Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) rolko válasza Dexar007 (#36717) üzenetére


rolko
őstag

Milyen beállításokkal?
Nekem is vannak ilyenek (samsung ram), de 830w körül vesznek ki és csak 27-28 ;]

(#36852) Tamás9x válasza shteer (#36850) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezen felbuzdulva ha van valakinek olyan lapja ami kezel 1151 DDR4 és kezel 5 vga-t probléma mentesen, 2db PCI-E 16x van benne ami sli képes azért adnék egy H110ProBtc-t már nem bővítem a riget, felkészülnék a dinnyeszezonra... hogy legyen mivel játszani ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36853) klykkly


klykkly
tag

Ma reggelre megjelent a kraken számlámon némi XLM. Nem deposit volt csak úgy ott lett.
Valami fork volt? Vagy csak én kaptam ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#36854) V8TommY


V8TommY
tag

Sziasztok,

tur valaki Asrock Fatality AB350 Gaming K4 lappal?

Van 4 db GTX 1060 kartyam, de egyszerre csak harommal tudok banyaszni. Kulon-kulon mind a negy kartyat felismeri az oprendszer ( Win10 ) de egyszerre csak harom kartyaval hajlandani elindulni az os.

Amennyiben mind a 4 kartyaval inditom a rendszert, a windows login kepernyo megjelenese elott ujraindul a rendszer, majd nehany ujrainditas utan Recoveryzni probal az OS.

- 3 VGA-val elindul a rendszer, de csak ugy, hogy ha mindharom GPU riseren van.
- A Tap egyebkent Xfx XTR 650W Gold.
- Ugy hallottam, hogy nem a legjobb megoldas, de kabelhiany miatt a 4 kartya 2 db tapkabelen van.

Ket otletem van van:
1. Az oprendszer M.2 SSD-n van. Lehet, hogy ez zavar be a kepbe.

vagy ami valoszinubb

2. Valamilyen Bios beallitas lesz a ludas de nem talaltam ezugyben semmi hasznosat.

Valakinek otlet?

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36855) lafaty80


lafaty80
őstag

Ha már így felmerült az alaplap téma :DDD
Korábban láttam itt hsz-t amiben az msi Z270-A PRO lapot is ajánlották. Van ilyen valakinél, megy 4-5-6 kártyával?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36856) htc07 válasza koxx (#36848) üzenetére


htc07
addikt

mi is szívtunk rengeteget, de végül egy driverfrissítés helyre rakta a dolgokat, főleg, ha különböző kártyák is mennek benne.

beálltál nist5-re?

(#36857) KerekesLevi válasza lafaty80 (#36855) üzenetére


KerekesLevi
tag

Helló! Nekem szépen hasítanak, 2 db is van belőle. Az egyiken 6 db 1070es, a másikon 6 db 1060as dolgozik. Az m2 Ssd-t nem szerette, a leggagyibb külsővel hasítanak. Az egyiken egy 1700 w Enermax táp, a másokon egy 1000 -es Cobra...
Az alaplapokat kb. 33.000 Ft ért vettem (darabját) 1 hete.

Levi

(#36858) Tamás9x válasza V8TommY (#36854) üzenetére


Tamás9x
őstag

Biosban tudod állítani a PCI-E verziókat? Minden kártyát pci 1x-es slotba tenném, letiltanám a hangkártyát és az usb3-at (ha van usb2 rajta ha nincs akkor nem) 580W lenne kb a normál fogyasztása a gépnek, elméletileg a táp sikítva de elég.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36859) lafaty80 válasza KerekesLevi (#36857) üzenetére


lafaty80
őstag

:R

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36860) tom120514 válasza lafaty80 (#36855) üzenetére


tom120514
őstag

.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#36861) Melorin


Melorin
addikt

Ma egy ismerősöm azt mondta, hogy ETH-ben érdemesebb tárolni a pénzemet mint BTC-ben.
Ez igaz?
Hogy tudnám úgy csinálni, hogy a Nicehash ne BTC-ben küldjön rá a coinbase accomra hanem ETH-ben?

(#36862) varmi2 válasza Melorin (#36861) üzenetére


varmi2
nagyúr

Sehogy, a nicehash btc-ben fizet, ennyi. Te átváltod abba, amibe szeretnéd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36863) Melorin válasza varmi2 (#36862) üzenetére


Melorin
addikt

Coinbase-ben nem jöttem még rá, hogy lehet átváltani. :F

(#36864) gbela válasza Melorin (#36863) üzenetére


gbela
senior tag

Gdax-on válts, az a coinbase trade platformja, coinbase logineddel be tudsz logolni, ott megkeresed BTC-ETH párt és meg is vagy.

(#36865) V8TommY válasza Tamás9x (#36858) üzenetére


V8TommY
tag

Bios-ban az egyetlen relevans PCI-E beallitasi lehetoseget talaltam, vagy1x16 vagy 2x8-ra lehet allitani.

A hangkartyat mar letiltottam de nem segitett. Az USB csatlakozokra nem nem emlekszem pontosan de megnezem este, es a kartyakat is atrakom PCI 1x-es slotokba.

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36866) Tamás9x válasza Melorin (#36861) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én euroban tárolom, senki sem tudja, hogy miben érdemes aki biztosra mondja az hazudik. Nem tudhatod, hogy befut, vagy eltűnik a digtális pénz. Ha mégis amellett döntenél, hogy coin akkor pedig ne 1 helyen érdemes 2-3 felé szedni és külön váltókon vagy hülön walletekben, ha borul 1 akkor ne elgyen oda mindened.

V8TommY: esetleg még 1 olyan telepítés amikor minden kártya benne van, de nem hsizem hogy ez segítene. Frissebb bios nincs rá? más nem jut az eszembe. :B

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36867) Danex válasza Tamás9x (#36866) üzenetére


Danex
addikt

Én "kitaláltam" magamnak egy portfóliót, hogy a bevételem x%-át tartom csak ebben vagy abban. De aki biztosra akar menni tartsa euro-ban, kiesel az árfolyam-változásból, de legalább biztosan a pénzednél vagy.

Pl én kb ~3500ETN-t váltottam 20-24Ft-okért, na mikor a csúcsnál nálam lett volna, akkor 2 hétnyi bányászatból lett volna 180ezrem. Vagy pl 150Euronyi ETH-t 775eurónál adtam el, rá 1-2 napra már 1000 euro felett járt.

Tehát 1-1 jól időzített döntéssel a ROI-t eléggé meg lehet rövidíteni, de a fordítottja is játszhat. BTC-től félek én most, vagy bezuhan a picsába vagy újra megindul. De nem merem rátenni az eddigi bevételemet.

(#36865) V8TommY
Nincs valami 4G decoding/encoding? 4 kártya felett azt engedélyezni kell azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#36868) Tamás9x válasza Danex (#36867) üzenetére


Tamás9x
őstag

Havi 100-150K-t akarok most kivenni a többi marad bent, forgatásra... de ahogy elkezdett igadozni, kicsit bizonytalan lettem, lehet bent kellene hagyni és forgatni, de ha beborula tőzsde akkor minden oda, kockáztatni pedig nem kellene, akármikor megszüntethetnek egy váltót minden előrejelzés nélkül.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#36869) koxx


koxx
MODERÁTOR

ASUS 1060 3GB 80k-ért emagon? [link]

(#36870) KYZRR


KYZRR
őstag

Üdv!

HolyTransactionos unlock email-ek csak nálam nem érkeznek meg, vagy másnak sincs a toppon az oldal?

You can only die once, make sure it is worth it...

(#36871) Zsírkrétamen válasza Plasticbomb (#36695) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi a bővebb infókat :R
Végül egy nap tesztelés után rájöttem hogy jobban járok a winminer-el, kevesebb vele a munka, és a paypal 20$-os limitje sem egy távoli cél.
A hőfok problémára is rájöttem időközbe, algoritmusonként/bányászott coin fajtánként nő a maximális hőfok, akárhogy is, muszáj fejlesztenem kicsit a hűtésen.
Nem tudom mennyire jó, de úgy fest olyan 2.5-3$ körül fog bányászni a gép egy nap, ami jóval több mint eddig :))

szazbolha(#36822): Remek! Viszont egy valamit nem értek a programmal kapcsolatban. Sokszor áll Device Detected-ben és ilyenkor látszólag semmit nem csinál, a gép nem pörög, semmi. Ha 3-4× bezárom a progit, akkor utána általában jó, sikerül is elkezdeni bányászni, amin eddig csak állt. Van erre valami megoldás? Baromi idegesítő, hogy nem lehet itthagyni a gépen 2 órára sem, mert egyszer csak leáll. (szerk.: eddig főleg azért volt gond, mert minden áron ELLA-t akart bányászni, és itt megállt a tudománya. Most, hogy bekapcsoltam a konzolját minden gond nélkül stabilan bányászik. Ez csak nálam ilyen bugos?)

Más:
Tételezzük fel, hogy a gépem egy olyan helyen üzemel, ahol nem kell az áram számlát számításba vennem. Jelenleg 1db 290 van a gépbe, ami becslések szerint 20$-árt csinál hetente, így egy hónap alatt rosszabb esetben is kijön a 60$. Jó befektetés lenne-e venni ez a 290 mellé még egy darabot? Akár hogy számolom, nagyjából 2 hónap alatt vissza hozná a 2 kártya, annak az egynek a befektetett árát. Persze ez csak elmélet, de szerintetek lehetséges? A másik lehetőség, hogy a mostani 290 is eladásra kerül, és ~100k-ból két másik kártya kerül megvásárlásra. Melyik lenne a jobb út szerintetek?

(#36872) V8TommY válasza koxx (#36869) üzenetére


V8TommY
tag

Nem ajanlanam banyaszatra.

A hetvegen vettem ket ilyet, pontosabban ennek az OC-s verziojat Nemetorszagban.
Mindketto Hynix ramos. Huzva jo ha 18-at hashel darabja.

[ Szerkesztve ]

http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36873) X Factor válasza Zsírkrétamen (#36871) üzenetére


X Factor
addikt

Ismerősnél 290X, 1050/1300-on megy, Gpu fesz 1,062V. Így eszik 140W-ot, ami nálad nem számÍt és tol 28-29Mh/s-t eth alatt. Így a jelenlegi nehzéség, árfolyam mellett 110usd-t lehet prognosztizálni /hó.

Make things work

(#36874) Zsírkrétamen válasza X Factor (#36873) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nálam 22-24 körül van az egy, viszont nem szivesen babrálnám, mert jelenleg a hőtermelés az egyik legnagyobb ellenségem.
Amit irtam tehát erős becslés, de akárhogy is nézem, megérné még egy kártya.

Van más kártya 50-50k körül, ami jobb értéket hozna a 290-nél?

(#36875) koxx válasza V8TommY (#36872) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ok, nem tudtam, csak annyira keresik a 1060-akat is.

(#36876) X Factor válasza Zsírkrétamen (#36874) üzenetére


X Factor
addikt

Azért kell babrálni, h. a hőtermelés csökkenjen... Az csak egy mellékes dolog, h. a hőtermelés csökkentésétől függetlenül, lehet növelni a teljesitményét a bányászathoz.

130k-s, 1060 6g se hoz ennyit.

koxx Jah, a 6gigás samsung ramosokat ;]

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#36877) Sondi1986 válasza X Factor (#36876) üzenetére


Sondi1986
addikt

6GB samsung ramosak ez biztos? :U

(#36878) tisn


tisn
addikt

egesz tetszik ez a miningpoolhub az auto penz switchel egy algon belul, meg az auto eth-ra konvertalassal
barkinek rossz tapasztalat?

(#36879) koxx válasza tisn (#36878) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyelőre nálam is bevált, coinbase-re utaltam ki próbaképp, nem volt vele gond.

(#36880) tisn válasza koxx (#36879) üzenetére


tisn
addikt

koszi

(#36881) subaruwrc válasza X Factor (#36876) üzenetére


subaruwrc
félisten

engem mégse szabadít meg senki a strix 1060-tól pedig samu ;]

(#36882) Zsírkrétamen válasza X Factor (#36876) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Jaa :B Nem tudtam hogy hány V-on megy alapból, azt hittem amit irtál egy emelt érték. Akkor jobban járok ha beleásom magam a dologba, bár egy plusz venti sosem árt. Köszi az infókat :R

(#36883) st3v3np3t3r válasza Zsírkrétamen (#36882) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kérdés:2db RX560 OC kezdő bányászgépnek jó?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36884) jozefgucci1 válasza Zsírkrétamen (#36871) üzenetére


jozefgucci1
addikt

A posztod utolsó felére a válasz engem is érdekelne . Igazábol elég régóta kacérkodom a gondolattal , hogy indítok én is egy bányász gépet , mert a munkahelyen simán elvan a gép + stabil a hálózat jó a net . Gondolom ez is számít , hogy ingyen van az áram így ez a költség kiesik . Végigbogarásztam az 1. hszt+ már jó pár hete követem a topikot ,de nem raktam még össze fejben sem egy gépet pl 400K-ig , legyen az használt vagy új . Melyik a jobb megoldás egy haszált több kártyás gép vagy egy új erősebb ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#36885) tisn válasza subaruwrc (#36881) üzenetére


tisn
addikt

johet, megveszem, mennyit engedsz az ar felebol? :)

(#36886) subaruwrc válasza tisn (#36885) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD

(#36887) varmi2 válasza st3v3np3t3r (#36883) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, de a 4gb kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36888) LógaGéza válasza st3v3np3t3r (#36883) üzenetére


LógaGéza
addikt

Valamint arra figyelj, hogy ne 560D legyen, hanem sima 560.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36889) Melorin


Melorin
addikt

Próbaképp kipróbáltam Coinbase-n a BTC to EUR wallet átváltást 12 EUR-val. A végén azt írta sikerült de még mindig 0 az EUR wallet és ott a coin a BTC-n. Elvileg instant meg kellett volna történnie a váltásnak, nem?

(#36890) lacos001 válasza Melorin (#36889) üzenetére


lacos001
senior tag

igen

(#36891) st3v3np3t3r válasza varmi2 (#36887) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi,kicsit számolgatni szeretnék egy kezdő-alap mineren hogy mennyibe fájna. mivel az összefoglaló írja hogy nem kell erős proci,így abból a legalapabb lesz majd,ugye azok olcsók...
viszont mindenképp kell a 8GB ram, vagy kezdésnek ehhez a kártya pároshoz elég a 4GB is? meg majd még az alaplap lesz kérdéses...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#36892) shteer válasza subaruwrc (#36881) üzenetére


shteer
titán

Mert 2 hynix-es kijön belőle ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36893) subaruwrc válasza shteer (#36892) üzenetére


subaruwrc
félisten

:P

(#36894) sanzi89 válasza st3v3np3t3r (#36891) üzenetére


sanzi89
addikt

Elég a 4GB ram.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36895) Smithy87 válasza LógaGéza (#36888) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az 560D technikailag egy sima rx 460 ha jól olvasgattam a specet. 560 van van 1024 számláló a 460-ban meg egy blokkal kevesebb. Ugyan ezt tudja a elvileg az 560D is egyébként szerintem nicns külömbség hessrétben. Btv lehet föl lehet hekkelni teljes értékűre a 460akat is föl lehetettt dzsátúb szerint.

(#36896) LógaGéza válasza Smithy87 (#36895) üzenetére


LógaGéza
addikt

Volt 560D-m, felment rá a 560 VBIOS, mégsem bírtam annyit kihozni belőlük, mint más a simán 560ból. Ha már nem sokkal több pénzért (vagy akár ugyanannyiért) jobbat vehet az ember kis körültekintéssel, akkor miért maradjon a rosszabbnál?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#36897) Plasticbomb válasza Zsírkrétamen (#36871) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Elsőre szedd szét, és tegyél a GPUra pl Thermal Grizzly hővezető pasztát. Az öcsémnek adott 380X is elkezdett egy időben felforrni, én hülye vettem hozzá pasztát meg gap padokat, aztán hetekig nem volt kedvem kikapni, cserébe hallgattuk, ahogy a venti 100%on visitott, a GPU meg 90+ fokokba nyalt. Egy hétvégén erőt vettem magamon, szétkaptam, megkentem Thermal Grizzly CONDUCTONAUT-al, összedobtam, az egész nem volt 20 perc, és a kártya hőfok újra normális volt, a venti meg bekussolt.

Másodjára meg az X Faktor által ajánlott beállítások, és nyertes vagy.

Nekem is ezért megy a VEGA bányában, meg ezért raktam az RX 480-at vissza mellé, ne csak álljanak, és értékteledjenek, de hozzanak is a zsebembe vissza. Másik dolog, hogy ki kellett találnom, miképp fog műdödni, amikor játszani akarok a VEGÁn, és a 480 meg bányásszon akkor is, plusz úgy néz ki, a driver bios patch nem bolygatta meg annyira a drivert, szal a vega nem hullik el többször, mint szokott...:D
Plusz, hétköznapokra az i5-5675c GT3as IGPje bőven elég, amiket ilyenkor csinálok oda nagyon power house nem kell. Egyetlen kár, hogy nem tud 4k 60Hzet a HDMI kimenet, szal sima fullHDban használom a Tv-t.

A legjobb, hogy a 480al kitermeltem már a saját árát, és az árfolyam emelkedésnek köszönhetően a VEGA ára is megvan, és amit innen termelnek, az már mind plusz plusz plusz plusz...:D

(Készülünk a NAVI-ra.:D)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36898) sanzi89


sanzi89
addikt

Ma adta postára a Bestmarkt a két hete rendelt Gigabyte GTX 1060 WINDFORCE OC 3G kártyámat, még 76k-ért vettem. Mi a vélemények erről a kártyáról? Elvileg van közvetlen VRM és RAM hűtés is, ZEC-re vettem, így mindegy milyen memória modullal jön.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#36899) demmer123


demmer123
őstag

Honnan lehet felismerni hogy az adott órajelen hibázik a kártya?Nincs,rendszer fagyás,nincs képernyő csikózás sem.

Program sokszor újra indul?Vagy esetleg fogja cmd mutatni?

(#36900) Melorin válasza lacos001 (#36890) üzenetére


Melorin
addikt

NA, most íródott át az EUR walletre... Akkor nem úgy tűnik, hogy a pillanatnyi árfolyamot kilehetne használni egy jólirányzott váltással. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.