Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Wackond válasza tom120514 (#42999) üzenetére


Wackond
tag

Na a readme-ig eljutottam, lehet hogy kell még egy kávé, de nem találtam, melyik opcióval tudom a kártyát kiválasztani. Erre irányulna a kérdésem. Addig is lefőzöm a második kávét :F

(#43002) tom120514 válasza Wackond (#43001) üzenetére


tom120514
őstag

-di

Never go full retard.

(#43003) Wackond válasza tom120514 (#43002) üzenetére


Wackond
tag

köszönöm! :R :R

(#43004) Janou válasza Kkitti78 (#43000) üzenetére


Janou
őstag

Nézd meg egy Claymore-al Nanon hogy hozza-e az elvártakat.

(#43005) Dexar007 válasza Kkitti78 (#42997) üzenetére


Dexar007
veterán

Helpike? En mar itt lefagytam.

Give me your cum,bull!

(#43006) tom120514 válasza Kkitti78 (#42997) üzenetére


tom120514
őstag

Nézd meg először is hogy a statisztikácska mit mutat a hashratecskékre, lehet hogy rosszul van konfigolva a rigecskéd :)

Never go full retard.

(#43007) Wackond válasza Wackond (#42996) üzenetére


Wackond
tag

És meg is szólalt. Aszongya' konnektoron mért 660W, ezért termel 28,8 mh/s ETH-t és 780 sol/s ZEC-et. Jóez?
ETH: Gigabyte RX580. ZEC: 3xGTX970 (MSI, ASUS, NVIDIA ref.) :F

(#43008) Kkitti78 válasza tom120514 (#43006) üzenetére


Kkitti78
kezdő

Köccike.
Tomcsika kukcsika meg nekem léccike. [link]
Miner 650et mutatott.

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43009) Janou válasza Wackond (#43007) üzenetére


Janou
őstag

Az ETH kevéske. 30-31 fölött kellene mennie.
ZEC-et nem tudom, soha nem bányásztam.

[ Szerkesztve ]

(#43010) NoX válasza Kkitti78 (#42997) üzenetére


NoX
senior tag

Én mostanság nem javasolnám, hogy kifejezetten egy coin-t bányássz, ami ennyire shitcoin-szagú. (Hacsak nem hiszel benne vakon.)

Valószínűleg amikor nézted a számításokat, akkor az elmúlt 24 órában az a coin hozott a legjobban, de azóta már változhatott. Illetve a shitcoin-ok értéke néha csak órákra szökik fel, utána megy a béka segge alá. Hosszú távon semmiképp sem lehet velük tervezni.

Inkább olyan pool-t választanék, ahol algoritmust bányászol, és az adott pool automatikusan váltja a háttérben, hogy az épp melyik coin-hoz tartozik, aztán átváltja neked valami általad kért coin-ba.
Nézd meg WhatToMine-on, hogy milyen algoritmusban (nem coin-ban) erős a kártyád, és arra feküdj rá, arra optimalizálj.

GoByte NeoScrypt alapú, Ethereum Ethash alapú algoritmus. Ég és föld közöttük a különbség.

(#43011) Janou válasza NoX (#43010) üzenetére


Janou
őstag

Nyilván azt sem lenne rossz tudni milyen kártyákról van szó.

(#43012) Wackond válasza Janou (#43009) üzenetére


Wackond
tag

a ZEC az annyi amennyi, eladósorban vannak a kártyái mert kb a villanyszámlára elég a termelésük. Játszottam velük eleget, ezek áramzabáló kártyák, a ZEC meg a bányászbéka alfelét nyaldossa..
AMD kártyához viszont még kopp láma vagyok. Ezt mivel optimalizáljam?

(#43013) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Sziasztok, vasarolt mar valaki a 220V nal ugy, h bitcoinnal fizetett? Volna egy ket kerdesem a temaban.

(#43014) NoX válasza wolfhgb (#43013) üzenetére


NoX
senior tag

Nem tűnik túl bonyolultnak: kosárba rakod a termék(ek)et, a végén fizetési módnak a Bitcoin-t adod meg, ez után megkapod, hogy pontosan mennyi Bitcoin-t küldj a megadott címre. Biztosan van egy időlimit is, hogy mennyi időn belül küldd el, különben törlik a megrendelést.

(#43015) Kkitti78 válasza Janou (#43011) üzenetére


Kkitti78
kezdő

3db 1030 :DD (kb ingyen volt a kártya)

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43016) wolfhgb válasza NoX (#43014) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Igazabol nem ez lett volna a kerdes! :) hanem, ha afas szamlat kerek, azon mi szerepel a fizetesi modnal, milyen az arfolyamuk kb, amin szamoljak a btc t.

(#43017) Kkitti78 válasza NoX (#43010) üzenetére


Kkitti78
kezdő

Nicehash van csak ahol a nem coint bányászol. vagy rosszul tudom?

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43018) wolfhgb válasza Kkitti78 (#43017) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Winminer is

(#43019) Kkitti78 válasza wolfhgb (#43018) üzenetére


Kkitti78
kezdő

az lehúzós.

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43020) tom120514 válasza Kkitti78 (#43008) üzenetére


tom120514
őstag

:)) :C

Ha jól nézem, pont alig (1 ha jól számolom) talált blokkot a pool abban az időszakban amikor ott voltál, szerintem ez a fő ok. Másik poolt vagy másik coint néznék.

[link]

Never go full retard.

(#43021) Zoli986 válasza Kkitti78 (#43019) üzenetére


Zoli986
tag

Mindenhol lehúznak csak az idő és a lehúzás mértéke változik.
2-3 hét után eltűnik a hashrate 5-öd része 5 kártyán és utána hullámzik az egész de a reported közelébe sem megy.

(#43022) NoX válasza Kkitti78 (#43017) üzenetére


NoX
senior tag

Nem csak. Ezeket hívják (multi)algo switching pool-nak. Ilyen pl. itt sokak kedvence, a Mining Pool Hub.

Hát, olyan gyengus kártyákkal én lehet NiceHash-eznék, és nem random helyekre próbálnék random coin-okat bányászni, mert valószínűleg nem fogod tudni elkapni a csúcsot, folyamatosan figyelni kell, stb. Ezt megteszi neked a NiceHash, és rá sem kell nézned. Az újabb verziót használd.
Ha el is kapsz valami jó időszakot, akkor is talán 0,5 dollárral kereshetsz aznap többet, mint máshol.

(#43023) NoX válasza wolfhgb (#43016) üzenetére


NoX
senior tag

Hát, ezt milliónyi más helyen meg tudod kérdezni, vagy utána tudsz járni, de pont a bányász topikba jönni ezért... :)
Én felhívnám őket, az a legegyszerűbb és leggyorsabb.

(#43024) Kkitti78 válasza NoX (#43022) üzenetére


Kkitti78
kezdő

Most az megy. Ránézek a másik poolra. Most 0.72 / nap. Nem olyan rossz az.

Mining Pool Hub nem rossz. egy jó miner kell hozzá és jó beállítások.

[ Szerkesztve ]

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43025) NoX válasza Kkitti78 (#43024) üzenetére


NoX
senior tag

Akkor még lehet túloztam a napi 0,5 dollárral többel :) Ha most összesen keresel napi 0,72 dollárt, akkor bőven nem éri meg még néhány centért további időt rááldozni egyéb pool-okat/algoritmusokat próbálni. Menjen a NiceHash Miner 2, azt jólvan.

Biztos csak szeretetből csinálod, nem a profitért :DDD

(#43026) Janou válasza Wackond (#43012) üzenetére


Janou
őstag

AMD-nél Bios mod kell meg utána patchelni. Utána Adrenalin driver compute mode és mehet a móka és lehet feszültséget csökkenteni meg órajeleket emelni.

(#43027) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó az árfolyam srácok :DDD

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43028) AAntii válasza Dr. Romano (#43027) üzenetére


AAntii
őstag

A prognosztizált 6000-es btc mellé 400-as eth jár.
+Egy nap alatt 3,5% diff növekedés.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43029) shteer válasza AAntii (#43028) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#43030) Dexar007


Dexar007
veterán

Megvan az ajja! :K

Give me your cum,bull!

(#43031) AAntii válasza Dexar007 (#43030) üzenetére


AAntii
őstag

Ha lehetne neked hinni, akkor még 15k-nál járnánk :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43032) Dexar007 válasza AAntii (#43031) üzenetére


Dexar007
veterán

Olvastam tobbfele okossagot is most..lehet leteszteljük megint az elozo havi padlot, ha onnan visszapattan akkor irany a Hold. Ha nem,akkor panicsello,es fusson ki merre lat. ;]

Egyebkent ott tenyleg ,,veri sztrong szupport" van. Novemberi emelkedes elotti+februari crash metszopontja. Visszapattanas varhato. :K :K Ha megsem,akkor 0 dollar kornyeken is latok egy nagyon eros falat ahonnan nem tud mar tovabb esni.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#43033) Dr. Romano válasza AAntii (#43028) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát keresni kell valami jobb coint ami többet hoz....

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43034) BandiT85 válasza AAntii (#43028) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Amúgy ha nem nem éri meg majd bányászni, legalábbis nem annyira mint régebben, akkor egy csomóan abbahagyják, és akkor csökkenie kellene a diff-nek, hiszen ha nem marad bányász, akkor vége az egésznek, nem? :F

(#43035) tisn válasza BandiT85 (#43034) üzenetére


tisn
addikt

uj negatvi rekord, $15 alatt a napi bevetel
ha jol szamolom 7$ korul van az aram koltsegem

(#43036) AAntii válasza BandiT85 (#43034) üzenetére


AAntii
őstag

Általában a történet úgy szokott lenni, hogyha valamelyik coin jövedelmezősége nagyon leesik akkor csökken a diff, ha lehet hova ugrani belőle, nem szokott a számítási kapacitás elpárologni két-három rosszabb hónap után. Ha a magyar helyzetből indulsz ki, amennyi kártya jelenleg felkerült azt még felveszi apránként a piac a kiírt, vagy ahhoz közeli áron, de ha megduplázódna a kínálat, akkor elkezdődne a lefelé licitálás. Aztán aki 110-ért vett videokártyát annak szerintem nem opció 55-60-ért eladni, mert csak havi 5-7 ezret hoz. Maximum a rövidtávú befektetés kicsit hosszabb távú lesz ;]

@tisn: vigasztaljon, hogy lassan a történelem részesei leszünk, nem volt még az eth bevétele az áramköltség kétszerese alatt.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43037) Shkiz0 válasza tisn (#43035) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Pont en is most szamolgattam, ha igy haladunk akkor par nap es pihenni fognak a csakanyok...

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43038) shteer válasza Shkiz0 (#43037) üzenetére


shteer
titán

Még kell fűteni pár napig :)

..szerintem jónak tűnik

(#43039) tisn válasza Shkiz0 (#43037) üzenetére


tisn
addikt

pedig ket (harom?) hete nagyon filoztam, hogy 850$-en eladjam az utolso ket heti eth-t. szerencsere realizaltam...

(#43040) Dr. Romano válasza Shkiz0 (#43037) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én azokat nem értem akik épp most vették meg a többiek által eladott rigeket, mire számítanak az események/kalkulátorok láttán?
Ezeket a rigeket már a gémerek kéne hogy szétaprítsák a dif csökkentése végett ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#43041) AAntii válasza tisn (#43039) üzenetére


AAntii
őstag

BCH-ban utaltam ki három heti bányászatomat a cryptopiáról, mire egy nap alatt átért krakenre leesett a bch értéke 15%-ot. Vártam, hogy visszamenjen :D Azóta 40%-os esésnél vagyunk. Ha nem tartogatja az ember évekig, akkor tényleg érdemes rendszeres időközönként árfolyamtól függetlenül átváltani.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43042) Danex válasza BandiT85 (#43034) üzenetére


Danex
addikt

Addig amíg Alaszka és stb helyeken 3-5cent az áram, a mi ~14-15centünkhöz képest, itthon már javában kikapcsolják az emberek a gépet míg máshol még hoz "szépen".

Jelenleg úgy állunk, hogy egy AMD-s gép bevételének közel ~31%-ka áramra megy el, miután szépen befizeted az adót nem marad csak ~35%-ka a bevételnek a kezedben, amivel már 900-1000nap körül van az ember a ROI-ban

[ Szerkesztve ]

(#43043) tisn válasza Danex (#43042) üzenetére


tisn
addikt

apron mar eleg sok samu ramos 1060 van 75k-ert...
pedig gondoltam a szar hutesu hynixes palitokat megprobalom elsozni annyiert :)

(#43044) Shkiz0 válasza Dr. Romano (#43040) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Megno a patikak forgalma a nyugtato eladas okan.
Xanax, rivo stb meno lesz a friss rigesek koreben :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43045) lacus83 válasza Shkiz0 (#43044) üzenetére


lacus83
senior tag

A friss rigesek szeretik a rock and rollt :P

[ Szerkesztve ]

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#43046) AAntii válasza Shkiz0 (#43044) üzenetére


AAntii
őstag

Illetve a friss riges nincs sokkal rosszabb helyzetben, mint másfél hónappal ezelőtt. Akkor azért egy-két hónap bányászattal drágábban mentek a kártyák és a napi bevétel pedig azért napi bevétel a bányászatban, mert naponta kevesebb :D .

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#43047) Kkitti78 válasza Shkiz0 (#43044) üzenetére


Kkitti78
kezdő

Xavan-t el sem lehet indítani. Nincs ilyen algó = aszt írja.. XD

Kezdő vagyok nem pedig szőke, vagy mégis? XD ..de vörös a hajszínem, így van még remény ;)

(#43048) Iginotus


Iginotus
őstag

Mennyi Mobil internet kell egy hónapban egy rignek? :)
1 gb elég? 3 rignek akkor 3 gb?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#43049) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Én optimistán tekintek erre az egészre nem egyszer fent egyszer lent, majd lesz ez jobb vagy mégse :D
bányászni mindig is fognak az árak mindig is fognak mozogni most ennek a zuhanásnak több oka is van de a piaci ár esésnek leginkább a pánik ami nem gond mert akik elszeretnék kezdeni azok végre megtudjak tenni :D
aztán előbb utóbb úgyis lesz jobb a helyzet :D akkor meg ismét "sokat" fog érni a coin amit bányásztak :R

BTW pánikban szenvedő fórum társak áron alul mindent megveszek :DDD

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#43050) shteer válasza Iginotus (#43048) üzenetére


shteer
titán

talán még az 1GB is elég a 3-nak

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.