Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) shteer


shteer
titán

(#36952) shteer válasza lafaty80 (#36950) üzenetére


shteer
titán

így van. egyéb jövedelem.

..szerintem jónak tűnik

(#36953) Hack3er válasza szazbolha (#36915) üzenetére


Hack3er
őstag

Mi a baj a hűtésével?
Mit kell rajta alakítani?
Nekem a dual verzió van ami 2 ventis.

(#36954) Sesy válasza shteer (#36945) üzenetére


Sesy
aktív tag

ok
köszi
oda is fel tettem :R

a kereskedésen kívüli kérdéseimet esetleg meg válaszolhatja valaki?

akkor a többi kérdésem ami ide illik:

ha CPU-val akarok próbálkozni XMR-t bányászni, akkor hogyan kezdjek neki?

milyen wallet-et válasszak?
melyik app-ot használjam?
melyik pool az ajánlott?

csak próba lenne, hogy lássam a működését :R

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#36955) Enter65


Enter65
Topikgazda

Van valakinek Zotac 1060-as vagy más kártyával tapasztalata?

(#36956) Gdi


Gdi
senior tag

For obvious reason én is túrtam kis ZCash-t otthon.

Témában olvasgatva sokan sokfélét mondanak az "optimalizálásra". Mivel én nem melóhelyen tolom, a kiadásaimat is nézem, igy inkább a jobb Sol/w mutatóra gyúrtam rá, ami így alakult:
Standard 1070 GTX: 70% TDP, GPU: ~1700Mhz, Mem: ~3900Mhz, 45% Fan, 61-63°C-on (PEC szerint 100-110W) hoz 3.8-4.0 Sol/w-t ami így 405-415Sol/s.
ZOTAC 1070 AMP! Extreme: 50%Power limit, GPU: ~1900Mhz, Mem: ~3900Mhz, 40% Fan, 56-58 (néha 60) °C-on (PEC szerint ~125W) hoz ~3.6 Sol/w-t, aminek így ~440Sol/s a vége.

(FYI: Memória sebesség emelése nekem nem hoz javulást)

Szóval kérdésem, ha valaki hatékonyságra gyúrt, mit sikerült elérnie? :)

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#36957) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Hello
Van 4db 580-as elpida-s kártyám. Ezeket próbálom most beállítani, mert alapból iszonyat gyengék.
Bios flash megvolt. Cryptonight-on így felment az 550-ről 7-ra. Átállítva dual thread-re van 800.
Most jönne atovábbi hangolás, de azt nem tudom mivel csináljam.
1. Gondolom az 1750-es mem órajel nagyon kevés, fel lehetne húzni min. 2000-re, de nem tudom ezt milyen programmal lehet.
2. Venti baromi lassan megy 18-20%, pedig 75 fok körül ugrál a hőmérséklet. Jó lenne a ventit is begyorsítani.
3. Fogyasztása ilyen sebességhez képest szerintem nagyon magas, falból 130-150W között ugrál. Ezt mivel lehet lejjebb vinni (feszültséget mivel lehet csökkenteni, és mennyire szabad)

Kíváncsiságból ránéztem nicehash-el, hogy ETH-t hogyan viszi. 25,5, és közben a fogyasztás eléri a 180W-ot!

Bármi segítség nagyon jól jönne.

(#36958) X Factor válasza Danex (#36949) üzenetére


X Factor
addikt

és a Coinbase mint amerikai pénzszolgáltató intézményen keresztül utalt a mosógépért?

Igen, nem értem, hogy ez miért lenne az ő problémája.

Ha pedig BTC, stb-t utalt, akkor utána könyvelve van, hány dollárnál kaptad a BTC-t és mennyinél adtad el?

Ezt végképp nem értem. Ezt rajtad és a coinbase-n kÍvül mégis kitudja?

Most arról volt szó, hogy ha valaki havi 50k-t kiutal magának, és esetleg ezzel kapcsolatba megkeresnék, akkor nyugodtan mondhatja, h. a ház körüli használt dolgokat értékesÍtette és abból származik a számláján megjelent jövedelem.

Aki, ennél többet vesz ki, az meg foglalkoztasson könyvelőt.

Make things work

(#36959) Enter65 válasza Zsoca_D (#36957) üzenetére


Enter65
Topikgazda

WattTool vagy afterburn-el tudod szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#36960) NoX válasza szazbolha (#36915) üzenetére


NoX
senior tag

Köszönöm a segítséget! Kb. 1 hónapja van így, örülök, hogy nem történt semmi gond. Most sikerült átkábelezni úgy, hogy csak 2db riser legyen egy SATA kábelen, a harmadik pedig egy másikon van az SSD-vel. A maradék 3 riser pedig külön 6pin PCI-E kábelen van, ahogy kell. Pontosabban 2db riser egy dual 6+2pin kábelen van, és 1db egy sima 6pin-en.

(#36961) Zsoca_D válasza Enter65 (#36959) üzenetére


Zsoca_D
tag

Ventillátort is?
Most a nicehash futtatja ETH-n, és az olyan program, hogy ki is írja a hőmérsékletet meg a ventillátort százalékban. 74 fokon csak 31%-al forgatja. Miért??
Nekem van 2 Vegám, amit overdrivetool-al beállítottam extrém jól. Gyors működés alacsony fogyasztás mellett.Ventillátornak beírtam, hogy min. 3000-el pörögjön, és a kártyák szinte testhőmérsékletűek (kis túlzás).
Van egy gyanum, hogy az 580-as nem reagál overdrive-ra, igaz? Próbáltam ott megmondani neki, hogy pörögjön mi, 2000-et, de meg sem kottyant.

PS Esetleg link az afterburner-hez?

[ Szerkesztve ]

(#36962) Enter65 válasza Zsoca_D (#36961) üzenetére


Enter65
Topikgazda

igen azt is.

(#36963) szazbolha válasza szazbolha (#36926) üzenetére


szazbolha
addikt

Néhány kép a Cougar MX330-x midi házba épített 3x1060/3GB Palit Stormix VGA
A VGA- a ház eleje felé néznek, 2x2 ventillátor szellőztet, légutak egyszerűek: hátulról előre. A felső nyílásra nem volt szükséges ventilátort szerelni, ott max 10-15% hő távozik
Alaplap MSI H110M pro VD / G3930 / 4GB RAM
Fogyasztás 300W (falnál mérve) Gpu hőfok < 80 fok
Hasítás: 70 Mh/s ; 840 sol/s

A riser konzol 3. verziója sikerült elfogadhatóra. Meglepően stabil

Riser-ek gépbe szerelve (4 furatra volt szükség)

VGA-k gépbe helyezve:

Végleges állapot, bekábelezve (szinte minden kábel rejtve)

[ Szerkesztve ]

(#36964) Dr. Romano válasza Zsoca_D (#36961) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Úgy állítsd be hogy minimumnak és maximumnak is ugyanazt az értéket ad be, akkor jó lesz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36965) szazbolha válasza szazbolha (#36963) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocsi... nem tudom, miért nem a kis képeket rakta be. vagyis.. ez a kicsi....

(#36966) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Szevasztok!

Kérdeztem a NiceHash brigádtól ~1 hete, hogy most akkor hogyan fognak alakulni a kifizetések, íme a válasz:

Hello!

The payouts are manually confirmed once per day at 12:00 AM CET.

- Daily payouts for unpaid balances greater than 0.001 BTC and mining to NiceHash wallet.
- Daily payouts for unpaid balances greater than 0.1 BTC and mining to the external wallet.

Due to high bitcoin transaction fees, some payouts have an irregular schedule.The 0.01 BTC payouts for external wallets are still valid. You will be paid when blockchain conditions allow the payments with reasonable TX fees.

https://www.nicehash.com/help/when-and-how-do-you-get-paid

We suggest you to keep on mining to your external wallet until you reach 0.01 BTC and then switch to your NiceHash wallet.

Thank you for understanding.

Kind regards,
NiceHash Team

[ Szerkesztve ]

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#36967) tom120514 válasza Ezekiell (#36941) üzenetére


tom120514
őstag

850-es táp bőséges, nekem ilyen maximum 400-at fogyasztott.
AMD nekem macerás, így sosem lett, Bios mod nélkül biztosan, azzal együtt valószínűleg nem tud annyit mint az nvidiak, többet is fogyaszt, viszont valószínűleg olcsóbb. Nv összerakod, AB aztán megy.
AMD-s kollégák vagy a kereső biztosan segít 560 ügyében :)

Never go full retard.

(#36968) Peppo


Peppo
őstag

Üdv!

Új vagyok a témában, és egyelőre még nem is tisztult le, milyen módon kerülnék közelebb az altcoinok világához. A hardveres alapokkal nagyjából tisztában vagyok, a szoftverekkel még ismerkedek.

Gondoltam rá, hogy bevásárlok pár filléres coinból, aztán hátha később valamelyik bejön. Nyilván megjósolni a sikert nem lehet, de biztos vannak szempontok, melyek alapján valamelyik ígéretesebb a többinél. Ezek felől érdeklődnék, melyek azok a coinok, amelyeket akár csak megérzésetek alapján is érdemes lenne megnézni.

Természetesen gondoltam a bányászatra is. A saját gépemben van egy 1080ti, az nyilván ki tudna préselni magából valamennyit. Ezzel mit lenne érdemes?

Ati kártyákból szinte semmit nem lehet most venni, boltban olcsón RX 460-asokat láttam, másokat csak horror áron. Azokkal érdemes kezdeni? Mert kollégámmal gondolkoztunk egy közös kezdésen, de egyelőre százezreket nem akarunk rákölteni. Viszont 2, esetleg 3 db 460-as beleférne. Vagy valami más lenne érdemes helyette?

Bocs, ha kissé kaotikus lett! :)

Előre is köszi a segítséget!

(#36969) Fiddlestick válasza Peppo (#36968) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Sosem ertettem miert kell valakivel is osztozni. Vesztek kozosen 6 kartyat pl. miert nem vesztek kulon kulon 3-3 darabot ? Ugyan ott vagytok. Az egyik csinal mindent, a masik meg csak kaszal 50% profitot ? Semmi ertelme kozoskodni. Kulon-kulon ugyan ott vagytok.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36970) Tamás9x válasza Zsoca_D (#36961) üzenetére


Tamás9x
őstag

ezzel próbáltad már? [link]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36971) Tamás9x válasza szazbolha (#36963) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ez nagyon szép lett :Y ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36972) Zsoca_D válasza Dr. Romano (#36964) üzenetére


Zsoca_D
tag

Most már reagált rá. :) Nem tudom előtte miért nem. Mondjuk közben volt a bios flash. Lehet, hogy azért? Hmmm.
Közben feszültségekkel, frekvenciákkal játszadoztam. Eredmény: Fogyasztás lement majdnem felére (180-ról 100-ra az ETH bányászás közebn), de a sebességet nem tudtam feljebb vinni sehogy (sőt, egy kicsit esett, 25-re).
Esetleg valakinek valami jó overdrivetool-os beállításai? :)

(#36973) Peppo válasza Fiddlestick (#36969) üzenetére


Peppo
őstag

Mert munkahelyen lenne a gép.

(#36974) Darthforce92


Darthforce92
tag

Poloniex személyi ellenőrzése hány nap? Már 3 napja bent van és még mindig nem vagyok megerősítve.
A másik kérdésem az lenne, hogy coibase-re CIB-es számlánál ha 100 ft-t utalok annak nagyságrendileg mennyi a költsége? Valahol olvastam, hogy több ezer. Ez reális?

(#36975) X Factor válasza Darthforce92 (#36974) üzenetére


X Factor
addikt

SEPA utalás annyi, általában 3-5k között, bankja válogatja.

Make things work

(#36976) Dr. Romano válasza Darthforce92 (#36974) üzenetére


Dr. Romano
veterán

CIB-nél igy random a fórumokban 4-5k közötti árakat láttam.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36977) Enter65 válasza Gdi (#36956) üzenetére


Enter65
Topikgazda

akkir jó a Zotac amp verzió? :F

(#36978) akela91


akela91
addikt

K&H nál 1427Ft volt a sepa utalás díja (1eur) coinbasere.

(#36979) 8zabi válasza akela91 (#36978) üzenetére


8zabi
őstag

persze, a hirdetményben így szerepel: "0,12%, min. 4,63 EUR, max. 305 EUR", szóval 1 200 000 esetén is annyi :)

(#36980) sanzi89


sanzi89
addikt

Erste-nél 2040Ft.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36981) akela91 válasza 8zabi (#36979) üzenetére


akela91
addikt

Semmi, azt hittem nem hitted el egy pillanatra. Akkor a k&h ajánlott SEPA-ra, ha jól nézem.

[ Szerkesztve ]

(#36982) 8zabi válasza akela91 (#36981) üzenetére


8zabi
őstag

csak azt akartam mondani, hogy 1 EUR esetén is annyi, mint ha milliót utalnál, így nem éri meg keveset

(#36983) akela91 válasza 8zabi (#36982) üzenetére


akela91
addikt

Azért küldtem 1EUR-ot, hogy validálják a bankszámlaszámom. Kiutalni fogok rá. annak is ennyi a díja?

[ Szerkesztve ]

(#36984) bobalazs válasza Enter65 (#36977) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó. Lefojtva így megy.
[link]

(#36985) Zoo123 válasza Darthforce92 (#36974) üzenetére


Zoo123
senior tag

"hogy coibase-re CIB-es számlánál ha 100 ft-t utalok annak nagyságrendileg mennyi a költsége?'

Sok, úgyhogy ne rontsd el: utalásnál a megjegyzés mezőbe feltétlenül írd be a Coinbase által írt egyedi azonosítot (amit a SEPA utalásnál ír 8db betű és szám karakterek valami ilyesmi pl: CB8NNXGH)

Az utalás költsége nagyságrendileg négyezer párszáz forint.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#36986) Enter65 válasza bobalazs (#36984) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Így mennyit hoz a konyhára?

(#36987) lafaty80


lafaty80
őstag

netshop-ról aki rendelt, magkapta az árut? Jótállási időt nem látok termékeknél, mennyit adnak, 1 év mindenre vagy többet is?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36988) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
ASRock H81 Pro BTC R2.0 lapba be lehet tenni 6 darab 1070-et úgy, hogy tökéletesen működjön? Win10 lenne telepítve. Csak azért kérdezem, mert sok helyen olvasni, hogy nem zökkenőmentes a folyamat...

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#36989) bobalazs válasza Enter65 (#36986) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

8 millió dollárt.

(#36990) Enter65 válasza lafaty80 (#36987) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Rendben volt minden, korrektek, nem volt velük eddig gondom. Garancia meg termék függő, de az is korrekt!

(#36991) Enter65 válasza bobalazs (#36989) üzenetére


Enter65
Topikgazda

:F :Y ezt így nem értem....

(#36992) Fiddlestick válasza bobalazs (#36989) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

:C :C :C

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#36993) V!ck válasza bobalazs (#36989) üzenetére


V!ck
aktív tag

:C :C :C

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#36994) Tamás9x válasza bobalazs (#36989) üzenetére


Tamás9x
őstag

:C :C :C

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36995) siemenss65 válasza bobalazs (#36989) üzenetére


siemenss65
tag

CSAK?!

(#36996) Melorin válasza bobalazs (#36984) üzenetére


Melorin
addikt

Hogy lehet hogy neked olyan magas a memory controller loadod és nem 100% a GPU load? Milyen progival bányászol mire?
Hogy sikerült 0.8V-ra lehúzni? Nekem 0.825 alá nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#36997) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Jelenleg boltban kapható 5gpu-s rig készítésére alkalmas "gamer" SLI képes alaplapot mit nézzek?
Megtérülés után szeretné eladni a felesleges kártyákat és játszani tovább a géppel a megrendelő. ;]
Csak tuti működő lap érdekel a "szerintem" nem fér bele a beszélgetésbe ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36998) bobalazs válasza Melorin (#36996) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

control + F
MSI Afterburnerben. Játszani kell az órajel-fesz. kombinációval.
Neoscrypt.

[ Szerkesztve ]

(#36999) shteer válasza Tamás9x (#36997) üzenetére


shteer
titán

ASUS Prime Z270-A

és nem is 5 hanem 8 GPU-s

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37000) LLam


LLam
senior tag

Asrock H81 Pro BTC r2.0 és 6 db GTX 1060 nem megy a jó büdös francnak sem.... :O :O :O

make new key "HackFlags" as (DWORD 32) set value 0x600 as (Hex) in
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\PnP\Pci\
and reboot. - megcsináltam,

letiltottam a nyavalyás HD audio bizbaszokat, de nem nem és nem Code 12 azaz nincs elég erőforrás a 6ik VGA-nak. 6ból 3 szépen látszott az elejétől, ezt laza 4 óra b.szakodással felnyomtam 5 működő darabra. Ja az AB csontra fagy valamitől amióta nem csak 3 kártyát lát... ... ...

winfos 10 pro 64bit 1709es verzió.

pls help me!

(bios kiigazítva, gen1 beállítva, alaplapi vga tiltva.)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.