Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Enter65 válasza deadwing (#36340) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szerintem az a paszta/ragasztó anyaguk lesz, amivel a hűtőfelületet oda rakták. Ha nem jön ki már más belőle, akkor a maradék folyt ki. Én ha garis küldeném vissza, ha meg nem akkor szétszed és megnéz, majd újra pasztáz...

(#36352) Ghoost válasza zsolti_20 (#36349) üzenetére


Ghoost
tag

Vasárnap fogok egy heti Nicehash bányászat után kiutalni pénzt a coinbase-ről. Majd megírom, hogy miként jött meg az OTP-s számlára.

Battle.net: Mcghoost#1381

(#36353) NoX válasza Yany (#36304) üzenetére


NoX
senior tag

Én bányászok vele. Eddig nagyon elégedett vagyok. Jól overclock-olható: +200/+500, igaz én 100-120% Power Limit-en használom. Örülök a 3 ventinek is.

Remélem nem lesz olyan baja, mint deadwing-nek :F

(#36354) BandiT85 válasza zsolti_20 (#36349) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Coinbase nagyon jó, pöcc-röff minden, az első sepa előtt neked kell utalni nekik egy minimum összeget, pl 1 euro, ennek ideje volt pár nap, mire visszaigazolták. Volt aki szívott a verifikációval, nekem az is gyors volt...

Krakent kipróbálhatod, ha szeretsz 30. próbálkozásra belépni, és utána 50-szer frissiteni, hogy 1 dolgot megcsinálj...

(#36355) Ideg válasza X Factor (#36343) üzenetére


Ideg
aktív tag

Blockchain driver? Illetve milyen 470 pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#36356) Zoz válasza deadwing (#36340) üzenetére


Zoz
őstag

Kijött belőle az ectoplasma :)
Nekünk egy 290-es pusztult meg így, az egész kicsi pocsolyát eresztett maga alá egy hangos Pfffff hang kíséretében. Valami olajos vacak, alig lehetett feltakarítani.

(#36357) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Akkor első körben marad a coinbase aztán ha nem válik be megnézem ezt a krakent is. Köszönöm.

Ebben a pillanatban töltöttem ki a coinbase kártya részét, de nekem nem kellett utalnom semmti nekik, automatán elfogadták a kártyámat és akár már most is indíthatnék utalást.

[ Szerkesztve ]

(#36358) NoX válasza Melorin (#36306) üzenetére


NoX
senior tag

Ez az egyik legfőbb tulajdonsága a NiceHash-nek, hogy mindig az adott pillanatban legjobban jövedelmező algoritmusra vált, így tudja a profitod maximalizálni. Ha csak egynél maradnál, akkor nem keresnél annyit, és mivel Te nem 24/7-ben tervezed üzemeltetni, ezért pláne nem érné meg az esetedben. Ha neked a legrövidebb idő alatt elérhető legtöbb profit a célod, akkor az csak algoritmus váltással érhető el.

Meg kell találnod azt a beállítást, ami minden algoritmusra jó. Az én EVGA 1080-omon: +100/+500

Olyan bonyolult megnyomni a start/stop gombot? Ha hibás működést tapasztalsz, írj a support-nak.

Van lehetőség lefixálni, hogy csak bizonyos algoritmust bányásszon. Azt gondoltam volna ennyi idő alatt már kiismerted a programot. :) Nincs benne olyan sok menüpont, és az egyik pont ez, hogy megmondod mit bányászhat és mit nem. De ha továbbra is a maximális profit a célod, akkor hagyod algót váltani.

Lehet dedikált bányász programokkal dedikált algoritmust bányászni NiceHash-re, csak az még több konfigurálást vár el, és nem lesz olyan szép felülete, és nem fogod látni a pillanatnyi profitod sem.

NiceHash belső wallet-ről ingyenes az átvezetés Coinbase-re. Coinbase-en már lehet automatizálni a dolgokat.
Mivel neked ritkábban jönne össze annyi pénz, amennyit megéri kiutalni, ezért inkább maradnék a manuálisnál. Néhány havonta 1x csak ráérsz megnyomni egy 'Send' gombot ;) Ne legyél már ennyire kényelmes, ha már ingyen pénzről van szó :P

(#36359) shteer válasza zsolti_20 (#36357) üzenetére


shteer
titán

Milyen utalást?

..szerintem jónak tűnik

(#36360) fogtunder válasza zsolti_20 (#36357) üzenetére


fogtunder
nagyúr

És akkor ők mégis hogy fognak neked pénzt küldeni? Feltöltős bankkártyád van?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#36361) Dr. Romano válasza Enter65 (#36350) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Nézd meg a Krakent..."

Már ha működne ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36362) zsolti_20 válasza fogtunder (#36360) üzenetére


zsolti_20
senior tag

"Coinbase nagyon jó, pöcc-röff minden, az első sepa előtt neked kell utalni nekik egy minimum összeget, pl 1 euro, ennek ideje volt pár nap, mire visszaigazolták. "

Tudtommal mindenkinek feltöltős a bankkártyája, és a munkahely tölti fel nagy %-ban. :C

(#36363) shteer válasza zsolti_20 (#36362) üzenetére


shteer
titán

Akkor alapjaiban véve nem jól tudod :)

..szerintem jónak tűnik

(#36364) Melorin válasza NoX (#36358) üzenetére


Melorin
addikt

Ja igen, 100/500. Hát kipróbáltam tegnap és csak a reset segített. Mint mondtam, nekem alapból OC a 1080-om. Ez azt jelenti, hogy 2050-től indul ha MSI AB-ben elkezdem tolni. A +100 már 2150MHz-et jelentene amit nem bír és szerintem ott már rég nem gazdaságos.
De mondom, egyszerűen nem bírtam letesztelni, hogy mekkora tuning érné meg mert folyton átváltott más algoritmusra és olyankor nagyon lassan éri el a stabil Mh/s értéket.
Lehet, hogy azt fogom csinálni, hogy amelyik algo a legjobban erőlteti a gépemet azt fogom lefixálni, hogy bányássza a nicehash addig amíg nem tapasztalom ki az optimális OC-t. Aztán meg visszarakom automatára, a többit lazán bírni fogja.

(#36365) zsolti_20 válasza shteer (#36363) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Utána olvastam közben és valóban van ilyen... Nem a kártyám nem feltöltős, sima hagyományos VISA.

(#36366) bobalazs válasza subaruwrc (#36342) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

+(#36260)
és akkor még arról szól a vita hogy milyen alapkérdésekkel jönnek az emberek...
Még a régi bányászok is auto-n nyomják a hűtést; meg jönnek azzal hogy biztos a bányász program kúrja el az hardvert.

Döbbenet hogy mennyi netes kép meg videó van ahol auto fan-on, meg 100-+% power limittel használják a kártyákat.

A kifolyt gané meg tök egyértelmű hogy gap pad lé volt, volt már itt róla szó.

Amúgy deadwing pont nem ezt vártam tőled, főleg hogy mekkora pronak állítottad be magad akkor mikor jöttem ide a kezdő hülye kérdéseimmel.

(#36367) shteer válasza zsolti_20 (#36365) üzenetére


shteer
titán

Igen, általában a bankkártya (debit card) az csak egy eszköz a mögötte lévő bankszámlán lévő pénz eléréséhez (elköltéséhez ;]). A feltöltős bankkártya olyan mint a prepaid SIM - gyereknek kifejezetten jó lehet, nem kell neki kp-t adni.

De tartom a véleményem, hogy a kártya regisztrálásával kimenő utalást nem tudsz indítani

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36368) subaruwrc válasza bobalazs (#36366) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát igen :))

(#36369) zsolti_20 válasza shteer (#36367) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Miért nem lehet kimenőt indítani? Hiszen nem ez lenne a weboldal lényege? A beérkező ETH-t átváltja mondjuk GBP-ra amit kiutalok a kártyámra.

Offline walletot használok, azon belül Jaxx-et. Receiving addressnek csak a coinbase emailomat kell megadni neki?

(#36370) tisn válasza Sondi1986 (#36321) üzenetére


tisn
addikt

hynix szinten :(

mondjuk sokkal jobban nez ki, mint a 2k-val olcsobb palit :), ket huto, backplate, hocso, piros ledes vilagitas
sirni tudnek

(#36371) shteer válasza zsolti_20 (#36369) üzenetére


shteer
titán

Még egyszer: kártyára nem tudsz utalni. Ha itthon bemész egy bankba, ott sem tudsz a haverod bankkártyájára utalni.

Receiving address mindig azonos fajtájú kripto address (ez nem paypal)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36372) Sondi1986 válasza tisn (#36370) üzenetére


Sondi1986
addikt

Én hétfőn visszaküldöm, remélem addig kitermeli a postaköltség árát. :B

Mondjuk nagyon szenvedek 4 kártyával mert állandóan lefagy a gépem mindig más hibával.
Bezzeg Zec bányászásnál tökéletes fut. :F Gyorsan lekopogom. :B

Különben mi van a krakennal? Remélem nem törték fel, mert sírni fogok!

[ Szerkesztve ]

(#36373) zsolti_20 válasza shteer (#36371) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Az attól függ, ha bankkártyámról szeretnék átutalni/utalni elektronikus (készpénz nélküli), fizetési módot választva haverom bankkártyájára akkor nagyon is lehetséges ez bármely bankban. Ha befizetni szeretnék, ott már valódi készpénzzel fogok besétálni a bankban amit befizetek a haverom bankkártyájára. Hol itt a probléma?

(#36374) Enter65 válasza Sondi1986 (#36372) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem, hanem fejlesztés van. Már egy pár napja is nehéz volt küldeni róla, mindig 502 error meg hasonlót dobott ki. Most állítólag ezt javítják.

(#36375) shteer válasza zsolti_20 (#36373) üzenetére


shteer
titán

Írd már le kicsit részletesebben, hogyan tudsz befizetni bankkártyára

Enter65: return/refund. ne keverjük ide, az más. de jobb inkább ha hagyom a témát, nem is ide való az alapvető pénzügyi ismeret. minek az? nekiállunk bányászni és dől a lé..

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36376) Enter65 válasza shteer (#36371) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Lehet a bankkártyádra pénzt utalni. Nekem is úgy utaltak vissza pénzt, hogy nem kellet a termék ahol vásároltam, majd a kártya adatai alapján arra tolták vissza a pénzt, és nem kellet megadnom semmilyen szla adatott.

[ Szerkesztve ]

(#36377) zsolti_20 válasza Enter65 (#36376) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tudja ő is csak sz*pat a megfogalmazással. :))

(#36378) Eclips21


Eclips21
őstag

Ti milyen tápon ajánlatok, amit lehet is kapni, mert már néztem egy rakatot de nem lehet venni őket. Egy bronz táp nagyon gáz? 88 vs 90 hatásfok számít egyáltalán? német amazon-on van akkor is jó haza tudom küldetni.

6 darab 1060-hoz kell. 1000W-ost nézegettem eddig.

Kérlek adjatok tippeket. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#36379) shteer válasza zsolti_20 (#36377) üzenetére


shteer
titán

nem. legalábbis nem állt szándékomban. nem én használom tévesen a fogalmakat. kiszálltam.

..szerintem jónak tűnik

(#36380) shteer válasza Eclips21 (#36378) üzenetére


shteer
titán

gáznak nem gáz. főleg nem most :) nagyjából tudsz ott is számolni, hogy mennyi a veszteséged forintban és megtérül-e a jobb hatásfog egységnyi idő alatt (szvsz nem lesz akkora, hogy átgondold). én is használok egy bronz tápot
tisztes 850W amúgy elég lenne oda

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36381) subaruwrc válasza Eclips21 (#36378) üzenetére


subaruwrc
félisten

EVGA 750-850-1000GQ
vagy mondjuk 750 vagy 850 BQ

1000 szerintem overkill bár jelen esetben inkább overkill legyen.

(#36382) zsolti_20 válasza shteer (#36379) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Tehát ezzel azt mondod tudod miről beszéltem, de mégsem javítottál ki, csupán csak "invalid form"-ban sikerült fogadnod az infokat mint egy programkód. :C kiszálltam.

(#36383) shteer válasza zsolti_20 (#36382) üzenetére


shteer
titán

Nagyon szívesen a segítséget :) egyébként még mindig nem tudom, hogy akarsz Coinbase-ről kifizetést indítani a regisztrált debit kártyádra mert nem árultad el

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36384) Eclips21 válasza subaruwrc (#36381) üzenetére


Eclips21
őstag

(#36380) shteet

köszi, egyszerűség miatt néztem mert az 1000W-os tápokon 8 pines csatiból van elég(6darab)és így nem kell trükköznöm (gondolom én, első rigem lesz).

Az EVGA-val az a baj hogy nem lehet venni :D

[ Szerkesztve ]

(#36385) s7evcsenko válasza shteer (#36383) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szerintem úgy gondolja, és lehet benne valami, hogy mikor regisztrálta a kártyát, akkor ugye be kellett fizetni egy összeget, hogy ellenőrizzék a kártya valósságát.
Ezzel egyidőben ugye megkapták a bankszámla adatait is, hisz valójában onnan fizette az 1 eurót (pl), így egyúttal regisztrálta a kártyát is és a számlaszámát is.
Szerintem.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36386) lafaty80


lafaty80
őstag

Kérdés, én most kraken-es eth wallet-re kaparok "direkt"-be, lassan megint payout lesz ethermine.org-on. Az a mostani Kraken állapotban ugye nem vész el?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36387) ironka válasza Eclips21 (#36384) üzenetére


ironka
csendes tag

Ez elèg overkill, de kaphatò:
http://www.bluechip.hu/termek/antec-high-current-pro-hcp-1300-platinum-1300w?utm_source=169951&utm_campaign=arukeresohu&utm_medium=cpc

(#36388) tom120514 válasza lafaty80 (#36386) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem nem de én vagy felemelném a kifizetési limitet hogy ne utaljon még, méginkább offline wallet címre indítanám újra a rigeket, ezzela már meglevővel meg megvárnám amíg kialakul a Kraken. Sőt, ezt is csináltam a ZEC-kel, csak az előző adagot még át tudtam váltani és kiutalni Krakenen.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#36389) shteer válasza s7evcsenko (#36385) üzenetére


shteer
titán

Ok. kérdezd meg mekkora összeget fizetett a kártyájával :)

..szerintem jónak tűnik

(#36390) s7evcsenko válasza shteer (#36389) üzenetére


s7evcsenko
addikt

ok, az a hsz kimaradt.
Így viszont valóban necces lesz a dolog! ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#36391) Darthforce92


Darthforce92
tag

Próbálok regisztrálni poloniexre. Hitelesítésnél állandóan a chrome-ra panaszkodik miközben a legfrissebb. Webkamera engedélyezve van ennek ellenére ő azt mondja nincs. Mobil, laptopon ugyanez. Mindig kapom a 24 órás várakoztatást. Mit lehet csinálni ilyenkor?

(#36392) shteer válasza s7evcsenko (#36390) üzenetére


shteer
titán

tegnap reggeli rádióműsorban téma volt, hogy alapvető pénzügyi ismereteket kellene oktatni az iskolában. el vagyunk vele késve nagyon.

..szerintem jónak tűnik

(#36393) lafaty80 válasza tom120514 (#36388) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen, megemeltem most. Még tanulom online/offline részét (meg még sokmindent :) ), aztán megcsinálom. köszi

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#36394) Enter65 válasza Darthforce92 (#36391) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Küldtél már be igazolvány képet? Ha igen akkor várjál, míg hitelesítik.
Egyik ismerősnél is ez volt, 1,5 napot várt, mire elfogadták. Jah először rosszat küldött, újabb 1,5 nap..

[ Szerkesztve ]

(#36395) Eclips21 válasza ironka (#36387) üzenetére


Eclips21
őstag

:DDD riget építek olcsó és jó kell :D
Zalamn 850 ez ~57ezerpért elég jónak néz ki 3év garival. Vélemény?

(#36396) btomi9


btomi9
aktív tag

A régebbi szervertápomon egyáltalán nem volt molex csatlakozó, hanem csak egy olyan átalakító, ami SATA -ból csinál molexet. Mondtátok, hogy risereknél sem a SATA -s az ajánlott, ha ilyen módon kötök rá a riserre, és egyetlen RX580 -at hajtok alulfeszelve, azt még elbírja vajon? Nem szeretném, hogy kigyulladjon a lakás.

(#36397) Darthforce92 válasza Enter65 (#36394) üzenetére


Darthforce92
tag

Éppen ez a gondom, hogy a hitelesítési proceduránál, ahol az igazolványomat kellene lefényképezni webcammal állandóan ezt a hülyeséget írja. Miközben minden a legfrissebb és minden engedélyezve van.

(#36398) shteer válasza btomi9 (#36396) üzenetére


shteer
titán

bocs, de nekem nem világos: milyen riserre akarsz mivel? azt, hogy SATA-ról, azt is csak sejtem

ha van kiegészítő tápcsati a kártyán, márpedig azon van - akkor single mining esetén szerintem okés a single SATA a riser táplálására

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#36399) Enter65 válasza Darthforce92 (#36397) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Próbáld meg teloról, neki is így sikerült csak.

(#36400) Vincent-Vega válasza zsolti_20 (#36369) üzenetére


Vincent-Vega
tag

Ez olyan mintha a munkáltatódnak a szerződésben a bankártyád adatait adnád meg hogy arra utaljanak..Coinbase-re befizetni tudsz bankkártyáról,mint minden másra,viszont ahhoz hogy ki lehessen fizettetni velük tudniuk kell a számlainformációid,amire ténylegesen lehet utalni..Ehhez kell az hogy EU-n belüli SEPA(bankok közti) átutalással küldj nekik egy bármilyen kis összeget,onnantól kezdve érvényesítenek és mehet az oda vissza utalás zökkenőmentesen. Ez 1-2 nap alatt megvan egyébként.
Ha átutalod a haverodnak a pénzt azt sem a bankártyádról,hanem a SZÁMLÁDRÓL küldöd,szóval nem is értem mit szeretnél ezzel...
(Kártyáról kártyára lévő utalás van egyébként,de az kizárólag 1 bankon belül,ugyannál a banknál lévő kártyákra érvényes,ahol le tudják ellenőrizni a számlaszámokat kártyák alapján)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.