Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) X Factor válasza Sondi1986 (#36877) üzenetére


X Factor
addikt

MSI GAMING X esetén van, ami azzal lett szerelve.

Make things work

(#36902) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

Ilyennel talalkoztatok mar ? A minert azota sem tudom elinditani, mert rejected, es disconnectel :F

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36903) subaruwrc válasza Fiddlestick (#36902) üzenetére


subaruwrc
félisten

hagyd futni majd összeszedi magát

mostanában ilyen socket closed hiba nekem van hogy órákig van.

(#36904) Tamás9x válasza Fiddlestick (#36902) üzenetére


Tamás9x
őstag

Valami nem okés a neteddel... másik kiszolgálón? Pl china?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36905) Plasticbomb válasza Fiddlestick (#36902) üzenetére


Plasticbomb
addikt

ETC-t, vagy ETH-t akarsz csákányolni?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36906) Smithy87 válasza LógaGéza (#36896) üzenetére


Smithy87
senior tag

Hmm Nem néztem meg anno, hogy hogy kell feléleszteni a 460- letiltott számlálóit nem voltam érintett. ugyan azért az árért persze, hogy meg kell nénzi nem kerestem rá külön.

(#36907) Smithy87 válasza Plasticbomb (#36905) üzenetére


Smithy87
senior tag

Te etn-t csákányoltál cpu-val? Mennyit megy az 5-ik generáció?

Ui.: bocs a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#36908) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jöhet az emelkedés valakik meg jól jártak :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36909) Fiddlestick válasza Plasticbomb (#36905) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Honapok ota etc megy ! :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36910) Fiddlestick válasza subaruwrc (#36903) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mar tokeletesen megy tovabb :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36911) V!ck válasza subaruwrc (#36881) üzenetére


V!ck
aktív tag

Hát, ez a hsz már a múlté ;]

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36912) NoX válasza szazbolha (#36839) üzenetére


NoX
senior tag

Minőségi moduláris tápról se hajtsunk riser-t SATA-s kábelről? Nekem most 3db 1070 Ti van 1db SATA kábelen, amin van 4db leágazás, és ebből 3 megy a 3 riser-be, a negyedik nincs bedugva sehova. A VGA-ba nyilván rendes 8 pin megy, 3db különböző PCI-E kábelről.

(#36913) subaruwrc válasza NoX (#36912) üzenetére


subaruwrc
félisten

Ne.
Sok lesz.

(#36914) demmer123


demmer123
őstag

Zicecash zen,zcash,hushra milyen kártyát ajánlanátok?

1060 6GB vagy egy AMD RX 560 PL?

[ Szerkesztve ]

(#36915) szazbolha válasza NoX (#36912) üzenetére


szazbolha
addikt

Véleményem szerint a periféria kábelek általában 10-15A-ra lehetnek tervezve 1 db sárga 12V vezeték van rajtuk (persze lrhrt van ami többet is elbír). A 3 db riser meg max 18-19A-t is felvehet.
Szóval ha lehet akkor ne legyen 3 rajta, csak van még egy periféria (sata+molex) tápkábel azon a tápon.

(#36843) Hack3er Én jó kártyának tartoma 1060/3GB StormX-ot. Van amelyik jobban megy mint a giga. A hűtése miatt olyan olcsó. (és majd nehezen eladható - 2-hőz van másik hűtőm, de a tobit ki veszi meg? 1060 topicban írtam a hűtő átalakításról is.)

[ Szerkesztve ]

(#36916) Vigilante


Vigilante
őstag

Nah közbe én is rájöttem itt erre-arra. :DDD :DDD :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#36917) szazbolha válasza Zsírkrétamen (#36871) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez a winminer egyik rákfenéje, túl gyakran váltogat. Vagy növeld a váltási százalékot (pl. 20%) vagy válassz ki 1 coint és vállald be hogy nem a max-ot hozza,

Az ATI 290-et nem ismerem, de ha ingyen az áram, nem számít a hő meg a zaj, akkor bármi jó befektetés lehet ami 2-3 hónapon belül megtérül.
Addig csak nem dől be a piac...

(#36916) Vigilante Ez szépen termel, de.. bocs ilyenkor mindig arra gondolok hogy ezt 2 db 1060-is tudja és olcsóbbak (voltak)

[ Szerkesztve ]

(#36918) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
ismerősöm szeretné elkezdeni a bányászatot csak nem tudjuk milyen dolgok kellenek hozzá
alaplap
táp
pci-e riser
3 darab gtx 1060 venne
nicehash-en bányászna
úgy számoltuk h 200-300 eur haszon lenne havonta ez meglenne ?
villany 15-20 forint Kw/h

tudna valaki segitteni ? megköszönnénk :R

(#36919) tisn válasza koxx (#36879) üzenetére


tisn
addikt

most jovok ra, hogy ha az etn.nasf.eu vegre talal blokkot, meg a nanopoolon elerem a 0.05eth-t, akkor ezeket is atrakhatom a miningpoolhubra, es nem 3 helyen lesz szetszorva amit banyaszok, sokat egyszerusodik az egesz jatek

10$-nyi sia marad a nanopoolon, de akkor vegre egy poolra megy minden, nem lesz ennyire szettoredezve az egesz

(#36920) madpapa válasza nandi17 (#36918) üzenetére


madpapa
senior tag

Olvasd el a téma összefoglalóját először! Aztán ha van konkrét kérdésed, tedd fel. De ha ennyire nem értetek hozzá, bízzatok meg egy szakembert aki összerakja!

(#36921) tisn válasza nandi17 (#36918) üzenetére


tisn
addikt

proci, ram, ssd/winyo, rig

nem, inkabb 200$, - aram, ami 37ft/kWh

(#36922) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

na, volt egy kis időm, szerintetek ez a konfig mennyire lenne jó kezdésnek? [link]
Radeonból sajnos csak RX 560 OC 2GB verzió van vagy 2db GF1050Ti/4GB GAMING EDITION helyette? igaz, az megdobja a mostani kalkulált árat 40ezerrel,
1050 Ti. ETH 15.2Mh/s

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36923) nandi17 válasza madpapa (#36920) üzenetére


nandi17
tag

az összerakással nem lenne probléma csak a alaplap és tápegység választásban kellene segitség

tisn -itt szlovákban 15-20 forint kw/h

[ Szerkesztve ]

(#36924) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Luxoryshop. Jan 11.-én írtam egy érdeklődő levelet ma érkezett rá válasz.

"Örömmel vettük megkeresését!
A termék van raktáron.
A termék magas összege, illetve a kialakult videokártya piaci helyzet miatt, kérjük adja le rendelését a vételár előre utalásával webáruházunk felületén.
Pillanatnyilag kizárólag azoknak a vevőinknek tudjuk biztosítani a készletet, aki előre kifizetik a terméket.
Ennek oka, az utóbbi időben ugrás szerűen megnövekedett olyan utánvéttel rendelt videokártya rendelések száma, amelyeket kiküldés után nem vettek át a megrendelők.
A videokártya raktáron van, utalásának rögzítése után a kiszállítási idő 2-5 munkanap.
Mivel készleteink nagyon gyorsan pörögnek, amennyiben változás áll be a szállítási idővel kapcsolatban e-mailben tájékoztatjuk.

Természetesen igény esetén cégünk díjbekérő számlát állít ki az Ön részére!

Bízunk benne, hogy a fentiek nem okoznak problémát!
Várjuk mihamarabbi válaszát!
"

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36925) gbela válasza Vigilante (#36916) üzenetére


gbela
senior tag

Azt tudod mérni esetleg, hogy falból mennyit vesz fel? Nekem is van egy Ti-m, és nem egyszer megesett, hogy alacsony tdb-t ő túlzabálta, tehát jóval többet evett mint a beállított % szerint kellett volna.
Mert ha tényleg szed 41 Mh-sel mondjuk 140w környékén az már jó.

[ Szerkesztve ]

(#36926) szazbolha válasza nandi17 (#36918) üzenetére


szazbolha
addikt

Ez az összeg picit túlzó. az utolsó hetekben nicehash, winminer jól fizetett 1060-akra (főleg zen, zec hush ment jól) a korábbi 2 USD/vga felment 2,5 USD/VGA-ra /nap (ezek konkrét adatok nálam). Vagyis havi 75-80 USD. Szerintem, ha minden marad igy akkor max 240 USD-t tudsz kivenni a 3x1060-ból De én pesszimista vagyok,. és mások többet keresnek 1060-akkal.
Szóval 200 EUR, ebből jön le a villany. díja. Min 300W-ot fog fogyasztani a gép, azaz havi 216 KW.

Szerk: Én 3x1060-as gépe(ke)t rakok össze, nem sokára mutatok képeket, hátha kapsz ötletetl.
Zárt házba pakolom, olcsó alaplappal, drága táppal, dől belelőle a 300W-nyi meleg (hő) és nem csöndes, de nem is túl hangos. Mint egy régebbi játékos gép. Elég szép is, lakásba is elmegy. ha ez szempont.
2-2 ventillátor elöl hátul Nyáron biztos max-ra kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#36927) Plasticbomb válasza Smithy87 (#36907) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Az i5-5675c tud 400 H/s-t. Az i7-5775c is hasonlóan megy. A többire keress rá. Gpu cpu xmr mining benchmark erre dobni fogja az oldalt.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36928) Flashback


Flashback
addikt

Mi történt az ETHval? Eddig kb 3nap 16óra volt míg elértem a payoutot erre most ez felment több mint 4 napra. Növekedett a nehézség?

Hashrate maradt.

subaruwrc: Akkor ez most látványosan...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36929) subaruwrc válasza Flashback (#36928) üzenetére


subaruwrc
félisten

Egyfolytában növekszik...

(#36930) ryke1


ryke1
tag

Paran vasaroltak a nemet amazonrol itt van 1-2 napos szallitassal ASUS GeForce PH GTX 1060 3GB

talan erdekel valakit

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#36931) shteer válasza st3v3np3t3r (#36922) üzenetére


shteer
titán

a Gigabyte Z270-Gaming K3 lapba ugye tudod, hogy max 4 vga-t tudsz tenni? de van akinél már a 4.-kel se boldogult

a keep out tápot azonnal felejtsd el - megbízható márka/típus nincs a bolt listáján?

2GB-os 560-nal ETH-t is elfelejtheted, persze van az mellett más bányászható kriptó is

..szerintem jónak tűnik

(#36932) shteer válasza Flashback (#36928) üzenetére


shteer
titán

ETH-t bányászol és nem nézed naponta a diff-t? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36933) Enter65


Enter65
Topikgazda

És elindultak a kimondottan csákányos kártyák értékesítése is.... :C

(#36934) st3v3np3t3r válasza shteer (#36931) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezt az alaplapot azért választottam mert a bolt kínálatában ez az egyetlen ami 1nél több pci-e-el van szerelve és inteles...
persze vannak olcsóbbak is, de azon csak 1 x16 van meg 1 vagy 2 x1...

a tápból a nem a legolcsóbb nagy teljesítményűt választottam

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36935) szazbolha válasza shteer (#36931) üzenetére


szazbolha
addikt

Jaja.. a "keep out" tápcsalád az amitől még én is félnék. Van neki egy hasonló gyenge elődje is.

Giga B250-HD3P 5 pciex csatija van, de még 3-ál több VGA-val nem próbáltam, úgy olvastam másoknak könnyen ment.

(#36934) st3v3np3t3r MSI H110M-pro -VD , 3 db pcie és megy is vele 3 VGA. Viszont 3 riser kell hozzá, mert ha az egyik alaplapon, akkor a hűtése lefedi a az egyik pcie 1x csatit.

[ Szerkesztve ]

(#36936) demmer123


demmer123
őstag

Valaki jártas az Adózással kapcsolatban?

Én is elszeretném kezdeni a bányászatot hamarosan.

Mennyi összegnél kell adózni?

Ha Havonta 60-70k bejön akkor is fog kelleni?Coinbasen keresztül fogom ki utalni a számlára az összeget.

Illetve ez hogy történik kihez kell forduljak?Könyvelő tud ebben segíteni?

Ti adóztok vagy nem foglalkoztok vele?

[ Szerkesztve ]

(#36937) nandi17 válasza szazbolha (#36926) üzenetére


nandi17
tag

szia esetleg privátban tudnál segitteni ?

(#36938) shteer válasza demmer123 (#36936) üzenetére


shteer
titán

up-to-date könyvelő tud benne "segíteni" - de ha könyvelő akkor neki az a munkája, hogy megcsinálja helyetted, nem? :)

..szerintem jónak tűnik

(#36939) demmer123 válasza shteer (#36938) üzenetére


demmer123
őstag

Ha havi 50-60k a bevétel akkor is forduljak könyvelőhöz?Illetve mennyit kéne adózzak havi 10-15%?

Mert itt sokan szerintem nem adóznak,vagy nem törődnek vele.

Mennyire rizikós ha nem fogok adózni?

(#36940) shteer válasza demmer123 (#36939) üzenetére


shteer
titán

passz, nekem van könyvelőm, én fizetek érte, de NAV állásfoglalás helyett csak ajánlás létezik, volt róla szó itt, keress rá

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36941) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Kezdő rignek építenék egy 6 kártyás 1050Ti 4G gépet. Ehhez elégnek kellene lennie egy FSP vagy CM 850-es tápnak, ugye? Van ennél a tápnál jobban ajánlott, amit be is lehet szerezni?

Meg úgy általában: ETH miningra inkább 6 1050Ti vagy 6 RX560 a jobb kezdetben? Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#36942) szazbolha válasza demmer123 (#36939) üzenetére


szazbolha
addikt

Szerintem mindaddig nem rizikós, amíg a lufi el nem pukkan és rá nem szálnak a bányászokra, 2-3 hónapig lehet csámcsogni a sok adóelkerülön, meg hogy honan utaltak maguknak pénzt. A legjobb megoldás KATA-s cég létrehozása, de ezért is teljes vagyonoddal felelsz és a bevétel korlátos. De ez sem 100%-os védelem.

(#36943) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok!
altcoinok vételével, eladásával és bányászatával kapcsolatban lenne pár kérdésem:
sokat olvastam, de minél többet olvasok annál jobban össze keveredik minden sajnos :(
elnézést a "zöldfülüségemért" :D

első lépésben szeretném megtanulni, hogy hogyan tudok venni/eladni altcoinokat (ETH/XMR/BTC stb...) és a végén vissza váltani és vissza utalni a számlámra (kivenni) próba ként, hogy lássam a működést

mi kell ehhez? melyik oldalon csináljam, hogyan működik? mennyibe kerül venni/eladni?

például, hogyan tudom megtenni azt, hogy veszek mondjuk 1 XMR-t 389 USD-ért és amikor 440 USD lesz akkor eladom (ma hajnalban és kora délután volt ennyi az ára) mennyi ennek a díja?

ha megveszem valamelyik kereskedő oldalon ezt az 1 XMR-t akkor az hol tárolódik és miben, úgy gondolom, hogy célszerűen XMR-ben és a walletomban de ez valójában hogyan működik, mekkora költséggel? melyik kereskedő oldalt ajánlott használni? mennyi egy ilyen tranzakció átfutási ideje? lehet rögtön adni/venni?

ha ez megy akkor bányásznék is kicsiben... először csak a meglévő gépemmel, hogy rá érezzek a dolog működésére, mielőtt bele tennék pénzt...

ha tíz féle altcoint veszek, akkor ahhoz tíz különböző wallet is kell? vagy van olyan, ami mindegyiket tudja kezelni?

nézegettem az exodust, elég jónak tűnik, de például az átváltási díjairól nem találok infót (ez is egy kereskedés, ha jól gondolom)

ha például XMR-t bányászok valamilyen pool-ban akkor mikor tudom az ott össze gyűlt XMR-t kivenni (gondolom van kiutalási limit pl: 0,05 XMR), amíg nem érem el ezt, addig hol tárolódik? vagy addig csak "papíron" létezik? ha ez átkerül a wallet-ba akkor ott az idők végezetéig tudom tartani? ha el akarom adni, akkor a kereskedő oldalhoz hozzá kell adnom az XMR wallet címemet és akkor közvetlenül onnan tudom eladni, vagy ez hogyan működik?

elnézést a sok össze vissza kérdésért, de szeretném megérteni az egész működési metodikáját, mielőtt bele vágnék, és hirtelen nagyon sok volt az információ, és rendet kellene vágni benne :D

úgy gondoltam, ebben a személyes tapasztalat lehet a legnagyobb segítség...

köszönöm, ha válaszol valaki :R

üdv:

gábor

Born stupid... Try again!

(#36944) Walter_White válasza demmer123 (#36936) üzenetére


Walter_White
senior tag

Kerüld meg, vannak módszerek, (nem részletezem) amik teljesen biztonságosak... senkit nem fog érdekelni honnan van az a kis jövedelem, vagy honnan veszed ki. (Ne közvetlenül utaltass SEPA tranzakcióval magyar számlára)

Persze kifizetem a 27%-os ÁFÁT minden alkatrészre a gépemben, + és akkor amit kitermelek vele, abbol is adót vonnak, elmennek a ....-ba.

[ Szerkesztve ]

(#36945) shteer válasza Sesy (#36943) üzenetére


shteer
titán

a kereskedést inkább a trader topikban

..szerintem jónak tűnik

(#36946) X Factor válasza Walter_White (#36944) üzenetére


X Factor
addikt

Alapvetően, ha lenne egy külön 10-15%-os adótétel, akkor nem lenne semmi probléma, a legtöbben szerintem inkább befizetnék és tudnák, h. ezzel le is van tudva. A gond az, h. ilyen nincs, és így egyéb jövedelem kategóriába esik, ami meg 15%szja + 22%EHO, ami meg khm....

Kicsiben ez azért nem probléma, mert évi 600k-ig, ingóság eladását nem vagy köteles bevallani, tehát érkezik a számládra pénz, de évi 600k, alatt, akkor mondhatod, h. eladtál egy 10 éves hűtőt vagy laptopot vagy bármit.

Make things work

(#36947) shteer válasza X Factor (#36946) üzenetére


shteer
titán

a 22 már csak 19,5 ;)

..szerintem jónak tűnik

(#36948) X Factor válasza shteer (#36947) üzenetére


X Factor
addikt

Még az is több a kelleténél ;] :R

Make things work

(#36949) Danex válasza X Factor (#36946) üzenetére


Danex
addikt

és a Coinbase mint amerikai pénzszolgáltató intézményen keresztül utalt a mosógépért? Ha pedig BTC, stb-t utalt, akkor utána könyvelve van, hány dollárnál kaptad a BTC-t és mennyinél adtad el?

Az a baj, hogy jelenleg ha akarnak úgy is megfingatnak :N

(#36950) lafaty80 válasza X Factor (#36946) üzenetére


lafaty80
őstag

Csak hogy ez nem ingóság... :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.