Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#102601) ricsko72


ricsko72
tag

Sziasztok!
U14-es háromnegyed pályás foci fotózáshoz keresek obit. GX80-as vázzal használnám, későbbiekben akár beltéren is, futsalhoz Használtban gondolkodom, a keret max 150e. A 45-200 és a 100-300 között vacilálok. Mindkettöből a power ois verziót néztem. A pályától való távolság 1 métertől 8-10 méterig változik általában, hol a rövid, hol a hosszú oldalról van lehetőség fotózni. Pro/ kontra ki melyiket ajánlaná, esetleg saját tapasztalat? :R

(#102602) domedee válasza ricsko72 (#102601) üzenetére


domedee
senior tag

Futás alapú sport, szóval 1/1000-2000 közötti idők kellenek, F5-5,6-on, magas lesz az ISO. Még kültéren is, de főleg bent, kevés fénynél. Én kiegészíteném a Sigmától valamelyik 2,8 vagy 1,4-es fixével a kistele tartományt.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#102603) yle_greg válasza domedee (#102602) üzenetére


yle_greg
tag

Egyetertek, fenyerovel gond lesz. Videozni lehet ezekkel, ott kevesbe latszik az elmosas. Oly 75/f1.8 -at probalnam ki, bar lehet, hogy kozelre tul sok, tavolra meg nem eleg, de csereben eles lesz a kep. Az, hogy nincs benne OIS, azert nem gond, mert onmagabam tulmegy a 150 ezres kereten. A 35-100/f2.8 is eleg lehet, abban van Dual OIS, de szinten draga.
Tartok tole, hogy az olcso, fenyes, tavolra nez kategoriakbol egyszerre csak ketto valaszthato. :-/

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102604) domedee válasza yle_greg (#102603) üzenetére


domedee
senior tag

Igen, az Oly 75/1,8 drágább, meg néha picit gondolkodósabbb is az AF. Félreértés ne essék, szuper kis obi, de inkább portréra, mint sportra kihegyezett.
Még játszósabb objektív lehet valami fix 105v.135/2,8-as M42 adapterezve (<20e alatt is van már). Fókuszkiemeléssel, gyakorlással jó játék, főleg, ha effektesebb képe van.

Kérdés milyen objektívje van most és ahhoz mit érdemes hozzátenni.

Ha nincs ~40-50-től hosszabb objektívje, akkor a Sigma 56/1,4 + Oly 40-150/4,0-5,6 vagy Sigma 60/2,8 + Oly 75-300 párost gondolnám meg. Bár túl lehet a kereten, de sok lehetőség nincs ennyiért.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#102605) ricsko72 válasza domedee (#102604) üzenetére


ricsko72
tag

Most egy pana 12-60-am van. A GX80 sport módját szoktam használni, csak RAW-ok készülnek. Online felhasználáshoz készülnek, nincs profi szintű elvárás, már annak is örülnek ami most van. Csak a saját elvárásaim miatt szeretnék messzebb is ellátni és a természetben is hasznát venném. Szívem szerint a 100 300-at venném, de nem tudom hogy a közel pontokkal mennyire leszek bajban pl 100-on.

[ Szerkesztve ]

(#102606) vond válasza ricsko72 (#102601) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Évekig fotóztam, videóztam focit (néha futsalt és kosárlabdát is) G80-nal, később G9-cel + Lumix 14-140-nel. Ilyen alappal, ennyi pénzből ezt nem tudod tökéletesen megoldani. Nappal, kültéren még csak-csak, de beltérben halál. Vagy bemozdult képeid lesznek, vagy a részletek vesznek el a magas ISO és a kicsi szenzor miatt.

Mondjuk ha csak netre, meg saját nézegetésre mennek a fotók, akkor kompromisszumként valahol 1/500 és 1/1000 közötti zársebességgel, plusz magas, de még nem botrányosan gáz érzékenységgel, utólag jócskán leméretezve a képeket még valamennyire működhet a dolog.

A közeli 1 méter miatt én semmiképp sem vennék 100-ról induló obit, de még 45-öst sem igazán.

Ha maradsz MFT-n, akkor én 12-35 + 35-100 f/2.8 kombót javasolnék. Ha nincs ennyi pénz, akkor első körben csak a tele részét. Ahogy nézem, az utolsó 35-100 180-ért ment el a Hardveraprón.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#102607) domedee válasza ricsko72 (#102605) üzenetére


domedee
senior tag

Én futók fotózásánál vettem észre, hogy vagy a 12-100 vagy a 40-150 tartomány a használhatóbb az objektíveim szerint. 150 felett már ritkán kell, ami azzal nem elég, az kimarad inkább. Ha csak jófejségből csinálod, akkor inkább maradj rövidebb fókusztávon. Nagytelén (a zoom 200mm feletti részén) úgyis csak kompromisszum lesz az olcsóbb obiknál. Szignifikáns különbség nincs a lencsék között.

Az, ami most a képen 60-as állásban a kép fele méretben, 100-on már nem férne bele a képbe nagyjából, vagy nem tudsz vágni belőle.

A Pana 12-60-hoz akkor inkább a Sigma 56/1,4 + Oly 40-150/4,0-5,6 párost nézném. Lesz átfedésed a tartományban és az 56/1,4 kellemes bokeh-t ad a mostani 5,6-hoz képest.

Ha kell, mert nem vált be, el is tudod adni kb annyiért, amennyiért vetted.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#102608) ricsko72 válasza vond (#102606) üzenetére


ricsko72
tag

Köszönöm, ez hasznos volt. Akkor jól érzem, ha nincs hova szaladni bajban leszek. :) megrágom a 14-140-et, aztán meglátjuk.

(#102609) ricsko72 válasza domedee (#102607) üzenetére


ricsko72
tag

:R

(#102610) domedee válasza vond (#102606) üzenetére


domedee
senior tag

Nekem kis csalásként az vált be, hogy ha nagyon kell az ISO, akkor átváltok fekete-fehérbe. Van egy egyéni módba elmentett profilom (kicsit eltolt élességgel/kontraszttal és görbékkel) néha kicsit még túl is expózva, "egyedibb" lesz sokaknak és az emberek is megbocsátóbbak egy fekete-fehér de szemcsésebb képpel. A színzaj is jobb FF-ben. :)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#102611) vond válasza domedee (#102610) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Óóóó, rengeteget trükköztem én is, hogy valamennyire vállalható képeim legyenek sporteseményeken is. ;] :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#102612) vond válasza ricsko72 (#102608) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezért most ki leszek utálva innen. :DDD Bár hozzáteszem, még mindig van egy csomó MFT cuccom. :)

Nem tudom, mennyire komoly és hosszútávú a dolog, de ha valamennyire igen, akkor még mielőtt egy valag pénzt locsolsz a m4/3-os rendszeredre, én elgondolkodnék egy FF-re váltáson. Most van 150 ezred az új obira. Eladod a GX80-at és a Lumix 12-60-at mondjuk 160 körül. 400-ért már lehet venni használt Sony A7III-akat. Hozzá egy Tamron 28-200 picivel 200 ezer fölött, és bőven megvagy egy obival szinte minden helyzetben, a váz miatt meg tolhatod az ISO-t az egekbe. :D

Persze, látom, hogy ez alsóhangon plusz 300 ezer pénz. Ezért kérdeztem, hogy mennyire komoly a dolog. Esetleg minimális pénzt is kérhetnél a "munkádért". Mindjárt könnyebb lenne kigazdálkodni. :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#102613) ricsko72 válasza vond (#102611) üzenetére


ricsko72
tag

A flickeres képeket még lumix géppel és obival lőtted? Tetszenek a nézős fotóid is. Utómunka mennyi van rajtuk színezésben?

(#102614) vond válasza ricsko72 (#102613) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szinte az összesnél van EXIF, ott látod. De pár telefonos fotótól eltekintve mind G9, G80, és GX80. :K

Az utómunka meg változó. Volt, ahol azért rendesen megtoltam. ;] (Sokszor muszáj is volt).

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#102615) Allien válasza ricsko72 (#102601) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, én vívást fotózgatok, beltérben. Igaz, nincs zoom obim (100mm alatt). Két optikát használok, az egyik a 25mm 1,4 és a 45mm 1,8. Fényerő megvan, és van még tér egy kis croppra. Ráadásul, könnyű cseréni, mert kb zsebben elférnek (nem minden helyszín egyforma). Gyorsak, 1/500 körül azért megvan max iso 800-ig. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#102616) lugosi válasza Allien (#102615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjuk az teljesen más fotózás szempontjából (is) mint a foci, mert lényegében hozzád képest 2D-ben mozognak, ha a pástra merőlegesen, a vívókhoz képest oldalt állsz, így az AF kérdés szinte rögtön lényegtelenné válik, plusz egészen más mélységélességgel kell gondolkozni.

(#102617) Allien válasza lugosi (#102616) üzenetére


Allien
veterán

Elvileg igazad van, gyakorlatilag meg nincs. ;] Amíg én is csak nézegettem a néha megjelenő fotókat, addig én is ezt gondoltam. De, amióta a gyerekemet szoktam fotózni, azóta totál más lett. Ugyanis, eddig nagyon ritkán adatott meg az a hely, ahol mondjuk pont a bíró van, a pást mellett (gyerek kategóriát profi fotós nem szokott fotózni, mert ki is fizetné meg). Többnyire még ha a pást közelében is lehetek, jóval hátrébb, és ott már fontos az AF. Igaz, trükközni kell vele, ki kel tapasztalni, melyikkel tud az ember (és a gép) együtt dolgozni....
Még a követő af-t is használtam, amikor befog egy területet, és azt követi. Sréhen közelített a "téma", és ha van kontraszt, lekövette az af- Igaz, a foci tud gyorsabb lenni, kivéve, a kard mozgásánál. Ott pl van, amikor olyan gyors, hogy a hagyományos zár miatt szinte úgy néz ki, mintha totál vissza hajlana a penge. Valszeg, amit eddig nem használtam nagyon, az elektronikus zárat kell majd használjam teljesen. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#102618) lugosi válasza Allien (#102617) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja értem, így más. Azt hittem te vagy ott “a” fotós és akkor oda állsz ahova akarsz a jó kép érdekében.
A kard “visszahajlása” a képen lehet hogy pont az elektronikus zár miatt lesz, a rolling shutter jelenség miatt.

(#102619) yle_greg válasza lugosi (#102618) üzenetére


yle_greg
tag

En nagy hive vagyok az elektronikus zarnak, de vigyazni kell vele, belterben egy egesz sorozatom ment a kukaba, mert a neon miatt csikosak lettek a kepek. Erre figyelj, mert nagy bosszusag.
Kulteren viszont tok jo, hogy nem kell a mechanikat feleslegesen koptatni. :-)

[ Szerkesztve ]

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102620) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Úgy néz ki lesz egy GX9 vázam. Nem akar valaki eladni egy 20-as Panát, vagy nem látott valahol eladót? :)

(#102621) andersen10 válasza HollyBoni (#102620) üzenetére


andersen10
aktív tag

Írtam mailt :)
Nálam van egy eladó példány

(#102622) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Meg is lett a GX9 + egy 20-as Pana. Hát GH1-hez és gagyi obikhoz képest ég és föld a különbség. :K
Viszont akku szerintem kelleni fog. Van valami bevált utángyártott ami nagyjából hozza a gyári szintjét?

(#102623) csaabz válasza HollyBoni (#102622) üzenetére


csaabz
őstag

Patona

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#102624) yle_greg


yle_greg
tag

Akinek van, lemerne, hogy a Patona akku hany gramm?
En pont a napokban tettem rendet az akkuk kozott. Nekem ugy alakult, hogy az evek soran sok gyult ossze.
Az elozo, GX7 gephez kaptam egy gyarit, ez a nullas sorszamu. Hamar kiderult, hogy keves, ezert ugy 5 eve vettem harom noname kinait, 1, 2, es 3 szamot kaptak. Ezek sem rosszak, de amikor a gep azt jelzi, hogy egy rovatka mar hianyzik a toltottsegbol, akkor mar csak felig vannak valojaban.
Ezutan vettem (talan harom eve?) ket Grepro markajut, amire 1500 mAh van irva, de erzesre a noname es a gyari kozott van, nagyon kozel a legregebbi gyarihoz.
Amikor vettem a GX9-et, akkor ahhoz kaptam ket gyarit, ez a 7 es a 8 szamot kapta. Ezek erosebbek mint az 5-6 eves gyari. Eszrevettem, hogy nemelyik akku mar szorul, ezert lemertem a puposodast.
A 3-as noname akku 14.7 mm, vastag, ezt kukaztam. A 4-es Grepro 14.5 mm, ez meg jo tartaleknak, mert amugy eros, akarcsak a legelso gyari, a 0-as, ami 14.4 mm. Az osszes tobbi 14.3 mm.
Viszont a suly szamit, mert a gyari akksik 40 grammosak, mig az utangyartottak mind 36 grammosak. Kivancsi lennek a Patona sulyara, mert az ara cirka duplaja a Grepro -nak.
Amugy a GX9 eleg sok aramot eszik, ugyhogy a pot akksi ehhez a gephez szerintem kotelezo, en mindig viszek hozza egyet a nadragzsebemben. Azert ott, mert akkor telen is melegen kerul bele a gepbe, ami hasznos. :-)
Szerintem ket darab olyan akksi ami csak 80-90% -at tudja az egy darab akksinak hasznosabb, mint csak egy darab. A gyari rettenetesen tularazott, ar/teljesitmeny viszonylatban nekem a Grepro jott be. De ha a Patona 40 grammos, akkor lehet, hogy megeri azt venni. Szerintem.

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102625) aginor válasza yle_greg (#102624) üzenetére


aginor
addikt

És igazából mire következtettél a súlyeltérésből? Miért pont csak a 40g-os patona a jó? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#102626) HollyBoni válasza csaabz (#102623) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! Látom vannak külső töltőik is, ezek is megbízhatóak?

(#102627) yle_greg válasza aginor (#102625) üzenetére


yle_greg
tag

A suly nem teljesen egzakt dolog, de meglepoen jo iranyado. Regebben 18650 li-ion cellakkal foglalkoztam egy barlangi lampa projektben, es eleg hangsulyos volt, hogy mennyi az annyi. A kinai rendelheto cellakra ugye nagyjabol barmit rairnak, a 6000 mAh nonszensz, de attol meg igy aruljak. Es amire egy hiheto 2300 mAh van irva, az sem feltetlen tud 700 mAh -nal tobbet.
Erre volt egy jo indikator a suly, mert jo nehanynal ott volt, hogy hany gramm a cella, es az alapjan eleg jol ki lehetett zarni a kamu cuccot, mert a sulyt mar nem hamisitottak meg.
Ezert kerdezem, mert egy jo plusz info, ami alkalmasint eldontheti a kerdest. Peldaul, ha a Patona akksi csak 30 gramm, akkor garantaltan nem lesz olyan eros, mint a gyari ami 40 gramm. Ha viszont 39 gramm, akkor elhiszem, hogy majdnem olyan jo, mint a gyari. Ha 36 gramm, akkor szerintem cirka annyit tud mint a Grepro, ami szinten 36 gramm. Nem egzakt dolog ez, de azert ad egy iranymutatast.

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102628) aginor válasza yle_greg (#102627) üzenetére


aginor
addikt

Elvileg a fizikának fix szabályai vannak, és egy megadott jellegű cellának adott technológia mellett nagyjából azonos a súlya. Eddig ok, de egy kész akku esetében ehhez jönnek még a kondenzátorok, elektronika, burkolat. Ezek miatt simán elképzelhető, hogy egy 36g akku nagyobb kapacitással rendelkezzen, mint egy 40g-os.
Ha jó minőségű utángyártottat veszel, akkor ott nem nagyon szoktak játszani a számokkal (legalábbis remélem), ami a mezei aliexpresses kínai darabokra természetesen nem igaz.
Ha gondolod, akkor érdekességnek lemérhetem az M1 gyári és a hozzá való Hähnel utángyártott aksikat.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#102629) HollyBoni válasza yle_greg (#102627) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem van egy USB-s kapacitás merő kütyüm amit teló akkuk méréséhez használtam. Ez vázban akkut töltve szerintem itt is működhetne?
Ha nem is pontos legalább adna egy támpontot összehasonlításhoz, csak ahhoz kéne egy jó állapotú Pana gyári akku, de szerintem az enyém rottyon van.

Amúgy én teló akku vásárlásnál abba is belefutottam hogy ezek sok éves akkuk lehetnek akár, és nem mindegy hogy hogyan, meg milyen töltöttségi szintén tárolták évekig.

[ Szerkesztve ]

(#102630) 0519 válasza HollyBoni (#102629) üzenetére


0519
senior tag

Tavaly nyáron vettem boltban gyári új, garanciális Patona (BLH-1) akkut.
Gyártási szám: 20170502

Bár a névleges kapacitása nagyobb, mint az Olympus gyári akkumulátoré, a gyakorlatban kevesebbet bír.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#102631) yle_greg válasza aginor (#102628) üzenetére


yle_greg
tag

Elcileg egyformanak kene lennie, de megsem az, hiszen mas gep gyartja. Kicsit silanyabb alapanyag, vagy nem tudom, de teny, hogy van suly kulonbseg, es a konnyebb mindig kevesebbet tud.
Nem tudom, hogy mennyi elektronika van az akkuban, de azok szerintem SMD alkatreszek, alig van tomeguk. A kulonbseget szerintem a li-ion cella surusege okozza. Vagy a merete? Elvegre 40 gramm minusz 10% az pont 36 gramm, es ugy erzetre a Grepro es a gyari kozott ilyesmi a kulonbseg.
Egyszer tenyleg jo lenne kimerni, hogy full felroltes utan mennyi energiat lehet belole kinyerni, mielott lemerul egy adott kuszob szintre.

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102632) forceberg válasza 0519 (#102630) üzenetére


forceberg
veterán

Hát én egy 5 éves aksit újnak nem biztos, hogy átvettem volna.
Hozzátéve, ha bontatlan, akkor a gyárban kb. félig feltöltötték, majd állt úgy, ha jól tárolták, nem sokat degradálódhatott.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#102633) MrChris válasza yle_greg (#102631) üzenetére


MrChris
nagyúr

A tömeg elég jó iránymutató, kb attól függ mennyi cella van benne, itt van egy példa rá, de biztos találni még többet. Korábban láttam olyat, hogy gomb akkuk voltak beletéve, pár darab. Egy kis horgászólommal persze lehetne ezen is segíteni... ;]

(#102634) 0519 válasza 0519 (#100969) üzenetére


0519
senior tag

345 nappal később...

Em1 mk² + 75-300mm + C-AF+TR fókusz

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#102635) HollyBoni


HollyBoni
veterán

GX9-en az elektronikus zárnak vannak hátrányai? Esetleg rosszabb képminőség, stb.

(#102636) yle_greg válasza HollyBoni (#102635) üzenetére


yle_greg
tag

Ket esetben hatranyos, ha neon, vagy kompakt fenycso a vilagitas, mert akkor becsikozodik a kep. A kevesbe gyakori problema, ha nagyon gyorsan mozgo valamit fenykepezel, mert akkor az eltorzul.
Termeszetes fenyben, pl. kirandulason viszont nincs hatranya, csak elonye. Nem kopik a mechanika, es a mozgasbol szarmazo minimalis berazodas sem jelenhet meg.
Kepminoseg romlast nem tapasztaltam. Mire gyanakszol, mi az, ami kep minoseg romlast okozhatna?

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102637) forceberg válasza yle_greg (#102636) üzenetére


forceberg
veterán

Az olyan nyalánkság miatt gyanakodhat, hogy pl. expó sorozatnál lemegy 10 bitre a raw, ugrik a dinamika, a G90 esetében ez biztos, ha jól emlékszem, akkor GX9-nél is. Vagy a kis GF7 is e. zárral 10 bites lesz.
Jobb ezt kipróbálni az adott gépen, mert a gyártók ugye szeretnek sunnyogni...

Itt van pár gép elvileg MS vs. ES-rel is tesztelve.
Pl. Canon R6 és R6 II, vagy pár Fuji gépnél elég szép bukó az ES.
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#102638) MrChris válasza HollyBoni (#102635) üzenetére


MrChris
nagyúr

A felsoroltakon kívül a G6 és aszem a GX80 eshutterrel 10 bites raw-t köpött. Ki kell tesztelni, GX80 emlékeim szerint ekkor zajosabb volt emelt ISO-val, de a GX9-ben új szenzor van. G9-en elég egyforma a kettő.

forceberg: Ja igen ultrahighspeed e-záras sorozatnál nagyon fos volt a GX80, tiszta zaj, végül ezt nem is használtam. Most már emlékszem, hogy ebben a G6 jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#102639) forceberg válasza MrChris (#102638) üzenetére


forceberg
veterán

A GX9-em volt, az már jó volt e-zárral is. Én azt a sorozatokon kívül kipróbáltam.
+ a legjobb képminőséget (dinamika+zaj) ISO125-ön dobta.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#102640) HollyBoni válasza forceberg (#102639) üzenetére


HollyBoni
veterán

Megnéztem és a Rawdigger nevű progi az elektronikus és mechanikus zárral készült képekre is 12 bit-et ír.

Az ISO125 nem valamilyen kiterjesztett érték ahol van valami szoftveres mókolás? Azt hittem itt 200 a natív és ott lenne a legtisztább.

(#102641) Lassú Víz válasza HollyBoni (#102640) üzenetére


Lassú Víz
őstag

200 a natív, ott a legnagyobb a dinamika tartomány. De ha elbírja a kép a túlexponálásból visszahúzást (a szoftveres mókolás), akkor jobb lesz a jel/zaj viszony.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#102642) HollyBoni válasza Lassú Víz (#102641) üzenetére


HollyBoni
veterán

Értem, köszi. :R

Eddig amúgy eléggé meg vagyok elégedve a kis GX9-cel. Képminőségben bőven érezhető a különbség GH1-hez képest, meg hát ez a kis Pana 20-as is szépen rajzol. Két dolgot vettem észre ami zavar. Kültéren napsütésben szerintem szeret picit túlexponálni. A módban használom általában fix ISO-val. A tárcsán kicsit visszavettem az expozíció korrekciót, de még így is a legtöbb képet visszahúzom Lightroom-ban. Csak én bénázok valamit?
A másik az AF. Azt olvastam hogy a Pana 20-as nem a leggyorsabb, de sokszor pontatlan is nálam. Legtöbbször portréknál jön ki, a fülekre, vagy mellette a hajra fókuszál, akkor is ha az arc/szem felismerés van beállítva. :F

(#102643) lugosi válasza HollyBoni (#102642) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pontatlanság nálam nem jellemző, de a “nem a leggyorsabb” nagyon óvatos kifejezés.

(#102644) HollyBoni válasza lugosi (#102643) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lehet hogy én bénázok valamit. Gondolom ha baj lenne az obival akkor minden képnél előjönne (?).

(#102645) lugosi válasza HollyBoni (#102644) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, viszont van még a régi DSLR korszakból erre egy érdekes tapasztalatom. Volt nálam egy Sigma zoom (70-200 2.8 talán), ami eltérően produkált front- illetve backfókuszt attól függően, hogy közelre vagy távolra és 70 vagy 200mm-en fókuszáltál, a 2-2 változó függvényében változott. Igaz ez akkor volt amikor az a mondás járta, hogy a sigma fixet tud csinálni, zoomot nem. Azóta én már mindent el tudok képzelni ezen a téren.

(#102646) 0519 válasza lugosi (#102645) üzenetére


0519
senior tag

Azt el tudod képzelni, hogy kapunk egy mai, modern 70-200 2.8-at mft-re?

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#102647) yle_greg válasza 0519 (#102646) üzenetére


yle_greg
tag

Pana 35-100/f2.8 ? :-)

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

(#102648) lugosi válasza 0519 (#102646) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nagyon sokmindent el tudok képzelni, talán ez is velem a baj :DDD

(#102649) mpierre válasza 0519 (#102646) üzenetére


mpierre
veterán

Nem lehetne egy 50-200 2.8-at? Az már kb kész, csak az af mocit kéne "ápgrédelni"...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#102650) yle_greg válasza mpierre (#102649) üzenetére


yle_greg
tag

Ja, en azt hittem, hogy ekv. 70-200/f2.8 -rol beszelunk, mert feljebb FF 70-200 -rol volt szo, azert irtam, hogy Pana 35-100/f2.8.
Egy ekv 100-400/f2.8 az szerintem hatalmas nagy es nehez objektiv lenne, kevesbe illik az MFT filozofiaba egy ilyen cel objektiv, hiszen gyomorbol becsulve masfel kilo biztosan lenne. Meg a nagy batar bumszlinak csufolt Pana 10-25 es 25-50 f1.7 is "csak" a fele sulya ennek.

A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.