Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#97201) Lassú Víz válasza Throme (#97200) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az a hír járja, hogy ott lesznek a CP+ show-n. Ott már valamilyen iránynak látszania kellene.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#97202) MrChris válasza jaanoo89 (#97194) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én meg inkább bizakodó. Viszont 20-ról 40MP-re ugrani és ha tartani akarják a sebességet csak számok szintjén kétszer akkora memória, kétszer akkora adatsebességű hardvereket igényel, különben feleződik az egész működés. A közönségnek pedig minimum mindig egy picivel többet kell nyújtani. Szerintem nehéz dolguk van ezzel a sok pixellel.

philoxenia: :DDD

Throme: Gondolom csak azzal tudnak főzni amit lehet kapni, ha csak a 40+ van akkor nincs mit tenni.

(#97203) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A 40MP-nél az a kérdés, hogy az obik mit tudnak vonalfelbontásban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97204) asdf_ válasza MrChris (#97202) üzenetére


asdf_
veterán

No meg a a pixel shiftes high res képeknél is feleakkorát kéne mozognia a szenzornak, tehát vagy csodát csinálnak, vagy kézből felejtős lesz a high res (és esetleg nem kézből is).

(#97205) jaanoo89 válasza Throme (#97200) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Gondolom 2021-ben csúcs kategóriát 8K videó nélkül nem érdemes kiadni, innen jöhet ez a nagy felbontás.

Sajnos pénz nem nagyon van, de lehetne egy videós 40+ vonalat és egy inkább fotóra kihegyezett (teljesen új fejlesztésű) 20mpx-es gépet kihozni. Az olcsóbb gépekbe pedig mehetne már az E-M1 II processzora és szenzora.

(#97206) MrChris válasza philoxenia (#97203) üzenetére


MrChris
nagyúr

Saját tapasztalat alapján a highres pixelszintű nézetnél megnő az élesség és apró részletek is jobban kivehetővé válnak még a 12-32 kitobival is. Középen. :DDD Valszeg objektívje válogatja mennyi pluszt ad hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#97207) lugosi válasza jaanoo89 (#97196) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Félre ne érts, ne legyen igazam, nem ellenük drukkolok, pláne mint m43 felhasználó.

(#97208) Throme válasza MrChris (#97202) üzenetére


Throme
veterán

Nekem már az is elég lesz, ha az em5 III ára leeseik, emberi pénztárcához mérhetően :K

[ Szerkesztve ]

(#97209) philoxenia válasza MrChris (#97206) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak ez kicsit mókolt fícsör szvsz. olyan, mint az egy képből HDR...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97210) aginor válasza Throme (#97191) üzenetére


aginor
addikt

-Mostanában elég pesszimista vagyok velük -az egész rendszerrel- kapcsolatban, pedig kezdetben tök lelkes voltam.
Ha valamit kezdeni akarnak a rendszerrel hosszabb távon, akkor elsőnek új szenzor kell, jobb af, valamint betömködni a réseket az objektívparkban:
- Hiányzik egy 1.4-es fix sor, amolyan pana 25mm 1.4 stílusban: kicsi, könnyű, korrekt rajz, emberi ár. Tudom, ott van az 1.2-es sor, de azért kissé vicces a közel félmillás áruk szerintem, és még csak nem is kis darabok.
- Kellene egy F4-es sor, amit a 12-45-el már elkezdtek. Ezt lehetne folytatni, 45-150 F4, 200mm F4.
- Hiányoznak az olcsó uwa fixek, valamint a valamire való nem pro zoomok.
Gyúrni kellene a makróra is (a szenzorméret miatt itt tudna domborítani a rendszer szerintem). Jöhetne egy 100mm, egy 150 vagy 200mm és egy 8mm környéki optikák.
- És akkor bónusznak, elkezdhetnék a régebbi fixek ráncfelvarrását szigeteléssel (mint pl. a pana) + extra bónusznak a 9-18-at.
Ha a fentieket mindet megoldanák, emberi méretben és árral, akkor ez egy "hibátlan" rendszer lehetne természetfotósok és sokat utazgató bloggerek számára. :K

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#97211) lugosi válasza aginor (#97210) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is pesszimista vagyok. Ilyesmiket fejleszteni sokba kerül, és hosszú távon térül meg. Egy eleve veszteséges cégnél nem logikus beletenni nagy összeget pluszba egy hosszú távú megtérülésbe. Sokkal valószínűbb egy termékpaletta-redukció és tömegével eladható, olcsó termékek forgalmazása a már meglévőkből (pl. egy EM10 széria). Tehát szerintem ami még benne van, azt kihozzák, de pénzt nem hiszem, hogy tesznek bele. Állandóan csak magamat ismételem de nézzétek meg a Vaio-t. Fejlesztés, pro vonal?

(#97212) MrChris válasza lugosi (#97211) üzenetére


MrChris
nagyúr

Honnan veszed hogy veszteséges? Több milliárd dollárt loptak ki a cégből (vesztegetés, csalás, yakuza) és fizettek még emiatt több büntetést.

(#97213) Lassú Víz válasza MrChris (#97212) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha nem lenne az, akkor miért kellett kukázni?

aginor: A tömegigény nem ez. A Sigmának van 1.4-es sora, egy picit más látószögek, de sok kép készült valaha filmre az 58 mm-es Helios-szokkal is. Nem gondolnám, hogy ez a gátja az eladásoknak.
Ha az a kérdés, hogy milyen fejlesztéssel lennék boldog, én egy min. 48 Mpixeles FF kamerát várnék és egy műszaki megoldást arra, hogy a jelenlegi objektívekkel mondjuk 12 Mpixelen lehessen fotózni. Egy L mountba illesztett ügyes adapter esetén csak 0.75 mm-t kellene a szenzoron előrébb mozdítani. Az IBIS világában nem tűnik lehetetlennek. Ami az árat illeti, persze kb. a lehetetlen küldetés. Sony, Canon, Nikon mellett a várható eladások darabszáma túl alacsony a megtérüléshez. Realitása annak van, hogy az OM Digital Solutions nem fogja megváltani a világot, én meg előbb-utóbb veszek egy mély levegőt, meg egy FF kamerát valami 24-105 zoommal és egy portré objektívvel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#97214) MrChris válasza Lassú Víz (#97213) üzenetére


MrChris
nagyúr

Károgás ellenére többet ad el a Panánál, Sigmánál, Pentaxnál. Kukázva sincs.

(#97215) lugosi válasza MrChris (#97212) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Honnan veszed hogy veszteséges?"

Nem látom a smiley-t... 🤔
Akkor üsd be a google-be az "olympus imaging losses"-t és meglátod honnan veszem.

#97214
Sok eladás =/= nyereséges. A "Cumulative losses" is egy jó keresőszó ha rá akarsz nézni. Bér lényegében nem hiszem, hogy az okok fontosak, én a tényt jelentettem ki, hogy veszteségesek. Ez tények szintjén igaz, az olympus imaging veszteséges, amit átvettek, így szerintem nem fogják bele zsákszámra önteni a pénzt, de még egyszer mondom, ez nem ellendrukk, ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#97216) MrChris válasza lugosi (#97215) üzenetére


MrChris
nagyúr

2000 milliót fizettek büntetésként, kenőpénznek meg a jakuzának. Ez csak az ami kiderült. Végül is ez is veszteség, ha a piócákat már nem képes eltartani a gazdatest, így egy aranybánya is veszteséges.

(#97217) Mercutio_ válasza jaanoo89 (#97205) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az Olympus videóban mindig a többiek után kullogott, ezt a lemaradást behozni, sőt még tolni is rajta egyet nem tűnik túl reálisnak :(

A topictól egy időre elbúcsúzom, ha valami nagy leárazás van, azért írjatok rám priviben:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#97218) Lassú Víz válasza MrChris (#97214) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ebbe a vitába nem megyek bele, úgyis a jövő fogja eldönti.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#97219) jaanoo89 válasza MrChris (#97216) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ebben egyébként lehet valami. Azt senki se tudhatja, hogy nem készültek erre már 2-3 éve és úgy könyvelgették a dolgokat, hogy a fotós részleg vigye el a balhét, mert egyébként is csökken a piac, nehézkessé vált a céget managelni és a jövedelmezőbb orvosi részleget pedig mindenképp meg szerették volna tartani.

A Pana/Pentax párosnál a közösségi oldalakat nézve több fényképezőt és objektívet adnak el és azok még se lettek eladva olyan cégnek, aki elvileg be akarná zárni őket. De ugye ők nem is folytak bele semmiféle piszkos ügyekbe.


Szerintem mindenre választ kapunk még idén, addig én se ölök egy fillért se a rendszerbe, mondjuk szerencsére meg van kb. minden amit szeretnék, de egy teljesen új szenzoros gépre viszont befizetnék, ha olyan lesz, akkor még a 9-18-t is cserélném. :)

(#97220) peppe79


peppe79
senior tag

Szemkagylót a GX80-ra! :DD Minden más fejlesztés számomra közömbös... :)

(#97221) Throme válasza lugosi (#97215) üzenetére


Throme
veterán

Én csak azt nem értem, hogy ha a JIP minden cégfelvásárlásnál tönkrevágja az adott brand-et, akkor miből él, vagy mi a célja? Minek vesz valamit, amiből nem lesz igazán profitja?
Kizárólag végkielégítés elkerülésére hozták létre, vagy az megvásárolt cég szégyen elkerülése végett?

(#97222) topikk válasza Throme (#97221) üzenetére


topikk
senior tag

Az nem derült ki, hogy a JIP fizetett avagy pénzt kapott a tranzakcióért. A jövőbeli veszteségek jelenértéke elég nagy lehetett az Olympusnál ahhoz, hogy ők fizessenek az átvételért.

(#97223) lugosi válasza MrChris (#97216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké de logikusan ha “egyébként” innentől nyereséges lett volna akkor innentől nem lett volna már logikus átadni másnak.

(#97224) lugosi válasza Throme (#97221) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szellemi tulajdon, szabadalmak szintén értékesek. Egyébként nem tudjuk hogy mennyiért cserélt gazdát, egyáltalán nem biztos hogy pénzért.

(#97225) Throme válasza topikk (#97222) üzenetére


Throme
veterán

"A jövőbeli veszteségek jelenértéke elég nagy lehetett az Olympusnál ahhoz, hogy ők fizessenek az átvételért."

Nem vagyok egy közgazdász, de ha veszteségem van, akkor nem fizetek senkinek hogy tönkrevágja a cégemet, megteszem azt én magam is, és rávágom a lakatot a gyárkapura.

#97224lugosi
Ha csak erről van szó, akkor én már január 1-től elkezdem árulni a szabadalmakat.
Mire várnék?

- o -

Én csak reménykedek - mint sokan mások - hogy lesz itt még új és értelmes termékfejlesztés.

(#97226) forceberg válasza Throme (#97225) üzenetére


forceberg
veterán

Kivéha, ha valahogy kimented még belőle a menthetőt :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#97227) szpetri válasza Mercutio_ (#97217) üzenetére


szpetri
tag

Mi lesz helyette?

(#97228) Throme válasza forceberg (#97226) üzenetére


Throme
veterán

... akkor is, ha kimentettem mindent, nem adom tovább, úgy hogy én fizetek....

jó, nem láthatok bele, és lehetnek ott olyan jogszabályok, amik rákényszerítették az Oly-t erre, ha meg akarta tartani a medical-t....

-- o ---

Aki használ 12-60 "sötét" panát mennyire elégedett vele?

Egy kirándulós alapzoom-ot nézegetek, és az oly kínálatában nem nagyon van.
12-45 kissé drága, ahogy a 12-100. 12-200, 14-150 obik is azok
Van nekem jelenleg 12-32, ami jó, de szűk az átfogása, van 14-42, ami szintén nem olyan nagy átfogás.
Olynak van még az a 12-50, de azt nem nagyon látom, és elég nagynak tűnik.
Szóval így került képbe a pana.
Bakker oly vázat használok, és gyre kevesebb rajta az oly lencse...

[ Szerkesztve ]

(#97229) forceberg válasza Throme (#97228) üzenetére


forceberg
veterán

Rövid ideig volt 12-60-am, nekem tetszett. A 9-18 és 14-140 Power OIS* mellett nem maradt meg, méret minimalizálásra maradt a 12-32.
A 14-140 méretre szinte ugyanakkora, lent -2mm, de fent +80. Mivel nekem a 9-18 mellé van, így egyértelmű volt, hogy a 14-140 marad.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#97230) asdf_ válasza Throme (#97225) üzenetére


asdf_
veterán

Nem vagyok egy közgazdász, de ha veszteségem van, akkor nem fizetek senkinek hogy tönkrevágja a cégemet, megteszem azt én magam is, és rávágom a lakatot a gyárkapura.

Igen, csak amikor van mondjuk 80 fabatka kötelezettséged (lekötött alapanyag, komponens, gyártási kapacitás stb.), amin realizálnál utólag 40 fabatka hasznot, akkor ha jön valaki, hogy én 20-ért viszek mindent, akkor okosabb odaadni 20-ért, mert az a 20 az pont 20-szal több a semminél, és -40 helyett már csak -20-ban vagy.

(#97231) Lassú Víz válasza Throme (#97228) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ahhoz képest, hogy nem nagyon van, felsoroltál kapásból hármat. :)
Ha olcsón akarod megúszni, vegyél egy 40-150-es telét használtan és cserélj obit amikor kell.
Nekem van 12-100-as objektívem, de kirándulásra kompromisszumos mert nem kicsi, nem könnyű, és a stabi miatt elég energiaigényes is.
12-50: belső zoomos, nem túl acélos rajzolat, de van menne makró képesség is. Ha nem egyedül kirándulsz, portréhoz egy 45-öst még jó magaddal vinni különben a háttér zavaros marad. f6.3 nem igazán fog elmosni semmit.
14-150: kettőbe szedve jobb a képminőség, de középen eléggé rendben van, és ha nem szeretsz objektívet cserélni, akkor lehet jó választás.
12-200, 12-45: nincs tapasztalatom.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#97232) vond válasza Throme (#97228) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is volt majdnem egy évig Lumix 12-60, de a 12-35 II és a 14-140 III mellett nem akartam megtartani. 60-70-ért teljesen jó vétel. :K Kicsi, könnyű, időjárásálló, gyors és pontos az AF, stabi is van benne, elég éles is, a vignettálás kicsit erős a sarkokban, de a közelpontja például extrán jó.

Mondjuk én a helyedben inkább 14-140-et vennék mindenes kirándulósnak. Sokkal többet ér az a plusz 80 (160) mm a tele végén, mint az a mínusz 2 (4) mm a nagylátó felén. Méretre, tömegre majdnem ugyanakkora, mint a 12-60. A képminőségével sincs különösebb baj, és a közelpontja ennek is jó, szépen lehet vele mosodázni is a tele vége felé.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#97233) peppe79 válasza Throme (#97228) üzenetére


peppe79
senior tag

Egyszerű alapzoom-os, kirándulósnak akár egy dmc-lx100 csúcskompakt is megfelelhet. Tavaly láttam egyet bagóért, használtan.

(#97234) Lassú Víz válasza peppe79 (#97233) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerinted, ha a 14-42 nem elég nagy átfogás neki, akkor az LX100-zal elégedett lesz? :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#97235) Throme válasza forceberg (#97229) üzenetére


Throme
veterán

A méret minimalizálás végett megtartom a 12-32-t, amit még a GF7-hez adtak, kit-ben.
Egy kiruccanáshoz viszont a valamivel nagyobb átfogás jól jön.

#97230asdf_
Én arra reagáltam topikk hsz-ében, hogy még az Oly fizetett, hogy átvegyék tőle a bulit.
Amit írtál az tiszta sor.

#97231Lassú Víz
Gyakorlatilag a 12-32 és 14-42 lencsékből csinálnék vele 1-et.
Telém is van. Közép (p45-150), és nagy(nak mondható) (o75-300), ezek mellé a p12-60 és kész az obiparkom m4/3-ra.
Nem annyira gond a csere, de ha nem muszáj...
Én már nem viszek mindenhova minden lencsét. Közép tele nagyon jó gyerek fotózáshoz, a nagy tele meg repcsiket fotózni.

#97232vond
Követtem valamennyire, mikor a 12-35-re áttértél. Nekem ezek a lencsék már drágák (hobbiról van szó nálam).
Telék (tudom azt nem írtam, hogy van) alá pont jó a p12-60.
Az az induló 12mm bejön. Tudom nem világi különbség a 14mm-hez képest.

#97233peppe79
Kösz de fix lencsés fényképezők nem vonzanak.
Nem rosszak a paraméterei, fényerős, de erre nem megy rá a tele, ha az kell, még ha "sötét" akkor se.

(#97236) peppe79 válasza Lassú Víz (#97234) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát...vélhetően, nem. :)) De ha nagyon kukacoskodó akarok lenni, akkor az az 5x-ös átfogású 12-60 meg nem tekinthető klasszikus alapzoomnak; a 12-100, 12-200, 14-150-ről már nem is beszélve. :)

(#97237) peppe79 válasza Throme (#97235) üzenetére


peppe79
senior tag

Az LX100-at csak azért említettem, mert az mk1-es változatot korábban már próbáltam; és pont azon filóztam, hogy az olyan kirándulások alkalmával, ahol nem a pixelkukkolás a cél, simán kiválthatna egy különálló m4/3 vázat + egy "mezei " zoomobjektívet. Piszok könnyű, és lazán zsebre vágható. Korábban sokáig nyúztam egy E-10-est, ahol nem csak a súllyal adódott problémám, hanem nagyon hiányzott a szélesebb nagylátószög, a tele végén pedig alig készültek felvételek. Nekem személy szerint egy ekv. 24–75mm tartomány nyaralásokra untig elég, az meg már csak hab a tortán, ha fényerőben is rendben van. Emellett egy kis csúcskompakt másodgép ünnepekkor, vagy rendezvényeken is előnyös lehet, ha egyszerre kell fotózni és videózni is. Szóval... De persze, elfogadom: eltérő igények, eltérő élethelyzetek.

"Telék (tudom azt nem írtam, hogy van) alá pont jó a p12-60. Az az induló 12mm bejön. Tudom nem világi különbség a 14mm-hez képest."

Pedig bizonyos helyzetekben nem is olyan csekély a különbség. És ha épp nincs lehetőséged pár lépést hátrálni...

(#97238) CharlieFirpo válasza Throme (#97208) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Mennyi lenne az elviselhető ár? Azért kérdezem, mert év elején itthon is többször lehetett kapni akcióban. Olyan áron is volt, hogy az M10 IV-hez képest már nem volt hova pozicionálni, sőt egy szürke áras importtal is versenyben lehetett.

Charlie

(#97239) aginor válasza lugosi (#97211) üzenetére


aginor
addikt

Lehet, hogy sokba kerül, de most nagyon kellenek az új termékek, hogy a felhasználók ne kezdjenek el tömegesen elvándorolni, mert akkor vége a dalnak. Én azért bízom benne, hogy nem csak olcsó vackokat akarnak majd forgalmazni, hanem komolyabb cuccokat is (bár ez a fullpro vonal se tetszett, mert az már szerintem a ló másik oldala). Alapvetően az sem biztos, hogy baj lenne, ha kicsit átpozicionálnák magukat. Az egyik irány lehetne a természetfotós/túrázó/makró hármasa, ehhez jó a szenzorméret és van már egy viszonylag jó alap is, ill. a méret/súly előny itt tud érvényesülni talán a legjobban.

Lassú Víz: Akkor mi a tömegigény, ha a kicsi jó rajzolatú elérhető árú lencse nem az? Igen van a Sigmának, de nem felel meg a kritériumoknak, mert bár szép a rajzolatuk, az áruk is rendben vannak, de nem kicsik, mivel APSC optikák egyszerű adaptációi.
Csodát ne várjuk, pláne ha alapjában értelmetlen, így szerintem, ha valaki FF rendszert vár az Oly-tól, az magát is tévedésbe ejti. Nem mondom, hogy nem tudnának egy jó rendszert kiépíteni (mondjuk L bajonettre, mert ott még vannak objektívek is), de nem hiszem, hogy egy átszervezéssel terhelt tulajdonosváltás közepén ennek lenne realitása. Aztán persze ott van, hogy mostanában mindenki FF-re akar lépni, így a konkurencia is nagy, olyan "tradícionális" gyártókkal, mint a Sony vagy CaNikon, akik már értelmezhető objektívparkkal fognak rendelkezni, mire az Oly esetlegesen bemutatja az első vázát. Jó példa erra a Pana is, aki hiába menekül előre, szintén nem tudta eddig megváltani a világot, ami miatt a Sigma nem általik panaszkodni is. Tehát, én inkább azt "várom" hogy abból dolgoznak, ami van, így rövid távon biztosan marad a 4/3-ad. Ez mondjuk nem baj, ha rendbe rakják a dogokat a rendszer körül.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#97240) Hi!King válasza aginor (#97239) üzenetére


Hi!King
őstag

Értem azt, hogy kiszállni a koncepcióból drága és kockázatos lenne, de úgy egyáltalán hogy gondolhatta eredetileg az Olympus, hogy kis szenzorméretre épít profi felső kategóriát. Nem hinném, hogy jelentősen olcsóbb lenne egy szenzorral lefedni az alsó kategóriától a csúcskategóriáig mindent, mint fenntartani egy FF rendszert a középkategóriától a csúcskategóriáig, és egy APS-C vagy m43 rendszert az alsótól a középig, mint ahogy más gyártók teszik (Canon, Sony, most már a Panasonic is). Ugyanakkor ilyen módon a m43 csúcskategória mindig hátrányban marad a FF rendszerekkel szemben.

(#97241) forceberg válasza Hi!King (#97240) üzenetére


forceberg
veterán

Hiába, na: [link]
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#97242) aginor válasza Hi!King (#97240) üzenetére


aginor
addikt

Van létjogosultsága ott is (bár ott már elég rétegtermék), de nem lenne szabad a fejlesztéseknek kizárólagosan elmennie ebbe az irányba. Kellene a balansz, legyen egyensúly a rendszerben, ez most nincs meg. Elmentünk pro irányba, miközben a kicsi cuki lencsék valahogy elsikkadtak.
Más gyártók is csak szívnak a vegyes rendszerrel, nézd csak meg az APS-C objektívparkokat pl. egy Canon vagy Nikon milc-nél. :F

forceberg: :D :DD

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#97243) lugosi válasza aginor (#97239) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Új termékek helyett nyithatnának egy erős árcsökkentéssel is. Sokan nem veszik be, hogy m43 vázat vegyenek annyiért, mennyiért FF-et is kapnak. Ők mint új tulajdonosok most megtehetnék hogy csinálnak egy erős terjesztést a piacon bomba árakkal, és sok felhasználó sok objektívet is akar majd venni később. Én is korábban nagyon nézegettem az EM1 szériát, de azon az áron képtelen voltam rábeszélni magam.

(#97244) aginor válasza lugosi (#97243) üzenetére


aginor
addikt

Ebben is van valami, de az pont a menekülést szimbolizálná az emberek számára, aminek következtében a belépő szinten keletkezne egy csomó felhasználód akiknek csak a töredéke fog valaha túllépni a kitobi szinten, míg a komolyabb amatőrök egy része (különösen nyugaton, ahol megtehetik) azonnal vizionálná a süllyedő hajót és pánikszerűen menekülne.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#97245) forceberg válasza aginor (#97244) üzenetére


forceberg
veterán

"belépő szinten keletkezne egy csomó felhasználód akiknek csak a töredéke fog valaha túllépni a kitobi szinten"
Ez nincs összefüggésben a szenzormérettel. Csak ugye "okoska" megy és vesz egy gépet, amit "megtehet". Meghallja, hogy a másikban nagyobb a szenzor, már tette is le a M43 gépeket. Nevetségesek néhányan amikor látom, hogy kínlódnak a kettőnyócas FF sorokkal, aztán a végeredmény mintha a telefont vette volna elő...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#97246) CharlieFirpo válasza lugosi (#97243) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Lehet, hogy elkeserítelek, de az OMDS USA-tól kiszivárgott infómorzsák alapján teljesen ellentétes koncepción gondolkoznak. A gazdag madarászokat és egyéb természetfotósokat szeretnék kiszolgálni, és azt számolgatják, hogy ebből képesek-e elégséges profitot előállítani. Ami tény, hogy a tesztelők és "szakértők" által lesajnált, értelmetlenül drágának címkézett 150-400-as obira már csak egy éves várakozással lehet benevezni, annyira népszerű. Kiválóan fogyott eddig az E-M1x is. Persze nem nálunk, hanem elsősorban Észak-Amerikában, meg Ny-Európában.

[ Szerkesztve ]

Charlie

(#97247) aginor válasza forceberg (#97245) üzenetére


aginor
addikt

Nem is arra írtam, hanem a masszív általános leárazásra. A technika milyensége nem mindig korrelál az eredményességgel. ;)

CharlieFirpo: háát, ez is lehet egy irány (bár az AF elég véleményes hozzá), de mivel virágkorát éli az FF, és egyesek tényleg elhiszik, hogy bármivel, ami annál kisebb nem lehet fotózni, így nem nem tudom, hogy egy valóban tehetős piacon mekkora lehet az a szegmens, ami erre vevő. Valamint ezek vesznek egy vagy két lencsét, plusz egy vázat aztán csókolom. Ebből nem él meg a rendszer. Arra alapozni pedig, hogy ha már úgyis van egy váza, akkor vesz hozzá mindenfélét, nem tudom mennyire megfontolt vezetésre utal. Szerintem nagy lehetőség van a m4/3-ban, de ehhez kell egy teljes portfólió, a belépőtől, a haladón át a csúcs technokrata cuccokig, bár lehet nincs igazam.
"értelmetlenül drágának címkézett 150-400-as obira már csak egy éves várakozással lehet benevezni, annyira népszerű. Kiválóan fogyott eddig az E-M1x is." - ezzel az állítással csak az a bajom, hogy amíg nincsen mellette egy szám mértékegységgel, addig nem jelent semmit. Nem mindegy, hogy 10-et terveztek eladni, de 15-re jött rendelés, vagy 1 millát terveztek és arra jött be másfél millás előrendelés. Értsd. minden alá lehet lőni, de attól még a várakozáson felüli igény nem biztos, hogy viszi a boltot.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#97248) MrChris válasza CharlieFirpo (#97246) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ezt én is olvastam valahol az EM1X megjelenése után fél-egy évvel, hogy nem győzik gyártani. Pedig az is le volt degradálva, hiába való pro 1DX/D6 konkurencia. A világ tehetősebbik fele lehet másképp gondolkodik, mint itt a PH-n.
Tippre EM1X 2-vel jön a nagyobb pixelszámú szenzor.

(#97249) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy új dimenzió, stílusosan: E-M10 Mark II Limited Edition. Fox Brown bőr kivitelével egy olyan, csúcsminőségű OM-D fényképezőgép, mely mindig megnyerő módon fejezi ki saját, különleges stílusát. Hozzá illő prémium bőr vállszíjjal és elegáns, ezüst színű objektívvédővel tökéletesre egészíti ki megjelenését. Mindössze 3500 példányban érhető el világszerte – így rendkívül értékes gyűjtői darab is egyben.
[link]

Ez is egy irány lehet: "Gyárts a sznoboknak!"

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#97250) CharlieFirpo válasza aginor (#97247) üzenetére


CharlieFirpo
tag

Az eladási számok persze nem nyilvánosak. Teljes mértékben tisztába vagyok azzal, hogy szavakkal hogy lehet pozitív hangulatot sugallni egy katasztrofális helyzetről. Könnyen lehet, hogy szándékosan még az általuk becsültnél is kevesebb, mondjuk csak néhány (száz) darabot gyártottak le az obiból, aztán bejött 5.000 körüli rendelés az egész világból (közben ők valójában 10.000-rel kalkuláltak).
Na de, ha látnak benne lehetőséget, értsd, tesztelgetik a piacot különböző módon (például ilyen kijelentésekkel), akkor legalább gondolkodnak rajta. Beszédes, hogy a legközelebbi gép is egy E-M1x II lehet a pletyik szerint. Ami nem azt jelenti, hogy ez lesz és kész, hanem csak annyit, hogy passzol ehhez a koncepcióhoz.
Nézzük egy kicsit kevésbé technokrata módon a helyzetet. Micro4/3-as cuccal bizony nagy móka természetfotózni. Aki mást állít, az vagy eredménykényszerben fotóz, vagy nem járt kinn ilyen felszereléssel a természetben. Miért mondom ezt? A rendszert már most is sokkal kényelmesebben és élvezetesebben lehet használni, mint bármi mást ilyen célra. Ha nem kell mindenképp tökéletes minőségű (vagyis nagy dinamika tartományú, tűélés, ezelőtt-még-sohasem-volt eladható, vagy magazincímlapfotó) képet készítened x próbálkozásból, akkor ugyan milyen valós hátránya van a rendszernek a mindig, minden alkalommal élvezhető előnyökkel szemben? Gyenge az AF? Igen, így van, de lősz 2000 képet, aztán abból is lesz jó néhány elfogadható. Nem tudsz hajnalban fotózni? De tudsz, max. a képeid egy része zajosabb lesz, HA(!) hasonlítgatod az FF rendszert használó vérprofi természetfotósok portfóliójához. Az a helyzet, hogy ez az egész kevés embert izgat a Föld gazdagabbik felén, mert ők kimennek a területre, jól érzik magukat, fényképeznek és örülnek, ami lesz belőle. Egy kisebbség hümmög csak, hogy így a képminőség, úgy a képminőség. Ha megnézzük a legtöbb fotóstesztet, szinte mindenhol azt látjuk, hogy az Oly és a Pana cucc felhasználói élményéről még a szőrösszívű tesztelők is megemlékeznek szemben a Sony-val például. Aztán hozzáteszik, hogy micsoda gyönyörű képeket lehet az utóbbival készíteni. Nos, ha az ember a képkészítés hosszú órái alatt jól érzi magát az mennyivel rosszabb felfogás, mint végigtolni egy nehéz, rossz fogású, egyensúlyú szettel, majd kiizzadni néhány topképet és utána azzal büszkélkedni az interneten, vagy esetleg vmi fotóversenyt megnyerni? A legtöbb madarász nem is indul semmilyen versenyen, maga gyönyörködik a képeiben meg hasonló felfogású spanoknak mutatja meg.

Charlie

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.