Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#97237) peppe79 válasza Throme (#97235) üzenetére


peppe79
senior tag

Az LX100-at csak azért említettem, mert az mk1-es változatot korábban már próbáltam; és pont azon filóztam, hogy az olyan kirándulások alkalmával, ahol nem a pixelkukkolás a cél, simán kiválthatna egy különálló m4/3 vázat + egy "mezei " zoomobjektívet. Piszok könnyű, és lazán zsebre vágható. Korábban sokáig nyúztam egy E-10-est, ahol nem csak a súllyal adódott problémám, hanem nagyon hiányzott a szélesebb nagylátószög, a tele végén pedig alig készültek felvételek. Nekem személy szerint egy ekv. 24–75mm tartomány nyaralásokra untig elég, az meg már csak hab a tortán, ha fényerőben is rendben van. Emellett egy kis csúcskompakt másodgép ünnepekkor, vagy rendezvényeken is előnyös lehet, ha egyszerre kell fotózni és videózni is. Szóval... De persze, elfogadom: eltérő igények, eltérő élethelyzetek.

"Telék (tudom azt nem írtam, hogy van) alá pont jó a p12-60. Az az induló 12mm bejön. Tudom nem világi különbség a 14mm-hez képest."

Pedig bizonyos helyzetekben nem is olyan csekély a különbség. És ha épp nincs lehetőséged pár lépést hátrálni...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.