Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) shteer válasza Zoli986 (#37147) üzenetére


shteer
titán

igen

..szerintem jónak tűnik

(#37152) shteer válasza st3v3np3t3r (#37146) üzenetére


shteer
titán

bzmeg.. te tényleg nem olvasol? itt van a kezdő konfigod, megkaptad

megvegyük neked? esetleg be is állítsuk? netán üzemeltessük talán és utaljuk a profitot? könyvelőt is fogadjunk?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37153) lafaty80 válasza Zoli986 (#37139) üzenetére


lafaty80
őstag

driver-t próbáld meg leszedni,
1. vezérlőpult->programok-ból (nekem mindig csak 2. tudja, elsőre hibával elszáll)
2. eszközkezelőből is uninstalláld a vga-t (driver törlés -> pipa)
3. restart a gépnek
4. blockchain driver install + patch
5. restart.

Ha ez esetleg nem segítene, akkor nálam még az jött be:
1. 1-3 pontok a fenti alapján
2. Normál driver telepít
3. restart
4. 1-3 pontok a fenti alapján
6. blockchain driver install + patch
5. restart.

Érdekes módon simán elsőre nekem sem jön/jött össze sosem, ilyenkor max 25,3MH/s-el tudtam kaparni.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#37154) Plasticbomb válasza BRIKLY (#37136) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Claymoreral nem tudok dual thread beállitásról, de ott is lehet mókolni valamit, intenzitást növelni, vagy valami ilyesmi. XMR-Staknál a fentebb bemutatott módon megy a dual thread.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37155) Enter65


Enter65
Topikgazda

Az 1-3 lepes a DDU-val megsporolhatod. A Blockchain helyett az Adrenalint is fel lehet tenni, csak ott at kell kapcsolni a szamitas-ra a GPU-t. Patch ide is kell. Azt azert nezd meg, hogy jol csinalta meg a patch-et. Volt mar olyan, hogy valaki biztosra ment es 2x inditotta el, igy unpatch lett a vege. Aztan mehet a restart.

(#37156) tisn válasza bobalazs (#37124) üzenetére


tisn
addikt

par napig probaltam a 1060-ot a eth + sia-t, de kb. annyival kevesebb eth-t csinalt

viszont veletlenul futva maradt az eth mikor elinditottam a zcl-t es mindkettot rendben banyaszta :) (jo lassan persze :D)

(#37157) tisn válasza Janou (#37135) üzenetére


tisn
addikt

Felvettem hitelt, a cucc árának egy részére,

bocs, hogy beleszolok (ket gyerekes elvalt apukakent), ez gyakorlatilag tozsdezes, amit muvelunk, ezt nem kellene hitelbol csinalni
csakis olyan penzbol, amit ha elveszitesz, akkor sem fog hianyozni a csaladi kasszabol

(#37158) Domy válasza X Factor (#37149) üzenetére


Domy
aktív tag

Mi baj a belső wallet-tel? Onnan free kimegy Coinbase tárcába 2mBTC-felett.

(#37159) Plasticbomb válasza st3v3np3t3r (#37146) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha annyira kezdőt akarsz, akkor mondtuk, bármilyen gép, amiben pcie foglalat van, egy bármilyen gpu bele, és ismerd ki, ismerd meg a bányász létet. Nem tudunk olyan kifejezett listát összeállitani, amire te gondolsz, mert ez a piac nem igy működik jelenleg. Pl ma reggel volt olyan pont, hogy az eddig összebányászott coinjaim épp csak annyit értek, amennyi a Vega ára volt, Most már megint ott vagyok, hogy mindkét kártya ára benne van, s még marad is egy kicsi, de pl fél órával ezelőtt meg pl kellemesebb volt az összeg, ahogy kinéztek a dolgok. Ha nem figyelted meg eddig, akkor: itt mindenki az aktuális alpján pl az alkatrészek megvásárlása alapján plusz a jósgömb igénybevételével próbál megjósolni egy jövőképet. Nincs olyan, hogy valami fixen ennyit, vagy annyit fog hozni, sőt, ahogy haladunk előre, ugyanaz a config, iszonyatosan tud ingadozni.

Legegyszerűbb lenne, ha végre felvakarnád magad whattomine.com-ra, és megnéznéd az aktuális összegeket, trendeket, mik voltak, hogy voltak, fellépsz exchange-kre, pl poloniex, bitstamp, és trendeket lesel, stb. HJa, hogy ez már egyből túl sok?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37160) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

A topik nem a pénztárcában turkálásról szól!
Térjetek vissza a topik tárgyához!

⭐ Stella

(#37161) Enter65 válasza tisn (#37157) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Akkor szerintem soha nem kezdi el! Vannak akik így oldják meg a pénzes dolgokat! Én inkább :R , hogy így belevágott ilyen háttérrel. (bár függ az összegtől is.)

(#37165) Yany válasza rokakoma88 (#37070) üzenetére


Yany
addikt

Egy kis programozói munkával a coinmarketcap API-ja tök faszán használható. Google sheetsben én ezzel követtem a portfoliómat, amíg a blockfolio-ra rá nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37167) AAntii


AAntii
őstag

Pontosan emiatt nem árt az elején eldönteni, milyen stratégiát választunk.
Naponta, vagy hetente eladjuk a megtermelt érméket, vagy várunk vele, míg elérünk egy kitűzött árfolyamcélt. Mindkettőnek megvan az előnye, az árfolyamcél vagy teljesül vagy nem, de sokkal kifizetődőbb lehet a bányászat hosszútávon, a napi/heti értékesítés pedig leveszi a vállunkról az árfolyammal kapcsolatos gondokat. Teljesen mindegy, hogy mennyit ér egy bitcoin, ha a napi 10-20-100 dollár bejött, foglalkozzanak vele azok, akik kereskednek vele.

rx 470 akcijósan? Valaki?

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37168) AAntii


AAntii
őstag

A legrosszabb, leghitványabb rammal szerelt 1060-ak kb. 20 mh/s-t mennek éterben és 270 körül zchashben? Mindkét esetben a plafon után érdeklődöm.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37169) butch3r válasza Yany (#37165) üzenetére


butch3r
senior tag

nem kell programozó meló.
CRYPTOFINANCE néven van kiegészítő google sheetshez és az beszedi coinmarketcap-ről az infokat.

(#37170) Yany


Yany
addikt

Csak a rigem indult újra/netem ment el, vagy másnak is van most egy kis kimaradás nicehash-en? Már megy rendesen, de kb. fél órát kihagyott a grafikonon.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37171) #64118272 válasza Yany (#37170) üzenetére


#64118272
törölt tag

Nálad volt gixxer.

(#37172) tisn válasza AAntii (#37168) üzenetére


tisn
addikt

nekem 19 es 300 a ket szam

(#37173) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok!

Ethereum-ot tervezek bányászni és egy kezdő konfigot szeretnék összeállítani. :)
Szerintetek mennyivel jó választás két darab ASUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit PCIe (EX-RX570-O4G) VGA? Arra gondolok itt, hogy mennyire stabil, mennyire húzható stb?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat/tapasztalatokat! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#37174) Yany válasza #64118272 (#37171) üzenetére


Yany
addikt

Hmm, ennek ellentmond, hogy németországban és magyarországon is ilyeneket látok a logban:
[13:44:36] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted
[13:46:17] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted
[13:46:20] cryptonight.eu.nicehash.com not responding!
[13:46:27] Waiting for work to be available from pools.
[13:46:57] Work available from pools, resuming.
[13:47:25] Accepted 13afb48d Diff 852K/200K GPU 0
[13:51:40] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted
[13:53:40] Accepted 41eab3e7 Diff 255K/200K GPU 0
[13:57:48] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted
[14:01:11] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted
[14:07:35] Stratum connection to cryptonight.eu.nicehash.com interrupted

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#37176) tom120514 válasza AAntii (#37168) üzenetére


tom120514
őstag

Olyasmi, ETH kicsit alatta.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#37177) Enter65 válasza AAntii (#37167) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Írt is neked, de én is reagáltam rá.. :C
Kíváncsi leszek... :DD

(#37178) fogtunder válasza eTrade (#37173) üzenetére


fogtunder
nagyúr

anno néztem ezt is, a hűtése nem a legjobb, de most nem nagyon van választék. emlékeim szerint a RAM-ot nem hűti külön, a tuning pedig memória függvénye is, de azt nem fogod tudni, hogy milyen van rajta, amíg nálad nincs a kártya, meg kell próbálni bemákolni a Samsungot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37179) Dr. Romano válasza eTrade (#37173) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Expedícióból még nem olvastam sumsum ramosat. Nekem hynixek vannak rajta (mások már találtak elpidát és micront is). A stabilitással nincs gond, hőmérséklet is oké (jelenleg 50-55 fok között) a "tempójuk halálos" na jó azért nem egy Kobra 11... inkább átlagos :)

A GPU ugyanúgy húzható mint a többi, a ramok meg attól függ milyen strapot állítasz be hozzájuk.

Cserébe mond meg honnan fogod venni őket ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37180) #64118272 válasza Yany (#37174) üzenetére


#64118272
törölt tag

Érdekes. :F
Látod a grafikont, nálam ez a helyzet. :F

(#37181) sanzi89 válasza Dr. Romano (#37179) üzenetére


sanzi89
addikt

Másik topikban akkor csak spekulálsz a 20$ ETH-ra? :))

A barrikád ezen oldalán vagy te is, úgy látom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37182) eTrade válasza fogtunder (#37178) üzenetére


eTrade
tag

Köszönöm a gyors választ!
Akkor ezek szerint kell hozzá erős mák faktor is a "húzható" RAM-hoz, de nem annyira rossz VGA, ha jól értem. :)

Dr. Romano: Neked is köszi az Infót. LaptopSzalon amúgy.

SoulSociety: Kb egy éve töröm a fejem ezen, hogy belevágjak. Eddig nyuszi voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#37183) Vincent-Vega válasza eTrade (#37173) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Én a helyedben megvárnám még mi lesz ebből,mert rohamosan csökken az árfolyam a kártyaárak pedig az egekben még mindig

(#37184) lafaty80 válasza Enter65 (#37155) üzenetére


lafaty80
őstag

Na ezt a progit nem ismertem :R

Más most offline wallet-re (eth,bitcoin leginkább) mit érdmes használni? korábbi hsz-ekben keresgéltem, de jobb lenne egy aktuális válasz :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#37185) Dr. Romano válasza sanzi89 (#37181) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Természetesen, 4db RX 570 után egyértelműen itt érzem magam otthon :D

A másik topicban csak próbálom lélekben támogatni a reménytelen gamer helyzetet ;]
Viszont kéne fejleszteni a bányát, ehhez meg olcsó vga kéne azonban jó lenne ha megállna a zuhanás is...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37186) fogtunder válasza eTrade (#37182) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha értelmes áron tudsz szerezni, akkor jó bányászkártya az RX 570. nekem a Hynix Ramos Gigabyte Gamingek tudnak 28MHs körül, kitúrtak tegnap közel 0,02 ETH-t szerintem ez elég jó, én még 85-ért vettem őket decemberben.
a nagyobb gond az, hogy nem igazán lehet kapni RX 570-et, de ha mégis, akkor legalább 100K felett, ami már megkérdőjelezhető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37187) AAntii válasza fogtunder (#37186) üzenetére


AAntii
őstag

Igen, itt jön be a bizonytalansági faktor, hogy meddig tart a buli. Ha van benne három hónap még, vagy a kisebb profit is elég valakinek, akkor nem érdemes kivárni, ha nem omlik össze a bányászat, akkor normális videokártya ellátottság még egy darabig nem lesz.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37188) fogtunder válasza AAntii (#37187) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne is mondd, még decemberben kelett volna venni még 6 RX 570-et, amíg volt, a 1060-akkal azért annyira nem vagyok kibékülve, bár Equihash-ben elég jól hoznak, végülis ott vagyok velük kb, amit számoltam előre, nettó áron 5-6 hónap a gép jelenlegi helyzet szerint. Ethashben viszont katasztrófa a nagy részük, úgyhogy imádkozni kell, hogy a Zcash és társai ne álljanak bele mind a földbe.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37189) AAntii válasza fogtunder (#37188) üzenetére


AAntii
őstag

Gondolkodtam és gondolkodom, hogy most kellene az 570-ekből 1060-at csinálni, mert eléggé kinyílt az olló a lehetséges eladási árak/vételi árak között, ugyanakkor az tényleg igaz, hogy alapesetben az rx 570 több algón is bevethető, ha minden kötél szakad, akkor az equihash értékük sem katasztrófa, így lehet nem érdemes. A samsung/ nem samsung kártyák közötti különbség kiábrándító.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37190) Dictator^


Dictator^
veterán

Akarok rendelni még két Risert. Nem tudom még, hogy 1070, 1080, vagy 1080 ti lesz.
Milyet vegyek?
A mostani a molexes- amiben volt sata átalakító amit nem használok.

Érdemes itthon megvenni ezt?

Vagy inkább az eBayról 6pin-es Risereket?

Az itthoni árhoz képest eBayen ugye harmad annyiból kijön egy riser.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#37191) Melorin


Melorin
addikt

Mióta emelkedett a Nicehash to Coinbase minimális átvezetés 0.001-ről 0.002-re? Szombaton még 0.001 volt :F

(#37192) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

na mester emberek, itt a részválasz a kérdésemre...nem is kell új gép, elég használt gamer gép, max. egy vga csere,egyből tarkítható az alapgép ára jócskán kb. a felére...ami egyesek szerint 120-130ezer, akár megúszható kezdőként 40-50,vagy akár 60ezerből, meg 50-70ezres GPU, és mehet a menet, az egész gép 180ezer helyett csak 90-130ezer közé fog esni,máris 50ezerrel kevesebb...tehát kezdő alapgép, mondjuk pipa... akkor marad a GPU ami kis hasznot tud termelni 1hónapban,meg hol a legjobb,hol ajánlott kezdeni,meg mivel...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#37193) eTrade válasza fogtunder (#37186) üzenetére


eTrade
tag

És az összes kártyád Gigabyte RX 570 Gaming, vagy vegyesen vannak bent?
Pontosan menni darab VGA-val bányászol jelenleg ha szabad kérdezni? :)

(#37194) shteer válasza Dictator^ (#37190) üzenetére


shteer
titán

attól függ mennyire sürgős. ebayről 1 hónap mire megérkezik

..szerintem jónak tűnik

(#37195) Enter65 válasza lafaty80 (#37184) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Jaxx, de van mas is.

(#37196) AAntii válasza Dictator^ (#37190) üzenetére


AAntii
őstag

Ha ebayről rendeled esetleg rendelj többet, vagy eladod a maradékot vagy ha esetleg lesz közte ami nem működik, nem kell ismét 3-6 hetet várnod az újabb adagra.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37197) NoX válasza Yany (#37174) üzenetére


NoX
senior tag

NiceHash karbantartás volt pont ebben az időszakban.

(#37198) NoX válasza Melorin (#37191) üzenetére


NoX
senior tag

Ideiglenesen emelték a limitet 0,002-re, mert elérték a Coinbase API limitációját. Dolgoznak a megoldáson.

(#37199) Dictator^ válasza shteer (#37194) üzenetére


Dictator^
veterán

Sajnos azt tudom. A jelenlegi vga (ár) hiány miatt még lehet, hogy bele is fér.
Viszont akkor a molex és a 6pin között túl nagy különbség nincs, ha semmilyen sata kábelt nem használok hozzá?

(#37196) AAntii: Igen, többet rendelnék ha ebay, az fix. Csak ha már ebay, akkor nem tudom, hogy molex vagy 6pin.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#37200) Dexar007 válasza fogtunder (#37186) üzenetére


Dexar007
veterán

Mennyin jaratod oket? 29.5-et mennek nalam. 1150/2020 folotte memhibakat dob. De a 29.5-et alulfeszelve is tudja.

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.