Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50651) ColdMan válasza mezis (#50650) üzenetére


ColdMan
tag

Miért?
Ha villogott volna, az miben változtatja az esetet?

(#50652) Lauda válasza mephi666 (#50645) üzenetére


Lauda
félisten

Hát nem kaptak valami jó ötleteket, mert egyik esetben amit leírtak sem haladhatna a leállósávban a kresz szerint. :D

(#50653) Lauda válasza samujózsi (#50593) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben az esetben a két autós kárát ki fogja megtéríteni? [Biciklis miatt ütközött össze két autó Békés megyében, ő segítségnyújtás nélkül továbbhajtott]

Amilyen hisztit lenyomtál itt, legyél szíves akkor ezt most kifejteni.

[ Szerkesztve ]

(#50654) mephi666 válasza Lauda (#50652) üzenetére


mephi666
nagyúr

...jó, de ennyi erővel mondhatták volna azt is, hogy a féllábú terhes nagymamát vitték épp szülni :D ...mindegy, a saját költségeiket növelik az akadékoskodással

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50655) mezis válasza ColdMan (#50651) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyszer az M3-as egyik benzin kútjától kellett egy nem induló autót elvontatnom a legközelebbi kijáratig. Akik kérték, megnézték, a KRESZ állítólag ezt megengedi.
Megbíztam bennük, megúsztam következmény nélkül, igaz drukkoltam, hogy ne akkor jöjjön egy ámokfutó a műszaki sávban, ahol mi 40-el, elakadás jelzővel "vonatoztunk". A 3-ason már nyugodtabb voltam.

mezis

(#50656) MasterMark válasza Lauda (#50653) üzenetére


MasterMark
titán

Van a MABISZ-nak egy kártalanítási számlája, amire a biztosíók fizetnek pénzt, ebből fizetik azokat a károkat amikor valakinek nincs pl. biztosítása.

Switch Tax

(#50657) Lauda válasza mezis (#50655) üzenetére


Lauda
félisten

Vontathatsz autópályán és autóúton az első lehajtóig, de nem a leállósávban. A kresz szerint szabálytalan volt amit csináltatok. :)

mephi666 Tulajdonképpen mindegy mit mondanak, mert egyik sem írná felül a kresz-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#50658) t72killer válasza Lauda (#50653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Húzós eset, lehet szavazni ki mit csinált volna?

1. Satufék (abs természetesen), de a lehető leglassabb sebesség mellett elütöm
2. Amit a sofőr csinált, átmegyek a másik sávba, ahol látom hogy jön felém két fényszóró 0.8-4tonnás tömeggel, 60-80as sebességgel
3. Bemegyek a sötét árokba, ahol adott eséllyel vár rám egy fatörzs.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50659) Lauda válasza MasterMark (#50656) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azokban a balesetekben, ahol olyan járművek szenvednek/okoznak kárt, amikre kötelező lenne a biztosítás. Mivel a kerékpár nem tartozik ide, a mabisznak ehhez semmi köze.

Vagy polgári peres úton lehet perelni, vagy van olyan lehetőség, hogy a magyar kerékpáros klubnál lehet ilyesmire biztosítást kötni. Azonban ez lehetőség és nem kötelező. Gondolom hány kerékpárosnak lehet ilyen biztosítása. Esetenként a lakásbiztosításba is be lehet venni ilyen tételt, biztosítófüggő.

[ Szerkesztve ]

(#50660) t72killer válasza Lauda (#50659) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Gondolom hány kerékpárosnak lehet ilyen biztosítása." - a dél-alföldi, kivilágításra-mellényresefutja bringásoknál? háát...

Polgári perrel se sokra megy, az alperes háza se biztos, h ér annyit arrafelé, mint 2 autó.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50661) Cicero


Cicero
őstag

Ha a Mészáros utcából fordulok ki a Hegyalja útra balra piros lámpa fogad. Itt mi a helyes eljárás? Ha az úton rendesen felálltak a vonalhoz, akkor még egy, max. két autó befér a belső sávba, ahol megvárhatja a zöld jelzést és indulhat a többivel, de ha nem ez a helyzet, vagy több autó kanyarodna ki és megállok a pirosnak, akkor keresztbe állunk a kereszteződésben és a szembe sávval együtt kapunk zöldet. Ezért inkább ignorálni szoktam a pirosat és - a gyalogosnak elsőbbséget adva - megyek tovább (szerintem nem helyesen).

Szerintetek?

(#50662) t72killer válasza Cicero (#50661) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem helyesen, az a piros lámpa nem neked szól, hanem a jobbról jövőknek:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50663) Lauda válasza Cicero (#50661) üzenetére


Lauda
félisten

Elég bénán van kialakítva az a kereszteződés ilyen szempontból. Én is azt gondolom, hogy a te jelzésed abban a kereszteződésben a mészáros utcai lámpa jelzése, a piros pedig a hegyalja úton érkezőnek szól, hogy nem hajthatnak be a kereszteződésbe.

[ Szerkesztve ]

(#50664) Mr.Csizmás válasza Cicero (#50661) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért van eltolva a megállás helye felfestés, hogy a balra kanyarodók elférjenek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50665) fatal` válasza Cicero (#50661) üzenetére


fatal`
titán

Nem járok erre, de ez eléggé szar egy kereszteződés.

Az a lámpa igazából ugyanaz a kereszteződés, és a Hegyalja útról jövőkre vonatkozik.

(#50666) nyikszi válasza t72killer (#50658) üzenetére


nyikszi
őstag

1. Satufék. Én ezt szoktam csinálni. Ha van időm, akkor esetleg kormányzok is, de pl. amikor tavaly a kutya kiugrott elém, akkor csak fékeztem. Jöttek is szembe. Az nagyobb bajt okozott volna, ha csattanunk.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50667) t72killer válasza nyikszi (#50666) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a frontális ütközés már 50es tempónál is elég kemény, a sofőr pedig első sorban a saját és utasai életéért felel, nem a szabálytalankodóért:R A reflexek ilyenkor persze veszélyesek, mert azt akarják elkerültetni, ami méterben közelebb van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50668) mephi666


mephi666
nagyúr

íme a ma reggeli baromarcú ...szerintem a pesti rendőrök őt is szerették volna, ahogy oda-vissza váltogatta index nélkül a sávokat, majd kis híján elvitte a biciklist :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50669) MasterMark válasza mephi666 (#50668) üzenetére


MasterMark
titán

A biciklist ha ott elviszi, akkor a bicikli lesz a hibás mert nem adta meg az elsőbbséget.

Switch Tax

(#50670) mephi666 válasza MasterMark (#50669) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor igen... viszont én nem szoktam azzal kísérletezni, hogy átmegyek a gyorsan közeledő biciklis előtt, mert van amelyik képes rá, hogy szinte sebességvesztés nélkül "gyalogossá változik" :DDD vagy a kedvencem, aki érkezik a zebra felé, lepattan, gyalogosként megtesz 2-3 lépést a zebrán, majd ugrik vissza a biciklire és teker tovább... mindezt minimális sebességvesztéssel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50672) mephi666 válasza Lauda (#50671) üzenetére


mephi666
nagyúr

...dianás cukrot nem teszteltek? ha fáj a torkom, képes vagyok 10-15db-ot megenni belőle egymás után :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50673) Lauda válasza mephi666 (#50672) üzenetére


Lauda
félisten

És a hét 7 napján fáj a torkod. ;] :P

(#50674) mephi666 válasza Lauda (#50673) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem, és általában otthon szoktam bezabálni a cukrot, de figyelni kell erre is, mert simán megfeledkezhetnék róla, ha hirtelen ugrani kell kocsival :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50675) Lauda


Lauda
félisten

:Y

------------------------

mephi666 :D

[ Szerkesztve ]

(#50676) Elemental válasza Lauda (#50671) üzenetére


Elemental
addikt

Egy időben rum kokos-t eszegettem vezetés közben. Csak később gondolkodtam, hogy mázlim volt, amiért nem szondáztattak :)

(#50677) nyikszi válasza Lauda (#50675) üzenetére


nyikszi
őstag

Nem semmi bátorság kell ennyivel közlekedni ilyen úton, ráadásul sötétben :(((

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50678) Mr.Csizmás válasza Elemental (#50676) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Ez ehgyomorra jo, az alkohol+cukortol instant elalszol utana :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50679) Lauda válasza nyikszi (#50677) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is ez tűnt fel egyből. :)

(#50680) mephi666


mephi666
nagyúr

na, itt van, miért kell betarTATni a kresz-szabályokat :U az a gáz, hogy városon belül is ha be akarja tartani az ember a követésit, tuti lesz olyan aki azt szabad helynek véli és becélozza... ekkor pedig sorban fékezésre késztet több sofőrt, akik szépen egymás mögött haladtak, megfelelő távolságot tartva

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50681) Siriusb válasza mephi666 (#50680) üzenetére


Siriusb
veterán

Budapesten a "normális" követési távolság csak a tankönyvekben létezik. Itt nem lehet piszmogni, gondolkodni, mert akkor neked annyi. Például a hétvégén a Könyves Kálmán körúton jöttem, simán befértem volna, ha csak kiteszem az indexet és sávot váltok, de jófej akartam lenni, s vártam egy kicsit, hogy értelmezni tudja az irányjelzőt. Na mi volt a reakció? Rátaposott a gázra, hogy véletlenül se soroljak be elé.

[ Szerkesztve ]

(#50682) dh66e


dh66e
veterán

'Sötét' Petrát eltiltották örökre a vezetéstől és kapott 5 és fél évet,de van még egy ügye függőben az is a kokainozás miatt.

Hosszabb yt videó,csak a mobilnetesek miatt szólok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50683) maajsz válasza dh66e (#50682) üzenetére


maajsz
senior tag

Látszik mit tesz a kóla, meg úgy általában a drog/alkohol függőség. Sajnos hiába tiltod el, a szer miatt reális gondolkodásra nem képes, észre se veszi mi történik körülötte.
Nagyjábol ismerem a sztorit (mert helyi), tudom ki volt az oktatója, akkor még egy szeppent csaj volt vallásos családból. Ez van amikor naivan felkerülsz Pestre, család hozzádvág vagy száz misit vállalkozás indítás céljából, de fingod sincs hogy működik az egész és természetesen a lehúzó emberek rögvest megtalálnak. A lehúzás legegyszerűbb módja meg a keménydrogra szoktatás, a rutinos meg simán betrükközi neki az elsőt, a többit meg ő kéri.
Természetesen távol álljon, hogy védelmezzem, csak szomorú látni, hogy így lesüllyedt és ennek végzetes kára is lett. Az ilyen esetnél azonnal kötelező elvonóra kellene ítélni, azonnali szabadságvesztéssel és addig ki sem engedni még a szakvélemény azt mondja, hogy tiszta majd mehet a börtönbe a hátralevő időre. Szakszerű elvonó nélkül ez ki-be járkálás lesz a kóterba, rosszabb esetben újbóli katasztrófa.

(#50684) updog válasza maajsz (#50683) üzenetére


updog
senior tag

Ma olvastam az indexes cikket, és az újságírással kapcsolatos fenntartásaimat is számításba véve még mindig full visszás az egész ügy nekem. Kezdve hogy szabadon gázolhatott a nő, hogy nem volt képe megjelenni (nehezen hihető hogy lelkiismereti okok miatt), az ügyvéd szövegén keresztül addig, hogy szót se láttam róla, hogy esetleg valaki nem csak büntetni fogja (ami láttuk sokszor hogy kb. hatástalan), hanem segíteni is rajta.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50685) t72killer válasza updog (#50684) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az ügyészség szerint nem elhanyagolható tény az sem, hogy a vádlott egy végleges – nem jogerős – eltiltás alatt újra gépjárműbe ült és vezetett."

Tehát amikor szabadul, újra kormány mögé ül.ppp

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#50686) brd válasza Siriusb (#50637) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem sem, de arra vagyok kíváncsi, hogy vajon azért állították meg, mert a saját hülyesége, ill. az aktuális szerencse állása miatt olyan helyzetbe került, hogy veszélyes lett az alacsony követési távolság, vagy önmagában a követési távolság miatt? Ha előbbi, akkor grat', csak így tovább, minden rendőrnek így kellene viselkednie és gondolkodnia (az ilyen közlekedők okozzák ugyanis a baleseteket), utóbbi esetben a véleményem nem fér a topic keretei közé, mert ezért kb. minden 3. autóst elő lehetne venni, mégsem teszik.

The only real valuable thing is intuition.

(#50687) mephi666


mephi666
nagyúr

na, az ilyen parasztoktól szokott ugrani 4 hónapra a jogsi, ha épp a petőfi sándor utcára kivonuló rendőrök orra előtt mutatja be :U

arról nem is beszélve, hogy innen indult a gyökér forgalommal szemben...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50688) MasterMark válasza mephi666 (#50687) üzenetére


MasterMark
titán

Azigen. :D

Switch Tax

(#50689) Lauda válasza mephi666 (#50687) üzenetére


Lauda
félisten

Környezetvédelem. Kevesebb üzemanyag fogy. Mivel a gyalogost sem engedte át, a fékbetét sem kopott feleslegesen.

;] :P

[ Szerkesztve ]

(#50690) nyikszi válasza Lauda (#50689) üzenetére


nyikszi
őstag

:DDD :DDD :DDD

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#50691) mephi666 válasza Lauda (#50689) üzenetére


mephi666
nagyúr

...úgy is lehetne védeni a környezetet, ha a hatóság megvágná és kivenné alóla a járművet :D ...ez amúgy tényleg jól sikerült felvétel lett: minden látható rajta... tiltott helyen csattog át a piros gyalogos, hondásos először megszegi a kötelező haladási irányt és szépen átmegy a zebra felénél járó néni orra előtt... ja és nem is figyeltem: indexelt? :D (mondjuk ez már tényleg csak hab a tortán)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50692) FireFox1996 válasza Siriusb (#50681) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Tegyél fel egy nagy T betűt hátra, és meglesz előtted a követési távolság ;) Sőt mögötted is lesz elég szabad hely ;)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#50693) tibcsiworld válasza mephi666 (#50687) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Tettél feljelentést a rendőrségen?

(#50694) Agostino válasza tibcsiworld (#50693) üzenetére


Agostino
addikt

az segít valamit azon túl, hogy az ember éveken át bíróságra járkál, beidézik, tanúskodik majd bizonyíték hiányában felmentik a másik felet?

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#50695) Lauda


Lauda
félisten

Hasznos kis kütyünek tűnik: [Mennyit ér egy éjjellátó az autódban?]

(#50696) mephi666 válasza tibcsiworld (#50693) üzenetére


mephi666
nagyúr

majd persze... viszont ami 1 éve volt, hogy fordultunk ki itt jobbra az alditól, csekkoltam balra, tiszta és mentem... majd meglepetésemre szemből jött egy paraszt, akinek innen gyorsabb volt befordulni... az ellen szívesen tettem volna... ahogy láttam, álltam a fékbe és elkerültük az ütközést, de ha ezt nem teszem, szerintem a padkán is áttoljuk a szabályosan közlekedők közé :U amiatt a geci miatt "szívesen" járkáltam volna bíróságra, hogy ne vezethessen hosszú ideig

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50697) NoLF válasza mephi666 (#50687) üzenetére


NoLF
addikt

az de szép manőver :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#50698) brd válasza Lauda (#50695) üzenetére


brd
nagyúr

A készülék színes képet ígér, full HD felbontásban, ami kicsit fura a 8,6 col (...) képátlójú monitorra ránézve, hiszen nagyon nem 16:9-es.

Itt nagyjából el is dőlt, hogy ilyenem sose lesz, mert ez nagyon gagyi egyelőre ezért az árért. :W

The only real valuable thing is intuition.

(#50699) mephi666 válasza NoLF (#50697) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az nem 1 szép manőver volt, hanem minimum 3 büntetendő tétel :DDD pont ez a szépsége a felvételnek, hogy 13 másodpercben aztán minden van... most belegondolva büszke is vagyok rá, hogy sikerült megörökíteni :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50700) patomi


patomi
őstag

Tegnap kora este tartottam haza a gyerekekkel Újpest felől a Szentmihályin.
Majd itt:

A belső egyenesen haladó sávban mentünk. (50-el sem) A vonal előtt néhány méterrel a balra kanyarodóból a balfax elém vágott és jobbra lement a kis utcába. Természetesen álltam a féken és(rossz reflex) húztam jobbra a kormányt. Szóval úgy álltam meg, hogy elfoglaltam a két egyenesen haladó sávot. Centiken múlt, hogy nem kaptam oldalba. Plusz marha szerencsém volt a jobb oldali sávban nem volt mellettem senki, mert simán vittem volna.
Elég ijesztő pár másodperc volt. Fiam mellettem, lányaim hátul, hát nem lettem volna boldog ha csattanunk.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.