Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) shteer válasza NoX (#36044) üzenetére


shteer
titán

Lesz kifizetése 1db időszakos kártyával?

..szerintem jónak tűnik

(#36052) fogtunder válasza Aephx (#36049) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor azzal jársz a legjobban, ha eladod, most fent van az áruk, hiánycikk az RX 570/580

az időzítések amúgy sokkal többet számítanak, mint az órajel a memória esetében, ezért csináljuk a BIOS modot. szóval lehet alacsonyabb órajelen többet fog tudni, de nem biztos, csak azért írtam, hogy próbáld ki. de ha optimalizálni akarsz, akkor nem fogod megúszni BIOS flash nélkül.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36053) Reggie0 válasza szazbolha (#36026) üzenetére


Reggie0
félisten

Orulj, ha csak ennyi baja van. Nekem jopar evvel ezelott az elso RAIDER szeriabol volt 5db 750-es. 5db-bol 3db meghalt, pedig csak 2db ref hutos 290 volt taponkent.

(#36054) Aephx válasza fogtunder (#36052) üzenetére


Aephx
csendes tag

Megpróbálom majd akkor a csökkentést. Ha nem jön be akkor marad a flash. Köszi a segítséget!

(#36055) Janou válasza Aephx (#36054) üzenetére


Janou
őstag

A flash az alap, a többit utána... Vagy megelégszel a 24-el...

[ Szerkesztve ]

(#36056) NoX válasza shteer (#36051) üzenetére


NoX
senior tag

Persze, 0,001 BTC-től már van kifizetés. Ez jelenleg olyan 14-15 dollár.

(#36050) Melorin
Igen, az internal wallet kell neked.

(#36057) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha lát benne valaki fantáziát, jó áron van a PCX-ben:
Inno3D GTX1060 3GB GDDR5 Compact X1 N1060-4DDN-L5GM videokártya 66.772 Ft

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36058) szazbolha válasza Melorin (#36038) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem van gépem 1080-al,amivel naponta csak 5-6 órát bányászgatok. (szobai játékos gép, éjjel kikapcsoljuk, este játszunk vele) Ez napi 200-250 FT, egy hónapban 6-8.0000 Ft.
Megéri??? El van a többii mellet.

(#36059) tisn válasza sanzi89 (#36057) üzenetére


tisn
addikt

ez nem igaz b@ssz@ meg

hogy miert nem tegnap kerult fel

mondjuk meg csak 4-et rendeltem masbol, szoval ebbol is vettem most 2-t

[ Szerkesztve ]

(#36060) AAntii válasza sanzi89 (#36057) üzenetére


AAntii
őstag

A pcx-nél nem látnak benne, "Garancia: 0 hónap" :))

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36061) tisn


tisn
addikt

gyors help kellene a lámának:

a rig keretben van fekete gumiizevel hat csavar
azokat kicsavarozom, alaplap rá, gumiizé az alaplapra felülről, csavar becsavar?

(bocs, elso rig, fogok meg kerdezni)

(#36062) szazbolha válasza shteer (#36051) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem lesz kiutalás.... pár hétig Akkor inkább Winminer, ott 10 USD a kifizetési határ. Nagyon fontos a gyakori visszacsatolás, különben nem érzi az egyszeri bányász minek is csinálja.

Nálam megérkezett az első utalás: Winminer -> Paypal ->magyar Bank.
Hát nem volt olcsó...... 100 USD-ből lett 22.890 Ft.

(#36053) Reggie0 Emlékeztem rá ezért vettem a II-es szériából és 650-est. Reménykedem ez már más széria. Asszem 5 év gari...tudom a bosszúság meg a kiesés.... de silverben ez volt a legolcsóbb és ezen is 4db pcie csati van.
Az a kategória amit nem félek használn. (teszt gépembe Kolink 700-as van, lehet az továbbbírja majd. )

[ Szerkesztve ]

(#36063) AAntii válasza szazbolha (#36062) üzenetére


AAntii
őstag

Durva ára van az anonimitás illúziójának.

Inno 1060: pozitív, hogy van rajta hőcső, de úgy tűnik, hogy a "király meztelen".

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36064) szazbolha válasza AAntii (#36063) üzenetére


szazbolha
addikt

Én is csak illúziónak tartom, de már keresem a legális utakat.

Jelenleg az sokkal jobban izgat, hogy pár napja random leállnak vagy legalábbis elvesztik a kapcsolatot a gépeim. Kézzel kell ki/be kapcsolni. Korábban ilyet nem tapasztaltam.
Semmi sem változott, csak a winminer frissült, talán új bányaprogikat is letöltött.
Illetve az változott hogy 3 db megy wifi-vel és elég közel vannak egymáshoz (a wifi kütyük is)

[ Szerkesztve ]

(#36065) fogtunder válasza szazbolha (#36064) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én komolyan nem értem, mi a baj az automatával, többet tudnál bányászni, ha nem a winminernek termelnéd a pénzt, hanem magadnak, egy fekete kapucnis pulcsi és egy napszemüveg azért többnyire mindenkinél van otthon...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36066) KilgoreTrout válasza AAntii (#36063) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

"Inno 1060: pozitív, hogy van rajta hőcső, de úgy tűnik, hogy a "király meztelen"."

Ez alatt mit értesz? Nem hűtött a memória?

Illetve ez alkalmas lehet rignek? Az, hogy nem támogatja az overlocking-ot, azt jelenti, hogy a VGA-t sem lehet rajta húzni?

[ Szerkesztve ]

(#36067) (jan) válasza sanzi89 (#36057) üzenetére


(jan)
őstag

Ugytunik mar el is fogyott :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#36068) tisn


tisn
addikt

ilyen domboru alaplapot meg nem is lattam...

(#36069) szazbolha válasza fogtunder (#36065) üzenetére


szazbolha
addikt

Te már használtad az automatát? Mennyi időbe telt egy felvét? Ráadásul most a BTC tranzakció minimum 0,014 BTC... Mondjuk havi 1x kibírható lenne....

(#36066) KilgoreTrout
1 Jó a nick neved.
2. Az a lap 5 db VGA-t tud kezelni
3. Hol írják hogy nem támogatja a tuningot? Biztos nem a VGA-ra vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#36070) Enter65 válasza tisn (#36061) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Mi az a gumiízé? ezt nem érte.
Nálam úgy van, hogy sima MDF lap, abban alaplaprögzítő anyák benne. Alaplap rárak,( de előtte egy kis földkábel....), csavarral rögzít. Aztán mellé vagy ahol a helye van a tápnak. A kártyák alá Riser-t belehelyez, usb+táp bekötve a Risrbe, majd pcie slotba bedug mindet. Ja persze kártyák a helyükön lógnak... Mikor minden kész, táp bekapcs, majd indít rendszer.
Nagyjából ennyi..

(#36071) NoX válasza fogtunder (#36065) üzenetére


NoX
senior tag

Mindig mondjuk ezt az ATM dolgot, de valóban működik is? :) Mennyi a maximum készpénz, amit ki tud adni? Van-e valami egyéb limit/költség?

Egyébként én ma beszéltem egy könyvelővel, és azt mondta, hogy egyéb jövedelem, 15% SZJA, azt csókolom.
Vagy pl. az egyéni vállalkozásod keretéig adómentes, a keretet túllépve pedig a fennmaradót szintén bevallani egyéb jövedelemnek, és akkor csak a fennmaradóra 15% SZJA.

[ Szerkesztve ]

(#36072) Tamás9x válasza szazbolha (#36069) üzenetére


Tamás9x
őstag

Jól számolom a használata 53000ft? :D 0.014btc.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36073) Janou válasza NoX (#36071) üzenetére


Janou
őstag

Már ne is haragudjunk de az piszok sok... 15% a semmire? A leadózott mindenből még további 15%?
Így nézd: A jelenlegi helyzetet nézve az évből 1 hónapot Viktornak kapálsz... Jó ez így? (nem)
Illetve ha jól tudom 600e az adómentes egyéb jövedelem... Ugye? Mi van akkor ha minden évben bevallok 600e-t belőle amíg tisztára nem mosom a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#36074) V!ck válasza Tamás9x (#36072) üzenetére


V!ck
aktív tag

Ez engem is érdekelne... mert ha havi 80e Ft-ot termelek, akkor kb csak úgy éri meg, hogy évente 1x megyek kp-t kivenni... :W

Ha coinbase-ről kiutaltatom (majd egyszer valamikor) ott mekkora vámolásra lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36075) Vigilante válasza Janou (#36073) üzenetére


Vigilante
őstag

Hát persze, hogy nem jó. Ezért kellenek a kiskapuk. ;] Adózott áramból, adózott termékekkel még valamivel a zsebüket tömni. Az osztrákoknál mi ez az 1 év HODL után tied adómentesen az adott coin!? Így nem rég olvastam itt talán hasonló gondolatmenetet. :U

V!ck: Évi 600.000-ig adómentes, elv. De majd jön valaki lehet, aki jobban tudja, nem akarok hülyeséget mondani. :R

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#36076) sanzi89 válasza Vigilante (#36075) üzenetére


sanzi89
addikt

Magánszemélyeknek ingóságok eladásából származó bevétel 600.000Ft-ig adómentes. Most lehet azt mondani, hogy valaki Doge Coin-nal fizetett a rossz fűnyíróm alkatrészeiért, amit a Kraken-es tárcámba utalt, majd onnan SEPA-val hazahoztam és az látszik a bankszámlámom. ;]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36077) Vigilante válasza sanzi89 (#36076) üzenetére


Vigilante
őstag

Vagy vett tőlem 3 GTX 1080 Ti-t, azt csókolom! :DDD Itt a hardveraprón egyre több hirdetést látok, ahol bitcoinért vagy etherért árulnak VGA-kat pl. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#36078) NoX válasza Janou (#36073) üzenetére


NoX
senior tag

Értem én, de fogd fel akkor kényelmi díjnak; nem kell trükköznöd, egyből utalhatod a számládra, gyors, kényelmes. Én sokkal nagyobb százalékra számítottam.

Illetve az ATM nem annyiért fogja váltani a BTC-t, mint a Coinbase, miközben SEPA-ba kéred. Ahogy nézem, az ATM ezer dollárral kevesebbet ad 1db Bitcoin-ért.

Én is tudtam erről az évi 600 ezerről, de sajnos ez nem ilyen egyszerű. Az ilyen ingóság értékesítéséből befolyó jövedelemre vonatkozik.

(#36079) tisn válasza Enter65 (#36070) üzenetére


tisn
addikt

a csavaron voltak ilyen gumialatetek
vegul is fa, alaplap, gumi, csavar teteje lett a retegrend

gepet hogy inditom? nincs power button :D egy 286-asrol megmaradt jumperrel inditok, de hat nem tul elegans megoldas :)

(#36080) X Factor válasza NoX (#36071) üzenetére


X Factor
addikt

Tudtommal kell fizetni +22% egészésgügyi hozzájárulást az szja-n kÍvűl, ha bejelented mint jövedelem.

Make things work

(#36081) AAntii válasza tisn (#36079) üzenetére


AAntii
őstag

Lehet venni párszáz forintért power gombot, de a jumperes megoldás sem rossz, nem kell divatozni. A csavarhúzós megoldásnál még így is jobb :)

Mindenkinek van külföldön élő rokona, barátja. A baráti kölcsönöket/"széleskörű családi összefogásokat" hogy utaltassa haza az ember, ha nem a krakenes 9 centes sepával? Csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36082) koxx válasza X Factor (#36080) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgyám, 15%-ra még azt mondanám, hogy ok (bár mire fel :F ) de a +22 már... :(

(#36083) Janou válasza X Factor (#36080) üzenetére


Janou
őstag

Így már még rosszabbul hangzik. A 15-től is felfordult már a gyomrom, de így... Több mint az 1/3át Viktornak küldöd szeretettel... Röhej

(#36084) AAntii válasza Janou (#36083) üzenetére


AAntii
őstag

A rüh elleni vegyszer nincs ingyen a kórházaknak ;] , szóval ne sajnáld! :D

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36085) Dr. Romano válasza tisn (#36079) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha nincs power buttonod a bioszban állítsd be hogy AC powerloss után automatikusan indítsa be a gépet. Így beállítva én a hosszabbító kapcsolójával szoktam indítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36086) Dexar007


Dexar007
veterán

Jajj ugyan mar gyerekek..nem kell ezen aggodni,mire penzt lattok belole,ugyis bedol az egesz. ;] Itt max hetekre lehet tervezni.

Jo banya? [link]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#36087) szazbolha válasza Tamás9x (#36072) üzenetére


szazbolha
addikt

Lehet 0,0014? Bocsi.
Tőlem ennyit kértek, amikor a XAPO-n lévő BTC-met eladtam (ez a minimum). Ott nem tudtam átváltani másra, amit a vevő fogadott volna
Ha jól olvastam az atm-es oldalt,akkor ott is ennyi és lehet várni 1 napot, de ha többet fizetsz akkor gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#36088) Vigilante válasza Dr. Romano (#36085) üzenetére


Vigilante
őstag

Meg így egy esetleges áramkimaradás után rögtön munkába tud állni a masina. ;] Az idő pénz, és ahogy nézem, egyre több pénz! :DDD :DDD :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#36089) AAntii válasza Dexar007 (#36086) üzenetére


AAntii
őstag

Hozzád képest túl rendezett, ez nem te vagy. :N

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#36090) tisn válasza Dr. Romano (#36085) üzenetére


tisn
addikt

kosz, mar beallitottam ugy :)

(#36091) NoX válasza X Factor (#36080) üzenetére


NoX
senior tag

Könyvelőm azt mondta nincs az a +22% EHO. Azt hiszem a lényeg az egyéb jövedelmen van. Nekem van rendes állásom, egyéni vállalkozásom, és e mellé ez egyéb jövedelemként jönne.

(#36092) Dexar007 válasza AAntii (#36089) üzenetére


Dexar007
veterán

Ugyehogyugye. :D Holnap epitek meg 2 ilyet akkor mit fogsz szolni. :P

Give me your cum,bull!

(#36093) Sidorovich válasza NoX (#36091) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nem lehet ez ügyben NAV állásfoglalást kérni? Valaki kérdezte már őket? :F :R

Ha "csak" 15% SZJA jön le belőle, akkor ennyit még megér szerintem, hogy számlára legálisan kerülhet a pénz SEPA utalással és nyugodtan aludhat az ember, még ha a befizetett adónak nincs is sok értelme. De a 22% EHO-val együtt a 37% kicsit erős lenne. :Y

Akkor inkább kivárom míg elfogadják sok helyen mint pénzt és úgy költöm el. Vagy később, ha esetleg külföldön folytatom életemet többek között az efféle adók miatt, akkor majd külföldön váltom be és adózom le. Amúgy is HODL! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36094) NoX válasza Sidorovich (#36093) üzenetére


NoX
senior tag

Sokan kértek már állásfoglalást, de olyat nem adtak még eddig ebben a témában. És általában az állásfoglalásuk sem jelent semmit, mert volt már rá példa, hogy valaki úgy cselekedett, mégis megbüntették. Úgyhogy azóta inkább csak szakmai véleményt adnak.

(#36095) szazbolha válasza Dexar007 (#36086) üzenetére


szazbolha
addikt

A riserek fel vannak csavarozva a deszkára.
Az utolsó 4 db amit vásároltam vastagabb nyákkal készült mint a korábbiak, van esély ilyen megoldásra.

(#36096) Smithy87


Smithy87
senior tag

Az adózós témához ezt találtam másik csoportban.[sarc]

(#36097) lafaty80


lafaty80
őstag

Nos adózáshoz még egy szösszenet, minap megkérdeztem könyvelő ismerőst erről. Újat nem mondok szerintem, de egy biztos még mindig nincs egyértelmű és tiszta kép erről:
- mindenképpen jó lenne egy állásfoglalás aktualizálás a NAV részéről, akár Smithy87 linkje alapján (talán nekem ez volt a legérthetőbb a sok eddigi közül). De megfogalmazni sem egyszerű és csak egyértelmű kérdésekre adnak választ.
- az állásfoglalás iránymutató csak, ettől még később ha úgy alakul és bünti jár, azt megkapja az ember, az állásfoglalást pedig csak enyhítő körülménynek fogadják el max. Ráadásul megyénként eltérő lehet a belső állásfoglalás a NAV-nál.
- Ha egy könyvelő azt meri mondani hogy "ez a tuti", akkor kérd meg hogy adja is hozzá mondjuk a fedezetet ha büntetnek :) (Pont az ismerős könyvelő és ügyfele járt nemrég így, más ügyből kifolyólag. Minden létező oldalról megközelítették a problémát, állásfoglalást is kértek, kaptak egy több értelműt, azt többen megrágták, majd a legvalószínűbbet használva cselekedtek. Aztán jött a bünti, az állásfoglalást lóbálva meg talán enyhítenek nekik...)
- Vállalkozásban azért is érdekes, mert nincs kifizetői oldal, semmilyen bizonylatot/számlát nem kapsz, amivel egy könyvelő tudna dolgozni, vagy tudna értelmezni.
- Ha és amennyiben nem ingóság amiből bejön a zsé, akkor alapból semmi nem vonatkozik rá, amit eddig bele akartunk olvasni (x száz ezer forint limit havonta / évente) magánszemélyként jelenleg, legjobb esetben 15% legrosszabban 15+19,5% adót kellene fizetni...

Kérdem én és a felmerülő ktg-eket így miért nem lehet "leírni" ebből? A bevételi oldalból számolni csak elég rossz megközelítés lehet magánszemélynek is (Smithy87 link-jében erre is kitérnek, akkori megállapítás alapján pozitívan)

De Smithy87 link-jében -ami sajnos elég régi, de -szerepel pár olyan dolog amit ha frissítve elküldünk a NAV-nak akkor talán tisztább képet kaphatunk. (na ki vállalkozik rá? :D )
Ebben van bányászatból és kereskedésből befolyt jövedelem rész, magán és vállalkozói rész is. (Én át fogom küldeni hogy kérdezzenek rá az alapján)

Ne adjunk hülye tippeket, spekulációs tanácsokat, én sem szeretnék, csak megosztok pár adatot/infót.

Remélem ez a hsz. maradhat itt, ha valakinek lesz update-je ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36098) Danex


Danex
addikt

Topic nyitóban van egy friss link ahol kérdezték a NAV-ot, ott is van IHO [link]

Illetve ismerős is mondta, hogy van IHO, illetve nincs 600K mert az csak ingóságra van.

(#36099) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Coinbase-el járt már úgy valaki, hogy a telefonon a 2FA elveszett és a coinbasern ezt jelezve belépésnél az IDt amit lefénykepez nem tudta olvasni? Sajnos se webcam se mobil nem csinál ezek szerint elég tiszta képet.
Tegnap írtam nekik de ki tudja mennyi idő lesz míg tudnak segíteni.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#36100) Melorin válasza szazbolha (#36058) üzenetére


Melorin
addikt

Kell valamit csinálnom a 1080-al, hogy a maxot hozzam ki belőle? VRAM/GPU tuning, TDP csökkentés vagy valami?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.