Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Gyerekek erről hallott már valaki valamit?
ASUS MINING-RXVEGA64-8G
Most láttam feltűnni az egyik nagyker kínálatában érkező státuszra, az ára sem lenne vészes túlontúl.
No HDMI, no DP, 1 DVI van, ami viszont érdekes az az, hogy 3év garos nem 90 nap.
Kinézetre meg 1-1 ROG szériás VEGA.

szerk:
Úgy látom ASUS-ék aktívan részt akarnak venni a bányászatban ugyanis ilyet is látok :)
MINING-RX580-4G-S (ahol az S a Samsung memóriát jelöli)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#44002) Janou válasza Shkiz0 (#44001) üzenetére


Janou
őstag

De durva... Csak szerintem lehet elkéstek vele.

Más: Amúgy mennyit érhet most reálisan egy 6os RX570 rig? Nem akarom eladni, csak kíváncsi vagyok. :)

(#44003) Shkiz0 válasza Janou (#44002) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha az aprót veszem alapul a kártyák alja 80-85K körül van.
Vegyünk egy átlag 90K-s árat, meg a körítést mellé ami ismerete nélkül megint csak saccolni lehet, de kb egy komplett RIG így olyan 600-700k környéke, e felett elég sokáig árulós.
Természetesen mondom, ezek átlagos alkatrészekre lebontva (H81, cerka, 4g, kicsi ssd/hdd, keret, riserek, valami 800 körüli gold táp)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#44004) Janou válasza Shkiz0 (#44003) üzenetére


Janou
őstag

Ohhhh hát akkor nagyon jó vagyok még... 400+ ba vettem a cuccot. A kártyák 64e-be voltak / db és valami Pentium Dual Core van mellette.

(#44005) LLam


LLam
senior tag

Arról volt már szó, hogy mitől 120W a fogyasztása 6db 580-as kártyának úgy hogy a rig be sincs kapcsolva?? Ahogy lehuzkodom a kártyákat úgy csökken a fogyasztás egy egészséges 7W körüli szintre (hp 1200W szervertáp, a kártyák 6pines táplálást kapnak)

Stay hungry!

(#44006) subaruwrc válasza Shkiz0 (#44001) üzenetére


subaruwrc
félisten

:o
Lehet elkéstek

(#44007) Shkiz0 válasza subaruwrc (#44006) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

ÁÁh dehogy...ez a lambo előtti csend :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#44009) Shkiz0 válasza tisn (#44008) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azt kérdezte mennyit ér, és ennyit még jelen árak mellett ér. Lehet 2 hét és már csak 500.
Jelenleg túlkínálat van bőven, és aki pénzt akar látni az bizony engedni fog, és alámegy az áraknak, az pedig láncreakciót indít el.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#44010) tisn válasza Shkiz0 (#44009) üzenetére


tisn
addikt

Annyit er, amennyit fizetnek érte.

(#44011) tom120514 válasza Shkiz0 (#44009) üzenetére


tom120514
őstag

Azért vannak csak hirdetők mert így kalkulálnak. Nem ér annyit, annyiért hirdetik, a többiek mennek utána.Ha el akarsz adni használt hardvert, szerintem nem új áron kell, illetve semmiképpen egy mesterségesen előtt árral számolva. A tavalyi normál árakon szerintem elmenne, aki a legmagasabban vett és most ki akar szállni, bukott szerintem csak még nem hiszi el és hirdetget.

Never go full retard.

(#44012) Kripke


Kripke
tag

Szerintetek ez ennyiért átverés?
[link]

(#44013) AAntii válasza Janou (#44002) üzenetére


AAntii
őstag

A kártyák 75-80-ért talán elmennek, (de inkább az előbbi) meg xy ezer az apró, attól függ mi van alattuk.

@tom120514: igen, a mérleg másik oldala, hogy bizonyos ár alatt amíg termel az ember járatja, majd elrakja a fiókba és ha aktuális lesz, előveszi megint. Nyilván úgy, hogy a felét nagyjából visszahozta már ezt könnyebb megtenni. Novemberi árak akkor lesznek, ha vagy teljesen befuccsol az egész és a nagyhalak is kiszállnak (100+ kártya), vagy a kisker új árak is a novemberi szintre esnek vissza. Egy bizonyos szint alatt már egymásra licitálni sincs értelme (lefelé), mert ha nem kell, akkor nem fog kelleni 5 ezerrel olcsóbban sem. Persze ettől függetlenül ez fog következni, ilyen a piac és az emberi természet működése.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44014) szazbolha válasza LLam (#44005) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem, de ezt 4db 7950 is produkálja, míg 4 db 1060 nem. Eddig azt hittem az üresjárati fogyasztásuk túl nagy vagy több mint a tesztekben írnak

(#44015) Dr. Romano válasza LLam (#44005) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az meg hogy?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44016) Janou válasza AAntii (#44013) üzenetére


Janou
őstag

Ez frankó. Amúgy eszem ágában sincs eladni csak érdekelt az értéke. :)

Más: ugye hogy mondtam tegnap hogy megy lefele a diff? :DDD

(#44017) Zoli986 válasza Janou (#44016) üzenetére


Zoli986
tag

Az a baj,hogy az ára is :))

(#44018) Vigilante válasza Janou (#44016) üzenetére


Vigilante
őstag

Jaja, legalább ennyi pozitívuma van, nekünk bányászoknak. :D Akik meg befektetésből vették, ne adj isten rövid távra, most téphetik a hajukat. :P

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#44019) LLam válasza szazbolha (#44014) üzenetére


LLam
senior tag

igen a nvidia kártyák nem zabálnak állás közben...

azt hittem szar a szervertáp és álló helyzetben megeszik ennyit de nem.......... fuck.

Stay hungry!

(#44020) Danex válasza Vigilante (#44018) üzenetére


Danex
addikt

Kereken 3$ hozna a gépem profitba, ha még meglenne. Kívánom azért, hogy legyen a HODL-nek ideje kiszépíteni ezt a mostani időszakot.

(#44021) Dare2Live válasza AAntii (#44013) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Novemberi árak akkor lesznek, ha vagy teljesen befuccsol az egész és a nagyhalak is kiszállnak (100+ kártya), vagy a kisker új árak is a novemberi szintre esnek vissza. "

A jelenlegi ETH árak mellett kb hülye aki most belekezd. Igen vagy nem? És akkor nem kalkuláltál avval, hogy a trend is szar és ASICre is van esély.
Így az lesz mint szept, oktober, november elején. Az árak szépen beállnak novemberi MSRPre. Hogy ez 1hét vagy 3hét múlva jön el az elsősorban kb a következő konténertől függ.

Ha viszont befuccsol az egész nagyhalak elkezdik bedobálni 100+asával a kártyákat akkor nem novemberi árak lesznek hanem tapétázni lehet. A jelenlegi kiskerben még 155.000Ft 1070, 500$ alatti ETH mellett is azt eredményezte, hogy egy használt 1070 nem 190-200kért megy mint 1hónapja hanem 130-140 közt. (1.5-3év garival persze)

Itt most kb egy remény van. Hogy ETH elindul fel.

más: Egy nagykerben van ismerősöm ők nov-dec-jan elején a szokásos forgalom/darabszám 3*át értékesítették vgaból! Az éves forgalmuknak általában ~70% van ebben a 2 hónapban. Ha más nagykerben is uez volt és ennek csak a fele piacra kerül akkor a piac be fog omlani.

Tényleg utoljára nyilatkoztam a témában, meg amúgy is lehet holnap ETH elszáll és minden happy és lehet menni boltba vgat venni, új rigeket építeni.

btw van köztünk nagyhal aki legalább egy 50+ kártyát üzemletet, leírja áfát északa északai árammal megy.... ésatöbbi? Jó lenne látni/olvasni ő hogy látja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44022) Vektast válasza Kripke (#44012) üzenetére


Vektast
aktív tag

Az! Átverés szaga van.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#44023) Kripke válasza Vektast (#44022) üzenetére


Kripke
tag

Azóta már nekem is világos. Töri a magyart, tegnap regisztrált, e-mailezésre hivatkozva nem hajlandó a jófogás chat-en megválaszolni a kérdést, és csak bányászásra alkalmas eszközöket hirdet durván áron alul. Aki belebotlik, kerülje el.

(#44024) AAntii válasza Dexar007 (#43030) üzenetére


AAntii
őstag

Még csak 0:37, de már ma is megvolt az alja :) Lehetne csinálni egy olyan játékot, ahol nem Leo üldözi az Oscar szobrot, hanem a bányász kezében egy füstölő videokártyával a ROI-t :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44025) Dexar007 válasza AAntii (#44024) üzenetére


Dexar007
veterán

Baszki pont most akartam irni..mar csak a hülye nem latja,hogy megvolt az ajjja.Szoval akkor: [link] Most hallottam a radioban...na mondom a bitcoint biztos ütik. :DDD

Az a jo most ebben,hogy titanium support van 6-7ezer kornyeken.Aki el akarta adni,az mar kipanikolta magat februar elejen 5800-nal. A tobbiek pedig hodlerek,meg en,akit nem tudnak megingatni. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#44026) AAntii válasza Dexar007 (#44025) üzenetére


AAntii
őstag

Lehet a kedvenc videódból már Szergej is panicsellózott :D
Mi sem biztosít jobb táptalajt a hodlerkedéshez, mint a viccárfolyam.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44027) aleister


aleister
veterán

Ó, édes faszom!
398 az ETH.
Vajon megy majd 300 alá is?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#44028) Dexar007 válasza aleister (#44027) üzenetére


Dexar007
veterán

Kit erdekel.
A bitcoint nezd. :DDD Ha felmegy akkor lesz ethereum is aranyaron.

Egyebkent crypto trade topikban volt valaki aki azt mondta,hogy kulon eletet el..es nem kene ennyire bitcoin fasisztanak lenni. Aha. Latszik. Csak ugy ficankolnak az altok. ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#44029) Enter65 válasza aleister (#44027) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Most jön a Moszkvics.. :O

(#44030) aleister válasza Dexar007 (#44028) üzenetére


aleister
veterán

Hááát, távolról tán lehet bennük valamiféle szimpátia, mert néha kerülgetik egymást, de egy jó ideje az ETH jóval szopatósabb, mint a BC.

(#44029) Enter65

:)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#44031) AAntii válasza Dexar007 (#44028) üzenetére


AAntii
őstag

Ha volnál olyan kedves és kisegítenél mint, mint mondjuk Bróker Karcsi.
Ha a jelenlegi helyzetet rávetítjük Béla bátyám uborkájára, akkor mi még mindig az uborkából eszünk, vagy már Béla bátyám betyárkörtéit szüreteljük és tesszük el jövőre lekvárnak? :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44032) NoX


NoX
senior tag

Nem értem miért minket utálnak, egyszerű bányászokat, mikor valójában ők a probléma:

@JayzTwoCents

[ Szerkesztve ]

(#44033) Dexar007 válasza NoX (#44032) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem pedig ök sem problema. Ha lat benne fantaziat,es szeretne 43445543 millio dollart kockaztatni,akkor miert ne?

Give me your cum,bull!

(#44034) NoX válasza Dexar007 (#44033) üzenetére


NoX
senior tag

Csak ő egy csöppet nagyobb ráhatással volt a VGA piacra, mint én a 6 darab kártyámmal.

(#44035) aleister válasza NoX (#44034) üzenetére


aleister
veterán

Erről kicsit az alábbi, örökzöld mondás jutott most eszembe:
Alkoholista az, aki ugyanannyit iszik, mint mi, csak nem szimpatikus. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#44036) AAntii válasza Dexar007 (#44033) üzenetére


AAntii
őstag

Ha lett volna elég asztal a sufniban, amit megfordítva mérnöki pontossággal megszerkesztett bányakeretet tudtál volna összehozni neked is 1500 lenne? ;]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44037) Reggie0 válasza NoX (#44032) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert kimaradtak a bulibol, viszont nincs batorsaguk beszallni. Igy marad az irigyseg.

(#44038) Dexar007 válasza AAntii (#44036) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem,mert mar igy is lecsapom a biztositekot,ha egyszerre megy a mosogep,es a tv. ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#44039) szazbolha válasza Dexar007 (#44028) üzenetére


szazbolha
addikt

de nem megy fel, inkább zuhan

(#44040) AAntii válasza Dexar007 (#44038) üzenetére


AAntii
őstag

Épp most néztem meg az egyik vígjáték sorozatból egy részt, nem volt rossz, néha mosolyogtam. Utána ránéztem a chartra és elkezdtem nevetni :D Nem hiába, az élet a legjobb forgatókönyvíró. :D Megmondom mi az ellenszere annak, hogy felkelve és ránézve a számokra ne menjen el az életkedved. Nem szabad lefeküdni, probléma megoldva.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44041) Dexar007 válasza szazbolha (#44039) üzenetére


Dexar007
veterán

Energizalast probaljuk megint? Mai napon meg nem volt. :DDD

AAntii: Bezony. Itt kell lenni mikor irodik a tortenelem.Egyebkent is a lambo baromi kenyelmetlen lenne a magyar utakon. ;]

Give me your cum,bull!

(#44042) Reggie0 válasza AAntii (#44040) üzenetére


Reggie0
félisten

Barmilyen pillanatban lehet egy 100k-s tuske, ebernek, figyelmesnek kell lenni :) Mar majdnem itt van:)

[ Szerkesztve ]

(#44043) AAntii válasza Reggie0 (#44042) üzenetére


AAntii
őstag

Az a baj, hogy Gyuri bácsi már a vagyona jelentős részét átadta az alapítványainak, így rájuk nem számíthatunk, de Lali még elnézhet egy pár nullát.
Egyébként sincs világvége, napi 30 centjével hamar visszajön a bekerülési költség, csak figyelni kell, hogy nyári éjszakákon mikor az ember szellőztet az 55-60 fokos szobában ki ne szökjön az ablakon az extraprofit :D Ha az ember nem tud saját magán nevetni, az a vég, szóval még nincs veszve semmi, jelenleg még megy.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44044) Dexar007 válasza AAntii (#44043) üzenetére


Dexar007
veterán

Minden eddiginel nagyobb support mar megvan. Ajjja confirmed. :DDD De ha reggelre 6k ala bemegy..de nem megy...

ugye? ;]

Give me your cum,bull!

(#44045) AAntii válasza Dexar007 (#44044) üzenetére


AAntii
őstag

Ha a Nagypéntek és Húsvét vasárnap relációban gondolkodunk, akkor reggelre 2500 lesz, vasárnapra meg 25000. Aki figyel az észrevehette a furfangot, miszerint évet nem írtam.

Hétfőn meg el kell menni locsolni a kártyaterminállal a zsebünkben és a locsolóvers mellé előadni hogy elszegényedett bitcoin károsultak vagyunk. Aki kevésbé finnyás Erzsébet-utalványt is elfogadhat :D

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#44046) Dexar007 válasza AAntii (#44045) üzenetére


Dexar007
veterán

Pfej.Na azt mar nem.En csak bitcoint fogadok el..najo, doge is johet. ;]
Nyuszicoin amugy miert nincs? Most pont jol jonne.

Enter65: Ha reggelre tul sok lesz az off,nem kell felni..a topik ugyis hamarosan kiürül,igy menedzselni sem kell. :K

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#44047) szazbolha válasza Dexar007 (#44046) üzenetére


szazbolha
addikt

Igazából most kezdődik a gyomlálók igazi feladata.

(#44048) shteer válasza Dexar007 (#44041) üzenetére


shteer
titán

Hívd a vajákos asszonyt, itt már csak ő segíthet

..szerintem jónak tűnik

(#44049) szazbolha válasza Dexar007 (#44046) üzenetére


szazbolha
addikt

Utolsó ajánlatom: 100 dogiért adok 1 hópelyhet. (megnéztem az árfolyamát 66 fillér - nem cent, hanem fillér. )

(#44050) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ki mennyi kártyát adott el ma? ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.