor erős mínusz van, kintről tiszta a kocsi, majd elindulok és belülről(!) elkezd a szélvédőre fagyni a pára (ilyenkor inkább leállok az első lehetőségnél és várok, hogy klíma híján kezdjen a motor melegétől langyos levegőt fújni a ventilátor és olvasszon)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50168) Mr.Csizmás válasza mephi666 (#50167) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1 a halálom amikor peremes hátsójú autónál a havat nem takarítják le, és nem látszik a féklámpa. bónusz, ha sötétben :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50169) samujózsi


samujózsi
tag

:DD [link]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50170) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

erős fejvakargatás rovat [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50171) dh66e válasza Mr.Csizmás (#50170) üzenetére


dh66e
veterán

Magyar sofőre volt a tartálykocsinak aki meg is halt.Hihetetlen.

(#50172) Mr.Csizmás válasza dh66e (#50171) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:( körítés nélkül láttam a vidit fb-n, mi történt? ok, fordítóval megtaláltam az eredeti cikket

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50173) Siriusb válasza Mr.Csizmás (#50170) üzenetére


Siriusb
veterán

Az a kis személyautó ennyire el tudta lökni a tartályautót? Mondjuk számomra úgy tűnik, mintha épp az első kereket találta volna meg.

(#50174) dh66e válasza Siriusb (#50173) üzenetére


dh66e
veterán

Úgy nézem hogy eltalálja a kereket onnantól a kamion már irányíthatatalan.

(#50175) Siriusb válasza dh66e (#50174) üzenetére


Siriusb
veterán

Szerintem is. Elkeserítő balszerencse.

[link]

(#50176) tibcsiworld


tibcsiworld
aktív tag

Szlovákia - Felvidék
Tegnap 13 és 14óra között egy túlsúlyos kamion kacsázni kezdett, és hátulról meglökött egy buszt (de ez nem 100%):

képek

és még képek

A végeredmény 12 halott, ebből 4 középiskolás gyermek, 20 sebesült, 2 súlyosan! Valakit a fejétől távol találtak meg! :(

Ma 11-kor összeül a szlovák kórmány, valószínű nemzeti gyásznap lesz! :(

(#50177) Mr.Csizmás válasza tibcsiworld (#50176) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:( :O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50178) Siriusb válasza tibcsiworld (#50176) üzenetére


Siriusb
veterán

Erre már nem lehet mit mondani. :(

(#50179) Szakbarbár válasza tibcsiworld (#50176) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Ha jól láttam a képeket volt a buszban biztonsági öv. Kíváncsi vagyok a sérültek közül hányan voltak bekötve. Bár a bal hátsó részen ülőkön valószínűleg az sem segített volna. Nekem egyszer a munkavédelmi előadó azt mondta, hogy buszos baleseteknél azért van ennyi sérült mert szinte senki sem használja az övet és egymásra esnek vagy kiesnek az ablakon és maga alá gyűri őket a busz.
A távolsági buszon mindig furcsán néznek rám amikor bekapcsolom az övet (ahol van). Ültem már olyan buszon aminek menet közben kiesett a kereke. :D
A céges buszunknak volt pár éve balesete, ott is sok súlyos sérült volt, egyedül a sofőr volt bekötve, ő másnap már munkába állt.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#50180) dh66e válasza Siriusb (#50175) üzenetére


dh66e
veterán

Elképesztőek a you tube-os hozzászólások is nem is értik mi történt ,de azért leírják egyesek hogy hülye volt a kamionsofőr mert "elrántotta a kormányt". :W

(#50182) kw3v865 válasza Lauda (#50181) üzenetére


kw3v865
senior tag

Igen, itt történhetett. 80-as korlátozás van ott, szerintem itt a gyorshajtás is kiváltó oka lehetett a Corsás kicsúszásának. Ha csak 80-nal megy, nem hiszem, hogy nekicsúszott volna a kamionnak, még havizes is votl az út, és nem túl jó gumija volt. Elég jó a szlovén autópályák burkolata. Persze az is lehet, hogy csak simán elaludt.

(#50183) Siriusb válasza dh66e (#50180) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezért nem szoktam a hozzászólásokat elolvasni (máshol sem), mert ott gyűlik össze a legalja.Komolyan a kamionsofőrt hibáztatják?! ÁÁÁÁÁÁÁ

(#50184) Lauda


Lauda
félisten

Ez is egy észlény lehetett. :U

[ Szerkesztve ]

(#50185) Zozzant válasza kw3v865 (#50182) üzenetére


Zozzant
addikt

Hát nem csodálom a 80-at sőt akkor még sok is! Ekkora hidat építeni ekkora kanyarban... ilyen alacsony korláttal. Tessék, itt az eredmény :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#50186) dh66e válasza Zozzant (#50185) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos a terelőfal kialakítása is közrejátszott.
Egyszer a 11 úton Bkalász és Szentendre között volt egy nagy borulás,ugyanilyen terelő van ott is a gumi nyom végig ott volt és az csak egy személygépkocsi volt.

(#50187) Mr.Csizmás válasza dh66e (#50186) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

PH ostag volt :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50188) samujózsi válasza Mr.Csizmás (#50187) üzenetére


samujózsi
tag

????????Ki? :(

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50189) Agostino válasza samujózsi (#50188) üzenetére


Agostino
addikt

Integra

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#50190) dh66e válasza Mr.Csizmás (#50187) üzenetére


dh66e
veterán

Az szerintem már utána volt ha jól tudom.Mármint az általam említett baleset.

(#50191) samujózsi válasza Agostino (#50189) üzenetére


samujózsi
tag

Ja, elnézést... azt hittem, a mostani balesetről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#50192) kw3v865 válasza Zozzant (#50185) üzenetére


kw3v865
senior tag

Lehet, hogy nem volt bekötve a kamionos? https://www.youtube.com/watch?v=xZMxxz6PwNg&t=71s
A fotó alapján a vezetőfülke eléggé egyben maradt, látszólag nincs rajta komolyabb sérülés. Persze ez csak egy kép, túl sok következtetést nem lehet ebből levonni. A videón, amikor már dől le a hídról jobbra, látszik, hogy valami repül a fülkében jobbra, de nem kivehető, hogy a sofőr vagy csak valami tárgy a fülkében.

[ Szerkesztve ]

(#50193) Zozzant válasza kw3v865 (#50192) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem kivehető, pléd bármi, se így se úgy nem volt esélye :( Az 1 méteres beton padka és az a gyalogos korlát elég soványnak tűnik. Átbillent ez a fő probléma.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#50194) Lauda válasza kw3v865 (#50192) üzenetére


Lauda
félisten

Ezen én is gondolkodtam. Könnyen lehet, hogy a feje sérült meg nagyon, az bekötve is megtörténhet. Szétfejeli a b-oszlopot és/vagy az ablakkeretet. Ha nem volt bekötve akkor nyilván bármi lehetett ott a fülkében.

(#50195) Popes válasza Lauda (#50194) üzenetére


Popes
őstag

Az igaz hogy fülkében bármi lehet. Sima billentésnél volt olyan hogy a fagyott sóder miatt "csak" oldalára billent a szerelvény és megölte a sofőrt a poroltó.

Deus ex machina

(#50196) Lauda válasza Popes (#50195) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, amúgy bekötve is szenvedhet súlyos sérüléseket egy kamionos. Ott a gázpalack, vagy egy konzervekkel teli utazótáska, egy zsugor ásványvíz. Simán eltörik a nyakcsigolyát. Persze le kellene rögzíteni mindent, de az csak elméletben létezik/működik.

(#50197) dh66e válasza tibcsiworld (#50176) üzenetére


dh66e
veterán

Félfrontálisan ütközött a sittszállító a busszal és a túlterheltség miatt kacsázott be a lejtős szakaszon a szakadó esőben.Esélye nem volt a buszvezetőnek kivédeni a bal oldalon ülő utasoknak meg...Kemény. :(((

(#50198) updog


updog
senior tag

Komolyan mondom, mivel a gyalogosok ugyanúgy a közlekedés résztvevői, kötelezővé tennék egy minimum vizsgát, ami nélkül ki se léphetnének a házból, és ugyanúgy kérhetné a rendőr hogy na, tessék mutatni az igazolást hogy nem túl hülye, hogy használjon mondjuk egy zebrát. Plusz szürkület után minimum a végtagokra kötelezően valami fényvisszaverő cucc, sötét ruha betiltva, és addig pofoztatni a Szabó bakterral, amíg valami életösztön meg nem jelenik benne.

Erről a zebráról simán lelépett elém, még nappal is kicsit trükkös itt az Egressyn... Azt meg innen üzenem, hogy fél hétkor, esőben, a zebra környékén 0 közvilágítással, feketében meg aztán baromira nem látszol, öreg. Hogy ne legyek demagóg és konzisztens maradjak a korábbi hozzászólásaimhoz - igen, nekem meg kutya kötelességem lenne 15-tel megközelíteni a zebrát, mert ilyenek a körülmények. De annyival is ki tudom vasalni ha alámcsúszik mert úgy gondolja hogy az ő szuperképessége a sérthetetlenség (pedig igazából a láthatatlanság ;] ).

A másik, szintén sötét, szemel az eső, ő meg sötét kabátban, sötét farmerben kacsázik szép lassan keresztben előttünk a Róna utcán (két sávos, simán 50-60-ra felgyorsul az ember az előző lámpától még ilyen időben is - csak ilyenkor megállni trükkösebb). Felvétel nincs, mert a szutyok 70mai-ról kb. videó valós hosszánál tovább tart lemásolni a videót :(((

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50199) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kötelező

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50200) tibcsiworld válasza dh66e (#50197) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Köszi a kiigazítást! Az egyik lány a munkatársam barátnője volt! :(

Következő buszbalest!

Mintha futószallagon menne a dolog! Ez a gyermekszállító busz is teherautóval ütközött! Sajna képek nincsenek! A tanítónéni meghalt, + 11 sérül!

Mi lesz, ha az utak csúszósak lesznek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.