Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Raggie válasza fogtunder (#37900) üzenetére


Raggie
őstag

Azt értem, de a geth-nek le kell szednie a block-chaint mindenképpen hogy bányászni tudjak.
Annyi, hogy az Ethereum Wallet programba van beépített geth és az szedi le a cuccot, legalábbis próbálja de nem megy neki...

De akkor ez a Jaxx nem ilyen ezek szerint. Akkor attól még valahogyan le kell tudjam kapni a block-chaint valahogyan...

Szerk:
Most perpill 24,5 Gigás a chaindata könyvtáram, mert letöröltem és újrakezdtem a szinkronizálást hátha úgy lejön.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#37902) Reggie0 válasza PowerBuldog (#37898) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehetni lehetne, csak nem feltetlen eri meg gyartani.

(#37903) PowerBuldog válasza Raggie (#37901) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A jaxx nem tárolja offline a blockchaint. Szépen is nézne ki ha telóra is lehúzna egy 24gb-ot

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#37904) alienpapa


alienpapa
senior tag

Mit gondoltok, egy INTEL Celeron G3930 2.90GHz 1151 BOX jó választás lesz egy ASUS PRIME Z270-A mellé?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#37905) X Factor


X Factor
addikt

Ha van 5 kártyám riserekkel, amikből 2 olyan, h. a 6pin mellett van rajta molex+sata, akkor lehet olyat h. tápokról megtáplálom az 5 kártyát, a maradék tápokról származo 3db 6 pin, belemegye a riserekbe és a maradék 2 risert molexxel vagy sataval?

Eleve, h. ha nincs 10db pcie kivezetesem de kerulnem az atlakitosdit, gondolom elso sorban a kartyat fontosabb 6 pinnel csatlakoztatni, és magát a risereket a fentebbi megoldással.

Vagy huzzak át a tápos topikba?

Make things work

(#37906) subaruwrc válasza X Factor (#37905) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja inkább a kártyát használd fix kábelekkel
risert meg átalakítva

lehetőleg molex 6 pin vagy mondjuk molex-szel

sata kerülendő vagy legyen minőségi a kábel

(#37907) Tian66 válasza alienpapa (#37904) üzenetére


Tian66
senior tag

Nálam bevált. :)

(#37908) alienpapa válasza Tian66 (#37907) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszi, már rendelem is! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#37909) X Factor válasza subaruwrc (#37906) üzenetére


X Factor
addikt

Köszönöm szépen, vettem add2psut. Amennyire lehet megprobalom 6pines pcie-vel megoldani az egészet, de akkor worst case scenarioként molex only-t kap 2 riser.

Make things work

(#37910) sanzi89


sanzi89
addikt

VGA-t tessék:

iPon: MSI GTX 1060 GAMING X 3G 87.690 Ft

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37911) shteer válasza sanzi89 (#37910) üzenetére


shteer
titán

alaplapot tessék:

ASUS PRIME Z270-P 38.590huf @ ipon.hu

..szerintem jónak tűnik

(#37912) Tian66 válasza shteer (#37911) üzenetére


Tian66
senior tag

Ez még árban is teljesen jó. 7es fogatot lehet rá építeni.

(#37913) shteer válasza Tian66 (#37912) üzenetére


shteer
titán

8-ast

..szerintem jónak tűnik

(#37914) tom120514 válasza shteer (#37913) üzenetére


tom120514
őstag

Hetest. Csak az egyik M2 jó PCIE-re.

Never go full retard.

(#37915) Tian66 válasza shteer (#37913) üzenetére


Tian66
senior tag

Megeszi mindkét m2-t pcie-nek?

(#37916) Tian66 válasza tom120514 (#37914) üzenetére


Tian66
senior tag

Szerintem is. A másik csak sata tud lenni, vagy ilyesmi. De javítson ki aki tudja biztosan.

(#37917) shteer válasza Tian66 (#37915) üzenetére


shteer
titán

meg :K

mindkettő tud lenni pcie de csak az egyik tud lenni sata

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37918) Tian66 válasza shteer (#37917) üzenetére


Tian66
senior tag

Hát az igazán jó hír

(#37919) AAntii válasza ShiberMonkey (#37838) üzenetére


AAntii
őstag

Ha kijönnek azok a minerek, amik a jelenlegi top altokat képesek bányászni kb. fél évre rá meg fognak jelenni azok az altok, amiket ismét nem lehet majd asickal bányászni. Eddig mindig így volt és mindig így lesz.
Az első scriptes asicokat jó pár scam megelőzte, illetve amik meg is érkeztek, azoknak a nagy része is akkorra érkezett meg, mikorra már a profit elég erőteljesen visszaesett. Fél éves várólisták, időközben megszűnő cégek, stb. Nem csodálom, hogy az emberek nagy részének nincs bizodalma bennük.
Ha holnap kijön egy olyan gép, ami tízszer annyit termel, mint a tiéd, akkor te mit fogsz a tiéddel csinálni? Nagyonnagy különbségnek kell lennie az asztal négy lába között, hogy legalább azt kitámaszd vele. Örülünk, hogy neked időben megküldték és hogy rongyosra fogod magad te is keresni, sőt, egyenesen büszkék vagyunk rád! :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37920) shteer válasza tom120514 (#37914) üzenetére


shteer
titán

ezt a rigemnek ne mondd el, nehogy eldobja a 8. kártyát ;)

..szerintem jónak tűnik

(#37921) AAntii


AAntii
őstag

Az m.2 átalakítókból mindegy milyet vesz az ember? Van különbség köztük?

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37922) subaruwrc válasza X Factor (#37909) üzenetére


subaruwrc
félisten

Az nekem jónak tűnik.
3db 1080ti megy most úgy hogy az egyik riserhez molex 6 pin átalakító megy. Egyelőre bírja.

(#37923) ironka válasza shteer (#37911) üzenetére


ironka
csendes tag

Sziasztok, Asrock Z270 Pro4 is mukodik m2-pcie adapterrel

(#37924) shteer válasza AAntii (#37921) üzenetére


shteer
titán

van x1 és x4 bekötésű :K

és van a direkt usb csatis, az új lapba már ilyet tettem

..szerintem jónak tűnik

(#37925) shteer válasza ironka (#37923) üzenetére


shteer
titán

akkor az is tud 7 kártyát?

..szerintem jónak tűnik

(#37926) ironka válasza shteer (#37925) üzenetére


ironka
csendes tag

Igen

(#37927) ShiberMonkey válasza AAntii (#37919) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Akkor megveszem azt és reménykedem hogy nem jön ki egy 1000x jobb holnap után :D ha meg reálisan gondolkodunk akkor 10 nap alatt nem jön ki egy jobb. A rongyosra keresést meg nem hinném hogy így fogod elérni, se nem Te se nem én. A gép ára meg egy kicsi profit (mint amit írtam) nem lehetetlen.
De most őszintén ha kijön egy scrypt bányász gép akkor mi lesz a GPU-kal ? Te is látod hogy a kínaiak pikk-pakk összedobnak egy ilyen gépet, ha 2012-ben mondtad volna valakinek hogy milyen gépek lesznek kinevetnek. Szakosodni kell, ennyi a mondandóm lényege. Minnél előbb beszálni az újdonságokba és kitermelni a pénzt amég lehet. Ha gép ár+ kis profit megvan boldog lehetsz :) igen nyílván lesznek D3-mas befürdèsek és lesznek jobb bizniszek is, szerintem erről szól a kripto világa. Amikor xrp-t vett a testvérem .20 centen akkor mondtam hogy bolond, aztán nekimlett igaza. De én is a Stellarral bemákoltam, a Cardanoval meg megszívtam. A gépek is ilyenek, lehet hogy valóra válik amit mondasz, de ha nem akkor egy jó profitot összelehet vele hozni :) ultimate gép meg nem lesz ami mindenre jó lesz. Ha kiadnak egy olyan coint amit nem tudok bányászni ezzel akkor várok még vagy gép vagy coin lesz amivel lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#37928) Tamás9x válasza subaruwrc (#37922) üzenetére


Tamás9x
őstag

Húzva 310W körüli 1080TI 2 ágon 12V-el szépen dalol molex- pci-e 1 ágon melegedős.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#37929) tom120514 válasza shteer (#37920) üzenetére


tom120514
őstag

Na megint tanultunk valamit, köszi :) Mondjuk idegenkedek a két táptól meg az egy nagytól is, úgyhogy mindkét ilyen alaplapomon csak 6 kari van, de ki tudja a jövőt ugye :)

Never go full retard.

(#37930) Plasticbomb válasza ShiberMonkey (#37927) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Aha. Tudom ám már, miért akarod elmagyarázni mindenkinek, hogy az ASIC a király.. játékra akarsz videokártyát venni, csak sokallod az árát... :D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37931) subaruwrc válasza Tamás9x (#37928) üzenetére


subaruwrc
félisten

Zecel hogy 310w?

(#37932) ShiberMonkey válasza Plasticbomb (#37930) üzenetére


ShiberMonkey
senior tag

Régi sérelem mert black fridaykor elvitték az összeset előlem :D

(#37933) observer


observer
tag

Mondjuk az vicces pillanat lesz amikor összeomlik az egész krypto világ és elárasztják a videokártyáink a hardveraprót. Na akkor jön el a gamer Kánaán :D

(#37934) varmi2 válasza observer (#37933) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ilyen nem lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37935) DNReNTi válasza observer (#37933) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, ha ez megtortenik az durva lesz. Illetve kivancsi leszek majd az arakra is. :DDD Viszont szerintem inkabb azzal lesznek elfoglalva az emberek hogy helyrehozzak a valos gazdasagot ert karokat. Erre egyebkent nem latok eselyt rovid tavon.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#37936) observer válasza varmi2 (#37934) üzenetére


observer
tag

Szerintem csak idő kérdése és lesz. Nyilván nem most, talán évek múlva. Addig viszont csinálok vele egy kis pénzt, tök jó hobbi bányászni.

(#37937) lafaty80


lafaty80
őstag

Egy kis állapot frissítés...

Vettem egy 1 to4 riser-t, ami persze ne ment. Egy s1155-ös lapban próbáltam (ez most rig1-em, H61).
Ma épül a kiegészítő rig, ami s1151 (H110) és gondoltam ebben is megpróbálom. Egy 1060-at áldoztam be, sima riser-rel ment, majd érdekes módon a 4-es elosztóban is elindult és megy is rendesen. Korábban se kép se hang nem volt ha ebbe tettem riser-rel kártyát.
Este talán lesz lehetőségem öcskös 4db 1050ti kártyáját kipróbálnom benne. Majd dobok update-et arra is.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#37938) Smithy87


Smithy87
senior tag

Értem én a viccet de bacca meg [V100]

(#37939) Plasticbomb válasza DNReNTi (#37935) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Seti mag a folding@home örülni fog a visszatért számítási kapacitásnak.;) BOINC helyett most miner fut...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37940) Reggie0 válasza X Factor (#37909) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg milyen kartya. Ami alig eszik PCIe sinrol azt nyugodtan vaghatod satas atalakitora is.

(#37941) Tian66 válasza shteer (#37924) üzenetére


Tian66
senior tag

Rossz átalakító járt már nálad? Én most futottam bele 2be. Az egyik 1xes a másik 4xes és ránézésre semmi baja mégse csinál semmit. Mintha semmi nem menne át rajta.

(#37942) Smithy87


Smithy87
senior tag

winminer tud kártyánként másik algót?

(#37943) X Factor válasza Reggie0 (#37940) üzenetére


X Factor
addikt

rx 570-ek. KB 110W-ra lefojtva.

Most megjött az 1200-es CM, boldogság, ott a 12db pcie csati, de rövid...

Valakitől vehetek 6db 6pin pcie hosszabitot ?:D

Make things work

(#37944) shteer válasza Tian66 (#37941) üzenetére


shteer
titán

Nem, amiket én beüzemeltem, mind működött

..szerintem jónak tűnik

(#37945) Tian66 válasza shteer (#37944) üzenetére


Tian66
senior tag

Nálam meg 3 ból 1 megy minden slotban, 2 meg sehol. :(

[ Szerkesztve ]

(#37946) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Segítsetek légyszi ezt értelmezni, hogy ez most hogy van? :N

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37947) tisn válasza Dr. Romano (#37946) üzenetére


tisn
addikt

tudok adni felaron is :)

(#37948) fogtunder válasza Dr. Romano (#37946) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Közgazdaságtan alapok, Marshall kereszt, ha a kereslet és a kínálat nem találkozik egymással, akkor addig változik a jószág ára, amíg újra metszéspont nem alakul ki :D

Amúgy szürreális, ha ez a valóság, akkor egyben eladom 1 millióért a komplett gépet és örülök :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37949) NoX


NoX
senior tag

Belepiszkáltam a működő VEGA 64 rig-embe, és most persze, hogy nem működik :W

Újratelepítettem mindent a nulláról. Hozzáértőnek vallanám magam, így értetlenül állok az események előtt.
Mindenféle overclock, registry piszkálás és optimalizálás nélkül alap beállításokkal már artifact-ek jelennek meg, és végül összeomlik a gép:

(XMR-Stak, default beállítások, első indítás után.)

Megpróbáltam visszakövetni az eseményeket, és eddig jutottam. Úgy értem már megvolt a szokásos VEGA optimalizálás (blockchain driver, disable-enable, disable crossfire, 1100mhz-s/1050mhz memory registry, overdriventool, lock pages in memory, 32gb virtual memory, disable driver updates, stb.), amivel már működött szépen korábban, de most ott is artifact-elt és összeomlott. Gondoltam nem jók a beállítások, próbálkoztam, megint újratelepítettem mindent és így jutottam el végül a fenti megállapításhoz, hogy még bármiféle piszkálás nélkül, alapbeállításokkal is lefagy bányászás közben.
3 kártyából az elsővel működik, a másik kettő produkálja a fagyást. Ebből a kettőből az egyik közvetlenül az alaplapban, a másik riser-en van. A működő kártyába van dugva a monitor. Az eszközkezelőben nem látszik semmi felkiáltójel.

Tudtok valami tippet adni? Már arra gondolok, hogy megint valami Windows update baszta el, és egy korábbi verziót kéne felraknom.

A működő tipp gazdájának hajlandó vagyok felajánlani valamennyi kriptovalutát. :R

(#37950) lafaty80 válasza NoX (#37949) üzenetére


lafaty80
őstag

Én megpróbálnám a működő helyre tenni (ahogy írtad ez az első) az egyik fagyós kártyát és megnézni hogy ott jól megy-e, ezzel talán ki lehet szűri hogy vga baj van-e.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.